PDA

View Full Version : ukidanje DV lottery


bibi
13.05.2009, 20:31
Dragi forumasi,

na Immigrationportal forumu sam procitala da je pokrenuta kampanja za ukidanje DV lotery programa, pa sam se zabrinula...

izmedju ostalog, pomenut je i ovaj clanak:
http://www.numbersusa.com/content/nusablog/beckr/may-12-2009/lets-kill-lottery-before-it-gives-away-another-50000-us-jobs-foreign-work

volela bih da procitam i vase komentare na ovaj tekst...
sta mislite, da li ce oni koji nemaju GC moci da apliciraju i ove godine?

steficacvek
13.05.2009, 20:39
Ja sam i prosle godine citala da ce biti ukinuta, u biti svake godine se plasira informacija da je bas ta godina zadnja ... Izgleda da se te patke/sumnje plasiraju svake godine, ali u oktobru se ispostavi da nije tacno. Pa vjerujem da ce i ove godine biti issto tako

landlord
13.05.2009, 20:40
bibi,

vec dvije godine se pise o tome..
Niko ne moze sa sigurnoscu reci sta ce biti sa tim.. samo predpostavke..

kaneolopa
13.05.2009, 21:23
Fakat je da ovde vlada kriza i da amerima prvo kada stoji lose industrija prvo smetaju ilegalci, a potom imigranti jer im "uzimaju" poslove. Licno mislim da je opao broj ljudi koji se prijavljuje na lutriju, dobije istu i ostane u americi, jer ipak postoje zemlje gde je mnogo bolja zarada i standard, a da zbog tog pada br. prijava tj. ljudi koji ce ostati ovde, to je po meni jedan od razloga zasto se pustaju takve price na sve strane, da bi se prijavio veci broj ljudi. Amerima koji su vec tri generacije ovde smetaju ti emigranti, a jako brzo zaborave da su i oni sami od nekuda dosli.

petar.world
14.05.2009, 16:20
I ja sam danas procitao na nekim sajtovima, da je neki kongresmen predlozio zakon koji se odnosi samo na DV lutriju i trebalo bi da je obustavi, zbog lose ekonomske situacije i gubitka poslova . . .
http://www.numbersusa.com/content/nusablog/beckr/may-12-2009/lets-kill-lottery-before-it-gives-away-another-50000-us-jobs-foreign-work

ali takodje sam naisao na jos jedan od zakona koji se ,,kuva,, medjutim on se odnosi na reformu vise zakona ali predlaze povecanje sa 55 000 na 110 000 imigranata preko DV lutrije, zakon se zove ,,Save America Comprehensive I
Immigration Act of 2009,, (H.R.264)
http://thomas.loc.gov/cgi-bin/query/F?c111:1:./temp/~c111Yv33fr:e118205:

steelers
30.01.2010, 19:23
Ma to je neki Kongresmen brdjanin, kako videh. Ide mu reizbor 2010, pa mora da smisli nesto.:;D:

nataly
11.06.2010, 16:19
http://www.youtube.com/watch?v=ebaJGMTZ-90

Zana
12.06.2010, 03:40
Nataly,

mada u principu ne "klikcem" na linkove koji ne daju bar nekakvo obavestenje o cemu se radi (te mu ovo dodje kao molba za buduce postovanje), ne razumem ni direktnu ni indirektnu vezu ovog CNN priloga sa ukidanjem DV. USCIS odgovara na optuzbe da se radi o imigrantima koji su vec godinama u USA, sto svakako nema nikakve veze sa DV aplikantima...

pekka
12.06.2010, 10:01
Nataly,

mada u principu ne "klikcem" na linkove koji ne daju bar nekakvo obavestenje o cemu se radi (te mu ovo dodje kao molba za buduce postovanje), ne razumem ni direktnu ni indirektnu vezu ovog CNN priloga sa ukidanjem DV. USCIS odgovara na optuzbe da se radi o imigrantima koji su vec godinama u USA, sto svakako nema nikakve veze sa DV aplikantima...

I sam se zapitah isto kada sam pogledao link, ali na kraju i nije tako beskoristan jer smo mogli videti i cuti slobodu govora na "veoma" visokom nivou. Cak i u ovoj nasoj divljackoj sredini nema takvog primera, ako zanemarimo razne "farme" i ostale obrazovne emisije na televizujama sa tzv. nacionalnom frekvencijom.

dare_ns
16.06.2010, 23:48
čisto radi reda, da neko ne razbija glavu:

DV Lottery 2012 Online Registration

Check back later for information about the upcoming DV Lottery 2012 registration period, scheduled to start in October 2010. Entrants will apply on Form DS-5501, Electronic Diversity Visa Entry Form, available only during the DV open registration period.

http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1322.html

Kokosh
01.12.2012, 19:48
Ako može neko da mi objasni kako ovo funkcioniše, jel tek treba da se razmatra senatu? Tj. ima li razloga za brigu?

http://www.washingtontimes.com/news/2012/nov/30/house-passes-bill-cancel-diversity-visa-lottery/

dulobar
01.12.2012, 20:40
O tome se već pisalo ove godine, a kolko vidim svake godine se priča, piše da će se ukinuti, no dosada se nikad ništa nije dogodilo.
Stalno neki prijedlozi, priče, pa da će se vize umjesto sa DV Lottery usmjeriti na visokoobrazovane stručnjake svog posla koji su završili fakultete u americi (masters degree, PhD kad je u pitanju znanost, tehnologija, inženjering...). Republikanci su za to, kolko vidim Demokrati ne... Teško reći, osobno mislim da se neće ukinuti (bar ne za Obaminog mandata koji otvoreno podržava imigraciju putem DV Lottery).

slavek
01.12.2012, 20:44
Nazalost jednog dana ce se i to desiti, kao sto se pojavio i dan kada je odobrena lutrija. Sve ima svoj pocetak i kraj. Pored toga sto nam suzavaju prolaz smanjenjem dobitnika svake godine, ponovo prijete i ukidanjem lutrije, za mnoge jedini izlaz sa Balkana.

vuxanne
01.12.2012, 21:13
Da to urade uvezli bi gomilu Kineza i Indijaca. To je mislim jedini razlog sto im to ne prolazi. Ja se nadam evo vec sest godina ali svakako cu dobitu tu zelenu kad tad. Mozda kasnije nego ljudi preko diversity lutrije ali cu je valjda dobiti.

mijan
01.12.2012, 21:39
Zima, poskupljenja, nemastina, nezaposlenost, sve tezi zivot iz godine u godinu, i ostala srpska svakodnevica, sada jos i strah od ukidanja lutrije... :nene:

ASSI
02.12.2012, 10:10
Neverujem da ce ista ukidati u skorije vreme. SAD ce se uskoro suociti sa odlaskom sa "scene" jednog baby boom-a koji se dogodio posle drugog svetskog rata.
http://en.wikipedia.org/wiki/Baby_boomer

Jednostavno da bi odrzali balans oni moraju uvoziti novu radnu snagu, na ovaj ili onaj nacin. Ako mene pitate, nema potrebe da se iko sekira oko toga sta god pricali tamo, a pogotovo republikanci. Mozda izmene neke uslove za ucesce za lutriju (dignu visinu skolovanja ili nesto drugo) ali je ukidati sigurno nece.

oskark
02.12.2012, 12:28
Svaki put ista prica kao sto i neko kaze. Republiknci su oduvek bili protiv DV lutrije,tako ce i biti i od sada. Ako odete na sajt US library-ja i procackate malo videcete da je vec NEKOLIKO puta prosao BILL da se obustavi lutrija, medjutim do sada nije ni prosao House. A isto tako su hteli da preobrate te vize da se mogu prijaviti na lutriju samo osobe sa visokim obrazovanjima, medjutim ni to do sada nije proslo, te je bilo premalo sponzora za to, ili nije prosao House.

Medjutim da bi ovaj Bill postao zakon, mora proci Senat. A to se nece desiti jer demokrate drze vecinu u Senatu.
Ovaj Bill je prosao house sa 245 glasova, tacno koliko ima republikanaca u House-u.
Cak i da prodje senat ikako, Obama nece potpisati, onda mogu da se slikaju, i samo ce sami sebi banovati taj predlog. 2/3 glasova House nece nikada dobiti na ovome.

Eto toliko :grin:

slavek
02.12.2012, 12:55
Obicno posle 2 predsjednicka mandata iz jedne stranke na red dodje predsjednik iz druge stranke. Doci ce i republikanci na vlast kad-tad.
Da bilo sta promjene oko lutrije recimo starosnu granicu ili minimum master diplome kao uslov, mnogi clanovi sa foruma se mogu slikati. Nisu svi sa foruma masteri sa 26-27 godina starosti. Za mnoge od nas bi to bilo kao i ukidanje lutrije.

bilic101
15.12.2014, 22:40
Obicno posle 2 predsjednicka mandata iz jedne stranke na red dodje predsjednik iz druge stranke. Doci ce i republikanci na vlast kad-tad.
Da bilo sta promjene oko lutrije recimo starosnu granicu ili minimum master diplome kao uslov, mnogi clanovi sa foruma se mogu slikati. Nisu svi sa foruma masteri sa 26-27 godina starosti. Za mnoge od nas bi to bilo kao i ukidanje lutrije.

Pogledajmo to iz jedne druge perspektive.
Recimo, mozete imati dosta diploma necega sto ste zavrsili, ali ako to zaista ne znate raditi, tu nastaje problem veliki, jer se onda zapitate sami, cemu sam toliko godina isao u skolu, tj fakultet i edukovao se da danas ne mogu pronaci sebi adekvatan posao u struci radi manjka radnog iskustva...

Ne kazem ja da master ne treba, ali biti prekvalifikovana mlada licnost a ujedno ne imati adekvatnog radnog istkuva u toj oblasti za koju ste se edukovali, bukvalno receno ste odradili 50% stvari tek i vrlo tesko ce te pronaci, pa cak skoro nikako poslodavca koji Vas ujedno mora placati skupu a vi tek morate na obuku.

Tako da, ako bi se kojim slucajem desilo da postave minimalan standar master ili (300 ECTS) vjerujem da ce svega 10% ljudi uspijeti dobiti vizu, ali opet onih 10% koji znaju svoju struku, tj koji su eksperti u tome, ali onda se postavlja pitanje, zasto ekspert da igra tu lutriju uopste kada on samo sto treba da nade adekvatnog poslodavca ili posao, a za ostalo ce poslodavac da se pozabavi?

Ja sam se prijavio za master koji treba da pocne u Februaru sljedece godine, ali iskreno ne vidim da cu imati tu hljeba ikada jer nemam ljude koji bi me probili u toj struci. Jednostavno, moram dobro razmisli...

mikiSA
16.12.2014, 03:13
Ljudi: ako se bude ukidala lutrija ukinuce se skroz, nece se mijenjati nikakvi uslovi lutrije. Ne znam otkud vam ti sada uslovi, starosna granica, master...

Magelan
16.12.2014, 05:58
Ljudi: ako se bude ukidala lutrija ukinuce se skroz, nece se mijenjati nikakvi uslovi lutrije. Ne znam otkud vam ti sada uslovi, starosna granica, master...

Pa bukvalno.

Ovo gore navedeno vise lici na kriterijume za iseljenicku vizu za Kanadu...

DDAmkd
16.12.2014, 08:35
Nece se ukidati lutrija...ja se bar nadam... To se svake godine prica,ali naravno traje i traje.... ;)

Makica@
04.08.2017, 02:51
Da se nadovezem,znam da je tema stara ali sam pronasla neke clanke i nadam se da se ovo nece desiti,i da ce sve biti u najboljem redu ...
Veliki Pozdrav svima :1072:
Izvinjavam se ako ne bih trebala da stavljam linkove,mozete ih slobodno obrisati :) samo sam htela da podelim sa vama informacije koje sam pronasla.


http://abcnews.go.com/Politics/wireStory/gop-plan-slash-legal-immigration-wins-trumps-support-49004885

https://www.yahoo.com/news/donald-trump-announces-support-plan-194323327.html

bokiit
04.08.2017, 04:07
Pozdrav ljudi. Koliko sam uspeo da cujem, price oko ukidanja zelene lutrije nisu tacne, bar ne za ovu godinu. Iako do toga dodje, mislim da nece ukinuti skroz vec ce eliminisati pojedine zemlje , a ne vidim razlog zasto bi se tu nasla Srbija ( ili bilo koja druga ExYu zemlja ).
U svakom slucaju vi se prijavite i prestanite da razmisljate sve do maja kad je izvlacenje.
Pozdrav. :papa:

Andrew Wiggins
04.08.2017, 09:37
Sledece godine predlog ide na glasanje. Nadamo se da nece proci.

gajger111
08.08.2017, 06:42
http://www.usadiversitylottery.com/requiremnts.html

Ovo su drzave koje su iskljucene iz DV programa za 2018

Makica@
09.08.2017, 15:56
http://www.usadiversitylottery.com/requiremnts.html

Ovo su drzave koje su iskljucene iz DV programa za 2018


Uneli ste pogresan link,jedini sajtovi koji su u skladu sa lutrijom su

https://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/diversity-visa/entry.html

https://www.dvlottery.state.gov

Drugi linkovi nemaju veze sa ovom nasom :nene::nene::nene:

Pozdrav vama :1072:

melnibone
01.11.2017, 17:59
Tramp hoće da ukine lutriju za dobijanje zelene karte:

Danas počinjem proces ukidanja programa lutrije. Tražiću od Kongresa da odmah krene da radi na tome da se to ukine. Taj program je delovao dobro, ali nije dobar i nije bio dobar, mi smo protiv toga. Želimo program koji se bazira na brakovima, da ljudi koji su u braku mogu da dođu ovde", rekao je Tramp.
Najava ovakve odluke je usledila pošto je utvrđeno da je muškarac koji je izvršio napad na Menhetnu u SAD stigao preko lutrije na kojoj je dobio zelenu kartu.

vlada33
01.11.2017, 18:08
Pisi propalo... Od toga verovatno nece biti nista, najavljuje se godinama i nista nije bilo, recimo da je moguce da ce skratiti kvote a krenuti sa vizama ppput Kanade... Moze takodje da se desi da veci broj zemlji postane nepodoban za dv lottery... Da je prica o ukidanju dv krenula iz kongresa verovatno bi bio vise zabrinut...

Gigo
01.11.2017, 18:14
Svake godine se poteze ta prica. Jednom ce sigurno do toga i doci.
Ako je sad ubaci u proceduru moze se za godinu izgurati sto bi znacilo da je ova prijava poslednja stranica.

http://www.kurir.rs/planeta/2933697/tramp-ukida-lutriju-za-vize-posle-pokolja-na-menhetnu-porucio-zaustavicemo-ovu-ludost

ekson
01.11.2017, 19:22
Mislim da ce se ukinuti jos brze,u svakom slucaju ovo je poslednja godina prijave,jedino ako Trampa smene Impicmentom kako se to kaze.Ko je dobio,dobio je i nek mu je sa srecom,a nama sa manjkom srece ostaje da se okrenemo drugim destinacijama.

miloszeka
01.11.2017, 19:35
Baš katastrofa ako ukinu zelenu lutriju, mada treba dosta toga da prođe, a pre svega mislim na senat, da bio ukinuo nešto što je već postalo tradicija...jer glupo i nema logike da zbog jednog čoveka ispašta toliko ljudi...

Ggaga
01.11.2017, 19:45
znaci nema sanse da ospori ulazak nama koji smo izvuceni za dv 2018 ?!

Andrija89
01.11.2017, 21:05
Prica o ukidanju se ponavlja vec nekoliko puta. Mislim da cak ni posle ovoga nece ukinuti dv lottery. Smanjice kvote na zemlje gde je pretezno muslimansko stanovnisto. Ovo je naravno moje licno misljenje koje ne mora da bude istinito.

markoss
01.11.2017, 21:26
Ijuu boze ja sam bio uveren tj neki sa ovog foruma su me uveravali da je amerika zemlja slobode i da raste cvece i da su sve boje i rase potpuno jednake, makar to bio terorista koji ce da pobije 50 ljudi....ijuuu kako je to moguce...ajmo svi u LA da zivimo tamo je sve sjajno i bajno

Makica@
01.11.2017, 22:01
Tramp hoće da ukine lutriju za dobijanje zelene karte:

Danas počinjem proces ukidanja programa lutrije. Tražiću od Kongresa da odmah krene da radi na tome da se to ukine. Taj program je delovao dobro, ali nije dobar i nije bio dobar, mi smo protiv toga. Želimo program koji se bazira na brakovima, da ljudi koji su u braku mogu da dođu ovde", rekao je Tramp.
Najava ovakve odluke je usledila pošto je utvrđeno da je muškarac koji je izvršio napad na Menhetnu u SAD stigao preko lutrije na kojoj je dobio zelenu kartu.

Da li vam je toliko tesko da Iscitate forum?? Da ste Citali videli bi da Ova tema postoji od 2009 godine. Nije mi jasna potreba za otvaranjem nove teme ? :wtf:

http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=465

Savet,Citajte forum :-_-;:

vlada33
01.11.2017, 22:13
Zaista hvala, promakla nam je ta tema vise puta...

Iako nije vezana direktno za ovaj dogadjaj moze da bude od koristi, s tim da nije Tramp koji je napravio jos neke zanimljive rezove i nije bilo trroristickog napada, a kad je bio prethodni tako veci teroristicki napad, ode Afghanistan... A sad mozda i lottery

Hvala sto si nam skrenula paznju...

miloszeka
01.11.2017, 22:31
Da li vam je toliko tesko da Iscitate forum?? Da ste Citali videli bi da Ova tema postoji od 2009 godine. Nije mi jasna potreba za otvaranjem nove teme ? :wtf:

http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=465

Savet,Citajte forum :-_-;:

Da al tebi je očigledno promaklo da se desio teroristički akt i da je terorista pre nekoliko godina dobio zelenu kartu na lutriji...pa je Tramp zato odlučio da pokrene priču da se ukine, ja koliko znam nikad niko nije javno govorio o ukidanju, više je bilo kroz štampu...pa je po meni i dobro da ima nova tema jer šta ćeš aktuelnije od ovoga. Realno gledano ako se ovo stvarno i desi, a nadam se da neće, nažalost i ovaj forum gubi smisao...

vlada33
01.11.2017, 22:48
Daleko bilo... forum nesme da propadne a ni dv lottery... Puno je ovde clanova i informacija sakupljano, a i sta bi moderatori bez nas da nas spreme za Ameriku i taj stil zivota...

Nadam se da ce ovo biti samo neka prolazna faza, jeste ozbiljna stvar ali ako se amerika zatvori za sve postace kao severna korea... Protiv svetskih sila, 2 komada njih, protiv partnera komada 3,lozenje nekih malih da se okrenu velikim na par mesta u svetu, izlazak iz klimatskog dogovora, zatvaranje dv lottery, zid sa juzne strane, nek stave i jedan severno i nezn dal ce postojati izolovanija zemlja na planeti a da joj u isto vreme treba radna snaga...

Evo hipoteticki, da zatvore granicu na jugu, zatvore dv, najure sve nelegalne u USA, koliko vremena mialite da je potrebno da se zaustavi ceo sistem USA?

Vrlo moguce da ce doci do nekih promena, da ce biti rigorozniji na interview za green card, ali gotovo sigurno nece dv nestati odmah, menjace se ali ne i nestati, isto vazi i za nelegalne ne mogu ih sve ukloniti jer su potrebni, mozda ce selektivno najuriti gomilu, svakog ko je napravio neki mali problem ali veci deo je neophodan... E sad koliko ce nas to pogoditi tek cemo videti, cak je i dv2019 bezbedan, nema sanse da izbace neko vanredno stanje i po hitnom postupku ugase dv 2019, a sledeci dv cw verovatno biti u dugom obliku ili sa mnogo manje zemlji ucesnika

Djordje001
01.11.2017, 23:02
Sta mi imamo sa tim sto muslimani dizu u vazduh,ukini njima green card lutriju i tim zemljama,nema sta nama da ukine to kao prvo,a kao drugo posto si rekao da ce deliti papire po zaslugama,izvoli posto ja branim usa svuda i za to mogu da dobijem batine i plus 6 godinu za redom igram green card koji nikako da me izvucete,izvolite po zaslugama delite ima ovde i par ljudi koji su igrali 5 puta i vise po zaslugama dajte nam papire jer smo zasluzili kad vec pominje da treba po zaslugama da se dobije i to bi bilo korektno

miloszeka
01.11.2017, 23:13
Rekao je da će da ukine ovakav način lutrije i da će valjda da se radi na tome da se dovode porodice...što je opet sa neke strane bezbednosti daleko sigurnije, manje su šanse da neko ko je porodičan čovek dođe tamo što se kaže "trbuhom za kruhom" sa ženom i decom, da napravi neko čudo kao ovaj ludak...al opet što je babi milo to joj se i snilo pa i meni :;D:

ikac89
01.11.2017, 23:18
Da kažemo hipotetički, da će da se krene u proces ukidanja lutrije. Da li neko zna možda kako bi izgledao taj proces? Da li Trump kao predsednik ima ovlašćenja da samovoljno zabrani / suspenduje neki zakon ili to sve mora da prođe kroz Kongres, kao kada se donosi bilo koji drugi zakon?

Ja iskreno nisam toliko upućen u zakonodavnu vlast u Americi. Znam da je Kongres zakonodavni organ i da ima dva doma, ali ne znam kako ide proces donošenja zakona, koliko traje i sl.

Djordje001
01.11.2017, 23:20
da se nelazemo nema od toga nista,to mora da usvoji senat a oni ce to odbiti i kraj,nema razloga za brigu,a sto se tice poklanjanja green carda to bi trebalo da bude za one koji su igrali 5 puta i vise to bi bilo realno i korektno time su pokazali zelju da odu u usa i 5 godina zivota bacili iskreno

bokiit
01.11.2017, 23:22
Vest aktuelna od pre par sati:
Trump will ask Congress to end green-card lottery program... (https://www.cnbc.com/2017/11/01/trump-will-ask-congress-to-end-green-card-lottery-program.html)

Koliko sam shvatio, odluku je predlozio senatu i ceka na approval. Mozda je odluka prenaglasena i uradjena "na prvu loptu" sto bi se reklo zbog aktuelnog desavanja u NY. Nadam se da nece proci odluka, i da ce naci najdalje ici da suspenduju neke zemlje iz lutrije.

Mislim da lutrija nece biti ukinuta jer je ovo zemlja izgradjena na imigrantima, i da nema njih/nas amerika ne bi bila ovo sto jeste.

vlada33
01.11.2017, 23:31
Zakom, ako sam ja dobro razumeo ide

Predlog predsednika

Odobri kongres

Odobri senat

Vraca se predsedniku na potpis

Ili u kracem, predsednik nema pravo da donese zakon (osim ako bi bilo neko ozbiljno vanredno stanje) bez odobrenja kongresa i senata, a cak i sve to moze da potpadne pod kontrolu tuzilaca i da se proglasi neustavnim...

Ja se nadam da do toga nece doci, promene mozda su moguce, istina je da je spomenuo to negde za porodice (pitanje je sta je time hteo da kaze) ali to obicno za nas sa ovih prostora i nije problem, vecina ide sa porodica ili oni mladji idu na skolovanje pa ostaju tamo.

Ja gledam logikom, ako nije izgurao to da se nelegalni odjure, ostali su i "spavaci", ostace i dv, a gotovo sam ubedjen da ce spisak zemalja za dv2020 biti dosta kraci...

ikac89
01.11.2017, 23:42
Ne, ali mnogo je glup rezon da se zabranjuje lutrija zato što je neki terorista došao preko lutrije. Kako su došli oni koji su 9. septembra izvršili napade?

U redu je da se pooštre kriterijumi, da se radi veća bezbednosna provera, da se eventualno nekim zemljama zabrani učestvovanje itd., ali zabrana mislim da nije rešenje.

Makica@
02.11.2017, 00:02
Vest aktuelna od pre par sati:
Trump will ask Congress to end green-card lottery program... (https://www.cnbc.com/2017/11/01/trump-will-ask-congress-to-end-green-card-lottery-program.html)

Koliko sam shvatio, odluku je predlozio senatu i ceka na approval. Mozda je odluka prenaglasena i uradjena "na prvu loptu" sto bi se reklo zbog aktuelnog desavanja u NY. Nadam se da nece proci odluka, i da ce naci najdalje ici da suspenduju neke zemlje iz lutrije.

Mislim da lutrija nece biti ukinuta jer je ovo zemlja izgradjena na imigrantima, i da nema njih/nas amerika ne bi bila ovo sto jeste.

Nesto sam i ja citala danas :blink: Iskreno se nadam da ovo nije tako kao sto kaze stampa :no:

miloszeka
02.11.2017, 00:11
Pa sigurno da će ovo najviše da pogodi zemlje sa većinski muslimanskim stanovništvom i da će drugačije izgledati sam odabir dobitnika. I još jedna stvar koja mi nije promakla a ide u prilog tome da lutrija nije nameštena je da je ovaj frik lik tek tako prošao, znači da te njihove bezbednosne provere i nisu baš neke...neće on da dira ove naše prostore, znaš kako kažu odatle si odakle ti je žena (Melanija)...malo šale u ovoj ružnoj temi

ikac89
02.11.2017, 01:43
Idiotic comments from Trump about the DV lottery

Trump says idiotic things every of the week. Honestly, it is hard to even take him seriously anymore – but I know people will be concerned about his comments today – so I will address them.

As many will know, there was a terrorist attack yesterday by a scumbag originally from Uzbekistan. As far as Trump can be believed, the terrorist originally gained his Green Card through the DV lottery program – and in true ignorant style, Trump began to discuss this as a need to shut down the DV lottery program.

So – can Trump act on that? Can he stop the DV lottery program, based on his whim? NO – he cannot.

The DV lottery is part of US immigration law. As has been demonstrated several times over the recent months, US law is more powerful than the ill informed rantings of a moronic president. He does have power to instruct his administration to operate in certain ways – so he could, for instance, slow down background checks and so on – but to an extent, we have already seen those changes over the last year or two (even prior to Trump’s election).

Now – Trump can ask congress to debate and vote on proposed immigration bills – and there are bills already in process that would, if adopted, end the DV program in favor of merit based systems. However, existing bills are very “ambitious” in their approach, to the point where the bills are unlikely to have broad support. Without that support, the bills are irrelevant. Could there be a new bill introduced that selectively ended the DV program – yes – theoretically that is possible, but not likely in my opinion – and would not be implemented fast enough to affect the current DV2018 program.

So to be clear. There is no impact to the DV2018 program.

In the immediate term the DV program has appeared in the news in this sad and unfortunate way. Trump had clearly never even heard of the DV lottery – he called it the “diversory lottery”.

Frankly, the method of immigration 7 years ago is largely irrelevant – whether this terrorist was here through the DV lottery or some other way makes no difference. The fact is, he became radicalized here in the USA. Trump fails to understand that.

Trump also fails to understand the many positive stories from the DV lottery program. People who come here through DV are brave and ambitious people. It’s hard to go through the process, and it is very hard to move to a new country and make a new life in a strange country. Those that do it want the best for themselves and their energy, effort and diversity enriches the lives of all they meet.

So finally I would say to keep calm. Ignore the words of the person who sits in the White House at the moment – and remember that the USA is greater than one unwise fool.

http://britsimonsays.com/idiotic-comments-trump-dv-lottery/

Odličan tekst, koji daje odgovore na mnoga postavljena pitanja u ovoj temi.

Ggaga
02.11.2017, 09:32
[QUOTE=ikac89;69413][I][B][SIZE="4"]

People who come here through DV are brave and ambitious people. It’s hard to go through the process, and it is very hard to move to a new country and make a new life in a strange country. Those that do it want the best for themselves and their energy, effort and diversity enriches the lives of all they meet.

Fenomenalano sto vec pre nego sto odes dobijes ovako pozitivnu i ohrabrujucu kvalifikaciju od nekog ko te ni ne poznaje...mnogo znaci...posle su mi suze na oci...

miloszeka
02.11.2017, 13:18
To je to, danas je izašao sa dva senatora na konf. za štampu i rekao da će da izađu pred senat sa predlogom da se HITNO izvrši promena dodele zelenih karata i ukine zelena lutrija ovakva kakva je sad...navodno da se zalaže da se zelene karte dobijaju na osnovu braka tj. da porodice dolaze u USA, koliko sam razumeo mora da se dobro zna engleski i da se poseduju posebne radne veštine i radno iskustvo...sve u svemu narode bez očajavanja jedno je sigurno njima treba imigracija, samo što će sad da pooštre odabir

Gigo
02.11.2017, 14:17
Mozda ce njima trebati imigracija ali to ne znaci da nasi ljudi nece pasti u ocaj. Kad nekom postavis uslov perfekt jezik, radno iskustvo, zanimanje i onda mu na to stavis par godina cekanja na nekakvoj listi za bodovanje i cekanje to je kraj sna o Americi za vecinu forumasa. Mnogi niti imaju vise vremena niti uslove da se zaposle u struci niti novca da ulazu u sebe. To ce biti ista rampa koju treba podici za Kanadu ili Australiju itd. Za sve to treba lova i znanje a nazalost za porodicne ljude to da imaju ne bi ni gledali da idu po svaku cenu. I ja sada mislim da se ovakav oblik lutrije zavrsava a koliko ce nas imati love i uslova za nesto novo ostaje da se vidi.

MarkoniKG
02.11.2017, 14:35
Ljudi, nema nista od ukidanja. To Trump malo pecka demokrate svaljujuci krivicu od napada na njih jer su oni, jelte, uveli Diversity Visa... Privreda USA zivi od legalnih/nelegalnih imigranata i nema sanse da neko tamo ko se pita vise od Trumpa dozvoli da se ovo desi, a da se prethodno ne spremi neki backup plan koji bi na drugi nacin omogucavao ljudima da se nasele tamo.

Andrew Wiggins
02.11.2017, 14:39
Opet panika na forumu. Ne verujem da ce izglasati u kongresu.
Najmanje dva puta sto ja znam je predlog za ukidanje isao na glasanje i nije proslo. 50,000 gc godisnje je kap u moru. Uostalom neki i ne odu, neki se brzo vrate. Treba im radna snaga za poslove koje vecina amerikanaca ne bi radila, a vecina diploma izvucenih nije priznato tamo pa eto dobre, legalne radne snage koja je voljna da radi losije poslove.
Nece proci ni ovaj put. Eto.

ikac89
02.11.2017, 15:55
Ljudi, nema nista od ukidanja. To Trump malo pecka demokrate svaljujuci krivicu od napada na njih jer su oni, jelte, uveli Diversity Visa...

Nisu oni. 1990. kada je donet ovaj imigracioni zakon, predsednik je bio George Bush, a on je republikanac...

Katleja Liki
02.11.2017, 16:18
Licno sam ubijedjena da lutriju za zelenu kartu u ovom obliku, nece ukinuti, opet se vracam na aspekt ekonomije i kako ekonomija funkcionise. Dosta toga se desavalo u proslosti, kada su mogli da ukinu lutriju, kao na primjer zbog 9/11, pa nisu ukinuli. Puno srece svima i ne brinite.

MarkoniKG
02.11.2017, 16:23
Nisu oni. 1990. kada je donet ovaj imigracioni zakon, predsednik je bio George Bush, a on je republikanac...

Uopste nije bitno ko je predsednik niti dal je on republikanac ili demokrata jer se on malo sta pita oko takvih stvari, senat je odlucio oko uvodjenja DV-a, tacnije senator Chuck Schumer, koji je tad bio demokrata.

ikac89
02.11.2017, 16:39
I republikanci su bili za. U Senatu. od 45 republikanaca, 41 je bilo za, 3 protiv i jedan nije glasao, dok sa druge strane od 55 demokrata, 40 je bilo za, 14 protiv i 2 nisu glasala. A i Bush je takođe podržao taj zakon. Ali nebitno. Bitno je da ga ne promene sad.

vlada33
02.11.2017, 16:46
Ja sam i dalje ubedjen da nece biti ugasena lutrija, ali bezbedonosna provera i verujem da ce biti mnogo odbijenih iz riskantnih zemalja, mozda i mogu da proguraju i pricu za porodicno preseljenje a za mladje da naprave nesto da studiraju i ostanu tamo (vec to i postoji, zavrsis fax u USA i imas godinu da nadjea posao u struci) mozda izbace ovaj deo u struci i eto mnogo vise ostalih nakon faxa

Djordje001
02.11.2017, 17:34
nema od toga nista,jel ima zida ka meksiku i ostalo,ne ocajavajte,moze samo da udare zabranu za muslimanske zemlje neke tamo na istoku i to je to,od ukidanja potpunog nema nista,i ako nekim cudom ukine,odma cim se promeni vlast oni ce vratiti,svakoj zemlji zapada je potrebna emigracija zbog jeftine radne snage,tako da pitanje je kad ce barem da nas puste u evropu pa makar i preko azila,a sto se tice usa nema od ovoga nista i to bi bila glupost da ukine,moj glas ide da nema nista od toga jedino sto bi ja uveo je tipa da se ko igra vise od 5 puta lutriju i ne dobije,dobiva neka zlatna lutrija da mu se pokloni green card mislim da bi to bilo korektno,a sto se tice ovoga nista od toga toliko :beer:

BetterFuture
02.11.2017, 17:51
Ne vredi raspravljati na ovu temu; ne zavisi od nas a i nemamo pojima koje se sve zakulisane radnje odvijaju van ociju javnosti.

Samo jedan podatak, u USA se godisnje dodeli oko 1.000.000 (milion) imigrantskih viza. Pola od toga cine ljudi koji se vec nalaze tamo i rade AOS (Adjustment of status). Znaci, lutrija nije ni priblizno glavni generator imigranata.

vlada33
02.11.2017, 19:33
Svakako nemamo uticaj na dogadjaje, ali mozemo da se tesimo pretpostavkama... Salu na stranu, trebaju njima i strucnjaci ali im je takodje potrebna i prostija radna snaga, nemogu samo direktori raditi...

Nadamo se da izmena dv lottery nece biti prevelika, za mnoge je to jedino resenje ili bi u suprotnom otisli u Australiju i Kanadu da smo svi ozbiljno skolovani...

Inace, istina je da je veliki broj migranata godisnje u USA, ali im je takodje natalitet nikakav, pa nisam siguran da ni taj milion pokrije gubitke na 300 miliona ako uracunamo da se konstantno razvijaju i treba im radnika...

Svakako, nek nam je sa srecom...

Lazar023
08.11.2017, 04:03
...jer glupo i nema logike da zbog jednog čoveka...
Jel mislis tu na Trampa ili na nekog od ovih terorista (onaj lik poreklom iz Uzbekistana i slicni)?

vlada33
08.11.2017, 08:23
Sigurno se misli na teroristu... To je i pokrenulo zbrku... Drago mi je da je to zacutalo, nek nista ne diraju i ovako je lose ne valja da bude jos losije...

kuki
10.11.2017, 12:25
Ako ovo ne bude samo prazna prica, kako ce sve ovo uticati (utice) na ljude koji vec imaju zelenu kartu ostvarenu upravo na ovaj nacin, tj. preko lutrije?

Da li gubimo neko od prava koja smo imali-imamo u US?

Da li se menjaju neka pravila u vezi dobijanja drzavljanstva ili obnove GC nakon 10 godina, sto smo imali pravo neogranicen broj puta (za one koji ne uzmu drzavljanstvo)?

Da li se manjaju pravila ulaska u US na granici, po pitanju do 6 meseci van US obicno nije pretstavljalo problem za ulazak, kao ni za brojanje 5 god u nizu za drzavljanstvo.

Kao i pravilo da se za manje od godinu dana van US nije zahtevala re-entry permit za ponovan ulazak u US?

Dal je neko ovih dana ulazio u US sa GC dobijenom na lutriji koju koristi vec par godina npr... ima li neko ko je vest trump-a docekao van granica US-a, pa se bas ovih dana uputio za US. Ako jeste, voleo bih da cujem iskustvo te osobe sa ulaska u US, dal se ta iskustva razlikuju od dosadasnjih ulazaka tamo...

markoss
10.11.2017, 12:48
Ako ovo ne bude samo prazna prica, kako ce sve ovo uticati (utice) na ljude koji vec imaju zelenu kartu ostvarenu upravo na ovaj nacin, tj. preko lutrije?

Da li gubimo neko od prava koja smo imali-imamo u US?

Da li se menjaju neka pravila u vezi dobijanja drzavljanstva ili obnove GC nakon 10 godina, sto smo imali pravo neogranicen broj puta (za one koji ne uzmu drzavljanstvo)?

Da li se manjaju pravila ulaska u US na granici, po pitanju do 6 meseci van US obicno nije pretstavljalo problem za ulazak, kao ni za brojanje 5 god u nizu za drzavljanstvo.

Kao i pravilo da se za manje od godinu dana van US nije zahtevala re-entry permit za ponovan ulazak u US?

Dal je neko ovih dana ulazio u US sa GC dobijenom na lutriji koju koristi vec par godina npr... ima li neko ko je vest trump-a docekao van granica US-a, pa se bas ovih dana uputio za US. Ako jeste, voleo bih da cujem iskustvo te osobe sa ulaska u US, dal se ta iskustva razlikuju od dosadasnjih ulazaka tamo...

Usla je majka mog drugara na greencard i zena dolazi jednom godisnje i bude svega mesec ipo dana, tako vec godinama i niko je nije drndao za to. Chicago je u pitanju.

Mi koji imamo gc neverujem da ce ista da se menja jer u protivnom desetine miliona bi ostalo da ne placa porez ovoj zemlji a to nikome ne odgovara. Pljustale bi tuzbe, nastao bi opsti haos kad bi se ukinule gc onima koji je vec imaju.

svetlana33
12.11.2017, 11:50
Ako ovo ne bude samo prazna prica, kako ce sve ovo uticati (utice) na ljude koji vec imaju zelenu kartu ostvarenu upravo na ovaj nacin, tj. preko lutrije?

Da li gubimo neko od prava koja smo imali-imamo u US?

Da li se menjaju neka pravila u vezi dobijanja drzavljanstva ili obnove GC nakon 10 godina, sto smo imali pravo neogranicen broj puta (za one koji ne uzmu drzavljanstvo)?

Da li se manjaju pravila ulaska u US na granici, po pitanju do 6 meseci van US obicno nije pretstavljalo problem za ulazak, kao ni za brojanje 5 god u nizu za drzavljanstvo.

Kao i pravilo da se za manje od godinu dana van US nije zahtevala re-entry permit za ponovan ulazak u US?


Osim nekog sporadičnog eventualnog "stava" ili bolje rečeno ispada lokalanog stanovništva prema Vama lično- kao imigrantu držatelju GC, (a takav stav također ne možemo uzeti kao nešto službeno/ozbiljno), jasno je da za sada ,naravno, nema NIKAKVIH promena po svim tim pravnim pitanjima ili izmenama koje navodite, a koja bi jednog dana možda mogla biti iznešena pred službeno zakonodavstvo. Iako sam, kao pravnik, ličnog stava da držateljima GC njihova prava neće biti retroaktivno ukinuta, niti mislim da će dodela GC na drugi/e način/e (sem lutrije) biti ikada ukinuta, međutim modifikovana možda (u smislu trajanja prava na korištenje, načine obnove i slična pitanja).Sva ta pitanja i izmene po njima, eventualno su moguće tek jednog dana kada prođu zakonsku legislativu i budu službeno prihvaćene , a do tada nema potrebe razbijati glavu. Glavu možemo, ipak, razbijati mi ostali ,kojima uvek postoji izvesna verovatnoća za potpunim ukidanjem GC putem ove lutrije, no kao što znamo postoji i ta da nas nikada niti ne izvuku, čak i da je ne ukinu.:smrc:.ali o tom- potom..:==D:

vlada33
10.01.2018, 09:06
Ima li neko neku informaciju u vezi ovih pregovora izmedju demokrata i republikanaca o diversity lottery? U Srbiji je samo preneseno (u Blicu) da je mesovita komisija razgovarala i da su se slozili oko 4 kljucne stavke... Nista precizno i jos manje jasno...

Ima li preko okeana nekih preciznijih informacija ili nista jos nije objavljeno?

aleksandarzz
10.01.2018, 09:45
Ima li neko neku informaciju u vezi ovih pregovora izmedju demokrata i republikanaca o diversity lottery? U Srbiji je samo preneseno (u Blicu) da je mesovita komisija razgovarala i da su se slozili oko 4 kljucne stavke... Nista precizno i jos manje jasno...

Ima li preko okeana nekih preciznijih informacija ili nista jos nije objavljeno?

Ukratko:
Do 19.01. treba da se usvoji budžet. U njemu Tramp hoće 18milijardi za zid, a demokrate se bune. Da bi ih naterali da popuste, republikanci trguju podrškom za program DACA (zaštita od proterivanja za one koji su maloletni ušli u USA ilegalno) koji se ukida u martu. Pošto je i jedno i drugo vezano za emigraciju, legalnu i ilegalnu, u pregovore upadaju i stvari čije je ukidanje Tramp obećao - lančana emigracija i lutrija. Pošto su čak i ljudi koji su donosli zakon o lutriji već izjavljivali da ovakva lutrija više nema smisla, postaje sasvim izvesno da će pravila biti promenjena. Najverovatnije da će se uvesti sistem bodovanja, a da će ostati isti broj viza za podelu. Kakva će pravila biti - niko ne zna. Još ne postoji nijedan predlog za novi format lutrije, osim zahteva da se uvede bodovanje. Zasad su se usaglasili da ceo paket zakona (reformi, ili kako bi se to već zvalo) obave u dve faze. U prvoj su DACA i zid, a u drugoj ostalo. Kada će to biti - nemam pojma. Budući da se u njihovim medijima pojavljuju samo DACA i zid, verujem da će se ostali propisi menjati tek za koji mesec, a možda i koju godinu.
Iskreno, ni meni nije svejedno, mada sumnjam da nešto može da se promeni za nas koji smo već izvučeni.

johnywalker
12.01.2018, 08:52
Ja lično mislim da se dv lutrija ukida i da je više neće biti. Sinoć su opet pregovarali i kako god okrenu, sve se vrti oko toga da je jedan od uslova predsjednika da se dv lutrija ukine i oni su spremni da je ukinu u zamjenu za spavašanje DACA. 19. Januara ističe rok za finansiranje vlade, tako da ukoliko ne žele da država ostane bez finansiranja moraju skontati neki zakon vezan za DACA. Tako da bi se brzo moglo znati šta i kako...

kuki
12.01.2018, 23:01
Ako se ukine lutrija, da li ce to imati uticaj na vec postojece zelene karte dobijene preko lutrije?

Da li ce se menjati ili i dalje vaziti pravila koja su nam predocena (u vezi produzenja z karte neogranicen broj puta, sticanja drzavljanstva nakon 5 godina itd...)

johnywalker
14.01.2018, 14:16
Ako se ukine lutrija, da li ce to imati uticaj na vec postojece zelene karte dobijene preko lutrije?

Da li ce se menjati ili i dalje vaziti pravila koja su nam predocena (u vezi produzenja z karte neogranicen broj puta, sticanja drzavljanstva nakon 5 godina itd...)

To su već pitanja na koje je nemoguće dati odgovor.
Ja lično smatram da ukoliko se i ukine lutrija to ne bi trebalo imati nikakvog utjecaja na one koji su već izvučeni i stigli u SAD. Ti imaš svoj GC i to je to. Ko je uspio doći došao je.

ikac89
14.01.2018, 19:30
Nisam pravnik, ali retki su tj. skoro ne postoje slučajevi da se neki novi zakon primenjuje retroaktivno, što je i logično. Po mom mišljenju, ukidanje lutrije može da se desi 2020. (DV2020), zato što su i DV2018, a i DV2019 već u toku i bilo bi nelogično da se proces prekine na pola.
Ali opet to je samo moje mišljenje. Niko ne može sa sigurnošću da kaže šta će se desiti. Možemo samo da nagađamo.

Sasha983
15.01.2018, 03:47
Nema od ukidanja lutrije nista...
Sve su to politicke spekulacije da bi se oslabio dolar.

Neko sam ko se time bavi i prati od pocetka Fed vs Trump.
Samo da dobijem sto vise dolara u zamenu za eur dinar.

To me trenutno zanima pre imigracije..

svetlana33
15.01.2018, 16:05
Načelo zabrane retroaktivne primene zakona propisano je u brojnim međunarodnim instrumentima, od čega najvažnijima smatramo Europsku konvencije o zaštiti ljudskih prava i temeljnih sloboda.Premda je ovde reč o USA ipak je legislativa u smislu tog pravnog instituta- potpuno usaglašena-ako ne, postupovno, još i oštrija što je opisano u nekim primerima sudskih presuda za slučajeve država USA, koje ne bih sada iznosila, da ne bih strukom dodatno komplikovala.
Dakle retroaktivna primena zakona je Ustavno neodrživa.
Naime zakoni se mogu retroakivno primenjivati, odnosno primeniti će se, kada je javni interes važniji, odnosno uvek ako je noviji zakon bitno povoljniji za pojedinca.
Nadam se da je sada lakše GC holderima :)

vlada33
15.01.2018, 18:05
Njima svakako jeste, gotovo sigurno da nece oduzimati GC to je nekako logicno cak i laicima poput mene, vise me brine hoce li ih davati jos... Taj deo me...

slucajni_prolaznik
15.01.2018, 19:25
GC se ne dobija samo preko lutrije, nego i na druge nacine. Svake godine ga oko 50 hiljada dobije preko lutrije, a oko 500 hiljada preko rodjaka. Ne verujem da je lutrija toliki trn u oku. Ukidanje nje bi moglo da deluje kao "nema vise americkog sna". Pre ce umanjiti broj rodjaka (samo tata i mama, ne moze brat i sestra, na primer) nego ukinuti lutriju.

Sasha983
16.01.2018, 03:55
GC se ne dobija samo preko lutrije, nego i na druge nacine. Svake godine ga oko 50 hiljada dobije preko lutrije, a oko 500 hiljada preko rodjaka. Ne verujem da je lutrija toliki trn u oku. Ukidanje nje bi moglo da deluje kao "nema vise americkog sna". Pre ce umanjiti broj rodjaka (samo tata i mama, ne moze brat i sestra, na primer) nego ukinuti lutriju.

Tacno , jeftinije im je proterati iligalce ili uvesti neku zabranu no sam proces ukidana lutrije ,,,

Ukidanje lutrije = manje para stize u USA

Ilegalna imigracija = vise para idu van USA

Sta im se isplati ,,,

3put
16.01.2018, 15:18
Evo koliko je Trump (ne)upucen sta je diversity lottery, izjava sveze 6 januara 2018, pogledate i video.

https://www.factcheck.org/2018/01/video-trumps-claim-diversity-visas/

sanchez
17.01.2018, 09:50
Mozda ce vam zvucati smesno, ali imao sam nedavno priliku da razgovaram sa dva visoka predstavnika State Departmenta pre svega na temu ukidanja Summer Work and Travel programa, jer je Tramp davao izjave u tom smeru, pa smo se dotakli i zelene lutrije.

Oni su mi rekli da njih dvojica kao i ogromna vecina u Kongresu smatraju da ne treba ukidati ni Green Card Lottery a ni Summer Work and Travel program, bez kojeg bi se ali bukvalno pogasilo gomila biznisa po turistickim mestima gde rade iskljucivo studenti iz Evrope u toku leta, jer prosto nema dovoljno Amerikanaca koji zele da rade, tako da oni itekako imaju korist od tog programa.

Lutriju nismo puno komentarisali ali objasnili su mi da sve i da on zeli to da izgura, ako uopste zeli jer jedno je politicki marketing drugo su dela, to mora da prodje kroz vise procesa i ne odlucuje samo on, tako da misilm da svi koji su izvuceni u maju, a i svi koji su odigrali ove godine mogu potpuno da odahnu, jer gotovo je nemoguce da se to preko noci promeni, e sad sta ce se desavati u narednim godinama to cemo videti, ali na osnovu njihove price ja sam stekao utisak da se nista tu nece menjati jos dugo vremena.

Sasha983
17.01.2018, 15:06
Malopre je doticni preCednik USA po pitanju imigracije rekao da su svi dobrodosli...

Toliko o tome..kao sto sam reko

Slovenman
09.02.2018, 08:04
https://i.imgur.com/3fWPGnx.png

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/961743032952459264


Ponovo predlozio ukidanje...

Mrrk
09.02.2018, 10:11
A neka nas pusti barem ovo do maja da se nadamo :)
Ali je ludak pravi, nadam se da nece mandat zavrsiti.

vlada33
09.02.2018, 10:44
Uopste mi nije jasan, mogu shvatiti da se kontrola aplikanata stegne na max., ovako ukinuti meni nema logiku... Osim ako je peica kao kod nas, smanji broj nezaposljenih tako sto smanjis broj stanovnika... Bar nek cuti jos dva meseca...

serceg
09.02.2018, 11:01
Mnogo puta se govorilo o ovome, još od 2009.

Da li mislite da je sad najozbiljnije od svih prethodnih puta, s'obzirom da je otvoreno izašao javno sa tim?
I da, nema šanse da to zakači nas koji smo već aplicirali prošlog oktobra, čak i ako kongres ovo usvoji.

vlada33
09.02.2018, 12:39
Jeste, nece nas zakaciti ako budemo izvuceni (bar bi tako trebalo da bude) ali ne znaci da nam ne treba jos jedna sansa, nisam siguran da cu biti izvucen pa sam najvise za opciju da se ne ukida, mozda sledeceg oktobra budem trebao opet da apliciram...

ikac89
09.02.2018, 13:02
Čitam komentare vezane za ovu vest i imam osećaj da velika većina ljudi iz SAD ne zna kako funkcioniše lutrija. Oni misle da je to bukvalno, prijaviš se, izvuku te i to je to. Ne znaju kako izgleda ceo proces, koji su uslovi, da postoji i intervju i sl.

mveruovic
09.02.2018, 13:38
Nikad ovako ozbiljno nisu pricali o ukidanju, tako da vrlo verovatno moze da se desi. Pa i da zakaci ove koji su u procesu. Jer ljudima su bracne vize i verenicke prekidali na pola procesa za one koji su iz onih 6 ili 7 zemalja i pravili im probleme da udju sa zelenim kartama. Ovo im je jos lakse da urade.

Katleja Liki
09.02.2018, 14:45
Meni, ove najave vise lice na politicke igre, Vlada SAD-a je u fiskalnoj blokadi od ponoci, pa kao u Balkanskom stilu, skrenucemo temu na nesto drugo, odmah je postavljen tvit da se ukida lutrija. Moje misljenje je da nece ukidati, sad mozemo pisati eseje na ovu temu, ali posto ne mozemo uticati na to sta ce biti, samo nam preostaje da se nadamo pozitivnom ishodu.

aleksandarzz
09.02.2018, 16:19
Jel neko uopste procitao vest na koju se odnosi Trampov tvit? Neka budala koja je usla u USA sa nekom F1 vizom, pa dobio na lutriji zelenu kartu i regulisao status, je osudjena za podrsku teroristima. Tramp to samo koristi za dnevno-politicka prepucavanja sa demokratama.
Lutrija ce sigurno biti ukinuta/promenjena u skorije vreme(narednih par godina). Kako ce posle izgledati, nemoguce je sad pretpostaviti. Izvesno je samo da ce biti neke vrste bodovanja.

Andrew Wiggins
09.02.2018, 23:22
Jel neko uopste procitao vest na koju se odnosi Trampov tvit? Neka budala koja je usla u USA sa nekom F1 vizom, pa dobio na lutriji zelenu kartu i regulisao status, je osudjena za podrsku teroristima. Tramp to samo koristi za dnevno-politicka prepucavanja sa demokratama.
Lutrija ce sigurno biti ukinuta/promenjena u skorije vreme(narednih par godina). Kako ce posle izgledati, nemoguce je sad pretpostaviti. Izvesno je samo da ce biti neke vrste bodovanja.

Nemoj tako. Ti si dobio pa sad "sigurno ce biti ukinuta". Voleo bi da vidim kako bi se osecao da nisi dobio i da neko napise tako nesto.
Ne moze znati sta ce biti, dal ce biti. Al je cinjenica da ne mozemo da uticemo na odluku. Nadamo se najboljem.

damagon
10.02.2018, 10:38
I ja sam izvucen, necu u usa jos mesec-dva ali se ne brinem. Lutrija ne moze biti ukinuta po kratkom postupku, mora to da dodje na red , da senat izglasa, da se zavrsi barem ova lutrijska ako ne i sledeca godina, jer se ko zna koliko ljudi prijavilo,odradilo lekarski ...

E sad lutrija ce sigurno biti izmenjena narednih godina, ne verujem da ce biti ukinuta

Svenson
10.02.2018, 10:56
Naravno, samo možemo da špekulišemo. Konce u rukama drži neko drugi. Ipak, Lutrija daje samo 50.000 viza godišnje, a pruža im najbolju reklamu. Pruža se šansa ljudima koji preko drugih kanala ne bi mogli da dobiju GC. Zbog toga bi, po mom mišljenju, ukidanje Lutrije bio nepopularan potez.
Sa druge strane, sve velike i uticajne države koje šalju najviše imigranata su ispunile svoje kvote za Lutriju, tako da sigurno postoji pritisak da se vrate u igru. Ko će pobediti u toj borbi? Videćemo. Ne treba gubiti nadu.
Moje mišljenje je da će se menjati pravila i da će nova pravila biti puno povoljnija za ljude koji žive u istočnoj Evropi.

aleksandarzz
10.02.2018, 12:47
Nisam zeleo da zvucim grubo, ali nazalost stuacija je takva kakva je.
Postoje 4 teme koje cine ceo paket problema sa emiracijom u USA.
1. Ilegalna emigracija tj. Trampov zid. Tramp trazi brdo para izgradnju zida, a demokrate se bune.
2. DACA - ilegalni emigranti koji su dosli jos kao deca i nemaju drugu domovinu osim USA. preti se ukidanjem programa ne zato sto hoce da ih proteraju, vec kako bi republikanci trgovali podrskom za taj program u zamenu za podrsku za Trampov zid. Radi se o skoro 2miliona ljudi.
ove dve stvari su najbitnije u svim pregovorima. Ostale dve nisu toliko problematicne, koliko im sluze za medjusobna prepucavanja i plasenje sopstvenog naroda, zarad jeftinih politickih poena. To su:
3. chain migration - svaki legalni stanovnik USA moze biti sponzor clanovima porodice, i dovesti ih za sobom u USA. Ne samo clanovima uze porodice, vec i daljoj rodbini. Onda oni dalje dovode svoju rodbinu... Ovo mozda i jeste realan problem, a republikanci ne propustaju priliku da za svakog ko ima neke veze sa terorizmom napomenu da je na taj nacin dosao, ali zaborave da pomenu da je terorista postao u USA. Na ovaj nacin godisnje se izda oko 900000viza
4. lutrija - najmanje bitna u svemu ovome (njima, nama je najbitnija). Nazalost, ispunila je svoju svrhu, i saglasni su oko ukidanja cak i oni koji su je kreirali.
U zadnjih mesec dana je bilo raznih predloga kako to sve resiti u paketu, ali jos se nista nije iskristalisalo. predloga je bilo razih - potpuno ukidnje, uvodjenje bodovanja, smanjivanje broja. Dosta toga se desavalo ubrzano u poslednjih mesec dana, jer su mnogi uslovljavali podrsku budzetu resavanjem ovih pitanja. Svi ponudjeni zakoni (ako se neki izglasa) ce vaziti od 2019, a vrlo je moguce da ce se promene (ako ih uopste bude bilo) primenjivati postepeno u naredih nekoliko godina.

mveruovic
10.02.2018, 14:57
3. chain migration - svaki legalni stanovnik USA moze biti sponzor clanovima porodice, i dovesti ih za sobom u USA. Ne samo clanovima uze porodice, vec i daljoj rodbini. Onda oni dalje dovode svoju rodbinu... Ovo mozda i jeste realan problem, a republikanci ne propustaju priliku da za svakog ko ima neke veze sa terorizmom napomenu da je na taj nacin dosao, ali zaborave da pomenu da je terorista postao u USA. Na ovaj nacin godisnje se izda oko 900000viza
nekoliko godina.



Samo ispravka, ne moze sira porodica da se dovede, vec samo muz/zena, dete, brat/setra i otac/majka. S tim da brat sestra jedno 15 godina traje. I razlika za sponzora, svako moze svakom da bude sponzor, pokretac peticije i onaj za koga se pokrece samo gore nabrojani.

nocturnal
25.04.2018, 18:48
mislim da nece ove godine jer ima jos samo 6 meseci do kraja fiskalne odnosno da bi bilo kakav zakon mogao da se primenjuje, ako sam dobro to razumela. a koliko vidim jos se ni oko ceg vezanog za migraciju nisu slozili pa sumnjam da ce se to sve sprovesti u delo za samo pola godine :beer:

uran
25.04.2018, 19:52
3. chain migration - svaki legalni stanovnik USA moze biti sponzor clanovima porodice, i dovesti ih za sobom u USA. Ne samo clanovima uze porodice, vec i daljoj rodbini. Onda oni dalje dovode svoju rodbinu... Ovo mozda i jeste realan problem, a republikanci ne propustaju priliku da za svakog ko ima neke veze sa terorizmom napomenu da je na taj nacin dosao, ali zaborave da pomenu da je terorista postao u USA. Na ovaj nacin godisnje se izda oko 900000viza


gde si ovo procitao ? Ja koliko sam cuo mogu se dovesti samo supruznik i maloletna deca.

mveruovic
26.04.2018, 09:36
gde si ovo procitao ? Ja koliko sam cuo mogu se dovesti samo supruznik i maloletna deca.

Nisi razumeo, ne preko lutrije da odmah dovedes,nego kada dobijes drzavljanstvo onda pravis aplikaciju za brata/sestru i otca/majku

aleksandarzz
26.04.2018, 19:47
update:
pre neki dan je ustavni sud utvrdio da trampova odluka o suspenziji DACA nije doneta u skladu sa zakonom i dato im je 6 meseci da je usklade sa zakonom. Za to vreme ce mozda da se pokrene i DV2020, politicka situacija ce se promeniti vec u novembru, pa je pitanje da li ce biti nekih ozbiljnijih promena u dogledno vreme.

uran
26.04.2018, 23:56
update:
pre neki dan je ustavni sud utvrdio da trampova odluka o suspenziji DACA nije doneta u skladu sa zakonom i dato im je 6 meseci da je usklade sa zakonom. Za to vreme ce mozda da se pokrene i DV2020, politicka situacija ce se promeniti vec u novembru, pa je pitanje da li ce biti nekih ozbiljnijih promena u dogledno vreme.

kako znas da ce se politicka situacija promeniti u novembru ?

uran
27.04.2018, 00:05
Nisi razumeo, ne preko lutrije da odmah dovedes,nego kada dobijes drzavljanstvo onda pravis aplikaciju za brata/sestru i otca/majku

manemoj. Pogledaj sta je napisao


3. chain migration - svaki legalni stanovnik USA moze biti sponzor clanovima porodice, i dovesti ih za sobom u USA. Ne samo clanovima uze porodice, vec i daljoj rodbini. Onda oni dalje dovode svoju rodbinu... Ovo mozda i jeste realan problem, a republikanci ne propustaju priliku da za svakog ko ima neke veze sa terorizmom napomenu da je na taj nacin dosao, ali zaborave da pomenu da je terorista postao u USA. Na ovaj nacin godisnje se izda oko 900000viza

http://www.greencardfamily.com/sibling/sibling_faq.htm

nije u redu da se tako prosipa sa netacnim podacima i da se bavi politickim predvidjanjima.

aleksandarzz
27.04.2018, 11:39
nije u redu da se tako prosipa sa netacnim podacima i da se bavi politickim predvidjanjima.

U pravu si, ali na ovoj temi to i nije mnogo bitno. Vidiš da su drugi lepo shvatili o čemu se radi.
Što se politike tiče, u novembru su izbori. Skoro je pa izvesno da će se situacija poprilično promeniti na štetu Republikanaca. A Tramp nije mogao da progura svoje nebuloze ni sada kada njegova stranka ima većinu svuda. Šta li će tek biti kada (verovatno) izgube tu većinu?

uran
27.04.2018, 12:16
U pravu si, ali na ovoj temi to i nije mnogo bitno. Vidiš da su drugi lepo shvatili o čemu se radi.
Što se politike tiče, u novembru su izbori. Skoro je pa izvesno da će se situacija poprilično promeniti na štetu Republikanaca. A Tramp nije mogao da progura svoje nebuloze ni sada kada njegova stranka ima većinu svuda. Šta li će tek biti kada (verovatno) izgube tu većinu?

skoro je izvesno ? Ajd prvo da sacekamo novembar da ne bude kao sa Killary.

Trampov plan nije prosao zato sto najblaze receno lupeta. Prvo se prosvirao za ono GC a onda je (kao i ti) bubnuo ovo oko chain migration. Posto su ga razbili argumentima naravno da niko nece da ga podrzi.

Jedino gde ja vidim opasnost je da dodje do neke trgovine, a imigranti su naravno zadnja rupa na svirali svima. Bas Amerikance briga za nas...

Svenson
28.04.2018, 10:19
Mislim da ne treba špekulisati oko političke situacije.Živimo na sasvim drugom kraju sveta nemamo pojma šta se u USA dešava, bez obzira koliko mislili da smo upućeni.

Velike zemlje nemaju više mogućnosti da šalju ljude preko Lutrije. Mislim da u tome treba tražiti uzrok ukidanja ili promene pravila.

Bilo kako bilo, treba biti strpljiv i uporan. Na kraju, oni najuporniji dobiju ono što žele. :;D:

Andrew Wiggins
28.04.2018, 23:22
Mislim da ne treba špekulisati oko političke situacije.Živimo na sasvim drugom kraju sveta nemamo pojma šta se u USA dešava, bez obzira koliko mislili da smo upućeni.

Velike zemlje nemaju više mogućnosti da šalju ljude preko Lutrije. Mislim da u tome treba tražiti uzrok ukidanja ili promene pravila.

Bilo kako bilo, treba biti strpljiv i uporan. Na kraju, oni najuporniji dobiju ono što žele. :;D:

Ne razumem zasto uzroke treba traziti sto ljudi iz velikih zemalja ne mogu da apliciraju?

Svenson
29.04.2018, 21:28
Ne razumem zasto uzroke treba traziti sto ljudi iz velikih zemalja ne mogu da apliciraju?

Zbog toga što su oni davali najviše prijava za Lutriju i dobijali najviše viza. Oni predstavljaju najveći procenat stanovništva na planeti. Godinama su dobijali najviše viza i iskoristili su kvotu.

Treba pogledati forum i sajt Brita Sajmona (Brit Simon). On je pisao i o tome.

Absolute beginner
30.04.2018, 20:02
Ni ja stvarno ne razumem kakve to veze ima? Najobicnija, nesuvisla nagađanja

Svenson
01.05.2018, 18:34
Ni ja stvarno ne razumem kakve to veze ima? Najobicnija, nesuvisla nagađanja

Ni ja ne razumem, kako neko ne može da razume Brita Sajmona

uran
02.05.2018, 10:54
kao neko ko dosta dugo zivi u inostranstvu (ali ne u USA) mogu da kazem da domorodcima kojima smetaju stranci smetaju im svakako bez obzira kako su dosli: legalno, nelegalno, da investiraju $$$ ili preko braka sto je takodje neka vrsta lutrije.

Dakle takvi ce nas UVEK mrzeti i uvek ce navijati da se postroze pravila.

E sad zamislite kad jednom takvom kazete da se u njegovu zemlju moze doci putem lutrije. Taj ce odlepiti maximalno momentalno.

Ja se secam kad sam nekim svojim prijateljima Amerikancima rekao da igram lutriju pre par godina oni su se samo zagledali i rekli "no no don't do it it's a scam" oni zanci uospte nisu verovali da je tako nesto moguce jer su oni dosli u EU i bas se mucili oko papira. I ja im kazem nije scam evo vidi sajt .gov sve legalno. I oni nisu verovali nego su proveravali par dana i posle rekli - zamisli u pravu si.