PDA

View Full Version : Ilegalni imigranti


Taji
22.02.2010, 19:14
Slucajno naletih na ovaj sajt pa evo i vi pogledate ako ste zaintersovani.......kostanje skolovanja ilegalnih imigranata u USA i ostalo sto mogu da dobiju od drzave a ilegalno borave ovdje
Nisam znala da mogu da se skoluju kao ilegalci pa cak i vozacku dozvolu da dobiju...????

http://www.fairus.org/site/PageServer?pagename=research_research2fdc

barajevo31
22.02.2010, 23:40
Neke stvari ni meni nisu jasne u vezi ilegalaca i kakve pogodnosti oni imaju kao ilegalci. Oseća se da imaju veću podršku države nego neko ko proba tamo da se progura legalno.

landlord
23.02.2010, 00:05
Ma kakva pomoc drzave.. kakvi bakraci..
sta kad ti se neko u domovini zeni? sta kad ti neko umre?

nit mozes napustiti zemlju niti ista..
Neka meni moja GC...:)

konislav
23.02.2010, 02:51
To sto je neko ilegalno u nekoj drzavi ne znaci da drzava ne zna da je taj neko prisutan, da postoji i egzistira na tom prostoru. Sama drzava ima velike koristi od te vrsti ljudi i normalno je da im obezbedi skolovanje. Mozda ces pitati, zasto?
Pa probacu da iznesem svoje vidjenje te pojave.
Ja mislim da je ta populacija od velike koristi drzavi, jer nema nikakva prava, a ima sve obaveze koje imaju ostali legalni stanovnici.
Ilegalni doseljenik nema socijalnu zastitu, nema zdravstvenu zastitu, o penziji da ne govorimo, ali zato vrsi naj prljaviju vrstu poslova (jedina konkurencija ilegalnom stanovniku su neki nasi cobani sto bi isli u Ameriku da ciste toalete i ostala americka govna, sa malom prednoscu u korist nasih "egzemplara". Ovi nasi su legalno usli i imaju zelenu kartu). Dakle ilegalni vrsi posao, a malo kosta. Zasto ga salju u skolu? Pa prosto, da bi bio produktivniji, da vise doprinosi za istu platu, da menje stete cini, da ne ubije sebe u dvadesetoj godini vec da drzi dusu do cetrdesete dok ne shvati da su ga jos jednom sjebali, ali sad kulturno, na poene.

srdjevic
23.02.2010, 22:24
jedina konkurencija ilegalnom stanovniku su neki nasi cobani sto bi isli u Ameriku da ciste toalete i ostala americka govna, sa malom prednoscu u korist nasih "egzemplara". Ovi nasi su legalno usli i imaju zelenu kartu


Ne vredi - i dalje ne možeš a da ne vređaš ljude koji se ne slažu sa tobom.

Banovan si na mesec dana.