PDA

View Full Version : Maryland


PaulGarrett
05.09.2009, 13:35
Pre dva dana sam doputovao USA.


JAT do Frankfurta, United Airlines do DC-a.
Povratnu kartu sam platio oko 620e u Jumbo Travel-u


Na IAD-u sam prosao za max. 15-20 min.


Trenutno sam u Rockville, MD (http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=en&geocode=&q=Rockville,+MD&sll=37.0625,-95.677068&sspn=39.047881,67.763672&ie=UTF8&ll=38.978628,-77.248306&spn=0.299987,0.529404&z=11&iwloc=A), oko 17 mi od DC-a

http://www.rockville-homesforsale.com/map.gif

Sloba_Kg
05.09.2009, 14:09
Dobrodosao i srecno!!

srboljub89
05.09.2009, 15:50
cestitam sve najbolje i daljem zivotu u USA.

wrath:of:the:lich:king
05.09.2009, 15:54
dobrodoslica i od mene!! nego, sto uze povratnu? :D

wingreen
06.09.2009, 01:56
Dobro dosao i sve najbolje!

stizeljeto
08.09.2009, 22:58
Dobrodosao u Ameriku, sve najbolje u novom zivotu :)

dreadnot
11.09.2009, 08:16
Cestitam i srecno!

landlord
11.09.2009, 22:58
Dobro dosao. Sve naj u novom zivotu. Drago mi je da si se predomsilio i da si dosao da pokusas..

zed
06.10.2009, 18:44
Hej!

Zdravo komsija i dobrodosao! Tek sam sad video ovaj post :(

Ja sam u Rockville-u takodje, blizu Twinbrook stanice.. :)
Nije bas tako velika ova Amerika :D

Javi ako mogu nekako da pomognem!

PaulGarrett
07.10.2009, 02:18
Hej!

Zdravo komsija i dobrodosao! Tek sam sad video ovaj post :(

Ja sam u Rockville-u takodje, blizu Twinbrook stanice.. :)
Nije bas tako velika ova Amerika :D

Javi ako mogu nekako da pomognem!



Zdravo komsija

ja sam ovde Westchester Rockville Station (http://www.archstoneapartments.com/Apartments/Maryland/Montgomery_County/Westchester_Rockville_Station/), oko 3 mi od TweenBrook-a

Taji
08.10.2009, 15:22
Neka je sa srecom novi pocetak u tim nasim Amerikama:grin::bravo:

zed
17.10.2009, 16:26
pa ti si se lepo snasao ako to sam iznajmljujes.. :)

jel si nasao posao? cime se bavis?

jelkanish
25.11.2012, 12:46
hajde da vidimo da li ima nekoga u Marylandu?...ili nije interesantna drzava..
kakva su vam iskustva?

Magelan
25.11.2012, 18:10
Nemamo aktivnih clanova iz Maryland-a :no:

Ja sam bio u poseti jednom, i poslom vise puta...

Montgomery County, severozapadno od DC-a je odlican, bogat kraj (Rockville, Bethesda, Silver Spring...)... Izuzetno lepo, ali i skupo za zivot :no: Stanarine 30-50% skuplje nego u CHGO.

Baltimore je za izbegavati, grad je pun kriminala i teska getovina, ako se izuzmu predgradja.

Isto tako, Price George County - East Side DC je vecinom geto, mada su taj deo u poslednjih par godina poceli polako da gentrifikuju.

Meni je MD skroz ok, Rockville pogotovo (dajem 5 zvezdica) :;D:

Magelan
25.11.2012, 18:16
Btw, kad smo vec kod Washington, DC, moj apsolutni favorit je Fairfax County u Virdziniji (NOVA - Northern Virginia) - Fairfax, McLean, Arlington, Alexandria, Falls Church. Najbogatiji county u USA, odlicne skole, miran, skoro bez kriminala, a sa DC-jem povezan metroom. Sve cisto i sredjeno pod konac - kao Amerika iz filmova :;D:

Pedja_1003
25.11.2012, 19:33
Btw, kad smo vec kod Washington, DC, moj apsolutni favorit je Fairfax County u Virdziniji (NOVA - Northern Virginia) - Fairfax, McLean, Arlington, Alexandria, Falls Church. Najbogatiji county u USA, odlicne skole, miran, skoro bez kriminala, a sa DC-jem povezan metroom. Sve cisto i sredjeno pod konac - kao Amerika iz filmova :;D:

Sve ima svoje pozitivne i negativne strane. Bio sam u Fairfax-u, tacnije Merrifield, Dunn Loring metro stanica koja je predzadnja, poslednja je West Falls Church. Drugi posao se ne moze ovde pronaci, posle 9 opsti mir i tisina, totalno penzionerska atmosfera, klubovi, barovi, jednostavno ne postoje :sleeping: Ukoliko pozelite da izadjete u downtown-u u DC-ju mozete lako otici metroom, ali se ne mozete vratiti buduci da ne radi posle ponoci, dakle moracete da cekate 5-6h ujutru da bi krenuli natrag. Takodje jako bitna stvar su prestrogi zakoni Virdzinije koje Solomonski sprovodi Fairfax county police :-_-;:
Kad pomenem zakone i policiju prvenstveno mislim na sitne kradje, buduci da se 80% nasih odluci da nesto smuva u dzep, za sta ce vas u Merilendu naterati da platite to sto ste uzeli i isteraju vas iz radnje, ovde cete lagano zaglaviti u pritvoru, zavrsiti na sudu i platiti astronomske kazne.

Kriminala nema, upravo zbog takvih zakona i policije, tako da je ovo za mene skroz kraj za porodicne ljude, mirnoo, sigurno.. Za nas mlade, hmm.. DC, Merilend, to je nasa zona :naughty: ;)

misica
26.11.2012, 19:38
Ljudi nemojte da budete takvi,pa ja i muz ako dobijemo green,planiramo Merilend,Baltimor..sad cu da se razocaram:smrc:auuuu...

jelkanish
26.11.2012, 21:24
Pa da tako smo i mi culi,da je dosta skuplje..ali da je uredjeno..
kao novima mislim da ipak za pocetak treba nesto jeftinije a ne odmah dati za stan min. 1.800 usd+ostali troskovi...a plata minimalna
druga opcija nam je new jersey pa sada tu vagamo,ali mislim da je to neuporedivo..bar mi tako izgleda po netu na osnovu nekih informacija.
nama bi bas nesto tako odgovaralo (s.spring mozda i taj faifax) i zbog deteta,i malo da se svi smirimo od cimanja ovde ali...

peja
28.11.2012, 08:34
Btw, kad smo vec kod Washington, DC, moj apsolutni favorit je Fairfax County u Virdziniji (NOVA - Northern Virginia) - Fairfax, McLean, Arlington, Alexandria, Falls Church. Najbogatiji county u USA, odlicne skole, miran, skoro bez kriminala, a sa DC-jem povezan metroom. Sve cisto i sredjeno pod konac - kao Amerika iz filmova :;D:

E to je to, gledam po internetu i deluje obećavajuće, samo je sve malo skuplje, a i nema niko od forumasa tamo pa da nam napiše svoje iskustvo!


Kriminala nema, upravo zbog takvih zakona i policije, tako da je ovo za mene skroz kraj za porodicne ljude, mirnoo, sigurno.. Za nas mlade, hmm.. DC, Merilend, to je nasa zona :naughty: ;)

Za nas porodične ljude deluje idealno :==D::==D::==D:

Pa da tako smo i mi culi,da je dosta skuplje..ali da je uredjeno..
kao novima mislim da ipak za pocetak treba nesto jeftinije a ne odmah dati za stan min. 1.800 usd+ostali troskovi...a plata minimalna
druga opcija nam je new jersey pa sada tu vagamo,ali mislim da je to neuporedivo..bar mi tako izgleda po netu na osnovu nekih informacija.
nama bi bas nesto tako odgovaralo (s.spring mozda i taj faifax) i zbog deteta,i malo da se svi smirimo od cimanja ovde ali...

E da neki član foruma živi tamo pa da nam opiše sve iz prve ruke :grin:

Dincha
28.11.2012, 10:56
Pre nego odlučite da dodjete u Baltimore dobro se raspitajte u kom cete delu grada ziveti.
Baltimore je lep grad, ali nije svaki deo grada bezbedan.
Silver Spring zaobilazim u velikom luku.
Rockville 10+

peja
28.11.2012, 11:12
Pre nego odlučite da dodjete u Baltimore dobro se raspitajte u kom cete delu grada ziveti.
Baltimore je lep grad, ali nije svaki deo grada bezbedan.
Silver Spring zaobilazim u velikom luku.
Rockville 10+

@Dincha
Da li ti živiš u Baltimoru? Vidim nov si na forumu, pa ako si iz Maryland-a bilo bi lepo da nam napišeš kakva je situacija sa poslom, stanarinom, komunalijama i sl.

Vidim preporučuješ Rockville to iz ličnog iskustva?

Pedja_1003
28.11.2012, 16:25
U zavisnosti od broja soba, imate npr. kuhinju, dnevni boravak, kupatilo i spavacu sobu od 1000-1100, ja sam imao apartman sa 3 spavace sobe, 2 kupatila, 2 terase, ostavom, ogromnim dnevnim boravkom 1500$ mesecno. U cenu apartmana ulaze troskovi (voda, struja, gas, klima..), nedostaje samo internet, to uvodite sami (ukoliko ne hvatate neki javni Wi-Fi u stanu) i ne kosta vise od 30$ mesecno. U cenu takodje ulazi i sezonsko koriscenje bazena kao i koriscenje teretane. Po meni nije skupo uopste, jednom nedeljno se ode do walmart-a, giant-a, koji god jefitni lanac trgovina vam je blizu. Konkretno u Merilendu postoji jedan outlet, moj omiljeni, zove se Arundel mills outlet store i nalazi se u Hanoveru, jako pristupacne cene (guess patike/cipele vec od 40$ :1072: ).

Dincha
29.11.2012, 08:57
Sto se tice Arundel Mills-a to je po meni najbolji trzni centar u Maryland-u.
Na zalost ne zivim u Rockville, ali cesto idem tamo i mislim da je Rockville i Bethesda najbolja opcija za porodicne ljude u Maryland-u, zatim Gaithersburg, Germantown... sa istocne strane Columbia, Elkridge, Severn, Glen Burnie.
Sa Balimorom ja nisam ni malo odusevljen, ziveo sam blizu godinu dana i samo sam mozda tri puta obisao centar grada, uvek kad sam imao prilike da odem negde ja sam isao u Washington ili Annapolis. Cene stanova se u principu krecu od 1000, 1100 pa navise, postoji sajt za pretragu stanova u Americi pa se mozete uputiti oko cena i svega ostalog. Naravno u vecini naselja troskovi idu posebno ili vam naselje obracunava potrosnju svega ostalog i salje poseban racun ali cenu troskova spaja sa cenom stana pa sve to placate kao jedan racun. Struja se placa posebno. Neka naselja imaju grejanje na gas i dosta je jeftiniji nego na struju, leti hladjenje je svuda na struju. Razlika zimi izmedju gasa i struje moze da dostigne i do 200 dolara. Grejanje na gas i ostali sitni troskovi mogu biti na mesecnom nivou oko 100, 120 u proseku + cena stana, leti oko 70, 80, grejanje na struju u fazi testiranja, ali troskovi oko 35 i najveci racun za sada oko 160, temperatura najniza oko 0.
+ 15 za osiguranje za stan, ukoliko osigurate kola i stan u istu kompaniju mozete dobiti osiguranje za 10, dve osobe na jednoj polisi osiguranja.

Dincha
29.11.2012, 09:02
Internet u Maryland-u jos uvek nisam uspeo da pronadjem po ceni 30, ali nadam se da ce i mene neko uputiti oko toga.

jelkanish
29.11.2012, 17:43
Pre nego odlučite da dodjete u Baltimore dobro se raspitajte u kom cete delu grada ziveti.
Baltimore je lep grad, ali nije svaki deo grada bezbedan.
Silver Spring zaobilazim u velikom luku.
Rockville 10+

a zasto zaobilazis silver spring u sirokom luku?da li je dosta skup,ili suprotno, los kraj za zivot?imamo neke prijatelje tamo sa detetom i oni su kao zadovoljni:wtf:

jelkanish
29.11.2012, 17:47
U zavisnosti od broja soba, imate npr. kuhinju, dnevni boravak, kupatilo i spavacu sobu od 1000-1100, ja sam imao apartman sa 3 spavace sobe, 2 kupatila, 2 terase, ostavom, ogromnim dnevnim boravkom 1500$ mesecno. U cenu apartmana ulaze troskovi (voda, struja, gas, klima..), nedostaje samo internet, to uvodite sami (ukoliko ne hvatate neki javni Wi-Fi u stanu) i ne kosta vise od 30$ mesecno. U cenu takodje ulazi i sezonsko koriscenje bazena kao i koriscenje teretane. Po meni nije skupo uopste, jednom nedeljno se ode do walmart-a, giant-a, koji god jefitni lanac trgovina vam je blizu. Konkretno u Merilendu postoji jedan outlet, moj omiljeni, zove se Arundel mills outlet store i nalazi se u Hanoveru, jako pristupacne cene (guess patike/cipele vec od 40$ :1072: ).

ovo vam je odlicna cena za trosoban apartman.pretpostavljam da si sa cimerima delio troskove i tako gledano vam je super ponuda ali ako sa porodicom odes i jedan cuva dete a drugi radi za pocetak...ma nema sanse da se pokriju troskovi od plate.ALI MI OVO ODLICNO ZVUCI..MMM BAZEN,TERETANA.

jelkanish
29.11.2012, 17:50
Sve ima svoje pozitivne i negativne strane. Bio sam u Fairfax-u, tacnije Merrifield, Dunn Loring metro stanica koja je predzadnja, poslednja je West Falls Church. Drugi posao se ne moze ovde pronaci, posle 9 opsti mir i tisina, totalno penzionerska atmosfera, klubovi, barovi, jednostavno ne postoje :sleeping: Ukoliko pozelite da izadjete u downtown-u u DC-ju mozete lako otici metroom, ali se ne mozete vratiti buduci da ne radi posle ponoci, dakle moracete da cekate 5-6h ujutru da bi krenuli natrag. Takodje jako bitna stvar su prestrogi zakoni Virdzinije koje Solomonski sprovodi Fairfax county police :-_-;:
Kad pomenem zakone i policiju prvenstveno mislim na sitne kradje, buduci da se 80% nasih odluci da nesto smuva u dzep, za sta ce vas u Merilendu naterati da platite to sto ste uzeli i isteraju vas iz radnje, ovde cete lagano zaglaviti u pritvoru, zavrsiti na sudu i platiti astronomske kazne.

Kriminala nema, upravo zbog takvih zakona i policije, tako da je ovo za mene skroz kraj za porodicne ljude, mirnoo, sigurno.. Za nas mlade, hmm.. DC, Merilend, to je nasa zona :naughty: ;)

e ovo meni treba ,penzionerska atmosfera,zavrsis posao dodjes kuci,uzivancija i ne cujes svoje lude komsije oko sebe:woohoo:

Sima
30.11.2012, 04:58
Fairfax, VA i Rockville, MD su odlicna mesta za zivot. Stoji da je skuplje, ali sve sto u USA vredi ima svoju cenu.

A to sto u Fairfax-u lopove vode u zatvor, to tako i treba. I ta statistika da je 80% nasih sklono kradji?! Svasta... Po tome je 8 od nas 10 na ovom forumu lopovska ekipa?

Btw, ziveo sam u Rockville-u 6 meseci, u Fairfax-u cesto isao na overtime job. Oba grada toplo preporučujem.

peja
30.11.2012, 11:30
ovo vam je odlicna cena za trosoban apartman.pretpostavljam da si sa cimerima delio troskove i tako gledano vam je super ponuda ali ako sa porodicom odes i jedan cuva dete a drugi radi za pocetak...ma nema sanse da se pokriju troskovi od plate.ALI MI OVO ODLICNO ZVUCI..MMM BAZEN,TERETANA.

Ovo deluje idealno, ali kao što jelkanish kaže teško za početak zbog troškova


e ovo meni treba ,penzionerska atmosfera,zavrsis posao dodjes kuci,uzivancija i ne cujes svoje lude komsije oko sebe:woohoo:

jelkanish potpuno se slaže, baš to i nama treba :==D::==D::==D:

Fairfax, VA i Rockville, MD su odlicna mesta za zivot. Stoji da je skuplje, ali sve sto u USA vredi ima svoju cenu.

Btw, ziveo sam u Rockville-u 6 meseci, u Fairfax-u cesto isao na overtime job. Oba grada toplo preporučujem.

Valjalo bi u Rockville ili u Fairfax-u živeti, ali troškovi stanovanja su za početak veći, teško da bi porodica uspela da se izvuče sa jednom platom bez dometanja sa strane :no:

damagon
30.10.2019, 21:30
Cudi me da niko ovoliko dugo nije pisao nista vezano za Maryland posto ima dosta nasih ovde. Ja sam ovde proveo ovu godinu i iznecu neke svoje utiske.

Ja sam bio u Bethesdi, koja je na neki nacin predgradje Washingtona. Gradic fin, miran, pravi porodicni po meni. Jedina mana je sto je bas bas skupo. Stanovi su uglavnom 1400+ one bedroom apartment, za 2 bedroom treba izdvojiti od 1700-2000+ u zavisnosti od lokacije, i u zavisnosti od toga koliko je star community. Neko je napisao da je u cenu rente ukljuceno koriscenje bazena i teretana. U nekim komjunitijima se dodatno placa koriscenje bazena 100-150$ za sezonu, teretana je besplatna. Mongtomery county je cini mi se jedan od boljih countyija ovde, trenutno je minimum wage 13$ , a sledece godine bi trebalo da bude 14-15.

Dosta sam isao okolo Bethesda,north Bethesda, Rockville , Gaithersburg.

Po meni North Bethesda i Rockville vise nego odlicni za zivot.Gaithersburg onako, nekako mi je mirnije u Rockvillu.

Metro ide sve do gaithersburga, bukvalno na 5 minuta, citao sam kako je autobuski prevoz dosta lose organizovano ali se ne bi slozio. Autobusi za vecinu linija idu na 30 min i cena voznje je 2$ , ali neki nasi koji dolaze ovde pokazuju licnu kartu i kazu da su studenti i da je to student ID ,jer je za studente besplatan autobus.

Sto se tice nabavke imate nekoliko trgovinskih lanaca koji su zastupljeni Giant, Haris Titer, Whole foods. Ja sam kupovao u Giantu, ista hrana kao i u ova druga dva , ali po meni znatno jeftinija. Sto se tice garderobe imate ove radnje u koje gotovo svi nasi ljudi kupuju Marshalls, Ross, TJ Max, moze se naci bukvalno sve patike 40-50 $, duksevi pantalone farmerke 20-25$

Nasih ovde ima dosta, poslovi kojima se bave su Bazeni, Ketering (uglavnom su eventi u DC), voze lyft/uber eventualno dostavu hrane. Naravno ima tu i drugih delatnosti, ali mislim da je vecina nasih u ovima koje sam pomenuo.

Ono sto nisam reko jeste da velika vecina nasih ovde jesu ljudi koji dolaze sezonski, kao i oni koji ostaju nakon isteka studentske vize.

Sve u svemu mislim da cu se vratiti ovde kada prodje zima, verovatno Rockville , North bethesda.... Stanovi jesu skupi ovde, ali u Mongtomery county ima neka fora sa low income apartmanima. Svaka zgrada izgradjena nakon 2009. godine mora da ima odredjeni procenat stanova koje ce izdavati po nekoj nizoj ceni. Npr ako je normalna renta 1800-2000 , mozete potpisati lease za 1200-1300. Ja sam se prijavio preko neke organizacije , ali nisam dobio nikakav odgovor posle 4 meseca.


Ukoliko je nekom potrebna pomoc , mogu pomoci oko bazena ili keteringa, takodje ako neka ima bilo kakva pitanja tu sam, ajd pa ziveli :beer: