PDA

View Full Version : pomoc za prijavu


Branki
12.09.2009, 15:21
Dragi drugari :inlove:

pisem vam po prvi put u nadi da moj post nece zavrsiti u risajkl binu naseg adiministratora :nene: :==D: S obzirom da cu u vreme ovogodisnje prijave za GC biti na jednom dugom dugom putovanju a zelela bih da se prijavim i popunim aplikaciju za dobijanje malopre pomenute GC, bila bih vam jako zahvalna kada bi neko od vas to uradio za mene a procitala sam negde na ovom forumu da je to moguce. :obrva: Elem, otisla sam na link koji ste ostavili ukoliko se neko odluci da ga vi prijavite ali osim registracije, nista drugo nisam uspela da uradim tj. nisam ukapirala sta treba dalje da uradim kako bih vam ostavila svoje podatke ili sta je vec potrebno za prijavu... Jeste da sam plavusa i da je mozda vecim delom to razlog zasto nisam ukapirala sta i kako ali vas molim za pomoc.:1072:
Izvinjavam se sto sam otvorila novu temu ali nisam znala gde da cusnem ovo pitanje :grin:

Hvala puno unapred! :bigkiss:

srboljub89
12.09.2009, 16:05
Kako sam ja shvatio, treba da popunis ovo (http://zelenalutrija.vuxys.com/index.php?action=ticket_submit&d=14), a admin ili vec neko ce da te prijavi i poslace ti Confirmation Number nakon uspesne prijave.

Branki
13.09.2009, 17:58
Uspela! :) nadam se da je ok :) hvala :) pozz

rista
15.09.2009, 01:07
Pozdrav... evo imam i ja jedno pitanje o prijavi za green lottery...
Pitanje je u vezi ove besplatne prijave. Shvatio sam kako sve to funkcionise i procitao sve na forumu sta treba uraditi. Ali, meni J1 viza istice 29. septembra, a prijave za green lottery pocinju od 2. oktobra. E sad, posto sam nedavno aplicirao za b2 vizu (turisticku) i dobio papir na kome pise da sam u procesu za dobijanje vize i promenu statusa, da li se mogu prijaviti na lutriju dok sam u procesu (dok ne dobijem odgovor da li mi je odobreno prodduzenje vize ili ne)???

Hvala unapred....

Zana
15.09.2009, 03:43
Pozdrav... evo imam i ja jedno pitanje o prijavi za green lottery...
Pitanje je u vezi ove besplatne prijave. Shvatio sam kako sve to funkcionise i procitao sve na forumu sta treba uraditi. Ali, meni J1 viza istice 29. septembra, a prijave za green lottery pocinju od 2. oktobra. E sad, posto sam nedavno aplicirao za b2 vizu (turisticku) i dobio papir na kome pise da sam u procesu za dobijanje vize i promenu statusa, da li se mogu prijaviti na lutriju dok sam u procesu (dok ne dobijem odgovor da li mi je odobreno prodduzenje vize ili ne)???

Hvala unapred....

Rista imam par pitanja za tebe:

Pretpostavljam da podlezes pravilu o boravku dve godine van USA nakon isteka J1. To znaci da 29-og oktobra ako ne napustis zemlju (30 dana nakon isteka J1), pocinju da ti broje ilegalne dane (sto opet ne mora da nosi 3 godine zabranu dokle god ne prekoracis 180 dana). Ja sam kao i mnogi cula za trik da se pri kraju boravka zatrazi produzenje ili nova viza cisto da bi se bio "legalan" dok se ceka na odgovor. S obzirom da u USA ne moze da se promeni status, dobices obavestenje da ti je zahtev "denied" i da imas 30 dana da napustis zemlju. Znaci ja znam osobu koja je to radila i tumacenje je bilo "legalan sam dokle god cekam odgovor"...ono sto se posle toga desilo je da je svaki put bio odbijen za turisticku vizu. Malo je drugacija situacija ako se ozenis pa radis adjustment....

Znaci:
Da li mozes da nam objasnis na osnovu cega si podneo zahtev za promenu statusa? Da li si trazio J1 vaiwer? Da li si zahtev predao sam ili imas advokata?

I da - naravno da mozes da podneses zahtev za lutriju bez obzira na sve ostalo....

Zana
15.09.2009, 04:50
Sorry - J1 waiver (not the other way around) :) bas me danas nece nesto...

rista
15.09.2009, 07:45
J1 ne podleze pravilu o 2 god (citiram: "BEARER IS NOT SUBJECT TO SECTION 212E. TWO YEAR RULE DOES NOT APPLY). To pise na vizi u pasosu.
Zahtev za produzenje sam sam podneo, a kao osnov za produzenje vize sam naveo da zelim da putujem po usa jel sam radio proteklih meseci i zaradio dovoljno novca i nisam imao vremena da vidim mnogo od Amerike. Sto se tice promene statusa, licno znam coveka koji je promenio status sa j1 na b2, i to 2 puta po 6 meseci... To je ono sto ja znam o svemu ovome i na osnovu toga se vodim i postavljam pitanja. :D

Hvala puno na opsirnom odgovoru... pozzz

Zana
15.09.2009, 15:56
Good for you :) Good luck!

Sloba_Kg
15.09.2009, 17:10
I ja znam puni njih koji su tako uradili i dobili produzenje, ai bilo je i slucajeva da npr 1.aprila stigne pismo u kome pise da je 30 mart krajnji datum da napusti zemlju...
U svakom slucaju srecno

rista
15.09.2009, 21:07
Pa moze i to da se desi, ali nije mi bitno, samo neka daju produzenje, smislicemo nesto vec do tad. :D Hvala puno na informacijama Slobi i Zani...

ana69
17.09.2009, 10:44
molim pomoc zavrsila sa trogodisnju elektro skolu i poslije sam zavrsila 5 stepen VKV el.tehnicar telekomunikacija i imam vise od 5 god radnog iskustva u struci sta da napisem u prijavi za zelenu lutriju kako da napisem koji stepen obrazovanja imam .pozdrav veliki

wingreen
17.09.2009, 17:02
Ja bih ti savetovala da napises samo najvisi stepen obrazovanja koji si zavrsila.

ana69
21.09.2009, 07:33
Meni sada i treba pomoc sta da napisem u prijavi za lutriju i kako da napisem pod cim 5 stepen

Zana
21.09.2009, 07:46
Pa napisi malo preciznije u kojoj drzavi si zavrsila skolu - i koju?! Sta ti pise na diplomi? Koji je to program, pri kojoj skoli...koje godine je zavrseno - pa da otprilike znamo o cemu se radi... jesi zavrsila visu skolu pa dobila diplomu (bez onog dipl.) ili ne? VKV - ne postoji ovde "visoko-kvalifikovani", ali najpribliznije tome je Vocational School (Career and Technical Education / non-academic) tako da pojasni malo... :)