PDA

View Full Version : Šta da radim ako nemam nikoga u USA?


todoraqis
22.11.2009, 22:07
Koliko sam shvatio, ako i budem izvučen, potreban je neko u USA koji će mi garantovati prebivalište...Ali,šta da radim ako tamo nemam nikoga?:wtf:

sunnyL
22.11.2009, 22:10
Sacekaj ti prvo da te izvuku, pa ces lako naci nekoga. Sigurno ce se naci neko s ovog divnog foruma da ti pomogne :==D:

steficacvek
22.11.2009, 22:41
Zavisi koliko si spreman i koliko zelis da odes. Sto se tice samog intervjua, nije ti potreban niko da garantuje. Ja sam isto puno tripovala oko pozivnog pisma a u ambasadi niko to nije ni spomenuo. Sto se tice samog zivota, nije nemoguce snaci se bez ikoga ali je daleko daleko teze. Ali kao sto sunny rece, sacekaj ti da te izvuku prvo ...

TheNenad
24.11.2009, 05:13
Plačeš :)
Ono što tebi prvo treba je zdrav razum, realnost, razmišljanje na vreme i prisebnost. Ako imaš ta 4, onda si na konju, pod uslovom da dobiješ na lutriji uopšte. Kasnije razmisli kojim tokom ćeš ići, jer nekad je manji rizik ići sam sa "štekom" love nego da tražiš nekoga nasumice preko bare koji će ti pomoći.

nevena
24.11.2009, 23:56
o tome bih ja- mislila sutra! :;D:
da je da nas izvuku, pa će se i ostale kockice složiti, valjda

stizeljeto
26.11.2009, 05:46
Sori, pocela pisati u krivu temu, ups.

American dream
28.11.2009, 20:18
pošto ni ja nemam nikoga u usa a većina vas kaže da je obavezno imati jedan od 3 zahtjeva:
1) AoS
2) Posao
3) Dolare

meni jedino ovaj 3. igra ulogu pa me zanima koja je to svota dovoljna za prolaz na intervjuu? :wtf:

znam da prvo trebam biti izvučen ali možda bi trebalo krenuti štediti.

steficacvek
28.11.2009, 20:59
Ne obaziri se na to. Meni niko nista nije trazio u ambasadi, ni pismo, ni AoS ni dolare.
Ako si spreman i mozes poceti stediti, pocni. Pa kad te izvuku, da ne boli glava od cega ces zivjetu u USA.

American dream
28.11.2009, 21:15
Ne obaziri se na to. Meni niko nista nije trazio u ambasadi, ni pismo, ni AoS ni dolare.
Ako si spreman i mozes poceti stediti, pocni. Pa kad te izvuku, da ne boli glava od cega ces zivjetu u USA.

znam da nije ali možda je to samo dobra volja konzula. može ovisiti od osobe do osobe i od situacije do situacije. činjenica je da traže pod obavezno jedno od ta 3 zahtjeva. sad da li bi mene tražili ili ne...ne bih se htio kockati u tom slučaju.

u svakom slučaju hvala!

steficacvek
29.11.2009, 00:07
Nije tacno. Vjeruj mi ja sam tripovala najvise oko tog pozivnog pisma jer je u drugoj koverti pisalo da je potrebno. Kad sam zvala ambasadu da provjerim prije intervjua, rekli su mi da je to stara forma pisma koji stize u drugoj koverti i da zvanican obrazac nije potreban. Prosle godine niko nije imao problema oko toga, ko je imao da pokaze super, ko nije nikom nista. To nije razlog za nedobijanje vize.
A s obzirom da nisi jos ni izvucen, mislim da je rano da tripujes oko toga.

American dream
29.11.2009, 11:31
Required Documents

The applicant is responsible for ensuring that all required documents are available at the time of the interview. While the applicant may have previously submitted the majority of required documents to the National Visa Center (NVC), the applicant may not have submitted all necessary documents to the NVC. Failure to bring all required documentation to the interview may result in a delay in visa issuance or a visa refusal. The following documents must be available for the interview:

Appointment Letter
Passport(s) valid for six months beyond the intended date of entry into the United States
Police Certificate(s)
Birth Certificate(s)
Court and prison records, if applicable
Military records, if applicable
Color photographs
Marriage Certificate, if applicable
Evidence of financial support (e.g. Affidavit of Support, a notarized offer of employment, or evidence of assets)
Divorce decree or death certificate of spouse, if applicable
Family-based cases: All original documents used to establish the relationship between the petitioner and the applicant
Employment-based cases: A recent letter from the prospective employer confirming the essential elements of the job offer
Note: All documents not in English or in the official language of the country in which the interview takes place MUST be accompanied by a certified translation into English. Translations must be certified by a competent translator and sworn to before a Notary Public.

ja se nadam da si u pravu. ovo piše na stranici ambasade u hr. ako je točno to što si ti napisala najveći mi je problem biti izvućen. :grin:

pozdrav

steficacvek
29.11.2009, 17:49
Kazem ti da je i meni to pisalo u pismu iz druge koverte. Nekima sa foruma nije ni pisalo, meni jeste. Svejedno kad sam nazvala ambasadu rekli su da nije potrebno. Cekaj da te izvuku prvo, za paniku ima vremena.