PDA

View Full Version : Da li je moguce , ...


lujkash
13.07.2009, 13:03
... da kad se preda I 130 form za supruznika , proces dobijanja vize traje 2-5 godina ???? Zna li neko konkretno ? Molim vas , vrlo mi je bitno , procitao sam sve oficijelne stranice i na kraju se svodi na to . Hvala.

steficacvek
13.07.2009, 14:25
Ja sam dobila informaciju od advokata da budemo spremni na 2 godine cekanja. Opet znam za par slucajeva gdje je supruzniku odobrena viza nakon 6 mjeseci otprilike. Mislim da tu nema bas pravila, zavisi kakve si srece i kakva je situacija i imigraciona politika u tom trenutku...

dreadnot
14.07.2009, 08:50
Ja sam nacuo neku pricu o 1000 dana cekanja, ali je neprovereno...

Sloba_Kg
14.07.2009, 17:37
Ja sam nacuo neku pricu o 1000 dana cekanja, ali je neprovereno...

Zavisi od mnogo faktora, moj prijatelj uskoro dovodi mladu ovde iz Srbije. I njima je slicno receno ali eto njima je proslo nekih 9 meseci od vencanja.
Moguce je da dosta zavisi i od advokata.

eurokancom
15.07.2009, 19:47
sad jos malo ukidaju vize pa kud koji mili moji

Zana
15.07.2009, 21:10
sad jos malo ukidaju vize pa kud koji mili moji

Ajd' skini potpis please. Hvala.

Sloba_Kg
16.07.2009, 14:16
sad jos malo ukidaju vize pa kud koji mili moji

Vize se ukidaju za EU, to nema veze sa USA.

strelica
18.07.2009, 15:29
Mislim da niej bas najjasnije postavljeno pitanje.Naime i ja se nalazim u slicnoj situaciji.
Moj momak je izvucen na lutriji,on je vizu vec izvadio i evo polako se sprema u Ameriku.Mislili smo se uzeti prije nego sto on ode.Sad smo dosli do nekih zbunjujucih inf.o vremenu cekanja dobijanja vize za supruznika.
Bili smo prilicno lezerni u svemu ovome jer smo dobili inf.da cu ja cekati nekih 6mj.medjutim sad odjednom se treba cekati 3do 5 god :realmad: ??!!
Naisli smo na ovaj link
http://www.immihelp.com/gc/consular/employment-immigration-marriage.html
koji pravi razliku od ulaska u usa i statusa potencijalnog green card holdera.Bice da kad se preda za suprugu prije ulaska u usa se ceka do 6mj. a kad vec posjedujes green card situacija se drasticno mjenja i ceka se godinama?!
E sad molim sve one koji imaju prave informacije o ovom problemu ,nego konkretna iskustva....

steficacvek
18.07.2009, 18:36
Da ste se uzeli kad je on izvucen i zajedno dalje isli u proces, oboje biste dobili vizu u isto vrijeme. Ovako ces da cekas malo. Mislim da je najduze do 2 godine cekanja, sto znaci da mozes i nakon 6 mjeseci i nakon godinu dana dobiti vizu. Nema pravila i niko ti tacno ne moze reci kako ce da bude u vasem slucaju. Bojim se da bi vam moglo uzeti vremena i to sto je on novi imigrant, nema posao, stan, ustedjevinu, a trebat ce im dokazati da moze da te izdrzava dok se ne snadjes. Sretno!

Sloba_Kg
19.07.2009, 03:51
Mislim da niej bas najjasnije postavljeno pitanje.Naime i ja se nalazim u slicnoj situaciji.
Moj momak je izvucen na lutriji,on je vizu vec izvadio i evo polako se sprema u Ameriku.Mislili smo se uzeti prije nego sto on ode.Sad smo dosli do nekih zbunjujucih inf.o vremenu cekanja dobijanja vize za supruznika.
Bili smo prilicno lezerni u svemu ovome jer smo dobili inf.da cu ja cekati nekih 6mj.medjutim sad odjednom se treba cekati 3do 5 god :realmad: ??!!
Naisli smo na ovaj link
http://www.immihelp.com/gc/consular/employment-immigration-marriage.html
koji pravi razliku od ulaska u usa i statusa potencijalnog green card holdera.Bice da kad se preda za suprugu prije ulaska u usa se ceka do 6mj. a kad vec posjedujes green card situacija se drasticno mjenja i ceka se godinama?!
E sad molim sve one koji imaju prave informacije o ovom problemu ,nego konkretna iskustva....

Pa na sajtu lepo pise da ces imati intervju u roku od 60 dana ako uradite sve sto treba ali ti ipak pozovi ambasadu i vidi da li je to tacno. Oni ce ti dati najbolje informacije.
meni su prosle godine rekli "ako zelis da ides sa njom morate da se vencate pre intervjua" i tako smo i uradili.

strelica
19.07.2009, 12:46
Ja sam cackajuci po sajtu nabasala na ovaj,jasno nam je da smo pogrijesili jer se nismo uzeli prije intervjua ,nismo bili u mogucnosti jer sam ja bila van zemlje u tom periodu,a ocigledno da smo imali krive informacije.Pa sad i ako budem morala cekati do godinu dana,ajde dobro ali 5god.je previse!!!
Sutra cemo zvati ambasadu,pa cemo vidjeti sta ce nam reci,sve se nadam da ce se moci nesto napraviti prije nego sto on ode u Ameriku....

Sloba_Kg
19.07.2009, 13:49
Ja sam cackajuci po sajtu nabasala na ovaj,jasno nam je da smo pogrijesili jer se nismo uzeli prije intervjua ,nismo bili u mogucnosti jer sam ja bila van zemlje u tom periodu,a ocigledno da smo imali krive informacije.Pa sad i ako budem morala cekati do godinu dana,ajde dobro ali 5god.je previse!!!
Sutra cemo zvati ambasadu,pa cemo vidjeti sta ce nam reci,sve se nadam da ce se moci nesto napraviti prije nego sto on ode u Ameriku....

Ali im obavezno recite da si ti bila van zemlje i da je to razlog zasto se niste uzeli pre intervjua da ne posumnjaju u nesto drugo.
Srecno

dreamerns
19.07.2009, 18:58
Ja sam bio u istoj situaciji, ali smo lepo pitali konzula i on je rekao da se intervju moze i pomeriti, ali se pre intervjua moramo vencati. Ja ne vidim sto je to bio problem pitati i sto se tako vazne informacije za neciji zivot uzimaju sa rekla-kazala sigurnoscu. Nemam pojma koja vam je sada procedura i koliko to moze potrajati, ali intervju ste mogli pomeriti dok se ti ne vratis iz inostranstva i tako lepo sve srediti.
Inace, imam drugaricu koja se udala za coveka koji je vec bio americki drzavljanin. Deca su im se rodila van amerike. I ona i deca su cekali 4 god. da se procedura sredi.

ex-usa
26.07.2009, 17:15
Ja sam bio u istoj situaciji, ali smo lepo pitali konzula i on je rekao da se intervju moze i pomeriti, ali se pre intervjua moramo vencati. Ja ne vidim sto je to bio problem pitati i sto se tako vazne informacije za neciji zivot uzimaju sa rekla-kazala sigurnoscu. Nemam pojma koja vam je sada procedura i koliko to moze potrajati, ali intervju ste mogli pomeriti dok se ti ne vratis iz inostranstva i tako lepo sve srediti.
Inace, imam drugaricu koja se udala za coveka koji je vec bio americki drzavljanin. Deca su im se rodila van amerike. I ona i deca su cekali 4 god. da se procedura sredi.

nisu pitali jer su se plasili. plasili su se da u ambasadi ne pomisle da nesto ne muljaju. i sad su se zeznulii. znam jos takvih slucajeva. ukratko, ako se vencaju POSLE intervjua i izdavanja vize jednom, drugi supruznik ce morati da ceka godinama i za to vreme nece moci ni turisticki da ide u posetu svome muzu/zeni. u vecini slucajeva ce supruznik koji je dobio green card pre dobiti drzavljanstvo nego sto ce supruznik koga je ostavio u maticnoj zemlji dobiti useljenicku vizu. toliko o "istim" pravima izmedju permanent residents i citizens. oni vam kad vam daju vizu u ambasadi kazu BS kako imate ista prava kao i Amerikanci, osim prava da glasate, dok ne dobijete drzavljanstvo, a ne daju vam da dovedete muza, zenu i decu da zive sa vama. vrlo humano i u skladu sa "ljudskim pravima" i "family values" kojih su im prepuna usta.

petar.world
26.07.2009, 20:02
nisu pitali jer su se plasili. plasili su se da u ambasadi ne pomisle da nesto ne muljaju. i sad su se zeznulii. znam jos takvih slucajeva. ukratko, ako se vencaju POSLE intervjua i izdavanja vize jednom, drugi supruznik ce morati da ceka godinama i za to vreme nece moci ni turisticki da ide u posetu svome muzu/zeni. u vecini slucajeva ce supruznik koji je dobio green card pre dobiti drzavljanstvo nego sto ce supruznik koga je ostavio u maticnoj zemlji dobiti useljenicku vizu. toliko o "istim" pravima izmedju permanent residents i citizens. oni vam kad vam daju vizu u ambasadi kazu BS kako imate ista prava kao i Amerikanci, osim prava da glasate, dok ne dobijete drzavljanstvo, a ne daju vam da dovedete muza, zenu i decu da zive sa vama. vrlo humano i u skladu sa "ljudskim pravima" i "family values" kojih su im prepuna usta.

to je normalno da rezidenti nemaju ista prava kao drzavljani, ali opet moras da im odas priznanje, osim sto daju green kartu supruzniku, daju i svoj djeci ispod 21 god. da ne bi razdvajali porodice (mada opet malo bi ljudi poslo ostavivsi porodice ovdje). A posto ti udjes u SAD ti si permanent resident, i to sto si dobio na lutriji vise nema znacaj, isti si i kao i svi ostali sa green kartom.
Kad bi ista pravila bila za rezidente i drzavljanine, recimo npr. jedan Meksikanac predje ilegalno granicu, dobije nekako green kartu i onda sponzorise jos 4-5 clanova porodice. Amerika bi se pretrpala. Morali su nekako da oranice broj. A malo koja drzava daje drzavljanstco posle 5 god. (3 ako si u braku sa drzavljaninom). Plus mozes da sponzorises i bracu i roditelje sa drzavljanstvom (mada bi se dosta nacekali)

dreamerns
27.07.2009, 04:08
Ona drugarica sto sam je gore pomenuo se udala za drzavljanina (nije rodjeni amerikanac...ali je imao drzavljanstvo) i opet je cekala godinama. Nazalost, ameri nisu kao kanadjani ili australijanci.

ex-usa
27.07.2009, 10:35
[QUOTE=petar.world;11144]to je normalno da rezidenti nemaju ista prava kao drzavljani, ali opet moras da im odas priznanje, osim sto daju green kartu supruzniku, daju i svoj djeci ispod 21 god. da ne bi razdvajali porodice (mada opet malo bi ljudi poslo ostavivsi porodice ovdje). A posto ti udjes u SAD ti si permanent resident, i to sto si dobio na lutriji vise nema znacaj, isti si i kao i svi ostali sa green kartom.[QUOTE]

zasto moram da im odam priznanje? ne moram, i ne odajem ga. mislim da im je taj zakon kretenski. ako vec nekome daju to pravo da zivi i radi u njihovoj zemlji, nije li normalno da ta osoba moze da dovede svoje najrodjenije?!?!? da li su oni zaista toliki idioti da zamisljaju da je green card vazniji od muza/zene i rodjene dece!?!?? pa ne moraju im dati odmah svima green karte, ali makar boravisne vize da mogu da zive sa svojim voljenima. ostajem pri tvrdnji da je taj zakon jako beskrupulozan, pokvaren i maliciozan. toga nema ni u jednoj normalnoj zemlji. ako si dao jednom, to znaci i da njegova porodica ide u paketu. take it or leave it.

tamacharly
27.07.2009, 14:51
neznam dali ste uopste svjesni koliko ljudi se zeni i udaje samo radi papira! pa kada bi oni svakome odmah dali papire!!?? Potrebno je da prode odredeni period provjere i administracije,a onaj ko je strpljiv i kod koga je sve posteno i regularno relativno brzo sredi sve.

dreamerns
27.07.2009, 17:50
neznam dali ste uopste svjesni koliko ljudi se zeni i udaje samo radi papira! pa kada bi oni svakome odmah dali papire!!?? Potrebno je da prode odredeni period provjere i administracije,a onaj ko je strpljiv i kod koga je sve posteno i regularno relativno brzo sredi sve.

Pa pazi....tesko je odrzavati porodicu, ako su ljudi nekoliko godina udaljeni jedan od drugih. A sto se udaje/zenidbe radi papira tice....toga ima i ovako pored sve te peripetije. Nije amerika najgora (naprotiv), nemacka je jos gora. Fora je da se takve zastite prave radi prevaranata...a na kraju prevaranti i dalje uspevaju da urade svoje, jedino posteni ljudi uvek najebu.

tamacharly
28.07.2009, 09:31
nazalost u vecini stvari je tako!!!

saskaraz
03.08.2009, 15:12
http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=11180&postcount=11

petar.world
06.08.2009, 22:35
zasto moram da im odam priznanje? ne moram, i ne odajem ga. mislim da im je taj zakon kretenski. ako vec nekome daju to pravo da zivi i radi u njihovoj zemlji, nije li normalno da ta osoba moze da dovede svoje najrodjenije?!?!? da li su oni zaista toliki idioti da zamisljaju da je green card vazniji od muza/zene i rodjene dece!?!?? pa ne moraju im dati odmah svima green karte, ali makar boravisne vize da mogu da zive sa svojim voljenima. ostajem pri tvrdnji da je taj zakon jako beskrupulozan, pokvaren i maliciozan. toga nema ni u jednoj normalnoj zemlji. ako si dao jednom, to znaci i da njegova porodica ide u paketu. take it or leave it.

Mozda da im odas priznanje za niske zahtjeve za imigraciju? Srednja skola ili radno iskustvo, mislim da vise od 90% populacije ispunjava te uslove. Sta bi radili da je to Kanada pa da se ide preko skilled immigration, gdje ti bez fakulteta, nekoga veoma potrebnog zanata, ili jake garancije za posao nema prolaza, plus taj proces zna da se oduzi par godina. Jasno kaze da preko programa dobitnik moze da povede svog supruznika i djecu do 21 god, sta bi radili da je prag 18 god. pa da dijete koje jos pohadja srednju skolu moras da ostavis kuci? Ja jos nisam cuo za slucaj da supruzniku a posebno djeci nisu dali imigracijone vize, ako ih je dobitnik lutrije prijavio, jednio sto se desavalo kod para koji se nije vjencao prije intervjua, da samo dobitnik lutrije dobije, ali to je njihova krivica ne Amerike, jer jos uvjek legalno nisu porodica, i nisu mogli sluzbenici iz ambasade da mole njih da se vjencaju.
A mozda i najvaznije, uprkos tome sto ima najvecu stop imigracije, Amerika jos uvjek prima legalne imigrante, naravno da mora da postoje ogranicenja, inace bi se zemlja pretrpala, a osim toga slobodno mogu reci najbolje i naj liberalnije zakone za dobijanje drzavljanstva, svako ko ima green kartu posle 5 ili 3 god. moze da postane drzavljanin, i naravno svako rodjen u Americi je automatski Americki drzavljanin, a recimo ima zemalja kao Austrija gdje dijete ciji su roditelji strani drzavljani ne dobija Austrisko drzavljanstvo???? Dok teoriski zena u trecem mjesecu trudnoce moze da ode u SAD tamo legalno ostane 6 mjeseci i rodi dijete koje ce automatski postati Amerikanac bez ikakve prave vezanosti za Ameriku. . .

dreamerns
06.08.2009, 22:55
Mozda da im odas priznanje za niske zahtjeve za imigraciju? Srednja skola ili radno iskustvo, mislim da vise od 90% populacije ispunjava te uslove. Sta bi radili da je to Kanada pa da se ide preko skilled immigration, gdje ti bez fakulteta, nekoga veoma potrebnog zanata, ili jake garancije za posao nema prolaza, plus taj proces zna da se oduzi par godina. Jasno kaze da preko programa dobitnik moze da povede svog supruznika i djecu do 21 god, sta bi radili da je prag 18 god. pa da dijete koje jos pohadja srednju skolu moras da ostavis kuci? Ja jos nisam cuo za slucaj da supruzniku a posebno djeci nisu dali imigracijone vize, ako ih je dobitnik lutrije prijavio, jednio sto se desavalo kod para koji se nije vjencao prije intervjua, da samo dobitnik lutrije dobije, ali to je njihova krivica ne Amerike, jer jos uvjek legalno nisu porodica, i nisu mogli sluzbenici iz ambasade da mole njih da se vjencaju.
A mozda i najvaznije, uprkos tome sto ima najvecu stop imigracije, Amerika jos uvjek prima legalne imigrante, naravno da mora da postoje ogranicenja, inace bi se zemlja pretrpala, a osim toga slobodno mogu reci najbolje i naj liberalnije zakone za dobijanje drzavljanstva, svako ko ima green kartu posle 5 ili 3 god. moze da postane drzavljanin, i naravno svako rodjen u Americi je automatski Americki drzavljanin, a recimo ima zemalja kao Austrija gdje dijete ciji su roditelji strani drzavljani ne dobija Austrisko drzavljanstvo???? Dok teoriski zena u trecem mjesecu trudnoce moze da ode u SAD tamo legalno ostane 6 mjeseci i rodi dijete koje ce automatski postati Amerikanac bez ikakve prave vezanosti za Ameriku. . .

Uuuu....polako. Ti poredis ljude koji su normalnim putem emigrirali u npr Kanadu i one koji su dobili na lutriji americki green card. Izvini, ali to nije isto. Koliko ljudi znas da su emigrirali u ameriku tek tako. Znaci da nisu dobili na lutriji, da nisu imali neku zescu garanciju i sve gore navedeno? Ja ne znam nijednog da je to uspeo, a znam ih nekoliko da su tako otisli u Kanadu, Australiju i Novi Zeland. Da su najliberalniji zakoni za dobijanje drzavljanstva....pa bas i nisu. U Australiji se dobija za 2 godine, dok u Kanadi ako se ne varam za 3-4. Za Novi Zeland nemam informaciju. Takodje, za ameriku da bi dobio zelenu kartu, moras prvo ovde biti pod radnom vizom 6 godina. Tek onda ide zelena 5 godina, pa tek onda drzavljanstvo. Znaci 11 godina. Sto se deteta tice, to je tacno da ce biti amerikanac, ali to ne znaci i za majku. Znam slucaj i gde je majka imala normalnu vizu i ostala sa detetom, ali znam slucaj gde je majka izgubila pravo da ikada vise udje u Ameriku. Sve zavisi kako je ona usla tu....ako ih je nesto prevarila, veruj mi, nece joj lako oprostiti.

tamacharly
07.08.2009, 09:52
ja samo nerazumijem zasto toliko kriticizma prema zemlji u kojoj zivite ili zelite da zivite a niko vas na to nije tjerao . zasto jednostavno neidete tamo gdje vam je bolje. ili je to boljka ljudi sa nasih podrucja da se uvijek bave politikom i raspravljaju o stvarima o kojima malo znaju. pogledajte prosjecnog amera zivi svoj zivot i bas ga briga,gleda svoj posao i porodicu i to je to.da ih pola pitas ko im je predsjednik sumnjam da bi znali . zivite ljudi svoj zivot a politiku imigracije ostavite ljudima koji se cijeli zivot tim bave.
samo za usporedbu ja sam se udala u zagreb pa sam cekala status stalno nastanjenog stranca 3god a vec sam i rodila pa sam svaki mjesec isla produzavati vizu. a drzavljanstvo sam dobila nakon 4god. a dosla sam iz sarajeva ne iz neke nepoznate zemlje a suprug mi je roden u zagrebu. i nije to nista strasno sacekas i sve se sredi.

petar.world
07.08.2009, 11:54
Uuuu....polako. Ti poredis ljude koji su normalnim putem emigrirali u npr Kanadu i one koji su dobili na lutriji americki green card. Izvini, ali to nije isto. Koliko ljudi znas da su emigrirali u ameriku tek tako. Znaci da nisu dobili na lutriji, da nisu imali neku zescu garanciju i sve gore navedeno? Ja ne znam nijednog da je to uspeo, a znam ih nekoliko da su tako otisli u Kanadu, Australiju i Novi Zeland. Da su najliberalniji zakoni za dobijanje drzavljanstva....pa bas i nisu. U Australiji se dobija za 2 godine, dok u Kanadi ako se ne varam za 3-4. Za Novi Zeland nemam informaciju. Takodje, za ameriku da bi dobio zelenu kartu, moras prvo ovde biti pod radnom vizom 6 godina. Tek onda ide zelena 5 godina, pa tek onda drzavljanstvo. Znaci 11 godina. Sto se deteta tice, to je tacno da ce biti amerikanac, ali to ne znaci i za majku. Znam slucaj i gde je majka imala normalnu vizu i ostala sa detetom, ali znam slucaj gde je majka izgubila pravo da ikada vise udje u Ameriku. Sve zavisi kako je ona usla tu....ako ih je nesto prevarila, veruj mi, nece joj lako oprostiti.

Pa i green card lutrija je normalan nacini imigracije, samo sto Kanada i Amerika ne dovode imigrante iz istih razloga, Kanada dovodi jer ima odredjenih zanimanja gdje nema dovoljno radne snage, a i sama drzava ima potencijala da prima sve te imigrante, dok sa druge strane Amerika kao sto i sam naziv Diversity Visa kaze, dovode imigrante iz regija sa manjom zastupljenoscu u Americi, da ni podstakli ,,razlicitost,, bar je to zvanicna prica
Bas sam sad gledao oficijalni sajt Australiske imigracione sluzbe, i vidim pise da im hvali medicinskog osoblja (doktora, i med. tehnicara), a mislim da i Kanda ima slican ,,spisak,, zanimanja koja su trenutno trazena. A za Austrailju po novim pravilima se ceka 4 god. za drzavljanstvo, sto je eto samo god. manje nego kod Amerike.
Sto se tice dobijanja green karte preko zaposlenja koliko ja znam ne postoji uslov da mora da se radi 6 god. pod radnom vizom bar o tome nista nisam nasao na sajtu USCIS, jer sam poslodavac mora da podnese zahtjev za imigraciju gjde tvrdi da mu je taj radnik/imiogrant potreban i da u njegovom okruzenju ne postoji Ameriknac koji ispunjava te kriterijume. I naravno da se na to ceka, kao sto se ceka i za Kanadu i za Australiju, negdje manje, negdje vise, zavisi i od onoga o kome se radi

dreamerns
07.08.2009, 14:45
Sto se tice dobijanja green karte preko zaposlenja koliko ja znam ne postoji uslov da mora da se radi 6 god. pod radnom vizom bar o tome nista nisam nasao na sajtu USCIS, jer sam poslodavac mora da podnese zahtjev za imigraciju gjde tvrdi da mu je taj radnik/imiogrant potreban i da u njegovom okruzenju ne postoji Ameriknac koji ispunjava te kriterijume. I naravno da se na to ceka, kao sto se ceka i za Kanadu i za Australiju, negdje manje, negdje vise, zavisi i od onoga o kome se radi

Imam dva druga koja su ovde preko radne vize i jedan od njih sada dobija GC, dok drugi sada treba da podnese zahtev. Zato znam da se ceka 6 godina. Drugar mi sada ide za australiju (nema tamo nikoga, programer je i tek tako je podneo zahtev). Trebao je on neke ispite da polaze, ceo cirkus ti traje oko 2 godine. Ova lutrija jeste regularna emigracija, ali recimo da si ti neki strucnjak u nekoj oblasti. Da li su ti vece sanse da se kao takav prijavis da emigriras u Novi Zeland, Australiju ili Kanadu....ili da igras zelenu lutriju? Ja ne kazem da je ne treba igrati...mozda ubode, ali ako stvarno hoces da odes, ne treba se na ovo osloniti.

@tamacharly
Ja ne vidim da ovde neko blati drzavu. Mislim, poenta foruma jeste da pomogne ljudima oko procedure vezane za lutriju, ali i da prikaze neku realnu sliku o americi. Svako to vidi i dozivljava na svoj nacin. Ne vidim razloga zasto ljudi nebi bili realni. Sta sada, svi trebamo da pricamo kako je ovo najlepsa i najbolja drzava na svetu i kako je sve divno, para na izvolte, poslova koliko neces...ma ludilo... :-)
Sto se politike tice...jbg...to nam je u krvi :-)

tamacharly
07.08.2009, 15:47
ma sve ok, samo i da ima idealna zemlja svi bi u nju otisli i opet bi to bilo isto

petar.world
07.08.2009, 16:59
Imam dva druga koja su ovde preko radne vize i jedan od njih sada dobija GC, dok drugi sada treba da podnese zahtev. Zato znam da se ceka 6 godina. Drugar mi sada ide za australiju (nema tamo nikoga, programer je i tek tako je podneo zahtev). Trebao je on neke ispite da polaze, ceo cirkus ti traje oko 2 godine. Ova lutrija jeste regularna emigracija, ali recimo da si ti neki strucnjak u nekoj oblasti. Da li su ti vece sanse da se kao takav prijavis da emigriras u Novi Zeland, Australiju ili Kanadu....ili da igras zelenu lutriju? Ja ne kazem da je ne treba igrati...mozda ubode, ali ako stvarno hoces da odes, ne treba se na ovo osloniti.

Pa i nisam neki strucnjak za imigraciju xa xa xa Naravno da su vece sanse da emigriram u Austrailju ili Kanadu i pokusacu to da uradim, ali teko posto zavrsim fakultet, jer jos uvjek ne ispunjava uslove, ali s obzirom da jos nisam zavrsio skolu green karta bi mi dobro dolsa da tamo zavrsim fax.
Sto se tice Australiskog drzavljanstva slobodno provjeri na oficijalnom sajtu, traze se 4 god, zakonskog boravka u Australiji, od jula 2007 god.

http://www.citizenship.gov.au/applying/application-process/general/eligibility.htm

petar.world
07.08.2009, 17:06
ma sve ok, samo i da ima idealna zemlja svi bi u nju otisli i opet bi to bilo isto

Pa to se i desilo sa Amerikom, bilo je vremena kad su se lakse nalazili poslovi, kad je zivot bio jeftiniji, i naravno svi su odmah potrcali u Ameriku, posebno Meksikanci, i desilo se sto se desilo, previse ljudi, a premalo posla, i zato sada neki senatori predlazu zakone da ,,zavrnu slavinu,, za emigraciju, sto u teoriji nije potpuno moguce :nene: