PDA

View Full Version : (zasnivanje) porodice - ko je petitioner, a ko applicant


xeg
11.05.2008, 08:17
OK, hvala!
Za pocetak jedno potvrdjivanje - za Kentucky sada saljemo:
- 230 Part I & II
- DSP 122
- Sliku
- Barcode sheet (list na kome je Case number, kako pise zbog lakseg procesuiranja)
I nista vise, tacno?

marija78
11.05.2008, 09:02
meni je kovarat stigao pre dve nedelje.Reci te mi kako ste popunjavali formulre preko kompa ili pisace masine?

marija78
11.05.2008, 09:08
tacno tako.dali si vec poslao?ako nisi savet salji dhl-om.brze stize(dva dana) i uvek si u mogucnosti da pratis svoj koverat.

marija78
11.05.2008, 09:29
mada sam ja resila da im posaljem kompletno sve sto su oni meni poslali a fotokopije da zadrzim sebi da ponesem u ambasadu na razgovor.bolje da ne zafali nista

xeg
11.05.2008, 09:37
Saljemo u ponedeljak-utorak, veceras popunjavamo (ne znam kako, mozda i citko rucno) i odlican ti je savet za DHL.
E sada ono za nas strasno bitno:
Sta bi moglo biti najbolje, da se vencamo kada (dace Bog;)) joj zakazu intervju ili sta vi savetujete?
Mislim da je za ovo slanje najbolje da nista ne menjamo.
Ima li nekoga sa licnim iskustvom ili da zna za slican slucaj, naravno ocekujemo i razne savete.
Hvala svima do sada i unapred na pomoci!

Edited:
Zasto bi im sve slala? Ona uputstva i attachment-i ti trebaju sada tj. kasnije za taksu.

marija78
11.05.2008, 09:42
mislim da je najbolje da se vencate pre intervjua.Barem tako su pricali ljudi koji su vec otisli na ovaj nacin.vencanje pre intervjua najbolje sada pa im poslati u kentucky promenu bracnog statusa.e onda se na intervju ide zajedno.tako sam cula od jednog para koji su prosle godine otisli.e sad ukoliko se vencate posle intervjua mislim da ce jedno cekati oko godinu dana na zelenu kartu.
dhl kosta 2800 din

marija78
11.05.2008, 09:47
znam to sve.ostavicu kopije sebi.nekako sam vise za varijantu sto je sigurno sigurno.

zed
11.05.2008, 10:09
Samo jos nesto da pitam u vezi popunjavanja.. opet mi treba neko ko je isao sa vise clanova porodice..
Da li moja zena potpisuje svaki ds-230 part1 tamo gde pise "signature of applicant" ili ja potpisujem svoj?
buni me sto tu pise "Applicant" a na drugom mestu (gde se misli na nju) pise "Petitioner"?

Hvala puno!

marija78
11.05.2008, 10:29
tamo gde je applicant potpisuje onaj sto je popunjavao formular na net tj na koga se vodi aplikacija a petitioner potpisuje osoba koja ide sa aplikantom

zed
11.05.2008, 10:48
Nemoguce da je tako.. Jer odmah ispod polja 29 pise:
United States laws.. require EACH APPLICANT to state whether..
i to svako od nas popunjava individualno.
Sto znaci da je svako od nas pojedinacan APPLICANT a da je onda moja zena (ona koja je izvucena) jedini petitioner..

Takodje u uputstvu pise: Only the Principal Applicant needs to complete form DSP-122

Molio bih jos jednom nekoga ko je slao papire za celu porodicu da nam razjasni ovo!

asmiki
11.05.2008, 21:06
Saljemo u ponedeljak-utorak, veceras popunjavamo (ne znam kako, mozda i citko rucno) i odlican ti je savet za DHL.
E sada ono za nas strasno bitno:
Sta bi moglo biti najbolje, da se vencamo kada (dace Bog;)) joj zakazu intervju ili sta vi savetujete?
Mislim da je za ovo slanje najbolje da nista ne menjamo.
Ima li nekoga sa licnim iskustvom ili da zna za slican slucaj, naravno ocekujemo i razne savete.
Hvala svima do sada i unapred na pomoci!


Ja sam imao potpuno isto iskustvo i kad vam je stigla prva koverta nema sta da bude pitanje da li ce stici i druga...popunite formulare za tvoju verenicu, vratite ih u Kentaki i pocnite planiranje vencanja.

Imas u mom postu (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?p=744#post744) i u nekoliko narednih postova nase iskustvo.

xeg
12.05.2008, 08:23
Ja sam imao potpuno isto iskustvo i kad vam je stigla prva koverta nema sta da bude pitanje da li ce stici i druga...popunite formulare za tvoju verenicu, vratite ih u Kentaki i pocnite planiranje vencanja.

Imas u mom postu (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?p=744#post744) i u nekoliko narednih postova nase iskustvo.

Hvala ti na odgovoru! Sinoc smo "razmatrali" vas slucaj i videli veeelike slicnosti tako da ste nas dosta ohrabrili! Ako sam dobro shvatio, javljanje KCC-u da ste se vencali nije nista promenilo sto se tice tvoje supruge kao aplikanta vec ste sve zavrsili u konzulatu u Beogradu.
Saljemo danas-sutra koverat i nadamo se...nadamo...:)
Aj' da pitam i ovo, citajuci postove na ovom forumu naisao sam na "...pregleda da li imate neki ožiljak ili neku tetovažu..." - Sta ako imam neku (par:rolleyes:) tetovaza?

zed
12.05.2008, 17:16
da odgovorim sam sebi na pitanje i da pomognem ostalima koji se nadju u dilemi..
posle konsultacija sa ambasadom stvari stoje ovako:
U polju SIGNATURE OF APPLICANT na DS-230 part 1 svaki clan porodice se potpisuje za sebe sem beba za koje potpisuje roditelj i stavi: "by mother" ispred potpisa..
U polju Name and adress of the petitioner se pise ime onog ko je izvucen na lutriji..

Pozdrav!

Zana
16.05.2008, 19:48
Ne znam da li je vec kasno za par koji je pitao kada da se venca - nama je na isto pitanje stigao odgovor iz Konzulata u Kentakiju da se prvo vencamo, a onda iskopiramo formulare i popunimo oboje i posaljemo. Kasnije nije bilo nikakvih problema niti je bilo ko postavljao pitanja oko vencanja. Suprug koji je izvucen je nosilac vize (dv1), moja viza je bila dv2. Srecno.

V777
20.05.2008, 19:51
Sto se tice vencanja pre intervjua, posle prve koverte, posle druge koverte, o svemu tome do detalja imate u delu gde se nalazi ceo blog...procesljajte to malo i puno srece.

Pozdrav!