PDA

View Full Version : DV2011 Countdown


Itmatrna
22.02.2010, 23:58
Bližimo se početku perioda stizanja koverti! Ko još čeka kovertu?

landlord
23.02.2010, 00:03
i ja cekam kovertu.. ali mislim da imamo bar jos 2 mjeseca cekanja..

steelers
23.02.2010, 00:04
i ja cekam kovertu.. ali mislim da imamo bar jos 2 mjeseca cekanja..

Nije ti bila dosta jedna :obrva:?

Itmatrna
23.02.2010, 00:25
Koga si sada prijavio landlord, okupljaš polako familiju oko sebe jel? Ako, ako, sasvim ispravno!

dreadnot
23.02.2010, 09:59
Ode Srbija put Amerike...

lenhi
23.02.2010, 15:24
Ma ove godine me izvlače 100%!
Em sam dobio kćerku, em sam ove godine poslao do sada najljepšu sliku uz prijavu he he! :grin:

pekka
23.02.2010, 15:48
Nadam se da te osecaj nece prevariti. Ja sam se prijavljivao 5 godina uzastopno i proslog proleca, negde u martu mesecu sam se prijavio na ovaj forum i poceo pasionirano da ga pratim. Imao sam osecaj da je dosao konacno red i na mene da me izvuku. I bio sam u pravu, polovinom maja je stigla VELIKA BELA. Zelim ti da se i tebi desi isti scenario. Naravno i ostalima koji zarko zele nova iskustva.:bravo:

Marko3
23.02.2010, 16:25
i ja cekam kovertu.. ali mislim da imamo bar jos 2 mjeseca cekanja..

Oprosti ako je već negdje napisano ali danas sam se tek registrirao kod vas!Iz kojeg pokušaja ti je uspjelo?

By the way pozdrav svim članovima!

chombe_bg
23.02.2010, 17:14
I ja cekam kovertu!Ovo mi je 2. prijavljivanje na lutriju i imam osecaj da cu biti izvucen a da bas sad to nece biti slucajno.Prosle godine nije postojala nijedna stvar koja bi me sprecavala da odem odavde,i to bi uradio bez mnogo razmisljanja.U medjuvremenu,stvari su se promenile,po prvi put u zivotu sam u ozbiljnoj vezi i osecam da ce bas sad da me izvuku i maksimalno mi zakomplikuju zivot! :naughty:

dreadnot
24.02.2010, 08:54
Slatke su to patnje... u krajnjem slucaju naterace te da ozbiljnu vezu preispitas, pa ako zakljucis da je to ono pravo, da se lepo ozenis i poklonis izabranici srca svoga zelenu kartu... eh, da je meni neko poklonio tako nesto kad sam se zenio, gde bi mi kraj bio...

chombe_bg
25.02.2010, 02:34
Slatke su to patnje... u krajnjem slucaju naterace te da ozbiljnu vezu preispitas, pa ako zakljucis da je to ono pravo, da se lepo ozenis i poklonis izabranici srca svoga zelenu kartu... eh, da je meni neko poklonio tako nesto kad sam se zenio, gde bi mi kraj bio...

Slazem se u potpunosti.Preispitivanje bi palo u svakom slucaju ali i to nije najveci problem.Problem je sto bih morao da biram izmedju nje i greeen card-a,posto ona uopste nije za neku paljbu odavde... :ajojoj:
Ali,da ne smaram vise sa necim sto se mozda nikad i ne desi,ostaje da sacekam jos neki mesec da vidim da li me je osecaj prevario ili ne... :naughty:

cile
25.02.2010, 20:36
Slazem se u potpunosti.Preispitivanje bi palo u svakom slucaju ali i to nije najveci problem.Problem je sto bih morao da biram izmedju nje i greeen card-a,posto ona uopste nije za neku paljbu odavde... :ajojoj:
Ali,da ne smaram vise sa necim sto se mozda nikad i ne desi,ostaje da sacekam jos neki mesec da vidim da li me je osecaj prevario ili ne... :naughty:

nece te prevariti - kao ni mene, veruj sebi i bice! ostalo je sitno:;D:

chombe_bg
26.02.2010, 01:04
nece te prevariti - kao ni mene, veruj sebi i bice! ostalo je sitno:;D:
Ajd' da te poslusam... :;D:

lenhi
26.02.2010, 13:44
To se odmah rješava! Ako vidiš da ćeš ući u neku ozbiljnu vezu odmah kažeš da imaš namjeru nekad negdje otići i da se to jasno zna.
Bar sam ja tako razmišljao, šta znam!

chombe_bg
26.02.2010, 17:53
To se odmah rješava! Ako vidiš da ćeš ući u neku ozbiljnu vezu odmah kažeš da imaš namjeru nekad negdje otići i da se to jasno zna.
Bar sam ja tako razmišljao, šta znam!
Ima tu neke istine,ali to moze covek da iznese samo kao neko svoje razmisljanje,a ne kao nesto sto je 100% sigurno,a sto bi moglo samo da stvara probleme u vezi a da do tog odlaska nikad i ne dodje ... :obrva:

pekka
26.02.2010, 20:59
Chombe, samo opusteno. Treba da pravis planove, stalno, a pogotovo u ovim teskim vremenima. Ali nema razloga za paniku, cak i kada bi nekako mogao da znas da cete sigurno izvuci (sto ti ja najiskrenije zelim). Ako te izvuku imas dovoljno vremena za konkretne planove i akcije, a ako se budete voleli icicete zajedno i na Jupiter ako treba. Samo laganica i uzivaj u zivotu.:=V:

chombe_bg
27.02.2010, 01:50
Chombe, samo opusteno. Treba da pravis planove, stalno, a pogotovo u ovim teskim vremenima. Ali nema razloga za paniku, cak i kada bi nekako mogao da znas da cete sigurno izvuci (sto ti ja najiskrenije zelim). Ako te izvuku imas dovoljno vremena za konkretne planove i akcije, a ako se budete voleli icicete zajedno i na Jupiter ako treba. Samo laganica i uzivaj u zivotu.:=V:
U pravu si,nema sta,samo laganica.Ako necega imam u ovom trenutku,to je onda vreme.A sto se planova tice,zamereno mi je da isuvise planiram! :rofl:
Ljudi svasta pisu na ovom forumu,a ja ovo izneo kao neki svoj osecaj,pa cisto da vidim za par meseci da li sam bio u pravu.
U svakom slucaju hvala na podrsci!:;D:

lenhi
27.02.2010, 14:15
Ima tu neke istine,ali to moze covek da iznese samo kao neko svoje razmisljanje,a ne kao nesto sto je 100% sigurno,a sto bi moglo samo da stvara probleme u vezi a da do tog odlaska nikad i ne dodje ... :obrva:
Svakako da si u pravu da to nije sigurno, samo sam htio reći da treba o tome razgovarati, imati viziju i ne doći pred svršen čin pa ne znati kuda onda sa životom. Svako ko se prijavi u bubanj svjestan je da sutra može biti izvučen i da to povlači sa sobom okretanje nove stranice u životu, bio čovjek sam ili sa partnerom.

made711
01.03.2010, 15:22
Dragi moji, drage moje... :suure:

Dok cekamo svi tu cuvenu belu, da li neko moze da mi kaze koliko novca je potrebno za proceduru - u smislu lekarskog pregleda, taksi koje se placaju i slicno... Cisto onako, okvirno...

Zelim svima od srca da dobiju GC i da odu odavde, a i ja zajedno sa njimaaaaa... :grin:

Pozdrav!

pekka
01.03.2010, 17:50
Taksa 775$
Lekarski 110$
Vakcine se posebno naplacuju pa visina nadoknade zavisi od broja koji treba da primis, ali i tu treba biti spreman na 40-50$.:da:

ISTRIJANKA
01.03.2010, 23:22
Jao i ja cekam tako mi se to cini dugooooo.........

dobrad66
06.03.2010, 21:21
pozdrav iz velike gorice i ja sam učesnik u utrci za green card vizu DV-2011 pa me zanima ako je ta viza vredeća za 60 mjeseci a što kad istekne:wtf:pošto ja imam nameru da prodam kuću i odlazim za stalno pa makar i govna jeo:suure:a imam i ženu i dvoje klinaca dali nakon toga te vraćaju natrag kući ili imaš pravo aplicirati za USA državljanstvo.pod uvjetom da si uzoran građanin.jer moram znati na što idem.bio sam na azilu u irskoj i taj sistem je živo sranje ne preporučam nikome stalno strepiš od deporta nemožeš da ideš raditi smjeste te u usrane kampove i slična sranja jer ako je to nešto slično onda je to promašaj bar za mene radije idem kao skiled worker za australiju.UNAPRED ZAHVALAN obradović dalibor:suure:

dragance
06.03.2010, 21:45
pozdrav iz velike gorice i ja sam učesnik u utrci za green card vizu DV-2011 pa me zanima ako je ta viza vredeća za 60 mjeseci a što kad istekne:wtf:pošto ja imam nameru da prodam kuću i odlazim za stalno pa makar i govna jeo:suure:a imam i ženu i dvoje klinaca dali nakon toga te vraćaju natrag kući ili imaš pravo aplicirati za USA državljanstvo.pod uvjetom da si uzoran građanin.jer moram znati na što idem.bio sam na azilu u irskoj i taj sistem je živo sranje ne preporučam nikome stalno strepiš od deporta nemožeš da ideš raditi smjeste te u usrane kampove i slična sranja jer ako je to nešto slično onda je to promašaj bar za mene radije idem kao skiled worker za australiju.UNAPRED ZAHVALAN obradović dalibor:suure:
Pazi, napravio si grešku odma, učestvuješ u lutriji za green card a ne znaš šta je to zapravo.Kao da učestvuješ u pravoj lutriji gde je moguće dobiti novčani dobitak a ti ne znaš koliko dobijaš ukoliko pobediš, znaš samo da dobijaš nešto novca.
Green card predstavlja stalnu boravišnu dozvolu, imaš dozvolu da neograničeno ostaneš u USA + pravo da radiš.
Postoji jako puno informacija na ovom forumu, nemoj da te mrzi da ih pretražiš.

dobrad66
06.03.2010, 22:29
[QUOTE=dragance;14444]Pazi, napravio si grešku odma, učestvuješ u lutriji za green card a ne znaš šta je to zapravo.Kao da učestvuješ u pravoj lutriji gde je moguće dobiti novčani dobitak a ti ne znaš koliko dobijaš ukoliko pobediš, znaš samo da dobijaš nešto novca.
Green card predstavlja stalnu boravišnu dozvolu, imaš dozvolu da neograničeno ostaneš u USA + pravo da radiš.
Postoji jako puno informacija na ovom forumu, nemoj da te mrzi da ih pretražiš.[/Q

HVALA PRIJATELJU! ja sam toga toliko pročitao da sam se skroz izgubio čim više blejim u ovaj ekran tim sam luđi.friško sam otkrio ovaj forum pa mi je sve neobično kako vi to objašnjavate u detalje korak po korak.na hrvatskom forumu niko ti ništa neće reć sve same gluposti 60 posto.JOŠ JEDNOM HVALA I NEMOJ ŠTA ZAMJERITI.pozdrav OBRADOVIĆ DALIBOR

Zana
06.03.2010, 23:13
Dobrodosao na forum, Dalibore. Samo polako :grin: ne zuris se nigde, procitaj starije postove o proceduri i tekstove koji se nalaze na Naslovnoj (http://www.zelenalutrija.com/) strani i pojasnice ti se sve. Srecno.

dragance
07.03.2010, 01:18
[QUOTE=dragance;14444]Pazi, napravio si grešku odma, učestvuješ u lutriji za green card a ne znaš šta je to zapravo.Kao da učestvuješ u pravoj lutriji gde je moguće dobiti novčani dobitak a ti ne znaš koliko dobijaš ukoliko pobediš, znaš samo da dobijaš nešto novca.
Green card predstavlja stalnu boravišnu dozvolu, imaš dozvolu da neograničeno ostaneš u USA + pravo da radiš.
Postoji jako puno informacija na ovom forumu, nemoj da te mrzi da ih pretražiš.[/Q

HVALA PRIJATELJU! ja sam toga toliko pročitao da sam se skroz izgubio čim više blejim u ovaj ekran tim sam luđi.friško sam otkrio ovaj forum pa mi je sve neobično kako vi to objašnjavate u detalje korak po korak.na hrvatskom forumu niko ti ništa neće reć sve same gluposti 60 posto.JOŠ JEDNOM HVALA I NEMOJ ŠTA ZAMJERITI.pozdrav OBRADOVIĆ DALIBOR
Ma nema zameranja, u tvom je interesu da se naoružaš sa informacijama, a toga na ovom forumu zaista ima, ako treba pomoć uvek tu smo da pomognemo.

dreadnot
08.03.2010, 09:08
Green Card se obnavlja na 10 godina, ako se ne varam, a vec posle 5 imas pravo da apliciras za drzavljanstvo, ukoliko si tokom svih prethodnih 5 godina boravio u USA barem 6 meseci i 1 dan svake godine. Obnavljanje se odnosi na one koji samo zele legalno da rade, a nece drzavljanstvo. Ako ozbiljno nameravas da se iselis, onda nemas problema, odradis svojih 5 godina, postanes drzavljanin i sve ti ravno... GC moze i da bude oduzeta ako pravis sranja i ne postujes zakone, sto mislim da ti ne pada na pamet...

Milosdv
08.03.2010, 23:37
Jeste da je tema "DV2011 Countdown " , tako da mislim da i ovo ulazi u nju.

Dokle ste stigli sa vizom dreadnot, kad je podizete i jeste se smislili gde ce te ?
Sto se "Countdown" tice ja pokusavam da ne razmisljam pa kad dodje da se "iznenadim" . :grin:

dreadnot
09.03.2010, 10:12
sledece nedelje cemo da zovemo da zakazemo datum viziranja. Jos uvek nemamo ni blagu predstavu gde cemo, trenutno saljem mailove svima koje znam u USA da vidim da li ima nesto u njihovom okruzenju sto bi mi odgovaralo i da li mogu negde malkice da "poguraju"

ferrigno
09.03.2010, 15:43
Cekam tu kovertu ko sapeta puška. :)
Imam neki filing da će stići.
Zanima me ljudi, kako ide situacija ako si u vezi? Kada se moram oženit da bi i moja cura ušla u proceduru? Ili može nakon šta ja sve sredim ona dobit na moje ime, onako po zakonu, automatski?

dreamerns
09.03.2010, 18:22
Cekam tu kovertu ko sapeta puška. :)
Imam neki filing da će stići.
Zanima me ljudi, kako ide situacija ako si u vezi? Kada se moram oženit da bi i moja cura ušla u proceduru? Ili može nakon šta ja sve sredim ona dobit na moje ime, onako po zakonu, automatski?

Po 1000x, nakon detaljnog opisa bar 100 iskustava....moras se vencati pre intervjua.

ferrigno
09.03.2010, 18:39
Hvala na odgovoru. :) Mislio sam da treba odmah nakon prve kuverte.

Zana
09.03.2010, 18:45
Hvala na odgovoru. :) Mislio sam da treba odmah nakon prve kuverte.

Moze i tako. Ja sam tako uradila. Kad god - samo pre intervjua.

ferrigno
09.03.2010, 18:51
Probao sam po trazilci ali stvarno nisam nasao odgovore.
Da li znate kakva je procedura nakon sklapanja braka? Da li trebam nekoga obavijestiti da smo se vjenjcali, da li treba slati njene papire u kentucky ili donijeti sve u ambasadu (ljecnicki i ostale dokumente) kad dodemo na intervju?

Milosdv
09.03.2010, 21:32
ferrigno

Ukratko, stigne ti prva koverta ti je vratis, stigne ti druga koverta ili nestigne ali ti saznas da ti je intervju zakazan za dva meseca.
Zovnes ambasadu kazes da se zenis za 10 dana i oces i devojcicu (buducu suprugu) da ukljucis i oni ti sve lepo objasne sta treba da donesete (slike gde se vidi da ste zajedno da nije fora, diplome, lekarski, kintu, itd itd).

Znaci nema potrebe da juris sa zenidbom.

Imas sve ovo na forumu mnogo detaljnije, nadam se da ti je jasno.

Pozdrav :grin:

ferrigno
09.03.2010, 21:49
Hvala!
Znam da postavljam pitanja bez potrebe, jer koverta još nije ni stigla. :1060:
Ali ono, da budem spreman ako dođe i da znam okvirno kako postupati.
A sada čekam...:)

dreadnot
10.03.2010, 08:54
I opet ista prica - niko nista ne cita a sve je vec prezvakano u detalje. Ako dobijes belu kovertu, gledaj da se sto pre vencate, onda lepo obavestite KKC da ste sada bracni par pa i ona ulazi u proceduru, i njoj salju formulare. Ako sacekas da kompletno zavrsis svoju proceduru, pa se tek onda ozenis, pozdravite se jer ce ona morati da ceka jedno 5 godina dok ne zavrsi svu papirologiju i dobije GC kao tvoja supruga. Licno znam par koji je odradio po ovom drugom modelu, ona je u USA, on jos uvek ovde, a od braka nista, samo toliko dok on dobije papire pa se razvode...

ferrigno
10.03.2010, 09:06
Znam da je ta tema prezvakana 100 puta, ali imam prijedlog za admina: da se topici koji imaju vise stranica razbe na manje, to bi olaksalo citanje a i snalazenje i trazenje na forumu.

dreadnot
10.03.2010, 09:18
Najbolje bi bilo da se izdvoje naslovi svih tema i najbolji odgovori (najpotpuniji, kompilacija), pa da se postavi pod FAQ. Obiman posao, ko bi to radio, a i o cemu bismo pricali. Iako kukamo, dobro nam dodje da se jos jednom podsetimo. Repetitio est mater studiorum!

ferrigno
10.03.2010, 09:31
Nije losa ideja. Ja bi prvi pomogo ako zatreba.
Uvijek bi bilo mjesta za pricu, jer iskustva, misljenja i slicne situacije ne mozes stavit u niti jedan FAQ. :)

Zana
10.03.2010, 09:39
Najbolje bi bilo da se izdvoje naslovi svih tema i najbolji odgovori (najpotpuniji, kompilacija), pa da se postavi pod FAQ. Obiman posao, ko bi to radio, a i o cemu bismo pricali. Iako kukamo, dobro nam dodje da se jos jednom podsetimo. Repetitio est mater studiorum!

Aj' na casove opet :) Pa zar niko nije primetio da se to vec radi?!!!!!

dreadnot
10.03.2010, 10:16
Video sam samo deo, ali od posla i kuckanja na forumu nisam odavno detaljno pregledao dokle se odmaklo. Verujem da je posao temeljno i detaljno odradjen, samo sam hteo da kazem da je broj pitanja na koje je vec diskutovano toliko veliki i da vec ima toliko mnogo informacija da FAQ postaje mala tematska Wikipedija

Inside@22
12.03.2010, 14:30
I ja cekam kovertu!Ovo mi je 2. prijavljivanje na lutriju i imam osecaj da cu biti izvucen a da bas sad to nece biti slucajno.Prosle godine nije postojala nijedna stvar koja bi me sprecavala da odem odavde,i to bi uradio bez mnogo razmisljanja.U medjuvremenu,stvari su se promenile,po prvi put u zivotu sam u ozbiljnoj vezi i osecam da ce bas sad da me izvuku i maksimalno mi zakomplikuju zivot! :naughty:

:lool:
to ti je tako prijatelju...
čisti murphy...
:grin:

chombe_bg
13.03.2010, 04:09
:lool:
to ti je tako prijatelju...
čisti murphy...
:grin:

Da,da.Nista bez starog dobrog Marfija... :lool:

lukau13
23.03.2010, 16:53
ceka godoa (kovertu)! :DDD

Neverhood
23.03.2010, 21:52
Obavezno bar jednom dnevno proverim da li je vec neko dobio tu famoznu kovertu... :udri:
Nestrpljenje raste :udri: :udri:

dragance
23.03.2010, 22:18
Obavezno bar jednom dnevno proverim da li je vec neko dobio tu famoznu kovertu... :udri:
Nestrpljenje raste :udri: :udri:

Pa zar nije malo rano da proveravaš ? Prve koverte stižu valjda početkom aprila.

Neverhood
23.03.2010, 23:08
Kao sto rekoh nestrpljiv sam...

dragance
23.03.2010, 23:27
Kao sto rekoh nestrpljiv sam...
Svi smo :)

barajevo31
24.03.2010, 20:20
Brate minli, neznam kako je vama ali meni baš brzo prodje. Znate vi da smo slali uloge oktobra meseca? Evo navršava se pola godine već, još dva puna meseca (April i Maj) i 1.jun je tu. Hej ljudi, još dva meseca! Neki će se ljudi obradovati a neki razočarati. Jao, možete zamisliti da će za dva meseca nekima da se promeni život.

I ja sam hteo da odem u Ameriku (i dalje želim) ali ostao sam bez kinte pa ako me izvuku teško da ću da odem. Nemam ni dinara u džepu, možda samo za avionsku kartu. Eh jebem li ga. A ja ne znam tamo nikog pa ako odem idem sam i moram da skrpim lovu bar za jedno tri meseca + karta i sve pregledi = 4,000$ ili ti 3,000€ jer ni kod njih ne cveta ekonomija pa može da prodje neko vreme dok se ne nadje neki posao. E, zamisli neko ludi za zelenom kartom a ne dobije, a ja dobijem a nemogu da odem. Koji trip, šteta što nije GC prenosljiva pa da mogu nekome da poklonim. Imam jak osećaj da ću da budem izabran a nemam pojma zašto. Jesam se raspričao... :papa:

dreamerns
24.03.2010, 21:36
Brate minli, neznam kako je vama ali meni baš brzo prodje. Znate vi da smo slali uloge oktobra meseca? Evo navršava se pola godine već, još dva puna meseca (April i Maj) i 1.jun je tu. Hej ljudi, još dva meseca! Neki će se ljudi obradovati a neki razočarati. Jao, možete zamisliti da će za dva meseca nekima da se promeni život.

I ja sam hteo da odem u Ameriku (i dalje želim) ali ostao sam bez kinte pa ako me izvuku teško da ću da odem. Nemam ni dinara u džepu, možda samo za avionsku kartu. Eh jebem li ga. A ja ne znam tamo nikog pa ako odem idem sam i moram da skrpim lovu bar za jedno tri meseca + karta i sve pregledi = 4,000$ ili ti 3,000€ jer ni kod njih ne cveta ekonomija pa može da prodje neko vreme dok se ne nadje neki posao. E, zamisli neko ludi za zelenom kartom a ne dobije, a ja dobijem a nemogu da odem. Koji trip, šteta što nije GC prenosljiva pa da mogu nekome da poklonim. Imam jak osećaj da ću da budem izabran a nemam pojma zašto. Jesam se raspričao... :papa:

Zena kada je dobila prvu kovertu, imali smo mozda 300-400$ ustedjevine ukupno. Sve se moze kada se hoce :-)

dejancic
24.03.2010, 21:45
I ja sam hteo da odem u Ameriku (i dalje želim) ali ostao sam bez kinte pa ako me izvuku teško da ću da odem. Nemam ni dinara u džepu, možda samo za avionsku kartu.

Ako te izvuku imaces minimum godinu dana da skupis sto je moguce vise para. Ako vec sada krenes da stedis imas minimum 14 meseci da skupis tih 4 hiljade $ koje si naveo kao neophodne, a to je matematicki gledano 285 dolara mesecno. Mislim da ta suma zaista nije dovoljno velika da bi vec sada razmisljao u pravcu neodlaska. Polako, ako imas vere da ces dobiti kovertu imaj i vere da ces ustedeti dovoljno novca, a onda uz malo srece i mnogo truda uspeh nece izostati...

nemili
24.03.2010, 22:17
Brate minli, neznam kako je vama ali meni baš brzo prodje. Znate vi da smo slali uloge oktobra meseca? Evo navršava se pola godine već, još dva puna meseca (April i Maj) i 1.jun je tu. Hej ljudi, još dva meseca! Neki će se ljudi obradovati a neki razočarati. Jao, možete zamisliti da će za dva meseca nekima da se promeni život.

I ja sam hteo da odem u Ameriku (i dalje želim) ali ostao sam bez kinte pa ako me izvuku teško da ću da odem. Nemam ni dinara u džepu, možda samo za avionsku kartu. Eh jebem li ga. A ja ne znam tamo nikog pa ako odem idem sam i moram da skrpim lovu bar za jedno tri meseca + karta i sve pregledi = 4,000$ ili ti 3,000€ jer ni kod njih ne cveta ekonomija pa može da prodje neko vreme dok se ne nadje neki posao. E, zamisli neko ludi za zelenom kartom a ne dobije, a ja dobijem a nemogu da odem. Koji trip, šteta što nije GC prenosljiva pa da mogu nekome da poklonim. Imam jak osećaj da ću da budem izabran a nemam pojma zašto. Jesam se raspričao... :papa:

Polako! Ima vremena, neka samo izvuku ostalo su slatke muke. Svi smo manje vise u situaciji da nemamo hiljade dolara u steku... sem bivseg nam druga Konislava! :==D:
Inace mene je u decembru udario auto i evo sada sam dobio odstetu od oko 1200e, tako da imam za vizu i mozda avio kartu (ako udjem u minus na kartici).

dejancic
24.03.2010, 22:29
Inace mene je u decembru udario auto i evo sada sam dobio odstetu od oko 1200e, tako da imam za vizu i mozda avio kartu (ako udjem u minus na kartici).

Predlazem da moderator izbrise ovu poruku da ne bi lutrijasi poceli da nam se bacaju pod kola zarad dolara :grin:

nemili
24.03.2010, 22:44
hehe drugari su mi rekli da sledeci put kada im zatrebaju pare me bacaju na kola! :wee: Salu na stranu dobro sam se izvukao, kako je moglo da bude. Ugnjecenje rebara, ana na nozi i cvoruga na glavi... E sad verovatno ljudi u Americi za tako nesto dobijaju doobre pare, ali i vozaci placaju mnogo vece premije osiguranja. Ma... nikom da ne pozelim takvo "bogacenje".

steelers
24.03.2010, 22:52
Predlazem da moderator izbrise ovu poruku da ne bi lutrijasi poceli da nam se bacaju pod kola zarad dolara :grin:

Pazi, nije da mi nije palo na pamet.

igor323
25.03.2010, 00:01
ja supruga i dvoje dece smo se prijavili moj san o americi traje bar 15 god. moja zena nikad nije htela da ide preko ali ove godine bas hoce tako da sam ubeđen da dobijamo grinku i jos nesto samo sto sam se skucio kako treba nasao dobar posao i grinka ce doći sigurno jer kod mene je tako celog zivota kad nema onda nema nista a kad ima onda kipi i prvi put sam hladnokrvan za razliku od proslih prijava videcemo zelim vam svima srece

dreadnot
25.03.2010, 09:05
Prvobitno poslao korisnik barajevo31
Brate minli, neznam kako je vama ali meni baš brzo prodje. Znate vi da smo slali uloge oktobra meseca? Evo navršava se pola godine već, još dva puna meseca (April i Maj) i 1.jun je tu. Hej ljudi, još dva meseca! Neki će se ljudi obradovati a neki razočarati. Jao, možete zamisliti da će za dva meseca nekima da se promeni život.

I ja sam hteo da odem u Ameriku (i dalje želim) ali ostao sam bez kinte pa ako me izvuku teško da ću da odem. Nemam ni dinara u džepu, možda samo za avionsku kartu. Eh jebem li ga. A ja ne znam tamo nikog pa ako odem idem sam i moram da skrpim lovu bar za jedno tri meseca + karta i sve pregledi = 4,000$ ili ti 3,000€ jer ni kod njih ne cveta ekonomija pa može da prodje neko vreme dok se ne nadje neki posao. E, zamisli neko ludi za zelenom kartom a ne dobije, a ja dobijem a nemogu da odem. Koji trip, šteta što nije GC prenosljiva pa da mogu nekome da poklonim. Imam jak osećaj da ću da budem izabran a nemam pojma zašto. Jesam se raspričao...

Vidi ovako - ja sam vec puno puta pricao kako kuburimo sa lovom. To je bio glavni razlog zbog koga smo odlozili viziranje nakon obavljenog intervjua (BTW, juce sam zvao i zakazao viziranje za 9. april). Otkazali smo stan i presli kod mojih matoraca da zivimo. Trenutno smo skupili za avionske karte, sada pocinjemo da stedimo "za poneti". Nece biti neka kolicina novca, ali cemo gledati da se ispozajmljujemo od prijatelja i rodbine (mada su manje - vise svi gologuzani), a mozda dignemo i ovaj novi Dinkicev subvencionisani kredit, pa sta nam Bog da. Odustajanje nije opcija.

scum
25.03.2010, 13:31
Kod tog razmisljanja "koliko i odakle" ako dobijem GC obicno se setim ovih (http://i43.tinypic.com/2r6lirn.jpg) likova... :D

barajevo31
25.03.2010, 17:49
Pa dobro, ako se tako gleda onda i nije baš tako strašno. Kao što neko reče, bitno je da te izaberu, ostalo su sitnice. :papa:

Neverhood
26.03.2010, 13:48
Nemam para ali me to nekako ne sekira. Kontam da cu nakupiti samo da dobijem kovertu.

steelers
26.03.2010, 16:27
Bravo Never, to se zove duh. Jel prodajes malo?

chombe_bg
27.03.2010, 01:43
Vidi ovako - ja sam vec puno puta pricao kako kuburimo sa lovom. To je bio glavni razlog zbog koga smo odlozili viziranje nakon obavljenog intervjua (BTW, juce sam zvao i zakazao viziranje za 9. april). Otkazali smo stan i presli kod mojih matoraca da zivimo. Trenutno smo skupili za avionske karte, sada pocinjemo da stedimo "za poneti". Nece biti neka kolicina novca, ali cemo gledati da se ispozajmljujemo od prijatelja i rodbine (mada su manje - vise svi gologuzani), a mozda dignemo i ovaj novi Dinkicev subvencionisani kredit, pa sta nam Bog da. Odustajanje nije opcija.
Tvrdim da 90% nas koji blejimo na ovom forumu,u najboljem slucaju ima pola para koje su potrebne da jedna osoba zapali u US&A tako da pozajmljivanje ne gine...
A kad pomenu rodbinu-gologuzane,odmah sam se setio moje :;D:

zika_kg
27.03.2010, 14:01
pozdrav svim forumasima.
posto se blizi slanje koverti odlucio sam da se registrujem na ovaj forum. neizvesnost je sve veca.
svima zelim puno srece.

CCcam
27.03.2010, 21:18
Također pozdrav svima,evo sam se i ja registrirao!!!
Prijavio sam sebe,ženu pa sad ćemo vidjeti hoće li biti sreće!!!

Neverhood
28.03.2010, 19:47
Bravo Never, to se zove duh. Jel prodajes malo?

Sto, jesi li ozbiljan kupac? Eto meni kinte...
Uzecu Dreadnotov primer. Mozda bih vec sad trebao da pocnem da obilazim familiju.... da im se jos na vreme pocnem smeskati :). Medjutim i moj kraj je skoro cista gologuzija ali od svakog po malo pa skupi ce se... valda...