PDA

View Full Version : Najstariji srpski DV lottery winner


zex
09.05.2009, 11:53
Danas 8.5.09. sam ishao u amabasadu dok sam chekao lika da mi da viziran pasos tu je bio i jedan deka pored mene(mislim ono chovek mozda ima drzavljanstvo...) kad ono proziva ga sahlterusha i daje mu pasos i zutu kovertu i objashnjava mu sta da radi kada ode i dokle mora da ode:) znachi deda ima oko 75-85 leta i pali brate on za US. pozeleneo deda(ali ne od kamena u zuci )

malasestra
09.05.2009, 14:43
Šta će deda tamo, jbt, zbog njega neko mlad nemože da ide a kome bi to baš trebalo. Sa 80g. on neće doživeti ni da aplicira za državljanstvo :==D: .

landlord
09.05.2009, 15:12
Pa vjerovatno covjek aplicirao jer mu porodica zivi tamo..tj. djeca. Moj prijatelj je jedne godine isao u posjetu u USA i te godine je igrao lutriju jer je mislio ako dobije bilo bi super da tamo radi 2-3 mjeseca.. dok je tamo.. A nije mu padalo na pamet da ide i zivi tamo..

Ima raznih slucajeva...

petar.world
10.05.2009, 10:32
bas me interesuje kako su mu odobrili green kartu kad tamo on vec pada na teret Social Security-ja?? zar uvjek ne pitaju u ambasadi sta planirate da radite, a opet zna li on uopste engleski (posto imam i ja dva ,,seniora,, koja bih prijavio :naughty:)

landlord
10.05.2009, 16:35
Znanje engleskog nije uopste mut za ucestvovanje na lutriji.

Lucky
10.05.2009, 20:20
Za njega neko garantuje, tako da su se Ameri obezbedili da ne trazi nikakvu pomoc od drzave. Nisu ni oni naivni.

petar.world
11.05.2009, 18:56
Znanje engleskog nije uopste mut za ucestvovanje na lutriji.
pa kako ce da nadju posao i da se snadju bez engleskog? cak mislim da sam procitao negdje na forumu jedno iskustvo da su sa konzulom razgovarali na engleskom.

A za affidavit of support znam, predavao sam ga za turisticku vizu prosle godine.

Moja tetka ima oko 60 god, i ona bi se prijavila, pa pitam samo kolike bi joj bile sanse, znanje engleskog nije bas njabolje, i ima zavrsen fakultet.

dreamerns
11.05.2009, 20:26
Sanse su svima iste...ako tetka ispunjava uslove za prijavu....sto da ne.
Sto se engleskog tice, u ovom gradu zivi velika kolicina nasih ljudi, koji su vecinu zivota tu...i niti su naucili engleski, niti zele da ga nauce.
Ljudi ovde i penziju dozive, bez ijedne reci engleskog jezika.
Tako da.....engleski nije neophodan za rad u Americi.

steficacvek
11.05.2009, 20:47
Uz sve sto je dreamer napisao, jos da dodam da je ipak malo vjerovatno da ce ljudi sa 60+ godina traziti posao. Uglavnom imaju nekoga u USA ko ih zove i ko je spreman da se brine za njih. I ja podrzavam tetku da se prijavi :D
Sto se tice razgovora sa konzulom, moj slucaj je da je razgovor bio na (losem) bosanskom, iako je konzul vidio i cuo da znam engleski.

Taji
12.05.2009, 09:36
bas me interesuje kako su mu odobrili green kartu kad tamo on vec pada na teret Social Security-ja?? zar uvjek ne pitaju u ambasadi sta planirate da radite, a opet zna li on uopste engleski (posto imam i ja dva ,,seniora,, koja bih prijavio :naughty:)

Mozda i nece spasti na terete drzave???? Da ide na teret drzave nebi mu ni odobrili GC. Neznamo mi kakve su njegove materijalne mogucnosti, znanje, poznanstva i da li on zna engleski ili nezna.
Tako se razmislja kod nas na Balkanu gdje je 25-30 godina gornja starosna granica za zene za kancelarijski posao a 35 za cistacicu ili kuvaricu. Ostalo...mars u smece :gun:(licno iskustvo - 47 godina starosti)
Ameri ne gledaju na godine starosti nego na sposobnost da se radi. Ovdje gdje ja radim ima amera koji su dosli (znaci prosli WOBI test i ljekarski bez problema) a stari su i do 75 godina. Cice su vesele naravi, vrijedni i stvarno da im covjek pozavidi na vitalnosti i energiji. Najstariju zenu koju sam licno upoznala je 1943 godiste i jos uvijek radi u finasijama da sve sve pusi:grin:
Ocito da je ipak sve individualno, zar ne?
Nego, prijavi ti ipak te tvoje seniore i neka u medjuvremenu odrade kurseve engleskog....svako ima svoju nafaku...mozda budu sretne ruke, a i zasto da ne? Nista ne mogu izgubiti a ako ne probaju nece ni znati da li su ikad mogli proci.

Ima i ona dobra stara izreka:
Nista gore nego kad covjek "umre" sa 30 a sahrane ga sa 80 godina starosti!

landlord
13.05.2009, 07:14
Da ne otvaram novu temu.. samo da zamolim nekoga ko ima username i password na forumu http://forums.immigration.com/forumdisplay.php?f=38
da postavi link za nas site.. na temu koju su pokrenuli ljudi iz ex yu.. koji ocekuju prvu kovertu..

poz

steficacvek
13.05.2009, 07:47
Done! :grin:

landlord
13.05.2009, 08:02
hvala stefi

dreadnot
26.06.2009, 11:07
Ajde kad je vec ovakva tema, da vidimo ko je bio najstariji od forumasa u trenutku izvlacenja (jer jos nisam prosao celu proceduru) ili dobijanja GC. Ja se kandidujem za vodece mesto sa punih 47 (u avgustu 48) godina