PDA

View Full Version : a šta ako nemam nikoga u USA?


todoraqis
22.11.2009, 21:52
koliko sam ukapirao, u svakom slučaju, potreban ti je neko u USA gde ćeš se prijaviti....Ali, šta ako nemam nikoga u USA a dobijem kovertu?:wtf:

blisk
23.11.2009, 08:11
don't worry be happy

ne treba ti niko, adresu ces sam odabrati vec gdje i kako isplaniras.

Mare
11.05.2010, 22:47
ovo i nije bas tako. ja sam bio danas u ambasadi i ne da mi nisu trazili adresu vec i I-134 obrazac, sto bi znacilo garanciju. besan sam.

Bockyman
06.06.2010, 17:26
ovo i nije bas tako. Ja sam bio danas u ambasadi i ne da mi nisu trazili adresu vec i i-134 obrazac, sto bi znacilo garanciju. Besan sam.
какву гаранцију? као гарантно писмо?
колико сам разумео,читајући по овом форуму,ово није обавезно (али је пожељно)...
нека ме неко исправи ако грешим!

imarkovic
07.06.2010, 04:35
Mi nismo imali garantno pismo, ni pozivno pismo, niti nesto slicno. Poneli smo izvestaj iz banke, ali su nam to odmah vratili i rekli da nam to ne treba.

dejancic
07.06.2010, 08:30
Mi nismo imali garantno pismo, ni pozivno pismo, niti nesto slicno. Poneli smo izvestaj iz banke, ali su nam to odmah vratili i rekli da nam to ne treba.

Ali ste zato, pretpostavljam, prilikom popunjavanja formulara iz prve koverte naveli neku adresu, a nista stavili N/A, kao ja. Samim tim sam, koliko ja znam, morao da na intervju ponesem neku adresu. Slobodno me ispravi da bi buducim ucesnicima bilo jasno da li moraju da navode adresu.

dreadnot
07.06.2010, 11:47
Koliko sam ja do sada shvatio, postoje razlike izmedju pojedinih ambasada, u Beogradu je najopustenije i najmanje zakeraju...

imarkovic
07.06.2010, 19:26
Nismo znali adresu kad smo popunjavali formulare. Stavili smo n/a. Na intervju smo poneli adresu jedne drugarice, odstampanu na praznom papiru, nismo stampali njen mail. Nisu nas pitali ko je ona, niti cime se bavi i slicno. Na aerodromu smo prijavili drugu adresu. Inace, intervju je bio u ambasadi u Beogradu.

nataly
08.06.2010, 19:17
Nismo znali adresu kad smo popunjavali formulare. Stavili smo n/a. Na intervju smo poneli adresu jedne drugarice, odstampanu na praznom papiru, nismo stampali njen mail. Nisu nas pitali ko je ona, niti cime se bavi i slicno. Na aerodromu smo prijavili drugu adresu. Inace, intervju je bio u ambasadi u Beogradu.

:wavey: :bigkiss: bravoooo za savete, :bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:.

milena_ns
08.06.2010, 23:33
Ne razumem bezvezna škrabanja po forumu, samo da bi se nešto napisalo.

P.S. Iako sam sad isto to ja uradila, morala sam da napišem, jer malo treba oladiti od postova koji nemaju suštinu.

orozinho
23.08.2010, 12:47
Ne kuzim, jel na kraju trebas imati nekoga u USA ili ne?

dreadnot
24.08.2010, 08:35
Dakle, kao sto sam postovao na prethodnoj strani, sve zavisi od slucaja do slucaja. Nas su na intervjuu pitali kod koga idemo, imao sam mail jedne moje drugarice koja tamo zivi (u Coloradu) i vec je odavno drzavljanin, rekli smo da ce nas ona primiti za prvo vreme i to je bilo sasvim dovoljno. Potrebno je navesti neku adresu, bilo koju, na koju ce da posalju GC, a cija je to adresa i da li ces biti na njoj ih bas briga, to je tvoj problem. Ta adresa moze i da se promeni, najkasnije prilikom carinske provere i obavljanja formalnosti na aerodromu, kada te kao novodoslog ubacuju u sistem, ukoliko nakon intervjua (kao u nasem slucaju), izboksujes neku kombinaciju koja ti radi posao. Nas ceka objasnjavanje da cemo umesto na Floridu, koju smo naveli u dokumentima, ici u Wisconsin.
Sve ovo vazi za ambasadu u Beogradu, izgleda da je tu najopustenija procedura i ne traze sitna crevca. Koliko vidim, za Skopje treba i taj famozni I-bem li ga koji broj, sto jeste problem.

Sloba_Kg
24.08.2010, 20:32
dreadnot,
Kome treba sta da objasnjavas?
Mi smo u papirima naveli Filadelfiju, a dosli smo u ATL preko DC-a
Mozda ce te pitati ali im lepo reci da je intervju bio pre nekoliko meseci i da ste promenili planove, nasli posao bla bla
Nema tu problema, samo vi polako i sa srecom

Taji
25.08.2010, 15:40
I ja sam, u koverti koju sam predala imigracionom, vec imala adresu rodjaka u MI. Kad su mi na imigracionom dali da popunim one famozne formulare, ja sam stavila svoju adresu u CO jer sam igrom slucaja, u meduvremenu, imala rezervaciju stana na svoje ime. Vidjevsi sta sam popunila pitali su me otkud mi adresa na moje ime i ja sam im lijepo objasnila da mi je prijateljica vec rezrvisala stan tako da umjesto kod rodjaka u MI idem "u svoj tan" u CO . Nije vise bilo pitanja (osim koliko para nosim sa sobom) i sve je proslo bez problema:==D:

tataprase
25.08.2010, 15:56
a jel potrbna odredjena kolicina love?Da bi se uslo u zemlu ili cisto pitaju,da vide koliko imas za pocetak?:blink:

Taji
25.08.2010, 16:21
a jel potrbna odredjena kolicina love?Da bi se uslo u zemlu ili cisto pitaju,da vide koliko imas za pocetak?:blink:

Nema kvote novca za ulazak u zemlju, imas koliko imas i to je to (rijec je o gotovini). Pitanje je cisto formalno (jer mozes da imas i bankovnu karticu pa kako oni da znaju onda sa kojom kolicinom novca stvarno raspolazes) jer ispred mene je bio stariji bracni par iz Bosne koji je isao rodjacima u posjetu pa sam im ja pomagala oko prevodjenja. I njih su isto pitali koliko imaju gotovine sa sobom i prekopali su im torbe kao da unose slona u USA...jadni ljudi imali domace kobasice i jos kojekakve djakonije domace proizvodnje sto su im naravno oduzeli...valjda se hrana ne smije unositi u USA, pogotovo suhomesnati proizvodi i sve ono sto nije hermeticki zapakovano...e jest' mi bio zao ljudi, propade im domaca meza da proslave dolazak...ali ta je, tu je.:grin:

orozinho
26.08.2010, 07:00
Nema kvote novca za ulazak u zemlju, imas koliko imas i to je to (rijec je o gotovini). Pitanje je cisto formalno (jer mozes da imas i bankovnu karticu pa kako oni da znaju onda sa kojom kolicinom novca stvarno raspolazes) jer ispred mene je bio stariji bracni par iz Bosne koji je isao rodjacima u posjetu pa sam im ja pomagala oko prevodjenja. I njih su isto pitali koliko imaju gotovine sa sobom i prekopali su im torbe kao da unose slona u USA...jadni ljudi imali domace kobasice i jos kojekakve djakonije domace proizvodnje sto su im naravno oduzeli...valjda se hrana ne smije unositi u USA, pogotovo suhomesnati proizvodi i sve ono sto nije hermeticki zapakovano...e jest' mi bio zao ljudi, propade im domaca meza da proslave dolazak...ali ta je, tu je.:grin:
Mislim da se niste dobro razumili. Ja mislim da on pita kad ides na intervju u konzulat razgovarat ili tako nesto, a ne kad dodjes na aerodrom. Il ja nisam dobro skuzio?! :D

Score
26.08.2010, 09:08
Mislim da se niste dobro razumili. Ja mislim da on pita kad ides na intervju u konzulat razgovarat ili tako nesto, a ne kad dodjes na aerodrom. Il ja nisam dobro skuzio?! :D

Ja mislim da ako hoce da te pitaju za pare napisace ti u drugom pismu da doneses potvrdu banke Nece ti traziti nista vise od onoga sto je bilo trazeno u pismu, a ako pitaju, kazi im da imas (dobra suma da se navede je oko 15.000 $US)...

Taji
26.08.2010, 16:26
Mislim da se niste dobro razumili. Ja mislim da on pita kad ides na intervju u konzulat razgovarat ili tako nesto, a ne kad dodjes na aerodrom. Il ja nisam dobro skuzio?! :D

Moze biti da ja nisam skontala (sta ces, malo starija zena pa sporije kapira:==D:) ali svejedno da kazem ako je to u pitanju da na razgovoru mene niko nije nista pitao za pare niti mi je trazio ikakvu potvrdu od banke za bankovni racun. Jednostavno su samo trazili potrebna dokumenta koja su uzeli od mene za 5 min (imala je zenska ispred sebe check listu po kojoj je uzimala jedan po jedan dokument i otkacivala kao OK) i onda mi je rekla...dokumenta su u redu, sad ce te platiti za vizu...:blink:...ja platila..sacekala razgovor sa konzulom koji je trajao isto tako kratko jer je covjek samo pregladao povrsno moja dukumenta, diplome...pitao me od koji put sam izvucena.....rekao - digni desnu ruku...srecno......gotovooooo:grin: Mozda je to tako jednostavno samo kod nas Bosanaca, ne znam kako je u drugim ambasadama:bravo:bravo:
Mozda sam prosla tako glatko i zato sto sam u tom momentu jos uvijek radila za americku firmu u Iraku (sa tom sam firmom tad bila vec vise od 11 godina a znali su za to jer sam vec dobijala americku vizu B2 za odlazak u USA na proces odlaska za Irak 4 godine prije toga) pa se valjda podrazumjevalo da posto imam posao u njihovoj firmi tako dugo da onda imam i pare sa kojima cu da odem. Valjda im je bilo sasvim suvisno i pitiati me da li ih imam ili ne:blink: