PDA

View Full Version : Mediji u USA i ex-YU: slicnosti, razlike i njihov uticaj na opstu kulturu


dejancic
19.11.2009, 14:13
Jer kada kulturu kroji Grand parada, Pink, Farma...

Ne kroje oni kulturu, oni je samo zarad profita ignorisu. Ali ignorisu je i svi oni koji umesto da porade na sebi i sopstvenoj kulturi jedino sto znaju je da imenuju gore pomenute kanale i emisije...

Da li je moguce da i dalje postoje ljudi koji misle da ce ih odlazak u SAD osloboditi ovakvog tipa emisija?!?! Da li je moguce da ljudi i dalje ignorisu cinjenicu da je 99% ovih emisija radjen po licenci koja, ako nije potekla iz SAD tamo je bar emitovan jedan od prvih serijala. Da li je moguce da niko nikada nije pogledao emisije tipa: Rob and Big, Girls of the playboy mansion, A shot at love with Tila Tequila, Fist of Zen, My new bff i ostale idiotske emisije... Emisije u kojima su sve prave zivotne vrednosti totalno ignorisane... A i pored svega toga to su emisije koje dozivljavaju dvocifreni broj serijala, a za neupucene odluke o nastavku snimanja se donose samo na osnovu gledanosti prethodnih serijala.

Kako god da okrenes odluka je samo na nama samima, da li cemo gledati emisije koje nemaju nikakvu poruku i pouku ili ne... Ja glasam za ne, ali bez da krivim one koji ne misle kao i ja...

American dream
19.11.2009, 14:47
Ne kroje oni kulturu, oni je samo zarad profita ignorisu. Ali ignorisu je i svi oni koji umesto da porade na sebi i sopstvenoj kulturi jedino sto znaju je da imenuju gore pomenute kanale i emisije...

Da li je moguce da i dalje postoje ljudi koji misle da ce ih odlazak u SAD osloboditi ovakvog tipa emisija?!?! Da li je moguce da ljudi i dalje ignorisu cinjenicu da je 99% ovih emisija radjen po licenci koja, ako nije potekla iz SAD tamo je bar emitovan jedan od prvih serijala. Da li je moguce da niko nikada nije pogledao emisije tipa: Rob and Big, Girls of the playboy mansion, A shot at love with Tila Tequila, Fist of Zen, My new bff i ostale idiotske emisije... Emisije u kojima su sve prave zivotne vrednosti totalno ignorisane... A i pored svega toga to su emisije koje dozivljavaju dvocifreni broj serijala, a za neupucene odluke o nastavku snimanja se donose samo na osnovu gledanosti prethodnih serijala.

Kako god da okrenes odluka je samo na nama samima, da li cemo gledati emisije koje nemaju nikakvu poruku i pouku ili ne... Ja glasam za ne, ali bez da krivim one koji ne misle kao i ja...

jednim dijelom si u pravu. te emisije dolaze iz USA ali nemožeš uspoređivati koncentraciju ovdje i tamo. neznam kako je u srbiji ali ja ovdje imam 4 kanala HRT1, HRT2, RTL i NOVATV. Prime time subota, nedjelja big brother, farma, hrvatska traži zvijezdu, idol ovaj, idol onaj (neznam kak se to sad zove), gotovčevi, trenutak istine, red carpet da ne nabrajam dalje, a kad to nije na programu onda su nekakvi filmovi koje sam prožvakal desetak puta.

dejancic
19.11.2009, 17:52
jednim dijelom si u pravu. te emisije dolaze iz USA ali nemožeš uspoređivati koncentraciju ovdje i tamo. neznam kako je u srbiji ali ja ovdje imam 4 kanala HRT1, HRT2, RTL i NOVATV. Prime time subota, nedjelja big brother, farma, hrvatska traži zvijezdu, idol ovaj, idol onaj (neznam kak se to sad zove), gotovčevi, trenutak istine, red carpet da ne nabrajam dalje, a kad to nije na programu onda su nekakvi filmovi koje sam prožvakal desetak puta.

Naravno da je brojnost i gledalaca i kanala razlicita i slazem se sa tobom da kljucne termine drze emisije diskutabilnog sadrzaja, ali ti imas 4 kanala, a korisnik nekih kablovskih operatera u Srbiji od 40 do 80. Od toga je barem pet sportskih, pet naucnih i par filmskih. To su npr. SBB-ove trenutne brojke na teritoriji Novog Beograda bez dopunskih paketa. Po meni da ima da se probere ponesto ima i to u svakom terminu.

Moja namera nije bila da ulazim u diskusiju da li na ex-yu teritoriji ima sta da se gleda ili ne. Ja znam da ima, i to mislim i sa svog profesionalnog stanovista, a i sa stanovista prosecnog gledaoca. Ko ne misli tako ok. Jedini cilj mi je bio da svi razumeju jos pre nego da odu u SAD da ce i tamo nailaziti na raznorazne emisije koje ne zasluzuju nasu paznju, a da li cemo ih gledati ili ne zavisi samo od nas

nemili
19.11.2009, 18:21
Ne kroje oni kulturu, oni je samo zarad profita ignorisu. Ali ignorisu je i svi oni koji umesto da porade na sebi i sopstvenoj kulturi jedino sto znaju je da imenuju gore pomenute kanale i emisije...

Da li je moguce da i dalje postoje ljudi koji misle da ce ih odlazak u SAD osloboditi ovakvog tipa emisija?!?! Da li je moguce da ljudi i dalje ignorisu cinjenicu da je 99% ovih emisija radjen po licenci koja, ako nije potekla iz SAD tamo je bar emitovan jedan od prvih serijala. Da li je moguce da niko nikada nije pogledao emisije tipa: Rob and Big, Girls of the playboy mansion, A shot at love with Tila Tequila, Fist of Zen, My new bff i ostale idiotske emisije... Emisije u kojima su sve prave zivotne vrednosti totalno ignorisane... A i pored svega toga to su emisije koje dozivljavaju dvocifreni broj serijala, a za neupucene odluke o nastavku snimanja se donose samo na osnovu gledanosti prethodnih serijala.

Kako god da okrenes odluka je samo na nama samima, da li cemo gledati emisije koje nemaju nikakvu poruku i pouku ili ne... Ja glasam za ne, ali bez da krivim one koji ne misle kao i ja...


Kod nas svaka domaca televizija ima pomenute show programe, sto ti i ne daje izbor, sto u usa nije slucaj pored 100+ kanala. I ne misli niko da ce se osloboditi odlaskom, nego da ce imati mnogo cime kvalitetnijim da utrosi vreme. Od silnog posla (ili dva) nece ni imati vremena za TV.

Pomenute emisije su istaknute u kontekstu i ilustruju MOJE MISLJENJE. Ne vidim razlog zasto si njih izdvojio a neke druge stvari ne, osim da "ispravljas krive Drine". Jos jedan balkanski sindrom, i kada se slazemo - ne slazemo se...


Ali ignorisu je i svi oni koji umesto da porade na sebi i sopstvenoj kulturi jedino sto znaju je da imenuju gore pomenute kanale i emisije...


Da li zaista mislis da si kompetentan da dajes takve zakljucke? Koliko sam shvatio jos uvek IMAM PRAVA na svoje misljenje i stav a ti ako hoces cuti, okreni glavu... Irski filozof i politicar Edmund Burke je lepo rekao: "Jedina stvar neophodna za trijumf zla je da dobri ljudi ne ucine nista".

dejancic
19.11.2009, 21:06
Kod nas svaka domaca televizija ima pomenute show programe, sto ti i ne daje izbor, sto u usa nije slucaj pored 100+ kanala. I ne misli niko da ce se osloboditi odlaskom, nego da ce imati mnogo cime kvalitetnijim da utrosi vreme. Od silnog posla (ili dva) nece ni imati vremena za TV.

Nema svaka, emisije koje si naveo se emituju samo na Pink-u. Milan Tarot se nakon poslednje promene zakona o medijima ne emituje na televizijama sa nacionalnom frekvencijom. To znaci da ti ostaje jos dosta televizija i televizijskih programa da ubijes dosadu.
A silan posao ili ispunjeno slobodno vreme covek sebi moze stvoriti gde god da se nalazi. To je jos jedna zabluda da se ljudi provredne kada odu u drzavu sa placenijim poslovima. Ti, ako volis da radis, radices sa istim zarom i voljom u bilo kojoj zemlji i za bilo koju platu.

Pomenute emisije su istaknute u kontekstu i ilustruju MOJE MISLJENJE. Ne vidim razlog zasto si njih izdvojio a neke druge stvari ne, osim da "ispravljas krive Drine". Jos jedan balkanski sindrom, i kada se slazemo - ne slazemo se...

Ostale stvari nisam izdvajao zato sto je o njima vec bilo diskutovanja i ljudi koji vec borave u SAD-u su potvrdili da su ekstremni stavovi i ponasanje (u koje ubrajam i nosenje majica sa odredjenim likovima) jos izrazeniji kod njih.



Da li zaista mislis da si kompetentan da dajes takve zakljucke? Koliko sam shvatio jos uvek IMAM PRAVA na svoje misljenje i stav a ti ako hoces cuti, okreni glavu... Irski filozof i politicar Edmund Burke je lepo rekao: "Jedina stvar neophodna za trijumf zla je da dobri ljudi ne ucine nista".

Ja nemam nameru da dovodim zakljucke vec da dajem predloge, pa cu tebi predloziti da pre nego da citiras nekog filozofa dobro proucis sta je hteo da kaze, jer si rekavsi meni da cutim i okrenem glavu u stvari rekao da ne treba da cinim nista, a zatim si citirao Burke-a koji jasno porucuje da ce tim putem zlo sigurno pobediti...

Da pokusam da izvedem neki zakljucak iz ove diskusije napisao bih:
Ili ti fale navodnici na ''dobri ljudi'' ili sa tobom nesto gadno nije u redu...
Medjutim, drzacu se predloga, nisam kompetentan da izvodim zakljucke :;D:

nemili
19.11.2009, 21:41
Ja nemam nameru da dovodim zakljucke vec da dajem predloge, pa cu tebi predloziti da pre nego da citiras nekog filozofa dobro proucis sta je hteo da kaze, jer si rekavsi meni da cutim i okrenem glavu :wtf: u stvari rekao da ne treba da cinim nista, a zatim si citirao Burke-a koji jasno porucuje da ce tim putem zlo sigurno pobediti...

Da pokusam da izvedem neki zakljucak iz ove diskusije napisao bih:
Ili ti fale navodnici na ''dobri ljudi'' ili sa tobom nesto gadno nije u redu...
Medjutim, drzacu se predloga, nisam kompetentan da izvodim zakljucke :;D:

Tebi preporucujem da pre nego sto komentarises dobro procitas napisano! Nikada ti nisam rekao da cutis, nego AKO HOCES CUTI, OKRENI GLAVU. Zato sto se stekao utisak da ti ne odgovara kritika gore pomenutih. Ne zelim da ljudi cute!

1. Dobro shvatam sto sam napisao i to je jasno i nedvosmisleno i ne znam gde si video da navodim drugacije!?
2. Ne fale mi navodnici jer je to citat i kao takav je ceo pod znacima navoda.
3. Na to da li sa mnom nesto nije u redu ne bih da odgovaram, ostavljam drugima da procene. :;D:

dejancic
19.11.2009, 22:23
Koliko sam shvatio jos uvek IMAM PRAVA na svoje misljenje i stav a ti ako hoces cuti, okreni glavu...

Koliko ja vidim jasno je i nedvosmisleno da mi nisi ostavio drugu soluciju osim da cutim. A ako necu, sta onda? Onda ja napisem post, sto sam i uradio, a ti onda ne povlacis to da IMAS PRAVA, koja su ista kao i moja kao i bilo kog clana forumu (osim M.S. on ima malko veca :grin:), vec napises i ti post i tako u krug dok ne dodjemo do nekog zajednickog zakljucka...

Zato sto se stekao utisak da ti ne odgovara kritika gore pomenutih.

Nije da se stekao utisak, vec mi ne odgovara i to dovoljno da sam spreman da stanem u njihovu odbranu.
Ajd' sad ti...

nemili
19.11.2009, 22:42
Koliko ja vidim jasno je i nedvosmisleno da mi nisi ostavio drugu soluciju osim da cutim.


E ako si ti iz "ako hoces" zakljucio da nemas drugu soluciju svaka ti cast... :bravo:

Nije da se stekao utisak, vec mi ne odgovara i to dovoljno da sam spreman da stanem u njihovu odbranu.


To govori dovoljno o tebi...

dejancic
19.11.2009, 22:57
E ako si ti iz "ako hoces" zakljucio da nemas drugu soluciju svaka ti cast... :bravo:



Nisam ja zakljucivao iz ''ako hoces'' niti iz cele recenice vec iz celog pasosa...

Sam si rekao da ti imas prava da izrazis svoje stavove i misljenje, a ja ako hocu mogu da cutim bez onoga: A, ako hoces pisi...

Znam ja da ni ti ni ja nemamo zle namere, ali kad si se vec, po meni, ne pogresno koliko nepotpuno izrazio, moje je da ti napomenem da to za onoga sa kime diskutujes, a to sam u ovom slucaju ja, ne zvuci dobronamerno, vec naprotiv ucutkujuce :grin:

nevena
19.11.2009, 23:18
momci, vaša se diskusija odvija u tonu dostojnom ovakvog foruma, ali, bojim se da je digresija uzela maha:grin:

jer, kako nemili reče,Izvinite sto sam malo oduzio i udaljio od teme, ali samo sam hteo da kazem da nije sve u novcu, ima necega i u glavi...

nemili
19.11.2009, 23:20
Ajde ovako da zakljucimo, da pojasnim "matematicki" iako se sve doslovce ispravno napisano, ali si ti shvatio na pogresan nacin.



Koliko sam shvatio jos uvek IMAM PRAVA na svoje misljenje i stav a ti ako hoces cuti, okreni glavu... Irski filozof i politicar Edmund Burke je lepo rekao: "Jedina stvar neophodna za trijumf zla je da dobri ljudi ne ucine nista".


1. Koliko sam shvatio jos uvek IMAM PRAVA na svoje misljenje = kao i ti i svako na ovom forumu, ja sam moje misljenje izneo na pocetku.
2. ...a ti ako hoces cuti, okreni glavu = znaci da ako neces da kritikujes ove pojave u drustvu koje sam ja istakao, i ako se one slazu sa tvojim kulturnim, moralnim i drugim nacelima, slobodno mozes da cutis (precutis). Mozes ne znaci treba ili moras! Ali ako hoces, necemo te sprecavati. Ako bi svi cutali bez kritike znaci da podrzavamo i onda ce "zlo trijumfovati". :==D:

nemili
19.11.2009, 23:25
momci, vaša se diskusija odvija u tonu dostojnom ovakvog foruma, ali, bojim se da je digresija uzela maha:grin:


Potpuno si u pravu! Prestajem. Replika je cudo...:wee:

dejancic
20.11.2009, 00:08
Ajde ovako da zakljucimo, da pojasnim "matematicki" iako se sve doslovce ispravno napisano, ali si ti shvatio na pogresan nacin.

...a ti ako hoces cuti, okreni glavu = znaci da ako neces da kritikujes ove pojave u drustvu koje sam ja istakao, i ako se one slazu sa tvojim kulturnim, moralnim i drugim nacelima, slobodno mozes da cutis (precutis). Mozes ne znaci treba ili moras! Ali ako hoces, necemo te sprecavati. Ako bi svi cutali bez kritike znaci da podrzavamo i onda ce "zlo trijumfovati". :==D:

Sad sam mrtav ozbiljan. Meni ovo nije jasno i jako bih voleo da mi objasnis. Ili ti ili bilo ko drugi na forumu.

Ti izrazis svoje misljenje po pitanju bilo cega, u ovom slucaju medija u Srbiji. Ako se slazem sa tobom onda je ok i ja cutim. Ako se ne slazem sa tobom, a precutim, to je isto ok i to znaci da podrzavam i zlo ce trijumfovati. Jel tako?
Ako je tako, sta je tu zlo, tvoje misljenje ili mediji u Srbiji?

Ajde za pocetak da skapiram ovo pa cu nastaviti sa ostalim dilemama... Ja mislim da je Edmund Burke pod dobri ljudi mislio ironicno na lose ljude, i da oni treba da cute. Ja mislim da nisam los covek ili se bar trudim da ne budem i u tom slucaju ovaj forum ima svrhu. A svrha je da dobri ljudi ne cute, jer time sprecavaju tudje greske i zablude.

PS:Cim ovo skapiram, a nadam se da hocu, Srdjevicu brisi sve...

nevena
20.11.2009, 00:58
MaliVeliki Dejane,

pretpostavićmo da sama po sebi misao ne može biti zlo u onom izvornom, suštinskom obliku, no združena sa delanjem koje iz nje proizilazi, može, ali ne mora nužno, odvesti u zlo. dakle, na tvoje pitanje
Ako je tako, sta je tu zlo, tvoje misljenje ili mediji u Srbiji?
rekla bih da je odgovor- mediji.

s druge strane, a čitajući jedan od tvojih prethodnih postova
Polako, uskoro sa emitovanjem krece novi kanal sa takoreci nacionalnom frekvencijom, a na repertoaru ce se naci po meni vise nego kvalitetne serije tipa House M.D. ili jos uvek u Srbiji neemitovana, a prilicno hvaljena Lie to me koju nisam imao prilike celu da pogledam, ali sudeci po strucnim kritikama zasluzuje paznju. Kad na to dodas FOX-ovu seriju Na terapiji, Survivor, RTS-ove serije i raznorazne emisije na manjim televizija kao sto je Kosava( na primer Cirilica ili Biseri) po mom misljenju ce imati da se izabere za svakoga ponesto...
zaključujem da, svakako, ne možeš biti loš, jer se upravo u tim tvojim rečima očitava pobuna protiv zla koje nemili pominje.

dejancic
20.11.2009, 01:06
zaključujem da, svakako, ne možeš biti loš

Mogu, al' necu :grin:

united 777
20.11.2009, 01:25
Citam,citukcam vashe postove i zastadoh kod postova naseg ''profesionalca'' ''Dejancica''.Pa ti si covece bio u USA ti sigurno znash kako izgleda NYC,LA...kako se pravi profit,verovatno ga i ovde pravish u nekim od soba Beogradskih solitera.Covece pa sta ce tebi Green card.Ti si to prevazisao.Vidim znash sve serije napamet, koje se daju u USA...mora da ih tajno gledash kad mislih o njima da su djubre.Tebi je verovatno iz nekog straha ili neke druge negativnosti Amerika nije bash naj jasnija.Nikad nisi bio tamo a vec si zauzeo prgav stav.Onaj dobro poznativ stav o pametnim Srbima i glupim Amerima.Burazeru USA morash da obozavash,skapirash,uvazavash,cenish.....da imash vishe ciljeve a ne da filozofirash.i dobro ti napisa ''nemili''....covek ima zdrav rezon ,opredljenje.....amerikanofilija:bigkiss:ako ti to ne igra u srcu vrati tu Zelenu kartu i pravac ZELENI VENAC......

dejancic
20.11.2009, 01:32
Citam,citukcam vashe postove i zastadoh kod postova naseg ''profesionalca'' ''Dejancica''.Pa ti si covece bio u USA ti sigurno znash kako izgleda NYC,LA...kako se pravi profit,verovatno ga i ovde pravish u nekim od soba Beogradskih solitera.Covece pa sta ce tebi Green card.Ti si to prevazisao.Vidim znash sve serije napamet, koje se daju u USA...mora da ih tajno gledash kad mislih o njima da su djubre.Tebi je verovatno iz nekog straha ili neke druge negativnosti Amerika nije bash naj jasnija.Nikad nisi bio tamo a vec si zauzeo prgav stav.Onaj dobro poznativ stav o pametnim Srbima i glupim Amerima.Burazeru USA morash da obozavash,skapirash,uvazavash,cenish.....da imash vishe ciljeve a ne da filozofirash.i dobro ti napisa ''nemili''....covek ima zdrav rezon ,opredljenje.....amerikanofilija:bigkiss:ako ti to ne igra u srcu vrati tu Zelenu kartu i pravac ZELENI VENAC......

Prvi post i vec cemo te predloziti za forumasa meseca :bravo: Tri bambija za tebe...

Mozda bi ti bilo pametnije da prestanes da ''cituckas'' i pocnes ozbiljno da citas posto ti za sada bas i ne ide :;D:

dejancic
20.11.2009, 01:34
Citam,citukcam vashe postove i zastadoh kod postova naseg ''profesionalca'' ''Dejancica''

Nisam jos uvek, ali bicu profesionalac, imam takve nacitane kao ti da na njima vezbam...

dejancic
20.11.2009, 01:40
Pa ti si covece bio u USA ti sigurno znash kako izgleda NYC,LA...kako se pravi profit,verovatno ga i ovde pravish u nekim od soba Beogradskih solitera.Covece pa sta ce tebi Green card.Ti si to prevazisao.Vidim znash sve serije napamet, koje se daju u USA...mora da ih tajno gledash kad mislih o njima da su djubre.Tebi je verovatno iz nekog straha ili neke druge negativnosti Amerika nije bash naj jasnija.Nikad nisi bio tamo a vec si zauzeo prgav stav.Onaj dobro poznativ stav o pametnim Srbima i glupim Amerima.Burazeru USA morash da obozavash,skapirash,uvazavash,cenish.....da imash vishe ciljeve a ne da filozofirash.i dobro ti napisa ''nemili''....covek ima zdrav rezon ,opredljenje.....amerikanofilija:bigkiss:ako ti to ne igra u srcu vrati tu Zelenu kartu i pravac ZELENI VENAC......

Nazalost nisam bio, ali ako Bog da ici cu. Za profit se ne zalim, ali uvek moze bolje. Iskren da budem serije dosta poznajem tu si me provalio totalno. I mozda mi i ne treba GC, ali sta ces kad sam halapljiv, pa cu je ipak iskoristiti, ako ti nemas nista protiv. Najjasnija se pise zajedno. Prgav stav sam dobio rodjenjem, a nadogradio sam ga odrastajuci u beogradskim soliterima. Nisam ti burazer. Hvala na dobronamernom savetu, ali ja cu ipak probati i u USA da filozofiram, pa sta bude. Dobro mi on napisa, ali ja glup, pa mi i dalje nije jasno... I sta ima na zelenjaku, nisam jos od srednje visio tamo?

united 777
20.11.2009, 01:42
Slushaj malisha ,Ti si taj bambi sa teglama-naocarima koji tumaci USA,i prodaje ljudima filozofiju tate i mame.Ja nisam nikakav bambi nego matori dripac koji je pola zivota proveo u zemlji u kojoj ti nikad neces biti..eventualno ispod neke crte...pusti ove mlade konkretne ljude da mashtaju o svemu.....idi gledaj neku seriju

dejancic
20.11.2009, 01:44
Slushaj malisha ,Ti si taj bambi sa teglama-naocarima koji tumaci USA,i prodaje ljudima filozofiju tate i mame.Ja nisam nikakav bambi nego matori dripac koji je pola zivota proveo u zemlji u kojoj ti nikad neces biti..eventualno ispod neke crte...pusti ove mlade konkretne ljude da mashtaju o svemu.....idi gledaj neku seriju

A znaci 777 je broj godina... Bas si matori dripac, svaka cast... Na poslu sam, pa mi se serije ne gledaju, zato i ubijam vreme na forumu...

united 777
20.11.2009, 01:50
''Prgav stav'' u Beogradskim soliterima.....:beer:da tamo zive truli -prevejani-rodjeni Beogradjani.Prekaljeni ljubitelji Amerike....daj malisha pozuri malo sa tim profesionalizmom.Burazeru ako nemas nista protiv.......i da tim dam jedan ''savetcic''.taj sto nisi cuo od TATE.Ta prgavost----URODJENA___:1081:ce ti se istopiti na prvom carinskom druzenju sa crnjom iz Tenesija

united 777
20.11.2009, 01:53
Ne ,777 je BOEING 777 sa kojim se ide do Amerike.....dripac jesam.Nastavi da pravish profit u pola 2 ujutro a ja cu malo pogledati mec izmedju CAR-MIA u NFL ligi......burazeru,soliterski

united 777
20.11.2009, 02:01
Si video ....4 post a tako prgav,urodjeno....e malisha.Nastavi ti da profitirash u Srbiji od Amerike se neces najesti.Prekida ovu mini zabavu sa tobom.I zelim ti da bezbdno vratish kuci sa posla......i naravno....nstavi sa proucavanjem Wikipedije......

covek iz solitera prica i filozofira o USA.....morao sam ovoj pojavi stati na put...u ime nas:beer:

dejancic
20.11.2009, 02:02
''Prgav stav'' u Beogradskim soliterima.....:beer:
Ne, hvala, ne pijem na poslu.
da tamo zive truli -prevejani-rodjeni Beogradjani.Prekaljeni ljubitelji Amerike....
Hvala Bogu jos nisam truo, ali da sam prevejan i rodjen u BG-u, jesam, a poslednji put su mi ljudi to zamerali u petom osnovne na ekskurziji u Novom Sadu. Jesi ti sigurno mator kao sto pises? Nece me valjda tuziti za verbalni sukob sa maloletnikom?
daj malisha pozuri malo sa tim profesionalizmom.
Ni luk jeo, ni luk mirisao...
Burazeru ako nemas nista protiv.......
Imam
i da tim dam jedan ''savetcic''.taj sto nisi cuo od TATE.Ta prgavost----URODJENA___:1081:ce ti se istopiti na prvom carinskom druzenju sa crnjom iz Tenesija
Ovo je vec za novu temu. Druzio si se sa afroamerikancem. Jel istina ono sto pricaju za njih? Nemoj sad da te bude sramota da pises detalje, ionako branis nemili-ja koji je vec rekao da mu smetaju oni koji brane odrzavanje gay parade...

dejancic
20.11.2009, 02:08
Nastavi da pravish profit u pola 2 ujutro a ja cu malo pogledati mec izmedju CAR-MIA u NFL ligi......burazeru,soliterski

Sad ne pravim profit, sad samo uzivam u plodovima svog napornog rada u protekle dve nedelje. Daj neki tip, granica je pala za 2,5. Da li da rizikujem sa under-om?

united 777
20.11.2009, 02:10
malisha....tebi niko nista ne zamira...cak ni ova mala slova.krkaj luk slobodno i nastavi sa profesionalizmom.Sve ce biti uredu.To u novom Sadu nisi shavtio kako treba pa se dogodila glupost.A kad budesh doshao u USA njima ces da objasnish svoj prgav , muskki-anit-afro-gay stav pa ces da nam na forumu pricas...kako si se posle osecao....soliterski verovatno.I nemoj da uobrazavash beogradjanstinu ....prvo to raspravi sa tatom i mamom...okle su kapish

united 777
20.11.2009, 02:15
taj pick ces nam Ti reci kad budesh bio u USA........do tada uzivaj u tim kruskama i jabukama-plodovima rada:wee:

dejancic
20.11.2009, 02:21
malisha....tebi niko nista ne zamira...cak ni ova mala slova.krkaj luk slobodno i nastavi sa profesionalizmom.Sve ce biti uredu.To u novom Sadu nisi shavtio kako treba pa se dogodila glupost.A kad budesh doshao u USA njima ces da objasnish svoj prgav , muskki-anit-afro-gay stav pa ces da nam na forumu pricas...kako si se posle osecao....soliterski verovatno.I nemoj da uobrazavash beogradjanstinu ....prvo to raspravi sa tatom i mamom...okle su kapish

Ni ja tebi nista ne zameram, cak ni silne pravopisne greske. Krkam samo beli, zbog virusa. Ako Bog da, bice. Shvatio sam onako kako jeste, vestacki stvoreni rivalitet na relaciji Bg-NS. Na forumu se pise, ne prica se. A za ovaj soliterski osecaj sam prihvatio tvoj predlog i pogledao Wikipediu, nema ga. Mi smo veceras ispisali deo istorije, nova rec je rodjena. Bravo! Osecam se nekako, ne znam kako da opisem... Ah, da, soliterski! I nemam ja sta da raspravljam sa roditeljima, oni su me naucili sta su ljudski kvaliteti, a na razlicite grimase ljudi kada im kazem odakle sam vise ne reagujem...
Ajd' sad ti...

dejancic
20.11.2009, 02:27
taj pick ces nam Ti reci kad budesh bio u USA........do tada uzivaj u tim kruskama i jabukama-plodovima rada:wee:

I da ti kazem slaba vajda, bice kasno, azijsko trziste je ubilo draz kladjenja. Sve manje oscilacije kvota pa sve manji profit. Ali mozes da pogledas sbobet.com i covers.com, pa stavi neki dinar cisto da bude zanimljivije gledanje utakmice...
I nemam vise voca, pojeo sve, ostao jedan grejpfrut...

dejancic
20.11.2009, 02:32
E kad ga sack-uju u prvom ozbiljnom napadu dodje mi da ne gledam vise, 777 sta mislis?

united 777
20.11.2009, 02:33
Sve ces ti to da ispricah Amerima.Sve ovo lepo zapamti pa ispricaj.I sve to sto su te naucili mama i tata primenjuj.Samo sad shapni ovom sa slike:drool:okle su se tvoji zaboli u soliter...poveri se nama forumashima.Evo zmisli da sam ja tvoj prvi carinik i imigracioni sluzbenik.....kad se vec toliko hvalish kako si lepo prosao u Novo Sadu..i kako ti smetaju grimase ljudi.Evo lepo bez grimasa i frke priznaj okle ti to suvo Americko znanje ....i naravno neosporni pravopis

united 777
20.11.2009, 02:42
Bio si jako zanimljiv.Ali mi je jako zao sto nisi imao mnoge odgovore vec samo zamerke.Cim nekog maznem na pravopis ''provalim'' da nije ta liga...sve si ti to lepo spakova,zacionio cinizmom i da izvines praznjikavim laprdanjem.ali nam nisi dao'' sustinu igre''.Okle ti to Americko znanje...........a zapalio bi ima zastavu da mozesh-kapirash te likove.I taj Srpski grejp nije isto sto i kiseli Americki ,veruj.Zato ga klopaj i mani se gay polulacije..to su te savetovali da je gadno...WIKIPEDIJE MI--majke mi

dejancic
20.11.2009, 02:45
Sve ces ti to da ispricah Amerima.Sve ovo lepo zapamti pa ispricaj.I sve to sto su te naucili mama i tata primenjuj.Samo sad shapni ovom sa slike:drool:okle su se tvoji zaboli u soliter...poveri se nama forumashima.Evo zmisli da sam ja tvoj prvi carinik i imigracioni sluzbenik.....kad se vec toliko hvalish kako si lepo prosao u Novo Sadu..i kako ti smetaju grimase ljudi.Evo lepo bez grimasa i frke priznaj okle ti to suvo Americko znanje ....i naravno neosporni pravopis

Mora sve po svom redu, mozda si privatno matori, ovde se iskustvo broji po prenesenim iskustvima, a tvoje jos nije solitersko. Tako da mozda da prvo ti nama preneses nesto od tvog bogatog zivotnog iskustva iz inostranstva. A ja onda pisem sve o sebi iako sve vec pise, necu da te maltretiram da naprezes vid u sitne sate prelistavajuci forum...

united 777
20.11.2009, 02:50
Bio sam 60 puta u Americi.Glup sam ko ...Ti si bio 0 puta imash blagoslov tate i mame da si ljudski kvlitetan,soliterski.Necu vishe da te ometam ,prenosi i dalje svoje bogato profesionalno iskustvo na forumashe Srbije.Sve im reci sto meni nisi hteo.....

dejancic
20.11.2009, 02:52
Bio si jako zanimljiv.Ali mi je jako zao sto nisi imao mnoge odgovore vec samo zamerke.Cim nekog maznem na pravopis ''provalim'' da nije ta liga...sve si ti to lepo spakova,zacionio cinizmom i da izvines praznjikavim laprdanjem.ali nam nisi dao'' sustinu igre''.Okle ti to Americko znanje...........a zapalio bi ima zastavu da mozesh-kapirash te likove.I taj Srpski grejp nije isto sto i kiseli Americki ,veruj.Zato ga klopaj i mani se gay polulacije..to su te savetovali da je gadno...WIKIPEDIJE MI--majke mi

Znam, to mi svi kazu. Nisi ni ti imao pitanja na koja ja treba da odgovorim, a ni odgovore, vec si se samo ukljucio u raspravu kojoj nisi dorastao. Jel sa maznjavanjem pokusavas da nas nateras da se otmemo utisku da si nepismen? Kapiram ja sve likove, ali vise volim zenice, one mi mnogo vise kazu ;) A za grejp, hvala puno, to ti najpametnija i najvrednija informacija koju si dao. U pravu si, savetovali me tako, a ti slobodno napisi nesto o tvom druzenju koje si samo spomenuo, pa me mozda razuveris...

united 777
20.11.2009, 02:58
Slabo se ti sa zenicama druzish ''soliterac''.I mislim da tebe i ne pitaju toliko puno koliko ti mislish da si pitan....
To sto mislish o crncima to cesh njima reci....
Ti si ''dorastao'' i previshe za veceras....nekao mise cini da si ti ustvari Amer.....

dejancic
20.11.2009, 02:59
Bio sam 60 puta u Americi.
Ajde onda da pisemo na engleskom, mozda ti nisi nepismen vec si zaboravio srpski.
Glup sam ko k****.
Nemoj biti strog prema sebi, verovatno i ti umes reci neku pametnu, nego kasno je pa popusta koncentracija, a ja navikao da ucim u nocnim satima kada ne radim. Izvini, trebao sam to da ti kazem na samom pocetku, sad me grize svest da nije bila fer borba :-_-;:
Ti si bio 0 puta imash blagoslov tate i mame da si ljudski kvlitetan,soliterski.Necu vishe da te ometam ,prenosi i dalje svoje bogato profesionalno iskustvo na forumashe Srbije.Sve im reci sto meni nisi hteo.....
Nemam ja sta preneti. Ne da nisam bio u Americi, nego nisam leteo avionom, a ti 60 puta. I jos te zovu po boing-u. Eh kad bi mene zvali tako...

dejancic
20.11.2009, 03:05
koliko ti mislish da si pitan....
Jesi ovde pogresio slovo p umesto b? Ne znam vise sta si mislio, a sta pogresio, izgleda da i meni popusta koncentracija. Ako je b, onda mislim jako. I na poslu i u privatnom zivotu.

nekao mise cini da si ti ustvari Amer.....
Nisam, varas se, jos uvek samo stari vuk... Vidis kako je ova diskusija uticala da promenis misljenje, pre par sati si mi trazio da vratim GC, a sad pises da sam rodjen za nju...

united 777
20.11.2009, 03:06
Pa dobro, izvini sto sam bio 60 puta .Ti ucish,ucish,radish,radish..bio si do NS i ja sam za sve kriv.Strog prema sebi .Postavljam losha pitanja.Nepismen.Sve zamerke.Ne volish crnce,pedre,matorce...auuu covece...

united 777
20.11.2009, 03:10
brate,burazeru sad se ves znamo pa mozemo opusteno da caskamo Jack Dehlome

united 777
20.11.2009, 03:12
Nisam hteo da te uvredim....za ono JBT vec si pominja azijate i oni ne valjaju pa sam stavio na betwin.com 20 evra i gubim...bem ti ameriku

dejancic
20.11.2009, 03:16
Pa dobro, izvini sto sam bio 60 puta .Ti ucish,ucish,radish,radish..bio si do NS i ja sam za sve kriv.Strog prema sebi .Postavljam losha pitanja.Nepismen.Sve zamerke.Ne volish crnce,pedre,matorce...auuu covece...

Nemoj se izvinjavati, nema zasto, bolje nam napisi neku dogodovstinu iz aviona, sigurno ih je bilo mnogo...
Bio do NS-a i prosli vikend, neki rodjendan, bilo je lepo, video drage ljude.
E, sad mi nije jasno na koga si mislio sebe ili mene. Ja jesam izuzetno strog prema sebi, a ti... ne bas, sudeci po pravopisnim greskama
PS: imas i opciju edit, pa se slobodno posluzi, zbot takvih kao ti je Srdjevic i ostavio tu mogucnost...
Ne postavljas ti losa pitanja, ti ne postavljas pitanja uopste.
A kakvi su tvoji utisci o pomenutim kategorijama ljudi? To me interesuje, matorac si, a imao bliski susret sa afroamerikancem/homoseksualcem. Objedinio si sve tri kategorije, a cutis o tome...

dejancic
20.11.2009, 03:18
brate,burazeru sad se ves znamo pa mozemo opusteno da caskamo Jack Dehlome

Znas me znam te... :bigkiss:

dejancic
20.11.2009, 03:20
Nisam hteo da te uvredim....za ono JBT vec si pominja azijate i oni ne valjaju pa sam stavio na betwin.com 20 evra i gubim...bem ti ameriku

Betwin.com je u vreme kada si ti spominjao ovu utakmicu drasticno oborio kvotu tako da iako si nam vec napomenuo stupanj tvoje gluposti toliko sigurno nisi bio da pored pinnacle-a uplatis na betwin-u ;)

united 777
20.11.2009, 03:22
Mnogo te zanima afro-seks,soliterac,nemoj to, do sad si pricao o zenicama a sad bi o crnackim kitama...i pusti taj NS .Koga zanimaju tvoji dragi prijatelji.pricaj ti nama ''soliterac'' o USA ...
I nije strasno odgovarati na pitanja nekog ko te drzi budnog do 4 am
1.odakle ti to strasno iskustvo o medijama,prifitima,serija,aamerika..
2.podeli sa nama koji su to likovi i zenice kojima si ti toliko bitan
3.o grimasama ljudi
4.tata i mama,postenje i okle su stigli

pa zar to nisu laka pitanja...lake note

united 777
20.11.2009, 03:24
kod ''profita'' ne treba ''i'' i kod serija fali ''a'' izvini ameru

united 777
20.11.2009, 03:29
''stupanj tvoje gluposti ''.to cesh isto nekom Ameru reci ali u LIVE verziji...ljutnji nikad kraja....ajd ja cu ti poslati garantno i da zavrshimo pricu....samo pod jednim uslovom da se klones NS i tate i :woohoo:mame

dejancic
20.11.2009, 03:33
I nije strasno odgovarati na pitanja nekog ko te drzi budnog do 4 am
Budnog i nasmejanog, i za to hvala.
1.odakle ti to strasno iskustvo o medijama,prifitima,serija,aamerika..
Radim u medijima, ali nemoj nikome da kazes.
2.podeli sa nama koji su to likovi i zenice kojima si ti toliko bitan
Tata, mama, devojcica, sef, kolege, dekan, profesor...
3.o grimasama ljudi
Pravim ih gde god da se pojavim, sta ces kad sam smesan...
4.tata i mama,postenje i okle su stigli
Toliko puta sam spomenuo Novi Sad, a ti i dalje nikako da shvatis...
pa zar to nisu laka pitanja...lake note
Laksa nikad imao, kad bi sledece nedelje to izvukao na ispitu gde bi mi kraj bio. Razumes se i u muziku, svetski covek od glave do pete... A i sirokih shvatanja sudeci po cariniku, za kojeg nam jos uvek nisi rekao detalje...
Ajd' sad ti...

dejancic
20.11.2009, 03:35
kod ''profita'' ne treba ''i'' i kod serija fali ''a'' izvini ameru

Nisi kliknuo na pravo polje, umesto na edit ti si otisao skroz desno :no:

dejancic
20.11.2009, 03:39
ajd ja cu ti poslati garantno i da zavrshimo pricu....

A znaci ovo je sve bio test, i ja polozio :grin:

Kako si me samo navukao, sreca da ti nisam direktno rekao sta mislim o tebi, vec sam se krio iza ironicnih citata.

united 777
20.11.2009, 03:46
Tata, mama, devojcica, sef, kolege, dekan, profesor...OVIM SI KUPUO SVE FORUMASHE.
Nisi ti uopste nasmejan......soliterac moj
pored ovih ''dragih'' dekana,sefova,zena.....GC je suvisna.Soliterac nisi ti za USA ti si za forum.Nemoj da se ljutish.Pusti mo sad edit,pravopis,tvoje uspehe.Nisam imao odgovor na tvoja ''pitanja'' o avionima ....cak i ne znam sta da te pitam kad neces sa nama da podelish nista... ...sta sad treba da napishem ....Ajde ti

united 777
20.11.2009, 03:52
ja o tebi to ne mislim.......ja samo mislim da si ti jedan obican decko roditelja dosljaka koji vredno uci i misli da sve zna o USA.Ovim zavrasvam ovu malu pricicu .....znash sta nas sutra ceka mediji,zenice......LN

dejancic
20.11.2009, 03:55
Nisam imao odgovor na tvoja ''pitanja'' o avionima....cak i ne znam sta da te pitam kad neces sa nama da podelish nista... ...sta sad treba da napishem ....Ajde ti

Eto vidis, sticem utisak da si malo nezahvalan, ja odgovorio na sva tvoja pitanja (koja su izmedju ostalog vec napisana po forumu), a ti kazes da necu da podelim nista. Ti napisi malo o tome gde si boravio u inostranstvu?
PS: Za kladjenje znam da si lagao i to bez da sam ti gledao u zenice, imam nalog na betwin-u i da ga takodje imas znao bi kojim sve podacima obican klijent moze da pristupi. To ti je zuti karton kod mene buraz, ako slazes jos nesto, na moje veliko razocarenje prekinucemo diskusiju...

united 777
20.11.2009, 04:08
jel su to fore iz medija.......znam ja ,da imam kod tebe sve same minuse.Ti sad imash pored zenica i naloge .....a insistirash na crnjama.Totalno si nelogican

Gde sam bio u USA ...kada,koliko godina ,sta sam proziveo nikad necesh saznati .ne zato sto sam ljut na tebe nego zato sto ti cinim uslugu.Sve ces to sam saznati pa ces nam ''kuckati''.

Ali ako bash zelish da cujesh nesto o LA mozes da me kontaktirah na mail i sve cesh znati o popularnij ''bilijar sali'' najvecem kladzackom mestu amerike ...to nemsh na netu ,wiju a i zenice ti nece reci

united 777
20.11.2009, 04:15
a i sumnljiv si sa onim ''stupanj'' i ''buraz'':1072::;D:

united 777
20.11.2009, 04:19
I na kraju ,sad cu tek da se angazujem na ovom forumu da ti izvadim mast do kraja dok nam ne saopstish transparentno u kojim medijima radish i zasto si svoje profesionalno znanje upotrebio protiv nas nejakih forumasha...ima da ti ovaj forum bude crna karta a ne zelena Soliterac.josh si nam spominja dekana i neke devojke sram te bilo.........:bigkiss:

dejancic
20.11.2009, 04:23
Gde sam bio u USA ...kada,koliko godina ,sta sam proziveo nikad necesh saznati .ne zato sto sam ljut na tebe nego zato sto ti cinim uslugu.Sve ces to sam saznati pa ces nam ''kuckati''.

Ali ako bash zelish da cujesh nesto o LA mozes da me kontaktirah na mail i sve cesh znati o popularnij ''bilijar sali'' najvecem kladzackom mestu amerike ...to nemsh na netu ,wiju a i zenice ti nece reci

E, sad si me totalno ubedio u istinitost poredjenja tvog koeficijenta inteligencije sa muskim polnim organom. Bilo ko ko je ikada uplatio neki tiket preko bilo koje online kladionice zna da vajde od americkih kladionica, a pogotovo ilegalnih na koje me ti dobronamerno upucujes, nema. Pored svih povoljnosti koje kao korisnik evropskih online kladionica covek moze imati ne bi mu palo na pamet da se kladi u Americi. Da si mi rekao Vegas, kao grad sa jednim od najjacih kvotera na svetu pa da ti verujem, ovako da se nisam smejao celo vece bilo bi ovo totalno propalo vece... Ja sam se i u Srbiji trudio da igram posteno, valjda zbog mojih roditelja dosljaka, a u USA cu tek biti posten. Ovo je ujedno bio i drugi zuti karton, opet si slagao, ali ovog puta zestoko, iskreno se nadam da ce do jutra cela nasa diskusija biti obrisana.
Sve najbolje ubuduce, Dejan

united 777
20.11.2009, 04:29
Ti si bio i u vegasu...izbacio si ono Las pa mislish da si prosao kod mene.Soliterac kakav si folirant.Josh ona prica o postenju i kladionicama.

united 777
20.11.2009, 04:35
Nasha diskusija nece biti obrisan bez obzira na tvoje dodvoravanje adminu.sustina ove raspravice da si ti lik koji prica o LA,NYC,VEGASU a nikada nisi bio u USA i to je jako neposteno.ti si ovde pricao o dekanima,devojkama,postenju,kockanju koje je u biti neposteno.insistirao si na kitama,crnjama.....idi brate u USA samo nemoj da pricas o onome sto ne znas i sto nisi video.ti samo nagadjas,prepricavash tudje price i pretrazujes net...TO JE NAJNEPOSTENIJE....

united 777
20.11.2009, 04:39
a i laz je da USA kladionice nisu dobre i da sam ti ja savetovao da budesh neposten.....to nije fer soliterac

united 777
20.11.2009, 05:03
idem da spavam.....

kad se sutra probudish da nam objasnish sta bi nam radio i kako bi nas zlostavljao da si samo jednom bio u USA kad si sad ovako napokovan a autobuse si video za zivota.Kako to jedan mladi Srbin prica o postenju a da ga za to niko ne pita
Evo dila

Da nam odash tajnu kako jedan ''posteni ''kladionicar ,namzan ,izmazan svim bojama po Beogradskim soliterinma tako divno i nasushno prica o USA a da tamo nije nikad bio....zar to nije vrhunac licemerstva i folirancije.
Da nam pojasnish kako to moze da bude fer i posteno.
Nisu ti ovo mediji pa da obmanjujesh ovo je sasvim obican forum u kojem ljudi zele da cuju iskustva drugih a ne tvoje polu istine,misljenje,i wiki-informacije.
Sve to objasni...zapravo samo reci jedno kako ti to sve znash a ustvari nisi siguran u to....ako u tome uspeh reci cu ti jedni anegdotu iz aviona

Zana
20.11.2009, 09:02
Interesantno. Ova tema moze da se iskoristi kao prilog analizi uticaja Mass Media na medjusobnu komunikaciju i nacin izrazavanja...

srdjevic
20.11.2009, 09:35
@dejancic: Kako sam imao zadovoljstvo da pročitam celu temu (doduše, nakon filtracije), imam utisak da treba da ostane.... Zanimljiva do bola. :bravo:

@Žana: kontam da ovo mora da ostane na forumu... Ne fali ništa, a već su je isekli iz teme koju su uništili. :;D:

@united 777: čujem da su ti 3 posta editovana zbog psovki, na idućoj ti ide temp.ban od 2 nedelje.... Mislim da je fer. Dobrodošao na forum. :pozz:

dreadnot
20.11.2009, 11:45
Prvo sam procitao post iznad mog, pa sam bas hteo da vidim sta je to toliko zanimljivo. Procitao sam sve od pocetka... Sada se pitam zasto... Sta je tu zanimljivo... Odavno nisam citao ispraznije prepucavanje...
Mogu da razumem da neko nekog kritikuje zato sto pise i iznosi misljenje o necemu o cemu nema saznanje iz prve ruke, ali da na to potrosi 6 strana???? Uostalom, zar nije krenulo od medija ovde i tamo i njihovog kvaliteta? Da li moramo da odemo u USA da bi pogledali njihove serije, show programe i sl., da bi mogli kompetentno da pisemo o njima?
Mozda ja imam iskrivljeno shvatanje sta je forum, ali kad vidim da se dvojica prepucavaju iz posta u post, meni to vishe lici na chat nego na forumsko postovanje...
Konacno, ako neko vec ima silno iskustvo o zivotu u USA, neka ga radije podeli sa nama koji ga tek sticemo, umesto sto dokazuje drugima da nemaju pojma i pisu napamet... to je mnogo korisnije, svrsishodnije, a i stedi vreme uludo potroseno na citanje ispraznih postova...

srdjevic
20.11.2009, 12:58
Ajde da se obrazložim, kratko...
Krenuli su u teški offtopic obojica, i morali su biti pomereni iz one teme. To što su obojica odlučili da se javno prepucavaju - to je njihova stvar. Ja nemam razloga da ijednom od njih brišem postove, kada nikad ne znaš za šta ovo može da posluži, a (od sad) je najlakše zaključati temu kad "presuši".
Prebačeni su u forum Vaša strana, koji je upravo to... ovo je jedini forum koji služi za pisanje o sebi. Obojica se ovde predstavljaju u svetlu kakvom sami žele, pred celom zajednicom. Zašto bih ja to njima dvojici uskratio?

To što se tako slatko prepucavaju, svaki na svoj fazon, i ni jedan ne odstupa, evo već koja stranica, to je meni bilo zanimljivo... Ja to gledam sa jedne totalno druge strane, valjda. Tipa, javno se cimati tako bez razloga, a ni teme nema, koliko vidim... :blink: ali evo idu stranice, jedna po jedna... Možda do kraja bude ovde i bitnih informacija nekih.... :grin:

united 777
20.11.2009, 12:59
Izvinjavam se svim ljudima na forumu ako su imali problem bilo kakve vrste citajuci ''moja'' ,''prepucavanja'' sa onim decko.

Momcic je video dekana upisao fakultet i hodniku istog shapucumu devojke....vec je odlazio u toku noci i u Ameriku...ljudi...surovo vaspitan na postulatima 90-tih ,mudar,ostar Srbin koji ne da na sebe ,pritom je posten do bola.Zahvaljujuci nocnom-predanom radu u nekoj od kladionica Beograda dao je sebi za pravu da ljudima prica o GC,USA i svojim prijateljima iz okoline Novog Sada.I neka j sve to radio ...neka je ''predao'' za GC neka ide u tu Ameriku samo nemoj da nam o tome prica.Mi zelimo iskustva i misljenja ljudi a ne mastarije nekog novo- Beogradskog fakultetlije kome su glavni problem u buducem Americkom zivotu gay-crnci..itd...ili ona ''tata video sam Ameriku preko serija''

pozdrav

united 777
20.11.2009, 14:39
Josh bih dodao za kraj,

Registrovao sam se na ovom forumu iz cistog osecaja i gradjanske svesti-savesti.Pokushao sam da shvatim i ne znam dali sam uspeo.Ovaj FORUM je nasusna potreba ljudi da se iskreno informishu o programu GC.Iskustvima ljudi koji su to proziveli.A registrovani forumashi prosto imaju potrebu da ''progutaju sve ono sto misle da je vazno i sto ce da im pomogne u daljem usavrsavanju u vezi programa pa i same Amerike.....iskustva,cinjenice,egzaktnosti..
Mislim da moje prepucavanje od sinoc nije imalo tezinu neke knjizevne vrednosti-daleko od toga..cak je bilo izpreplitano pravopisnim greskama zbog mog nocnog-adrenalinskog ''kuckanja'' i shvatanja problematike na taj nacin.
ne bih nista vishe rekao o liku koji mi se ''suprostavio''vec cu samo reci..pusti da pricaju-kuckaju ljudi koji imaju sta da nam kazu ,koji su to prosli,bili,videli,razocarali se,odusevili...a tvoje frustrirano ''vazno'' 'pre-napucano'' tatino i mamino ''znanje'' ostavi za sebe i svoje drustvo.Mnogo bi bilo postenije da nesto PITASH.Veruj mi bilo bi ti mnogo lakshe u zivotu.....

dejancic
20.11.2009, 17:04
Josh bih dodao za kraj,
Kakav crni kraj, sad kad mi je Srdjevic dao odresene prste da pisem sta hoce iskoristio bih priliku da citiram savremenog ''Edmund-a'': And get ready, 'cause this shit's about to get heavy... :;D:

Registrovao sam se na ovom forumu iz cistog osecaja
Jel to onog soliterskog?
Pokushao sam da shvatim i ne znam dali sam uspeo.
Nisi, niti ces, samo ces se razocarati kada shvatis da tvoj koeficijent inteligencije nazalost pored svih muka koje si nam vec naveo ima i problem sa potencijom.

Mislim da moje prepucavanje od sinoc nije imalo tezinu neke knjizevne vrednosti
Prepucavanje nije tvoje, nego nase... Jos ces naterati ljude da pomisle da si se sam sa sobom grudvao. Nije da te branim, nego ne bih da posle po forumu pricaju da sam se raspravljao sa ludakom.
cak je bilo izpreplitano pravopisnim greskama zbog mog nocnog-adrenalinskog ''kuckanja''
Tebi je proradio adrenalin od kuckanja u tastaturu?!?!?! Ja zaista pokusavam da te, zarad svoje reputacije, predstavim ljudima kao normalnog, a ti se zakopavas sve dublje i dublje.

ne bih nista vishe rekao o liku koji mi se ''suprostavio''
Pise se suprotstavio, i ispravno napisano zvuci nekako surovo. Ja sam napisao post upucen osobi koja se krije iza profila sa slikom tvog nick-a. On je za razliku od tebe bar pokusavao da pise pravilno, ako ne i pisao, ali nije hteo da mi objasni to sto pise, pa si se pojavio ti. Tako da sukoba nema, samo razmena misljenjana. Da li ce se to nekome svideti ili ne, Boze moj. Nadam se da sam bar jednu osobu nasmejao, jer na kraju krajeva pored ubijanja vremena, to mi je i bio cilj. Morao sam nekako da se iskupim za salve smeha koji si ti u meni izazivao.
Sad kad smo dobili Srdjevicev pristanak da nastavimo, brisem ti dva zuta kartona, a i zanemaricu pretpostavku da si patoloski lazov temeljenu na tvojim postovima u kojima, izmedju ostalog, konstantno ignorises moje pitanje da nam napises nesto iz svog bogatog zivotnog iskustva...
Ajd' sad ti...

dejancic
20.11.2009, 18:32
Prvo sam procitao post iznad mog, pa sam bas hteo da vidim sta je to toliko zanimljivo. Procitao sam sve od pocetka... Sada se pitam zasto... Sta je tu zanimljivo... Odavno nisam citao ispraznije prepucavanje...
Mogu da razumem da neko nekog kritikuje zato sto pise i iznosi misljenje o necemu o cemu nema saznanje iz prve ruke, ali da na to potrosi 6 strana???? Uostalom, zar nije krenulo od medija ovde i tamo i njihovog kvaliteta? Da li moramo da odemo u USA da bi pogledali njihove serije, show programe i sl., da bi mogli kompetentno da pisemo o njima?
Mozda ja imam iskrivljeno shvatanje sta je forum, ali kad vidim da se dvojica prepucavaju iz posta u post, meni to vishe lici na chat nego na forumsko postovanje...
Konacno, ako neko vec ima silno iskustvo o zivotu u USA, neka ga radije podeli sa nama koji ga tek sticemo, umesto sto dokazuje drugima da nemaju pojma i pisu napamet... to je mnogo korisnije, svrsishodnije, a i stedi vreme uludo potroseno na citanje ispraznih postova...

Slazem se sa svim navedenim. I posto sam se vec izvinuo Srdjevicu, javno se izvinjavam svim clanovima foruma za ovakvu nepotrebnu raspravu oko banalne stvari.

united 777
20.11.2009, 19:19
Bitno je da si se ti izvinuo Srdjevicu,sefu,dekanu. A preterano pokusavash da okvalifikujesh,izmerish,dokucish moju inteligenciju to je suvishe za...vredjash i svoju pamet.Sad si se ''uhvatio'' da proverish i moju potenciju,to necesh moci...

Ja ti nisam nishta loshe napisao samo sam te zamolio da se batalish pojasnjavanja kako je u las vegasu i kako je u Americi.Meni je savrseno jasno da si ti previshe uzbudjen i zanesen svojim poslom...famoznim medijima ,pa si pokusaho da nam formulishesh sve o profitu i shou biznisu...a da krocio nigde nisi ,osim sto si bio u NS-lep grad.Pusti se Amerike i ovog foruma.Ovde ljudi samo zele da prikupe informacije od ljudi koji su nesto doziveli koji imaju odredjena iskustva i nista vishe.Uopste ih ne zanima tvoja filozofija.Tvoje nagadjanje,predpostavke,tumacenja...ovo bi treba da skapirash.Ja nemam nikakve pretenzije niti bilo kakve probleme i frustracije u vezi GC i Amerike.Ameriku volim a pomalo sam je i sit....ako ti imash problem,kreni da ga resavash.Napravi nesto u zivotu..otputuj negde pa nam to referishi.Eto,podji od vrlo jednostavne i iskrene stvari.Pusti crnece i njihove...pishe.dekane,kladionice....

united 777
20.11.2009, 19:29
Slazem se sa svim navedenim. I posto sam se vec izvinuo Srdjevicu, javno se izvinjavam svim clanovima foruma za ovakvu nepotrebnu raspravu oko banalne stvari.

Ja se ne slazem sa svim navedenim,posto ovde ljudi zele informacije o GC,ucescu u tom zanimljivom programu,prvim danima u USA a ne price i anegdote likova koji su tamo ziveli ili zive 30 godina.A najmanje likova kao sto je Dejance[ili kako vec]-Soliterac koji nigde nije bio ,odbishe ga za GC-ispod crte-maler.Sad bi on da se dokazuje filozofijom i pricom koje slusha od straijih cika.....to je dosadno...

dejancic
20.11.2009, 19:32
Koji deo mog pitanja nisi razumeo? Rekao si da si 60 puta u USA, ja te pitao da napises nesto o tome. Rekao si da si pola zivota proveo u inostranstvu, ja te pitao da napises nesto o tome? Rekao si da si bio u LA-u, ja te pitao da napises nesto o tome.
Nema potrebe da ispitujemo tvoju inteligenciju, vec si sam napisao u jednom postu kolika je.
Od kada sam ti postavio pitanje tj. od kada smo poceli diskusiju ja sam prestao da pricam i samo odgovaram na tvoja pitanja, a ti neces na jedno jedino... Sam si rekao da je takvima sa bogatim americkim iskustvom mesto ovde, da bi nam preneli svoje iskustvo... Pa, ajde, napisi nesto...

dejancic
20.11.2009, 19:35
Ja se ne slazem sa svim navedenim,posto ovde ljudi zele informacije o GC,ucescu u tom zanimljivom programu,prvim danima u USA a ne price i anegdote likova koji su tamo ziveli ili zive 30 godina.

Onda smo ovde nepotrebni i ti i ja. Razumem da mene teras, ali da samog sebe zakopavas i dalje mi nisi jasan...

united 777
20.11.2009, 19:41
Pa kako ta di kazem, kad ne mogu da dodjem do reci od tebe.I kako da te ubedim da u Las vegasu nisu najbolju ''pravljaci knjiga'' kad ti sve znash.....i kako da ti objasnim jednostavnu stvar da se ne izleces i da je iskustvo jako bitno u zivotu.Da..hmmm, ako si vec orator,besednik ,filozof onda imash i odgovornost za ono sto napishes i pomislish...a ti nemash ni odgovor na jedno jedino pitanje.Pitanje svih pitanje.Odakle ti to sve znahs i koti je to rekao....ako je iz knjiga i Wiki onda OK nije strasho ,ali ako je iz glave onda bi bilo bolje da nesto pitash-ali hladne glave

dejancic
20.11.2009, 19:46
I kako da te ubedim da u Las vegasu nisu najbolju ''pravljaci knjiga'' kad ti sve znash....

Lako, reci mi gde su najbolji, ja ti onda kazem gde ja mislim i tako u krug... I mozda ti i ja i ne dodjemo do zajednickog resenja, ali neko ko cita mozda i dodje. To barem vazi za sve bitne teme, a ova nasa to sigurno nije....
Ali ti neces nista da kazes, a zasto? Jel sam te necim naljutio? :grin:

united 777
20.11.2009, 19:47
necu vishe da polemishem.nisi losh decko ,po tvom sudu i pametniji od mene....ako sam te uvredio ,nisam imao nameru.Kada budesh'' otfurao'' u USA sa B777 mozda i dibijesh neki od odgovora za koje sad smatrash da su baljezganja.A da ti pricam o mojim Amerikama ,nemam pojma,mislim da je to pretenciozno i hvalisavo.Mogu da ti dam 1 savet kad se pojavish na JFk Airportu sve ostalo cesh ti resiti......

dejancic
20.11.2009, 19:53
I kako da te ubedim da u Las vegasu nisu najbolju ''pravljaci knjiga''

Ovu gresku u potpunosti razumem. Koliko sam cuo, a ti me slobodno ispravi ako gresim, vecina ljudi posle duzeg boravka u inostranstvu tesko nalazi prevod necega sto nije toliko zastupljeno. Pa si ti tako iz 'bookie' izveo da prave knjige. Medjutim u Srbiji je odomacen izraz pravljenje kvota, a ne knjiga. Evo vidis, kako mozemo da dopunjujemo jedan drugog, malo vise ja tebe nego ti mene, ali polako, cim se otvoris i krenes da pises malo o sebi sve ce to doci na svoje i pokazace se jos jednom da je Srdjevic bio u pravu kada je napisao da se mozda iz ove nase diskusije i izvuku neke korisne informacije...

united 777
20.11.2009, 19:54
Nisi ukapirao ova'' nasha'' tema uopste nije losha ali je mi sad zavrsavamo posto nismo moroni....nista nisi slagao,tu si miran,nisi vredjao-super.Bicesh u USA i prevazici cesh nas sve.....ako bog da....tada vishe necesh biti Dejancic koji nagadja vec Dejan koji zna sta hoce i zna sta prica...evo iskreno bez imalo cinizma...Ja uopste i ne znam kako sam se neiskusno upleo u sve ovo, mesto da sam ti napisao samo jednu recenicu...NISI SIGURAN U TO....pozz

dejancic
20.11.2009, 19:56
necu vishe da polemishem.nisi losh decko ,po tvom sudu i pametniji od mene....ako sam te uvredio ,nisam imao nameru.
Niko ovde nije los, pa ni ti ni ja. I vidis imas razloga da budes ljut, izvinuo sam se svima, a tebi ne. Evo ovom prilikom i to da ispravim.
Mogu da ti dam 1 savet kad se pojavish na JFk Airportu sve ostalo cesh ti resiti......
Ajde bar jedan, da ne bude da smo uzalud pricali...

united 777
20.11.2009, 19:57
''pravljaci knjiga'' je shala .....znash ti vrlo dobro kao se nazivaju ljudi koji na Holivud Parku prave kvotice za konjice....i pusti mo Srdjevica..on moze samo da nas banuje...a to da ja polako ucim od tebe..sto da ne

united 777
20.11.2009, 20:02
i znash sta ,iskreno...ja sam mislio da sam veliki serator....ali i ti si opasan..drvimo se do 6am, pa danas a ti dalje ....nema veze ja sam pocetnik u ovome i dobro sam ti se suprostavio ,ociglednom kralju foruma..idem sad napolje da se provozam i pojedem jedam mek-necu misliti na tebe a i na crnece:;D:

dejancic
20.11.2009, 20:02
Nisi ukapirao ova'' nasha'' tema uopste nije losha ali je mi sad zavrsavamo posto nismo moroni....nista nisi slagao,tu si miran,nisi vredjao-super.Bicesh u USA i prevazici cesh nas sve.....ako bog da....tada vishe necesh biti Dejancic koji nagadja vec Dejan koji zna sta hoce i zna sta prica...evo iskreno bez imalo cinizma...Ja uopste i ne znam kako sam se neiskusno upleo u sve ovo, mesto da sam ti napisao samo jednu recenicu...NISI SIGURAN U TO....pozz

Ni jedna tema nije losa, samo ljudi izvlace pogresne zakljucke iz njih. Ti i ja smo sinoc ubijali dosadu i izvlacenjem iz konteksta i cinicnim komentarima pokusavali da isprovociramo jedan drugog. Da li ce nam neko zameriti zbog toga, Boze moj, sta je tu je.
Ja vec sada znam sta hocu, a da li cu to i ostvariti videcemo...
I gresis u samo jednoj stvari, ja sam poceo diskusiju o medijima bas naprotiv zato sto jesam siguran u to. Od mojih skoro 200 postova vecina se svodi na salu, a samo mali broj na suve i korisne informacije. Kao takvog su me clanovi prihvatili ili ne. Ali one stvari u koje sam siguran sam spreman i da branim...
I bas mi je zao ako ubuduce ne naidjemo opet na neku razliku u misljenjima koju smo spremni obojica argumentovano da branimo...

dejancic
20.11.2009, 20:05
i znash sta ,iskreno...ja sam mislio da sam veliki serator....ali i ti si opasan..drvimo se do 6am, pa danas a ti dalje ....nema veze ja sam pocetnik u ovome i dobro sam ti se suprostavio ,ociglednom kralju foruma..idem sad napolje da se provozam i pojedem jedam mek-necu misliti na tebe a i na crnece:;D:

Brisi ono kralj foruma banovace te Srdjevic. :grin:
Pojedi i dream pie na moj racun :;D:

united 777
20.11.2009, 20:13
[QUOTE=dejancic;12820]Ni jedna tema nije losa, samo ljudi izvlace pogresne zakljucke iz njih. Ti i ja smo sinoc ubijali dosadu i izvlacenjem iz konteksta i cinicnim komentarima pokusavali da isprovociramo jedan drugog. Da li ce nam neko zameriti zbog toga, Boze moj, sta je tu je.
Ja vec sada znam sta hocu, a da li cu to i ostvariti videcemo...
I gresis u samo jednoj stvari, ja sam poceo diskusiju o medijima bas naprotiv zato sto jesam siguran u to. Od mojih skoro 200 postova vecina se svodi na salu, a samo mali broj na suve i korisne informacije. Kao takvog su me clanovi prihvatili ili ne. Ali one stvari u koje sam siguran sam spreman i da branim...
I bas mi je zao ako ubuduce ne naidjemo opet na neku razliku u misljenjima koju smo spremni obo

ja nisam vishe sprema da branim svoje stavove na forumima.....a i nehajem za stavove i prihvatanja vecine....samo ponekad iznesem misljenje za koje mislim da je ''sazrelo''..idem ..sve najbolje........+si puko na CArolinu sinoc:naughty:

nemili
20.11.2009, 20:14
Jao ljudi jel bilo dosta!? Jedno je rasprava sa pocetka (koja je izgubila smisao) a drugo je prepucavanje na licnoj ili zamisljenoj licnoj osnovi, pa cak i ako pokusavate samo da ubijete dosadu. Moze to i preko pp.
Nekako mi je glupo i osecam se odgovornim sto sam uopste ulazio u pojasnjavanje. To sam ucinio najvise zbog Dejancicevog komentara da "...bolje da porade malo na sebi nego...".
Shvatio sam kuda ta rasprava vodi, pa sam odustao na vreme...

dejancic
20.11.2009, 20:20
Moze to i preko pp.
Moze, a ne mora :grin:
Nekako mi je glupo i osecam se odgovornim sto sam uopste ulazio u pojasnjavanje. To sam ucinio najvise zbog Dejancicevog komentara da "...bolje da porade malo na sebi nego...".
Komentar nije bio zlonameran, i nijedan moj nije.
Shvatio sam kuda ta rasprava vodi, pa sam odustao na vreme...
Vodi ka objasnjenju i razlaganju stavova filozofa kojeg si citirao. Cim mi to bude jasno, mozemo o medijima i razlikama u njima do mile volje...

dejancic
20.11.2009, 20:22
+si puko na CArolinu sinoc:naughty:

Nisam, sporadicno se kladim samo kad mi neko od poverenja preporuci nesto. Meridian odavno nije omanuo u listi pa ni ja odavno nisam na svoju ruku uplatio tiket :grin:

Sloba_Kg
21.11.2009, 09:54
Nisam, sporadicno se kladim samo kad mi neko od poverenja preporuci nesto. Meridian odavno nije omanuo u listi pa ni ja odavno nisam na svoju ruku uplatio tiket :grin:

Ne znam skoro nista o kladjenju ali cini mi se da si pomenuo da toga ovde u USA nema. Ima i te kako, jedna moja co-worker se redovno kladi na NFL i na NCAA football.
ne znam kako i da li je legalno ali toga ima. Pa ti sad ako hoces neke tips mogu da je pitam, naravno necu postovati ovde jer tema nije kladjenje (u stvari ja posle svih 9 procitanih stranica i ne znam gde ste zapoceli temu, a da mediji u USA) svejedno, bilo je zanimljivo citati ovo makar i u pola 4 ujutru.

Danas(juce) sam upoznao momke iz Bosne ovde blizu mene rade i jedan od njih je zaludjen za Farmu, kaze placa 2 pinka preko satelita samo zbog toga :)
Sto se medija tice na poslu nam je stalno ukljucen ESPN i juce ubise u pojam sa igranjem rukom Henry-a i sa onom najgrubljom fudbalerkom na svetu...

dejancic
21.11.2009, 13:20
Ne znam skoro nista o kladjenju ali cini mi se da si pomenuo da toga ovde u USA nema. Ima i te kako, jedna moja co-worker se redovno kladi na NFL i na NCAA football.
ne znam kako i da li je legalno ali toga ima. Pa ti sad ako hoces neke tips mogu da je pitam, naravno necu postovati ovde jer tema nije kladjenje

Hvala na tipu, ali onog momenta kada sam izvucen na zelenoj lutriji sam zatvorio sve kladionicarske naloge koje sam imao. Imao sam i jos uvek imam puno stvari da zavrsim pre nego da, ako Bog da, odem u SAD tako da sam se trudio da eliminisem sve stvari koje mi nepotrebno odvlace vreme.
Sa kladjenjem cu mozda nastaviti kada se docepam Amerike, jer cu imati zadovoljstvo da sa mnogo manje udaljenosti pratim meni omiljene sportove. A naravno postoji i vremenski procep dok informacije iz Amerike ne dodju do Evrope, ljudi koji se klade znaju o cemu pricam, pa ko to iskoristi uglavnom lepo prolazi :;D:

Danas(juce) sam upoznao momke iz Bosne ovde blizu mene rade i jedan od njih je zaludjen za Farmu, kaze placa 2 pinka preko satelita samo zbog toga :)
Meni su po pitanju farme apsolutni hit roditelji mog druga koji gledaju u razlicitim sobama, a onda se nalaze u trpezariji i krece ono: Jesi videla kad je Maja rekla ono i jesi video kad je Igor ono...:grin:
Sto se medija tice na poslu nam je stalno ukljucen ESPN i juce ubise u pojam sa igranjem rukom Henry-a i sa onom najgrubljom fudbalerkom na svetu...
Sta da ti kazem, ako zbog obima posla ne budete vise mogli da pomno pratite ESPN, seti me se pa me bar na privremeno zaposlite da gledam umesto vas i da vam prepricavam :grin:

united 777
22.11.2009, 01:20
U ''nasim'' postovima o kladzenju si naveo da te slabo ''obavestavaju''-u zadnje vreme i da uglavnom igrash na nagovor drugih-sigurne tipove.:grin:
Evo ti jedno od mojih iskustava,za to cesh morati da platis.Necete biti dovoljno da se pametan momak....a moze da se desi i da ti likovi za ''usluge'' budu afro-decaci:grin::obrva:

srdjevic
22.11.2009, 10:11
:deniselo: