PDA

View Full Version : Formular I-864


mvp977
19.05.2008, 16:56
Dobio sam koverat prije 2 dana , ali ne znam bukvalno nikog ko bi mi poslao
I-864 form. Znaci mrka kapa ?
I drugo , sluzio sam regularnu vojsku, i kod eventualvog intervjua da li je potrebno nositi neki dokaz o sluzenju vojnog roka ?

Hvala.

mvp977
19.05.2008, 17:13
I , da ove prve papire koje saljem , ako navedem na DS-230 Part I ,
permanent adress (10. , 11.) N/A , da li to predstavlja problem ?
Mislim, mozda i nadjem nekog do intervjua.

Hvala

srdjevic
19.05.2008, 18:24
Pročitaj temu sa primerima formulara, koliko se sećam ja sam stavio N/A i prošlo je.

Formular I-864 ne znam ni šta je, ali ti trenutno ne treba. Samo ti popuni to iz koverte vrati im odmah, sve ostalo može i kasnije.

Ako si bio u vojsci, treba ti uverenje iz vojske, kao iz suda što vadiš, da vide da si čist.

Sva pitanja koja si postavio su za drugu kovertu, inače... :-)

mvp977
19.05.2008, 18:38
na Interview preparation instructions for immigrant visa applicants. , kaze slijedece :

The following item is reqiuired for all visa types (including family-based and diversity visa), except employed-based visas :
Evidence of support : Your petitioning relative in the United States must complete Form I-864 , Affadavit of Support , etc.

Mozda se nesto promijenilo ? Naravno da cu poslati ove prve prve papire.

srdjevic
19.05.2008, 22:22
To ti kaze da (kad ti dodje druga koverta sa uputstvom za intervju) za kasnije moras da spremis affidavit of support.

Zana je u nekoj od tema lepo napisala sta je (orijentaciono) potrebno za to. Pretrazi malo forum, naci ces njen post, od skoro je... Mislim da ona nije imala nikoga u SAD, tako da ces dobiti iskustvo iz prve ruke. ;-)

srdjevic
19.05.2008, 22:26
OPS! Sad sam skontao sta tacno pitas. Taj formular ti ne treba. To je pravni dokument gde se neko obavezuje da ce da brine o tebi (i placa tvoje socijalno ako padnes na isto) u iduce tri godine.

Meni je stric to popunio da bi sve bilo u redu, ali nije bilo obavezno! I Zana lepo kaze da si ti papire vec dobio, tako da je njima samo bitno da ti imas dovoljno da se snadjes, cak i u hotel mozes da ides.

Ovaj formular ne treba da te brine, mozes dobiti vizu bez problema i bez njega. Svesni su oni da je velika sansa da nemas nikoga ovde, tako da ne bi trebao da imas problema bez bas tog formulara.... Cak i obicno pismo od prijatelja (odstampan email) prolazi!

V777
20.05.2008, 01:14
I , da ove prve papire koje saljem , ako navedem na DS-230 Part I ,
permanent adress (10. , 11.) N/A , da li to predstavlja problem ?
Mislim, mozda i nadjem nekog do intervjua.

Hvala


Ja sam takodje stavila N/A za adresu u obrascima i proslo je bez problema. Naravno da oni znaju da nemaju svi rodbinu i prijatelje po USA, tako da ces dok ne podjes da vidis vec gde ces i sta ces...Samo vracaj prvu kovertu i bez brige...



Pozdrav!

steficacvek
20.05.2008, 10:20
a kad stavis tacnu adresu, jel mozes da se predomislis kasnije i hoces da odes negdje drugo ili je to to?

srdjevic
20.05.2008, 16:00
Sve može. Adresu možeš kasnije promeniti i u ambasadi i na aerodromu, a verovatno i kasnije telefonom nekako (uz pismeni zahtev, ili šta ti ja znam). ;)

V777
20.05.2008, 17:46
a kad stavis tacnu adresu, jel mozes da se predomislis kasnije i hoces da odes negdje drugo ili je to to?

Naravno...npr. jedna adresa moze da se stavi kad se popunjava prva koverta (ili N/A), druga adresa moze da ide u ambasadu ( ili N/A), - ali bi bilo dobro da se nadje nekakva adresa za intervju, kad se dobije viza, na paketu dokumentacije koja se dobija u ambasadi i donosi u USA stoji adresa koja je data (npr. u ambasadi), ali imaju se 6 meseci da se udje, tako da moze da se udje gde god bilo u USA, ne samo na istoj adresi, istom gradu ili istom statu, nego bilo gde u USA. Kad se dodje na aerodrom, predaju se dokumenti, daje se nova adresa (znaci tada bi trebali da imate adresu gde idete, kad ste vec sleteli u odredjeni grad). Ova adresa je mnogo vaznija vama nego njima, jer na tu adresu stizu SSN i GC (znaci pouzdana, ne mora da bude adresa gde vi stanujete, ali bi trebalo da je u istom gradu). Ukoliko se odluci da se promeni adresa pre dobijanja SSN i GC, mora da se prijavi na vreme, ali je moguce da se onda i sam proces dobijanja istih dokumenata oduzuje...moja preporuka je da se saceka dolazak SSN i GC na postojecoj adresi, te onda da se ide dalje....ako se ima u planu naravno...Za promenu adrese nakon dobijanja GC i SSN, postoje formulari koji se popune free on line i posalju on line i postom - za USCIS se popunjava obrazac AR-11 - free i salje se on line, nalazi se na adresi - http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCR D&vgnextchannel=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1 RCRD
Sto se tice Social security administracije, ako se prima socijalna pomoc, promena adrese se radi on line, preko sajta Social security services. Ako se ne prima socijalna pomoc, popunjava se obrazac za IRS - http://www.irs.gov/ - obrazac je 8822, salje se obicnom postom na adresu koja se nalazi u objasnjenjima prilikom popunjavanja obrasca.

Ovo se naravno odnosi ako se adresa menja iz stata u state. Mislim da je isto i ako se radi promena iz grada u grad.

Puno pozdrava i nadam se da je ovo pomoglo.:)

mvp977
22.05.2008, 10:49
sad samo da se ceka :D

Mali hint : ako je nekom frka za posao moze uvijek za pocetak na cruiser. Radio sam vec , a sa green cardom mislim da se moze odmah dobiti posao.
Npr. shop assistant , 1600+ USD , ne radi se mnogo , sve je placeno.

ja .
16.06.2009, 13:28
Naravno...npr. jedna adresa moze da se stavi kad se popunjava prva koverta (ili N/A), druga adresa moze da ide u ambasadu ( ili N/A), - ali bi bilo dobro da se nadje nekakva adresa za intervju, kad se dobije viza, na paketu dokumentacije koja se dobija u ambasadi i donosi u USA stoji adresa koja je data (npr. u ambasadi), ali imaju se 6 meseci da se udje, tako da moze da se udje gde god bilo u USA, ne samo na istoj adresi, istom gradu ili istom statu, nego bilo gde u USA. Kad se dodje na aerodrom, predaju se dokumenti, daje se nova adresa (znaci tada bi trebali da imate adresu gde idete, kad ste vec sleteli u odredjeni grad). Ova adresa je mnogo vaznija vama nego njima, jer na tu adresu stizu SSN i GC (znaci pouzdana, ne mora da bude adresa gde vi stanujete, ali bi trebalo da je u istom gradu). Ukoliko se odluci da se promeni adresa pre dobijanja SSN i GC, mora da se prijavi na vreme, ali je moguce da se onda i sam proces dobijanja istih dokumenata oduzuje...moja preporuka je da se saceka dolazak SSN i GC na postojecoj adresi, te onda da se ide dalje....ako se ima u planu naravno...Za promenu adrese nakon dobijanja GC i SSN, postoje formulari koji se popune free on line i posalju on line i postom - za USCIS se popunjava obrazac AR-11 - free i salje se on line, nalazi se na adresi - http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCR D&vgnextchannel=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1 RCRD
Sto se tice Social security administracije, ako se prima socijalna pomoc, promena adrese se radi on line, preko sajta Social security services. Ako se ne prima socijalna pomoc, popunjava se obrazac za IRS - http://www.irs.gov/ - obrazac je 8822, salje se obicnom postom na adresu koja se nalazi u objasnjenjima prilikom popunjavanja obrasca.

Ovo se naravno odnosi ako se adresa menja iz stata u state. Mislim da je isto i ako se radi promena iz grada u grad.

Puno pozdrava i nadam se da je ovo pomoglo.:)

cao , mene zanima slicna stvar. naime imam rodjeke koji zive na floridi i druge koji su u NY ali neznam koliko ce jos dugo biti tamo pa neznam sta da napisem kao adresu i jos nesto ja vec imam social security number jer sam pre dve godine bila u usa sa J1 visom ono kao razmena strudenata letnji program, tako da sad sam malo zbunjena oko ovog dela u papirima sta treba da popunim za ssn ? da ga imam ali da hocu novi ili ne to mi nije jasno pa ako neko moze malo da pomogne ....

Sloba_Kg
17.06.2009, 05:07
cao , mene zanima slicna stvar. naime imam rodjeke koji zive na floridi i druge koji su u NY ali neznam koliko ce jos dugo biti tamo pa neznam sta da napisem kao adresu i jos nesto ja vec imam social security number jer sam pre dve godine bila u usa sa J1 visom ono kao razmena strudenata letnji program, tako da sad sam malo zbunjena oko ovog dela u papirima sta treba da popunim za ssn ? da ga imam ali da hocu novi ili ne to mi nije jasno pa ako neko moze malo da pomogne ....

I ja sam imao ssn
upisi broj i stavi da hoces nov ali da ti bude isti broj, i dobices novu karticu sa istim brojem, bez onih silnih pisanija
Nije ti to toliko bitno, u ambasadi su mi rekli "svakako moras da ides u SSO a kad smo otisli meni je moji (staru) karticu ona na salteru uzela i dala pismo koji dobijaju i svi koji prvi put apliciraju.
Sve je odradjeno za 5 dana i stiglo regularno i za mene i za jelenu