PDA

View Full Version : Izmena naslovne stranice


srdjevic
21.09.2009, 21:08
Imam za vas dva pitanja:
1. šta biste želeli da vidite na naslovnoj stranici ovog sajta, kao ulogovani/registrovani član
2. šta mislite da bi neulogovani posetioc trebao da vidi kada dođe na naslovnu stranicu sajta

U procesu smo nekih većih zahvata na sajtu, te će doći nova naslovna stranica... Zanimaju me vaši komentari/sugestije, da znam šta/kako biste želeli da koristite. :;D:

Svako dobro,
srdjevic

TheNenad
24.09.2009, 22:38
1. šta biste želeli da vidite na naslovnoj stranici ovog sajta, kao ulogovani/registrovani član
Malo lepši header sa malo većom zastavom ;)

Razmisli o prelasku na IPB3 ili phpBB3 umesto vbulletina, ta dva foruma u svojim najnovijim verzijama su mnogo i lepši i pregledniji.

Bilo bi lepo da se postojeći FAQ podforum "Vodič za nove emigrante u USA" proširi. Može i neki upload centar (ili jednostavno jedan poseban podforum) za razmenu korisnih fajlova (PDF, DOC, i sl.) koji su naravno odobreni od strane administratora.

Možda ovo jeste forum za zelenu lutriju, ali lično mislim da bi trebalo otvoriti poseban podforum za turističke vize, privremene radne vize (H1B i sl.) kao i za studentske vize...

2. šta mislite da bi neulogovani posetioc trebao da vidi kada dođe na naslovnu stranicu sajta
"REGISTRUJ SE, BRE... NEM'O TE BIJE MALER!" :==D:

srdjevic
24.09.2009, 23:10
OK, uteftereno.

1. zaglavlje je kopija američkog sajta... možda ga promenimo kad još malo izgradimo brand. :;D:

2. prelazak na IPB3 ili phpBB3: ajooooj, pa nemoj tooo... a taman sam počeo da dižem sajt koji se komplet oslanja na vb. Pa da se utepam odma'! Ne'am pojma... :nene:

3. razmena dokumenata: na kakva tačno dokumenta misliš? Zanima me koje su vam potrebe... Planirao sam download sekciju, to je već u to-do listi, ali fale fajlovi (a i kategorizacija..uh).

4. mislim da nemamo još dovoljan broj tema pa da otvorimo novi forum... ja to kontam da čekićamo dok nema X poruka, pa ih onda lepo pomerimo sve u novi forum... Bezveze da zvrji prazno.

5. to bi stvarno trebali da stavimo na home page.... bila bi fora. :bravo:

TheNenad
25.09.2009, 01:53
OK, uteftereno.
2. prelazak na IPB3 ili phpBB3: ajooooj, pa nemoj tooo... a taman sam počeo da dižem sajt koji se komplet oslanja na vb. Pa da se utepam odma'! Ne'am pojma... :nene:

Vidi šta je lakše i pametnije... ne znam koliko si truda uložio da postojeći VB izmeniš, tako da me nemoj slušati ukoliko je odgovor "mnogo bato"... php je nekad majka a nekad maćeha sa gadno velikom štapinom ;)
Ovo sam ti predložio čisto zbog toga što je vBulletin malo ružnjikav za današnje standarde i manje čitljiviji u odnosu na novije forume. Ako možeš ovaj postojeći malko "skinovati", to ne bi bila loša ideja.


3. razmena dokumenata: na kakva tačno dokumenta misliš? Zanima me koje su vam potrebe...

"newcomer's guide to the united states", PDFovi ministarstva za dijasporu, po koja knjiga sa savetima ako se nađe, formulari (sa opisima kako ih popuniti), tutorijali kako se pravilno uslikati i iseckati sliku za prijavu na sajtu USCIS-a, album Miroslava Ilića za potrebe lečenja nostalgije ( :naughty: ) i sl. Ništa preterano, već samo ono osnovno - ipak je ovo forum, za ostala pitanja će se naći specifični odgovori. Nešto kao FAQ, samo sa par fajlova pride.


4. mislim da nemamo još dovoljan broj tema pa da otvorimo novi forum... ja to kontam da čekićamo dok nema X poruka, pa ih onda lepo pomerimo sve u novi forum... Bezveze da zvrji prazno.

Nije loša ideja, ali mi je uvek čudno da toliko ljudi ide naokolo da rade kao spasioci ili kao moveri, a da se nigde skoro ne pojavljuju online... Nadam se da će se broj poruka sa takvim temama postepeno povećati na neki prihvatljiv nivo.

Što se broja 5 tiče, ovo što sada piše je sasvim OK po mom skromnom mišljenju, mada bi možda neka "i" (as in "info") ikonica koja stoji pored bila interesantna da privuče pažnju. Ništa preterano, što više teksta, to više "tl;dr" situacija (too long, didn't read).

Voleo bih i druge da čujem, naravno... :suure:

amilio
25.09.2009, 13:41
Imam za vas dva pitanja:
2. šta mislite da bi neulogovani posetioc trebao da vidi kada dođe na naslovnu stranicu sajta


Trebao bi da moze, ako ni zbog cega drugog zbog SEO optimizacije sajta, odnosno da bi razni roboti kupili sadrzaj. Iz istog razloga bi ceo forum trebao da bude vidljiv za posetioca. Mozda da se robotima da full pristup, a da posetilac moze da pregleda samo jednu stranicu a kada klikne na sledecu da trazi za registraciju. Time se dobija da je sajt robotima ceo pristupacan i teraju se korisnici da se registruju. To se moze odraditi ako se na svakoj strani pita da li je httpRefferer zelenalutrija.com i ako jeste znaci da korisnik vec dolazi na drugu stranicu i prebaciti ga na registracionu formu. Google nikad nece imati kao referera zelenalutrija.com i moci ce da pristupi u sitna crevca ;).

amilio
25.09.2009, 13:44
Iz iskustva znam da korisnici vrlo cesto hoce da imaju upadljivo i vidljivo na naslovnoj, a mozda i ostalim stranicama stvari kao Nove Privatne poruke, Vase aktivne teme, Vase neodgovorene poruke .... pa mozda ne bi bilo lose razmisliti o tome.

Mozda da postavis neki pul (ankete), to je jedan od nacina da se stidljivi korisnici odmrznu i privole na interakcija a moze da bude i zanimljivih rezultata.

Da li postoji mogucnost da se doda neka vrsta tabela, uglavnom statistickih, tematika ovog foruma ima potrebu za tim, npr spisak ovogodisnjih dobitnika sa datumima, istorija toga, cut off brojevi iz godine u godinu i istorija itd .....

Da, i dokumenta treba nekako organizovati, tu se slazem, sve na jednom mestu.

Ako imas mogucnosti, mozda treba nekako izdvojiti aktuelnu temu, npr sada su aktualni intervjui, bice jos malo prijava na lutriju, nakon toga aktuelna tema ce biti cekanje prvih koverata.

just my two cents ;)

srdjevic
26.09.2009, 09:38
Vidi šta je lakše i pametnije... ne znam koliko si truda uložio da postojeći VB izmeniš, tako da me nemoj slušati ukoliko je odgovor "mnogo bato"... php je nekad majka a nekad maćeha sa gadno velikom štapinom
Ovo sam ti predložio čisto zbog toga što je vBulletin malo ružnjikav za današnje standarde i manje čitljiviji u odnosu na novije forume. Ako možeš ovaj postojeći malko "skinovati", to ne bi bila loša ideja.

Jasno, i meni se ne sviđa ovaj default skin, užasan je... Dizajner mi stalno prebacuje da mi je logo iz devedesetih, a ja se ubih da objasnim da je fora da furamo "kopiju" američkog oficijalnog sajta... bar je to bila namera. :grin:

To sto mi developeri vidimo to onako kako vidimo (90te), to nije bitno; ovo i nije forum za devel-e, a meni iskreno baš prija... retro. :ludak:
pravili smo svi mi ovakve brljotine s početka karijere (svi mi iz ove teme), ubeđen sam. :=V:

"newcomer's guide to the united states", PDFovi ministarstva za dijasporu, po koja knjiga sa savetima ako se nađe, formulari (sa opisima kako ih popuniti), tutorijali kako se pravilno uslikati i iseckati sliku za prijavu na sajtu USCIS-a, album Miroslava Ilića za potrebe lečenja nostalgije i sl. Ništa preterano, već samo ono osnovno - ipak je ovo forum, za ostala pitanja će se naći specifični odgovori. Nešto kao FAQ, samo sa par fajlova pride.

Znam da mnogo tražim, ali to valja popisati sad... tako da ako neko ima neki link, ili link na attachment koji je već postovan na forumu, neka mi ga baci na private, please... ja ću, naravno, takođe da prečešljam forum... :;D:

Nije loša ideja, ali mi je uvek čudno da toliko ljudi ide naokolo da rade kao spasioci ili kao moveri, a da se nigde skoro ne pojavljuju online... Nadam se da će se broj poruka sa takvim temama postepeno povećati na neki prihvatljiv nivo.

Jasno, ima toga puno. Ali, nema ih ovde, a možda je to malo i zato što smo previše tematski nastrojeni... Možda kada bismo se bar malo orijentisali na SEO za takve ključne... recimo, ja te uopšte (mislim da) nisam vijao kad sam pisao mete i ostale tagove... :nene:

Što se broja 5 tiče, ovo što sada piše je sasvim OK po mom skromnom mišljenju, mada bi možda neka "i" (as in "info") ikonica koja stoji pored bila interesantna da privuče pažnju. Ništa preterano, što više teksta, to više "tl;dr" situacija (too long, didn't read).

Da, sa zvezdicom, da vide fut-notu. :grin: Aj videću sa dizajnerom da mi odradi slidžu neku... :;D:

Voleo bih i druge da čujem, naravno...

Takođe! :grin:

srdjevic
26.09.2009, 09:40
Trebao bi da moze, ako ni zbog cega drugog zbog SEO optimizacije sajta, odnosno da bi razni roboti kupili sadrzaj. Iz istog razloga bi ceo forum trebao da bude vidljiv za posetioca. Mozda da se robotima da full pristup, a da posetilac moze da pregleda samo jednu stranicu a kada klikne na sledecu da trazi za registraciju. Time se dobija da je sajt robotima ceo pristupacan i teraju se korisnici da se registruju. To se moze odraditi ako se na svakoj strani pita da li je httpRefferer zelenalutrija.com i ako jeste znaci da korisnik vec dolazi na drugu stranicu i prebaciti ga na registracionu formu. Google nikad nece imati kao referera zelenalutrija.com i moci ce da pristupi u sitna crevca ;).

E da, viđao sam tu foru već nije loša uopšte... samo, koristiti referer po meni....hmmm... opekoh se već time. ljudi svašta stavljaju tamo, i custom... kao uostalom i user-agent... :smrc: mora postojati neka fora, valja mi pročešljati net malo... mora da postoji već neki addon/plugin.

Iz iskustva znam da korisnici vrlo cesto hoce da imaju upadljivo i vidljivo na naslovnoj, a mozda i ostalim stranicama stvari kao Nove Privatne poruke, Vase aktivne teme, Vase neodgovorene poruke .... pa mozda ne bi bilo lose razmisliti o tome.

OK, nove privatne poruke sam stavio međ' prvima. Pojasni mi šta tačno misliš pod "aktivne teme". Teme koje pratite, ili šta?

Mozda da postavis neki pul (ankete), to je jedan od nacina da se stidljivi korisnici odmrznu i privole na interakcija a moze da bude i zanimljivih rezultata.

Dobra ideja. Utefterio. :;D:

Da li postoji mogucnost da se doda neka vrsta tabela, uglavnom statistickih, tematika ovog foruma ima potrebu za tim, npr spisak ovogodisnjih dobitnika sa datumima, istorija toga, cut off brojevi iz godine u godinu i istorija itd .....

Pa pitanje je ko je sve spreman da podeli, i koje podatke - za javnu listu. Može da se sredi kasnije da se generiše lista članova koji su izvučeni, to ćemo moći jer ću pitati ljude da unesu (postepeno) gomilu podataka, kao ovde za lokaciju što imamo, i te kerefeke...

Tabele ćemo spremiti sa istorijom, to će verovatno biti u okviru nekih tekstova "o lutriji"... Samo, to bre sve treba neko da napiše! :gun: lol

Da, i dokumenta treba nekako organizovati, tu se slazem, sve na jednom mestu.

Jasno. I tu teško da će članovi imati mogućnost upload-a... Možda kasnije neki "submit4approval" ili sl., ali nikako otvoreno.

Ako imas mogucnosti, mozda treba nekako izdvojiti aktuelnu temu, npr sada su aktualni intervjui, bice jos malo prijava na lutriju, nakon toga aktuelna tema ce biti cekanje prvih koverata.

To već razvijam, nešto tipa interaktivni checklist... kako ću terati ljude da (wizard like) unose podatke o sebi, moći ću da serviram vremenski ograničen sadržaj, pa će tako ljudi moći da dobiju email notification da imaju još 7 dana do intervjua, itd, itd... :bravo:

ma cimam se ja oko ovoga dugo već, generalno imam postavku, sad me samo još zanima šta bih još mogao, uz sve to... A što više stvari, to ima duže da čekićate... :aa:

Siberian
03.10.2009, 05:10
Mislim da bi trebao prosiriti forum ne samo na "vodic za emigrante" vec za ljude koji su vec ovde i dugo zive...da imas pod forume o filmovi, gde rade sta se desava, kao yumetal ili burek, e samo za nas srbo-amere:grin:

srdjevic
14.10.2009, 18:48
Da, postepeno ćemo ubacivati i delove za imigraciju, odnosno za "nakon dolaska".... naravno, neće biti filmova/muzike, ali će biti drugih sadržaja...

Skelet(or) sajta je već gotov, tako da dok ubacujemo tekstove, neka se javi na private ako neko hoće malo da testira beta verziju pre nego što je postavimo live za sve. :grin:

dreadnot
15.10.2009, 09:18
Da ne otvaram novu temu, imam jedno pitanje - ona cetiri sata u gornjem desnom uglu mi ne rade vec neko vreme. Da li je u pitanju moja greska u konekciji ili sta vec, ili su disabled? A bas su mi bili simpaticni...

srdjevic
16.10.2009, 08:19
Radi sve kako treba sve vreme. Probaj da ubiješ cache u browseru. Ako ne uspe, vidi da li se i u nekom drugom browseru isto to događa.

dreadnot
09.11.2009, 10:05
Evo jos jedne ideje, nemam pojma da li je uopste izvodljiva. Znam da postoji deo "Vasa strana", ali da li je moguce da pored toga postoji i deo foruma koji bi bio za blogove korisnika. Vidim da neki imaju svoje blogove na drugim mestima, ljubazno su nam ostavili linkove da mozemo da pratimo njihova iskustva u novom zivotu, pa mi pade na pamet da bi bilo cool da i to udenemo ako je moguce, te da svi zainteresovani za pisanje mogu da bloguju ovde, lakse je za doci do njihovih postova, lepo sve na jednom mestu. Ako nije tehnicki moguce, onda nista, kao i da nisam pomenuo...

dreamerns
09.11.2009, 16:25
Evo jos jedne ideje, nemam pojma da li je uopste izvodljiva. Znam da postoji deo "Vasa strana", ali da li je moguce da pored toga postoji i deo foruma koji bi bio za blogove korisnika. Vidim da neki imaju svoje blogove na drugim mestima, ljubazno su nam ostavili linkove da mozemo da pratimo njihova iskustva u novom zivotu, pa mi pade na pamet da bi bilo cool da i to udenemo ako je moguce, te da svi zainteresovani za pisanje mogu da bloguju ovde, lakse je za doci do njihovih postova, lepo sve na jednom mestu. Ako nije tehnicki moguce, onda nista, kao i da nisam pomenuo...

Hmm....mozda bi bilo bolje da se ti blogovi nekako uvuku (kao sto to facebook i sl rade). Razlog je zato sto blogove citaju i ostali ljudi (porodica i sl), ne samo clanovi foruma. A opet, bilo bi super da makar linkovi blogova stoje na jednom mestu.

KanyeWest
09.11.2009, 17:28
Zaista nisam mogao da se otmem utisku koliko sam oduševljen dizajnom naslovne stranice--Srđeviću, svaka čast!

Downright contemporary and extremely eye-pleasing. Da smo sada kojim slučajem u 1989-oj umesto 2009-oj, nemam ni najmanju sumnju da bi osvojila prvo mesto na izboru za najbolji dizajn.

dreadnot
10.11.2009, 11:46
Moja prva reakcija je bila - sta je bre ovo, majku mu!? Onda sam poceo lagano da panicim jer nisam video dragu mi i poznatu listu tema. Pa rekoh sebi - polako, gledaj malo okolo, nemoguce da je nema. Tek kada sam video link Forum, bi mi lakse. Sve je tu, bas kako sam i navikao. Jos nisam stigao sve da pregledam, ali super je, bas ono sto treba novopridoslima, odmah obilje informacija.

dreadnot
10.11.2009, 11:57
Hej, mozda ja ne vidim dobro, ali kad udjem na forum nema linka za povratak na naslovnu stranu??? Ako izaberem ovo dole "Predji u forum" i NAslovna, vraca me na pocetak foruma, a ne na glavnu naslovnu stranu...

wrath:of:the:lich:king
10.11.2009, 15:57
Hmm....mozda bi bilo bolje da se ti blogovi nekako uvuku (kao sto to facebook i sl rade). Razlog je zato sto blogove citaju i ostali ljudi (porodica i sl), ne samo clanovi foruma. A opet, bilo bi super da makar linkovi blogova stoje na jednom mestu.

Naravno uz prethodnu saglasnost autora :dedica1:

Sto se tice dizajna, jest malo retro :smrc: ali zar je bitno? Bitna je funkcionalnost!

srdjevic
10.11.2009, 19:11
Hmm....mozda bi bilo bolje da se ti blogovi nekako uvuku (kao sto to facebook i sl rade). Razlog je zato sto blogove citaju i ostali ljudi (porodica i sl), ne samo clanovi foruma. A opet, bilo bi super da makar linkovi blogova stoje na jednom mestu.

Zato je napravljena sekcija Moji izvori. Tamo svako moze da doda RSSove koje prati, pa da se tjeraju tu.

Spisak blogova cemo napraviti, a mozemo ga postaviti bydefault da se prikazuju postovi, samo sto ce onda morati dogovor sa svakim blogerom, da se ne uvlace stvari koje nisu bitne... Verovatno bi bilo najbolje da blogovi imaju tag/kategoriju, pa da uvlacimo samo taj feed.

Onda cemo moci da postavimo i blogove na Moji izvori, pa ce ljudi moci da ih vide odmah. Ili to, ili cemo kasnije otvoriti posebnu stranicu "blogovi imigranata"... :obrva:

Jel imamo negde spisak blogova/blogera?

Zaista nisam mogao da se otmem utisku koliko sam oduševljen dizajnom naslovne stranice--Srđeviću, svaka čast!

Downright contemporary and extremely eye-pleasing. Da smo sada kojim slučajem u 1989-oj umesto 2009-oj, nemam ni najmanju sumnju da bi osvojila prvo mesto na izboru za najbolji dizajn.

Hvala puno! :)

Hej, mozda ja ne vidim dobro, ali kad udjem na forum nema linka za povratak na naslovnu stranu??? Ako izaberem ovo dole "Predji u forum" i NAslovna, vraca me na pocetak foruma, a ne na glavnu naslovnu stranu...

Da, to i mene malo gubi... Forum u podesenjima ima 2 opcije: forum URL, i site URL. Forum URL je polaziste za gradjenje svih linkova, a forum po defaultu daje to na logo-u u headeru. Jedino mesto koje sam do sada nasao na forumu bi bila ona traka na dnu stranice koja ima linkove "kontaktirajte nas - lutrija za zelenu kartu - arhiva - vrh"... Znam, glupost...
sad ide redizajn foruma (u izvesnoj meri), da se uskladi sa sajtom... :)

Tad cu verovatno da promenim link u hederu da baca na home sajta, ne foruma.

Naravno uz prethodnu saglasnost autora

Sto se tice dizajna, jest malo retro ali zar je bitno? Bitna je funkcionalnost!

Sto, ja bas volim retro... :) Nije ni sajt americke vlade nesto puno web2.0 (hehehe), tako da smo u svakom slucaju podnosljivi... :) I ne zaostajemo za "konkurencijom"...
A i ne bih da zbunjujem ljude puno. :grin:

=================

S obzirom da je ovo (izuzev sadrzaja) bio one-man-band show (moram da pustim sebi sad Turbular Bells malo, jedan je Mike :grin:), na zalost, morao sam da poiskljucujem neke delove sajta da bi ovogodisnji lutrijasi mogli da provere sliku / popune prijavu na vreme, a da ja ne dobijem infarkt kad krenu prave provere/prijave.... :)

U svakom slucaju, videcete dosta izmena u narednom periodu....cim zavrsimo englesku (mini)verziju.... (treba zbog amera/papirologije). :smrc:

A sadrzaj ce se pojavljivati nevezano za nove opcije/stranice na sajtu... Dok ne iskorenimo sve "sadrzaj dolazi uskoro" sekcije. :grin:

cile
10.11.2009, 22:52
Sve cestitke za rad i trud,sigurno ce ljudima koji prvi put nalete na ovaj forum,biti mnogo jednostavnije za snalazenje:bravo:.:bravo:.......ali,moram priznati da mi je srce sislo u pete,kad mi se danas otvorila ova nova stranica:blink:
Uplasila sam se da vise necu biti u prilici da kontaktiram svoje dobro,najbolje virtuelno drustvo,s kojim mogu da podelim sve nase nade,radosti,strahove i pomoc!
Ali,uvek ima jos jedno ali, tu ste hvala bogu:1072:

Sve pohvale i samo napred,promene su dobre,a ja cu se vec snaci:;D:

lenhi
12.11.2009, 12:43
Ja kad pročitam nove poruke na forumu i vratim se na početak, opet mi se prijavljuje isti broj "novih poruka" (u desnom gornjem dijelu) i ako sam ja to pročitao. Dok se ne odjavim i ponovo prijavim, uvijek mi stoji broj nepročitanih poruka isti, i prije i posle čitanja.
Gdje treba kliknuti da se vratim normalno nazad na glavnu stranicu zelenalutrija.com, a da mi prijavi te poruke (u gornjem desnom dijelu) koje sam pročitao kao pročitane nakon čitanja, i da ostane da piše "nove poruke: 0" ?

dragonn
12.11.2009, 17:01
A jes't mi je sajt juche 11.11. izlgedao malo cudno, a ja mislio da je to do browsera posto nisam sa svog kompa razgledao sajt :naughty:... Al sto neko vec rece, promene su uvek dobrodosle ako su na bolje naravno, ja sam uvek za testiranje novina :grin: ( nisam mislio pod novinama na stampu :lool: ).

dreadnot
13.11.2009, 10:05
Ja kad pročitam nove poruke na forumu i vratim se na početak, opet mi se prijavljuje isti broj "novih poruka" (u desnom gornjem dijelu) i ako sam ja to pročitao. Dok se ne odjavim i ponovo prijavim, uvijek mi stoji broj nepročitanih poruka isti, i prije i posle čitanja.
Gdje treba kliknuti da se vratim normalno nazad na glavnu stranicu zelenalutrija.com, a da mi prijavi te poruke (u gornjem desnom dijelu) koje sam pročitao kao pročitane nakon čitanja, i da ostane da piše "nove poruke: 0" ?

Ja privatne poruke otvorim u novom tabu, a kad osvezim stranu sa koje sam ih otvorio odmah mi vrati da je 0 neprocitanih... nemam taj problem. Kao sto sam ranije postovao, meni ne rade satovi iznad tog dela. Izgleda - koliko browsera - toliko cudi, svakom nesto fali...

American dream
13.11.2009, 10:12
Ja privatne poruke otvorim u novom tabu, a kad osvezim stranu sa koje sam ih otvorio odmah mi vrati da je 0 neprocitanih... nemam taj problem. Kao sto sam ranije postovao, meni ne rade satovi iznad tog dela. Izgleda - koliko browsera - toliko cudi, svakom nesto fali...

vjerujem da ti satovi ne rade jer nemaš integriran flash player u browser. probaj ga instalirati preko add on-a.

dreadnot
13.11.2009, 10:18
Kada otvorim "Manage Add-ons" na prvom mestu je Shockwave Flash Object, ako je to to. Nemam pojma da li je integrisan ili ne, i kako da promenim. Ako te ne mrzi, posalji mi pp da ne gusimo ovde. Unapred hvala.

dreadnot
13.11.2009, 13:51
Srdjevicu, javno pohvaljujem American Dreama jer mi je resio problem. Trebalo je samo instalirati najnoviju verziju Flasha i sve je proradilo. Eto, ako se nekome desi ista stvar, nek pokusa sa ovim resenjem, kod mene je upalilo.

srdjevic
14.11.2009, 03:10
Ja kad pročitam nove poruke na forumu i vratim se na početak, opet mi se prijavljuje isti broj "novih poruka" (u desnom gornjem dijelu) i ako sam ja to pročitao. Dok se ne odjavim i ponovo prijavim, uvijek mi stoji broj nepročitanih poruka isti, i prije i posle čitanja.
Gdje treba kliknuti da se vratim normalno nazad na glavnu stranicu zelenalutrija.com, a da mi prijavi te poruke (u gornjem desnom dijelu) koje sam pročitao kao pročitane nakon čitanja, i da ostane da piše "nove poruke: 0" ?

Da, trenutno je podešeno da Vam kešira podatke na prvom pristupu... namestiću da refresh-uje na svakih 5-10 minuta... Hvala na prijavi bug-a. :grin:

Srdjevicu, javno pohvaljujem American Dreama jer mi je resio problem. Trebalo je samo instalirati najnoviju verziju Flasha i sve je proradilo. Eto, ako se nekome desi ista stvar, nek pokusa sa ovim resenjem, kod mene je upalilo.

Odlično, baš mi je drago da to čujem... Ima smisla, flash-based su... :)

dragonn
14.11.2009, 03:56
A jes't mi je sajt juche 11.11. izlgedao malo cudno, a ja mislio da je to do browsera posto nisam sa svog kompa razgledao sajt :naughty:... Al sto neko vec rece, promene su uvek dobrodosle ako su na bolje naravno, ja sam uvek za testiranje novina :grin: ( nisam mislio pod novinama na stampu :lool: ).


Ne vredi - moram sebe da "pohvalim" u vezi ovoga sto sam napisao vec... Nije razlog taj sto sam iz net caffea gledao sajt nego je taj sto sam ja tamo usao na pocetni deo sajta www.zelenalutrija.com a ne direktno na forum tako da je verovatno samo meni izlgedalo drugacije posto sam po prvi put posle tolliko vremena video bash pocetni deo sajta... Eto bolje da se ja sam ispravim...moja greska :rolleyes:

Zana
14.11.2009, 08:19
Bio si u pravu prvi put :grin: Home Page jeste novina - ovonedeljna :grin:

dreadnot
17.11.2009, 09:55
Ko o cemu, ja o problemima... Zapravo, i nije neki problem, vec neocekivano ponasanje - jako mi se dopada ujutru kad dodjem na posao da natenane, uz kaficu, listam poruke i pregledam sta se desava na forumu. Osnovna pomoc mi je oznaka sta nije procitano, gde su novi postovi, pa nema lutanja. Medjutim, desava se s vremena na vreme da obidjem prve dve - tri grupe tema, a da mi onda, po povratku na glavnu stranu foruma sve ostalo oznaci kao da je vec procitano. Iako po datumu vidim da je novi post, on nije boldovan kada udjem u tu sekciju, kao ni ikonica ispred grupe koja kaze da ima neprocitanih postova. Zasto?

lenhi
17.11.2009, 11:29
Dobra fora!
Kod mene je obrnuto, možeš sto puta pročitati sve a ono i dalje sve boldovano.