PDA

View Full Version : Status check


buck
03.07.2009, 15:28
Sta se sada menja sa status checkom. Jel se sada menja situacija ako neko ne dobije pismo a pise da je izvucen?

dreadnot
06.07.2009, 08:05
Ako se nekom desi da je izvucen, sto vidi na status checku, a jos nije dobio kovertu, mislim da bi trebalo pod hitno da se javi KCC-u i obavesti ih o tome, te da pokusa da udje u trag svojoj koverti. Ako to ne uradi i ne dobije kovertu kako bi popunio formulare i nastavio ceo proces, isto mu je kao da nije ni izvucen. Zato se i izvlaci duplo veci broj srecnika, jer neki odustanu, nekima zalutaju dokumenta, a oni ni neznaju da su izvuceni ili ne preduzmu nikakvu akciju, pa u igru upadaju rezerve. Moguce je i da si izvucen kao rezerva, sa nekim jako visokim brojem, pa ce koverta stici sa odredjenim zakasnjenjem, to vec ne znam...

ministar
15.11.2009, 17:07
Pozdrav,

Evo par pitanja za moje strane (ako je offtopic, please refer me to the right page, hvala!)

Naime, izvucen za za dv2010 i imam broj manji od 19750 (sto je cutoff za Januar)

1. Interesuje me da li to znaci da mogu da ocekujem intervju januara, ili bi tad nekad trebalo da mi stigne koverta i zakazem intervju za februar?
Zdravo,

Video sam da si poprilicno aktivan na sajtu i da si dovoljno informisan.

Stim u vezi imam par pitanja za tebe, ako mi mozes dati prave informacije...

Naime, izvucen za za dv2010 i imam broj manji od 19750 (sto je cutoff za Januar)

1. Interesuje me da li to znaci da mogu da ocekujem intervju januara, ili bi tad nekad trebalo da mi stigne koverta i zakazem intervju za februar?

Zdravo,

Video sam da si poprilicno aktivan na sajtu i da si dovoljno informisan.

Stim u vezi imam par pitanja za tebe, ako mi mozes dati prave informacije...

Naime, izvucen za za dv2010 i imam broj manji od 19750 (sto je cutoff za Januar)

1. Interesuje me da li to znaci da mogu da ocekujem intervju januara, ili bi tad nekad trebalo da mi stigne koverta i zakazem intervju za februar?

2. Kako mogu da proverim da li su moja dokumenta (iz prve koverte) stigla u Kentacky i da li se moj case obradjuje? Ako ima neki link ka instrukcijama kako izvesti ovo (email ili phone call) I would really appreciate...

3. Prijavio sam se za visa bulletin, ali do sada nisam dobio ni jedan. Da li jos neko ima slicno iskustvo!

Thanks a million!

dejancic
15.11.2009, 22:10
Pozdrav,

Evo par pitanja za moje strane (ako je offtopic, please refer me to the right page, hvala!)

Naime, izvucen za za dv2010 i imam broj manji od 19750 (sto je cutoff za Januar)

1. Interesuje me da li to znaci da mogu da ocekujem intervju januara, ili bi tad nekad trebalo da mi stigne koverta i zakazem intervju za februar?
Zdravo,

Video sam da si poprilicno aktivan na sajtu i da si dovoljno informisan.

Stim u vezi imam par pitanja za tebe, ako mi mozes dati prave informacije...

Naime, izvucen za za dv2010 i imam broj manji od 19750 (sto je cutoff za Januar)

1. Interesuje me da li to znaci da mogu da ocekujem intervju januara, ili bi tad nekad trebalo da mi stigne koverta i zakazem intervju za februar?

Zdravo,

Video sam da si poprilicno aktivan na sajtu i da si dovoljno informisan.

Stim u vezi imam par pitanja za tebe, ako mi mozes dati prave informacije...

Naime, izvucen za za dv2010 i imam broj manji od 19750 (sto je cutoff za Januar)

1. Interesuje me da li to znaci da mogu da ocekujem intervju januara, ili bi tad nekad trebalo da mi stigne koverta i zakazem intervju za februar?

2. Kako mogu da proverim da li su moja dokumenta (iz prve koverte) stigla u Kentacky i da li se moj case obradjuje? Ako ima neki link ka instrukcijama kako izvesti ovo (email ili phone call) I would really appreciate...

3. Prijavio sam se za visa bulletin, ali do sada nisam dobio ni jedan. Da li jos neko ima slicno iskustvo!

Thanks a million!

Auuuu ministre, drzi se ti zakona posto ti pisanje postova, koliko vidim, i ne ide nesto narocito :grin:

dejancic
15.11.2009, 22:20
1. Interesuje me da li to znaci da mogu da ocekujem intervju januara, ili bi tad nekad trebalo da mi stigne koverta i zakazem intervju za februar?

2. Kako mogu da proverim da li su moja dokumenta (iz prve koverte) stigla u Kentacky i da li se moj case obradjuje? Ako ima neki link ka instrukcijama kako izvesti ovo (email ili phone call) I would really appreciate...

3. Prijavio sam se za visa bulletin, ali do sada nisam dobio ni jedan. Da li jos neko ima slicno iskustvo!



1. Da, treba da ocekujes intervju u januaru. Koverte uglavnom stizu par nedelja pre intervjua. U koverti bi, sudeci po iskustvu dosadasnjih dobitnika, trebalo da ti bude napisan datum intervjua koji su ti zakazali u ambasadi.

2. KCCDV@state.gov
Poslaces im mail sa sadrzajem

Case Number: 2010EUtvoj broj
PA Name: Pera Peric
Date of Birth: xx/xx/xxxx
Preference Category: DV DIVERSITY
Foreign State Chargeability: SERBIA
Post: BELGRADE

Meni su preporucili pitanje tipa:

Dear Sir/Madam,
I would like to know if you have received all the necessary papers for my dv2010 application.
Thank you very much for any assistance.
Best regards,
Pera Peric

3. Ja se nisam prijavljivao za visa bulletin, ali mislim da su informacije koje mozes naci na njihovom sajtu vise nego dovoljne http://travel.state.gov/visa/frvi/bulletin/bulletin_1360.html

ministar
15.11.2009, 23:00
Super thanks!

A sto se tice postovanja - copy past uvek napravi problem ;)
Pogotovu kad imas malo mesta za tekst u editoru...

A kad smo vec kod slanja mail-a glavnom centru, da li je putem istog moguce dobiti informaciju da l su moja dokumenta uopste stigla Kentucky? Ili se to proverava na drugom mestu?

nemili
15.11.2009, 23:35
Meni su preporucili pitanje tipa:

Dear Sir/Madam,
I would like to know if you have received all the necessary papers for my dv2010 application.
Thank you very much for any assistance.
Best regards,
Pera Peric



@ministar
Ako im posaljes ovakav mail, treba i da ocekujes odgovor na njega.

dejancic
16.11.2009, 09:41
A kad smo vec kod slanja mail-a glavnom centru, da li je putem istog moguce dobiti informaciju da l su moja dokumenta uopste stigla Kentucky? Ili se to proverava na drugom mestu?

Odgovorice ti mail-om na mail adresu sa koje si im poslao pitanje. Meni je odgovor stigao posle cetiri dana, poslao im poruku u cetvrtak, odgovor dobio u ponedeljak.

dreadnot
16.11.2009, 10:23
Ministre, da ne bih slao privatnu poruku, jer je pitanje isto, sve ti je dejancic napisao sto bih i ja, od reci do reci, pa tako i uradi i ne brini.

ministar
16.11.2009, 12:03
Done
Thanks!

dejancic
16.11.2009, 15:09
Ministre, da ne bih slao privatnu poruku, jer je pitanje isto, sve ti je dejancic napisao sto bih i ja, od reci do reci, pa tako i uradi i ne brini.

Naravno da sam sve napisao sto bi i ti, kada sam se sa tobom konsultovao pre nego da sam im poslao mail...:grin:

dreadnot
17.11.2009, 09:04
Naravno da sam sve napisao sto bi i ti, kada sam se sa tobom konsultovao pre nego da sam im poslao mail...:grin:

Nema vece nagrade za ucitelja nego kad vidi da ga je ucenik nadmasio... :grin::bravo: