PDA

View Full Version : Od ilegalnog do legalnog statusa - procedura Zelene karte!


Marija
08.05.2008, 15:16
Dobila sam prvu kovertu,ali,obzirom da zivim u USA vec 12 god. i viza mi nije vise validna,od advokata sam savjetovana da ne saljem formulare nazad jer ce me u startu odbiti zbog nelegalnog statusa.
Da li je to definitivno tacno?
Hvala.

srdjevic
08.05.2008, 19:46
Zdravo Marija,

To sto ti je advokat rekao je ono sto bi po meni i bilo logicno... Ne mogu da se setim da li je na formularima ima pitanje "da li ste bili nelegalno"... Moj savet ti je da im ti to ipak predas. (cuo sam da su neki ljudi tako "pomilovani"). Mozda da stavis neku drugu adresu da ide obavestavanje, cisto da te ne pokupe.... Ali sto da ne, ja bih pokusao... :confused:

Jel znas sta moze da ti se desi u najgorem scenariju?

Jfa_Kg
09.05.2008, 08:06
поздрав марија, занима ме да ли си написала адресу у сад где си, и ту ти је стигла коверта???

па лутрија је лутрија зашто да не, ја бих послао то ти је шанса да легализујеш статус, али како рече срђевић види напиши неку адресу од познаника који је легално да не би можда имала проблема...

поздрав и срећно

Marija
09.05.2008, 14:57
Hvala na odgovorima.
Danas sam ipak odlucila da ispunim formulare i posaljem ih nazad.Ovako sam obavjestena: Definitivno cu biti odbijena za lutriju,ali za par mjeseci cu dobiti radnu dozvolu,te nakon toga poziv za sud.Advokat mi je rekao da,obzirom da sam tu vise od 10 g.po nekoj stavci zakona nemaju pravo da me deportuju,a kako imam i djecu(koja su ovdje rodjena),muz i ja placamo taksu drzavi..,ima se elemenata za zahtjev za pomilovanje.Boze,zvucim samoj sebi ko da se radi o kriminalu a ne lutriji.
Povratnu adresu cu takodje staviti kao i prvog puta,dakle,vlastitu,da ne navlacim nikakve nepotrebne sumnje,pa sta bude.

Jfa_Kg
09.05.2008, 15:00
ма ако у сваком случају биће боље... само ми реци јеси ли ту информацију добила од организатора лутрије тј од некога из администрације или ти је то адвокат рекао???

Marija
09.05.2008, 15:37
kontaktirala sam dva advokata i oba su mi dali iste info.Mislis da sam trebala traziti savjet i od organizatora lutrije?

V777
09.05.2008, 16:27
Marija, ja ti isto savetujem da kontaktiras i organizatora lutrije...znam za price nekih nasih ljudi koji su bili u USA ilegalno te su kasnije legalizovali status dobijanjem Zelene karte na lutriji...ali to znam samo iz prica od davno...U svakom slucaju, zelim ti sve najbolje i puno srece...

Pozdrav!

Marija
09.05.2008, 19:09
V777 Pozdrav i veliko hvala na lijpoj zelji!
Danas je sedmi dan otkad sam dobila pismo,i tek danas sam odlucila da ga posaljem nazad.Ipak,veceras imam jos jedan sastanak s advokatom ciji sud mnogo uvazavam,pa ako mi i on potvrdi ono sto Ti govoris (a ja mislim),sjutra ujutru saljem kovertu 'overnight'.
Zbog samog imena 'lutrija',smatram da bi se slucajevi poput mog trebali posmatrati iz nekog fleksibilnijeg ugla.;)
Slucaj je specifican i izvjestavacu vas o daljnjem toku.
Hvala na javljanju i sugestijama.
M.

V777
09.05.2008, 19:45
Obavezno se javi da vidimo kako ide procedure i po tom pitanju.

U svakom slucaju, sve najbolje i puno puno srece tebi i svima tvojima.

Pozdrav!