PDA

View Full Version : Chicago weather


dreamerns
07.08.2009, 21:32
Ako ista mrzim, onda je to kisa.
Kada sam dosao u Chicago, onda su me svi plasili kako je ovde strasna zima, ovo, ono...uzasno topla leta itd. Nakon skoro 10 meseci ovde, uverio sam se da je zima najlepsi period u godini. Zasto? Pa zato sto je zima onakva kakva treba da bude (snezna i hladna). Ovde sneg padne i ima ga, nije da se odmah nakon dan-dva otopi ko u Novom Sadu. Ono sto mi niko nije rekao a to je da je ovde ostatak godine kisa. Samo pada, mamicu joj njenu, odakle toliko kise. Ameri iz Chicago vole da pricaju (kenjaju) kako u Seattle je 6 meseci kisa itd. Pa ovde je covece 9 meseci kisa. Ok...desi se ponekad da bude "lep" dan (stavio sam lep pod navodnike, jer lep dan je ovde suncano i oko 30 i 95% vlage, da covek ne moze da dise). Ali taj lep dan nikada nije za vikend, uvek u toku radne nedelje. Chicago je stvarno lep grad, verovatno jedan od najlepsih u Americi...ima divan provod, ma super je sve to....ali dzabe mu. Sta ce mi to sve, kada imam 9 meseci kise. Danas idemo na lollapalooza (jako popularan festival, inace nista narocito naspram exita, bar sto se programa tice). Em sto je onako americki....od 12-22h (pa posle toga na benko i lalanje), nego ga jos i ova kisa zahvatila. Juce toplo (radni dan), danas pocetak vikenda i odmah kisa pada ko iz kabla i ladno.
Ne bih verovao da cu ovo ikada reci, ali ..... ZIVELA PUSTINJA!!!!!

dreamerns
07.08.2009, 21:36
Ako bog da...moj novi dom: http://en.wikipedia.org/wiki/Mojave_Desert

Zana
07.08.2009, 22:04
Ajde s nama u petak sledeci :) lepo vas zovem vec mesec dana :grin:

tamacharly
07.08.2009, 22:17
ma bit ce bolje valjda je takva godina. mi smo tri ljeta august proveli u chicagu i bilo je skroz suncano.

steficacvek
07.08.2009, 23:54
E da ti ja nesto kazem. Evo me dva mjeseca u pustinji i pocela sam da proklinjem sunce. Da mi je samo jedan dan kise, one prave, da rashladi i zemlju i vazduh ... Svi pricaju kako je zima u Arizoni prekrasna i ja se nadam da necu popizditi, izgoriti, istopiti se ... do oktobra kad napokon pocnu temperature padati ispod 100F. Be careful what you wish for ... ;)

wrath:of:the:lich:king
11.08.2009, 14:31
Mi izgleda imamo jos i najbolju klimu... slicnu onoj u Srbiji. Samo sto je nama leto stiglo prekjuce (prvi put temperatura 100) i evo traje vec dva dana ;-) ali je nepodnosljivo, nekako sparno i.. da ne izadjes napolje. Ajmo svi u LA!!

dreamerns
11.08.2009, 15:55
Mi izgleda imamo jos i najbolju klimu... slicnu onoj u Srbiji. Samo sto je nama leto stiglo prekjuce (prvi put temperatura 100) i evo traje vec dva dana ;-) ali je nepodnosljivo, nekako sparno i.. da ne izadjes napolje. Ajmo svi u LA!!

Pa tako je i nama, leto je stiglo sada u subotu. Kako je to onda isto kao i u Srbiji, kada je leto tamo stiglo u maju (i imalo pauzu u junu...ali to je zato sto sam ja bio tamo).
Ne nervira mene inace zima ovde. 100x je lepsa nego u srbiji (ih...sneg cele zime). Mene nervira ta kisa prokleta koja krene u aprilu i pada i pada i pada...ma do iduce zime.

Ma najidealnije bi bilo provesti zimu u chicago (ili jos bolje...Montana), jesen u Vermontu, ostatak u Kaliforniji. Idi covece, milina :-)

wrath:of:the:lich:king
11.08.2009, 20:41
Ej kako sam napisala post tako nam je pala kisa i proslo leto ;-) Inace u zivotu nisam cula toliko grmljavine kao ovde.. kad god pada kisa jako grmi i seva, svaki put!

dreadnot
12.08.2009, 09:44
Nemojte vise da brinete o vremenu u Cikagu. Juce gledm na Discovery kanalu da ce Cikago da gradi ogroman podzemni grad sa stalnom temperaturom, nema vise vremenskih nepogoda... pa ko hoce da zivi pod zemljom, ima da se nauziva!

dreamerns
12.08.2009, 16:32
Ne znam samo gde ce to da grade, ovde i vozovi idu iznad grada, a ne ispod :-)

dreadnot
13.08.2009, 07:59
Nemam pojma, samo sam preneo sta sam video, cudo neko od 400 metara u dubinu, naravno, za sada samo u projektu, ima do realizacije jos dosta, dok razrese sve tehnicke detalje. Poenta je da im ponestaje prostora na povrsisni, u vis vise ne mogu, saobracaj je preterano zagusen, pa podzemlje ostaje jedino resenje... najpre za saobracaj, a potom i za stanovanje...

dreamerns
13.08.2009, 15:38
Ma mogu oni u sirinu koliko hoces....ih...velika je amerika. Problem je sto ne mogu da sire centar. Bilo bi im bolje da krenu da grade parkiralista, jer je ovde parkiranje nemoguca misija.

Stevan
07.10.2012, 14:15
Pozdrav ljudi! Trebam da idem u Chicago, pa sam hteo da vas pitam kada bi mi bilo najbolje da odem, zbog vremena... Sada pocetkom novembra ili pocetkom marta? Sta mi vi preporucujete?

dejancic
07.10.2012, 19:42
Pozdrav ljudi! Trebam da idem u Chicago, pa sam hteo da vas pitam kada bi mi bilo najbolje da odem, zbog vremena... Sada pocetkom novembra ili pocetkom marta? Sta mi vi preporucujete?

Lepse bi ti mozda bilo na prolece. U to doba godine vreme moze biti maglovito i kisovito, ali svi su uzbudjeni zbog dolaska leta. Sa letom ceo grad ozivi i zaista je prelep u svakom pogledu. Sa druge strane, ako dodjes u novembru vec je pocela zima i onda te ceka da prodjes celu zimu i ponekad depresivno prolece da bi video grad u najboljem svetlu.

Po meni vreme ne treba da ti bude toliko bitno. Gledaj ti kakve su ti sanse za nalazenje posla. Ako ti neko sada nudi posao novembar je tvoj mesec.

Stevan
08.10.2012, 15:58
Lepse bi ti mozda bilo na prolece. U to doba godine vreme moze biti maglovito i kisovito, ali svi su uzbudjeni zbog dolaska leta. Sa letom ceo grad ozivi i zaista je prelep u svakom pogledu. Sa druge strane, ako dodjes u novembru vec je pocela zima i onda te ceka da prodjes celu zimu i ponekad depresivno prolece da bi video grad u najboljem svetlu.

Po meni vreme ne treba da ti bude toliko bitno. Gledaj ti kakve su ti sanse za nalazenje posla. Ako ti neko sada nudi posao novembar je tvoj mesec.

Hvala ti puno! Trenutno sam jos u Srbiji i malo mi je tesko da nadjem posao odavde, ali potrudicu se nekako. Hvala ti jos jednom!

vuxanne
08.10.2012, 17:17
Ma mogu oni u sirinu koliko hoces....ih...velika je amerika. Problem je sto ne mogu da sire centar. Bilo bi im bolje da krenu da grade parkiralista, jer je ovde parkiranje nemoguca misija.

E kad se setim koliko kostaju parkinzi u Cikagu, bila sam 11 puta samo ali uzas blagi koje dranje. Ovde gde sam sad u downtownu odem u trzni centar i uvek se zacudim kad nakon 3 h platim 1 dolar. U Cikagu malo sutra, za dolar mozda minut da ostavis negde auto ni to nema.

Pedja_1003
09.10.2012, 16:13
Mozda nije mesto za to ali moram da pitam :) Dolazim u Chicago Aprila, sta predlazete za pocetak, koji posao? Gde da potrazim stan (pristupacnija cena)? Saveti za pocetak? Hvala unapred :==D: