PDA

View Full Version : Back to Serbia


dreamerns
20.05.2009, 21:38
Doslo vreme da se pali nazad :-)
Eto...iskocila mi je jedna prilika da budem u Srbiji ceo jun. Malo posao, malo godisnji. Nazalost, idem sam bez Kaneolope. Moram priznati da sam jako uzbudjen, jer je sve nekako bilo na brzinu...odmah se kupila i karta...i ja vec iduce nedelje idem nazad. Mami nisam nista ni rekao...iznenadicu je :-)
Kako je cudan osecaj....biti uzbudjen jer ides u Srbiju. Kao prvo "ides u Srbiju"....uvek je bilo "vracas se u Srbiju". Uvek sam bio skenjan kada se vracam...a sada sam uzbudjen sto idem :-)

wrath:of:the:lich:king
21.05.2009, 00:42
ljubomorna sam, mogu ja sa tobom?? upravo sam se rasplakala jer sam propustila 5 god mature :-((( kako ces zenu ostaviti samu tamo, joooj? kaneolopa dodji kod nas!

Macedonia Ohrid
21.05.2009, 06:59
Srecan ti put u tvoju Srbiju dreamerns-e. Povedi sa sobom lepe trenutke.

landlord
21.05.2009, 07:07
Dremeru, moja preporuka je da se ne igras sa mamom tako.. Covjece od strasnih iznenadjenja moze se zeni nesto desiti.. Shvatam ja da ej to dobra fora.. i ja bi nesto slicno uradio.. ali opet razmisli o tome..

Inace srecan put i dobar provod ti zelim.. a Kanelopa ce valjda prezivjeti sa PS3.. dok se ne vratis..:)

Taji
21.05.2009, 09:34
Srecan put dreameru i probaj da se provedes sto vise mozes...proletjet ce ti juni kao san:beer:

Landlord, cini mi se da i ti putujes ovih dana??:blink:

Ako mi se dobro cini onda zelim vam mnogo, mnogo srece, para i uspjeha u novom zivotu u tim nasim amerikama i da ostvarite sve svoje snove:bravo::1081:

wingreen
21.05.2009, 10:49
Dreameru zelim ti srecan put i jedva cekam da cujem kakvi ce ti utisci biti kad se vratis. I stvarno javi mami, nemoj se saliti, veliko je to uzbudjenje.

Tarzan
21.05.2009, 15:01
Drimeru gari, dobro ti nama dosao back to Novi Sad, odakle je sve i pocelo (mislim na Milosa).

dreamerns
21.05.2009, 15:44
Hvala vam svima na lepim zeljama.
Sto se mame tice, ne brinite se...javicu joj se kada sletim telefonom....da se malo pripremi :-) Necu onako bas banuti na vrata.

kaneolopa
21.05.2009, 18:35
ljubomorna sam, mogu ja sa tobom?? upravo sam se rasplakala jer sam propustila 5 god mature :-((( kako ces zenu ostaviti samu tamo, joooj? kaneolopa dodji kod nas!

Ajte vi malo da Chicago-a... meni prazna gajba od petka ;)

wrath:of:the:lich:king
23.05.2009, 02:39
nemoj 2x da nas pozoves :D
@dreamer pozz mi puno Novi Sad, covece koliko mi nedostaje, jaaako, strand i gradski autobus i moj teleeeep :( auh a tek je 2 meseca proslo otkad sam ovde.

dreamerns
24.05.2009, 03:16
Hehe...imas i ovde gradske autobuse...i to 1000x bolje :-)

Sto se ostalog tice...polako....pocetak je najtezi. Sto vise vreme prolazi, sve je lakse.... Meni je prvih 4 meseca sve jako nedostajalo, a posle sam se vec nekako navikao

dreamerns
29.05.2009, 15:38
Evo...stigao i dan za polazak...od sutra se javljam ponovo iz Srbije :-)

Ceka me jedan zesci jat-lag jer krecem danas u 5pm, a stizem sutra u 11am...tj...necu videti noc uopste :-)

azhighlander
29.05.2009, 16:11
Srećan put!
Čuvaj se kultorološkog šoka, on je mnogo opasniji! :==D:

wingreen
29.05.2009, 18:56
Srecan put Dreamer i dobro nam dosao!

landlord
29.05.2009, 19:44
Srecan put druze i dobar provod.

steficacvek
30.05.2009, 01:15
Sretno dreameru. Pa da nam javis kako jet lag utice u suprotnom smjeru :)
Uzivaj!

Taji
30.05.2009, 09:26
Srecno dreameru i pozzzzzzzzz mi NS i mazni tamo jedno pivce za mene:beer:

wrath:of:the:lich:king
30.05.2009, 14:09
Da odes do stranda obavezno i za mene jednom do teleta! Srecan put!!!

D$D
30.05.2009, 14:32
Jel se spustio taj avion.
?Ajd da cujemo malo kako izgleda Srbija sada kada je gledas drugim ocima tj kada si gost u njoj.
Pozdrav druze i lepo se provedi.

dreamerns
31.05.2009, 16:13
Evo ja stigao :-)
hvala vam svima na lepim zeljama.

Sto se Jat-lega tice, daleko je gori kada se ide na istok (odnosno, kada se vracas u Srbiju).
U principu, krenuo sam u 17:15h i stigao u Pariz oko 1h (sto je tamo po lokalnom vremenu bilo 8). Noc je trajala citava 2 sata :-) Posle toga jurcaj na drugi avion itd.... Tu sam tek malo uspeo nesto da odspavam. Jos se oporavio nisam.

Osecaj povratka je mnogo cudan. Ja sam samo 7.5 meseci bio odsutan i opet mi je cudno, mogu misliti kako je tek nekom koji se nakon par godina vrati.
Recimo da kada udjes u stan....sve ti je nekako poznato, ali ti je ujedno isto tako i cudno (nekako tudje, ne snalazis se vise tu i ne osecas da je tvoje). Super ti je sto vidis familiju i drustvo, ali prvi dan sam vec bio pomalo pogubljen i nedostajalo mi je moj dom tamo....jako slican osecaj onome kao kada sam stigao u ameriku i odmah mi je nedostajala kuca. Valjda je to neki mentalni sklop zato sto si svestan koliko si daleko....taj osecaj ne postoji kada ides negde blize na odmor i sl. Verovatno bi sve ovo bilo mnogo lakse (i lepse) da sam dosao zajedno sa Kaneolopom.
Kazu da se stvari ovde ne menjaju, ali nazalost nije tako....menjaju se i to na gore. Klub u koji sam jako voleo da izlazim (Route 66) se uskoro zatvara i pretvaraju ga u narodnjacko mesto. Srecan sam sto cu jos jednom imati sansu da odem u njega i slusam omiljeni bend (osmi dan). Vecina drustva je vec odavno prestala da izlazi, jer nemaju kesa za to....kriza se i ovde oseca...i to mnogo gore nego u americi. U americi se kriza oseti onda kada izgubis posao i krenes da trazis novi, dok ovde je osetis i na poslu. Npr. u mojoj staroj firmi su jednostavno ukinuli dnevnice i sada drugar koji radi na mom radnom mestu (a to znaci putovanje 3x nedeljno) zaradi daleko manje nego ja....da ne kazem koliko te samo troskovi puta izadju jer moras jesti po restoranima itd. Euro je skocio u tri lepe, a plate ostale iste itd. Moja struka trenutno bolje zivi nego ranije, jer su im plate u eurima, pa cela ova situacija im ide u korist (amerima skupo da placaju svoje, pa sada jos vise posla prebacuju vamo itd.).

Ok....da prestanem sa crnjakom....kevi nisam ni javio da stizem, tako da se jaaako iznenadila i to je stvarno bilo super. Idem da se jos malo oporavljam od jat-lega, jer sutra vec moram na posao. Jedva cekam iduci vikend da idem u neko zezanje :-)

landlord
31.05.2009, 19:10
dreameru, hvala na postu. Super opis. Jedva cekam da se i ja javim sa slicinim turistickim postom iz Bosne..:)

stizeljeto
31.05.2009, 19:59
Super opis posjeta domovini. I mi cesto kada posjecujemo svoje (jer doma nismo bili niti zadnje cetri godine jer smo zivjeli u Makedoniji) osjecamo da smo u gostima, u prolazu. Cudan je osjecaj jer smo vec obitelj i stvorili smo zivot negdje drugdje i fali ti tvoj stan, tvoje kupatilo, tvoj mir u tvom domu. Naravno dom je tamo gdje je najuza obitelj, a to smo upravo mi sada, gdje god se nalazili u bijelom svijetu. Naravno jedva se ceka posjet roditeljima, obitelji koja je jos u rodnoj grudi, medutim dom je ipak tamo gdje smo sada i sigurno ce nam nedostajati kad krenemo na neko putovanje, pa makar ono bilo povratak u domovinu.

wrath:of:the:lich:king
20.12.2009, 17:30
Nisam verovala da ce (bar ne uskoro) doci dan kada cu i ja moci da se upisem u ovu temu... Sasvim neocekivano, dobila sam najlepsi moguci poklon na svetu od muza i gazde: avionsku kartu za Beograd!!! Pratim dreamera i ne govorim roditeljima nista, bice to valjda najbolji poklon za Bozic mojoj mami...a ostalima za novu godinu ;)
Ne mogu da vam opisem kakav je to osecaj, skroz iznenada saznati da za 3 dana ides da vidis svoje! Ne mogu da spavam od uzbudjenja :))
Ne verujem da cu pisati iz Srbije jer bicu tamo nedelju dana, ne zelim ni jedan sekund da provedem za kompom (osim da se cujem sa muskom polovinom, koja nazalost ostaje u USA :( )

Zelim onima koji ove nedelje slave - srecan Bozic, a svima SRECNA NOVA GODINA!!!!!!!!

Misa
20.12.2009, 18:35
Nisam verovala da ce (bar ne uskoro) doci dan kada cu i ja moci da se upisem u ovu temu... Sasvim neocekivano, dobila sam najlepsi moguci poklon na svetu od muza i gazde: avionsku kartu za Beograd!!! Pratim dreamera i ne govorim roditeljima nista, bice to valjda najbolji poklon za Bozic mojoj mami...a ostalima za novu godinu ;)
Ne mogu da vam opisem kakav je to osecaj, skroz iznenada saznati da za 3 dana ides da vidis svoje! Ne mogu da spavam od uzbudjenja :))
Ne verujem da cu pisati iz Srbije jer bicu tamo nedelju dana, ne zelim ni jedan sekund da provedem za kompom (osim da se cujem sa muskom polovinom, koja nazalost ostaje u USA :( )

Zelim onima koji ove nedelje slave - srecan Bozic, a svima SRECNA NOVA GODINA!!!!!!!!

Pa gde ces lepseg poklona!

Ako se budes setila, kada budes prolazila ulicom Cirila i Metodija i prodjes pored broja 13a (moja bivsa firma), udji unutra i samo im kazi da imaju pozdrave od Mise iz Amerike ;).

Srecna Nova godina, takodje!

steficacvek
20.12.2009, 20:53
Bas sam i ja nekako sretna i uzbudjena zbog tebe! Sretan put i uzivaj tih 7 dana. A poslije cemo o utiscima. Sve najbolje i sretan Bozic i Nova!

landlord
21.12.2009, 03:04
Ej.. majonezo.. srecan put.. srecni praznici ... i tvojoj boljoj polovici..
svaka mu cast na poklonu. Super ideja.
Javi se uskoro sa utiscima..

cile
21.12.2009, 13:49
Nisam verovala da ce (bar ne uskoro) doci dan kada cu i ja moci da se upisem u ovu temu... Sasvim neocekivano, dobila sam najlepsi moguci poklon na svetu od muza i gazde: avionsku kartu za Beograd!!! Pratim dreamera i ne govorim roditeljima nista, bice to valjda najbolji poklon za Bozic mojoj mami...a ostalima za novu godinu ;)
Ne mogu da vam opisem kakav je to osecaj, skroz iznenada saznati da za 3 dana ides da vidis svoje! Ne mogu da spavam od uzbudjenja :))
Ne verujem da cu pisati iz Srbije jer bicu tamo nedelju dana, ne zelim ni jedan sekund da provedem za kompom (osim da se cujem sa muskom polovinom, koja nazalost ostaje u USA :( )

Zelim onima koji ove nedelje slave - srecan Bozic, a svima SRECNA NOVA GODINA!!!!!!!!


Drago mi je zbog tebe i tvog prelepog poklona!
Srecan put,dobrodosla i uzivaj!:;D:

wrath:of:the:lich:king
21.12.2009, 18:50
Hvala svima koji se raduju zbog mene. Nadam se da cete svi biti u prilici da dozivite ovakvo iznenadjenje nakon 9 meseci u Americi. Znam da ce neki sad reci, eh tek je 9 meseci proslo a vec mora kuci, ali ja sam JAAKO nostalgicna i vezana za roditelje. Veceras pakovanje i prekosutra u ovo vreme cu stici na aerodrom u BG. Serbia here I come!!!!

D$D
22.12.2009, 04:48
E a ti bi Borise mogao kod nas u Chicago za praznike cisto da ne tugujes , mislim bice piva za novu godinu .... valjda.:ziveli2:
Majo srecan put i lepo se provedi

wrath:of:the:lich:king
22.12.2009, 05:39
Hvala puno na lepim zeljama ;)

P.S. mi smo incognito, de obrisi ta imena!

dreamerns
22.12.2009, 15:24
Haha...i ja sam bas nakon 9 meseci otisao nazad :-)

E a ti bi Borise mogao kod nas u Chicago za praznike cisto da ne tugujes , mislim bice piva za novu godinu .... valjda.:ziveli2:
Majo srecan put i lepo se provedi

Bice i ona tu, ne brini se. Ide samo na 7 dana...tako da cemo biti svi skupa. Ja vec gledam razne kombinacije...planiranje je u toku :-)

dare_ns
29.12.2009, 11:39
Ej, forum drugari, imam jednu molbu za vas.

Ako neko dolazi uskoro, tačnije do 20. Februara za Srbiju, Novi Sad, Nikola Tesla aerodrom, bilo gde tu :D, da li bi mogao da mi ponese nešto sitno (2.5kg otprilike je paket).

Nije neka vrednost paketa, ali meni vredi previše da bi ga nasha pošta čerupala i još ''konfiskovala'', carinila, porezovala i ko zna šta još. Samo mi je ono najgore, čitajući iskustva ljudi kojima su slati paketi iz US, kako ih nikada nisu ni dobili, a nema garancije ni da će ih dobiti...

Paket je trebao da stigne u NS sa drugaricom 30. Decembra, ali je US pošta zakazala zbog božića, pa tek 4. Januara stiže u Portland, OR. :(

Eto, pa ako neko dolazi, i ima malo mesta u prtljagu, ja zahvalan do neba. (+pivo/kafa na sve to :) )

dreamerns
29.12.2009, 22:42
Sto se paketa tice, ja sam nedavno slao postom drugaru u Srbiju. Fora je da se ne salje FedEx ili UPS-om, jer se te kurirske sluzbe gledaju kao distributeri, pa se tako i carini (i onda nastaju svi problemi). Znaci, salje se USPS-om (sto je redovna posta). Paket te izadje oko 35$ slanje, a carina ti naravno naplati nesto, ali ne mnogo (njemu su uzeli 340 dinara). Takodje, putuje jedno 3 nedelje (nedelju dana od USA do Srbije i jos dve od novog sada je njemu putovalo do Subotice). Ako pak imas nekog da ti to prenese, onda jos bolje....samo 2.5 kg je sada mnogo, posto su ogranicili kofer na 1x23kg....a uglavnom svako ima nekog kome nesto nosi. Kada odavde spomenes da se vracas za srbiju, ni 150kg ne bi bilo dovljno :-)

dare_ns
30.12.2009, 00:25
Hvala na info :)

Videću sa drugaricom kad se vrne (sutra), pošto je i njoj ostalo nešto da se pošalje, pa ako ona ne nadje nekoga da dolazi, ostaje samo pošta.

E, a za vrednost paketa (zbog carine i otvaranja), negde sam pročitao da se naznači da je vrednost manja od $100. Da li za to trebaju i određeni računi, ili prolazi glat?
Mislim, ovo moje vredi $115. Pa mi je samo još trošak njihovo otvaranje i ''provera''.

nemili
30.12.2009, 16:20
E, a za vrednost paketa (zbog carine i otvaranja), negde sam pročitao da se naznači da je vrednost manja od $100. Da li za to trebaju i određeni računi, ili prolazi glat?
Mislim, ovo moje vredi $115. Pa mi je samo još trošak njihovo otvaranje i ''provera''.

Evo ovako. Znaci to sto ti je dreamer rekao stoji, znacio samo obicna posta, jer expres (kurirske) sluzbe uzimaju oko 50e za uslugu "spedicije".
Vrednost koja podleze carinjenju je svaka posiljka preko 20e. Ako u posiljci stoji racun, carina i porez se racunaju na osnovu njega, u suprotnom carinski organ po kataloskoj vrednosti odredjuje pribliznu cenu. Ako je vrednost robe npr. 25e onda se za osnovicu za obracunavanje carine i poreza uzima ukupna suma sa shippingom, znaci 25e + npr. 30e= 55e. Glupost velika, ali takva je situacija.
Prvo iskustvo sa narucivanjem mi je bilo vrlo gorko, a vec sledece je bilo ok.

dare_ns
30.12.2009, 17:34
a ako se "istakne" negde u slanju (ne znam kako, poshto sam dobio samo paket iz Australije koji nisam nishta platio), da je roba korishcjena, ili da je u pitanju poklon?
Jel znate kako onda? :)

(malo davim, ali valjda ste tu da znate sve odgovore :P)

dreamerns
30.12.2009, 19:03
Moras staviti neku vrednost, ali budi pametan i stavi ispod 100$. Originalno pakovanje i racuni ako postoje, izbaci i prepakuj.
Inace, sto se tice kurirskih sluzbi, spedicija i ostalog....veruj mi (ovo govorim sa velikim iskustvom), mi smo tu najgora zemlja na citavoj planeti. Radio sam sa mnogim nevladinim organizacijama i primao kojekakve poklone u vidu cd-ova i majci (a da pri tom nisu reklama neke firme ili sl). TI isti ljudi su to slali u ceo svet i sa nama je uvek bio najveci problem. U vecini slucajeva se vracalo nazad, jer debili cak i kada im platis nisu umeli da srede papirologiju. Naravno, uvek je posaljioc kriv...nikada njihova imbecilna birokratija. Posaljioc koji salje u ceo svet koji moze da primi ne zna da salje, samo smo mi u Srbiji najpametniji. Jedan od prvih pet razloga zasto sam otisao iz te zemlje jeste upravo zajebancija sa ovim (ja to smatram kao da nam nisu ni skinuli sankcije, nego smo ih mi sami sebi uveli). Dzaba nam pasos koji putuje po celoj evropi, kada moram da predjem 1000 kilometara da bih nesto kupio, jer bagra ne dozvoljava da to uvezem (a pri tom ni nema da se kupi kod nasih svercera...pardon, distributera).

dare_ns
31.12.2009, 00:02
Tenk ju veri mač :)

Ma mi smo bolestan narod... pogotovu preduzetnici i sl, mada, ovce su za šišanje, pa ko stigne koju da podšiša.
Glupo mi je što kod nas to čudo koje u US košta $80 (znači oko ~55EUR), sa sve poštarinama, košta preko 100EUR... a nije da oni naručuju samo dva-tri komada, pa da im se slučajno ne isplati.

Dosta sam spamovao :D Hvala još jedared za sav info ;)

nemili
01.01.2010, 12:02
Mene je prva posiljka vrednosti 48$ + 35$(shipping) na kraju izasla 11.000 din! UPS je bio u pitanju, ali sam iste slucajeve cuo i preko DHL-a, FedEx-a... Strasno, po tome smo stvarno u srednjem veku. Kurirske sluzbe naplacuju "uslugu spedicije" kao da se uvozi kamion neke robe. Pozadina svega toga su losi carinski zakoni, koji te prakticno teraju da ti neko od njih to zavrsava, a ne da na jednom salteru mozes da popunis formular i zavrsis sve. Takvo stanje je uvedeno pre nekoliko godina zbog Neckermann-a koji je vrsio katalosku prodaju i koristio pogodnosti tadasnjeg zakona ili uredbe o bezcarinskom uvozu robe ispod 100e. Tada je to smanjeno na 20e i oni su napustili Srbiju... Umesto da stimulisemo razvoj biznisa i privlacimo investitore mi ih odbijamo ili smo ih odbijali, verovatno zato sto nekome nije stavljen koverat u dzep...
Sto se tice USPS (USA poste) i Royal Mail (UK poste) sve prolazi bez problema i tih dodatnih "spediterskih usluga". Stigne paket, postar ti ga donese, ili ga preuzmes u posti uz placanje 200-300 din takse, a postoje i sanse da paket prodje bez carinjenja jer ne otvaraju bas svaku posiljku.

wrath:of:the:lich:king
06.01.2010, 23:24
Evo mene nazad! Jos sam pod utiscima i ne mogu da verujem da sam bila preko okeana! E sad, ja sam mozda malo cudna pa ne nosim negativne utiske i meni je sve bilo super u Srbiji osim: pusenja u restoranima/kaficima, JATovih aviona, nedostatka zelenila, gomile smeca po gradovima (NS, PA, BG) i borbe za prezivljavanje velikog dela stanovnistva. Sad kad pogledam, uz ovo "osim" stoji ceo opis Srbije :bravo:

http://lh3.ggpht.com/_UzlqBiX5Xj8/S0DZI--TmeI/AAAAAAAADDc/YfNZjX1v-5A/s640/IMG_1883.JPG

dare_ns
06.01.2010, 23:33
5 sa * za sliku :)

dreamerns
07.01.2010, 01:50
Hehehe.....mene bas to pusenje po kaficima odusevljava...tome sam se bas radovao kada sam se vracao. Ovde nekako, nijedan kafic nema atmosferu zbog toga, pogotovo oni blues klubovi koje bez cigare covek ne moze ni zamisliti.

nemili
07.01.2010, 12:40
Evo mene nazad! Jos sam pod utiscima i ne mogu da verujem da sam bila preko okeana! E sad, ja sam mozda malo cudna pa ne nosim negativne utiske i meni je sve bilo super u Srbiji osim: pusenja u restoranima/kaficima, JATovih aviona, nedostatka zelenila, gomile smeca po gradovima (NS, PA, BG) i borbe za prezivljavanje velikog dela stanovnistva. Sad kad pogledam, uz ovo "osim" stoji ceo opis Srbije :bravo:

Jel bilo tesko vratiti se, mislim i u Srbiju i u Ameriku? Kakav je osecaj?

Hristos se rodi! Srecan Bozic svima i sve najlepse!

wrath:of:the:lich:king
08.01.2010, 02:19
Jel bilo tesko vratiti se, mislim i u Srbiju i u Ameriku? Kakav je osecaj?

Hristos se rodi! Srecan Bozic svima i sve najlepse!

Vratiti se u Srbiju je fantastican osecaj, narocito meni koja sam jaako nostalgicna i u poslednje vreme cak i malo depresivna bila... sve je to zato sto nam je dosadno u ovom gradu, pretpostavljam. Bila sam jako uzbudjena, narocito zato sto moji nisu znali da dolazim sve dok se nisam pojavila na vratima i probudila ih iz sna. Da li da napominjem da su zamalo odapeli :grin:

Vratiti se nazad u Ameriku.. jao ne znam. Drugi su mi pricali da imas osecaj "vracam se kuci", ali ja taj osecaj nisam imala. Jedino kad mi je na carini onaj cika rekao "Welcome home", e onda sam se najezila. I kad sam sletela, kao da nikad nisam ni isla odavde. Mi smo se ovde toliko prilagodili, kao da zivimo vec 5 godina sa ove strane...

Btw zakacile su me ove pojacane mere bezbednosti, tako da su me u Minhenu ispitivali i cak dva puta pregledali i skenirali prtljag, otvarali torbe i tako to...

dreamerns
08.01.2010, 19:15
Vratiti se u Srbiju je fantastican osecaj, narocito meni koja sam jaako nostalgicna i u poslednje vreme cak i malo depresivna bila... sve je to zato sto nam je dosadno u ovom gradu, pretpostavljam. Bila sam jako uzbudjena, narocito zato sto moji nisu znali da dolazim sve dok se nisam pojavila na vratima i probudila ih iz sna. Da li da napominjem da su zamalo odapeli :grin:

Vratiti se nazad u Ameriku.. jao ne znam. Drugi su mi pricali da imas osecaj "vracam se kuci", ali ja taj osecaj nisam imala. Jedino kad mi je na carini onaj cika rekao "Welcome home", e onda sam se najezila. I kad sam sletela, kao da nikad nisam ni isla odavde. Mi smo se ovde toliko prilagodili, kao da zivimo vec 5 godina sa ove strane...

Btw zakacile su me ove pojacane mere bezbednosti, tako da su me u Minhenu ispitivali i cak dva puta pregledali i skenirali prtljag, otvarali torbe i tako to...

Ja sam izgleda jedini imigrant koji je isao nazad kuci i u povratku mu nisu rekli "welcome home". Sta da kazem...ovi ameri me bas ne vole :-)

nemili
09.01.2010, 14:58
Ja sam izgleda jedini imigrant koji je isao nazad kuci i u povratku mu nisu rekli "welcome home". Sta da kazem...ovi ameri me bas ne vole :-)

Samo da ti ne traze da skidas pantalone! :D

kaneolopa
09.01.2010, 17:16
Ja sam izgleda jedini imigrant koji je isao nazad kuci i u povratku mu nisu rekli "welcome home". Sta da kazem...ovi ameri me bas ne vole :-)

To ti je zbog brade..... ;) to ti je glavi imidz svih terorista u poslednje vreme :D

dreamerns
09.01.2010, 19:32
Koliko je meni poznato u poslednje vreme su crnci iz afrike glavni teroristi... :-) Yeaahhh....brada je ponovo u modi :-)