PDA

View Full Version : Intervijui dv2010 - Iskustva


Stranice : [1] 2

Bane
05.10.2009, 15:36
Predlazem da ovde pisemo o iskustvima iz ovog ciklusa (dv2010).
Nadam se da ce administratori uskoro da obrade slicnu temu sa iskustvima od ranije.
Pozdrav

wrath:of:the:lich:king
06.10.2009, 00:36
Ja se nadam da ce administratori da isprave pravopisne greske: intervijui?!

Zabica
06.10.2009, 01:07
Ja se nadam da ce administratori da isprave pravopisne greske: intervijui?!

:rofl: surovo ali istinito, hahaha!

Bane, cutis kad ti je intervju, a? :;D: Ajde podeli to sa nama, cekamo prve utiske iz Bg ambasade! :bigkiss:

Bane
06.10.2009, 08:49
Ja se nadam da ce administratori da isprave pravopisne greske: intervijui?!

Slovne greske su uvek moguce. :drool:

Bane
06.10.2009, 09:01
:rofl: surovo ali istinito, hahaha!

Bane, cutis kad ti je intervju, a? :;D: Ajde podeli to sa nama, cekamo prve utiske iz Bg ambasade! :bigkiss:

Dakle 28.10.2009. je dan D.
Bio sam ubedjen da sam ga vec postovao.
Sad je i u potpisu. :naughty:

Inace mozda vazno, ako je neko stupio u brak posle apliciranja za GC sve (promena prezimena, ukljucenje supruznika u proces ....) se zavrsava na dan intervju-a u ambasadi. Info iz ambasade.

Da li je jos neko, ko je u slicnoj situaciji, dobio isti info?

dreamerns
06.10.2009, 15:55
Dakle 28.10.2009. je dan D.
Bio sam ubedjen da sam ga vec postovao.
Sad je i u potpisu. :naughty:

Inace mozda vazno, ako je neko stupio u brak posle apliciranja za GC sve (promena prezimena, ukljucenje supruznika u proces ....) se zavrsava na dan intervju-a u ambasadi. Info iz ambasade.

Da li je jos neko, ko je u slicnoj situaciji, dobio isti info?

Svi koji su bili u toj situaciji :-)

Zana
06.10.2009, 16:01
Ja nisam :)

Zabica
06.10.2009, 17:16
Dakle 28.10.2009. je dan D.
Bio sam ubedjen da sam ga vec postovao.
Sad je i u potpisu. :naughty:

Inace mozda vazno, ako je neko stupio u brak posle apliciranja za GC sve (promena prezimena, ukljucenje supruznika u proces ....) se zavrsava na dan intervju-a u ambasadi. Info iz ambasade.

Da li je jos neko, ko je u slicnoj situaciji, dobio isti info?

Ja jos nisam zvala ambasadu jer nam jos nije stigla druga koverta. Ako sam te dobro razumela, to znaci da se moj suprug nece "pojaviti" u drugoj koverti, iako smo se vencali pre prve koverte (a posle aplikacije, dodjavola) i sa prvom kovertom smo ih obavestili o promeni statusa tj poslali vencani list?

Misa
06.10.2009, 17:49
Ja jos nisam zvala ambasadu jer nam jos nije stigla druga koverta. Ako sam te dobro razumela, to znaci da se moj suprug nece "pojaviti" u drugoj koverti, iako smo se vencali pre prve koverte (a posle aplikacije, dodjavola) i sa prvom kovertom smo ih obavestili o promeni statusa tj poslali vencani list?

Moja zena i ja smo se vencali nakon slanja prve koverte nazad u KCC. Obavestili smo ih o vencanju i poslali vencani list pre nego sto smo dobili drugu kovertu. U drugoj koverti sam se samo ja spominjao, tako da smo ipak nazvali ambasadu da proverimo da li je moja zena ukljucena u proces. Rekli su nam da jeste, tako da, ako ti se suprugovo ime i ne pojavi u drugoj koverti, uvek mozes da nazoves ambasadu i da proveris...

Zabica
06.10.2009, 18:33
Moja zena i ja smo se vencali nakon slanja prve koverte nazad u KCC. Obavestili smo ih o vencanju i poslali vencani list pre nego sto smo dobili drugu kovertu. U drugoj koverti sam se samo ja spominjao, tako da smo ipak nazvali ambasadu da proverimo da li je moja zena ukljucena u proces. Rekli su nam da jeste, tako da, ako ti se suprugovo ime i ne pojavi u drugoj koverti, uvek mozes da nazoves ambasadu i da proveris...

Ok, razumem. Hvala!

Bane
06.10.2009, 18:53
Moja zena i ja smo se vencali nakon slanja prve koverte nazad u KCC. Obavestili smo ih o vencanju i poslali vencani list pre nego sto smo dobili drugu kovertu. U drugoj koverti sam se samo ja spominjao, tako da smo ipak nazvali ambasadu da proverimo da li je moja zena ukljucena u proces. Rekli su nam da jeste, tako da, ako ti se suprugovo ime i ne pojavi u drugoj koverti, uvek mozes da nazoves ambasadu i da proveris...


Ista situacija je i kod nas.....

Iz ambasade smo dobili info da prikupimo sva dokumenta (za suprugu i za mene) navedena u prvoj koverti i da se zajedno pojavimo u zakazanom terminu.

Sima
10.10.2009, 20:57
Jeste da sam malo zakasnio da podelim iskustva od ove godine, ali razumecete :grin:

Prvo, zelim da kazem svima koji ce imati intervju u Beogradu, da ako imaju sve potrebne papire nema razloga za neku strepnji i nerviranje -meni je ovo bilo jedno od najprijatnijih iskustava u zivotu. Osoblje ambasade je veoma ljubazno i profesionalno i to od portira do konzula.

Dakle, intervju je bio zakazan za 8. oktobar 2009. u 8:30. Nekoliko minuta ranije je izasao sluzbenik sa spiskom i prvo prozvao za iseljenicke vize (bio samo ja :grin:), pa za ostale.

Oko 9:00 pozvan u kabinu 8 gde je sluzbenik (nas) pogledao sve papire i pitao samo da li sam ranije bio u USA i ko je covek koji mi je poslao garantno pismo. (Nisam imao AoS koji se salje iz Amerike sa primanjima i sl, vec obican odstampani Email od dobrog drugara koji zivi u Cikagu, i izvod sa svog deviznog racuna). Nakon toga (trajalo 5-6 min) receno mi da cemo nastaviti oko 11:00, da dodjem petnaestak minuta ranije, ne moram bezveze da sedim 2 sata u cekaonici.

Oko 11:00 skeniranje otisaka prstiju i placanje i za nekih 20-tak minuta sam vec bio pred konzulom. Isto, vrlo ljubazan i fin covek. Prvo sam se zakleo da cu govoriti istinu i da su podaci u dokumentima koje sam podneo istiniti, a zatim me je pitao slicna pitanja kao i nas sluzbenik: kada sam bio u Americi ranije, sta nameravam da radim, da li sam vec gledao preko Interneta za posao, bez preteranog detaljisanja i gnjavljenja. Nakon toga mi je receno da dodjem sutra u 15:00 po vizu, i sve u svemu pre 12 sati sam sve zavrsio.

Juce u 15:00 sam podigao vizu, zapecacenu kovertu koja ne sme da se otvara i prirucnik za nove emigrante "Welcome to the United States" :grin:
Prilikom podizanja vize ne cekete prozivanje, jer ga nema:grin: - vec pozvonite na ulazna vrata, portir ce vas uputiti dalje.

Eto, ovo je najnovije iskustvo iz BG ambasade i imao sam potrebu da ga podelim sa vama kojima tek to predstoji, jer sam se na ovm i drugim forumima nacitao svega i svacega, strepeo od tog intervjua i na osnovu toga poneo gomilu jos dodatnih papira, kao za svaki slucaj - a nista mi to nije trebalo, vec samo i iskljucivo ono sto su napisali u prvoj koverti. Kada bi se sluzbenici u nasim ustanovama ponasali prema strankama makar upola ljubazno kao sluzbenici u americkoj ambasadi, to bilo bi super. Znaci samo mirno i opusteno.

Puno srece svima koji ocekuju intervju, hvala na forumu bio je veoma informativan (mada su me neki postovi nepotrebno istripovali :grin:)

cile
11.10.2009, 10:14
Sve cestitke Simo i puno uspeha :grin::bravo:
Hvala puno na opisanim detaljima,puno znace:;D:

Misa
11.10.2009, 19:50
Cestitamo! :1081:

dreadnot
12.10.2009, 08:19
Neka je sa srecom Simo, drago mi je da je i Beograd poceo sa vizama! Uzivaj u pripremama za novi zivot!

Vrtlog
12.10.2009, 14:54
I moje iskrene cestitke Simi , nadamo se da cemo i mi njegovim stopama

srboljub89
12.10.2009, 23:18
Cestitam, neka je sa srecom!:bravo::bravo::bravo:

duskica
14.10.2009, 17:03
Evo da se i ja pohvalim,juce smo pozeleneli:==D:!Sima vam je vec detaljno objasnio,pa se necu ponavljati,ali evo nekih stvari gde treba obratiti paznju.Nama je sluzbenik koji vas upucuje u cekaonicu i kome dajete pismo greskom dao broj po kome vas prozivaju na salter,suprug se vratio,i tada su nam objasnili da nama ne treba broj vec da prozivaju po imenu i prezimenu.Svi su jako ljubazni,i nama je razgovor sa konzulom bio na engleskom jeziku,i odvojeno smo imali razgovor,mislim zbog skorog vencanja.Uglavnom ista pitanja i nesto vise o nasoj vezi.Ja sam se pomagala i srpskim i nije bio problem.Eto toliko od mene,i svima zelim puno srece!

tamacharly
14.10.2009, 17:06
super!!! cestitam:bravo:

dreadnot
15.10.2009, 09:10
Pridruzujem se cestitkama... ide, ide...

duskica
21.10.2009, 21:25
Hvala,hvala, i ja cestitam svima koji su prosli intervjue,dobar je osecaj:==D:!

Vrtlog
23.10.2009, 10:37
:nene:Hteo bih da pitam da li vredi pozvati ambasadu u Beogradu i pitati da li imamo zakazan intervju , da li oni imaju informaciju ? Koliko vidim krenuli su sa izdavanjem viza za DV 2010 a eto opet imamo dosta nizak ( bar mislimo tako ) case number 6xxx a mailove koje smo slali u KCC uvek smo dobijali odgovor da smo u procesu i bicemo obavesteni na adresu koju smo naveli postom ( veliki beli koverat koga jos uvek nema ) .
Pomalo smo nestrpljivi ali sta reci da li je neki strah ili uzbudjenje , neznam i eto ukoliko neko ima slicno iskustvo zeleli bi da cujemo .
Cestitke svima koji su pozelenili
:nene:

dreamerns
23.10.2009, 16:06
Nama je koverta stigla 10 dana nakon sto je bio zakazan intervju. Ja se u srpski PTT uopste ne pouzdajem, tako da moj savet ti je da pogledas lepo bulletin i vidi cut-off brojeve. Ako je cut-off broj iznad tvog, a ti jos nisi primila kovertu....slobodno ih nazovi.

Zana
23.10.2009, 16:18
Da, cut off broj za Novembar je 7,200.

Sloba_Kg
23.10.2009, 16:43
pozovite Ambasadu slobodno i reci ce vam dda li znaju ako znaju. Ja sam ih zvao za svakakve gluposti (tj.sad mi se cini da su gluposti) i uvek su bili jako ljubazni i profesionalni

nocturno
23.10.2009, 16:56
Vrtlog,

Buduci da je cut off za novembar 9500, tvoj broj bi trebalo da dodje na red sledeceg meseca.
Do sada bi vec trebalo da dobijes drugu kovertu tako da je verovatno rec o kasnjenju Poste tako da ti i ja savetujem da kontaktiras ambasadu.

Zana
23.10.2009, 17:23
Uh, ja se izvinjavam :) sitna slova za nas u godinama pa dadoh broj za Aziju...:smrc:

Sloba_Kg
23.10.2009, 17:58
Uh, ja se izvinjavam :) sitna slova za nas u godinama pa dadoh broj za Aziju...:smrc:

Uvek citaj ono sto je sitnim slovima :)

Bane
24.10.2009, 16:41
:nene:Hteo bih da pitam da li vredi pozvati ambasadu u Beogradu i pitati da li imamo zakazan intervju , da li oni imaju informaciju ? Koliko vidim krenuli su sa izdavanjem viza za DV 2010 a eto opet imamo dosta nizak ( bar mislimo tako ) case number 6xxx a mailove koje smo slali u KCC uvek smo dobijali odgovor da smo u procesu i bicemo obavesteni na adresu koju smo naveli postom ( veliki beli koverat koga jos uvek nema ) .
Pomalo smo nestrpljivi ali sta reci da li je neki strah ili uzbudjenje , neznam i eto ukoliko neko ima slicno iskustvo zeleli bi da cujemo .
Cestitke svima koji su pozelenili
:nene:


Mi sa brojem 5xxx imamo intervju sledece srede, znaci da tvoj broj 6xxx dolazi vrlo brzo na red. A case je iz KCC-a trebalo da stigne u Bg ambasadu, znaci zovi i dobices info. Sto se tice druge koverte ona nije obavezna tj. mozes i bez nje.

Vrtlog
26.10.2009, 11:42
Pozvali smo ambasadu i jos uvek nista nema za nas . Da li postoji opcija da budemo eliminisani ? Da li da probam jos jedan mail u KCC ?
Uglavnom hvala svima na savetima , ukoliko imate jos koji napisite . Neznam kako da vam opisem moje stanje , to je ono u mislima u Americi a fizicki u Srbiji dok je moja supruga dosta opustenija u odnosu na mene.

nocturno
26.10.2009, 19:23
Izvinjavam se unapred ukoliko ponavljam neciji savet, ali predlozio bih da telefonom kontaktiras KCC.

Pitaj ih sve sto te interesuje i brine.

Pripremi sve neophodne podatke:

1. CN
2. Datum rodjenja
3. Ime i prezime

To su podaci koje ce ti, odmah na pocetku razgovora, traziti.

Zamoli ih da ti potvrde sledece:

1. Da li su primili dokumenta koja si im poslao
2. Da li su ti vec poslali drugu kovertu
3. Da li su ti zakazali intervju i kada

Pripremi sva pitanja, budi koncizan i jasan i pozovi ih, verujem da ce ti profesionalno asistirati.

Bane
28.10.2009, 14:01
Kako da vam kazem.....
Iako je jesen nama je od danas sve zeleno.....:1081::1081::1081:
Imali smo zakazan intervju za danas 28.10.2009 u 8:30. Stigli smo neki minut ranije pa smo ispred ambasade sacekali par minuta. Pojavio se samo jos jedan momak za tur. vizu. U 8:30 su nas pozvali da udjemo u cekaonicu. Prethodno smo veoma ljubazno zamoljeni da ostavimo mobilne telefone i ostale elektronske uredjaje.
Neki minut pre 9 pozvali su nas u kabinu 8 gde smo obavili predaju dokumentacije. Samo smo za diplome sa faksa i srednje skole imali overene fotokopije dok smo ostalo dali u orginalu. Nismo imali pozivno pismo iz Amerike pa smo poneli izvod iz banke. Lubazni sluzbenik nam je potvrdio da je doc ok i da smo slobodni od 11h. Otisli smo na klopu i vratili se neki minut pre 11.
Prvo su nas pozvali da platimo, imali smo sve novcanice od po 100$ i nije bilo problema.:bravo:
Zatim smo dali otiske i par minuta iza toga smo pozvani na razgovor sa konzulom.
Razgovor (na srpskom jeziku) je bio veoma prijatan, prvo smo se zakleli da cemo govoriti istinu i da su podaci koje smo dali istiniti. Usledila su pitanja: da li smo ranije bili u Americi, cime se bavimo, sta planiramo tamo da radimo, ko zivi na adresi koju smo naveli (adresa gde da nam posalju SSN i GC),koliko smo zajedno (posto smo se vencali u avgustu), kad smo se vencali. Konzul je ucinio da ovaj razgovor bude vise caskanje nego zaista provera podataka i klasicna konverzacija tipa pitanje-odgovor, sto je razbilo svaku tremu koju smo imali pred intervju. Na kraju samo info da po pasose dodjemo sutra u 15h. :bravo:
Sve je bilo gotovo do 11:20.
P.S. Jedini nepotrebni visak danas je bila nasa trema. Zaboravite je kod kuce kad krenete u ambasadu.:papa::papa:

duskica
28.10.2009, 15:18
Cestitam Bane!!!:bravo:

Zabica
28.10.2009, 17:32
Cestitke i od nas! :==D:

lenhi
29.10.2009, 10:35
Kako da vam kazem.....
Iako je jesen nama je od danas sve zeleno.....:1081::1081::1081:
Imali smo zakazan intervju za danas 28.10.2009 u 8:30. Stigli smo neki minut ranije pa smo ispred ambasade sacekali par minuta. Pojavio se samo jos jedan momak za tur. vizu. U 8:30 su nas pozvali da udjemo u cekaonicu. Prethodno smo veoma ljubazno zamoljeni da ostavimo mobilne telefone i ostale elektronske uredjaje.
Neki minut pre 9 pozvali su nas u kabinu 8 gde smo obavili predaju dokumentacije. Samo smo za diplome sa faksa i srednje skole imali overene fotokopije dok smo ostalo dali u orginalu. Nismo imali pozivno pismo iz Amerike pa smo poneli izvod iz banke. Lubazni sluzbenik nam je potvrdio da je doc ok i da smo slobodni od 11h. Otisli smo na klopu i vratili se neki minut pre 11.
Prvo su nas pozvali da platimo, imali smo sve novcanice od po 100$ i nije bilo problema.:bravo:
Zatim smo dali otiske i par minuta iza toga smo pozvani na razgovor sa konzulom.
Razgovor (na srpskom jeziku) je bio veoma prijatan, prvo smo se zakleli da cemo govoriti istinu i da su podaci koje smo dali istiniti. Usledila su pitanja: da li smo ranije bili u Americi, cime se bavimo, sta planiramo tamo da radimo, ko zivi na adresi koju smo naveli (adresa gde da nam posalju SSN i GC),koliko smo zajedno (posto smo se vencali u avgustu), kad smo se vencali. Konzul je ucinio da ovaj razgovor bude vise caskanje nego zaista provera podataka i klasicna konverzacija tipa pitanje-odgovor, sto je razbilo svaku tremu koju smo imali pred intervju. Na kraju samo info da po pasose dodjemo sutra u 15h. :bravo:
Sve je bilo gotovo do 11:20.
P.S. Jedini nepotrebni visak danas je bila nasa trema. Zaboravite je kod kuce kad krenete u ambasadu.:papa::papa:
Čestitam sve najbolje!!!
Možeš li nešto reći o odlasku u Njujork, na drugoj temi ili ovde?
Da li te plaši priča o skupoći Njujorka, zašto ta destinacija itd.. pošto i mene zanima ta destinacija ako me izvuku.

Nemanjank
29.10.2009, 13:49
Cestitam! Sve najbolje... ;)

mitar
29.10.2009, 14:37
Cestitam Bane, puno srece u novom zivotu!!!

srboljub89
29.10.2009, 19:00
Cestitam Bane od srca.:bravo::bravo::bravo::bravo:
Sve najbolje u novom zivotu.

Bane
29.10.2009, 23:06
Hvala svima na lepim zeljama. Zelimo puno srece svima koji cekaju svoj zeleni dan :1072:

nocturno
29.10.2009, 23:14
Bane, cestitke i od mene!!!!:bravo:

Zelim vam sve najbolje i puno srece :-)

dreadnot
30.10.2009, 09:14
Pridruzujem se cestitkama, a pade mi na pamet i jedna ideja - koga ne mrzi, mogao bi da preceslja onu nasu listu izvucenih za DV 2010 i da polako dodaje "pozeleneo" pored imena onih koji su prosli intervju.

cile
30.10.2009, 19:45
Cestitke Bane i puno,puno srece !:bravo:

nocturno
10.11.2009, 01:26
Zdravo ljudi!

Da li i za intervju popunjavamo opet DS i ostale obrasce koje smo popunjavali kad smo dobili prvu kovertu?

U prvoj koverti smo dobili te formulare, ali u drugoj nismo, pa te malo buni.

Hvala puno uzivajte :-)

dreadnot
10.11.2009, 11:34
Koliko znam nista se ne popunjava, sad samo podnosis dokaze za ono sto si ranije popunio, plus lekarski, i naravno - lova

Bane
10.11.2009, 11:43
Zdravo ljudi!

Da li i za intervju popunjavamo opet DS i ostale obrasce koje smo popunjavali kad smo dobili prvu kovertu?

U prvoj koverti smo dobili te formulare, ali u drugoj nismo, pa te malo buni.

Hvala puno uzivajte :-)

Nisu potrebni ovi obrasci na intervju-u.

Na vase DS-230 obrasce koje ste popunili i poslali iz prve koverte ide samo vas potpis i eventualno adresa (gde da vam posalju GC i SSN) ako je inicijalno niste naveli (ovi obrasci su stigli u ambasadu iz KCC-a u okviru vaseg case-a).
Na intervju nosite samo ona dokumenata navedena u spisku iz prve koverte + garancija i nista vise.

P.S. U drugoj koverti nema nikakvih formulara.

nocturno
10.11.2009, 16:14
Hvala puno drugari!
Pretpostavio sam da je tako.

Bane, tebi puno srece u USA, a mi se i dalje druzimo dreadnot, hehehe :-)

dreadnot
11.11.2009, 09:18
Nego sta! Evo, sad bas videh da je cut off za januar 19750, postovala zabica... blizi se...

nocturno
11.11.2009, 14:53
drednot jel upadas u januar ili ocekujes februar?

mitar
11.11.2009, 22:41
Nisu potrebni ovi obrasci na intervju-u.

Na vase DS-230 obrasce koje ste popunili i poslali iz prve koverte ide samo vas potpis i eventualno adresa (gde da vam posalju GC i SSN) ako je inicijalno niste naveli (ovi obrasci su stigli u ambasadu iz KCC-a u okviru vaseg case-a).
Na intervju nosite samo ona dokumenata navedena u spisku iz prve koverte + garancija i nista vise.

P.S. U drugoj koverti nema nikakvih formulara.

@ Bane
U prethodnom postu si reko " Samo smo za diplome sa faksa i srednje skole imali overene fotokopije dok smo ostalo dali u orginalu." Jel to znaci originale na srpskom, niste prevodili? To me malo buni jer u prvoj koverti pise " You must also obtain English translations for all documents that are not in the English Language..."

Sloba_Kg
12.11.2009, 03:12
@ Bane
U prethodnom postu si reko " Samo smo za diplome sa faksa i srednje skole imali overene fotokopije dok smo ostalo dali u orginalu." Jel to znaci originale na srpskom, niste prevodili? To me malo buni jer u prvoj koverti pise " You must also obtain English translations for all documents that are not in the English Language..."

Nista ne treba prevedeno ako je na srpskom (ili engleskom)
Znaci ako su ti sva dokumenta na tvom jeziku i iz tvoje zemlje prevodi nisu potrebni.
To vazi od 1.januara 2009.

dreadnot
12.11.2009, 08:56
drednot jel upadas u januar ili ocekujes februar?

Moje xxx je ispod 750, terbalo bi da upadnem u januar... :smrc: Vise bi mi odgovarao mart ili april...

Bane
12.11.2009, 11:25
@ Bane
U prethodnom postu si reko " Samo smo za diplome sa faksa i srednje skole imali overene fotokopije dok smo ostalo dali u orginalu." Jel to znaci originale na srpskom, niste prevodili? To me malo buni jer u prvoj koverti pise " You must also obtain English translations for all documents that are not in the English Language..."


Upravo kako je Sloba_Kg rekao.
Sva dokumenta su na srpskom jeziku a kopije pravis samo za ona dokumenta cije orginale zelis da zadrzis (diplome ....)

Dakle jos jednom prevod na engleski jezik nije potreban.

Srecno

mitar
12.11.2009, 11:53
Upravo kako je Sloba_Kg rekao.
Sva dokumenta su na srpskom jeziku a kopije pravis samo za ona dokumenta cije orginale zelis da zadrzis (diplome ....)

Dakle jos jednom prevod na engleski jezik nije potreban.

Srecno

@Bane i Sloba_Kg

Hvala na odgovoru!

Sloba_Kg
13.11.2009, 03:10
@Bane i Sloba_Kg

Hvala na odgovoru!

Nema na cemu, pred kraj prosle godine bilo je razlicitih informacija treba- ne treba (zavisno od drzave) i ja u nedoumici i spreman da idem kod tumaca okrenem ambasadu i pitam i covek mi najljubaznije kaze da nista ne treba i da to vazi od nase "generacije".
Dakle, oslobodili su nas nepotrebnih troskova i hvala im!
Samo vi lepo pripremite sve papire i opusteno na intervju.
Sa srecom

Zabica
19.11.2009, 19:44
Drustvo, nama je intervju zakazan za 19. januar. Upravo smo dobili mail iz KCCa...

mitar
19.11.2009, 22:28
Drustvo, nama je intervju zakazan za 19. januar. Upravo smo dobili mail iz KCCa...

cestitam!:bravo:

dreadnot
20.11.2009, 10:36
S obzirom da si 12xxx a intervju je u januaru, onda mozda i prodjemo bez odlaganja... dok proguraju jos koju hiljadarku...

Zabica
20.11.2009, 15:58
S obzirom da si 12xxx a intervju je u januaru, onda mozda i prodjemo bez odlaganja... dok proguraju jos koju hiljadarku...

Moguc scenario. Mada zavisi koliko je nasih u tim hiljadarkama tj koliko posla ima za Bg ambasadu. Da se ne bi znojio, savetujem ti da posaljes mail u KCC. Njih treba malo "pogurati": u prosli petak su nam rekli da se obradjuje i da zovemo za 7-10 radnih dana, no mi smo naravno :grin: opet poslali mail ove nedelje da bismo saznali da su nam drugu kovertu poslali u utorak i saopstili nam dan intervjua. Budi uporan i saznaces. Nama ovaj datum ne odgovara, ali nam je sad ipak lakse kad znamo kad je. Srecno!

Sloba_Kg
21.11.2009, 09:57
Moguc scenario. Mada zavisi koliko je nasih u tim hiljadarkama tj koliko posla ima za Bg ambasadu. Da se ne bi znojio, savetujem ti da posaljes mail u KCC. Njih treba malo "pogurati": u prosli petak su nam rekli da se obradjuje i da zovemo za 7-10 radnih dana, no mi smo naravno :grin: opet poslali mail ove nedelje da bismo saznali da su nam drugu kovertu poslali u utorak i saopstili nam dan intervjua. Budi uporan i saznaces. Nama ovaj datum ne odgovara, ali nam je sad ipak lakse kad znamo kad je. Srecno!


Pa idu sporije nego prosle god (mada kao sto si rekla zavisi koliko posla ima BG ambasada)
Mi smo bili 119xx i bili zakazani za 15 januar

dragonn
22.11.2009, 01:07
Drustvo, nama je intervju zakazan za 19. januar. Upravo smo dobili mail iz KCCa...

Cestitke :grin:

Vrtlog
24.11.2009, 15:03
Evo i nama zakazan intervju za 12 Januar .Pozvali smo KCC telefonom i dobili pozitivan odgovor , sad se vec dise punim plucima :bravo::=V:

Zabica
25.11.2009, 23:08
Evo i nama zakazan intervju za 12 Januar .Pozvali smo KCC telefonom i dobili pozitivan odgovor , sad se vec dise punim plucima :bravo::=V:

e to su lepe vesti, bas sam se pitala sta bi sa vama, tako mali broj, a nikako intervju. Bravo!
Pre neki dan smo obavili lekarski, sa nama je bila neka porodica iz Vrsca, merkala sam ih merkala, i zakljucila da to niste vi :grin:
Srecno!

Vrtlog
27.11.2009, 10:06
e to su lepe vesti, bas sam se pitala sta bi sa vama, tako mali broj, a nikako intervju. Bravo!
Pre neki dan smo obavili lekarski, sa nama je bila neka porodica iz Vrsca, merkala sam ih merkala, i zakljucila da to niste vi :grin:
Srecno!

Da li bih mogao da znam gde ste obavili lekarski , kako je protekao i naravno koliko je kostalo to zadovoljstvo ?
Do sada sam nekako taktizirao i evo kada je vec izvesno da ce ipak doci do odlaska na intervju a nadam se i do odlaska u USA , imacu dosta pitanja a za pocetak evo mog prvog pitanja .
Zahvalan i pozdrav:wtf:

dragonn
27.11.2009, 10:56
Pozz,

Da ti odgovorim u vezi lekarskog - ja sam ga obavio u Smiljanicevoj 22, Beograd, 011/2541919 ili mob:064/1998867.
Zadovoljstvo kosta : sam pregled=110$ + vakcine, ja imao srece pa dobio 2 komada ^^ i bile 3500din ukupno.

Sto se samog pregleda tice nista specijalno - zakazesh telefonom koji dan hocesh da odesh, oni ti kazu u koliko da budesh tamo, ja bio u 9h, dash krv - mislim da je provera na AIDS, odvedu te ili vas ako ima josh zakazanih tog dana, na klinicki centar gde imate rendgenski snimak pluca i onda ste slobodni do 14-14:30 kada se vracate u Smiljanivecu i doktorka odradi lekarski, visina, tezina, josh neka pitanja i tome slicno.

Nadam se da nisam nesto izostavio, pozz

Vrtlog
27.11.2009, 12:02
Pozz,

Da ti odgovorim u vezi lekarskog - ja sam ga obavio u Smiljanicevoj 22, Beograd, 011/2541919 ili mob:064/1998867.
Zadovoljstvo kosta : sam pregled=110$ + vakcine, ja imao srece pa dobio 2 komada ^^ i bile 3500din ukupno.

Sto se samog pregleda tice nista specijalno - zakazesh telefonom koji dan hocesh da odesh, oni ti kazu u koliko da budesh tamo, ja bio u 9h, dash krv - mislim da je provera na AIDS, odvedu te ili vas ako ima josh zakazanih tog dana, na klinicki centar gde imate rendgenski snimak pluca i onda ste slobodni do 14-14:30 kada se vracate u Smiljanivecu i doktorka odradi lekarski, visina, tezina, josh neka pitanja i tome slicno.

Nadam se da nisam nesto izostavio, pozz

Hvala puno , verovatno cemo uraditi u istoj klinici samo da se sa suprugom dogovorim oko datuma .
Pozz i jos jednom hvala

Vrtlog
27.11.2009, 13:06
Ja cu sad malo da bombardujem s pitanjima , najvise mrzim kada dodje do F.T. jedan P. i zato stara narodna kaze " ko pita ne skita " .
Supruga koja je inace nosilac svega ovoga ima 40g. a ja 43g. klinci su nam 12g. i 18g. , ono sto sam hteo da pitam ( mozda neko ima slicna iskustva ) obzirom da stariji sin postaje punoletan u Decembru , sta je njemu potrebno od papira kada budemo isli na intervju , mislim da li su i njemu potrebne potvrde od Suda , Mupa i da li su potrebne potvrde iz skole za decu ?
Pozdrav

krajce2
02.12.2009, 22:24
Zdravo,
Htela sam da podelim moe iskustvo od Makedonija.Dan kad ja i moj suprug smo "pozelenili" :).
Na 01.12 bio je zakazan nas razgovor u ambasade vo 08:00. Prvo smo trebali da platimo za vize, posle sum nam pregledale dokumenti, imali smo dve garancije I 134 no nitu jedna nije bila validna (treba dokument I134 + f1040 biti original). Covek iz ambasade ne izvestio da treba da donesemo original, no prvo kaze da pomineme kod konzula moze da prodzemo i bez to.
Intervju sa konzula smo prosli najbolje(razgovor je bio na engleski), edinstveno ne pitao sta radimo u momentu i zasto zelimo da odimo u Americi kad imamo dobri poslove u Makedoniji (Ja i moj suprug smo imale dobre preporake iz radnja, a moj suprug je imao nekoliko internacionalni certifikati). Onda nam kaze da nije ni potreban AOS i pozelela je nama dobar zivot vo Americi.
Svako dobro....ZELIM VAM SRECE SVIMA....
Pozdrav od Makedonija

dreadnot
03.12.2009, 09:36
Puno srece u novom zivotu!

LjupkaB
03.12.2009, 10:01
Cestitki Krajce2 :bravo::bravo::bravo:

Izgleda deka ti i jas sme edinstvenite od Makedonija ovaa god. aktivni na forumov. Nemam soznanie za drugi od Makedonija.

Se najdobro vi posakuvame vo USA, pa ako pomine se kako sto treba na 29 Dekemvri se gledame tamu:beer:

Ova im go posakuvam na site sto se momentalno vo iscekuvanje!!!

joksy
03.12.2009, 10:27
Cestitki Krajce 2

Vcera go dobivme vtoroto pismo i imame zakazan intervju za 05.01.2010
Ne se nadevavme deka ke bide tolku brzo pa sega trcame da gi sobereme site dokumenti.
Znaes li koja suma e potrebna da ja imas vo banka?
I kade se vadi vo makedonija sertifikt od policija?

Pozdrav

LjupkaB
03.12.2009, 13:35
Potvrdite od policija se vadat vo MTV (ako ste od Skopje), na istoto mesto za pasosi i licni karti. Ke prasas na vlezot na salterot za informacii.

Pobrzajte zatoa sto procedurata trae 10 dena- molbite se podnesuvaat licno, potrebna vi e samo licna karta.

Dodeka potvrdata od sud se vadi za eden den, isto taka licno se podnesuva molbata.

Sto se odnesuva na sumata vo banka, samata konzulka na edno nejzino izlaganje po povod DV2011, kaza deka toa zavisi od slucaj do slucaj, odnosno: zavisi kolku cleno semejstvo ste, kakvo obrazovanie imate, vo koja drzava planirate da odite, kolku znaete angliski, za pocetok dali ima koj da ve prifati i tn.

znaci strikna suma nema, toa e individualna rabota.
Nie sme trocleno semejstvo, so trigodisno dete i planirame da pokazeme 15 000$
A eden nas prijatel koj otide lani sam, pokaza 10 000$.

Se najdobro, stiskame palci!!!

joksy
03.12.2009, 14:47
Potvrdite od policija se vadat vo MTV (ako ste od Skopje), na istoto mesto za pasosi i licni karti. Ke prasas na vlezot na salterot za informacii.

Pobrzajte zatoa sto procedurata trae 10 dena- molbite se podnesuvaat licno, potrebna vi e samo licna karta.

Dodeka potvrdata od sud se vadi za eden den, isto taka licno se podnesuva molbata.

Sto se odnesuva na sumata vo banka, samata konzulka na edno nejzino izlaganje po povod DV2011, kaza deka toa zavisi od slucaj do slucaj, odnosno: zavisi kolku cleno semejstvo ste, kakvo obrazovanie imate, vo koja drzava planirate da odite, kolku znaete angliski, za pocetok dali ima koj da ve prifati i tn.

znaci strikna suma nema, toa e individualna rabota.
Nie sme trocleno semejstvo, so trigodisno dete i planirame da pokazeme 15 000$
A eden nas prijatel koj otide lani sam, pokaza 10 000$.

Se najdobro, stiskame palci!!!



Fala ti Ljupka

Uste denes ke odime da gi zavrsime tie raboti.

I nie ke vi drzime sreka na vas na 29 dekemvri

Pozdrav

krajce2
03.12.2009, 19:02
Zdravo,
Fala na cestitkite :) i jas Vi posakuvam na site mnogu sreka.
Za potvrda od MVR nie ja vadevme od Bitola, procedurata traese tri dena, na informacii podnesovme molba so taksena marka 50 denari i licna karta.
Za potvrda od sud isto se podnesuva molba so taksena marka vo vrednost od 640 denari, procedurata vo Bitola traese 1 cas.
Okolu AOS I 134 dokolku imate nekoj da garantira za Vas ,(na primer ako tie sto garantiraat se tamu cetvorica i vie dvajca garancijata treba da bide na 46000 $), imalo na sajtot na www.travel.state.gov samo nie ne uspeavme da go najdeme toa. Nas ne ni gi priznaa ni dvete garancii, baraat da bidat originali i so suma koja bila navedena na nivniot sajt. Nie na smetka imavme 7000 $ i 1500 EUR. Sepak so nas imavme podneseno i potvrdi od rabota....mislam deka toa najmnogu ne izvade, jas imav dobra preporaka od prvata rabota, a soprugot imase dve potvrdi od rabota i + internacionalni certifikati. Razgovorot so konzulot Vi preporacuvam da bide na Angliski toa mnogu im znaci.
Za bilo kakvi prasanja obratete mi se slobodno, se nadevam deka ke mozam da Vi pomognam.
Vi posakuvam mnogu sreka na site

krajce2
03.12.2009, 19:05
Ups pak jas
Sakav da Vi napomenam pobrzo da se javite vo Remedika za lekarski pregledi, bidejki ima mnogu guzva....ne zaboravajte da si ponesite potvrda so site primeni vakcini
Pozdrav

American dream
03.12.2009, 19:38
Okolu AOS I 134 dokolku imate nekoj da garantira za Vas ,(na primer ako tie sto garantiraat se tamu cetvorica i vie dvajca garancijata treba da bide na 46000 $), imalo na sajtot na www.travel.state.gov samo nie ne uspeavme da go najdeme toa. Nas ne ni gi priznaa ni dvete garancii, baraat da bidat originali i so suma koja bila navedena na nivniot sajt. Nie na smetka imavme 7000 $ i 1500 EUR. Sepak so nas imavme podneseno i potvrdi od rabota....mislam deka toa najmnogu ne izvade, jas imav dobra preporaka od prvata rabota, a soprugot imase dve potvrdi od rabota i + internacionalni certifikati.


krajce2 ajde molim te prevedi ovo na engleski ili neka mi neko prevede na hrv ili srb. znam da možda zvuči smješno ali nisam siguran da sam si ja to dobro preveo.

bez uvrede, čisto mi makedonski nije jača strana. :nene:

nevena
03.12.2009, 20:35
bez uvrede, čisto mi makedonski nije jača strana. :nene:

i ja se trudim da razumem, ali mi slabo ide..:nene:

Zana
03.12.2009, 22:59
Evo - za podmladak koji nije bio u prilici da cesto cuje makedonski... :)

Vezano za AOS i 134, ukoliko imate nekog ko ce da garantuje za vas (na primer, ako vam garantuje cetvoroclana porodica, za vas dvoje garancija treba da bude na $46,000); postoji ta informacija na sajtu www.travel.state.gov ali ne uspevamo sad da je pronadjemo (radi se o minimumu prihoda koji treba da se ima u slucaju podnosenja AOS – prim. prev.). Nama nisu priznali obe garancije, jer mora da budu originali i to na novcanu sumu koja je navedena na sajtu. Mi smo imali potvrde da imamo $7,000 i $1,500. Uz to smo podneli i potvrde o poslovima... mislim da to svi mogu da izvade, ja sam imala preporuku sa prvog posla, a suprug sa dva posla - plus je imao i internacionalne sertifikate.

Naravno - cestitke na vizama i puno srece :)

ministar
03.12.2009, 23:21
Jedno pitanje za ljude koji su imali intervju u 2010
Kad ste se prijavljivali za lutriju, prijavili ste se starim plavim pasosima.
Ali kad ste isli na intervju, isli ste sa novim crvenim srpskim pasosem.
Da li pre intervjua treba prijaviti novi pasos ili je dovoljno to uraditi za vreme intervjua?
Cinjenica je da se aplikacija podneta sa starim pasosem, a u medjuvremenu su dosli novi pasosi. Tehnicki, to nije pasos iste zemlje, a istovremeno ima i drugi broj...

Vasa Iskustva? Razmisljanja? Informacije? Linkovi?

Hvala unapred

dreadnot
04.12.2009, 09:11
Sva dokumenta imaju neki rok trajanja, pa tako i pasosi. Ako jedan istekne ili prestane da vazi izvadi se novi i to je sve. Poneses stari da pokazes uz novi i ubedjen sam da nece biti nikakvih problema, pogotovu sto si se prijavio kao drzavljanin Srbije, a tek sad dobijas njen pasos. To je sramota zemlje, da joj toliko treba da napravi tako vazan dokument, a ne aplikanata.

Bane
04.12.2009, 09:50
Jedno pitanje za ljude koji su imali intervju u 2010
Kad ste se prijavljivali za lutriju, prijavili ste se starim plavim pasosima.
Ali kad ste isli na intervju, isli ste sa novim crvenim srpskim pasosem.
Da li pre intervjua treba prijaviti novi pasos ili je dovoljno to uraditi za vreme intervjua?
Cinjenica je da se aplikacija podneta sa starim pasosem, a u medjuvremenu su dosli novi pasosi. Tehnicki, to nije pasos iste zemlje, a istovremeno ima i drugi broj...

Vasa Iskustva? Razmisljanja? Informacije? Linkovi?

Hvala unapred

Ja sam imao novi crveni pasos kada sam isao na intevju. Nosio sam i stare (nevazece) ali ih nisu trazili. Stare sam nosio vise iz razloga potvrde da sam sa mojom suprugom u vezi par godina (sto se vidi u pasosima i pecatima jer smo putovali zajedno), nego da bih potvrdio vezu stari-novi pasos.

Verujem da bi ti dali vizu i u stari plavi pasos zato sto je njegovo vazenje produzeno (ili ce biti u narednom periodu), ali je po meni logicno da izvadis novi pre intervjua kako bi izbegao jurnjavu za novi pasosem u americi pored svega ostalog sto te ceka kad stignes tamo.
Mozes da imas vizu u starom pasosu a da do putovanja izvadis novi, pa u toj varijanti nosis oba sa sobom.

Ono sto je malo nejasno u tvom pitanju je "prijava pasosa". Nigde u aplikaciji nisi navodio broj pasosa (starog ili novog).
Nikome ne treba da prijavljujes novi pasos (ili bar ja nisam). Kad imas novi nemas ni jedan drugi tj. drugi (stari) su ponisteni.

pervan
04.12.2009, 13:03
Ups pak jas
Sakav da Vi napomenam pobrzo da se javite vo Remedika za lekarski pregledi, bidejki ima mnogu guzva....ne zaboravajte da si ponesite potvrda so site primeni vakcini
Pozdrav
Dali se potrebni zavereni prevodi na dokumentite ili ne, bidejci na sajtov procitav deka vo Belgradska ambasada od ovaa godina ne baraat prevodi, a i vo vtoroto pliko sto go dobiv nikade ne se naglaseni translations?

dragonn
05.12.2009, 10:49
Pozdrav svima,

Pa eto red je da se javim i ja - pozeleneh 03.12.2009. godine, al ne od muke nego dobih vizu :)...

Sam intervju... 01.12.2009.

8:30 - prozivka za iseljenicke vize, posle toga ulazak unutra i razgovor sa nasim covekom koji je pregledao donetu dokumentaciju ( sto se ovoga tice, imao sam samo fotokopije samo, bez overa koje ne trebaju kao sto neko rece vec ranije od 01.01.2009. A i same fotokopije nije niko ni pogledao niti trazio) zatim cekanje do 11:30 otprilike kada su me prozvali da platim vizu - 775$, a ubrzo zatim i sam razgovor sa konzulom, u mom slucaju na srpskom. I ja ne bih bio ja kada mi se Marfi ne bi javio da motri uvek na mene...U samom razgovoru sa konzulom nista narocito, kako ste, gde idete, sta radi osoba kod koje idete i najvishe pitanja se odnosilo na to sto sam ja zavrsio 3. stepen srednje skole regularno pa polagao 11 predmeta razlike za vreme letnjeg raspusta (u dva dana inace) i nastavio regularno 4.stepen i zavrsio ga regularno. Izgleda im to nije bilo najjasnije pa mi tog dana zadrzise diplomu i sva svedocanstva i rekose da ce me zvati sutradan najverovatnije. Sta cu naoruzam se strpljenjem i sutradan ceo dan cekam da me pozovu...sto se i desilo oko 16h konacno - kazu sve je u redu dodjite sutradan u 10h da predate pasos da vam se izda viza.

Konacno tog 03.12.2009. odem ja u 10h ispred predam pasos i rekose mi da dodjem u 14h po vizu... I tako se moja mala avantura zavrsila tada a ja ne mogu da skinem osmeh sa lica josh uvek inace :==D:

nemili
05.12.2009, 11:50
Cestitam! Bas mi je drago sto je sve na kraju ispalo ok. Uvek je lepo cuti lep zavrsetak te price i nadam se da ce ti novi pocetak biti takodje uspesan. :1081:

Sloba_Kg
06.12.2009, 04:28
Cestitam!!

dragonn
06.12.2009, 10:49
Hvala na cestitkama :)

Bane
06.12.2009, 10:58
Cestitam!!!! :bravo:

cile
06.12.2009, 13:17
Pridruzujem se cestitkama i puno srece!

krajce2
06.12.2009, 21:46
Zdravo svima,
Prvo CESTITKE ZA DRAGONN:bravo::bravo::bravo:
Za Makedonije treba prevoditi dokumenti na Engleskom i plus kopija od diploma, potvrde iz radnja, kopija na izvod za vencanje i plus original dokumenti....diploma od fakultet ili iz srednjom treba da donesiti samo na uvid.

dreadnot
07.12.2009, 09:35
Cestitke za dragonna i lep zivot preko bare!

p.s. koriguj datum pozelenjavanja u potpisu. Post je samo ovde, a potpis se vidi svuda...

joksy
07.12.2009, 15:25
Cestitki za DRAGONN:bravo::bravo:

cile
07.12.2009, 15:41
Cestitke za dragonna i lep zivot preko bare!

p.s. koriguj datum pozelenjavanja u potpisu. Post je samo ovde, a potpis se vidi svuda...

E,dreadnot, kakav si ti genije,sa ovim poredjenjem datuma po crkvenom kalendaru,svaka ti cast:bravo:
Pa,posle covek da ne veruje u cuda:;D:
Vrlo simpaticno,ali inzenjer odgore,sve prati....vidi se iz prilozenog:bravo:
Januar je Vas!:==D:

dragonn
07.12.2009, 17:17
Cestitke za dragonna i lep zivot preko bare!

p.s. koriguj datum pozelenjavanja u potpisu. Post je samo ovde, a potpis se vidi svuda...


Jao ja nisam ni video da sam omasio datum kada sam pozeleneo, ispravljeno je sada, previshe uzbudjenja pa je doslo do greske :grin:


Inace hvala svima na cestitkama, takodje zelim sve najbolje svima koji tek treba da odu na razgovor.

kosmogonija
08.12.2009, 02:26
Pratim vaše putešestvije, čestitam!

dreadnot
09.12.2009, 10:28
E,dreadnot, kakav si ti genije,sa ovim poredjenjem datuma po crkvenom kalendaru,svaka ti cast:bravo:
Pa,posle covek da ne veruje u cuda:;D:
Vrlo simpaticno,ali inzenjer odgore,sve prati....vidi se iz prilozenog:bravo:
Januar je Vas!:==D:

Hvala na pohvalama, ma upalo mi u oko tek kod ova dva poslednja, pa sam morao da napisem... Nije da sam sujeveran, ali sada se debelo razmisljam da li da odlazem intervju, a bio sam 100% spreman na tu akciju... A onda pomislim, ako neko to od gore gleda sve i vuce konce, ko smo mi da ih mrsimo???

lala
13.12.2009, 00:41
srecno svim do sada izvucenim i onim koji ce to tek da budu.samo krenite tamo sa mnogo optimizma i upornosti i ne obracajte paznju na bilo cije slucajeve bili oni dobri ili losi jer svako ima neki svoj put,a putari tog puta smo mi sami :))))

nocturno
17.12.2009, 23:44
Zdravo ljudi!

Danas je sva trema prosla, pa da vam se malko pohvalim i porucim svima, koje intervju tek ceka, da se ne plase!

Ovo je moje iskustvo:

Intervju je zakazan u 08:30. Bio sam ispred ambasade vec u 08:15. Bilo je prilicno dosta ljudi u redu. Osim mene bilo je jos troje-cetvoro koji su cekali za useljenicku vizu, ali ne preko DV programa.

U 08:45 mi je portir ambasade rekao da udjem. Predao sam portiru mobilne telefone, usledila je security kontrola (scan stvari koje nosite) zatim sam usao u cekaonicu. U 09:30 sam prozvan da dodjem do saltera gde je nas sluzbenik pogledao dokumenta koja sam doneo i uzeo ona koja je smatrao potrebnim (izvestaj iz policije, suda, izvod iz maticne knjige rodjenih, diplomu i svedocanstva srednje skole, izvod sa deviznog racuna iz banke, pasos i odstampani mail prijatelja iz SAD koji me pozivaju da budem njihov gost). Tada mi je rekao da cemo nastaviti u 11:00, ali da bi bilo dobro da ja dodjem u 10:45. Tako sam i ucinio. U 11:10 prozvan sam ponovo da dodjem na salter kako bih dao otiske prstiju. U 11:30 me je nas sluzbenik pozvao do saltera i zamolio da mu dam stari pasos gde sam imao validnu turisticku vizu za SAD. U 11:50 me je pozvala nasa sluzbenica da platim taksu za vizu. U 12:00 su me pozvali na razgovor. Preko puta mene sedela je konzulka, a do nje nas sluzbenika. Konzulka je bila veoma ljubazna i prijatna, za svaku pohvalu! Sam intervju je trajao maksimalno 5 minuta. Prvo me je zamolila da podignem desnu ruku i da se zakunem da su svi podaci, koje sam naveo u formularima, istiniti. Zatim me je pitala cime se bavim, ko su ljudi kod kojih idem i da li sam trazio posao. Nakon toga mi je rekla da dodjem sutra po pasos i pozelela mi prijatan dan. Danas sam preuzeo pasos.
Zaista divno iskustvo, bez ikakve potrebe za tremom. Ma uostalom videcete :-)
________________________________
30.11.2008.: Elektronska prijava uradjena
08.06.2009.: Prvo pismo stiglo
CN: 2010EU00011xxx...
12.06.2009.: Dokumenta poslata u KCC
15.06.2009.: Dokumenta dostavljena u KCC
09.11.2009.: Drugo pismo stiglo
16.12.2009.: Intervju, viza odobrena :bravo:
17.12.2009.: Preuzet vizirani pasos i koverta :1081:

nevena
18.12.2009, 04:55
svaka čast, nocturno. i sve najbolje :bravo:

dreadnot
18.12.2009, 09:05
Bravo nocturno, samo napred u novi zivot!!! Sve mi je lakse oko srca. Ja sam pre par dana nazvao ambasadu i rekli su mi da nece biti problema da se odlozi viziranje pasosa ako prodjemo, sto nadam se de dolazi u pitanje...

lenhi
18.12.2009, 10:33
Svaka čast! Nek je sa srećom.
Možda ne bi bilo loše da negdje na foprumu okačiš taj e-mail od prijatelja da ljudi vide u kojoj je formi napravljen taj "famozni" e-mail?! Ako nije tajna koliki je bio iznos na deviznom računu koji si prikazao?
Pozdrav!

cile
18.12.2009, 13:59
Sve cestitke nocturno!Puno srece!:bravo:
Pozdravljam lenhijev predlog,ako je moguce videti taj mail.
Sta mislis,kako bi se prolazilo na intervjuu samo sa tim,bez bankovnog racuna?
Svakako se ne moze bez love,ali me zanima misljenje o mogucoj reakciji sluizbenika,koji su iz svih postova,vise nego prijatni.:;D:

Neverhood
18.12.2009, 21:12
Čestitke svim novo pozelenelim forumašima kao i budućim kao što je Dreadnot!:1081:
Šaljemo samo pozitivnu energiju.

dragonn
19.12.2009, 08:15
Cestitke Nocturno i od mene, sve najbolje "preko bare" :grin:

Zabica
19.12.2009, 09:02
Cestitam nocturno! Valjda cemo svi tako glatko proci!
Nas intervju ceka 19.01, sto bi dreadnot rekao - na Bogojavljenje :grin:

Milosdv
20.12.2009, 02:56
I ja se pridruzujem
ČESTITAM svima koji su dobili i koji ce dobiti :bravo::beer::woohoo:

nocturno
20.12.2009, 19:59
Drugari, hvala svima!

Zaista, i vama zelim sve najbolje i mislim, kako bi bilo lepo kad bismo tamo ziveli relativno blizu pa da se vidjamo i druzimo.
Ako nista drugo, ne bi bilo lose da se dogovorimo nesto.
Kako ko odlazi, da se nadjemo neki dan pre toga i proslavimo to makar jednim picem svi zajedno i tako putnicima pozelimo srecan put i razmenimo kontakte. Sta mislite? Znam da je mozda neizvodljivo jer svi zivimo u razlicitim mestima manje vise, ali bilo bi sjajno.

Da odgovorim na Lenhijev predlog i pitanje.

E-mail koji sam dobio od prijatelja je krajnje neformalan i potpuno u skladu sa "funkcijom" posiljaoca tj prijateljem. Dakle jedna opustena i prijateljska forma.
Bas kao sto biste i vi sami poslali mail prijatelju kad ga pozivate ili kad on vas poziva. Znaci potpuno privatni mail.
Nista zvanicno i nista po nekom pravilu i sta ti ja znam sto bi bilo od koristi da se postavi na forum.
Bukvalno ovako (cestitaju mi na selekciji, pozivaju da budem kod njih koliko zelim, jedva cekaju da me vide i nadaju se da ce to biti skoro pa da idemo zajedno na skijanje i da ih obavezno obavestim kako je prosao intervju). Na kraju, u mail-u, vizit karta firme gde rade tako da ih sluzbenici ambasade mogu kontaktirati ukoliko zele.
Bez ikakvih formalnosti, nista magicno, carobno, specijalno itd vec obican mail.

Sto se, racuna u banci tice, preko 30000 EUR ili preko 43000 USD.
Ali nemojte to posmatrati kao bilo kakav reper jer to je novac koji imam na racunu, Da imam 5000, doneo bih izvod sa 5000, da imam milion onda milion.

Apsolutno verujem da se odluka o (ne)izdavanju vize donosi na osnovu celokupnog utiska koji se stice o aplikantu:

- Gde/kod koga cete boraviti za pocetak kad stignete?
- Ko ce vas izdrzavati? Domacin, vi sami?
- Ako sami, koliko novca nosite?
- Ako domacin, imate li AOS ili makar neki dokaz da vas zovu (mail i sl.)?
- Sta cete raditi?
- Da li vec imate ili trazite posao?
- Ukupan utisak koji odajete

Verujem, da mozete biti i bez dinara u dzepu kao i sa mnostvom novca, a da nista od toga ne bude presudno. Tako da verujem da moze i bez potvrde iz banke, ali generalno na neki nacin morate pokazati da cete tamo moci da se izdrzavate kad dodjete (sami svojim novcem, vec ponudjenim poslom ili tako sto ce vas izdrzavati neko kod koga idete).

Veliki pozdrav!


____________________________________
30.11.2008.: Elektronska prijava uradjena
08.06.2009.: Prvo pismo stiglo
CN: 2010EU00011xxx...
12.06.2009.: Dokumenta poslata u KCC
15.06.2009.: Dokumenta dostavljena u KCC
09.11.2009.: Drugo pismo stiglo
16.12.2009.: Intervju, viza odobrena :bravo:
17.12.2009.: Preuzet vizirani pasos i koverta :1081:

cile
21.12.2009, 13:28
Nocturno,
hvala puno na iscrpnom postu,a tvoj predlog o okupljanju je fenomenalan!:bravo:
Nadam se samo da i nas izvuku:obrva:

lenhi
22.12.2009, 08:02
Hvala druže na detaljnom odgovoru.
Svako dobro!

Vrtlog
24.12.2009, 13:44
Nisam se javljao neko vreme pa konacno stigoh i to da uradim .
Uspesno smo obavili lekarski pregled u Smiljanicevoj ulici , bilo je sasvim OK da kazem cak i opusteno .Posto se sad spremamo za intervju ( 12. Januara ) hteo sam da dobijem potvrdu od vas koji ste prosli , da li su potrebni prevodi za dokumenta koje nosim na intervju ? Negde sam u forumu procitao da vise nisu potrebni prevodi na engleski , neko je napisao a nemogu da se setim ko .
Znaci , moje pitanje je da li je potrebno da prevodim dokumenta na engleski ako jeste onda koja ?
Svima koji nesto znaju o ovome molio bih da napisu svoj komentar ,
unapred zahvalna cetvoroclana porodica

Bane
24.12.2009, 14:33
Nisam se javljao neko vreme pa konacno stigoh i to da uradim .
Uspesno smo obavili lekarski pregled u Smiljanicevoj ulici , bilo je sasvim OK da kazem cak i opusteno .Posto se sad spremamo za intervju ( 12. Januara ) hteo sam da dobijem potvrdu od vas koji ste prosli , da li su potrebni prevodi za dokumenta koje nosim na intervju ? Negde sam u forumu procitao da vise nisu potrebni prevodi na engleski , neko je napisao a nemogu da se setim ko .
Znaci , moje pitanje je da li je potrebno da prevodim dokumenta na engleski ako jeste onda koja ?
Svima koji nesto znaju o ovome molio bih da napisu svoj komentar ,
unapred zahvalna cetvoroclana porodica

Nisu potrebni prevodi.
Napravite samo kopije dokumenata koje zelite da zadrzite (diplome...) i overite ih u opstini (kad overavate recite da vam trebaju za regulisanje radnog statusa i necete platiti nista). Mi smo nosili samo overene kopije diploma sa faksa. Sve ostalo smo predali u orginalu (kopije nismo ni imali).

Srecno.

nocturno
25.12.2009, 23:58
Cao!

Ja sam sva dokumenta fotokopirao i nigde ih nisam overavao.
I ja sam takodje procitao da prevod nije potrebam, ali tada sam vec sve imao prevedeno tako da nisam vise razmisljao.

Zadrzali su prevod uverenja iz suda i policije.
Ostale prevode nisu.

Puno srece!! :-)


________________________________
30.11.2008.: Elektronska prijava uradjena
08.06.2009.: Prvo pismo stiglo
CN: 2010EU00011xxx...
12.06.2009.: Dokumenta poslata u KCC
15.06.2009.: Dokumenta dostavljena u KCC
09.11.2009.: Drugo pismo stiglo
16.12.2009.: Intervju, viza odobrena :bravo:
17.12.2009.: Preuzet vizirani pasos i koverta :1081:

dragonn
26.12.2009, 07:46
Pozz,

Sto se prevoda dokumenata tice ja nista nisam prevodio. Nosio sam samo originale i fotokopije najobicnije, originale su mi pogledali i zadrzali potvrde iz suda i policije i izvod iz maticne knjige rodjenih ali onaj medjunarodni. Fotokopije mi niko cak nije ni trazio ni pogledao.

Puno srece i od mene naravno :)

LjupkaB
30.12.2009, 10:18
Zdravo svima
Evo da i ja prenesem malo pozitivu energiju
Juce smo ja, moj suprug i nas trigodisji sin dobili vizu:1081:
Razgovor je trajao ne duze od 2 minuta, t.e isto kao i da nije bilo razgovora.
Konzul ni je samo cestitao, i rekao- srecno u ostvarenje vas Americki san. I naglasio da ponesem original iz moje diplome zato sto mi je potrebna i u USA.
Zelim srecu svima i hvala jos jednom sto ste u toku ovih 6 mjeseca bili uz nas.
Pozdrav i sreka i za site makedonci- znaci intervjuto e najlesniot del od celava ovaa postapka. Samo opusteno i hrabro.
Drzime sreke na site!!!!!!!1

dragonn
30.12.2009, 10:43
Cestitke na dobijenoj vizi i sve najbolje :)

Neverhood
30.12.2009, 12:00
Tako je ljudi samo pozitivno! Idemo!

mitar
30.12.2009, 16:03
Cestitke svima koji su vizirani!

krajce2
30.12.2009, 21:33
Cestitki LjupkaB, zelim vam sve najbolje :bravo::bravo::bravo:

LjupkaB
31.12.2009, 16:04
Fala na site!!!!!!

I Srekni Novogodisni i Bozikni praznici :beer:

cile
01.01.2010, 14:56
Cestitke i sve najbolje Vam zelimo!:;D:

imarkovic
04.01.2010, 20:33
Cestitke i od mene. Da bog da meni ovako cestitali.:grin:
Imam jedno pitanjce, i pored toga sto su mi oci ispale trazeci nesto slicno na forumu, i dalje sam u nedoumici.
Pre nego sto se zakunem da je sve na onoj prijavi popunjenoj u junu istina, da li cu moci da je vidim? Naime, nista mi nismo slagali. Neke sitnice su se promenile, muz je bio nezaposlen, sad radi, ja sam nasla stari pasos sa USA vizom... I, najvaznije, prijavu mog muza imam kopiranu, pa sam primetila da sam neki datum omasila za par dana. A trudila sam se, majke mi. Trema valjda. A u svojoj nemam pojma sta sam pisala. Ako ima gresaka, nisu namerne. Da li je neko nesto pogresio, kao ja, slucajno, pa to ispravljao na licu mesta?

dejancic
04.01.2010, 22:15
Nemoj sad da se vadis, bolje lepo priznaj da si lagala u prijavi pa da ti onda odgovorimo na postavljeno pitanje :belj: :grin:

imarkovic
04.01.2010, 22:21
:1072: Ih, bas si neki!
Tvoj broj jos nije current!:woohoo:
Trebace tebi doktor kad budes u USA bez osiguranja. Nemoj mene da trazis.:1060:

dejancic
04.01.2010, 22:34
Trebace tebi doktor kad budes u USA bez osiguranja. Nemoj mene da trazis.:1060:

Meni vec sad treba doktor :grin:, ali leka i vakcine za moje ludilo nema pa nema ni potrebe da moje simptome spominjes onima iz Smiljaniceve :1072:

joksy
09.01.2010, 01:29
Zdravo svima

Da ispricamo i nase pozitivno iskustvo razgovora u ambasadi.
Moram prvo da kazem da je ovo nase najbolje iskustvo sa ambasadama. Pocevsi od obezbedjenja pa sve do konzula svi su bili vrlo ljubazni i susretljivi.
Ujutro je bilo vrlo hladno i padao je sneg, pravi zimski dan. Zato sto smo bili sa malom odma su nas pozvali da udzemo unutra. Na prijemnom odeljenju su nam uzeli dokumente i sredili ih kako njima odgovara, da bi razgovor za sluzbencom bio brzi i ona dobila dokumente koji su joj stvarno potrebni.sluzbenica je bila kao i svi ostali ljubazna i sasvim normalna( kako ne ocekujes u ambasadi imajuci u obzir kroz sta sve treba da prodzes da bi dobio jednu obicnu biznis vizu)....
Kratak razgovor , Pitanja kao: dali ste vec bili u Americi( inace razgovara sa osobom koja e izvucena na lotariji , ne sa svima , osim ako nema neko konkretno pitanje) , o obrazovanju , o affadavit( mi smo to imali od prijatelja pa je samo pitala dali da nam tamo posalju social security number).....
Nista posebno.
Posle toga uzimaju ti fingerprint i kratak razgovor sa konzulom.Mi cak nismo bili ni svesni da razgovaramo sa njim, jer je bio posve normalan kao i svi ostali , dobili smo cestitke i informaciju da ce nam viza biti gotova vec sledeceg dana.
Eto ,kratko,ali to je bilo nase iskustvo sa ambasadom u Skopju.
Ako je ovo neki znak , onda je pocetak obecavajuci...

Pozdrav

mitar
10.01.2010, 19:11
@ joksy

Cestitam!

dragonn
11.01.2010, 06:22
Cestitke i sve najbolje preko :grin:

pervan
12.01.2010, 13:37
Da se pohvalim, i ja sam danas prosao intervju, a vizu i onu famoznu kovertu za ulazak u SAD trebam doci podici za dva dana :==D:
Sve je otprilike proslo bez problema. Prozvali su nas po listi ispred ambasade i tako smo i ulazili. Poslije pretresa u prijavnici, poslali su me u jednu ovecu prostoriju gdje sam zavrsio cijeli proces.
Uzgred receno, ambasada u Skopju je nevjerojatno zdanje.
Na ulazu ceka jedan sluzbenik i svrstava sve potrebne dokumente, sliku i pasos i kaze vam da pricekate dok vas ne pozovu. I da, pitao me da li imam neko garantno pismo. Ja sam mu odgovorio da nemam i ostalo je na tome.
Na zidu stoji 32-incen LCD televizor na kojem se vrte spotovi sa americkim ambasadorom i makedonskim funkcionerima, spotovi o americkim donacijama u Makedoniji i amerikanci koji nam govore “Welcome”. Na zalost, arhitekta je zaboravio na taj televizor, ili su se njega poslije sjetili, pa su preko lijepog drvom oblozenog zida postavili ruzan plasticni kanal po kojem idu kablovi za televizor.
Ubrzo zatim (poslije nekih 10-tak minuta) pozvao me drugi sluzbenik na salter i pitao da li znam da je uslov za dobijanje americke vize odredjeni stupanj obrazovanja ili radno iskustvo, te da li znam da se sredstva koje cu uplatiti za vizu ne vracaju u slucaju da mi se viza ne odobri. Kad sam potvrdno odgovorio, pozvao me da uplatim $775. Poslije toga sam se vratio na isti salter gdje me je docekao drugi sluzbenik koji je poceo prelistavati dokumente. Kad je dosao red na diplomu, potrazio mi je original i podrobno ga razgledao. No, potom je doslo do problema. Nisam naznacio adresu u SAD-u na koju zelim da mi dodju Zelena karta i SSN. Kad sam mu rekao da jos ne znam gdje ce to biti i da to nije bio uslov za izdavanje vize, rekao mi je da im moram dati neku adresu jer mi inace ne mogu izdati vizu. Srecom, imao sam adresu bivseg poslodavca (prije deset godina sam radio kao student par mjeseci u SAD-u), pa sam mu dao njegovu adresu. U protivnom bi imao problem. A primjetio sam da se i jedan par sa djecom do mene suocio sa istim problemom, no ne znam kako su ga rjesili. To nitko na ovom forumu jos nije rekao. Nije moguce da ste svi vi koji ste otisli preko “velike bare” tamo imali nekoga!? Znaci, adresu morate imati. Mozda je poslije mozete promjeniti kad budete ulazili u SAD, kao sto su neki forumasi vec napisali, no u ambasadi morate dati neku adresu ili vizu necete dobiti!
Poslije toga je sve vec islo glatko. Sad su na red dosli americki sluzbenici. Jedna ljupka zenica koja mi je uzela otiske svih prstiju i na kraju konzul. Iako mi se ova posljednja dojmila kao jos jedan od sluzbenika (bila je iza saltera, a ja ocekivao posebnu prostoriju i razgovor u cetiri oka). No, i ona je bila prijazna. Postavila mi je par obicnih pitanja – gdje sam zavrsio fakultet, gdje sam rodjen, da li imam rodjake u SAD-u, a potom mi dala fiskalni racun za uplacena sredstva za vizu i rekla da dodjem po vizu za dva dana.
Da sumiram, ja sam sam, imam visoko obrazovanje i nemam nikoga tko ce me cekati tamo – garanciju mi nisu trazili, niti insistirali na njoj, niti me pitali kod koga cu ici, no adresu za dostavu Zelene karte su mi trazili. Ja se bojao prvoga, a ovo drugo nisam ni ocekivao. Kao po obicaju.
E sad, viza je tu, no pravi problemi tek nadolaze... Zao mi je sto jos na forumu nisam nasao nikoga tko je bio u ovakvoj situaciji (sam bez igdje ikoga) da kaze kako se snasao tamo, da li se je uopce snasao i da li je uopce otisao? Kod mene je ovo posljednje jos u igri.

Vrtlog
12.01.2010, 22:39
Hocu i ja da prenesem iskustvo sa naseg intervjua , bilo je sasvim opusteno i ukoliko je sve spremno sa papirima nema prepreke . Sam intervju je bio vec uobicajen , pitanja ista tako da smo bili spremni .Ostaje nam sutra da preuzmemo pasose i da pocnemo da planiramo sledeci korak .
Svima koji imate zakazan intervju porucio bih da nebrinete i opusteno .:bravo::bravo:

Neverhood
12.01.2010, 23:34
Cesitke ljudi i srecno u novom zivotu! :1081:

Vrtlog
13.01.2010, 23:56
Cesitke ljudi i srecno u novom zivotu! :1081:

Hvala najlepse pozdrav:bravo:

dreadnot
14.01.2010, 09:43
Hocu i ja da prenesem iskustvo sa naseg intervjua , bilo je sasvim opusteno i ukoliko je sve spremno sa papirima nema prepreke . Sam intervju je bio vec uobicajen , pitanja ista tako da smo bili spremni .Ostaje nam sutra da preuzmemo pasose i da pocnemo da planiramo sledeci korak .
Svima koji imate zakazan intervju porucio bih da nebrinete i opusteno .:bravo::bravo:

Sada mozes da se zavrtis od srece i uzivas! Puno srece!

amilio
14.01.2010, 16:19
Viza odobrena .... evo i naseg iskustva .... dosli u ambasadu u 8:30, do 9:15 zavrsili na salteru sa predajom papira, rekli nam da prosetamo do pola 10, u pola 10 se vratili, u 12 nas prozvali da damo otiske, zatim da platimo i kod konzula na intervju. Do 12 zavrsili sve. Konzul nas je pitao gde cemo da idemo i sta planiramo tamo da radimo. Ceo razgovor je trajao max 10 min. Naravno, prvo date zakletvo da je sve sto ste napisali i sto cete reci istina.

Konzul nam pozeleo srecan put uz napomenu da ce viza za suprugu stici za 7-10 dana jer jer rodjena u hrvatskoj a ja sam napisao prilikom prijave Foreign State of Chargeability: Srbija pa moraju da traze novu vizu za nju ali kontam da ce sve biti ok. (Rodjena je u CRO ali ima srpsko drzavljanstvo pa sam kontao da treba da napisem Srbija)

Svi su bili krajnje prijatni .... Imao sam neoverene kopije samo diplome bez bilo kakvih prevoda.

Mozda bitna stvar je da smo imali male peripetije oko placanja jer neke novcanice koje sam juce podigao iz BancaIntesa nisu prolazile kroz njihov aparat tako da ponesite mozda malo rezerve za svaki slucaj.

Toliko od mene ... srecno svima .....

imarkovic
14.01.2010, 21:34
Cestitam, amilio!
Zelim vam sve najbolje u novom zivotu!:bravo:

LjupkaB
15.01.2010, 09:49
Cestitame i zelimo vam puno srece u USA:bravo::bravo::bravo:

milena_ns
15.01.2010, 16:03
Cestitke svima.... :bravo:

wrath:of:the:lich:king
15.01.2010, 16:42
Hehe, potpuno isti intervju kao moj, ukljucujuci i cekanje na moju vizu. E pa cestitam!! Kakvi su dalji planovi, kada cete ovamo?

amilio
16.01.2010, 11:08
@svima : Hvala puno !

@wrath:of:the:lich:king : Ja sam mislio da to samo nama moze da se desi :) . Koliko si dugo cekao na tu novu vizu, nama rekose 7-10 dana? Mi cemo ici u LA, tamo mi je brat.

amilio
16.01.2010, 11:28
Planiramo da dignemo sidro u Junu kada klinac zavrsi skolsku godinu.

imarkovic
18.01.2010, 18:18
Videh sad da Zabica ima intervju sutra ujutro. Verovatno joj veceras nije do foruma, ali neka joj je sa srecom!

Zabica
18.01.2010, 21:49
Videh sad da Zabica ima intervju sutra ujutro. Verovatno joj veceras nije do foruma, ali neka joj je sa srecom!

Hehe jos kako mi je do foruma, proveravamo poslednji put da li imamo sve sto treba (kao da veceras nesto pa mozemo da promenimo!)
Hvala puno, javljamo se sa vestima!

Sloba_Kg
19.01.2010, 05:14
Mozda bitna stvar je da smo imali male peripetije oko placanja jer neke novcanice koje sam juce podigao iz BancaIntesa nisu prolazile kroz njihov aparat tako da ponesite mozda malo rezerve za svaki slucaj.




Neka je sa srecom.
Isto se i nama desilo pre godinu dana, to sa novcanicama.
Njhov aparat izgleda ne valja jer su sve moje novcanice bile iz usa.
Meni su kratko rekli da oni imaju svoj sistem..
Sve najbolje.

Zabica
19.01.2010, 23:09
E pa evo i naseg iskustva!
Sve je proslo uglavnom ocekivano, dakle ok, osim sto sam ja - evo javno to priznajem - potpuni kreten pa sam na kraju ispustila da donesem potvrdu iz svajc. policije (tamo sam studirala 3 god.) Da, da, znam, svi su mi rekli "pa sve gde si zivela preko 6 meseci..." ali jbg. Necu ulaziti u detalje zasto je tako ispalo.
:budalo:
Medjutim, nisu nam uzeli za zlo, rekli su da su svi papiri ok i da donesemo taj papir i javimo se za vizu. Tako da to ocekujemo da zavrsimo u narednih 10 dana tj cim stigne potvrda koju smo danas odmah posle intervjua narucili.
Od detalja, standardno. U pola 9 nas uveli, oko 9 nam je ljubazni (preljubazni - paranoja!) gospodin uzeo dokumenta, popricao, ispitao (kao procaskao) poslao nas da se moj muz ponovo fotografise jer mu na slici nije dovoljno velika glava :grin: , oko 11 su nam uzeli otiske, novac (vise novcanica nije htelo da prodje, preznojili smo se dobro, medjutim isprovlacio je kroz vise aparata, na kraju su sve prihvacene) i onda smo cekali razgovor. To je bilo bas kratko, gospodja sa kojom smo razgovarali je pitala neke osnovne stvari, na koje je naravno znala odgovor i naravno ljubazno se prijatno iznenadjivala kad to cuje od nas :grin: Da li imamo rodjake tamo, gde je moj muz dobio posao, sta cu ja da radim, koliko puta smo bili u USA, sta sam zavrsila od skole... i kao Baltimor je bas super za mlade ljude, bice vam zanimljivo, ima sadrzaja, ma fino sve.
Pazite da vam se ne desi kao drugarima Suboticanima (pozdrav!!! :pozz: ) da se pre ulaska u salter salu ne javite na salter ispred, pa da onda niko satima ne zna (?!?!) da ste tu i ne prozove vas.
Toliko od mene za sad, javljam kad bude novih momenata.
Pozzz svima i srecno!

ministar
20.01.2010, 00:58
Pozdrav svima,

Da prenesem ukratko moja iskustva sa intervju.
Prvo, da se pohvalim da sam pozeleno. A broj je 2010EU000197xx
Kako zivim u inostranstvu, nisam isao preko ambasade u srbiji, pa je moje iskustva malo drugacije.
Da napomenem da drugu kovertu nikad nisam dobio, ali sam putem emaila od KCC saznao kad mi je intervju. Posle tog intervjua, poceo sam direktno da kontaktiram ambasadu gde mi je intervju zakazan - i svaki put kad sam ih kontaktirao dobio sam precizne i ljubazne odgovore.
Na intervju sam poneo sva original dokumenta, overene fotokopije i prevode na engleski.
Ono sto su mi trazili je

1. Pozivno pismo iz KCC
2. Diplomu srednje skole (nisam imao i bunili su se oko toga, ali su na kraju prihvatili master diplomu jer sam i original imao na engleskom jeziku
3. Diplomu sa faksa - master diplomu
4. Potvrda iz policije iz Srbije da nisam osudjivan
5. Potvrda iz zemlje gde je ambasada - da nisam osudjivan
6. Pitali me za vojsku - nisam sluzio jer sam odlozio do daljeg
7. Pitali me da uplatim novac - platio kreditnom karticom
8. Trazili pozivno pismo, ili potvrdu o assets ili ugovor o zaposljenju - ja odneo izvod sa banakovnog racuna i to je bilo dovoljno
9. Birth certificate - izvod iz maticne knjige rodjenih
10. Sliku
11. Pasos
12. Ja sam im ponudio i stari pasos gde imam US vizu. Ali su prvo rekli da ne treba, da bi kasnije trazili i to kako bi se uverili da sam na vreme napustio zemlju.


Sve kopije i prevode su mi uzeli, a izvode iz policije su uzeli originale

Preko toga sam nosio i potvrdu iz suda da nisam osudjivan, ugovore koji potvrdjuju moje radno iskustvo - nisu mi trazili, potvrdu o drzavljanstvu - nisu trazili...
Takodje sam nosio i stari pasos jer mi u njemu stoji viza kada sam putovao u USA pre paar godina. Pitali su me za neku avionsku kaartu ili neki dokaz da sam se vratio na vreme. Kako nisam imao, trazili su mi stari pasos da vide tip vize i daa li je bilo problema.
Takodje su me zamolili da napisem i koju sam srednju skolu zavrsio . jer to nisam popunio u original DS230 dokumentu...
Pitali su me za adresu u USA, ali ja to nisam popunio i nisam imao definisano u trenutku intervjua. Rekli su mi da cu verovatno dobiti vizu, ali da mi je nece izdati dok im ne dostavim tu informaciju!
Pitao sam daa li zele da vide racune od doktora. Rekli su da nije obavezno, da to provereavaju povremeno radi kontrolisanja doktora - da slucajno ne naplacuju previse. Inace mene je lekarski ovde kostao oko 40000 dinara...

Dobio gomilu afimrativnih pitanja od sluzbenice - vecinu pitanja se ne secam.
Potom sam cekao pola sata, da bih imao razgovor sa officirom.
Sa njim je bilo brze i efikasnije. Pitao me generalna pitanja cisto da vidi o cemu se tu radi, ko sam, sta sam i kakve su mi namere...
Na kraju mi je rekao da im dostavim adresu u USA gde mogu da primimi postu, takodje i kontakt telefon te osobe...
Zaboravio je da me pita da pod zakletvom potpisem aplikaciju, pa sam ga ja podsetio da to treba da se uradi, na sta se on izvinio i dao mi da potpisem...

Adresu sam im dostavio emailom i posle 3 dana obavestili su me da mi je viza uradjena i da mi je poslat paket postom!

Saznao sam takodje da od dana stampanja/odobrenja vize imate rok od 6 meseci da udjete u zemlju i aktivirate vizu. Posle toga, mozete da izadjete iz zemlje, a da bi zadrzali status permanent residenta, morate u prvih godinu dana u zemlji provesti bar 6 meseci, nebitno da li je to prvih sest meseci ili zadnjih sest meseci...

To je to ukratko...

Ja za sada jos uvek ne znam kad ulazim u USA, gde idem i slicno.
Namera je da nadjem posao preko neta, pa da na taj nacin odlucim gde idem.
Prva opcija mi je Kalifornija - prvenstveno zbog klime. Gradovi LA, SF, San Diego
Druga opcija New York - zbog najbolje opcije za karijeru
Posle toga u obzir dolaze Chicago, Portland/Oregon, Seattle/Washington, pa sve ostalo...

Sta vi mislite o toj ideji?

Pozdrav i srecno svima koji ocekuju rezultate!

Milosdv
20.01.2010, 14:03
ministar

"Kako zivim u inostranstvu, nisam isao preko ambasade u srbiji, pa je moje iskustva malo drugacije."

A gde ti je to inostranstvo o kome pricas koja zemlja?

"Inace mene je lekarski ovde kostao oko 40000 dinara..."

Poprilicno velika suma, samo daj reci gde je to ovde?

"Ja za sada jos uvek ne znam kad ulazim u USA, gde idem i slicno."

Pretrazi malo forum imas sve odgovore http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=9

Cestitam svima na dobijanju vize :bravo:
Pozdrav :;D:

dreadnot
21.01.2010, 09:46
Pridruzujem se cestitkama i zelim pozelenelima puino srece u novom zivotu. Mi sutra idemo na lekarski a intervju je sledece srede... priblizilo se...

dare_ns
26.01.2010, 20:13
dreadnot, sretno sutra na slavi ;) pa da javish kako je proshlo :)

mitar
27.01.2010, 15:08
Dreadnot javljaj kako je bilo!!!

Neverhood
27.01.2010, 15:50
Jes vala, javi se, da cujemo kako je bilo!

dreadnot
27.01.2010, 16:30
Ma bilo je super, opustencija, samo je malo dosadno...
Dosli u pola devet, prozvali nas, usli unutra i blejali do 9.15 kada smo predali papire. Ja sam se blago reci zeznuo (tele jedno), zvao ambasadu, lepo pitao sta sve treba od dokumenata pojedinacno, po osobama, i rekli mi da potvrda iz MUP-a treba samo za nosioca, tj. moju gospodju, kad cvrc, treba i za mene, pa sam im to ostao duzan. Onda blejali do 11 h, tad smo platili kintu. Sve novcanice, kupljene po beogradskim bankama, prosle bez problema. Oko pola 12 nam uzeli otiske prstiju. Moja lepsa polovina je valjda bila posebno nervozna, cak je isla i da pere ruke, ali dzaba, nisu uspeli da joj skinu otiske - ma rodjena za kriminal, znao sam. Onda negde oko podne odemo na razgovor, mlada dama preko puta nas izuzetno ljubazna, krene prvo moja lepsa polovina, kao izabrana (ne samo mog srca, vec i luitrije) da prica, ali onda ja kao glava porodice i buduci sljaker uzmem banku i udri sve po engleski, da ne zamaram prevodioca, a vidim i njoj milo, rec o ovom, rec o onom jedno pet minuta. Na kraju sluzbenica kaze da je sve u redu ali da ne mogu da nam odmah daju vize jer treba da dostavim moju gore pomenutu potvrdu iz MUP-a. Ja ih jos priupitam da li je moguce da odlozimo viziranje do pocetka aprila, kazu da nema frke i da mogu i tada da donesem potvrdu (ali cu ja to ipak da odradim ranije). I to je to... (sad sam ja kao ladan ko spricer)..... MA LJUDI, MI SMO POZELEEEENEEELIIIII!!!!!!!!!!!

el magico
27.01.2010, 17:09
a sad trubači!
svaka čast Dreadnot, nek je sa srećom! :bravo:

dare_ns
27.01.2010, 17:27
e neka ste zazeleneli nakon toliko upornih godina :)

dejancic
27.01.2010, 18:38
Cestitam :bravo:

nevena
27.01.2010, 19:23
bravo, dread, i ja se pridružujem čestitkama :bravo:

nemili
27.01.2010, 19:39
Prikljucujem se cestitkama Dread-u! Mislim da ove zelene karte idu u prave ruke, ako to uopste moze da se kaze za nekoga. Ali za nekoga ko ima porodicu, decu, zdravo razmislja i pravi realno planove... mislim da je u svakom slucaju pravi pogodak. A i na kraju ovi sveci i datumi to potvrdjuju! :D

dragonn
27.01.2010, 19:55
Extra Dread, cestitke i od mene :D

milena_ns
27.01.2010, 20:08
Sve cestitke. Ma samo nek' je veselo. :harmonik::trubac:

imarkovic
27.01.2010, 21:21
Svaka cast! Sve najbolje vam zelim!:bravo:

dreamerns
27.01.2010, 21:25
Cestitke i od mene....sada je vreme da se razmislja gde se seliti :-)

mitar
27.01.2010, 21:58
@dreadnot

nek je sa srecom,zelim da vam brzo prodje ovaj period dok ne odete preko!!!

lala
27.01.2010, 22:19
iskrene cestitke i sve naj bolje i naravno srecan put i puno srece u pocetku novog zivota,jedan od malo brojnih ljudi na forumu koji su uvek iskreno i bez gordosti i nadmenutosti odgovarali i pomagali drugim,jos jednom cestitam.

krajce2
27.01.2010, 22:53
Cestitke:bravo::bravo::bravo: zelim vam sve najbolje

LjupkaB
27.01.2010, 23:36
Cestitam i jas so mojata familija i mnogu sreka vo USA:bravo:

dreadnot
28.01.2010, 09:06
Mili moji i dragi, hvala vam svima na lepim zeljama i cestitkama, zaista mi puno znace.
A sada, dan posle, jos uvek nisam svestan svega, kao da je bilo kroz san. Osecaj je jako lep. Nisam juce napomenuo da su predlozili, ako hocemo, da odmah nalepe vizu zeni i sinu, a meni kad donesem potrebnu potvrdu, ali smo to glatko odbili - kad smo do sada isli sve zajedno, nek tako ostane i dalje.
Da, sto rece drimerns, sad treba praviti planove kuda i kako. To mi je cele prosle noci (kao i prethodnih meseci) bilo u glavi i za dan - dva, dok samo prikupim jos neke podatke koje sam zamislio, krecem u akciju preplavljivanja americkog trzista rada svojim rezimeima, pa sta nam Bog da. I u ambasadi sam objasnio da cu tek sada da trazim posao i da adresa koju smo dali nije i konacna destinacija, vec cemo otici tamo gde bude bilo posla, sto je dama preko puta primila sa ocitim razumevanjem. Nism vam nista pisao o iskustvima sa lekarskog pregleda, ali to je tako jednostavno i opusteno, da cak nije ni vredno spomena.
Sa nestrpljenjem cekam vesti o vasim uspesnim intervjuima! (ili prvim kovertama, za novije clanove)

lenhi
28.01.2010, 09:58
Čestitke dreadnot i od mene!
Kao što neko reče zaslužio si svojim odnosom prema drugima na forumu!
Srećno!

mari
28.01.2010, 13:53
Pridruzujem se cestitkama. Sve najbolje vam zelim. Nemoj sad da odes i da nas sve ovde zaboravis, a znas i sam koliko smo zeljni informacija, kao i dobrih iskustava koja nam dodju kao inspiracija.
Srecno i cestitam jos jednom!

Milosdv
28.01.2010, 23:08
dreadnot

Sad sam video da si NAPOKON pozeleneo! :punk::ziveli2::icon_coo::pucpuc2:
Cestitam ti i zelim vam puno srece u nastavku !!! :grin::bravo:

dreadnot
29.01.2010, 11:55
Nisam ni mislio da sada odem, kad mi je ovde tako fino i toliko ljudi mi salje lepe zelje. Pa ko bi normalan to propustio??? Jedino se plasim da kada budemo otisli za USA (negde krajem septembra, najkasnije), ne budem u prilici da se konektujem dok se ne snadjemo i nabavimo komp, ali to su ipak objektivni razlozi.
Mislio sam da otvorium novu temu, ali posto je vezano za iskustva posle intevjua, mada ne direktna, ipak cu ovde da postujem.
Ocekujte neocekivano - kao u Velikom Bratu - kada objaviote svojim najblizima da ste prosli intervju i da definitivno idete. Moja keva je ceo dan bila kao da su joj javili da joj je neko umro, presekla se zena nacisto. Reakcije bliskih prijatelja su bile tipa "Nemoj da se ljutis, ali sam se potajno nadao/la da ce vas odbiti". Sta da kazete na to? Da se ljutite na prijatelje sto vam ne zele ono sto sami sebi zelite ili da budete srecni jer im je toliko stalo do vas da ne mogu da zamisle da se odvajate, mozda i zauvek? Prilicno zeznuta sitiuacija sa psiholoskog stanovista, samo jos jedna briga na vratu, kao da ih je malo i bez toga.
Licni osecaj, u nastavku - posle srece, odusevljenja i kasnije blage otupelosti jer je sve proslo, eto i dodatnog straha i neizvesnosti - sad nema nazad, to je sto je, kako dalje. Kao da je do sada postojala i kod nas ta neka mala kvazi sigurna luka - mozda i ne prodjemo, sve smo uradili sto je do nas, tu nema kajanja, ali eto, nece nas. Sada toga vise nema. Hoce nas, treba se spremati za cupanje korenja i preseljenje. Odakle poceti, na sta sve misliti? Verujte mi, nije ni malo lako, posebno ako nemate jasnu finansijsku shemu i nekoga ko je 100% siguran sa one strane bare i kod koga mozete bez pardona da odete. Zbog toga smo malo i odlozili viziranje pasosa, da ostavimo vise mesta za planiranje.

dreamerns
29.01.2010, 16:58
Nisam ni mislio da sada odem, kad mi je ovde tako fino i toliko ljudi mi salje lepe zelje. Pa ko bi normalan to propustio??? Jedino se plasim da kada budemo otisli za USA (negde krajem septembra, najkasnije), ne budem u prilici da se konektujem dok se ne snadjemo i nabavimo komp, ali to su ipak objektivni razlozi.
Mislio sam da otvorium novu temu, ali posto je vezano za iskustva posle intevjua, mada ne direktna, ipak cu ovde da postujem.
Ocekujte neocekivano - kao u Velikom Bratu - kada objaviote svojim najblizima da ste prosli intervju i da definitivno idete. Moja keva je ceo dan bila kao da su joj javili da joj je neko umro, presekla se zena nacisto. Reakcije bliskih prijatelja su bile tipa "Nemoj da se ljutis, ali sam se potajno nadao/la da ce vas odbiti". Sta da kazete na to? Da se ljutite na prijatelje sto vam ne zele ono sto sami sebi zelite ili da budete srecni jer im je toliko stalo do vas da ne mogu da zamisle da se odvajate, mozda i zauvek? Prilicno zeznuta sitiuacija sa psiholoskog stanovista, samo jos jedna briga na vratu, kao da ih je malo i bez toga.
Licni osecaj, u nastavku - posle srece, odusevljenja i kasnije blage otupelosti jer je sve proslo, eto i dodatnog straha i neizvesnosti - sad nema nazad, to je sto je, kako dalje. Kao da je do sada postojala i kod nas ta neka mala kvazi sigurna luka - mozda i ne prodjemo, sve smo uradili sto je do nas, tu nema kajanja, ali eto, nece nas. Sada toga vise nema. Hoce nas, treba se spremati za cupanje korenja i preseljenje. Odakle poceti, na sta sve misliti? Verujte mi, nije ni malo lako, posebno ako nemate jasnu finansijsku shemu i nekoga ko je 100% siguran sa one strane bare i kod koga mozete bez pardona da odete. Zbog toga smo malo i odlozili viziranje pasosa, da ostavimo vise mesta za planiranje.

Stvari se dosta mogu promeniti do kraja septembra. Cesto je tako, jer ces sada malo vise poceti da mislis na drugu stranu :-)
Sto se prijatelja i rodbine tice...ne brini. To je normalna reakcija. Ljudima je sa jedne strane tesko da te izgube, sa druge strane su zabrinuti za tebe i po nekima verovatno ne cinis dobru odluku. To su verovatno svi ovde prosli. Videces u septembru kada budes sretao prijatelje koje redje vidjas, svi ce te pitati: Jos nisi otisao? Usput ce polako svi poceti da te otpisuju za buduce planove...i to ume malo da boli, ali sta je - tu je, takva je situacija :-)
Gledaj to ovako: ti napustas njih, ne oni tebe. Ako im je stalo do tebe, vremenom ce shvatiti i prihaviti tvoju odluku kao nesebicnu, jer zelis sebi i svojoj porodici bolje. Naravno, uvek postoje i oni ljubomorni...koji uglavnom imaju komentare tipa "ja ne bih otisao ni u posetu u ameriku...ni da mi platis milion dolara" :-)
Sada najvise misli o tome kako ces sto vise kesha skupiti....jer koliko god da skupis, bice tesno....osim ako nemas one sume o kojima Konislav prica.

dejancic
29.01.2010, 20:29
Usput ce polako svi poceti da te otpisuju za buduce planove...i to ume malo da boli, ali sta je - tu je, takva je situacija :-)


Ali ce te zato ukljuciti u sve buduce planove u kojima ce tvoja devizna primanja biti obavezan clan :grin:

Neverhood
29.01.2010, 23:33
Cestitke Dreadnot! :1081:
Ako budes imao volje napisi molim te sta si im pricao engleski u tih 5 minuta.
Hvala unapred!

wrath:of:the:lich:king
30.01.2010, 04:12
Dreadnot cestitam!!! Sad samo polako i pametno, ne sumnjam da cete se lepo snaci! Vidimo se sa ove strane!! :harmonik:

dejancic
30.01.2010, 12:16
Dreadnot cestitam!!! Sad samo polako i pametno, ne sumnjam da cete se lepo snaci! Vidimo se sa ove strane!! :harmonik:

Ni ja ne sumnjam u njih :;D:

dreadnot
01.02.2010, 09:43
Cestitke Dreadnot! :1081:
Ako budes imao volje napisi molim te sta si im pricao engleski u tih 5 minuta.
Hvala unapred!

Da me ubijes, ne mogu mda se setim tacno. U sustini, to je bio najobicniji razgovor, sve ono sto su i drugi do sada pominjali kao opste teme, gde idemo, sta cemo da radimo, da li sam vec bio u Americi i gde, par neobaveznih opaski tipa, kad sam rekao da sam bio u USA 2004., u organizaciji USDA (njihovo ministarstvo poljoprivrede), sluzbenica je prokomentarisala da je i njena keva putovala u Mexico preko USDA i sl. Ma kao da smo seli na kaficu i caskali, potpuno opusteno. Kad samo pomislim da sam imao blagu tremu, dodje mi da se nasmejem. Ovakjo bih svakog dana isao, nista ne boli. Jos kad je na kraju rekla "It all looks fine to me" sa poslovicno sirokim osmehom, ma kao rod rodjeni...
Salu na stranu, ne bih da postavljam teoriju da je bolje pricati na engleskom, ali kao sto bi svaki Vulkanac rekao - Logicno je. To je ipak njen maternji jezik, a ja cu ga ubuduce koristiti kao svoj. Ako im pokazes da ti nije nikakva frka da ga koristis na necemu sto bi trebalo da bude vrlo vazno, a konacni intervju pred viziranje svakako to jeste, verovatno im to bude osnova za dodatne poene.

amilio
01.02.2010, 10:46
... (negde krajem septembra, najkasnije) ...

Zar nije krajnji rok da se udje pocetak septembra ili se varam?

steelers
01.02.2010, 14:23
Dreadnot, ja se izvinjavam ako sam malo indiskretan, a sta si joj rekao gde ides? Posto vidim da kazes da jos ne znas gde ces.

dreamerns
01.02.2010, 18:22
Zar nije krajnji rok da se udje pocetak septembra ili se varam?

varas se...

dreadnot
02.02.2010, 10:19
Zar nije krajnji rok da se udje pocetak septembra ili se varam?

30. septembar je krajnji rok da se podele sve zelene karte (ukoliko uopste potraje do tada i ne podele se ranije) i da se zavrsi ciklus za tu godinu, dakle, teoretski, krajnji rok da se udje je 30. mart 2011. za ovu turu

@steelers - rekao sam joj da nam je potrebno malo odlaganje viziranja kako bih potrazio sto vise poslova i da cemo ici tamo gde budemo dobili ponudu za posao. Na to je samo klimnula glavom sa razumevanjem. Kao sto sam vec citirao Mr. Spoka - logicno je...

imarkovic
02.02.2010, 20:31
Evo i nas, posle napornog dana, da se pohvalimo, i mi smo zavrsili sa intervjuom. Naravno, viza je odobrena, nista njih ne interesuje. Samo nam je tetka na blagajni skratila zivot za bar 10 godina. Nije htela neke novcanice da prihvati, pa smo morali u banku jer nam je falilo 150. Naravno ona je sve izmesala i nije htela da nam pokaze koje nisu prosle i jos nas izgrdila da pravimo zastoj i da nista necemo uraditi. U banci zamolimo da nam provere sve, prodju sve osim dve koje nam nisu ni trebale, zamalo nas uhapsise. Skupi se konzilijum, pominje se zapisnik, kad se nisam slogirala! I tako sad opet imamo 16 novcanica koje u banci prolaze kontrolu, mi trk nazad, a ona nama opet isto. Dve nece. ja dam kreditnu karticu koju koristim stalno, a ona provuce jednom i kaze EXPIRED! I baci mi. Dajte drugu. Ja dam Master, moju poslednju nadu, gledam tuzno u nju, kad ona prodje! A gospodja meni kaze: Rekla sam vam da je najbolje da donesete dinare! Ne znam samo u kom snu je ona pricala samnom!
Razgovor je protekao lepo, ja sam pricala na engleskom, moj muz na srpskom i svi smo se sporazumeli. Kaze ona nama posle 5 min. price, a da li ste vi dali otiske? Pa, niko nam nije trazio. Sad cemo. Naravno: sest puta sam pokusavala, cak mi je dala i vlaznu maramicu da obrisem staklo. Opet konzilijum, svi namrsteni gledaju u monitor. A moj muz (kao i svi ostali), nisu imali problema! Ako me to ceka i na aerodromu, blago meni. Nesto nije u redu s mojim prstima!
No, da ne duzim vise, bilo pa proslo! U ponedeljak idem po pasose, valjda nece izgoreti ambasada do tada!

dreamerns
02.02.2010, 22:47
No, da ne duzim vise, bilo pa proslo! U ponedeljak idem po pasose, valjda nece izgoreti ambasada do tada!

Nece, to se meni desilo vec pred intervju :-)

dreadnot
03.02.2010, 09:09
...a da li ste vi dali otiske? Pa, niko nam nije trazio. Sad cemo. Naravno: sest puta sam pokusavala, cak mi je dala i vlaznu maramicu da obrisem staklo. Opet konzilijum, svi namrsteni gledaju u monitor. A moj muz (kao i svi ostali), nisu imali problema! Ako me to ceka i na aerodromu, blago meni. Nesto nije u redu s mojim prstima!


Ako ti je za utehu, i kod nas je bila ista situacija. Meni su skinuli otiske iz prve, a moja lepsa polovina je brisala vlaznom maramicom, pa je otisla da opere ruke i nista nije vredelo. Na kraju joj nisu ni skinuli otiske, nemam pojma kad ce, mozda kad donesemo pasose na viziranje...

dejancic
03.02.2010, 22:25
Naravno, viza je odobrena, nista njih ne interesuje.

Cestitam, polako, ali sigurno se priblizavamo kraju sezone...

ferrigno
04.02.2010, 15:40
@dreadnot
Moje čestitke i sretno u ovoj avanturi!

Zabica
04.02.2010, 22:16
Evo konacno smo i mi danas uzeli vizirane pasose iliti "pozeleneli" :1081:
Papir koji sam ostala duzna...cista formalnost, odneli ga sa pasosima i istog dana sve je bilo gotovo. Eto :grin:

steelers
04.02.2010, 22:56
Pozdravi te mi Joea Flacco.

dragonn
05.02.2010, 09:55
Cestitke svim pozelenelim forumashima a i srecno svima koji cekaju svoje intervjue. Sve najbolje od mene :)

nensy
08.02.2010, 15:03
Dragi drugari, evo i mi da se konacno javimo. Cekali smo da se sve zavrsi i da konacno odahnemo i sa lepim vestima se javimo. I eto, dobismo jos jedan par 'zelembaca' :)

A kako je to bilo:
Oko lekarskog necemo duziti, sve je proslo kako treba. Intervju smo imali danas, u 8:30 i tako se moj muz i ja pojavimo doterani i sve po ps-u, kako dolikuje svecanim prilikama (posto smo poprilicno alternativni, pa hajde bar za ovu priliku da izgledamo kako valja :)
Prosli sve rutinske preglede (mobilni, torbe, jakne..), ulazimo u cekaonicu, a tamo vec sve puno. Uglavno su dosli za turisticke ili posetilacke vize, tako da smo skontali da smo jedini preko lutrije. I samo sto smo zauzeli mesta i moj dragi nije moga da sakrije neopisivu srecu sto smo sasvim slucajno seli preko puta Ane Ivanovic i porodice :)
I tako je pao autogram, malo neobavezno caskanje i jedno cao uz osmeh, kad je zavrsila sa svojom procedurom, jako drago bice :)

U 9 smo usli u kabinu 8 zarad predaje dokumenata i malo caskanja. Par pitanja sta, kod koga, gde, pri cemu je sluzbenik je bio jako prijatan. Sve bilo gotovo za 10 minuta i kada nam je rekao da sacekamo da nas prozovu za otiske i placanje vize. I tako smo cekali do 12! Uz par istrcavanja da platim parking preko mobilnog koji su nam zaplenili, ali srecom kazne nije bilo. I tako u 12, kada smo ostali poslednji u cekaonici, bukvalno, prozovu nas, zavrsimo sa tim, intervju je bio na salteru, potpuno neobavezan, ista pitanja kao sto nam je postavio i nas sluzbenik i sve je bilo gotovo za 10 minuta. I tada nam rekose sve je ok :) Dogovorili smo se da nam vizu izdaju sredinom marta, da bi pozavrsavali sta imamo ovde (citaj:prikupljane para) i to je to!! Sada ostaje da se sve slegne i dobro osmisli sledeca faza osvajanja Amerike.

Svima koji su sledeci na redu, zelimo puno srece i da sve ide glatko kao sto je i nama i cestitamo svima koji su vec zelembaci :)

I da, ako neko ide za NYC, javite se :==D:

mitar
08.02.2010, 15:46
@nensy

Cestitam vam i puno srece!!!

made711
09.02.2010, 00:49
Nije me bilo neko vreme, pa sam tek sad videla koliko vas je "pozelenelo"! :)

Cestitke svima, zelim Vam da se lepo snadjete preko bare i da tamo pozelenite od zelembaca! Srecnoooooooooo! :bravo:

dreadnot
09.02.2010, 09:36
I od mene cestitke "zelenoj" sabraci....

ljiljadule
09.02.2010, 10:01
Cestitam,Nensy.Puno srece.

mari
09.02.2010, 14:19
Pridruzujem se i ja cestitkama.
kakav je osecaj pozeleneti, hvata li vas panika ili jos preovladjuje sreca?
Jesu li vas sve pitali da li imate nekoga u USA i kako ste se snasli oko potvrda iz banke ili pozivnih pisama? Jesu li vam to uopste trazili?
Jeste da nisam jos izvucena, ali mi je svaka informacija dobro dosla?
Srecno svima!

dejancic
09.02.2010, 15:39
Pridruzujem se i ja cestitkama.
kakav je osecaj pozeleneti, hvata li vas panika ili jos preovladjuje sreca?
Jesu li vas sve pitali da li imate nekoga u USA i kako ste se snasli oko potvrda iz banke ili pozivnih pisama? Jesu li vam to uopste trazili?
Jeste da nisam jos izvucena, ali mi je svaka informacija dobro dosla?
Srecno svima!

Koliko se meni cini vecina ovogodisnjih dobitnika je imala izvod sa bankovnog racuna i pozivno pismo. Cini mi se da do sada niko nije napisao da je cekao sa pokazivanjem bilo koja od ta dva dokumenta da bi video da li ce mu zaista i traziti. Jedino je bilo slucajeva da nisu imali da daju adresu u USA, a to valjda znaci da nisu imali ni pozivno pismo, pa su morali naknadno da je dostave.

Bane
09.02.2010, 16:36
Cestitke svim koji su vec u prolecnim bojama.

Nensy vidimo se u NYC-u.

dreadnot
10.02.2010, 15:17
@ mari

vec je bilo price o tome, na intervjuu zele da znaju da li imas nekoga preko, ko zna da dolazis i voljan je da te prihvati u pocetku. Nista od toga ne proveravaju, sve je na rec, pa mail ili pisamce od nekog iz Amerike resava stvar. Mi nismo imali nikakav bankovni izvod niti nam ga je iko trazio ili pomenuo...

made711
10.02.2010, 23:18
Dreadnot, jedno pitanjce posto si ti stari vuk... :)

Jeste li vi proveravali online da li ste izvuceni na lutriji? Htela bih da znam da to odmah prvog jula presecem, da se ne nadam uzalud! :;D:

dreadnot
11.02.2010, 09:04
Dobili smo prvu kovertu u junu, supruga je bila srecnica, dakle pre nego sto je otvorena on-line provera ko je izvucen. Ja sam, sale radi, proverio posle za sebe i video da sam ostao u bubnju.
Ipak, obavezno proveri u julu jer je bilo slucajeva da se zagubi prva koveta, pa da ljudi tek tamo saznaju da su izvuceni.

mari
11.02.2010, 09:26
Tako sam i mislila. Ja imam tri drugarice koje su u tri razlicita kraja i mogla bih da dobijem mail da mogu da budem kod njih dok se ne snadjem, ali ne bih mogla da trazim nikakvu garanciju. Naravno treba obaviti i dosta istrazivanja, gde bih isla, posao, stan, skola... Neki izvod iz banke takodje moze da se dobije.
Jos samo da me izvuku! Drzte pesnice!

cile
11.02.2010, 12:40
Ma bilo je super, opustencija, samo je malo dosadno...
Dosli u pola devet, prozvali nas, usli unutra i blejali do 9.15 kada smo predali papire. Ja sam se blago reci zeznuo (tele jedno), zvao ambasadu, lepo pitao sta sve treba od dokumenata pojedinacno, po osobama, i rekli mi da potvrda iz MUP-a treba samo za nosioca, tj. moju gospodju, kad cvrc, treba i za mene, pa sam im to ostao duzan. Onda blejali do 11 h, tad smo platili kintu. Sve novcanice, kupljene po beogradskim bankama, prosle bez problema. Oko pola 12 nam uzeli otiske prstiju. Moja lepsa polovina je valjda bila posebno nervozna, cak je isla i da pere ruke, ali dzaba, nisu uspeli da joj skinu otiske - ma rodjena za kriminal, znao sam. Onda negde oko podne odemo na razgovor, mlada dama preko puta nas izuzetno ljubazna, krene prvo moja lepsa polovina, kao izabrana (ne samo mog srca, vec i luitrije) da prica, ali onda ja kao glava porodice i buduci sljaker uzmem banku i udri sve po engleski, da ne zamaram prevodioca, a vidim i njoj milo, rec o ovom, rec o onom jedno pet minuta. Na kraju sluzbenica kaze da je sve u redu ali da ne mogu da nam odmah daju vize jer treba da dostavim moju gore pomenutu potvrdu iz MUP-a. Ja ih jos priupitam da li je moguce da odlozimo viziranje do pocetka aprila, kazu da nema frke i da mogu i tada da donesem potvrdu (ali cu ja to ipak da odradim ranije). I to je to... (sad sam ja kao ladan ko spricer)..... MA LJUDI, MI SMO POZELEEEENEEELIIIII!!!!!!!!!!!


:bravo:Neka je sa srecom, sve najbolje Vam zelimo!Nije me bilo,pa sam tek sad videla.....Vala bilo je i vreme,zar ne?Cini mi se da ste najvise puta aplicirali i eto sta Sava radi:obrva:!!!Puno srece u buduce:;D:

cile
11.02.2010, 12:44
Koliko me dugo nije bilo........koliko Vas je pozelenelo....:bravo:
Sve najbolje.....zabice,nensy,imarkovicu i ministre sve cestitke i puno uspeha!!!:;D:

Zabica
11.02.2010, 14:38
Koliko me dugo nije bilo........koliko Vas je pozelenelo....:bravo:
Sve najbolje.....zabice,nensy,imarkovicu i ministre sve cestitke i puno uspeha!!!:;D:

Hvala hvala! :) Presli smo sad na fazu 2: presovanje familije za kintu, sto kaze moj muz "koristimo presu za hladno cedjeno ulje" tesko da ce ko da pobegne :==D:

mitar
11.02.2010, 20:51
E pa i ja sam danas pozeleneo! Juce sam bio na razgovor koji je trajao 10 minuta , procedura pre razgovora kao i sto je ranije pisano vise puta indenticna i rekli mi da dodjem danas posle 15h po pasos tako da sam sad stigao kuci sav srecan.

nemili
11.02.2010, 20:59
E pa Mitre cestitam! :bravo: Kakvi su planovi za dalje?

mitar
11.02.2010, 21:40
E pa Mitre cestitam! :bravo: Kakvi su planovi za dalje?

Hvala, hvala pa da ti se vrati!
Idem za New York, tamo imam rodbinu, planiram negde u toku jula da otputujem!

steelers
12.02.2010, 00:23
E pa komsija Mitre, sto bi se reklo na Serbisu, congratulations. Znas li gde ces?

dreadnot
12.02.2010, 10:45
Pa rece da ce u NYC. I od mene ponovljene cestitke svim novopecenim zelenasima
Svidja mi se ono sa ladnim cedjenjem, ja bih morao ipak da primenim nekakvu hemijsku ekstrakciju, da vise iscedim, samo ne znam koji je dobar rastvarac za pare... posle cu lako da predestilujem :-)))

mitar
12.02.2010, 13:29
Hvala svima, samo da kazem da za sve koji tek treba da idu na razgovor samo opusteno, pitace vas za adresu sigurno jer je to polje ostalo prazno u formularu ( bar za one koji ga nisu popunili kao ja) a ja sam samo imao pozivni mail sa navedenom adresom strica koji mi je poslao to pismo pa me je odmah "nas" covek pitao da li da je upise u formular. Trazili su da potpisem dva formulara iz prijave svojerucnim potpisom pored imena i prezimena koje sam napisao stampanim slovima. Konzul mi je trazila original diplome srednje skole na uvid i pitala me je da joj kazem kad sam zavrsio odnosno samo da ponovim datum sa diplome. Pitala me je i ko je covek koji mi je poslao pozivno pismo i jos par pitanja vezano sta planiram kad odem tamo. Nista me nisu pitali vezano za ono sto smo popunjavali u formularima. Inace tih 10 minuta smo proveli u smeskanju i klimanjem glave. Znaci buduci emigranti kako god da zamisljate intervju bice 10 puta laksi i opusteniji. Srecno svima!!!

dreamerns
12.02.2010, 16:26
Cestitke i od mene. Konacno neko da ide u NYC. Nema puno ljudi sa foruma u tom velikom gradu.

Zabica
13.02.2010, 00:35
Svidja mi se ono sa ladnim cedjenjem, ja bih morao ipak da primenim nekakvu hemijsku ekstrakciju, da vise iscedim, samo ne znam koji je dobar rastvarac za pare... posle cu lako da predestilujem :-)))

Ih bre, kakva hemija, samo prirodno: bio, organic, eco... to je danas u modi! 'Ladno cedjenje cuva sve sastojke! Nema ni cent da pobegne :==D:

Zabica
13.02.2010, 00:59
Cestitke i od mene. Konacno neko da ide u NYC. Nema puno ljudi sa foruma u tom velikom gradu.

Nama je NYC bio ozbiljna opcija! Ali je moj muz ipak dobio posao u Baltimoru pa zato idemo tamo. I ne poznajemo ama bas nikoga, hehe, ludilo... :grin:

mari
14.02.2010, 20:45
Hvala, hvala pa da ti se vrati!
Idem za New York, tamo imam rodbinu, planiram negde u toku jula da otputujem!

Cestitam Mitre,
Ja sam takodje planirala NYC (samo da me izvuku) iz razloga sto mislim da je za imigrante lakse da se snadju u vecim sredinama i sto poslova ima vise ali su zato i stanovi kao i sam zivot skuplji. Osim toga vec sam bila u NYC par puta i imam drugaricu koja tu zivi. Ako ti treba neka pomoc, slobodno se javi.
Srecno!

Smith6000
16.02.2010, 15:34
Mi smo dobili 8.februara, a vizu ce nam lupiti u pasos sredinom marta, da mozemo ici pocetkom septembra. :1081:

mitar
16.02.2010, 20:07
Mi smo dobili 8.februara, a vizu ce nam lupiti u pasos sredinom marta, da mozemo ici pocetkom septembra. :1081:

Nek je sa srecom!

Sloba_Kg
17.02.2010, 05:02
Nama je NYC bio ozbiljna opcija! Ali je moj muz ipak dobio posao u Baltimoru pa zato idemo tamo. I ne poznajemo ama bas nikoga, hehe, ludilo... :grin:

Baltimor je pun Srba i to bas. Dosta njih iz Nisa je tamo.

Nacecete nove prijatelje vrlo lako

Sloba_Kg
17.02.2010, 05:06
E pa drugari, pozeleneli, cestitke SVIMA i samo polako i hladne glave.

Malo duze me nije bilo i dosta se toga izdesavalo, vidim, samo pozitivne stvari.
Svaka cast, ove pisanije iz ambasade zvuce kao nase od pre godinu dana.
Lagano i opusteno bez nervoze, a da, sad smo se smejali Jela i ja, ona je takodje isla da pere ruke da bi joj uzeli otiske, izgleda da je to cesca pojava...
Pozdrav svima...

Smith6000
17.02.2010, 07:54
@mitar, hvala, hvala!

I mi planiramo u NYC da idemo kod drugarice.

Nasa iskustva za intervju su pozitivna, iako smo cekali u cekaonici od 9.30 do 12, dok nismo ostali jedini tamo, i na kraju pitali da li su nas zaboravili. :wtf: Pozitivno u tom cekanju je što smo malo pricali sa Anom Ivanovic i familijom, kao i što smo videli Anu Bekutu, i ženu od Zimonjića. :==D:

Što se tiče samog intervjua, malo smo se plašili koliko ce nas ispitivati, pošto smo se venčali dva meseca pre.... ali ceo intervju je trajao oko 5-6 minuta, sa ljubaznom konzulicom.

mitar
17.02.2010, 12:29
@mitar, hvala, hvala!

I mi planiramo u NYC da idemo kod drugarice.

Nasa iskustva za intervju su pozitivna, iako smo cekali u cekaonici od 9.30 do 12, dok nismo ostali jedini tamo, i na kraju pitali da li su nas zaboravili. :wtf: Pozitivno u tom cekanju je što smo malo pricali sa Anom Ivanovic i familijom, kao i što smo videli Anu Bekutu, i ženu od Zimonjića. :==D:

Što se tiče samog intervjua, malo smo se plašili koliko ce nas ispitivati, pošto smo se venčali dva meseca pre.... ali ceo intervju je trajao oko 5-6 minuta, sa ljubaznom konzulicom.

I ja kad sam bio na razgovor jos dvoje je bilo za iseljenicku vizu i samo meni su rekli da sam slobodan do 11.45 a njih dvoje su ostali i cekali i kad sam se vratio mene su prvog prozvali i kad sam ja zavrsio tek su tad prozvali jednog od njih.

Smith6000
17.02.2010, 14:56
Pa da, mi smo citali vasa iskustva i mislili smo da smo free, pa nismo bili spremni za cekanje i cekanje, i cekanje... tri puta smo isli do mobilnih da produzimo parking. Cak nam ni pare nisu uzeli do tacno pre intervjua, samo papire i otiske oko 9....

dejancic
17.02.2010, 16:21
Pretpostavljam da vecina forumasa ovo vec zna, ali posle nekoliko iskustava sa problemom oko produzavanja parkinga nije lose spomenuti da u blizini americke ambasade tacnije u ulici Dr. Aleksandra Kostica broj 15 postoji parking garaza. Garaza je na nekoliko minuta hoda od ambasade, pa po lepom danu em nema brige oko izlaska iz ambasade em malo setnjom do ambasade procistite misli pred intervju.

Zabica
17.02.2010, 16:35
Baltimor je pun Srba i to bas. Dosta njih iz Nisa je tamo.

Nacecete nove prijatelje vrlo lako

Da da, to smo vec culi. Nije nama problem sklapanje novih prijateljstava, bili to Srbi ili Eskimi (ponekad je lakse sa Eskimima :grin:) nego onako "za pocetak" smo sami, ali i to je izazov! :naughty:

Svim zimzelenima cestitke i srecno!

elizabeta
23.02.2010, 00:27
Ja sam iz Makedonije i bila sam na intervje i dala sve potrebne dokumenata uzeli otiske od sve prsta i rekli su mi da ce mi se javiti za dve do tri nedenje .sada ja neznam sta da radim prosla je jedna nedenja i nemam zivaca puno sam nervozna neznam sta da radim niz ove iskusva sto imaju ljudi niko ne ima kao ja svi dobijaju vize posle intervju a meni rekli da cekam a zasto ni ja neznam.pomos i izvinite ako sam pogresno neki zbor pisala ja se trudim da pricam.ako ima neko sa slicno iskustvo molimte reci.

Zana
23.02.2010, 00:45
Elizabeta,
kada si imala intervju u Ambasadi? Da li je vec prosao rok u kojem su oni rekli da ce te nazvati? Da li su ti objasnili odlaganje izdavanje viza (proveravanje dokumenata i slicno)? Najbolje bi bilo da pozoves US Ambasadu (http://www.zelenalutrija.com/imigracija/ambasade.php)i da pitas za status, pa onda mozemo da diskutujemo njihov odgovor.

elizabeta
23.02.2010, 01:05
Elizabeta,
kada si imala intervju u Ambasadi? Da li je vec prosao rok u kojem su oni rekli da ce te nazvati? Da li su ti objasnili odlaganje izdavanje viza (proveravanje dokumenata i slicno)? Najbolje bi bilo da pozoves US Ambasadu (http://www.zelenalutrija.com/imigracija/ambasade.php)i da pitas za status, pa onda mozemo da diskutujemo njihov odgovor.

bila sam u ambasadi 9 februara imala sam zakazano vo 8:30 sve je bilo po procesu dala sve dokumenata pare i sve sto treba i to su mi rekli da cekam
Hvala puno

elizabeta
23.02.2010, 01:07
bila sam u ambasadi 9 februara imala sam zakazano vo 8:30 sve je bilo po procesu dala sve dokumenata pare i sve sto treba i to su mi rekli da cekam
Hvala puno

imam ja sesru u Americi i ona moze da se javi u us ambasadu da pita

Smith6000
23.02.2010, 07:55
Pa i nama je procedura bila:
1. uzimanje dokumenata,
2. otisci,
3. plaćanje
4. intervju
5. stampanje vize

Po tvom komentaru, kapiram da su kod tebe stali posle 2. koraka.... valjda onda proveravaju dokumente?

amilio
23.02.2010, 09:09
Ja sam iz Makedonije i bila sam na intervje i dala sve potrebne dokumenata uzeli otiske od sve prsta i rekli su mi da ce mi se javiti za dve do tri nedenje .sada ja neznam sta da radim prosla je jedna nedenja i nemam zivaca puno sam nervozna neznam sta da radim niz ove iskusva sto imaju ljudi niko ne ima kao ja svi dobijaju vize posle intervju a meni rekli da cekam a zasto ni ja neznam.pomos i izvinite ako sam pogresno neki zbor pisala ja se trudim da pricam.ako ima neko sa slicno iskustvo molimte reci.

Nase iskustvo je mozda slicno, imali smo intervju 14.Jan, konzul nam je rekao da je sve ok ali da ima manjih problema jer sam u Foreign State of Chargeability stavio Srbija za suprugu koja je rodjena u Hrvatskoj i da treba da sacekamo 10 dana da zatraze nove vize sa hrvatskim brojem, zvali su nas 27. Jan ali ja sam bio u Švedskoj i rekli da zovem kada budem u BG, pozvao sam 01. Feb ali su rekli da smo sada usli u kvotu za Feb i da opet treba da traze nove vize iz Vasingtona i da zovem za 10 dana, pozvah 10. Feb ali zbog nevremena u Vasingtonu administracija nije radila i rekli su da ce me zvati kada proradi, konacno su nas zvali i rekli da dodjemo po vize 19. Feb. Nadam se da je i kod tebe neka takva slicna situacija.

elizabeta
23.02.2010, 23:53
Nase iskustvo je mozda slicno, imali smo intervju 14.Jan, konzul nam je rekao da je sve ok ali da ima manjih problema jer sam u Foreign State of Chargeability stavio Srbija za suprugu koja je rodjena u Hrvatskoj i da treba da sacekamo 10 dana da zatraze nove vize sa hrvatskim brojem, zvali su nas 27. Jan ali ja sam bio u Švedskoj i rekli da zovem kada budem u BG, pozvao sam 01. Feb ali su rekli da smo sada usli u kvotu za Feb i da opet treba da traze nove vize iz Vasingtona i da zovem za 10 dana, pozvah 10. Feb ali zbog nevremena u Vasingtonu administracija nije radila i rekli su da ce me zvati kada proradi, konacno su nas zvali i rekli da dodjemo po vize 19. Feb. Nadam se da je i kod tebe neka takva slicna situacija.


Hvala vam puno ja cu da ve informisem kako se zavrsilo

elizabeta
24.02.2010, 00:09
dali znate mozda dali us ambasada ima opredeleni dan za izdavjanje imigrancke vize.kao na primer samo sredu daju vize za imigrante.pozdrav

LjupkaB
24.02.2010, 10:57
Elizabeta,

Pisi im e-mail na Americka Ambasada, so toa sto ke navedes deka si za DV lotary, ke go zapises imeto i prezimeto i tvojot broj.
Detalno objasni im ja celata situacija uste ednas ( slobodno moze da pisuvas na makedonski), i tie sigurno ke ti odgovorat vo rok od 24 casa.
Nie pred da ja dobieme vizata, za se sto ne interesirase gi prasuvavme i tie ni odgovorija na site prasanja.
Srekno!!!

elizabeta
24.02.2010, 22:07
Elizabeta,

Pisi im e-mail na Americka Ambasada, so toa sto ke navedes deka si za DV lotary, ke go zapises imeto i prezimeto i tvojot broj.
Detalno objasni im ja celata situacija uste ednas ( slobodno moze da pisuvas na makedonski), i tie sigurno ke ti odgovorat vo rok od 24 casa.
Nie pred da ja dobieme vizata, za se sto ne interesirase gi prasuvavme i tie ni odgovorija na site prasanja.
Srekno!!!

da ti kazam drugata nedela ke bide treta nedela kako e pominato ako do vtornik ne se javat vo sreda im svonam direkno.pozdrav

elizabeta
25.02.2010, 15:31
Elizabeta,
kada si imala intervju u Ambasadi? Da li je vec prosao rok u kojem su oni rekli da ce te nazvati? Da li su ti objasnili odlaganje izdavanje viza (proveravanje dokumenata i slicno)? Najbolje bi bilo da pozoves US Ambasadu (http://www.zelenalutrija.com/imigracija/ambasade.php)i da pitas za status, pa onda mozemo da diskutujemo njihov odgovor.

Zana sakam da te prasam posto ti mozes da mi pomognes i da me posovetuvas mi se javija od ambasada da odam samo posto sum nositel na lotarijata na finalno intervju.od prilika dali znaes sto ke me prasuvaat i kako ke bide .pomos pomos

elizabeta
25.02.2010, 22:27
Dali treba da imas regular 4 stepen ili moze vanredno da imas diploma?

ja .
26.02.2010, 12:05
Pozdrav svima, pre par dana mi je odobrena viza:)
Zahvaljujem se onima koji su mi pruzali podrsku i korisne informacije i onima koji su smislili da na ovaj nacin pomognu ljudima da se lakse snadju kroz ceo proces:)
Jos jednom veliko HVALA :))

dragonn
26.02.2010, 15:04
Cestitke na odobrenoj vizi i srecno u USA :)

mitar
26.02.2010, 18:15
Cestitam i ja pa se vidimo u New York!

ja .
26.02.2010, 20:59
Hvala :;D:

pekka
26.02.2010, 21:04
Cestitke i sve najbolje. Ja planiram da udjem u USA kroz New York ,ako bude sve ok, negde u avgustu. Red je i nekako bi bilo simbolicno, obzirom da sam celog zivota opsednut tim gradom, a nisam nikada bio u njemu. Srecno.:pozz:

steelers
26.02.2010, 22:20
a di' ces poslije?

pekka
27.02.2010, 09:48
San Diego, South California (kao sto pise u desnom uglu).:da:

steelers
27.02.2010, 16:15
A izvini pise samo California, a to je "malo" sirok pojam. :;D: Imas nekog tamo?

pekka
27.02.2010, 17:55
Nekoliko dobrih prijatelja. Kud ces vise.:aa:

steelers
27.02.2010, 20:15
Eh, pa lako je onda tebi, ti si na konju, ma na kakvom konju, ti si na Ferariju onda. :lool:

Zana
06.03.2010, 23:46
Zana sakam da te prasam posto ti mozes da mi pomognes i da me posovetuvas mi se javija od ambasada da odam samo posto sum nositel na lotarijata na finalno intervju.od prilika dali znaes sto ke me prasuvaat i kako ke bide .pomos pomos


Elizabeta, da li imas nekih novosti? Vidim da pitas za 4. stepen skolovanja vanredno zavrsen - da li si ti u toj situaciji, jer to moze da bude problem?

elizabeta
10.03.2010, 00:10
[QUOTE=Žana;14450]Elizabeta, da li imas nekih novosti? Vidim da pitas za 4. stepen skolovanja vanredno zavrsen - da li si ti u toj situaciji, jer to moze da bude problem?[/QUOT
jeste odbili su me ali to je sta je nije mi bilo skolo dovolno:no:

Zana
10.03.2010, 03:16
jeste odbili su me ali to je sta je nije mi bilo skolo dovolno:no:

Jako mi je zao, Elizabeta :smrc:
Jesi probala preko radnog iskustva, posto skolovanje nije bilo dovoljno?

dejancic
10.03.2010, 10:53
jeste odbili su me ali to je sta je nije mi bilo skolo dovolno:no:

Jednom recju katastrofa :-_-;: Ne daj se Elizabeta, naci ce se vec neki nacin da odes.

pekka
31.03.2010, 18:22
Sutra je taj dan. Proveravamo jos jednom jel sve spakovano od papirologije. Svi nam kazu da je to sada samo formalnost, ali posto smo odrasli ovde, nekako nam te formalnosti i nisu mnogo poznate. Da ne malerisem vise, idem da pripremim stajling za sutra pa da pokusam malo da se odmorim.:grin::sleeping:

mitar
31.03.2010, 19:05
Sutra je taj dan. Proveravamo jos jednom jel sve spakovano od papirologije. Svi nam kazu da je to sada samo formalnost, ali posto smo odrasli ovde, nekako nam te formalnosti i nisu mnogo poznate. Da ne malerisem vise, idem da pripremim stajling za sutra pa da pokusam malo da se odmorim.:grin::sleeping:

Opusteno i bez brige. Javi kako je bilo!

dreadnot
01.04.2010, 10:09
Evo bas sada sedi pekka preko puta konzulice i misli "Sta mi je bilo da se onoliko znojim i nerviram, a vidi kako je sve ovo easy..."

dragonn
01.04.2010, 14:23
Pa ja mislim da ce bash tako i biti. Ali sacekajmo njega da nam on to i potvrdi :da:.

pekka
01.04.2010, 18:29
Ovaj nas Dreadnot kao da je vidovit. Upravo smo od 11:00 do 11:15 obavljali onaj zavrsni razgovor sa veoma simpaticnom sluzbenicom konzulata.Sve je bilo potpuno opusteno i uz obostrano dobro raspolozenje.
Tako je i pocelo od samog dolaska pred ambasadu. Red i savrsena procedura su me po ko zna koji put uverili da nasi ljudi mogu odlicno da rade kada ih neko lepo organizuje (kao u Merkatoru :grin:).
Sve smo obavili sa nasim sluzbenicima (koji su stvarno fenomenalni) osim uzimanja otisaka i zavrsnog razgovora na kojem smo se zakleli da govorimo istinu, potpisali formulare i dobili obavestenje da su nam vize odobrene i da mozemo da ih podignemo odmah posle Uskrsa.
To je kratak raport nakon napornog ali uspesnog dana.:grin:

dragonn
01.04.2010, 20:50
Cestitke na vizama...Kada sada razmislite i nije bilo strasno kao sto je izgledalo pre samog razgovora :)