PDA

View Full Version : Najsigurniji gradovi u USA


dreadnot
28.10.2009, 09:29
Ovo je danas naslovna tema na Yahoo-u
http://www.forbes.com/2009/10/26/safest-cities-ten-lifestyle-real-estate-metros-msa_chart.html?partner=yahoore

Mozda moze da pomogne pri odlucivanju, kako za odlazak, tako i za preseljenje.

dreamerns
28.10.2009, 15:17
Hehehe....Mineapolis na prvom mestu (a bas sam tamo imao zelju da idem) :-)

Pazi ovako, meni ova lista generalno deluje kao neka namestaljka. Detroit ispada par stupnjeva iznad Chicago. Znate li vi koja je razlika izmedju tih gradova. U Detroitu je prvih 15 milja od centra naseljena svaka 10 kuca. Sve izgleda kompletno napusteno i popaljeno. U samom centru kada smo bili mozes videti ponekog crnca sa kapljuacom i to je sve. Nema nista. Ja tamo iz kola bas ne bih mnogo izlazio. Kako sada to moze neko uporediti sa bilo kojim gradom ispod nejga na lestvici. Takodje, moze se videti da pod kolonom "violent crime" Detroit ubedljivo vodi, a neki idijotski podaci pored ga vestacki ulepsavaju i zbog toga je na 12 mestu. Dao sam poredjenje Detroita i Chicago samo kao primer, jer sam video oba grada. Samim tim mi lista deluje kompletno bezveze.

landlord
28.10.2009, 18:27
@dreamer
Cuo sam da je i Kansas City prazan tokom vikenda. Mozda je ona pustinja u Detroitu bila uzrokovana vikendom. Mada slazem se ne bih tamo zivio ni za brdo karamela.

Bar sada znamo gdje idemo slijedeci put... Mineapolis nas ceka..:)

dreamerns
28.10.2009, 20:26
@dreamer
Cuo sam da je i Kansas City prazan tokom vikenda. Mozda je ona pustinja u Detroitu bila uzrokovana vikendom. Mada slazem se ne bih tamo zivio ni za brdo karamela.

Bar sada znamo gdje idemo slijedeci put... Mineapolis nas ceka..:)

Ma ok sto je centar bio prazan....ali one kuce okolo :-)

Nema frke...411 milja....sta je to za nas :-)
Mogli bi i do St Louis-a da trknemo....svega nesto manje od 300 milja.

wrath:of:the:lich:king
29.10.2009, 19:34
Ako je ispod 300 necemo ni da razgovaramo o tome :D

Lucky
30.10.2009, 14:01
Vidim na ovoj listi moj Tampa Bay se kotira na "sjajnom" 28. mestu, ako je za utehu najbolje od svih gradova na Floridi :)

Sto se tice Detroita slazem se da je previsoko rangiran, ali evo i zasto

WorkPlace fatality rate = 4

pa tamo niko ne radi i otud ta brojka

Jos jednom cu citirati Zvonka M.

"Statistika je kao bikini, pokazuje mnogo a ne otkriva nista"

kaneolopa
12.11.2009, 00:16
Ovo bi mozda islo pod temu razne statistike... ali ajde da se nastavim...
Najsrecnije drzave u US:
http://www.livescience.com/culture/091110-fifty-happy-states.html

wrath:of:the:lich:king
12.11.2009, 17:12
Ovo bi mozda islo pod temu razne statistike... ali ajde da se nastavim...
Najsrecnije drzave u US:
http://www.livescience.com/culture/091110-fifty-happy-states.html

Na nesrecnom 47. mestu :grin:

VonTuzni
14.11.2010, 01:28
Hvala na zanimljivim informacijama iako su to kao vec stari podaci ali meni prva destinacija u koji bi trebao stici je MINEAPOLIS!!! Yeeee..., barem me nece nitko upucat.....valjda....nadam se... :-) :drool:

:1081::1081::1081:

Smith6000
14.11.2010, 01:56
Ma opusteno samo! Mi smo u jednim od opasnih krajeva po statistici, i za dva meseca nam nije nista pofalilo, niti je bilo situacija u kojima se osecas nesigurno... od 2 u noci, do preko dana... :suure:

katarina
10.04.2011, 20:09
Koji grad je najsigurniji i najbolji za porodicu koja dolazi u septembru?

kaneolopa
10.04.2011, 21:10
Svaki, svaki grad u americi manje vise ima sigurnih i ne sigurnih delova ono sta odredje gde cete ziveti jeste kolicina novca koju ste spremni da odvojite za kiriju.

dare_ns
10.04.2011, 22:42
Koji grad je najsigurniji i najbolji za porodicu koja dolazi u septembru?

U septembru je najsigurnije u Clayton, LA (Louisiana), ima oko 800 stanovnika, ali u oktobru se pojavljuju aligatori i tada pochinje krvoprolicje koje traje sve do polovine marta, kada se populacija smanjuje chak do 500 stanovnika. No, vrlo brzo se narodi tih 300 pojedenih...

Malo vishe o aligatorima:
link1 (http://www.louisianatravel.com/louisiana-alligators)
link2 (http://en.wikipedia.org/wiki/Alligator)


ostalim mesecima je opushteno.

spectra
10.04.2011, 23:05
@dare_ns: Hahhahahh, genijalno!!! :grin::grin::grin:

ZeljkoUSA
11.04.2011, 08:47
U septembru je najsigurnije u Clayton, LA (Louisiana), ima oko 800 stanovnika, ali u oktobru se pojavljuju aligatori i tada pochinje krvoprolicje koje traje sve do polovine marta, kada se populacija smanjuje chak do 500 stanovnika. No, vrlo brzo se narodi tih 300 pojedenih...

Malo vishe o aligatorima:
link1 (http://www.louisianatravel.com/louisiana-alligators)
link2 (http://en.wikipedia.org/wiki/Alligator)


ostalim mesecima je opushteno.

Mozda najbolji savet do sada :woohoo: .
Posle ovako lepe prezentacije mozda ce Katarina u Clayton, LA..., NEPROCENJIVO :bravo::bravo::bravo:!!!
P.S. Posle Arizone, Farga, Omahe, Atlante, Havaja,... ode Katarina za Clayton, LA :==D: Mozda se i javi polovinom marta , sledece godine...

Magelan
11.04.2011, 14:03
Ma dodji u Englewood - SouthSide of Chicago :grin:

Score
11.04.2011, 14:08
Ma dodji u Englewood - SouthSide of Chicago :grin:

aha, i ostaces tamo zauvek...i vise nikad neces pozeleti da odes odande....ustvari nikad vise neces nista vise pozeleti! :budalo:

Magelan
11.04.2011, 14:16
Salu na stranu, Englewood ima jako dobru lokaciju, izuzetnu vezu sa gradom ("L" green line i tik je uz I90-I94), najnoviji community college u Chgo... I stopu ubistava medju najvecima u USA. Postoji legenda da Chicago Police Department mora da zataskava sta se tamo dogadja jer je ranije postavljano pitanje da li ta policija ista radi jer je broj zrtava mesecno takav da bi neko pomislio da tamo bukti gradjanski rat :wtf:

Stay away from Englewood, Garfield Park & Austin :;D:

dare_ns
11.04.2011, 14:27
bolje mi se chine ovi krokodili... bar te teraju na fizichku aktivnost kada dodje oktobar :D

ivkodrg
11.04.2011, 15:10
U septembru je najsigurnije u Clayton, LA (Louisiana), ima oko 800 stanovnika, ali u oktobru se pojavljuju aligatori i tada pochinje krvoprolicje koje traje sve do polovine marta, kada se populacija smanjuje chak do 500 stanovnika. No, vrlo brzo se narodi tih 300 pojedenih...

Malo vishe o aligatorima:
link1 (http://www.louisianatravel.com/louisiana-alligators)
link2 (http://en.wikipedia.org/wiki/Alligator)


ostalim mesecima je opushteno.

Svaka cast, lafe, ismijao sam se od srca.
Pitanje je toliko uopsteno da glava boli odakle da pocnes da odgovaras.
Skoro svaki , ali svaki veci grad u Americi moze u istop vreme da bude i najbezbedniji i najopasniji

ivkodrg
11.04.2011, 20:29
Salu na stranu, Englewood ima jako dobru lokaciju, izuzetnu vezu sa gradom ("L" green line i tik je uz I90-I94), najnoviji community college u Chgo... I stopu ubistava medju najvecima u USA. Postoji legenda da Chicago Police Department mora da zataskava sta se tamo dogadja jer je ranije postavljano pitanje da li ta policija ista radi jer je broj zrtava mesecno takav da bi neko pomislio da tamo bukti gradjanski rat :wtf:

Stay away from Englewood, Garfield Park & Austin :;D:

Lafe, objasni mi samo na koji si Austin mislio ? Za ovaj Englewood i Garfield park i znam ...

kaneolopa
12.04.2011, 04:07
Sednes lepo na North av. bus i vozis se negde do 1500 W gde krece nesto sto se zove Food for less menaju se ljudi u busu a krajevi degradiraju milju za miljom, dodjes do nekih 4000 i tu imash lepo wall mart lika koji diluje ispred i kuce koje su zatarabljene i spaljene e to je Austin. Za razliku on druga dva kraja ovaj nije odsecen linijskim saobracajem, ali i njega isto tako "pobeljuju".

katarina
12.04.2011, 15:24
Forumasi svaka cast. Duhovito nema sta. Lepo je kada covek moze da se pohvali.

Magelan
12.04.2011, 17:20
Kanelopa ti je objasnila :-) Elem, ako vec skupis hrabrost i krenes u avanturu zvanu North Av bus u pravcu zapada, bas posle tog Walmart-a na Killpatrick i Cicero Av krece famozni Austin :;D:

Evo sta Wikipedia kaze:
"Austin, located on the West Side of Chicago, Illinois, is the largest (by population) of the city's 77 officially defined community areas (neighborhoods), followed by Lake View. Its eastern boundary is Cicero Avenue. Its northernmost border is the Milwaukee District/West Line. Its southernmost border is at Roosevelt Road from Cicero Avenue west to Austin Boulevard. The northernmost portion, north of North Avenue, extends west to Harlem Avenue, abutting Elmwood Park. Other suburbs bordering Austin are Cicero and Oak Park. Also nearby is Berwyn."

Score
12.04.2011, 18:15
Kanelopa ti je objasnila :-) Elem, ako vec skupis hrabrost i krenes u avanturu zvanu North Av bus u pravcu zapada, bas posle tog Walmart-a na Killpatrick i Cicero Av krece famozni Austin :;D:

Evo sta Wikipedia kaze:
"Austin, located on the West Side of Chicago, Illinois, is the largest (by population) of the city's 77 officially defined community areas (neighborhoods), followed by Lake View. Its eastern boundary is Cicero Avenue. Its northernmost border is the Milwaukee District/West Line. Its southernmost border is at Roosevelt Road from Cicero Avenue west to Austin Boulevard. The northernmost portion, north of North Avenue, extends west to Harlem Avenue, abutting Elmwood Park. Other suburbs bordering Austin are Cicero and Oak Park. Also nearby is Berwyn."

Ok, ljudi nasalismo se sa Katarinom, al' ajd' sad da pokazemo malo i nasu drugu stranu, compassion i to... ja joj ne mogu pomoci u njenim pitanjima al ko moze...bar nije sva (toliko...:;D:) puna sebe k'o, na primer, mikimax...

Magelan
12.04.2011, 19:07
@Score

Kapiram da smo mozda malo otisli offtopic, ali zaista su sve iscrpne informacije koje su Katarini potrebne prisutne na forumu.

Sve je opisano, prikazano, sazvakano, nacrtano do tancina, a neke odluke se u zivotu moraju doneti samostalno. Zar ne? :;D:

botexag
12.04.2011, 20:05
ja se slazem sa katarinom i da ponovim
..forumasi svaka cast, vrlo ste duhoviti :1081:

ZeljkoUSA
12.04.2011, 20:58
Sve sa Katarinom je bilo simpaticno, niko je nije vredjao, omalovazao... mada, kao sto Magelan rece stvarno je vecina tih tema bila pokrivena... Mozda neko konkretnije pitanje?!?

Neko je vec rekao "svaki grad ima sigurne i nesigurne delove", ona se jos nije odlucila ni priblizno gde ce... Kako joj pomoci kad pita za 10-ak gradova u 10-ak drzava za 10-ak minuta...:nene: Prosto je ne shvatis ozbiljno...

@Katarina, ajmo polako, ponovo, mozda nesto mozemo da pomognemo...:book:

katarina
21.08.2011, 20:48
Katarina pita i jako me zanima jer ovih dana se pakujem i idem u Richmond Virginia kako je tamo i dobro mi bi dosla svaka informacija i savet.HVALA.

vrhunski
06.09.2011, 10:15
najsigurniji grad u Americi je Honolulu (samo sto on nije obuhvacen ovim istrazivanjem sa prvog posta). Osim toga proglasen je i najboljim mestom za zivot u US za 2011tu a 26ti na svetu.

dreamerns
06.09.2011, 16:30
najsigurniji grad u Americi je Honolulu (samo sto on nije obuhvacen ovim istrazivanjem sa prvog posta). Osim toga proglasen je i najboljim mestom za zivot u US za 2011tu a 26ti na svetu.

Ne znam iskreno...i u raju coveku dojadi. Neka je Honolulu najbolji, ali ako ikad hoces da odes bilo gde drugde...cisto ono...da se pomeris iz mesta gde radis i zivis...treba ti 7-8 sati avionom. Daleko je covece :-)

vuxanne
08.11.2011, 22:27
Evo vam jedan sajt gde mozete da proverite koliko ima siledzija na osnovu postanskog broja. A to je obicno sasvim ok pokazatelj sigurnosti.

http://www.familywatchdog.us/

Mitkoni
16.09.2014, 20:28
SeattleInsider: Wash. state's 50 safest cities
Washington's safest cities
http://www.kirotv.com/gallery/entertainment/seattleinsider-wash-states-50-safest-cities/gCNJJ/#6119264

Koliko je verovati podacima ne znam. Slucajno sam naisao na njihovoj grupi na fejsbuku.