PDA

View Full Version : Tattoo i lekarski pregled


xeg
16.05.2008, 09:04
Moram da ponovim pitanje, odnosi se na one koji su prosli lekarski pregled pre ambasade - jel' imao neko od vas tattoo i kako su to evidentirali tj. jel' bilo nekih dodatnih pitanja u vezi toga?
To pitam jer je neko na blogu naveo da gledaju oziljke i tetovaze.

srdjevic
18.05.2008, 10:12
Iznenadiće te koliko su ameri naloženi na tetovaže... Mislim da konzul u razgovoru neće ni primetiti da ih imaš.... :D

A lekarski s tim nema veze (osim ako ti se upalila, ili šta ti ja znam), samo gledaju jesi l' ispravan (da im ne uvoziš neke boleštine). ;)

Ako je samo to problem, pakuj kofere. :p

xeg
19.05.2008, 08:22
E to su super vesti! Ma nisu to sveze slike, kakva infekcija, stare ali lepe - jedna mi je cak donela nagradu :p
Za sada sve ide po planu, povratna koverta je stigla u KCC a mi uskoro krecemo sa planovima za vencanje ali nas , naravno, interesuje svaki detalj gde bi mogli da zastanemo, tako i ovaj.
Hvala na odgovoru koji bodri!!!:)

V777
20.05.2008, 20:03
Ma ne brini se ti nista za tetovaze...na kraju da budes 100000% siguran, a ti lepo pozovi doktora koji je zaduzen za pregled (imas na blogu i adrese i brojeve telefona ordinacija), pa ih pitaj, ali ja mislim da to nece biti uopste nikakav problem. Gledaju oni druge stvari, rade test krvi na drogu (inace ovde se taj test veoma cesto radi, maltene za svaki posao), a tetovaze nisam nikoga videla do sad da je gledao i pravio pitanje...

Cestitamo na vencanju i puno srece!

Pozdrav!

xeg
21.05.2008, 09:02
Hvala na lepim zeljama!
Ipak necu da zovem (da ne bude posle "Aaa... ti mora da si onaj sto je zvao:D), cekamo pa kako bude.
Svi ti ostali testovi su OK, straight smo u svakom pogledu:)

srdjevic
22.05.2008, 02:29
Ma ne brini uopšte! Pa ko još nije prošao najobičniji lekarski pregled zbog tetovaže? :D

Macedonia Ohrid
13.08.2008, 17:13
I pazi da nemas tatoo sa Bin Ladenom.:):):) . Mala sala , sa srecom.

xeg
13.08.2008, 21:14
I pazi da nemas tatoo sa Bin Ladenom.:):):) . Mala sala , sa srecom.

Ma neee... to je Deda Mraz:p

Dobro dosao na forum:)

landlord
15.08.2008, 07:27
Raspitivao sam se za ljekarski, iako sam ja u Bosni, mislim da i ljudi u ostalim drzavicama Balkana mogu slicno uraditi.
Naime prije zakazanog ljekarskog pregleda, otidjite u Zavod za javno zdravstvo,
i neka vam teta koja tamo radi izda zutu knjizicu sa vakcinama koje ste primili s obzirom na vase godine. Ako vam fali neka vakcina koja se davala u bivsoj SFRJ,
bolje je otici u ambulantu i primiti te vakcine besplatno i naravno dodati i te vakcine u tu zutu knjizicu, i sa njom otici na pregled kod cika doktora koji se bavi pregledom za emigraciju.
Tako cete izbjeci placanje skupih vakcina kod tog doktora. Ako neko ima jos neki update za ovo neka napise.

xeg
15.08.2008, 07:57
Dobar info!
Mozda neko zna spisak vakcina potrebnih za USA?

landlord
15.08.2008, 08:09
Naravno sto odmah nisi pitao? :)

Mumps
Measles
Rubella
Polio
Tetanus and diphtheria toxoids
Pertussis
Influenzae type b (Hib)
Hepatitis B
Varicella
Pneumococcal and
Influenza

Ako neko zna spisak ovlascenih dokotra u BiH neka javi.

xeg
15.08.2008, 08:17
Auuu... http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/pinch.gif
Pa toga ima mnooogo - znaci bicehttp://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/doctor.gif

wingreen
15.08.2008, 08:40
Landlord odlicna ideja!:)

landlord
19.08.2008, 19:20
Na ljekarski potrebno ponijeti:

1. Pasos
2. Slika
3. Neki dokument o prethodnim vakcinacijama (pozeljno, ali nije neophodno). Mi koliko znamo svi su primili po dve vakcine bez obzira sta su primali ranije.
4. Obrazac za lekarski pregled (nije obavezno). Ako nemate obrazac mozete ga uzeti u ambasadi (mi smo uzeli kad smo podnosili vencani list). Takodje, ustanove koje rade lekarski bi trebale da ga imaju.
5. Novac

stizeljeto
29.08.2008, 06:47
Imam i ja malo pitanjce u vezi tattoo. Naime sad vidim da svi mislite da tattoo niej problem. Mislim da sam negde procitala da ti evidnetiraju na zdravstvenom sve od velicine, pa sto je nacrtano, gde se nalazi. Ja sam pre vise od 10 godina u mojoj tinejderskoj fazi napravila nevidenu glupost i sada bi je se resila.
Naime imam obicno slovo na nutarnjoj strani ruke, sama ga izbola sa iglom i tusem. Sad si mislim dali da odem i odstanim to hirurski (planiram kod estetskog hirurga ovih dana), al bojim se da ne ostane pak neki oziljak, a i ispod toga bas prolazi vena, da ne bi neko, ne daj Boze, pomislio da sam se pokusala izmasakrirat tu. Nisma vise pametna, mislila sam to napravit ovih dana, znaci oko mesec, dva pre intervjua. ne zelim da mi to bude upisano u karton, ali ne zelim bas ni oziljak na tom mestu u karton ??????? :(Imate li nesto mudro za reci?:confused:

xeg
29.08.2008, 07:06
Jedino sto bih ti ja preporucio je da uradis novi tattoo koji ce prekriti taj ruzan stari. Da ja imam jedno slovce ne bih se sekirao:D

wingreen
29.08.2008, 07:43
Stizeljeto, mislim da to tvoje slovo ne bi trebalo da bude nikakav problem,nemoras da ga skidas pre intervjua jedino ako tebi toliko smeta,ali ako ti ne smeta zbog njih ga nemoj skidati...mislim da im je bitan tatoo u smislu da ne simbolise nesto sto smatraju nedolicnim.

stizeljeto
29.08.2008, 08:29
Novi tatoo ne doalzi u obzir. Plus ovo je tako cudno mesto, ispod podlaktice, na unutarnjoj strani ruke, mislim nema veze s vezom. Bas sad citam o laserskom odstranivanju. Ima neki laser Q-switched koji ne ostavlja oziljke. Mislim da to ni nema ovde u makedoniji, ima u HR ali necu stici to tamo obaviti.

Sad si mislim da bolje da ne diram nista, pogotvo hirurski pa da mi ostane rez tamo. Bolje mozda da sakupim novce (u Americi hehe) pa onda polako na tretmane tamo (navodno treba oko 5 do 10 tretmana a svaki kosta po nekoliko stotina dolara (!!!!!) EEEEE, mladost ludost!

landlord
29.08.2008, 08:31
Ja sam se u mladosti rezao nozem i imam po ruci jako puno tankih rezova..
jel i to problem?

stizeljeto
29.08.2008, 08:42
Vidis, puno mojih frendica se reckalo radi deckiju, meni to nije padalo na pamet, ali mi je zato palo ovo na pamet !!!!!!!

Ali vidis Landlord tvoji oziljci i ovo moje bi moglo narusiti nas kredibilitet ''stabilnih'' osoba. Mislim, naravno to su bili ludi, buntovni, tinejderski dani, godine ali ne zelim da me neko danas sudi po tome, a cesto me sude kad me pitaju A sto ti je ovo? Mislim gore nego prava tetovaza, ona moze biti lepa, ali ovo je bas odraz gluposti, kako da kazem.:eek:

wingreen
29.08.2008, 08:50
Pa verovatno cete pitati kako su nastali ti oziljci....ako su bas vidljivi...
Ali ne verujem da ce to uticati na dobijanje z. karte.

xeg
29.08.2008, 09:06
...Plus ovo je tako cudno mesto, ispod podlaktice, na unutarnjoj strani ruke, mislim nema veze s vezom...

Sto cudnije mesto to bolje:D
Ako zelis da skidas - skini, ali razmisli o jednoj gluposti, sta ako te na lekarskom pitaju od cega ti je taj oziljak, pa koja tetovaza je tu bila... Sta ako pomisle da si imala nesto nepodobno za njih pa si iz tog razloga skidala bas pre intervjua? Sta god da resis, ostavi za USA.

@landlord
Ako mene pitas sigurno pretpostavljas sta bih ti ja predlozio - prekrij te rezove nekim dobrim tribalima:D

Edited:
Vidis, puno mojih frendica se reckalo radi deckiju...
Ma nije se on radi deckija reckao:D, landlord jel' tako, nisi radi deckija:rolleyes:

xeg
29.08.2008, 11:12
Fazon je u tome da ljudi ne zele javno da kazu ni da su izvuceni na DV lutriji a tek cute u vezi tetovaza, oziljaka, pirsinga...
Nekoga je sramota, neko ne obraca paznju na to a sigurno ima jos puno, puno razloga. Ko ima srecu - ima jedan ceo zivot da ga prozivi kako god zeli.
Cisto da budete u toku, na immigration.com sam isto pokrenuo thread Tattooed applicants (http://boards.immigration.com/showthread.php?t=284604) pa je samo jedan rekao da su mu na lekarskom gledali i ubelezili tattoo.
Ja tattoo toliko volim da bih cela ledja isarao samo da dobijemo GC:p

kolja
29.08.2008, 15:11
Naravno sto odmah nisi pitao? :)

Mumps
Measles
Rubella
Polio
Tetanus and diphtheria toxoids
Pertussis
Influenzae type b (Hib)
Hepatitis B
Varicella
Pneumococcal and
Influenza

Ako neko zna spisak ovlascenih dokotra u BiH neka javi.
;ako ste bili u vojsci onda imate vec vakcinaciju i revakcinaciju na skoro sve gore pomenute bolesti , zaraze i infekcije (tetanus i hepatitis + difteriju +zutica itd) -mozete da pogledate vojni zdrastveni karton -ja sam u vojsci dobio ukupno 5 vakcina (mogao sam i kamenje da "varim" sto bi reko moj porucnik)i dve re -vakcinacije pre "skidanja" iz vojske;Ostale vakcine (gore pomenute )su se dobijale u staroj Yugi (polio,rubela , "influenza " i i varicele ) ; ako ste mladji po godinama onda verovatno treba nesto ako ne i sve od gore pomenutog da se "odradi" ;ako ste 80 -to godiste i vise onda vrlo verovatno ;ja sam toliko mator da se secam vremena kad se u USA islo na izvolte (kao emigrant )+ na primer dobijala se turisticka viza koja je vazila ceo zivot (nije morala da se produzava jednom kad se dobije -moj je otac jos uvek ima u pasosu),da ne spominjem da sam nosio stafetu mladosti krajem 70 tih kao pionir (stariji pionir jelte);tetovaze inace beleze zbog mogucih kriminalnih "afilijacija "-zatvorski tatu ili tatu koji vas obelezava kao pripadnika neke bande (krimogene grupe )inace nema neki narociti znacaj ako je samo za "dekoraciju" (estetski)-Sto se tice oziljaka ,ako na primer neko ima veci broj oziljaka i ako su grupisani (ruke -nadlaktica ,grudi itd)to moze da sugerise teze psihicke poremecaje -sizofreniju na pr.-naravno ne govorim o medicinskim oziljcima (slepo crevo ,cista itd);takodje se traze moguci oziljci nastali drogiranjem itd;

landlord
30.08.2008, 10:49
Uh ja nisam bio u vojsci, na zalost, oslobodjen sam od sluzenja iste. Jel to problem?

poz.

kolja
30.08.2008, 11:06
nije sigurno nikakav problem -ali ces morati onda da dobijes ove inekcije TETANUS ,HEPATITIS itd .-ja ih isto ne bi dobio da nisam bio u JNA; dosta mojih prijatelja je tokom godina dobijalo GC (na lutriji) -neki su sluzili vojsku a neki ne ali su svi imali podjednaki tretman u ambasadi -nije bilo razlike;nemoj da te to brine -to sam samo naveo kao mogucnost da se izbegne nepotrebno "bockanje"(i troskovi);to se sad sve placa i postoji IOM a oni bas delju -nekad je sve to bilo DZ (svi lekarski za US vize su se radili u lokalnom domu zdravlja i to se nije naplacivalo )

xeg
30.08.2008, 11:09
@landlord
Sudeci po ovome:As of January 1, 2006, obligatory military service in BiH has been discontinued (BiH now has only a professional army). All men who in the past completed their obligatory military service (including the service in the former Yugoslav People’s Army, “JNA”) are in possession of so-called “military record books” (“vojna knjižica”), which lists the dates of their mandatory service, reserve duty, participation in wars, etc.
niko za vojsku te nece nista ni pitati.

Ja mislim da tetanus ima rok od 6-7 god. pa ako toliko prodje od njegovog primanja vise ne vazi.

landlord
30.08.2008, 11:10
Kolja - ako slucajno znas, ljudi koji nisu sluzili vojsku, jasno nemaju vojnu knjizicu. Jel znas slucajno da li treba neka potvrda i ako treba gdje se ona vadi, da covjek nije sluzio vojsku. Znam da za Kanadsku vizu jako peglaju oko perioda 91-95 i da traze vojnu knjizicu.

hvala i poz.

kolja
30.08.2008, 18:25
da ,nema problema za to -ti si u vojnoj evidenciji u svojoj opstini -znaci odes do vojnog odseka pri SO i obratis se referentu koji izdaje te potvrde -tekst potvrde doslovno glasi (imaju obrazac koji stane na pola A4 formata ) :taj i taj je u vojnoj evidenciji te i te opstine (vojnog okruga ) i dosada nije odsluzio vojni rok usled (navede se odgoda od 4+4 godine ili pise "trajnog oslobadjanja ")-nepise zasto si oslobodjen -pise samo da nisi odsluzio vojni rok usled odgode ili trajno oslobodjen sluzenja vojnog roka -samim tim i nemas vojnu knjizicu pa te nece gnjaviti -takodje neverujem da ce biti nekih problema oko toga za GC intervju (vrlo verovatno da te nece ni pitati za to );u pravu ste za tetanus -inekcija ima vaznost oko 10 tak godina ali ako se obavi re vakcinacija onda moze i do 15 tak da traje (navodno) ;sad ima nekoliko vrsta vakcina -mi smo u JNA primili USA vakcine (navodno najbolje koje su bile tada u upotrebi) -neke klase su dobile Ruske vakcine i bogami bilo je onda svasta (alergiske reakcije -gusenje ,osipi itd)

tapir.hr
30.08.2008, 19:20
Dal netko zna nešto više kako tretiraju nemedicinske ožiljke na liječničkom pregledu? Imam i ja tragova iz mlađih dana. :(

moni
30.08.2008, 19:55
Sto se tice tetanusa traje 10 godina. Provereno kod moje lekarke. Vec ako neko zna sta treba za one koji su bili u vojsci ,a neznaju gde im je knjizica. Da li je dovoljnja samo potvrda? Da li potvrda ima rok vaznosti?Mi smo za supruga potvrdu odmah uzeli po dobijanju prve koverte, zbog datuma od - do. Treba li traziti duplikat knjizice?

kolja
30.08.2008, 23:56
moze samo potvrda -ista je procedura kao sto sam vec naveo u predjasnjem postu -neverujem da ce praviti probleme ovi u ambasadi zbog knjizice -neverujem ni da ce je traziti (ali treba biti spreman ) ; e sad u Vojnom odseku ce traziti da vide vojnu knjizicu pre nego sto isdaju potvrdu o sluzenju -morace te da prijavite nestanak iste -tu vec ne znam kako ide procedura (odjava knjizice preko "Sluzbenog lista Srbije "-ulica Nemanjina za one koji zive u Bgd-u?)mozda i preko vojnog odseka u opstini ?ne bi trebalo da bude komplikovano (narociti sada -u "moje vreme - u staroj SFRJ bib bio stvarno neresiv problem i nevidjeno cimanje ako bi neko izgubio bilo sta od dokumenata a narocio VK -to bi bilo ravno veleizdaji :)

kolja
31.08.2008, 00:11
Dal netko zna nešto više kako tretiraju nemedicinske ožiljke na liječničkom pregledu? Imam i ja tragova iz mlađih dana. :(
;ja se nadam da necete imate neke neprilike -mozda ih nece ni videti ali ako vec budu pitali ne znam sta ce te da im odgovorite -ako ste ih sami sebi naneli mogu da vas propitaju oko toga i mogao bi da bude problem ;

beli1991
31.08.2008, 01:23
Samo me zanima jedno jeli osobe koje imaju Hepatitis mogu proci na lekarskom pregledu?dali se uopste radi test na hepatitis??

Veronika
31.08.2008, 10:25
Koliko sam vidjela, na papirima koje su mi poslali, dobava se cijepivo protiv hepatitisa B, uz sva druga cijepiva...
Ukoliko imate te probleme možda bi trebali reći jer oni lako provjere kod vašeg liječnika opće prakse , jer na pregled moramo donijeti svu dokumentaciju od čega smo ,ako jesmo bolovali ili bolujemo.
Jedino piše da ukoliko je test za HIV pozitivan neće se moći dobiti viza .

xeg
31.08.2008, 10:27
Samo me zanima jedno jeli osobe koje imaju Hepatitis mogu proci na lekarskom pregledu?dali se uopste radi test na hepatitis??

Ne znam nista u vezi toga ali ovde (http://boards.immigration.com/showthread.php?t=284670) niko nije potvrdio diskvalifikaciju.

landlord
31.08.2008, 10:31
Hepatitis prolazi. Dakle ako imate heptitis, on vas nece diskvalifikovati.

poz.

beli1991
31.08.2008, 18:19
landlord hvala ti na odgovoru!hej a jeli to provjerena informacija??

landlord
31.08.2008, 20:05
Dobijem jako puno privatnih poruka, i u jednoj od tih poruka sam razmijenio par informacija o hepatitisu. heheh kako ovo glupo zvuci..

U biti jedna djevojka mi je potvrdila da ljudi koji imaju hepatitis prolaze. Dakle samo te eliminise HIV i sifilis. Zato slijedecih par mjeseci pazite sta radite..:)

Offtopic: Pade mi na pamet pjesma Satana panonskog, Grickao si kli*ris, Lepi Mario, dobio si sifilis, Lepi Mario.. *ebi se sada ti.. :)

malenaaa
01.09.2008, 20:03
hahahahaha pa gde se seti Satana Panonskog???:p:p:p:p

landlord
02.09.2008, 07:52
hahahahaha pa gde se seti Satana Panonskog???:p:p:p:p

Eh, imao sam neke mp3 na kompjuteru.. kojih se dokopao sestric od 6-7 godina..
i zamisli kada je sav sretan otpjevao uciteljici Lepog Maria.. pa pamtit cu taj blam do kraja zivota..

xeg
03.09.2008, 21:40
Evo prve dobre vesti za sve koji su se ikada slucajno uboli na cudnu napravu sa mastilom kao Trnova Ruzica:rolleyes:
Prenosim vam deo PM-a koji sam upravo dobio na immig. portalu:
... we both had the same problem about Tattoo. But you know what? I had a successful interview today.. No question came up about Tattoo. The visa office and I spent few minutes talking about the
FC Barcelona Vs Numancia. He asked; whats is my favorit team and player and I said FC Barcelona and Eto "MY COUNTRY MAN" . I went futher to asked him about the match last sunday and if he watched and he said the match which they lost 1 - 0 and that he slept at 3am watching the match... Well my interview was just like a chat... I will send you more detail on the forum.... I will get my passport on friday morning and after that I will fly to Shanghai in the afternoon. I will write more when I get home.. I am writing from a netbar next to my hotel.
...

http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/usaflag.gif

landlord
03.09.2008, 22:01
heheheh...
ajd super.. bas mi je drago da to ne utice na intervju..
Mada sam i ranije pretpostavljao da nece biti problema sa tim..

stizeljeto
03.09.2008, 22:22
Super! I ja sam odlucila nista ne cackat. Pitala po nekoliko ordinacija i ovdje u MK mi svi nude da se kirurski odstrani. Fala ljepa, pa da mi ostane oziljak ko da sam si rezala vene, pa jos gora stvar!!!! Skupljam pare pa na Q-switched u Ameriku.:D

kolja
04.09.2008, 22:37
danas smo ja i zena prosli lekarski ; nista strasno -dobili smo svaki po dve inekcije i to je to ;mora da se odradi TETANUS i VARICELE ; ;pregled (IOM-Drziceva ulica ) je kostao 11050 za nas dvoje ;Posebno se placaju inekcije koje dodju 3520 za dvoje (znaci svako po dve inekcije ) nije nista bolelo (to se dobija u Gradskom zavodu za zdravlje -ulica 29 novembra -blizu Bajlonijeve pijace );sve inace moze da se obavi za par sati (mi smo imali veliku pomoc od Goce -devojke koja isto odlazi za USA pa nas je taksirala okolo posto smo "isli" na ista mesta)-Goco jos jedanput hvala !!(ako citas ovo );a da rendgen se neplaca (to je uracunato u tih 11050 din);inace kabinet za rendgen je blizu atukomande -Juzni bulevar broj 27 ;

srdjevic
04.09.2008, 23:13
Sve sam to i ja obavio bio, samo sam pogubio bio adrese dok sam stigo ovamo pa nisam imao odakle da vam objasnim. Ali procedura je ta, ako se ide preko IOM-a u BG-u.

Jedino sto se razlikuje su - cene. ijuuuuuuuuu, al su poskupeliiiiiiiiiiiiii :-(

beli1991
04.09.2008, 23:23
evo i mene!pa sve cestitke kolja!vidite ljudi nije to tako strasno!jos samo da mene hoce izvuci....ali imam neki osjecaj da je ova godina moja:):)

moni
05.09.2008, 08:22
Kolja imam pitanje za tebe posto si najfriskiji na lekarskom. Da li ste nosili neki dokaz o dosadasnjoj vakcinaciji, odnosno da li treba zdravstveni karton od lekara i sl?
Unapred hvala.

landlord
05.09.2008, 08:47
Moni super pitanje.. i ja imam jos jedno pitanjce..
jeste se skidali do kraja?
poz.

stizeljeto
05.09.2008, 09:23
Vec je neko prije odgovorio za skidanje. Skidas se gore, da ti snimi pluca normalno, a ''dolje'' samo zavire, heheh. Valjda da vide da je sve na mjestu :D Nisi non stop gol kod od majke roden, tog sam se ja plasila. To mi izgleda onak malo neukusno. Navodno je sve ekstra brzo, da se ni ne stignes snaci.

Ja planiram nosit karton cijepljenja, jer onda ne trebaju nepotrebno pikati.

kolja
05.09.2008, 10:14
:D ;u IOM Ima dva pregleda -prvi je vadjenje krvi i merenje pritiska + provera vida (na zidu stoji standardni test -slova + brojke ) zatim se ceka za pregled kod drugog lekara -tu se skidate iza paravana do gaca (srecom da smo obukli iste s obzirom da je bio stvarno vruc dan -zena me naterala :inace bi se obrukao:rolleyes:);taj je drugi pregled trajao isto kratko -poslusala je rad srca i proverila vrat (zljezde ) i to je to -tad smo i platili pregled (kod sekretara);zdravstveni karton sa proslim vakcinacijama sam imao -poneo sam 4 zdravstvene knjizice ("civilne")+ vojnu zravstvenu;oni su to sve uredno fotokopirali ali nista nije pomoglo ipak sam morao da primim dve vakcine (tetanus i varicele );moja zena nije imala nikakav dokaz o vakcinacijama -nije mogla da najde kartone -njoj su isto napisali (tetanu i varicele);milsim da nedostatak kartona neigra nikavu ulogu (to je vise pro forma ) svi su dobili iste vakcine (bilo nas je ukupno 8-oro taj dan -"Amerikanaca" i svi su dobili iste vakcine )

kolja
05.09.2008, 10:31
zboravih za vakcine -to se u BGD-u radi na drugoj lokaciji ;znaci IOM samo napise recept za inekcije a posle se sa tim ide u Gradski Zavod u 29 novembra -tamo nema skidanja -inekcije se primaju na 4 spratu u ambulanti ;rendgen se radi kod Autokomande -linija 25 i 26 do Maksima Gorkog i Juznog Bulevara (Juzni Bulevar broj 27 ) To je privatna klinika -tamo se opet "skidate " ali samo do "pola ";asistent je zenskjo tako da nema srama i blama (u oba slucaja :D)

srdjevic
05.09.2008, 15:36
I landlord? Jel' ti žao što je samo do pola? :D

Seekimo
07.09.2008, 15:23
Kolja,imali neki poseban razlog zasto ste otisli na pregledu u,,Medjunarodnu organizaciju za imigraciju,,..a ne u Smiljanicevu

kolja
07.09.2008, 17:44
to nam je u komsiluku -bukvalno jedna ulica dalje od nase kuce

xeg
09.09.2008, 08:27
I landlord? Jel' ti žao što je samo do pola? :D

Hehehe... kad lopta stane na liniju jel to go ili nije? :D:D:D

stizeljeto
09.09.2008, 12:11
Jel ima neko pravilo kad se mora ici na pregled? Neko odredeno vrijeme prije intervjua? Vidim da mnogi idu dan prije.

landlord
09.09.2008, 12:45
Pa nema neko odredjeno vrijeme.. nekad zbog guzve ljudi odu dan ranije.. ali bolje da odes bar sedmicu ranije.. (moje misljenje..), ako odes na dan prije intervjua.. moze da se desi neki peh tipa nema neke vakcine, ne radi taj dan.. rendgen.. ili nesto sl.

Jedino je pitanje.. koliko koliko mjeseci unaprijed je dozvoljeno uraditi pregled.. Sta ako uradis sada pregled a intervju ti recimo u maju..

Ovo je bitno pitanje.. jer apstinencija moze dovesti do ozbiljnih problema na poslu.. i u porodici... a ne bih volio kod neke zaraditi triper, HIV, ili nesto slicno..:)
sala naravno..

Veronika
09.09.2008, 15:39
Definitivno je bolje ranije , al bar kad se sazna datum intervijua , jer je jeftinije , nego zadnji dan , pa sve nabrzinu ...

srdjevic
09.09.2008, 18:30
Ma kakav crni zadnji dan, ni u šali nemojte tako da se igrate sa ovim, nego blago meni na lekarski čim dođe koverta, pa da ti čekaš intervju miran 2 nedelje, a ne da trčiš ko muva bez glave dan ranije....

Čuvajte ljudi živce, trebaće vam! :)

...vi tu meni lekarski dan pred intevju, dva zeca, tri zeca... ccccc... :D

stizeljeto
10.09.2008, 07:55
Pa, da, ni meni nema smisla ici dan prije. Ali dosta je ljudi tako islo i mislila sam da im je tako receno.

U svakom slucaju, mi cemo sigurno malo nakon dobivanja druge koverte. Htjela bi naravno da mi i na pregledu potvrde da smo zdravi i pravi i da onda polako nastavim sa svojim planovima za selidbu.

Ok, ljudi cekam koverticu pa javim sta pise tamo za ljekarski.:)

landlord
10.09.2008, 09:48
Citat sa ino foruma:

As for medical exam you can do nothing without second letters. First because they include a special form you have to fill it and second because you can’t see the doctor earlier than two weeks before the interview day.

Kraj citata sa ino foruma..)

Mislim da ovo nije skroz tacno.. pogotovo sto neki ljudi uopste ne dobiju drugu kovertu.. izgubi se, zakasni ili nesto sl.

stizeljeto
10.09.2008, 09:55
Po ovom bi to znacilo da trebas ic doktoru tjedan ili dva prije intervjua. To bi trebalo provjerit s ambasadom. Ja sam svoju ambasadu davila jako puno, al kad dobijem drugu kuvertu mogu ih pitat za ovo ako ne bude pisalo u pismu.

Moze se neko drugi javit u ambasadu pa nam razjasnit ovo pitanje.:)

kolja
10.09.2008, 22:19
ne treba pismo sa zakazanim datum za intevju -definitvno !-ja sam zvao IOM i ambasadu isto -to je isti pregled za sve (znaci za bilo koju USA emigrantsku vizu ) bila ona za GC lutriju ili verenicku ili GC porodicnu itd . dodjes i platis -formular je isti -dobija se od IOMA-a (u nasem slucaju ) i to je to -vakcine itd ;rendgen i opsti pregled ;

xeg
25.01.2009, 01:53
Posto sam ja otvorio ovu temu logicno je da sada nakon dobijanja vize odgovorim jer vidim da je prilicno posecena sto iz radoznalosti sto iz istih razloga.
Ja imam 3 tattoo-a, svi su "crno-beli", varijacije tribal i celtic motiva. Nista nema nikakve veze sa religijom, rasom, nacionalnoscu, satanom, sexom... ni na koji nacin nisu provokativni ni uvredljivi ni prema kome. To sam rekao i na lekarskom jer je ocigledno da se ne mogu izbeci a doktorka mi je rekla da je njeno da to "primeti" i verujem da je upisala pod ona razna zapazanja. Bitno je i to da nista nije na mestima koja se uvek vide tj. sake, vrat, glava.
Uz sve to dosije mi je cist kao suza, nikada zatvaran niti osudjivan, nikada problemi sa drogama i sl.
Na intervjuu me niko nista nije pitao jer kada su Franklin Delano Roosevelt i Thomas Edison mogli da budu tetovirani zasto ne bih mogao i ja:grin:

dreamerns
25.01.2009, 18:24
Citat sa ino foruma:

As for medical exam you can do nothing without second letters. First because they include a special form you have to fill it and second because you can’t see the doctor earlier than two weeks before the interview day.

Kraj citata sa ino foruma..)

Mislim da ovo nije skroz tacno.. pogotovo sto neki ljudi uopste ne dobiju drugu kovertu.. izgubi se, zakasni ili nesto sl.

Mozda nisu svugde ista pravila, ali mi smo skoro 3 meseca ranije obavili lekarski pregled.

Veronika
26.01.2009, 11:42
Istina Dreamers moze se ranije ,lijecnicko vrijedi do godinu dana .

stizeljeto
26.01.2009, 16:43
U Makedoniji su me narucili desetak dana prije intervjua. Ima mi smisla da je tako jer otkud oni znaju da neko nije pokupio neku bolest u zadnjih sest mjeseci. Nama u ordinaciji nisu dali drugu opciju nego deset dana ranije, to je njima poznata procedura. Mozda ima razlike od drzave do drzave, to svaki kandidat treba provjeriti za sebe.

Veronika
26.01.2009, 20:16
Stvarno svaka drzava ima svoja pravila ,cudno...meni je dr. rekla da vrijedi godinu dana ,to su potvrdili i u ambasadi ,ja sam tjedan dana ranije jer sam imala dosta posla pa nisam stigla ,ipak ti oduzme skoro cijeli dan .Ima logike da se mozes razboliti al isto tako mozes se i dan poslije razboliti ,nedaj Boze,tako da ne mislim da je to problem.

Sloba_Kg
26.01.2009, 20:25
Stvarno svaka drzava ima svoja pravila ,cudno...meni je dr. rekla da vrijedi godinu dana ,to su potvrdili i u ambasadi ,ja sam tjedan dana ranije jer sam imala dosta posla pa nisam stigla ,ipak ti oduzme skoro cijeli dan .Ima logike da se mozes razboliti al isto tako mozes se i dan poslije razboliti ,nedaj Boze,tako da ne mislim da je to problem.

Nama je lekarski oduzeo u totalu sat vremena tj.2 puta po pola sata. E to sto je bilo u 9 ujutru pa onda u 2 popodne to je druga stvar...

Amerikanac2009
26.01.2009, 22:52
Ja sam planirao da idem na lekarski polovinom februara-jel to suvise rano, a vidite kada je intervju. I ne znam da li moram i bebu da vodim na lekarski- ima 7 meseci?:wtf:

stizeljeto
28.01.2009, 01:26
Nazovi ordinaciju i pitaj dali bi ti mogli zakazati pregled polovinom februara? Ako im je receno da moraju desetak dana prije intervjua da te zakazu, tako ce te zakazati. Oni obavljaju puno takvih pregleda i znaju proceduru. Mozda je u redu da odes i toliko prije. Oni ce ti dati datum i tad ces morat ici. Ja sam vodila svog jednogodisnjeg sina. Pretpostavljam da i bebe moraju na pregled. Mene su vise pitali za njega, nego ga pregledavali jer nije dao, pogotovo pregled refleksa, kad je htjela da ocima prati baterijicu, tad se stvarno naljutio.

wingreen
28.01.2009, 09:18
Ja sam juce zvala Smiljanicevu da se raspitam za dete i rekli su mi da dete mora doci na pregled (moja devojcica ima 19 meseci). Placa 65$ pregled i mora imati pasos a sto se tice vakcina rekla sam da je ona isprimala sve do sada sto je trebalo izmedju ostalog i Pentaxim na sta je ona odgovorila pa super onda ne treba nista da primi. Pentaxim je inace vakcina koja se kupuje i sadrzi 5 vakcina u jednoj. Ne mogu sad da se setim u kom uzrastu se prima znam da je Nadja primila revakcinaciju sad u decembru.
Najbolje je da i vi pozovete i raspitate se direktno kod njih o svemu. Ipak je beba mala. Broj telefona u Smiljanicevoj 22 je 011/2451-919 i 064/199-8867Ja nisam mogla da ih dobijem na fiksni pa sam zvala na mobilni.
:pozz: