PDA

View Full Version : Americko drzavljanstvo


Lakoni
12.11.2009, 23:55
Dobro vece, ja sam novi na ovom forumu. Mogu reci da sam dosta tema procitao, pa reko da i ja pokrenem temu. Imam 20 godina, vec sam bio 2 puta u Americi tacnije u Chicagu, dobro sam se sprijateljio sa par ljudi i u stalnom smo kontaktu. Moj cilj je da zivim u americi jer tamo vidim sebe, a vidim da je jedini nacin da se ostvari brak, ja bih volio da upoznam ljude koji su to uradili da razmijenimo iskustva. A volio bih kad bi mi se ostvarila zelja da se upoznam sa nekom potencijalnom mladom damom koja bi mogla da pomogne meni a i prije svega sebi. :1072:

nemili
13.11.2009, 00:56
Pa nije jedini nacin, ali je najbrzi. Ali ovo nije forum o sklapanju brakova, nego o razmeni iskustava za i oko green card lutrije!

Zana
13.11.2009, 01:05
A volio bih kad bi mi se ostvarila zelja da se upoznam sa nekom potencijalnom mladom damom koja bi mogla da pomogne meni a i prije svega sebi. :1072:

:blink::blink: ako bi mogao da pojasnis, molim te, ovo u bold.

Siberian
13.11.2009, 01:13
eh sad......................mozda, ali sutra malo:)

dreadnot
13.11.2009, 10:00
Ne znam da li da postujem ovde ili da odmah idem na izmene naslovne strane i predlozim Srdjevicu da, kad vec menja izgled sajta, doda i sekciju za bracne ponude. Zasto da se ogranicavamo samo na pustu srecu, kad mozda mozemo da pomognemo da se nadju srodne duse i zapocnu zajednicki zivot. Jedna ce da obezbedi drzavljanstvo, a druga... ne znam, jos nije objasnio cime ce da je usreci...

Lakoni
13.11.2009, 10:05
Ja znam da je ovo forum u vezi green card lutrije, pa ja rekoh da je tu i obuhvacena ova green card putem braka, ali se vi cvrsto drzite svojih okvira i vidim da se po malo i posprdavate. A da ne znate mozda neki forum koji je za upoznavaanje ljudi koji su u inzomzestvu?
A ti Zana vidim da si glavna odje, i mislim da je banalna stvar a da ne razumijesh tu recenicu, al hajde kad me tijerash da ti objasnim zasto ne objasnit cu ti, evo ovako :
1.) "da pomogne meni- to se prije svega odnosi na to, da upoznam curu koja bi sklopila fiktivan brak, ona bi meni pomogla jer bih ja dobio papire"
2.) "da pomogne sama sebi- ona bi sama sebi pomogla u finansiskom obliku, danas je svaki priliv novca koristan bar ja tako mislim"
Nisi nikad za ovo cula jel Zana? I ne znam koji je razlog da postavljash tako ironicno pitanje da ti objasnim rijeci koje su u bold, jer tacno se zna kako si ti to napisala. Mislim da je ljudski ako ovaj forum nije forum kao za moj slucaj, mislim da bi fino bilo da me uputite na neki forum koji odgovara mojim zahtijevima.

Lakoni
13.11.2009, 10:09
Ne znam da li da postujem ovde ili da odmah idem na izmene naslovne strane i predlozim Srdjevicu da, kad vec menja izgled sajta, doda i sekciju za bracne ponude. Zasto da se ogranicavamo samo na pustu srecu, kad mozda mozemo da pomognemo da se nadju srodne duse i zapocnu zajednicki zivot. Jedna ce da obezbedi drzavljanstvo, a druga... ne znam, jos nije objasnio cime ce da je usreci...

Svaka cast, dobar prijedlog. :bravo:

dreadnot
13.11.2009, 10:11
Ja znam da je ovo forum u vezi green card lutrije, pa ja rekoh da je tu i obuhvacena ova green card putem braka...

Tacno je da je brak po nekad prava lutrija, ali ipak se ovaj forum odnosi samo na zvanicnu lutriju koju organizuje vlada USA. Nemoj da se ljutis ako je ton prethodnih postova bio malo saljiv, jer je to normalna reakcija na molbu za provodadzisanje. Ne znam da li postoji forum kakav trazis, mislim da se to resava po prijateljskim i poznanickim vezama. Ako vec znas ljude tamo i odrzavas kontakt sa njima, verovatno oni mogu da ti nadju fiktivnu mladu. Tesko da vecina clanova na ovom forumu, koji su jos uvek na Balkanu ima ideju kako da ti pomogne, a nisam siguran ni za one koji su vec preko bare. Kako je vec bilo slicnih pitanja, rekao bih da je generalni stav svih ljudi ovde da ta opcija i nije bas jednostavna. Nisu ni Ameri ovce, znaju oni za te varijante, pa je ceo proces prilicno komplikovan i moze da potraje godinama do konacnog odobrenja...

Lakoni
13.11.2009, 12:01
Dreadnot hvala ti na odgovorima, znam ja to sve sto si ti rekao, i sve si u pravu. Ja sam se vec angazovao u vezi toga, ovi moji poznanici mi pomazu u vezi toga, i kad dodje vrijeme ja cu po treci put poci gore i da stisnem to da zavrshim. Nego ja reko moze li se ovako preko interneta stupit u kontakt s nekim, i sto npr. kad bih ja sutra sredio svoje papire, zasto i ja ne bih nekom pomogao kao sto je i meni neko.

nemili
13.11.2009, 12:03
Mislim da je ljudski ako ovaj forum nije forum kao za moj slucaj, mislim da bi fino bilo da me uputite na neki forum koji odgovara mojim zahtijevima.


Mislim da je lakse naci forume koji tebi trebaju nego ovaj, prosto zato sto je ta tematika mnogo rasprostranjenija.
Evo sta sam ja nasao za 3 minuta googlanja:

http://www.ljubavnognezdo.com/forum/default
http://www.eljubav.com/
http://www.novikrug.com/

Koliko vidim ima interesantnih stvari, mozda i ja uskoro osvanem u Americi i napravim blog "Nemili i razuzdana_mlada"! :grin: :woohoo:

Lakoni
13.11.2009, 12:12
bogami nije loshe ovo sto si nashao. :))

dreamerns
13.11.2009, 20:23
Koliko je meni poznato, stupanje u brak "fiktivno" radi dobijanja green card i nije bas najlegalnija tematika. Licno ne mislim da bi forum trebao u tako necemu da posreduje. Postoje sajtovi cije je linkove vec neko dao...tu se verovatno moze svasta naci.
Sto se licnog iskustva tice, imam druga koji je ovde i to pokusava vec godinama....i da ti kazem, jako je tesko. Kao prvo, ako nameravas to da radis, imaj u vidu da ti treba jaaaako poverljiva osoba....jer u suprotnom, moze da ti trazi jos para nakon godinu dana...ili da jednostavno trazi razvod jer je nasla osobu svog zivota. Koliko je meni poznato, minimum 2 godine morate biti u braku.

nemili
13.11.2009, 21:04
Zato neka nadje granny_1928, da pomogne njemu a i prije svega sebi! :==D:

Inace kazna za njihovog drzavljanina koji bude uhvacen u takvoj prevari je 5 god zatvora ili oko 200.000$ kazna.

Lakoni
13.11.2009, 22:25
ja bih volio da izbrisete ovu temu... a kad bih gledao koliko je kazna za ovo i za ono ja ne znam gdje bih bio, jednostavno nije mi zanimljivo tako. Bar nekad se mora rizikovt. :==D::==D:

Zana
13.11.2009, 22:46
Ja znam da je ovo forum u vezi green card lutrije, pa ja rekoh da je tu i obuhvacena ova green card putem braka, ali se vi cvrsto drzite svojih okvira i vidim da se po malo i posprdavate. A da ne znate mozda neki forum koji je za upoznavaanje ljudi koji su u inzomzestvu?
A ti Zana vidim da si glavna odje, i mislim da je banalna stvar a da ne razumijesh tu recenicu, al hajde kad me tijerash da ti objasnim zasto ne objasnit cu ti, evo ovako :
1.) "da pomogne meni- to se prije svega odnosi na to, da upoznam curu koja bi sklopila fiktivan brak, ona bi meni pomogla jer bih ja dobio papire"
2.) "da pomogne sama sebi- ona bi sama sebi pomogla u finansiskom obliku, danas je svaki priliv novca koristan bar ja tako mislim"
Nisi nikad za ovo cula jel Zana? I ne znam koji je razlog da postavljash tako ironicno pitanje da ti objasnim rijeci koje su u bold, jer tacno se zna kako si ti to napisala. Mislim da je ljudski ako ovaj forum nije forum kao za moj slucaj, mislim da bi fino bilo da me uputite na neki forum koji odgovara mojim zahtijevima.

ja bih volio da izbrisete ovu temu... a kad bih gledao koliko je kazna za ovo i za ono ja ne znam gdje bih bio, jednostavno nije mi zanimljivo tako. Bar nekad se mora rizikovt. :==D::==D:

Banalno? Interesantno?

Nije banalna stvar, nego ilegalna. Mnogo sam ja vise galona vode od tebe popila, da bih sada tu davala neke ulepsane definicije i bila “politicki korektna”. Da neces mozda da ti cestitam? Da pocnem da ti se divim jer si pametan i sposoban? Mozda i jesi – mozda si isto tako dobar ortak, lepo vaspitan, odlican student, svi u komsiluku te vole itd. Ja nemam nameru da saznajem sta li je – jer ti decko, koji javno trazis pomoc u krsenju zakona jedne zemlje, nista drugo nisi sa takvim planovima nego kriminalac u nastajanju. Mozda neko ima drugu definiciju – ja sam izlecena od iskrivljenog predstavljanja realnosti i prihvatanja pogresnih vrednosti u neizlecenom drustvu – u svakom normalnom drustvu se to zove “intent to commit a crime”.

"Ona" bi sebi mogla da pomogne i da odlezi malo ako je neko prijavi - ti, na primer, mozes da je prijavis iz osvete - kada budes shvatio da sa skolovanjem i radnim iskustvom koje imas/nemas sa svojih 20 godina ne mozes da zaradis dovoljno da "rentas" i zenu i stan (obicno indenticna suma dokle god traje proces, od 2-4 godine)... ili, kad ti ‘ladno saopsti da se zaljubila i hoce da se venca "for real" i to jedno dva-tri meseca pre nego sto stices uslov da predas za drzavljanstvo. Pa ti posle njoj objasnjavaj sve finansiJske prednosti vaseg braka....probaj da joj pretis ili tako nesto... Ili mozda planiras da je foliras? Kao, iskreno si se “privremeno” zaljubio? Mozda treba da ti dam “r-e-s-p-e-c-t”?

Mene pitas da li sam cula za takve stvari (Sa “Radmilovic” akcentom na “mene”, please)? Ne da cujem - nego gledam. Bas su to neke vesele zivotne price. Jedino sto ja vidim je USCIS MFAS (Marriage Fraud Amendment System).

Da si ‘ajde barem u situaciji da si ovde ne znam koliko dugo, pa ti otislo ne znam koliko vremena a ne mozes da sredis situaciju, pa da te covek i razume. Da si radio na studentsku vizu, pa na neku drugu, pa puc’o kintu na turisticki boravak, pa da imas zenu i decu koji nemaju perspektive dole – pa i da razumem. I onda bih okrenula glavu na drugu stranu i ignorisala. Nekad covek treba i da zazmuri – ako ne moze da pomogne, bar da ne odmogne. Ovako – ti bi odma’ na gotovo, je li? Da, da – evo podrzavam: administrator da otvori posebnu stranu za ovakvu vrstu pomoci, i na srpskom i na engleskom (da bi i ovi ovde razumeli o cemu se radi)... tu da se doda i ona tema za savete kako ilegalci da izvade vozacku dozvolu a po mogucnosti i da napravimo spisak firmi koje zaposljavaju ilegalce. Sta nam moze vlast – pravo slobode govora je zagarantovano sa Bill of Rights, 1st Amendment, zar ne?

P.S.
Nisam glavna ovde, niti imam najvecu glavu.... samo pokusavam da pomognem ljudima da saznaju koja su im LEGALNA prava i kako da ne prave greske koje smo pravili mi kojima nije imao ko da prenese svoja iskustva. Toliko. Za one koji bi legalno do drzavljanstva – podatke mogu da pronadju na strani “Put do drzavljanstva (http://www.zelenalutrija.com/imigracija/drzavljanstvo.php)”. Razlika izmedju opisanog i sticanja prava na drzavljanstva putem braka je jedino u vremenu provedenom u Americi – tri u slucaju braka, pet u slucaju dolaska preko Lutrije ili preko porodice, posla... Tebi Lakoni nek’ je sa srecom – Zana Out.

Lakoni
13.11.2009, 23:11
i tebi zana nek je sa srecom, i nek ti je bog u pomoc ako ti ko moze pomoc i ako ti treba pomoc. hvala ti puno :==D::==D::==D:

lenhi
14.11.2009, 13:52
Zanima me vezano za to testiranje engleskog jezika prilikom apliciranja za državljanstvo, da li postoji neki test koji moraš da položiš ili je to njihova slobodna procjena u razgovoru?
Šta se dešava kada se predaje porodična aplikacija za državljanstvo ako jedan od supružnika dosta dobro govori engleski jezik ( i zadovoljava ih) a drugi je loš?