PDA

View Full Version : Ukupan broj prijava za neku zemlju?


mark01
25.09.2009, 10:32
Zna li netko koliki broj kandidata iz neke zemlje(Hrvatska) moze dobiti zelenu kartu na lutriji u ovoj ili sjedecoj godini naprimjer.Zanima me ako npr. 60 ljudi moze dobiti vizu te godine a prijavi ih se 50 iz te zemlje da li to znaci da su je svi prijavljeni dobili.Zna le netko link na kojem se mogu provjeriti te informacije.

dejancic
25.09.2009, 14:33
Applicants registered for the DV-2010 program were selected at random from over 13.6 million qualified entries received during the 60 day application period that ran from noon on October 2, 2008, until noon, December 1, 2008. The visas have been apportioned among six geographic regions with a maximum of seven percent available to persons born in any single country.

Izvor je http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_4574.html

Ja sam svojevremeno cackao po netu i bolju informaciju od ove, svima nama poznate, nisam uspeo da nadjem. Naisao sam na neciju tabelu radjenu u excel-u, koja je racunala proseke izvucenih, ali samo na osnovu podataka iz proteklih godina, a voleo bih, kao i ti, da mogu da imam uvid u godine koje nam predstoje...

lenhi
26.09.2009, 08:25
Zna li netko koliki broj kandidata iz neke zemlje(Hrvatska) moze dobiti zelenu kartu na lutriji u ovoj ili sjedecoj godini naprimjer.Zanima me ako npr. 60 ljudi moze dobiti vizu te godine a prijavi ih se 50 iz te zemlje da li to znaci da su je svi prijavljeni dobili.Zna le netko link na kojem se mogu provjeriti te informacije.
Baš će da se prijavi manji broj od predviđene kvote! Takve države nema. Pošto si iz HR npr. samo iz Zagreba se prijavi više od hiljadu ljudi, da ne idem druge gradove,pa dijaspora itd..
Znači ONLY IN YOUR DREAMS!

goranm
02.10.2009, 20:41
ja sam pre nekoliko meseci racunao za Srbiju i ispalo je oko 2,5-3% sanse da te izvuku, za Hrvatsku ne znam, ali sudeci po odnosu 74/367 selektovanih i broja drzavljana mani su i mozda iznose oko 7,3mil/4,4mil=1,66x(74/367)=0,33 od "srpskih" 2,5-3%, dakle oko 1%. Za Srbiju sam posle negde naleteo na podatak od 2,8%, dakle dosta dobro sam predvideo cifru. Naravno ima jos jedan porazavajuci podatak. Godinu dana ranije iz Srbije je "selektovano' cini mi se 555, a za DV2010 367. Ako i ovo uracunamo verujem da je sansa za Srbiju sad oko 2%, a za Hrvatsku oko 1%. Ne zvuci lepo, ali je tako. jednostavno broj ljudi koji u USA odlaze po drugim osnovima a ne po DV lutriji stalno raste, pa mora broj onih selektovanih u DV da opadne. Igraj i onako je bolje od bilo koje kladionice, Bingo ili Loto zaj*bancije. :)

scum
08.02.2010, 04:08
A na koju foru si racunao statistiku? Gde si nasao podatak o broju poslatih zahteva iz Srbije? :blink:

Neverhood
09.02.2010, 18:40
Igraj i onako je bolje od bilo koje kladionice, Bingo ili Loto zaj*bancije. :)
E jos da su izvlacenja tako cesta... Naravno sa istim procentom dobitka... :naughty:

vrhunski
18.06.2010, 01:07
ja sam pre nekoliko meseci racunao za Srbiju i ispalo je oko 2,5-3% sanse da te izvuku, za Hrvatsku ne znam, ali sudeci po odnosu 74/367 selektovanih i broja drzavljana mani su i mozda iznose oko 7,3mil/4,4mil=1,66x(74/367)=0,33 od "srpskih" 2,5-3%, dakle oko 1%. Za Srbiju sam posle negde naleteo na podatak od 2,8%, dakle dosta dobro sam predvideo cifru. Naravno ima jos jedan porazavajuci podatak. Godinu dana ranije iz Srbije je "selektovano' cini mi se 555, a za DV2010 367. Ako i ovo uracunamo verujem da je sansa za Srbiju sad oko 2%, a za Hrvatsku oko 1%. Ne zvuci lepo, ali je tako. jednostavno broj ljudi koji u USA odlaze po drugim osnovima a ne po DV lutriji stalno raste, pa mora broj onih selektovanih u DV da opadne. Igraj i onako je bolje od bilo koje kladionice, Bingo ili Loto zaj*bancije. :)

Sve je ok samo sto je ranije u Srbiju potpadalo i Kosovo...tako da je procenat u stvari isti ili vrlo slican.

Positive Vibe
19.06.2010, 01:00
@ scum

Odlicno pitanje. Tezak je svaki pokusaj racunanja, ako se ima u vidu da se nikada ne zna tacan broj poslatih prijava iz neke zemlje (plus dijaspora). :no: Dijaspora uvodi mnogo kompleksniju racunicu u odredjivanje tacnog broja. Prakticno, mislim da cifra, koju je predstavio goranm, moze da bude grubo nagadjanje. Procenat moze da ide i mnogo iznad i mnogo ispod 2,8 za Srbiju.