PDA

View Full Version : Ukidanje viza za građane Srbije sa Sjedinjenim Američkim Državama


PaulGarrett
23.06.2009, 17:30
Ivica Dacic: Ukidanje viza sa SAD

Sa američkim ambasadorom Kameronom Manterom, pre nego što je otišao iz Srbije, razgovarao sam o tome da bi trebalo otpočeti razgovore o ukidanju viza za SAD. To nije političko pitanje već tehničko ...

http://www.blic.rs/temadana.php?id=98522

Sta mislite kada ce se ukinuti vize ? koje godine ?

ex-usa
23.06.2009, 22:43
vrlo brzo. ako Hrvatima i Slovencima ne treba, zasto bi trebalo Srbima??

uostalom, sta je to sto Amerika "nudi" nekome ko dodje kao turista da bi pozeleo da ostane?!? pa ne nudi ni svojim gradjanima, a nudice nekom turisti.....najsmesnije su te silne potvrde koje traze prilikom vadjenja vize, da bi se osigurali da im neko ko dodje kao turista nece pasti na teret i toboze postati "socijalni slucaj".....kad se vrlo dobro zna da neko ko nema papire ne moze da dobije nikakvu pomoc, i da u toj zemlji socijalna pomoc prakticno i ne postoji.......al neka, vazno je da se oni plase.....

petar.world
01.08.2009, 10:20
moje misljenje je da se to nece desiti brzo, za sada u Visa Waiver Program je ukljuceno 35 ekonomski razvijenih zemalja, s ozbirom na najnovije izmjene u Visa Waiver Programu oni koji hoce preko njega da udju u SAD moraju da posalju prijavu internetom (ESTA), izgleda da jedino Kanadjani mogu samo sa pasosom lagano da predju granicu, jer sa njima SAD ima poseban ugovor.

Sto se tice Hrvatske ona nije dio tog programa ali se ocekuje da udje do 2011, a sto se tice strogoce izdavanja viza, s obzirom na stepen imigracije ne cudi me, socijalnu pomoc stvarno ne vidim kako mogu da dobiju ilegalci jer nemaju ni SSN niti bilo kakav dokument, ali ilegalci prihvataju da rade za male pare pa tako smanjuju cijenu rada i oduzimaju posao gradjanima Amerike, i razumijem tu strogocu, a opet ko god da ide preko neke turisticke agencije ne vidim problem da dobije vizu.

photographa
21.02.2012, 14:08
Ne plase se oni da ce neko biti na socijalnoj pomoci (oni to gotovo i nemaju), nego im smeta kad neko nema social security number i ne placa takse. To je jedino na sta je americka vlada jako osetljiva.
Jedina pomoc (koliko ja znam) koja moze da se dobije na turistickoj je ako trudna zena, neudata, na turistickoj vizi i tada mozete dobiti pomoc kroz Medicare (All Kids) gde se pokrivaju troskovi trudnoce i porodjaja. To je nesto sto mnogi zloupotrebljavaju. Ironicno je sto slucajevi kao ja i moj muz ne mozemo da dobijemo nikakvu pomoc jer "zaradjujemo previse", a to verujte mi nije dovoljno da pokrije troskove trudnoce i porodjaja, pa kad se odlucite da imate dete ovde, slobodno mozete da racunate na jedno veliko dugorocno zaduzivanje.

vuxanne
21.02.2012, 15:57
Ne plase se oni da ce neko biti na socijalnoj pomoci (oni to gotovo i nemaju), nego im smeta kad neko nema social security number i ne placa takse. To je jedino na sta je americka vlada jako osetljiva.
Jedina pomoc (koliko ja znam) koja moze da se dobije na turistickoj je ako trudna zena, neudata, na turistickoj vizi i tada mozete dobiti pomoc kroz Medicare (All Kids) gde se pokrivaju troskovi trudnoce i porodjaja. To je nesto sto mnogi zloupotrebljavaju. Ironicno je sto slucajevi kao ja i moj muz ne mozemo da dobijemo nikakvu pomoc jer "zaradjujemo previse", a to verujte mi nije dovoljno da pokrije troskove trudnoce i porodjaja, pa kad se odlucite da imate dete ovde, slobodno mozete da racunate na jedno veliko dugorocno zaduzivanje.

Tacnije Medicaid Emergency. Medicare je za penzionere.

Sto jeste - jeste. Meni je racun za porodjaj bio za mene i bebu $65,000 (pre osiguranja). A koliko bi ko ovo placao opet zavisi od osiguranja. Ja vidim oko sebe masu Amera koja namerno ode ispod "national poverty level" - zena da ne radi i da imaju dosta dece - i onda koriste drzavne beneficije - Medicaid, WIC, FAFSA za skolarine itd.

Bockyman
26.02.2012, 06:49
Tacnije Medicaid Emergency. Medicare je za penzionere.

Sto jeste - jeste. Meni je racun za porodjaj bio za mene i bebu $65,000 (pre osiguranja). A koliko bi ko ovo placao opet zavisi od osiguranja. Ja vidim oko sebe masu Amera koja namerno ode ispod "national poverty level" - zena da ne radi i da imaju dosta dece - i onda koriste drzavne beneficije - Medicaid, WIC, FAFSA za skolarine itd.

Стварно се уплашим када видим овакве цифре! Па како онда Мексиканци имају по 3-4 деце? Од којих то пара они плаћају а раде минимално плаћене послове, а многи су илегалци... ништа не разумем. Знам да скрећем са теме, али....:wtf:

nemili
26.02.2012, 07:49
Стварно се уплашим када видим овакве цифре! Па како онда Мексиканци имају по 3-4 деце? Од којих то пара они плаћају а раде минимално плаћене послове, а многи су илегалци... ништа не разумем. Знам да скрећем са теме, али....:wtf:

Oni koji zaradjuju ispod minimalca pokriveni su od strane drzave. Deca imaju besplatnu medicinsku negu, a odrasli mogu u Cook County Hospital (http://www.cchil.org/dom/directionsmaps.html).

vuxanne
26.02.2012, 12:31
Oni koji zaradjuju ispod minimalca pokriveni su od strane drzave. Deca imaju besplatnu medicinsku negu, a odrasli mogu u Cook County Hospital (http://www.cchil.org/dom/directionsmaps.html).

E bas to. Najsiromasinijima je sve to besplatno ako imaju platu ispod odredjene granice. Oni se najvise i razmnozavaju.