PDA

View Full Version : Samo dva pitanja i jedno glupo ;)


Alexa
24.10.2009, 22:07
Pozdrav svima :pozz:


Izvinjavam se sto otvaram novi thread, ali danas sam se registrovao ovde, jer mi zaista treba vasa pomoc.
Da li ja mogu da se prijavim za lutirju i ako imam zavrsenu samo trogodisnju skolu (rukovalac gradjevinskom mehanizacijom)? Da stavim High School degree ili High School, no degree?
Zbog povrede noge, ne mogu da se bavim tim poslom, ali sam zato u Naftagasu radio 5 godina na odrzavanju i servisiranju racunara, racunarske opreme i mreze. I dva meseca sam radio kod internet provajdera kao administrator mreze i pored toga sto nemam fakultet :grin: Vidim da je to zanimanje In Demand.
Ako stavim High School, no degree, kad to vide, odmah ce me "otkaciti", jer tek po izvlacenju cu moci da im dokazem da imam puno iskustva sa racunarima.

Znaci, moja pitanja su sledeca:

1. Da li vredi da se prijavljuljem ili da trazim srecu na drugom mestu?
2. High School degree or High School, no degree (koliko to utice na izvlacenje)?
3. Glupo pitanje: Zasto su uopste stavili opciju Primary school only, ako mora da se ima zavrsena cetvorogodisnja skola? Samim tim dokazuju, da na rezultat izvlacenja utice stepen obrazovanja ... :ohman:

Sto se tice ostale dokumentacije (ako me izvuku), tu cu se vec nekako snaci, jer sam vec bio u Americi sa C-1/D vizom, pa sam upoznat sa nekim stvarima.


Unapred zahvalan,

Aleksandar

miki_s1986
25.10.2009, 02:11
High School, no degree - verovatno cete odma eleminasiti koliko sam ja shvatio do sad ( moje misljenje)...

po mom misljenju to nije nikakva lutrija nego biranje kvalitetnih ljudi za njihovu zemlju... znam da se mnogi nece sloziti al to je moje misljenje...

Zana
25.10.2009, 02:34
Ovak'a ti je "njihova" logika: ne moras da imas nikakvu skolu bitno je da imas iskustvo; pa ako si (sve tako bez skole) radio kao ucitelj, profesor, pilot, biohemicar i tako dalje (dakle bilo sta iz pete ili seste grupe) onda nema sta da se brines. Totalni paradoks, ako se ja pitam!!!!!

lenhi
26.10.2009, 08:01
Moje mišljenje da je to sve džaba kad nemaš četvorogodišnju srednju školu.
Upiši negdje dodatno četvrti razred vanredno, završi to i onda predaj prijavu. To je po meni najlakši put u tvojoj situaciji, a svo to iskustvo iskoristi kad te izvuku i odeš tamo.
Opet ko će ga znati šta je tačno a šta ne sa tim njihovim opcijama High school ovo i ono. Fino stoji godinama u zvaničnom uputstvu 12 godina škole ili dvogodišnje iskustvo. Po iskustvima ljudi sa intervjua džaba svo radno iskustvo kad ne daju vizu sa trogodišnjom školom. Onda ne vidim svrhu tog ili ?! Ali šta ćeš, narod dribla ko kako hoće.

dreadnot
26.10.2009, 09:24
Mislim da je Zana dala objasnjenje u prethodnom postu - to iskustvo se pika ako je za poslove iz pete ili seste grupe (mada ja nemam pojma koje su to grupe i koji su poslovi u njima, to cete morati sami da trazite). Predpostavljam da ako imas iskustva u tim poslovima, to moze da ti zameni cetvorogodisnju diplomu.

chombe_bg
26.10.2009, 13:29
Moje mišljenje da je to sve džaba kad nemaš četvorogodišnju srednju školu.
Upiši negdje dodatno četvrti razred vanredno, završi to i onda predaj prijavu. To je po meni najlakši put u tvojoj situaciji, a svo to iskustvo iskoristi kad te izvuku i odeš tamo.
Opet ko će ga znati šta je tačno a šta ne sa tim njihovim opcijama High school ovo i ono. Fino stoji godinama u zvaničnom uputstvu 12 godina škole ili dvogodišnje iskustvo. Po iskustvima ljudi sa intervjua džaba svo radno iskustvo kad ne daju vizu sa trogodišnjom školom. Onda ne vidim svrhu tog ili ?! Ali šta ćeš, narod dribla ko kako hoće.

Hm,nisam 100% siguran,mozda gresim,ali mislim da sam negde na forumu procitao da su nekog decka odbili zbog tog vanrednog zavrsavanja 4.-te godine skole...

lenhi
26.10.2009, 14:48
Hm,nisam 100% siguran,mozda gresim,ali mislim da sam negde na forumu procitao da su nekog decka odbili zbog tog vanrednog zavrsavanja 4.-te godine skole...
Moguće je. Nisam na to stavio akcenat nego na to mi je bezveze to sa radnim iskustvom ako nemaš šansi bez četvorogodišnje škole.
Treba i to vidjeti neka čovjek nađe taj post, pa kontaktira tog lika sa vanrednom četvorogodišnjom.
Moguće da i tu vagaju, koja je četvorogodišnja vanredno završena (da li stručna škola, zatim gdje si je završio, sa koliko godina starosti...)

Alexa
26.10.2009, 18:38
Zelim da vam se zahvalim na vasem vremenu i odgovorima, ali vec sam odlucio da se ne prijavljujem. Imam dosta prijatelja preko, pa ako odlucim da idem, ici cu drugim putem, a ne ovim.
Jos jednom, HVALA i sve najbolje!