PDA

View Full Version : Work history


barajevo31
20.02.2010, 12:42
Imam jedno pitanje. Znam da se u Americi sve počinje iz početka tj. sa najnižom platom pa me zanima koliko oni proveravaju "work history" van Amerike?

Ako imam ja mesec dana radnog staža i u CV kažem da sam radio 3 godine u nekoj firmi u Srbiji, da li to oni proveravaju? U svakom slučaju počinjemo od nule ali je lakše dobiti posao sa iskustvom. Zanima me da li bi u tom slučaju oni zvali u tu srpsku firmu i pitali za mene kao radnika?

konislav
21.02.2010, 22:11
Imam jedno pitanje. Znam da se u Americi sve počinje iz početka tj. sa najnižom platom pa me zanima koliko oni proveravaju "work history" van Amerike?

Ako imam ja mesec dana radnog staža i u CV kažem da sam radio 3 godine u nekoj firmi u Srbiji, da li to oni proveravaju? U svakom slučaju počinjemo od nule ali je lakše dobiti posao sa iskustvom. Zanima me da li bi u tom slučaju oni zvali u tu srpsku firmu i pitali za mene kao radnika?

Ja mislim da nece, ali isto tako verujem da nece mnogo da uzimaju u obzir sta pise u CV.

barajevo31
21.02.2010, 22:25
Zato što sam stranac?

dare_ns
21.02.2010, 23:49
Zato što sam stranac?

http://rlv.zcache.com/is_it_because_im_black_tshirt-p235403714623595827q6wh_400.jpg

:D

mrzi njih da razmishljaju gde je taj "Leskovac", "Suburb of Serbia", a tek gde je ta "Serbia"...

Verovatniji scenario je da cje te testirati, i tako ustanoviti da li zadovoljavash njihove potrebe. Ili jednostavno odbiti :/

Zana
22.02.2010, 00:17
Ako apliciras za korporaciju koja je internacionalna i orjentisana na globalno poslovanje, za poziciju koja obuhvata i dobro poznavanje internacionalnog trzista i zahteva interkontinentalnu poslovnu komunikaciju - pozvace da te provere. Kompanije cije je poslovanje vezano samo za USA - ne verujem.

Znam da su mnogi bivsi zaposleni Hemofarma iz Vrsca proveravani (godinama unazad). Moja kompanija je zvala da proveri radnike koji su navodili iskustvo i diplome iz strane zemlje - u jednom slucaju se nije zavrsilo dobro.

dreamerns
22.02.2010, 00:34
Imam jedno pitanje. Znam da se u Americi sve počinje iz početka tj. sa najnižom platom pa me zanima koliko oni proveravaju "work history" van Amerike?


Odakle ova konstatacija? To uopste ne mora da bude tako...iako u vecini slucajeva jeste.

Lucky
22.02.2010, 04:57
Ja sam bio iznenadjen kada sam saznao da je moja kompanija zvala moju firmu iz Srbije da proveri da li sam tamo stvarno radio! I to za prilicno obican posao machine operator.
Izgleda da je zena iz HR stvarno temeljno radila svoj posao. Ili to ili sam bio sumnjiv:smil42fc:

barajevo31
22.02.2010, 11:45
Znači "može al' ne mora bit". Neko je rekao da se nije dobro završilo? Šta može da se desi? Problem je prolazak u drugi krug jer sa nul koma jozef iskustva nisi baš poželjan tamo a pitam upravo zbog tog razloga. Možda ja znam da radim taj posao ali ako nemam 3 godine iskustva neću ni na razgovor. Test nije problem ako se dodje do toga. Ako se samo zove telefonom to i nije baš neki problem. :==D:

Pala mi ta caka na um pa zato pitam, daleko sam ja još do zelene karte i whatnot. Eto hvala svima.