PDA

View Full Version : Pitanje u vezi kopija formulara


mariags
21.05.2008, 22:34
U celoj euforiji oko dobijene koverte i potpunog soka u zurbi da sto pre posaljem nazad popunjena dokumenta zaboravila sam da iskopiram za sebe ispunjene formulare DS-230 Part I, DS-230 Part II i DSP-122 ... Da li neko ima ideju sta sad da radim? I ako mi eventualno stigne druga koverta kako u ambasadu bez ovih kopija?

asmiki
22.05.2008, 02:07
U celoj euforiji oko dobijene koverte i potpunog soka u zurbi da sto pre posaljem nazad popunjena dokumenta zaboravila sam da iskopiram za sebe ispunjene formulare DS-230 Part I, DS-230 Part II i DSP-122 ... Da li neko ima ideju sta sad da radim? I ako mi eventualno stigne druga koverta kako u ambasadu bez ovih kopija?

Ja imam ideju - opusti se i uzivaj.

I ja sam tako isto uradio :) i bilo mi je krivo sto nisam napravio kopije, ali nasoj ambasadi ne trebaju te kopije vec ce oni dobiti original formulare iz Kentakija zajedno sa tvojim slucajem.

V777
22.05.2008, 02:07
Da li si ti uopste nesto kopirala od tih dokumenata ili ne....ako nisi nista do sada kopirala, onda bih ti ja preporucila da odstampas one sa neta, te da popunis isto kao sto si popunila ove originale, i ostavis za sebe da imas, kad dodje red za intervju...premda ce oni imati tvoje dokumente koje si poslala, te ne bi trebalo da ti traze kopije...to je cisto da ti imas za svoju dokumentaciju...ali od sad sve sto dobijes u drugoj koverti, kopiraj za sebe...

Pozdrav i srecno!

mariags
22.05.2008, 02:49
pre svega hvala vam na odgovorima :)
uglavnom kod mene stalno neki stresovi sa i bez koverte nikako da se opustim :eek:
imam iskopiran list sa bar kodom i ostao mi je jedan primer iskopiranih praznih formulara doduse ne na originalnom formatu vec na A4... da li uopste njih da popunim na isti nacin kao i originale i onda da ih ponesem u ambasadu za svaki slucaj ili nema potrebe?

srdjevic
22.05.2008, 03:15
Nema nikakve potrebe, u ambasadi provereno ne traže te formulare opet, to je isključivo za tvoju dokumentaciju.

Preporučio bih ti isto što i Veka, a to je da popuniš jednu kopiju praznih formulara (ispuni je kako hoćeš, za tebe je), čisto da imaš, da ti se nađe.

P.S. Evo, ja sam prekjuče proslavio (http://milos.srdjevic.net/blog/archives/treca-recka) 3godišnjicu boravka u SAD-u, i mogu ti reći da su mi formulari (od momenta kad sam ih poslao) trebali samo jednom: kad sam ovde postavljao primer odštampanih formulara (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=2). :D

landlord
22.05.2008, 07:50
Poz,

evo da ne otvaram novu temu ovde cu ispaliti prva pitanja, koja mi padaju na pamet...

1. Kada sam poslao aplikaciju u novembru, nisam bio ozenjen.. To se promijenilo u januaru mjesecu.. Oni su mi poslali ove obrasce u samo jednom primjerku, tako da pretpostavljam da jos jedan primjerak za suprugu skinem sa neta i ispunim za nju to i posaljem. Jel to ok?

2. Sa obrascima sam mislio poslati i vjencani list. Ovaj vjencani list cu danas prevesti kod sudskog tumaca na engleski i poslati original i prevod. Jel i ovo ok?

3. Mozete li mi napisati par stvari oko slanja ovih papira nazad za kentaki..Tipa u kojoj koverti moraju biti poslani. Mislim kojeg formata.. i sl.

Hvala puno na odgovorima.

srdjevic
25.05.2008, 04:23
Tačno tako kako si naveo.

Ja sam moje poslao u velikoj koverti koja je mogla da primi tu veličinu papira... Verovatno može i da se presavije.

landlord
25.05.2008, 11:29
Molim Vas hitno mi treba odgovor na pitanje, da li trebam na vjencanom listu s obje strane napisati moj redni broj..ono 2009EU00018xxx?

I jos jedno pitanjce. sliku treba zakaciti za DS230 part 1 spajalicom koliko sam ukapiro?

Tnx na odgovorima..

xeg
25.05.2008, 15:26
Molim Vas hitno mi treba odgovor na pitanje, da li trebam na vjencanom listu s obje strane napisati moj redni broj..ono 2009EU00018xxx?

Mozes samo na prvoj.

I jos jedno pitanjce. sliku treba zakaciti za DS230 part 1 spajalicom koliko sam ukapiro?

Da, mi smo je zakacili crvenom, plastificiranom:p