PDA

View Full Version : U oktobru sam video da sam izabra, da li imam šanse?


el magico
25.10.2009, 10:54
Zdravo živo,

sto mu gromova, tek sam pre dva dana na sajtu proverio svoj broj i dobio sledeću poruku:
Dear Selectee,

Based on the information and confirmation number provided, you should have
received a letter by mail from the United States Department of State’s
Kentucky Consular Center (KCC) notifying you that your Diversity Visa entry
was selected in the DV-2010 lottery.... blabla... :no:

koliko sam skužio, ja sam izabran, ali pismo nisam dobio, mail nisam dobio, odmah sam kontaktirao KCC ali nema odgovora od njih, sutra ih zovem.
koliko vidim svi ste dobili obaveštenja još u maju i do sada ste dobili i vize, da li ima šanse za mene?

ovde sam našao dosta korisnih informacija, hvala svima!

nocturno
25.10.2009, 11:39
Cao!

Prve koverte su stizale do kraja juna, mozda cak i pocetkom jula.
Trebalo je vec posle 01. jula da proveris status i da reagujes, ako nisi dobio kovertu.
Do sada su druge koverte dobili samo oni koji intervjue umaju u oktobru i novembru, odnosno do broja 9500.

Nema veze, nemoj da brines.

Uradices sledece:

1. Odmah nazovi KCC - Ne danas, jer ne rade, ali sutra. Nazovi ih posle 15h zbog razlike u vremenu, kod njih je to 9 ujutro. Objasni im da si na status check-u video da si izabran, ali da jos uvek nisi dobio prvu kovertu. Kako bi proverili tvoj status, trazice ti ime i prezime, datum rodjenja i case number. Buduci da jos uvek nisi dobio prvu kovertu, ni nemas taj broj. Zato pripremi code pod kojim proveravas status. Da bi mogao da udjes u proceduru, prethodno moras da popunis dokumenta iz prve koverte i da im vratis. Zato je neophodno da ih obavezno nazoves telefonom i pitas sta da radis.

2. Pitaj ih za svoj case number - Ukoliko je ispod 9500 to znaci da je tvoj intervju u ambasadi ovog ili sledeceg meseca. Zamoli ih u tom slucaju da ti izadju u susret i posalju ponovo kovertu ili da ti pomere nekako za kasnije.

3. Nazovi ambasadu SAD - KCC zakazuje tvoj intervju u ambasadi tek posto im dostavis potrebna dokumenta iz prve koverte. Zato nakon razgovora sa KCC, kontaktiraj i ambasadu jer ako je trebalo da na intervju dodjes u oktobru, zamoli ih da ti izadju u susret i pomere za kasnije.

Javi sta si uradio, verujem da nece biti problema.

Odakle si btw?

Pozdrav!!!

el magico
25.10.2009, 12:40
wow, hvala na brzom odgovoru! stvarno sam ti zahvalan na pruženim informacijama, obavezno častim ako prođem!

odgovor na tvoje pitanje, rođen u Smederevu, osnovnu i srednju u V. Plani, a u Beogradu sam već 6 godina, (skoro) završio Višu elektro, radim već dve godine u IT-iju, trenutno sam na Medaku II itd.
Bio sam u Americi 2007. na Work And Travel programu u Atlantic City-iju, i pravo da ti kažem uopšte mi se nije svidelo, sredina je užasna, samo crnci koji ti prete na ulici, diluju drogu, ubijaju se svakog dana, čak su mi i najbližeg komšiju ubili usred bela dana, potpuno jedna sredina u kojoj nema uslova za normalan život. Oket, to je moje iskustvo, nikad ne bih išao opet u taj kraj, iako je zarada bila poprilično dobra. Recimo NY, Philly, Chicago su drugačije sredine, gde bi evropski čovek mogao da se infiltrira u njihovo društvo...
what about you, jesi li već u US?

CYA

nocturno
25.10.2009, 19:10
Ko ce kome, ako ne, svoj svome :-)

Ja sam na NBG.
Tek ocekujem intervju. Bas volim USA i mnogo bih voleo da zivim tamo.

Nemoj da brines, ako analiziras kolicinu kriminala u Beogradu, skoro da neces dobiti drugacije rezultate.

Ja sam bio u aprilu ove godine u NYC, Philly, Bostonu i D.C. i proveo se fenomenalno, isao sam turisticki.

Inace, kuma mi zivi na Medaku.
Ima ogromnu terasu i pogled na sumu! :-)

el magico
27.10.2009, 12:54
Zvao sam juče i rekli su mi da će mi poslati mail za 3 do 5 dana, ništa više od toga mi nisu rekli. Nadam se da će tu biti svih potrebnih detalja kako bih preduzeo sledeće korake. Pored svega, mi, (moja devojka i ja) nismo sigurni da bi išli...

još jednom se zahvaljujem na pomoći!

el magico
02.11.2009, 16:52
**bem mu miša, danas samo dobio sva potrebna dokumenta na mail, za dan-dva sve popunjavam i šaljem hitno DHL-om.
moj case number je: 20xxx, koliko kontam ovo je super broj.

nocturno
02.11.2009, 23:26
Cao!

Sudeci po broju, trebalo bi da dodjes na red mart,april ili maj recimo.
Pogledaj biltebe ranijih godina da vidis kada je tvoj broj dolazio na red.

Jesi li vec poslao nazad doc?

Pozdrav!

goranm
03.11.2009, 07:55
**bem mu miša, danas samo dobio sva potrebna dokumenta na mail, za dan-dva sve popunjavam i šaljem hitno DHL-om.
moj case number je: 20xxx, koliko kontam ovo je super broj.

Da, popunjavaj i salji DHL-om. Kakve si srece ako budes slao obicnom postom opet ima da ti se "zagubi" koverta.

dreadnot
03.11.2009, 08:57
20xxx je dosta dobar broj, imas jos puno vremena da se pripremis i dobro o svemu razmislis, samo napred...

el magico
03.11.2009, 09:45
danas popunjavam i šaljem dokumenta, takođe zvao sam i ambasadu i rekli su mi da je broj visok i da postoji šansa da ne dobijem vizu :(
koliko je pametno da za nedelju dana smaram KCC da ih pitam da li su dobili pismo?

hvala na podršci!!!

dreadnot
03.11.2009, 12:48
Nije bas neophodno da ih cimnes za nedelju dana, daj im jedno desetak, a onda, kada ih cimnes, moras da imas spremne podatke
1. ime i prezime
2. datum rodjenja
3. Case Number

po tome te pronalaze i daju podatke. Mozes i mail da im sibnes.

imarkovic
04.11.2009, 13:26
danas popunjavam i šaljem dokumenta, takođe zvao sam i ambasadu i rekli su mi da je broj visok i da postoji šansa da ne dobijem vizu :(
koliko je pametno da za nedelju dana smaram KCC da ih pitam da li su dobili pismo?

hvala na podršci!!!
el magico, nista ti ne brini. Ja imam isti case no, ocekujem intervju najkasnije u maju. Od kada izlazi visa bulletin taj broj je uvek bio u aprilu, samo jedne godine nisu presli 20 000 do septembra. Pa nismo valjda toliki baksuzi. Ti, ja i dreadnot idemo zajedno!
Pozdrav!

el magico
04.11.2009, 14:08
daj bože, danas sam poslao kovertu, nadam se da će sve biti po P.S-u.

u zdravlje :beer: