PDA

View Full Version : Odlaganje razgovora u ambasadi - odlaganje vize


greenie
12.11.2009, 23:10
Izasao novi Visa Bulleting za decembar i u Advance notification za January stoji da je cut off number za Europe 19750...sto bi znacilo da i mi upadamo negde u januaru...ali, prema nekim nasim proracunima, ispada da za suprugu, dete (2 godine) i mene treba nekih $2500+ za razgovor u ambasadi i lekarski. Nema sanse! Postoji li mogucnost da se odlozi razgovor u ambasadi? Verujem da postoji (procitah negde na forumu), ali koje su realne posledice toga? Da li smanjujemo sansu da dobijemo vizu?

Zana
12.11.2009, 23:41
Scenario 1 koji cu ja da ti predlozim mozda moze da ti zvuci kao saljenje, ali veruj mi da nije: been there, done that...

Scenario 1 - Tamo negde oko Bozica (sve jedno kojeg), lepo prasence ili dva na razanj, kupus salata i kisela corba posle ponoci (gajbe rizlinga i piva se podrazumevaju) - pa lepo pozovi svu familiju i drustvo - i akcija prikupljanja novcane pomoci. Ako nista drugo, bar ces na vreme da vidis s kojim poklonima i za koga ces da punis torbe kad odavde budes isao nazad na "odmor"... :grin:

Scenario 2 - Uzmi kredit u banci za ceo iznos ili za pola, a za ostatak stedi ili pozajmljuj (trebalo je jos od prve koverte da se stedi :( )

Scenario 3 - odlozi intervju ali imaj u vidu da se izdavanje viza obustavlja onog trenutka kad izdaju onoliko viza koliko je predvidjeno za zemlju u kojoj zivis (ili u regionu). Na koliko planiras da odlozis? Ako je mesec, dva dana ne verujem da je problem... imamo clanove koji su odlagali i dobili su vize bez problema.

(za Scenario 1 se ne salim - ako nema druge, 25 clanova porodice i/ili prijatelja po $100...)

greenie
13.11.2009, 17:45
Hvala ti Žana,
Scenario 1 - ideja je dobra...ali od novcane pomoci nema nista, svi su u g...... do guse.
Scenario 2 - dolazi u obzir, i razmisljao sam o tome...problem za drugi kredit je i stambeni kredit koji imamo na vratu.
Scenario 3 - to je bas ono sto sam i pitao...dakle, ako otkazemo intervju, moze da se desi da izvisimo za vizu. Idealno bi bilo odlaganje za jedno 3-4 meseca, ali izgleda da je to puno. A mozda i nije puno? Verujem da nismo jedini koji su na ivici da odustanu zbog lose finansijske situacije, kako u Srb tako i usa, i verujem da ce dosta ljudi i da odustane...na kraju krajeva, kad bacim pogled na ranije visa bulletins, ovaj nas broj je obradjivan u aprilu. Naravno, to ne mora nista da znaci, ali sve mi se nekako cini da je interesovanje za vizu znacajno opalo. Pa ako tu jos dodam dolazak srbije na belu sengen listu itd...ma mozda samo lupetam gluposti da bih se utesio :)
U svakom slucaju, ima li nekog sa iskustvom u odlaganju razgovora u ambasadi? Hvala!

kaneolopa
13.11.2009, 17:59
Mozes odloziti intervju u ambasadi za koliko god hoce dana... nama je bio zakazan za 16 januar... pomeralo se na sve strane skroz na skroz do kraja maja... tj. 28. maja smo otisli na intervju i dobili vizu :)

greenie
14.11.2009, 23:06
Hvala, kaneolopa. Probacemo sa odlaganjem, po cenu i da ne dobijemo vizu.

nemili
15.11.2009, 19:19
Pihhh bas mi je zao, nevidjena steta bi bilo propustiti takvu sansu zbog 2500$... Juri na sve strane, a ja ako se bude desilo nesto sto ocekujem vec neko vreme, javljam ti. Nista ne zelim da obecavam unapred... Saljem ti pp.

greenie
16.11.2009, 16:45
Sanse se uglavnom propustaju zbog $$$ ili neodlucnosti :) Ne vidim odlaganje kao propustanje sanse, kao sto kaneolopa rece, i sami su izveli odlaganje i sve je bilo ok. Nemamo bas puno opcija, tako da jednostavno moramo da preuzmemo rizik, za koji mislim da i nije toliko veliki.

dreadnot
17.11.2009, 09:10
I ja sam u vrlo slicnoj situaciji, neprijatno me je iznenadio cut-off za januar, i mi cemo verovatno morati da pomerimo intervju za mesec - dva. Predpostavljam da nece biti frka da ga odradimo krajem marta, to bi nam mnogo vise odgovaralo...

nemili
17.11.2009, 11:39
Dreadnot o kojim gradovima razmisljate za odlazak? Jel imate neki uzi izbor?

ja .
17.11.2009, 12:44
Mozes odloziti intervju u ambasadi za koliko god hoce dana... nama je bio zakazan za 16 januar... pomeralo se na sve strane skroz na skroz do kraja maja... tj. 28. maja smo otisli na intervju i dobili vizu :)

Pozdrav,
meni je zakazan razgovor za 15. decembar , i razmisljam da ga odlozim jer jos nisam ovde zavrsila neke stvari, pa me zanima kako ste vi to uradili jer su vas pitali zasto to radite ? jel su vam trazili razlog sto odlazete? Unapred hvala

dreadnot
17.11.2009, 13:38
Dreadnot o kojim gradovima razmisljate za odlazak? Jel imate neki uzi izbor?

Za sada nemam nikakvu ideju. Cim (ako) dobijemo vizu, pokusacu preko neta da posaljem sto vise aplikacija za posao, pa ako nesto kojim cudom upali, idemo tamo, gde god da je. Ako ne, onda cu tek da razmisljam o tome. Nasa prva ideja da idemo u Jacksonvill, Florida je gotovo u potpunosti odbacena, jer kazu ljudi da je tamo dole shit sto se tice posla, a i sestra koja zivi tamo (logican izbor samo zbog toga) kaze da nema posla, a i grad je veliki a gradski saobracaj nikakav pa je tesko stici bez kola na sve strane. U svakom slucaju, to mi je trenutno najveca nedoumica...

greenie
17.11.2009, 22:08
Kao sto i pretpostavih, izgleda da ima puno zainteresovanih za odlaganje. Izgleda da ce da bude kao i obicno: ko ima kinte, ima vise sansi :)

Bane
18.11.2009, 09:42
Samo da uskocim........

Zar nije bolje otici na intevju kada je zakazan pa kad se on zavrsi (predate papire, platite, date otiske) a vi lepo trazite duzu vizu od 6 meseci naravno sa dobrim razlogom.
Oni vam kazu da vam nece dati duzu vizu ali da vam mogu pomeriti datum izdavanje vize.
Kad resite da putujete odete u ambasadu po vize pa na aerodrom.:grin:

Po meni sigurnija varijanta nego da pomerate intevju i samim tim da vas ostali izvuceni sa vecim brojem "preskacu". Ne kazem da na kraju necete dobiti vizu ali mislim da je bolje zavrsiti proceduru u ambasadi a vizu dobiti naknadno.

Mislim da sam na forumu vec citao o ovome......:naughty: pa potrazite....
Ljudi su konkretno trazili duzu vizu zbog dece, jer su hteli da idu posle juna kad deca zavrse skolsku godinu. U ambasadi su im ponudili da im naknadno izdaju vize npr. april-maj sa vazenjem od 6m.

mitar
18.11.2009, 14:46
Danas sam bio u SUP da podnesem zahtev za potvrdu i rekli su mi najmanje mesec dana da traje postupak jer prvo salju depesu za proveru u mesto rodjenja, a ja sam rodjen u Crnoj Gori tako da cu zbog toga morati da odlozim intervju zakazan za 10. decembar.

dado01
18.11.2009, 18:42
I ja sam sa suprugom odlozio intervju. Razlog NO MONEY. Gospodja u sarajevskoj ambasadi je rekla da se javimo mjesec dana prije dana kada bi smo ispunili sve uslove za razgovor. Znaci, sredis sve sto mozes, javis se u ambasadu, predlozis datum, oni ili prihvate ili ti dadnu neki drugi datum (u slucaju da su prebukirani).
A ovaj gospodin sto kaze da je 2500 eura sica za ono sto nas ceka tamo... ma daj ba sta ti je? 2500 eura nije nigdje sica a posebno na balkanu. Sa tim parama se ovdje zivi po 5 mjeseci.
Pozdrav iz Ze.

abdulazizsarajevo
20.11.2009, 14:31
ma ja nije to mala cifra...

2500USD
+ karte za avion...
+ovo
+ono

radise tu o 10k USD zar ne za komletnu proceduru dok ne sletis u USA..

greenie
20.11.2009, 21:59
Jes da skrenusmo sa teme, ali stvarno ispadne bas puno para, onda odes tamo i shvatis da ne mozes da nadjes posao :), a i ako nadjes mora da bude solidan, kako bi nekako isplatio te silne pare koji si dao da bi uopste otisao...Evo jednog off topic pitanja za ljude koji su vec u usa: das $15k za start u americi (razgovor ambasada, karta, mora da se zivi dok se ne nadje posao), obzirom da si programer, nadjes tamo posao za nekih 50k (ako je i to uopste moguce) i od toga zivi tvoja troclana porodica (dete, zenica i ti). Koliko vremena je potrebno da bi ispatio svojih 15k sa pocetka price? Mozda i nije toliko off topic, ipak moramo da znamo za koje vreme mozemo da vratimo pare ako se uzajmimo za ovu avanturu.

lenhi
23.11.2009, 09:20
Svako ko se prijavio morao je biti svjestan da za ovo treba novac.
Nema sad svrhe "čuditi se" i tome slično u fazonu "jao a šta sad za novac".
Svi smo u istoj poziciji, al nema svrhe prijavljivati se ako nemaš odakle zaraditi ili ne želiš (nemaš) pozajmiti novac za vizu, odlazak...
Ovo jeste lutrija ali ne ona lutrija na kojoj dobijaš sve.
Jedno su želje a drugo realnost.

greenie
25.11.2009, 00:10
@lenhi Da, ali pogresili smo, prijavili se, dobili prvu kovertu i sad smo "jao a sta sad za novac", mozda zato sto smo u medjuvremenu kupili stan, na primer. Nema bas puno onih koji zivot drze "on hold", stavljaju pare u stek i cekaju da im stigne koverta iz kentakija, a mi sigurno nismo jedni od njih, tako da bi nam znacilo odlaganje za jedno par meseci. Uostalom, ako pogledas ranije visa bulletins, razgovori za ove brojeve koji su u januaru su nekako trebali da budu a martu...tako da nas plan i nije bio toliko los.

U vezi mog prethodnog posta, ima li nekog ko moze barem okvirno da mi kaze za koje vreme je moguce ustekati $15k u usa, sa troclanom porodicom i platom od $50k (bruto), (na primer, ali samo primer, Atlanta, u nekom kraju gde tvoja porodica nije ugrozena ni u kom smislu). Dajte neku kalkulaciju iz realnog zivota.

Zana
25.11.2009, 04:18
Jaoooo.... tesko je to pitanje za realan odgovor. U moj situaciji, sa tolikim prihodom - uz stezanje ajd' da kazem $200-$300. Tako bi onda uzelo godine da se sakupi ta cifra, ne znam da li mozemo da pretpostavimo da bi i prihodi sigurno porasli za to vreme? Promena posla... ili unapredjenje - verovatno bi prihodi za dve godine od pocetnih $50k otisli na $80k, pa bi moglo i vise da se priustedi za vracanje duga.

U nekom manjem mestu - gde su manji troskovi, verovatno i $1,000 mesecno - ali onda ne znam da li bi godisnji prihodi rasli vise od uobicajenog usaglasavanja plata sa uvecanim troskovima zivota...

Ta cifra od $50k ti je najgori moguci scenario? Oboje da rade ili samo jedan da radi?

Ako si konkretno zainteresovan za Atlantu, mozda bi bilo bolje da Sloba odgovori posto zna koliki su realni troskovi zivota :).

greenie
27.11.2009, 22:40
Hvala, Zana. Nisam siguran za 50k, ali sam samo lupio cifru (jedna plata). Na dalje, bacamo oko na ovaj interesantan thread: http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=594, posto smo ovo sa odlaganjem razgovora u ambasadi dovoljno prodiskutovali :)

Smith6000
16.02.2010, 15:21
Kad dodjete na intervju, mozete odgoditi viziranje pasosa. Nas je pitao kad ocemo... tako da cemo vizu u pasosu dobiti tek sredinom marta, a intervju je bio pocetkom februara. :)

Mv2Player
13.09.2010, 21:06
Kad dodjete na intervju, mozete odgoditi viziranje pasosa. Nas je pitao kad ocemo... tako da cemo vizu u pasosu dobiti tek sredinom marta, a intervju je bio pocetkom februara. :)

Jel' nije problem da malo detaljnije opises ovo oko odlaganja viziranja pasosa?

Pretpostavljam da je redosled bio:

- Predaja dokumenta
- Placanje takse (koliko cujem sada je 819$)
- Intervju

Kad i sa kim pricas o datumu izdavanja vize i da li zbog odlaganja viziranja pasosa moze da se ostane bez vize?

dreadnot
15.09.2010, 09:09
Tokom ili posle intervjua zamolis tipa koji je u kabini sa konzulom da ti odloze viziranje. On je tu kao tehnicka i jezicka podrska, on priprema sve tvoje papire za konzula, tj. sluzbenika-cu ambasade sa kojim razgovaras. Kaze ti samo da par nedelja pre viziranja pozoves i zakazes datum viziranja, dodjes tada i sve je OK. Ako je viza odobrena na intevjuu, jedini razlog zbog kog mozes da ostanes bez vize je da suvise odlozis (kraj avgusta, septembar), pa da se potrose sve vize za taj ciklus...

Bode
15.09.2010, 10:06
upravo provereno: nova cena je 819$ :smrc:

Score
15.09.2010, 12:59
Dreadnot, stari vuce, SITNO! Valjda cu i ja skoro za tobom....
:beer:

Mv2Player
16.09.2010, 08:24
Hvala puno na odgovorima.

celestine
30.09.2010, 13:40
Da li bi neko mogao da mi kaze koliko najvise moze da se odlozi intervju u ambasadi? Da li ima neko vremensko ogranicenje? Konkretno - meni je zakazan za 18 novembar a ja bih da ga odlozim za recimo februar... Dali je to moguce?

Score
30.09.2010, 15:26
Da li bi neko mogao da mi kaze koliko najvise moze da se odlozi intervju u ambasadi? Da li ima neko vremensko ogranicenje? Konkretno - meni je zakazan za 18 novembar a ja bih da ga odlozim za recimo februar... Dali je to moguce?

Mozes da ga odlozis do 30. septembra najdalje (stvarno ne preporucujem!!), ako hoces, ali su ti sanse da nestane brojeva vece ukoliko ga odlazes na duze vreme. Ja sam se strecao sto sam ga odlozio nedelju dana, sto je, opet, bez veze (mislim štrecanje...)

Ivana MS
30.09.2010, 15:55
Da li bi neko mogao da mi kaze koliko najvise moze da se odlozi intervju u ambasadi? Da li ima neko vremensko ogranicenje? Konkretno - meni je zakazan za 18 novembar a ja bih da ga odlozim za recimo februar... Dali je to moguce?

Zdravo Celestine,

kako su te obavestili o razgovoru u ambasadi?Da li ti je stigla druga koverta ili su ti mejlom odgovorili i KCC-a?

Nama su odgovorili jos pre mesec dana da je sve ok i da smo u procesu,ali jos uvek ni traga drugoj koverti....

celestine
30.09.2010, 19:20
Mail iz KKC ali nakon mog maila koji sam poslala njima da se raspitam. Kazu 2. koverta poslata 15 sept! Ja je nisam dobila. Zvacu ambasadu ovih dana da mi kazu detalje vezane za odlaganje intervjua. Mada volela bih da cujem iskustva drugih....

celestine
30.09.2010, 19:22
Mozes da ga odlozis do 30. septembra najdalje (stvarno ne preporucujem!!), ako hoces, ali su ti sanse da nestane brojeva vece ukoliko ga odlazes na duze vreme. Ja sam se strecao sto sam ga odlozio nedelju dana, sto je, opet, bez veze (mislim štrecanje...)

Ja bih odlozila za februar-mart. Ne deluje mi to kao rizicno.... Citajuci podatke prethodika sa foruma...

spectra
30.09.2010, 19:33
Ja bih odlozila za februar-mart. Ne deluje mi to kao rizicno.... Citajuci podatke prethodika sa foruma...
Ma, i ja koliko sam vidjela februar/mart je skroz ok.. Ali sve poslije poslije juna postaje rizicno..

Score
30.09.2010, 21:03
E pa drage moje i dragi moji, ja i moji sutra lepo na lekarski pregled :smrc: ... Ako ne napravim neku budalastinu u vezi sa vakcinama - a nije iskljuceno znajuci sebe :blink: ne verujem da ce biti drugih problema. Zivi bili pa videli...

celestine
30.09.2010, 21:20
izvestavaj nas....

Vuvuzela
30.09.2010, 22:41
Sretno Score i pamet u glavu!! :-))

Score
30.09.2010, 23:36
Sretno Score i pamet u glavu!! :-))

e, prijatelju da sam ja pametan, gde bi mi kraj bio...
Ali, hvala na zeljama!

Luna
01.10.2010, 08:13
Ja bih odlozila za februar-mart.

I meni to deluje ok, ali najbolje da sama procenis.
Score, srecno na lekarskom!

Luna
01.10.2010, 09:08
Zdravo Celestine,

kako su te obavestili o razgovoru u ambasadi?Da li ti je stigla druga koverta ili su ti mejlom odgovorili i KCC-a?

Nama su odgovorili jos pre mesec dana da je sve ok i da smo u procesu,ali jos uvek ni traga drugoj koverti....


Ti imas vrlo nizak case number, zar nije trebalo da budes u oktobru na razgovoru?

Da im ipak ponovo posaljes mail?

Ivana MS
01.10.2010, 17:34
Ti imas vrlo nizak case number, zar nije trebalo da budes u oktobru na razgovoru?

Da im ipak ponovo posaljes mail?

Ne znam sta da radim vise...

Pre mesec dana smo prvo pozvali amasadu i rekli da nas nema na oktobarskom spisku i da ih pozovemo sredinom istog da nam kazu ako nas ima za novembar....posto se cesto desava da se druga koverta zagubi...

Posle toga smo poslali mejl u KCC i oni nam odgovorili da je sve OK i da smo u procesu...i kada se taj isti proces zavrsi da ce nam regularnom postom poslati drugu kovertu... I sta sada?Najverovatnije cemo sacekati taj 15.oktobar i tada pozvati i ambasadu (po dogovoru) i poslati mejl u KCC ponovo ....
U oktobru bi nam bilo i onako prerano za razgovor u ambasadi...a novembar bi mozda i mogao da prodje :)

celestine
01.10.2010, 20:15
Ne znam sta da radim vise...

Pre mesec dana smo prvo pozvali amasadu i rekli da nas nema na oktobarskom spisku i da ih pozovemo sredinom istog da nam kazu ako nas ima za novembar....posto se cesto desava da se druga koverta zagubi...

Posle toga smo poslali mejl u KCC i oni nam odgovorili da je sve OK i da smo u procesu...i kada se taj isti proces zavrsi da ce nam regularnom postom poslati drugu kovertu... I sta sada?Najverovatnije cemo sacekati taj 15.oktobar i tada pozvati i ambasadu (po dogovoru) i poslati mejl u KCC ponovo ....
U oktobru bi nam bilo i onako prerano za razgovor u ambasadi...a novembar bi mozda i mogao da prodje :)

Savetujem da opet posaljes mail u KCC. Ja sam prvi put poslala i napisali u procesu ste. Posaljem pre nekoliko dana opet i odgovore intervju zakazan za novembar, koverta poslata 15 septembra! Jos nisam dobila drugu kovertu a ambasadu cu zvati ovih dana da se raspitam za odlaganje intervjua...

Ivana MS
02.10.2010, 15:26
Savetujem da opet posaljes mail u KCC. Ja sam prvi put poslala i napisali u procesu ste. Posaljem pre nekoliko dana opet i odgovore intervju zakazan za novembar, koverta poslata 15 septembra! Jos nisam dobila drugu kovertu a ambasadu cu zvati ovih dana da se raspitam za odlaganje intervjua...

Celestine,ako im posaljem mejl u ponedeljak ,da li da navodim da sam im vec slala mejl i da se ponovo raspitujem... ili da posaljem mejl kao da ga prvi put saljem.

Kako si ti formulisala svoj mejl?

Score
02.10.2010, 15:44
Celestine,ako im posaljem mejl u ponedeljak ,da li da navodim da sam im vec slala mejl i da se ponovo raspitujem... ili da posaljem mejl kao da ga prvi put saljem.

Kako si ti formulisala svoj mejl?

Ako ja mogu da se umesam, ako insistiras na e-majlu, ja bih jednostavno udario "reply" na zadnju poruku koju su ti poslali i rekao da su brojevi iznad tebe dobili pozive za interview i da se bojis da je tvoje pismo negde usput zagubljeno. Medjutim, KCC salje uglavnom genericne poruke (sa prethodno napisanim tekstom koji se odnosi na odredjeni problem), k'o da komuniciras sa robotima.

Licno mislim a je najbolje da ih pozoves i licno popricas sa njima, onda ces znati tacno sta se desava i sta da uradis.

pekka
02.10.2010, 17:08
Ako mogu i ja malo da se umesam. Druga koverta uopste nije ni potrebna, a o datumu razgovora u ambasadi se mozes informisati putem e-mail-a ili putem telefonskog poziva samoj ambasadi. Gospoda iz KCC-a kada obrade tvoj slucaj i posalju drugu kovertu vise sa tobom nemaju nista, odnosno ti nemas nista sa njima. Sve se prebacuje u nadleznost konkretne ambasade kojoj pripadas.
Konkretno, nama je prvo stigao e-mail sa potvrdom datuma razgovora u ambasadi, pa smo sve to potvrdili putem telefonskog razgovora sa sluzbenikom ambasade, pa je tek nakon dve sedmice stigla i ta druga koverta. U koverti nema nicega znacajnog, tako da se komotno moze i bez nje. Mislim da nema mesta nervozi, a pogotovo ne panici, jer ce sve biti savrseno OK.:grin:

Score
02.10.2010, 17:25
Ako mogu i ja malo da se umesam. Druga koverta uopste nije ni potrebna, a o datumu razgovora u ambasadi se mozes informisati putem e-mail-a ili putem telefonskog poziva samoj ambasadi. Gospoda iz KCC-a kada obrade tvoj slucaj i posalju drugu kovertu vise sa tobom nemaju nista, odnosno ti nemas nista sa njima. Sve se prebacuje u nadleznost konkretne ambasade kojoj pripadas.
Konkretno, nama je prvo stigao e-mail sa potvrdom datuma razgovora u ambasadi, pa smo sve to potvrdili putem telefonskog razgovora sa sluzbenikom ambasade, pa je tek nakon dve sedmice stigla i ta druga koverta. U koverti nema nicega znacajnog, tako da se komotno moze i bez nje. Mislim da nema mesta nervozi, a pogotovo ne panici, jer ce sve biti savrseno OK.:grin:

Jos bolja ideja i potpuno tacno!

celestine
02.10.2010, 17:57
Kratko, bez ikakvog pominjanja da sam vec slala mail. Samo pitala da li mi mogu reci da li mi je zakazan intervju u ambasadi. Odgovorili za 3-4 dana.

Ivana MS
02.10.2010, 19:22
Kratko, bez ikakvog pominjanja da sam vec slala mail. Samo pitala da li mi mogu reci da li mi je zakazan intervju u ambasadi. Odgovorili za 3-4 dana.

Hvala...nadam se da ce mi odgovoriti nesto konkretnije ovaj put.

Ivana MS
02.10.2010, 19:31
Hvala svima na savetima...poslacu mejl KCC-u i pozvacu ambasadu 15.oktobra ,po dogovoru....videcemo vec...bitno mi je da znam kada je razgovor ,sto ranije ,zbog organizacije slobodnog vremena(odsustvo sa posla),zbog para,lekarskog....

batiša
02.10.2010, 20:09
Ako mogu i ja malo da se umesam. Druga koverta uopste nije ni potrebna, a o datumu razgovora u ambasadi se mozes informisati putem e-mail-a ili putem telefonskog poziva samoj ambasadi. Gospoda iz KCC-a kada obrade tvoj slucaj i posalju drugu kovertu vise sa tobom nemaju nista, odnosno ti nemas nista sa njima. Sve se prebacuje u nadleznost konkretne ambasade kojoj pripadas.
Konkretno, nama je prvo stigao e-mail sa potvrdom datuma razgovora u ambasadi, pa smo sve to potvrdili putem telefonskog razgovora sa sluzbenikom ambasade, pa je tek nakon dve sedmice stigla i ta druga koverta. U koverti nema nicega znacajnog, tako da se komotno moze i bez nje. Mislim da nema mesta nervozi, a pogotovo ne panici, jer ce sve biti savrseno OK.:grin:

Pozdrav Ja sam takodje putem e-maila saznao za datum kada je zakazan razgovor u ambasadi ali nisam za vreme i šta mi je sve potrebno poneti na razgovr....šta ustvari piše u toj drugoj koverti?

batiša
03.10.2010, 17:07
Može li neko da mi pojasni kako funkcijoniše odlaganje interviua?Puno se pisalo o tome ali niko nije konkretno opisao kako? npr Telefonom,sačekam dan kada je zakazan interviju pa ga odložim... ili odem ranije do ambasade...dali se odmah odredi datum i vreme novog interviua
hvala

Score
03.10.2010, 18:06
Pozdrav Ja sam takodje putem e-maila saznao za datum kada je zakazan razgovor u ambasadi ali nisam za vreme i šta mi je sve potrebno poneti na razgovr....šta ustvari piše u toj drugoj koverti?

http://www.zelenalutrija.com/druga-koverta/sadrzaj.php

batiša
03.10.2010, 18:20
http://www.zelenalutrija.com/druga-koverta/sadrzaj.php

Da video sam ali kad kliknem na "potrebna dokumenta"......pojavi se:Stavićemo spisak uskoro.......
Ustvari nema veze zvaću ambasadu to je naj sigurnije
u svakom slučaju hvala

celestine
03.10.2010, 19:33
Ja cu sutra zvati ambasadu i pitati kako funkcionisu stvari oko odlaganja. Interesuje me na koliko moze da se odlozi i da li se odmah zakazauje novi termin ili moras da cekas kad ti oni odrede... Ukoliko saznam sutra nesto korisno, javljam!

batiša
03.10.2010, 19:58
Ja cu sutra zvati ambasadu i pitati kako funkcionisu stvari oko odlaganja. Interesuje me na koliko moze da se odlozi i da li se odmah zakazauje novi termin ili moras da cekas kad ti oni odrede... Ukoliko saznam sutra nesto korisno, javljam!

Super :bravo:

Score
03.10.2010, 20:06
Ja cu sutra zvati ambasadu i pitati kako funkcionisu stvari oko odlaganja. Interesuje me na koliko moze da se odlozi i da li se odmah zakazauje novi termin ili moras da cekas kad ti oni odrede... Ukoliko saznam sutra nesto korisno, javljam!

Kada sam ja odlagao, potrebno je samo da kazem termin kada meni odgovara i oni su rekli ok... Nikakva procedura, nikakva komplikacija, ogranicenja, nista? I isti dan mi poslase e-mailom iz ambasade zvanicnu potvrdu o odlaganju intervjua sa novim datumom... I tacno su znali u roku od - odmah - kad imam interview, cim sam im rekao ime, i odmah me vec pitali nesto iz moje prijave, kao da su samo na mene cekali da ih pozovem da bi me to pitali?? Oni kao da se pripremaju za svakog kandidata posebno, proucavaju prijavu ili tako nesto...?

celestine
03.10.2010, 20:26
Ali ti si odlagao za 10ak dana a ja bih odlozila za 2-3 meseca...
Imam zakazano za 18 nov a ja bih ga odlozila za kraj feb - mart...

Score
03.10.2010, 20:40
Ali ti si odlagao za 10ak dana a ja bih odlozila za 2-3 meseca...
Imam zakazano za 18 nov a ja bih ga odlozila za kraj feb - mart...

Mislim da njima duzina odlaganja ne igra apsolutno nikakvu ulogu, to je sve do tebe koliko si ti spremna da rizikujes, ukoliko se vec moze govoriti o neko riziku, da nestane brojeva. Licno mislim da rizik jos uvek ne postoji, niti ce u januaru i februaru. I ja cu ponovo da odlozim, verovatno za isti period kao i ti.

batiša
04.10.2010, 16:46
Kada sam ja odlagao, potrebno je samo da kazem termin kada meni odgovara i oni su rekli ok... Nikakva procedura, nikakva komplikacija, ogranicenja, nista? I isti dan mi poslase e-mailom iz ambasade zvanicnu potvrdu o odlaganju intervjua sa novim datumom... I tacno su znali u roku od - odmah - kad imam interview, cim sam im rekao ime, i odmah me vec pitali nesto iz moje prijave, kao da su samo na mene cekali da ih pozovem da bi me to pitali?? Oni kao da se pripremaju za svakog kandidata posebno, proucavaju prijavu ili tako nesto...?

Dali je telefonski razovor bio na engleskom..... moj engleski je pomalo "zardjao",a nemože se reći da i ranije bio sjajan:smrc:

batiša
04.10.2010, 16:53
........ha ha.....izgleda da mi je i kucanje pomalo "zardjalo" pola slova progutah.....

Score
04.10.2010, 18:28
Dali je telefonski razovor bio na engleskom..... moj engleski je pomalo "zardjao",a nemože se reći da i ranije bio sjajan:smrc:

He, he, za zardjalo kuckanje ne brini, tu sam sampion, a ovaj keyboard koji je preziveo proliveno pivo i dva nes-a takodje ne pomaze pri kucanju. Posle svakog pisanja poruke moram da vrsim ispravke duze nego sto je pisanje same poruke trajalo..

I, da, ja sam sa njima pricao na engleskom, ali ja zivim u stranoj zemlji pa sam mislio ako vec govorim strani jezik ajd nek bude engleski (a ne madjarski), ipak je to US ambasada, mada ni jedan od ljudi koji su mi se javljali (zvao sam vise puta) nije bio amer, sve su bili madjari, tj. znali su lokalni jezik, verujem da je tako i u Beogradu. Al' koj ce ga znati..? Ti probaj, pa ako ne znaju srpski, trazi nekog ko zna, sigurno ima neko.

Taji
04.10.2010, 18:49
Ja cu sutra zvati ambasadu i pitati kako funkcionisu stvari oko odlaganja. Interesuje me na koliko moze da se odlozi i da li se odmah zakazauje novi termin ili moras da cekas kad ti oni odrede... Ukoliko saznam sutra nesto korisno, javljam!

A mozda ti je bolje da odes na taj razgovor pa da onda trazis odlaganje vize u pasos???

Score
04.10.2010, 19:08
A mozda ti je bolje da odes na taj razgovor pa da onda trazis odlaganje vize u pasos???

To ne moze... I to sam ih pitao jednom, bar su meni to rekli...

celestine
04.10.2010, 19:30
To ne moze... I to sam ih pitao jednom, bar su meni to rekli...

Dreadnot je odradio intervju kad mu je bilo zakazano ali je odlozio viziranje. E sad ne znam da li to i daljhe moze. Ja sam ipak za odlaganje...

dreadnot
04.10.2010, 21:10
Koliko ljudi toliko cudi, koliko konzulata toliko pravila. Tacno je da sam ja odlozio viziranje, a to je bilo moguce u Beogradu, ne znam za ostale konzulate, svuda treba pitati... Ne znam da li bi upalilo ono "kako kod vas ne moze a u Beogradu moze?"

Gugly
29.10.2010, 10:36
http://www.zelenalutrija.com/druga-koverta/sadrzaj.php

Moja 2. koverta ne izgleda bas tako..Tacnije, vrlo je redukovana..nema nikakvih uputstava, nema to vezano za lekarski pregled...ima samo pismo na stranu i nesto malo na drugoj, u kom mi kaze idi na sajt vidi korake 3 i 4 vezane za intervju i dodji tad i tad u ambasadu..

Score
29.10.2010, 13:35
Moja 2. koverta ne izgleda bas tako..Tacnije, vrlo je redukovana..nema nikakvih uputstava, nema to vezano za lekarski pregled...ima samo pismo na stranu i nesto malo na drugoj, u kom mi kaze idi na sajt vidi korake 3 i 4 vezane za intervju i dodji tad i tad u ambasadu..

I moja je isto tako izgledala ne brini, potpuno normalna stvar. Samo prati uputstva i sve je u redu.

Gugly
29.10.2010, 19:39
Btw. i ja cu odloziti intervju, za februar, ili pocetak marta cek..Valjda nije to prekasno..Lik iz ambasade mi rece na prezentaciji American corner-a da je to sasvim Ok..i da dosta ljudi to radi iz raznoraznih razloga.. Samo mi je rekao da ne cekam bas leto..

batiša
13.01.2011, 14:18
Da li je neko od članova koji su kao ja odložili interviju u ambasadi u Beogradu zakazivao nov razgovor....prilikom odlaganja intervijua rečeno mi je da se javim 15-ak dana pre željenog intervijua... pa me interesuje da li oni određuju vreme novog intervijua..... da li zakažu interviju za 15-ak dana ili moogu da ga zakažu za dva meseca pa izviziš za GC :no: ....kako to sve funkcioniše

celestine
13.01.2011, 14:41
Da li je neko od članova koji su kao ja odložili interviju u ambasadi u Beogradu zakazivao nov razgovor....prilikom odlaganja intervijua rečeno mi je da se javim 15-ak dana pre željenog intervijua... pa me interesuje da li oni određuju vreme novog intervijua..... da li zakažu interviju za 15-ak dana ili moogu da ga zakažu za dva meseca pa izviziš za GC :no: ....kako to sve funkcioniše

Mene je prilikom odlaganja sluzbenik ambasade pitao za kada zelim da odlozim, kad sam ja rekla za mart on je rekao ja cu to da zabelezim a vi pozovite u februaru da zakazemo tacno vreme i datum.

batiša
13.01.2011, 15:03
Mene je prilikom odlaganja sluzbenik ambasade pitao za kada zelim da odlozim, kad sam ja rekla za mart on je rekao ja cu to da zabelezim a vi pozovite u februaru da zakazemo tacno vreme i datum.

Tako su i meni rekli,ja sam planirao februar....ali biće dobro ako uspem da prikupim dokumenta do tad (izvod iz matične knjige ,pasoš za dve nedelje starog bebca)...a kod nas sve to traje...traje...traje....čitavu večnost

celestine
13.01.2011, 19:21
Tako su i meni rekli,ja sam planirao februar....ali biće dobro ako uspem da prikupim dokumenta do tad (izvod iz matične knjige ,pasoš za dve nedelje starog bebca)...a kod nas sve to traje...traje...traje....čitavu večnost

odmah predaj za pasos i izvod iz kaznene evidencije jer se na to najduze ceka. Ovo drugo moze i vise od 15 dana da se ceka

emilfaltron
08.03.2011, 17:00
Hi forumaši,

Imam jedno pitanje.
Supruga i ja vlasnici smo PR u Kanadi i živimo u Kanadi već neko vrijeme. Svake godine igrali smo Green Card Lottery (zelena karta) za USA, i prošle godine smo izvučeni, i prije dva dana došlo je na kućnu adresu zadnja koverta s instrukcijama za intervju u ambasadi, koji je 4.4.2011.
Obziorm da papire i iz jedne i druge spomenute države ne dobije svaka osoba svaki dan, želim prije toga dobro razmisliti šta učiniti.

Problem je u tome da kao vlasnici permenant residenca (PR) u Kanadi, koji nam teče sada godinu dana od tri godine koliko je potrebno, očito se ne smije imati zelena karta za USA. Čitao sam po forumu da ameri i provjeravaju da li netko ima negdje i da provjeravaju tvoj ostanak u USA kada dodješ, tj. ne možeš biti 3 dana u USA i 3 dana u Canadi.
Moje pitanje glasi: da se nalazite u nasoj situcaciji što bi učinili. Da li bi ostali u Kanadi ili pronašli bolji put u USA?

Molim razmišljanja samo onih ljudi koji žive (ili su živjeli) u spomenutim državama.

Hvala!

Orange
09.03.2011, 01:22
Uh kakva slatka muka! Ne znam nista o kombinovanju ove dve vize tj. sta moze, sta ne ali ne bih se mnogo dvoumila da moram da napravim izbor. Doduse nisam zivela u Kanadi ali imam rodbinu tamo. U Americi sam godinu dana i definitivno, na osnovu dosadasnjeg iskustva, izmedju Kanade i USA izabrala bih Kanadu zbog mnogo bolje resenog pitanja socijalne i zdravstvene zastite. Razmislila bih jedino ako me u Americi ceka posao sa godisnjom cifrom koja ima mnooogo brojeva :-), u suprotnom, ako se pocinje od slicnog i tamo i ovde, onda mislim da je ipak Kanada sigurniji izbor. Cak i ako uzmem u obzir da ja zivim u paprenoj Kaliforniji i da u Americi sigurno postoje gradovi sa mnogo boljim odnosom plata-troskovi, kao i da su u Kanadi koliko sam cula manje plate - ja bi izabrala Kanadu.

ovde su neka opsta poredjenja:
http://www.unitednorthamerica.org/simdiff.htm

kaneolopa
09.03.2011, 02:09
Vi sami morate smiliti sta cete i kako, ako ste vec resili i dobili da budete u Kanadi cemu onda igranje lutrije za zelenenu. Godinu dana imas rok da jako dobro razmislis shta ces i kako ces, u svakom slucaju nazovite nasu ambasadu pa se sa njima posavetujte. Svima je bolje i nama u US i verovatno vama u Kanadi, samo dok nismo u Srbiji vise. Ostalo je samo stvar preference... da li volis dzabe obrazovanje i ogromne poreze ili malko manje poreze i uzas zdravstveno. I jedno i drugo ima i vrline i mane. Ni jedan deo Amerike nije isti kao ni jedan deo Kanade, tako i da sa te strane imas izbora koliko neces.

Zana
09.03.2011, 03:10
Hi forumaši,

Imam jedno pitanje.
Supruga i ja vlasnici smo PR u Kanadi i živimo u Kanadi već neko vrijeme. Svake godine igrali smo Green Card Lottery (zelena karta) za USA, i prošle godine smo izvučeni, i prije dva dana došlo je na kućnu adresu zadnja koverta s instrukcijama za intervju u ambasadi, koji je 4.4.2011.
Obziorm da papire i iz jedne i druge spomenute države ne dobije svaka osoba svaki dan, želim prije toga dobro razmisliti šta učiniti.

Problem je u tome da kao vlasnici permenant residenca (PR) u Kanadi, koji nam teče sada godinu dana od tri godine koliko je potrebno, očito se ne smije imati zelena karta za USA. Čitao sam po forumu da ameri i provjeravaju da li netko ima negdje i da provjeravaju tvoj ostanak u USA kada dodješ, tj. ne možeš biti 3 dana u USA i 3 dana u Canadi.
Moje pitanje glasi: da se nalazite u nasoj situcaciji što bi učinili. Da li bi ostali u Kanadi ili pronašli bolji put u USA?

Molim razmišljanja samo onih ljudi koji žive (ili su živjeli) u spomenutim državama.

Hvala!

Tri puta pisem i brisem pokusavajuci da "razmrsim" pitanje, pa se sa uvodima jos vise upetljam, te onda ko velim da udarim direktno u glavu: ne mesati uslove za odrzavanje Zelene Karte i uslove za dobijanje drzavljanstva u obe zemlje.

U US se apsolutno ne zahteva da nosilac Zelene Karte aplicira za drzavljanstvo, vec dobija to pravo ako ispunjava uslove. Trajanje Zelene Karte u USA dobijene preko DV Lottery je 10 godina i nakon toga moze da se obnovi. Moze i da se aplicira i za drzavljanstvo ako postoje uslovi, ali ne mora. Ukoliko se izlazi iz zemlje na duze od godinu dana potrebna je Re-entry Permit i tu traze razloge (sto moze da bude svasta, kao na primer studiranje, posao, itd.) To sve nema veze sa drzavljanstvom, za koje se zahteva odredjeni period boravka u statusu "resident" (ne duze od 6 meseci neprekidnog boravka van zemlje u svrsi odrzavanja statusa, u suprotnom se "brojanje" vraca na nulu).

Tri godine koje pominjes u svom pitanju/problemu se odnose na dobijanje drzavljanstva u CAN a ne na odrzavanje statusa (za drzavljanstvo CAN je potrebno tri godine neprekidnog boravka u poslednje cetiri godine - a moze da se uracuna i vreme pre dobijanja njihove Zelene Karte za zadovoljavanje ovog uslova).

Da ne duzim i ne upetljavam dalje:

Scenario odrzavanje Zelene Karte u obe zemlje - izvodljivo ali ne u beskonacnost (u US max 10 godina a onda mogu da odluce da ti ne produze Zelenu Kartu jer si mozda vise u CAN nego u US). CAN trazi dve godine u 5 godina da bi se odrzavao status, US da nisi van duze od dve godine bez Re-entry Permit i moras sve vreme da prijavljujes porez.
Scenario drzavljanstvo CAN i odrzavanje Zelene Karte u USA - izvodljivo, min 5 godina uz dve ili tri Re-entry Permits u US
Scenario Zelena Karta u CAN i drzavljanstvo u US - izvodljivo, min 7 godina racunajuci od danas, jer moras da racunas da CAN zahteva dve godine boravka tamo za odrzavanje statusa
Scenario drzavljanstvo CAN i drzavljanstvo US - izvodljivo, min 13 godina, prvo drzavljanstvo CAN a onda stvaranje uslova u US za drzavljanstvo (jer US ima labavije uslove a u CAN vec imas godinu dana i brze se dobije - naravno sve to uz gomilu Re-entry Permits, mnogo zivaca i mnogo para).

Da ovde sad stanem da se ne bih upetljala opet. Ako postoji pitanje, molim te preciziraj koji scenario je u pitanju, dakle da li je pitanje vezano za Resident Status ili Citizenship Requirements i u kojoj zemlji.

Ne znam da li ces da me ukapiras sad, ali ja za "duple" i "viseskupovne" uslove trazim matematicki "presek" pa vidim koliko je izvodljivo i sta mu je tu vremenski "najmanji zajednicki sadrzilac". Jest' da trazi vremena da se sve to ukalkulise ali jednom kad napravis plan i drzis ga se "k'o pijan plota" nema sanse da ne uspe. Ako resis to da radis i treba ti help - javni, mada sumnjam da Master iskusan u kalkulacijama ne moze da se snadje u svemu ovome :grin::grin::grin:

emilfaltron
16.03.2011, 21:44
Bila je gužva..

@Orange
Hvala na odgovoru.

@kaneolopa
Hvala na odgovoru.
Čemu igranje zelene karte?? K
Kao što sam i rekao, igrali smo u isto vrijeme i PR za Kanadu i zelenu za USA preko DV Lottery-a. Priča je ta da za Kanadu nam je potrebno bilo 5 mjeseci da nam riješe, dok za USA treba godinu dana i nešto sitnog.
Sa svim ostalo šta si napisao se slažem.

@Zana
Hvala na odgovoru.
Što se tiče državljanstva to pitanje nisam postavio i trenutno me to ne brine, ali hvala na informaciji.
Ne znam gdje sam na netu pročitao, ali je bilo rečeno da ukoliko "imaš PR u Kanadi, zelenu za USA preko DV Lottery-a ti neće važiti odnosno nećeš je dobiti." Ne mogu više naći taj statement... Pa sam u smislu toga postavio i pitanje.

Obzirom da si ljepo objasnila što kako i koliko, odlučio sam se za: "Scenario drzavljanstvo CAN i odrzavanje Zelene Karte u USA - izvodljivo, min 5 godina uz dve ili tri Re-entry Permits u US".
Eto, pa ako imaš info o tome molim napiši i hvala unaprijed.

emilfaltron
26.03.2011, 20:02
Zar nitko ne zna da mi odgovori na pitanje.....


Ma dajte...

alen.su
04.05.2012, 15:39
Prijatelji imam pitanje za vas !

Izvucen sam za daljnje procesiranje ! Jako sam srecan jer sam predprosle god bio u Coloradu sa H2B vizom.

Broj mi je 24 hiljade i nesto . Situacija je malo komplikovana em zbog para em zamislite u samo nedelju dana dve neverovatne vesti jedna je green card a druga da mi je zena trudna.
Ako sve bude ok zena ce se poroditi negde u decembru.
Ako sve bude ok sa daljim procesom za green card a planiram sledece nedelje da ispunim sve papire i da posaljem i opet ako bude ok kada cemo mi trebati na lekarski i kako ce zena ako je jos trudna ? I dali moze da se odlozi viziranje za zenu i bebu i sina a ja da odem na par meseci da pripremim teren nemam pojma !
Ako im sve ovo trazim u ambasadi i previse fantaziram nece to umanjiti sanse da sve prodje ok u ambasadi ? Please Help

nemili
04.05.2012, 17:43
Prijatelji imam pitanje za vas !

Izvucen sam za daljnje procesiranje ! Jako sam srecan jer sam predprosle god bio u Coloradu sa H2B vizom.

Broj mi je 24 hiljade i nesto . Situacija je malo komplikovana em zbog para em zamislite u samo nedelju dana dve neverovatne vesti jedna je green card a druga da mi je zena trudna.
Ako sve bude ok zena ce se poroditi negde u decembru.
Ako sve bude ok sa daljim procesom za green card a planiram sledece nedelje da ispunim sve papire i da posaljem i opet ako bude ok kada cemo mi trebati na lekarski i kako ce zena ako je jos trudna ? I dali moze da se odlozi viziranje za zenu i bebu i sina a ja da odem na par meseci da pripremim teren nemam pojma !
Ako im sve ovo trazim u ambasadi i previse fantaziram nece to umanjiti sanse da sve prodje ok u ambasadi ? Please Help

Mozes da im trazis da ti posle intervjua odloze viziranje pasosa. Ako si ti nosilac aplikacije onda mozes da prvi udjes i pripremis teren za njih, a oni mogu da dodju najkasnije 6 meseci posle tebe. Taman ce beba imati preko 6 meseci, sto je sasvim ok za let avionom.
Nemoj nista da se brines, razumni su ljudi u ambasadi i sigurno ces moci da napravis ok kombinaciju oko viziranja pasosa.

Cestitke za obe lepe vesti i samo pozitivno! Iskoristite sansu koja vam je pruzena. Imacete razlog vise a to je da pruzite detetu neogranicene mogucnosti u jednoj daleko stabilnijoj zemlji.

damjan55
21.08.2012, 23:22
Da li je neko odlagao intervju za DV2013? Meni je intervju zakazan za oktobar 2012., a u nedoumici sam da li da odlazem intervju ili da prilikom intervjua odlozim viziranje (ukoliko je to moguce). Interesuje me misljenje forumasa?

ZeljkoUSA
22.08.2012, 23:15
Da li je neko odlagao intervju za DV2013? Meni je intervju zakazan za oktobar 2012., a u nedoumici sam da li da odlazem intervju ili da prilikom intervjua odlozim viziranje (ukoliko je to moguce). Interesuje me misljenje forumasa?

Ranijih godina su forumasi odlagali i razgovor, a i obavljali razgovor i odlagali viziranje. Sve zavisi koji si broj, mozes pitati u ambasadi ukoliko ti ovde neko ne odgovori iz prve ruke.

damjan55
23.08.2012, 06:43
Ranijih godina su forumasi odlagali i razgovor, a i obavljali razgovor i odlagali viziranje. Sve zavisi koji si broj, mozes pitati u ambasadi ukoliko ti ovde neko ne odgovori iz prve ruke.

Hvala Zeljko, mislim da obzirom da imam mali broj 3XXX obe opcije dolaze u obzir. No verovatno cu proveriti i sa ambasadom.

Bode
27.08.2012, 00:48
Mozes da odlozis razgovor a i viziranje pasosa. Najbolja ti je varijanta da odlozis viziranje mada od datuma izdavanja vize imas rok od 6 meseci da udjes u zemlju. To je dovoljno da se zavrsi sve sto treba pre toga. Ja sam tako odlozio viziranje zeni i deci. :suure:

damjan55
28.08.2012, 08:46
Mozes da odlozis razgovor a i viziranje pasosa. Najbolja ti je varijanta da odlozis viziranje mada od datuma izdavanja vize imas rok od 6 meseci da udjes u zemlju. To je dovoljno da se zavrsi sve sto treba pre toga. Ja sam tako odlozio viziranje zeni i deci. :suure:


Znam da je rok od izdavanja vize 6 meseci za ulazak u zemlju, bas zato bih i da odlozim. Ako dobro razumem ti kao nosilac nisi odlagao viziranje, a odlozio si si za zenu i decu? Ja bih odlagao viziranje za sebe kao nosioca i suprugu. Mislis li da je to izvodljivo?

Bode
29.08.2012, 03:43
Ja nisam zeleo da sebi odlazem viziranje pasosa. A inace imas pravo i kao nosilac da odlozis viziranje ako hoces.
Neka je sa srecom u svakom slucaju :bravo:

damjan55
02.09.2012, 20:39
Ja nisam zeleo da sebi odlazem viziranje pasosa. A inace imas pravo i kao nosilac da odlozis viziranje ako hoces.
Neka je sa srecom u svakom slucaju :bravo:
Hvala puno Bode, od velike koristi mi je tvoje iskustvo. Inace ako ostalima nesto znaci, zvao sam ambasadu i rekli su mi da moze i da se odlozi intervju, a i da se odlozi viziranje.

redovnica
18.10.2012, 19:15
Na koliko dugo se moze odgoditi razgovor? I na koliko se dugo moze odgoditi viziranje nakon razgovora? Dakle odgodim viziranje, od dana od kada mi daju vizu imam 6 mj za ulazak? Koliko smije trajati to vrijeme odgode? Ako nisam nesto krivo polovila?

oskark
18.10.2012, 21:23
Na koliko dugo se moze odgoditi razgovor? I na koliko se dugo moze odgoditi viziranje nakon razgovora? Dakle odgodim viziranje, od dana od kada mi daju vizu imam 6 mj za ulazak? Koliko smije trajati to vrijeme odgode? Ako nisam nesto krivo polovila?
Mozes da odlazes razgovor i intervju sve do 30. septembra do ponoci. Kasnije ne mozes ni da ides na intervju niti da ti izdaju vizu, jer se 30 sept zavrsava fiskalna godina. Al sto duze odlazes, smanjujes sansu da dobijes vizu.

Kilimandzaro
07.05.2016, 16:27
Najvise me muci da odlucim kad da posaljem formular (nailazila sam na postove ali ne i na temu), Posto sam prilicno mali broj 23**, plasi me da ne dodjem prerano na red za intervju. Najradije bih da se iselimo sledece godine u junu (zbog starijeg deteta koje ide u skolu). A s druge strane imam osecaj da se necu smiriti dok ne posaljem i "zavrsim" s tim. Ako imate link na forumu, na kom se o ovome kontemplira, bila bih zahvalna,

markoss
07.05.2016, 16:35
Ma nema sanse da je ne iskoristimo. Potpuno je jasno da cemo doci (isto u Chicago), ja vec uveliko iscitavam forum i jos ne postavljam pitanja jer je mozda neko dao odgovor. Prvo nema sanse da deci uskratim mogucnost dvojnog drzavljanstva. Mi ovde najbolje znamo da covek ne zna sta nosi dan sta nosi noc. Imam porodicu u Cikagu, pa je i tim lakse. Prosto kazem da me ova moja reakcija - ta insomnija- potpuno zbunila i paralisala. Inace sam ono sto kazu "jaka i stabilna".
Najvise me muci da odlucim kad da posaljem formular (nailazila sam na postove ali ne i na temu), Posto sam prilicno mali broj 23**, plasi me da ne dodjem prerano na red za intervju. Najradije bih da se iselimo sledece godine u junu (zbog starijeg deteta koje ide u skolu). A s druge strane imam osecaj da se necu smiriti dok ne posaljem i "zavrsim" s tim. Ako imate link na forumu, na kom se o ovome kontemplira, bila bih zahvalna,

Uh s obzirom na tako mali broj vi cete do kraja godine najkasnije morati da udjete u USA, ali opet ako imate kod koga u startu da dodjete dok ne sredite papire to mnooogoo olaksava citavu situaciju.

Kilimandzaro
07.05.2016, 16:56
To mi najvise nervoze unosi. Ne bi nam materijalno odgovaralo da dodjemo pre sledeceg juna, ne znam da li da odugovlacim sa slanjem formulara ili da ne rizikujem :(

Magelan
07.05.2016, 17:01
To mi najvise nervoze unosi. Ne bi nam materijalno odgovaralo da dodjemo pre sledeceg juna, ne znam da li da odugovlacim sa slanjem formulara ili da ne rizikujem :(

Dobro dosla na forum :)

Iako je broj mali, a po svoj prilici intervju vas ceka u oktobru, Vi cete imati 6 meseci rok za selidbu. Dakle negde do pocetka aprila. Skoro 10 meseci od ovog momenta sto bi trebalo da bude dovoljno za neke osnovne pripreme.
Nemojte odugovlaciti sa slanjem obrasca.

Mrs.Ryan
07.05.2016, 17:22
To mi najvise nervoze unosi. Ne bi nam materijalno odgovaralo da dodjemo pre sledeceg juna, ne znam da li da odugovlacim sa slanjem formulara ili da ne rizikujem :(

Mi smo bili mali broj, a DS smo poslali u julu, intervju imali zakazan u januaru...
Ako ga posaljete u maju, velike su sanse da intervju imate odmah u oktobru.

Uvek mozes i da odlozis intervju, ali ne na neki duzi period jer postoji mogucnost da ostanete bez viza ako budete dugo cekali.

Kilimandzaro
07.05.2016, 17:44
Hvala puno na ovim odgovorima!!!!:1072:

Stvarno ste divni! Vidim ovde neke careve koji godinama nesebicno dele svoja iskustva i odgovaraju na ista pitanja i po nekoliko miliona puta. Hvala!
Nadam se da cu i ja tako nekome moci biti od koristi!

Tomislav1970
08.05.2016, 02:20
Uh s obzirom na tako mali broj vi cete do kraja godine najkasnije morati da udjete u USA, ali opet ako imate kod koga u startu da dodjete dok ne sredite papire to mnooogoo olaksava citavu situaciju.

Ovo je apsolutno pogresna informacija.
Nakon ljekarskog (koji obavite par dana prije zakazanog termina za vizu) imate 6 (i slovima: sest) mjeseci da udjete u SAD.
S obzirom da su prvi intervjui u oktoobru, taman da ga imate prvi od svih, period do kojeg morate da udjete je daleko poslije Nove godine.

Ova informacija je vise puta ponovljena na forumu

markoss
08.05.2016, 04:32
mislio sam da su pre oktobra intervjui zato sam i rekao da ce sigurno pre nove godine morati da udju..
izvinjavam se :no:

Kilimandzaro
08.05.2016, 13:13
Ovo je apsolutno pogresna informacija.
Nakon ljekarskog (koji obavite par dana prije zakazanog termina za vizu) imate 6 (i slovima: sest) mjeseci da udjete u SAD.
S obzirom da su prvi intervjui u oktoobru, taman da ga imate prvi od svih, period do kojeg morate da udjete je daleko poslije Nove godine.

Ova informacija je vise puta ponovljena na forumu

Hvala, shvatila sam to. Mislila sam da je markoss mislio na dobijanje vize pre nove godine, bas zbog te cinjenice. Nije ni vazno - hvala na odgovorima u svakom slucaju. To otprilike znaci da bih morala negde u martu najkasnije da dodjem. Sad mi je u glavi ideja da mozda dodjem nekoliko meseci pre mojih. Treba dobro jos o svemu porazmisliti. Nisam jos popunila formular.

johnny_nyc
08.05.2016, 13:25
Hvala, shvatila sam to. Mislila sam da je markoss mislio na dobijanje vize pre nove godine, bas zbog te cinjenice. Nije ni vazno - hvala na odgovorima u svakom slucaju. To otprilike znaci da bih morala negde u martu najkasnije da dodjem. Sad mi je u glavi ideja da mozda dodjem nekoliko meseci pre mojih. Treba dobro jos o svemu porazmisliti. Nisam jos popunila formular.

Mi smo odgodili interview za mjesec dana i usli u US dva dana prije isteka 6 mjeseci. Interview smo odradili u 3 mj umjesto u 2. Mozes komotno slati papire i cekati da ti zakazu interview jednom kada ga zakazu kontaktiraj ambasadu i mozes odgoditi za mjesec dva koliko ti treba, nizak si broj tako da nema rizika.

I kao sto je netko prije naveo rok od 6 mjeseci ti krece od dana odradjenog zdravstvenog pregleda ne od dana kada si odradila interview.

Kilimandzaro
08.05.2016, 18:09
Mi smo odgodili interview za mjesec dana i usli u US dva dana prije isteka 6 mjeseci. Interview smo odradili u 3 mj umjesto u 2. Mozes komotno slati papire i cekati da ti zakazu interview jednom kada ga zakazu kontaktiraj ambasadu i mozes odgoditi za mjesec dva koliko ti treba, nizak si broj tako da nema rizika.

I kao sto je netko prije naveo rok od 6 mjeseci ti krece od dana odradjenog zdravstvenog pregleda ne od dana kada si odradila interview.

Hvala puno na ovim info iz prve ruke!!!! Vidim da ste vi jos ona problematicna 2014. generacija. Super!

dulei86
08.05.2016, 22:28
Hvala puno na ovim info iz prve ruke!!!! Vidim da ste vi jos ona problematicna 2014. generacija. Super!

Možeš odložiti intervju do aprila maja bez problema. Ja sam imao zakazan intervju u januaru ali mi je to bilo prerano pa sam odložio za kraj juna a u USA sam ušao dva dana pre isteka 6-og meseca (22.12.).
Ako želiš da odložiš intervju, sačekaj da ti zakažu pa onda pozovi ambasadu i kaži službeniku koji se javi na telefon da želiš da odložiš. Prvo odlaganje nije problem, ali posle toga ne bi trebala da odlažeš više kada drugi put zakažete.
Ako te nešto interesuje oko ovoga pitaj. :)

Kilimandzaro
09.05.2016, 12:02
Hvala puno Dule! Korisna informacija! Ne videh koja si ti generacija DV-a?

dulei86
11.05.2016, 13:56
Hvala puno Dule! Korisna informacija! Ne videh koja si ti generacija DV-a?

Nema na čemu........... Ja sam bio DV 2015...............

JelenaX
14.05.2016, 23:41
Meni nisu hteli da odlože intervju, zvala sam dva puta i oba puta su me odbili i rekli da je bolje da dođem u zakazani termin.

mazony
12.06.2016, 20:18
JelenaX, da li mozes da mi das broj telefona koji si zvala...ja imam par pitanja. Hvala

JelenaX
14.06.2016, 12:35
Broj je sa sajta ambasade: 011 706 4000, a takođe sam slala i mail, pa su mi se oni javili.