PDA

View Full Version : O pravičnosti, a i licemerju :)


Itmatrna
23.02.2010, 23:02
Posto sam nov na ovom forumu izvinjavam se ako sam prevideo te ostale postove člana konislav-a u kojima se, sudeći po pisanju administratora, pominje vređanje ostalih članova, ali ja u ovom gore postu koji je konislav-a kvalifikovao za "banovanje" ne vidim direktnu uvredu upućenu bilo kome, već jednu generalizaciju.

Što se stila izražavanja u gore pomenutom postu tiče, takođe ne vidim ništa nepristojno ili ružno već uobičajen vid izražavanja svih ovih licemera (gde naravno spada i administrator) koji se u "javnom" obraćanju gnušaju nečega što u privatnom životu nezaobilazno opotrebljavaju.

Ono što mi je ružno ovde je ovo izigravanje Velikog Brata i "banovanje" članova što je krajnje nepristojno i što bi kao takvo svaki kulturan čovek svim silama pokušavao da izbegne pa čak i u situacijama gde su razlozi za to očigledni. Uputio bih savet administratoru da se za promenu pozabavi funkcionalnošću ovog foruma jer se i tu oseća ogromna sujetnost administratora jer su brojne funkcije, koje su po default-u dostupne na svim forumima, ovde ili nepostojeće ili je neophodno za njih dobiti saglasnost "Velikog Brata" (govorim o vremenski neograničenoj mogućnosti edit-ovanja postova, brisanju account-a i sl.).

Nadam se da ova moja objektivnost neće biti cenzurisana od strane cenjenog administratora.

steficacvek
23.02.2010, 23:11
Posto sam nov na ovom forumu izvinjavam se ako sam prevideo te ostale postove clana konislav-a u kojima se sudeći po pisanju administratora pominje vređanje ostalih članova, ali ja u ovom gore postu koji je konislav-a kvalifikovao za "banovanje" ne vidim direktnu uvredu upućenu bilo kome već jednu generalizaciju.

Djelimicno si upravu. Konislav jos jednom daje generalnu uvredu svim pojetiocima foruma i lutrijasima (ukljucujuci i tebe) jer ima neki problem sa svima nama i to u svakom postu mora da izrazi.

Što se stila izražavanja u gore pomenutom postu tiče, takođe ne vidim ništa nepristojno ili ružno već uobičajen vid izražavanja svih ovih licemera (gde naravno spada i administrator) koji se u "javnom" obraćanju gnušaju nečega što u privatnom životu nezaobilazno opotrebljavaju.


Da, ovaj post mozda nije imao neke neprimjerene rijeci ili fraze ali Srdjevic je shvatio poentu ... Ima puno njegovih postova koji pokazuju suprotno.

Ono što mi je ružno ovde je ovo izigravanje Velikog Brata i "banovanje" članova što je krajnje nepristojno i što bi kao takvo svaki čovek koji svim silama pokušavao da izbegne pa čak i u situacijama gde su razlozi za to očigledni. Uputio bih savet administratoru da se pozabavi funkcionalnošću ovog foruma jer se i tu oseća ogromna sujetnost administratora jer su brojne funkcije koje su po default-u dostupne na svim forumima ovde ili nepostojeće ili je neophodno za to dobiti saglasnost "Velikog Brata" (govorim o vremenski neograničenoj mogućnosti edit-ovanja postova, brisanju account-a i sl.).

Nadam se da ova moja objektivnost neće biti cenzurisana od cenjenog administratora.

E u ovom dijelu se nikako ne bih slozila sa tobom. Na jos dva foruma sam aktivan clan i banovi se dijele fino i cesto. Ja nisam za cenzuru ili banovanje po pravilu "svidjas mi se/ne svidjas mi se", ali u zadnje dvije godine koliko sam na ovom forumu mislim da je Srdjevic previse blag. Kad dodje do bezrazloznog vrijedjanja, koje prelazi granice teme i topica, banovanje je sasvim ok.

Pozdrav svima!

Itmatrna
23.02.2010, 23:18
Ok to je tvoje mišljenje na koje imaš pravo kao i administrator na izbor pristupa u vodjenju svog foruma.

srdjevic
23.02.2010, 23:20
Posto sam nov na ovom forumu izvinjavam se ako sam prevideo te ostale postove člana konislav-a u kojima se, sudeći po pisanju administratora, pominje vređanje ostalih članova, ali ja u ovom gore postu koji je konislav-a kvalifikovao za "banovanje" ne vidim direktnu uvredu upućenu bilo kome, već jednu generalizaciju.

Prihvatam izvinjenje. :;D:

Ono što mi je ružno ovde je ovo izigravanje Velikog Brata i "banovanje" članova što je krajnje nepristojno i što bi kao takvo svaki kulturan čovek svim silama pokušavao da izbegne pa čak i u situacijama gde su razlozi za to očigledni. Uputio bih savet administratoru da se za promenu pozabavi funkcionalnošću ovog foruma jer se i tu oseća ogromna sujetnost administratora jer su brojne funkcije, koje su po default-u dostupne na svim forumima, ovde ili nepostojeće ili je neophodno za njih dobiti saglasnost "Velikog Brata" (govorim o vremenski neograničenoj mogućnosti edit-ovanja postova, brisanju account-a i sl.).

Nažalost, ne osećam potrebu da ti se objašnjavam zašto sam šta odlučio... :nene:

Nadam se da ova moja objektivnost neće biti cenzurisana od strane cenjenog administratora.

Naravno da neće. :grin:

Ok to je tvoje mišljenje na koje imaš pravo kao i administrator na izbor pristupa u vodjenju svog foruma.

Taj rad. :bravo:

Itmatrna
23.02.2010, 23:24
Nažalost, ne osećam potrebu da ti se objašnjavam zašto sam šta odlučio... :nene:

Ne znam gde Ste to pročitali ili na osnovu kog tačno dela zaključili da ja očekujem da mi Vi objašnjavate razloge svojih odluka.

lala
23.02.2010, 23:56
ako je pravda za sve jednaka onda mi nije jasno zbog cega tamacharly posle direktne uvrede meni( to sto nisi normalna,nadi mjesto za pokazivanje na drugom mjestu pa se lijeci a ne ovdje , duso draga. od takvih mi se povraca i zato i bjezim sa ovih podrucja. tebi bolje da nades neki azerbejdzanski forum (ali mislim da su i oni civiliziraniji) ) nije podlega teskoj ruci pravde ako cemo vec da budemo pravicni?!
mene licno nije pogodila svojom uvredom ali javno je to izjavila tako da podleze sankcijama.
:)
nemojte ovo da shvatite kao moju zelju da neko bude banovan,ja licno mislim da svako ima pravo da iznosi svoj stav ma kakav on bio,za neke noramlan za neke uvredljiv ali ako se ne pronalazite u tome nece vas to pogadjati. :)

Zabica
23.02.2010, 23:58
@ Itmatrna: Konislave, ti li si to, cedo nase? :grin:

Zabica
23.02.2010, 23:59
@ Itmatrna: Konislave, ti li si to, cedo nase? :grin:

Ne, to je Konislavljev alter ego :grin:

Zabica
24.02.2010, 00:11
@lala: nisi ni ti bas cvecka sa onim stavljanjem ljubimaca u sapun, zar ne? :belj:
Da tamacharly konstantno vredja vec mesecima (konislavljev slucaj) i njoj bi se isto desilo. Ti si isprovocirao, zato ticu.

lala
24.02.2010, 00:16
@zabice nisam cvecka ali nisam nikoga uvredio,to je bila sala a i mozda postoje nenormalni ljudi koji ce to prihvatiti kao koristan savet,zar ne? :belj:

konislav koliko se moze primetiti nije vredjao nikog licno,vec je generalno davao stav o takvoj situaciji,a ovo je vec bila licna i direktna uvreda.

nemoj da me shvatis da zelim da neko banuje,vec samo kazem da ako pravda postoji mora biti jednaka za sve,ipak je covek koji deli pravdu sa zapada,oni tamo
razmisalju demokratski a ne ko mi primitivno,kako bi tamacharly rekla. :woohoo:

Zana
24.02.2010, 01:03
Eto tako, ja bih samo nekoliko konstatacija i svako je slobodan da ih tumaci kako hoce i zeli :grin: Mozda nemaju veze ni sa cim, a mozda i sa svacim :grin:

Malo sam prelistala ranije postove i izgleda da je Lala musko i akademski obrazovan gradjanin, te je Tamacharly napravila materijalnu gresku - bar tako mislim, sudeci prema navodima na Forumu. :grin:

U USA onako demokratski svako moze da sali, prica uglavnom sve sto zeli - dok se prica ne odnosi na ugrozavanje tudjeg zivota (ne odnosi se neminovno samo na ljudski zivot).

Definition for abnormal: not typical or usual or regular or conforming to a norm. Mnoge stvari koje ja licno radim nisu tipicne odnosno normalne za USA (ne jedem hleb sa medom i orasima, na primer :no: niti sarmu sa suvim grozdjem :blink:). S' tim u vezi, izgleda da sam nenormalna! Normalno, kao i vecina - volim zivotinje i postujem njihova prava.

Pa onda:

Cruelty to animals is the infliction of suffering or harm upon animals, other than humans, for purposes other than self-defense. More narrowly, it can be harm for specific gain, such as killing animals for food or fur use. In one recent California case, a felony conviction for animal cruelty could theoretically net a 25 year to life sentence due to their three-strikes law, which increases sentences based on prior felony convictions.

I dalje,

Michael Dwayne Vick is a professional American football quarterback for the Philadelphia Eagles of the National Football League. In April 2007, Vick was implicated in an illegal interstate dog fighting ring that had operated over five years. In August 2007, he pleaded guilty to federal felony charges and served 21 months in prison, followed by two months in home confinement.

Da ne zaboravim...

Sad sam pomalo i zbunjena sa "gornjom" polemikom na temu licemerstva - jer ne znam da li je moj poznanik koji zivi u Srbiji licemeran (vec je dve godine besposlen, nece da radi bilo kakav posao jer je bolje da kao gospodin covek ne zaradi nista nego da mu se svi smeju da na primer konobarise, i smeje se nekim drugim poznanicama na sta su spali samo zbog toga sto osecaju obavezu da izdrzavaju svoju porodicu) ili ja, koja mu je jednog dana rekla da bi mene bilo sramota na njegovom mestu? Upadoh u rebus, nicim izazvana... :blink:

I na kraju, da se vratim na temu: posledice ilegalne imigracije se tumace na razne nacine i slika je totalno drugacija zavisno sa koje se strane analizira. Cak ni finansijska analiza nije tako crno-bela, jer iako je drzavna kasa jedna - razliciti fondovi (skolstvo, zdravstvo, poreska sluzba, itd) razlicito "trpe" zbog ilegalne imigracije. Radila sam istrazivanje za Social Science assignment 2008. godine i rezultati su vrlo interesantni. Medjutim, pre nego ih objavim ovde, provericu nove izvestaje jer je moguce da se situacija promenila - pa se onda javljam :grin:

Eto, samo par konstatacija... nista licno, ja lepo pazim da ne budem "proterana" :grin::grin::grin:

Itmatrna
24.02.2010, 01:41
Da ne zaboravim...

Sad sam pomalo i zbunjena sa "gornjom" polemikom na temu licemerstva - jer ne znam da li je moj poznanik koji zivi u Srbiji licemeran (vec je dve godine besposlen, nece da radi bilo kakav posao jer je bolje da kao gospodin covek ne zaradi nista nego da mu se svi smeju da na primer konobarise, i smeje se nekim drugim poznanicama na sta su spali samo zbog toga sto osecaju obavezu da izdrzavaju svoju porodicu) ili ja, koja mu je jednog dana rekla da bi mene bilo sramota na njegovom mestu? Upadoh u rebus, nicim izazvana... :blink:


Verujem Vam da ste jako zbunjeni!

Pre nego padnete u nedoumicu po pitanju pripadnosti odredjenog epiteta odredjenim osobama, najpre naučite šta konkretni epitet označava, što Vam siguran sam neće teško pasti jer se "ubiste" citirajući raznorazne rečnike, rezultate ispitivanja i sl.

Na osnovu toga što navodite u konkretnom slučaju nije licemeran ni Vaš poznanik a ni Vi jer osoba koja je licemerna kritikuje ponašanje ili postupke koje zapravo i sama čini ili se u javnosti ponaša obrnuto od onoga kako se ponaša u privatnom životu.

Da Vam bude još jasnije, Vaš poznanik bi u konkretnom primeru bio licemeran samo u slučaju kada bi mu kako kažete bilo ispod ponosa da radi poslove kao što je konobarisanje, a recimo nekada ranije je radio kao konobar ili sada radi kao konobar a npr. na forumu piše kako to nikada ne bi radio.

Vi bi u konkretnom slučaju bili licemerni kada bi njemu govorili da bi Vas bilo sramota na njegovom mestu a da se tamo u USA gde vas on ne vidi ponašate upravo tako.

Zana
24.02.2010, 02:17
Da znas da sam zbunjena :grin: i to tek sad!

U pravu si - nemam pojma sta epitet licemeran znaci.

Znam da pridev licemeran izgleda moze da se primeni na mog poznanika kojeg je sramota da radi bilo koji posao, ali ga nije sramota da kao skolarac od mame trazi dzeparac...gle, poceh da "stihujem" k'o Dejancic :bravo::bravo: I znam da jedan lik koji neke imigrante ovde naziva "cobanima" sto rade bilo kakav posao za male pare, ne smatra sebe "cobaninom" sto za malo vece pare u "trecoj" zemlji isto tako radi bilo kakav posao... a u svojoj valjda odmara jer ne zeli da radi "cobanske" poslove. Mozda i tu moze taj pridev da se umetne... Ali necu dalje da se zbunjujem, posto to vec ima veze sa legalnom, a ne ilegalnom imigracijom...

Ipak, hvala na pojasnjenju, covek se uci dok je ziv :grin:

Itmatrna
24.02.2010, 02:21
Sada mi Vas je zaista žao draga Žana!

Mogu li samo još da Vas pitam koja ste krvna grupa ili samo da li ste RH + ili -?

Zana
24.02.2010, 02:31
Sada mi Vas je zaista žao draga Žana!

Mogu li samo još da Vas pitam koja ste krvna grupa ili samo da li ste RH + ili -?

Mozes :grin: ali zakon o privatnosti koci odgovaranje :grin:

Nema veze, samo ti mene zali, nije na odmet...a u medjuvremenu citaj ove nove postove i brani coveka... ni to nije na odmet, ja odo' da vidim jel' se ove tvrdnje o ilegalnoj imigraciji baziraju na cinjenicama ili ne... kad dosad nisi shvatio na sta se odnosila vecina komentara, nije ni bitno.

Itmatrna
24.02.2010, 02:40
Draga Žana,

Kada budete gledali u rečniku značenje prideva licemeran pogledajte i u gramatici šta je to zapravo epitet (ukrasni PRIDEV).

Mogu vam samo reći da Ste zaista vešti i da se na sve načine pokušavate održati ispravnim u svojim nebuloznim tvrdnjama, tako da Ste u Vašem pretposlednjem postu vrlo lukavo pokušali da "prislonite" ispravnom primeru vašu nebulozu o licemerstvu tako što Ste na početku još jednom naveli primer Vašeg poznanika koji nema nikakve veze sa licemerstvom ali ste zato u nastavku naveli primer koji zaista može biti primer licemerstva, u nameri da sve to zajedno prodje kao ispravno što bi vašu prethodnu nebulozu takođe učinilo ispravnom.

Dakle jako Ste lukavi i pokvareni to Vam zaista moram priznati, zbog čega ste Vi jako srećni jer je upravo to ono što se smatra sposobnošću u današnjem društvu.

steelers
24.02.2010, 03:19
Dok citam sve ove (da znam, da nisam normalan) pitam se, kakve sve ovo veze ima sa ilegalnim emigrantima. :blink:

milena_ns
24.02.2010, 03:51
Oh Boze, pa zar Vam je toliko zanimljivo da dodjete na forum i da pljujete po ljudima (sa svoja 2-3 posta do sada), umesto da ga koristite u svrhe u koje je i namenjen?
Pa daj pokazite malo kulture i postovanja prema onim forumasima koji su stvorili ovaj forum i koji ovde dolaze svojom dobrom voljom da pomognu drugima.
Ovo stvarno prelazi granicu lepog ponasanja... Ili je vec preslo?

dreadnot
24.02.2010, 09:26
malo se odstupilo od teme, pa da se vratimo...
ako neko sve svoje postove posveti svadji sa drugim clanovima kao sto je to slucaj sa Itmatrnom, a da pri tome nicim ne doprinese poenti ovog foruma i razlogu njegovog postojanja, onda ga svakako treba banovati. I korov je zivo bice, moze da ima lep cvet, pa ga ipak plevimo da ne bi pogusio korisne biljke. Ako je iza ovog nicka zaista konislav, a po stavu (mada ne i recniku) bi se dalo zakljuciti, onda se ja pitam zasto mu je toliko stalo da bude prisutan na mestu s kojim se sustinski ne slaze i na koje ima niz primedbi. Veliki je Net, ima za svakoga po nesto, pa nek svako potrazi kutak koji mu odgovara...

Maximus
24.02.2010, 09:58
Potpuno se slazem sa dreadnotom i svima onima koji slicno razmisljaju, zna se kakve stavove imaju ljudi okupljeni oko ovog forumai i cemu teze, verujem da svi oni koji zele da odu u USA imaju dosta neistomisljenika i u svom najblizem okruzenju, mozda pocev i od svoje porodice,a prisustvo istih na ovom mestu je vise nego i suvisno. Clanovi ovog foruma mogu da ti budu u nekim stvarima, barem za pocetak, kao pravi prijatelji, iako ih ne znas i mozda ih nikad neces ni upoznati, ali to je smisao svega ovoga, da ti pomognu kao sto ces i ti nekome sutradan kada za to dodje vreme.

Good Spirit
24.02.2010, 10:08
I ja se slažem u potpunosti sa dreadnot-om. A pogotovo sa adminom foruma o banovanju.

Učestvovanje na ovom forumu bi trebalo biti privilegija a ne pravo.

srdjevic
24.02.2010, 10:12
Evo, pobrisao sam sve što je bilo nekulturno, trajno banovao konislava (i alter ego)... jbg... sviđali su mi se neki njegovi stavovi, ali ne i način na koji ih je iznosio. Prvo sam čisto psovke, posle sam pokušao u prolazu da mu pomenem jer je mnogo stariji od mene pa drugačije nije ni primereno, a on ovako... :nene: Neslaganje sa članovima može mnogo kulturnije da se izrazi nego što je to konislav radio (kao eto Itmatrna koji čak i reč "jeste" koristi da nam persira :) ).

Neki će reći da su moji postupci nedemokratski, neki će reći da sam preblag, ali nije to u principu ni bitno. Bitno je da ljudi dobiju tačnu informaciju, i iskustva iz prve ruke - zaključci su na njima, a sve je ostalo apsolutno nebitno.

Itmatrna mu je stao u odbranu (možda se sada i kaje zbog toga, posle ovakvog rečnika člana "mrzim mufljuze", ko zna...), i to je sasvim ok, čak je i dalja rasprava u redu... Po meni, u okvirima normale je, pa čak i da je ista osoba (u šta sumnjam), meni ne smeta - dok god je razgovor u domenu debate. Ali krenu li konstantne prozivke i omalovažavanja kao što smo imali u par navrata, reagovaću isto. Tako je kako je. Kome se ne sviđa - everything is just a click away. :grin:

Zabica
24.02.2010, 10:25
kao eto Itmatrna koji čak i reč "jeste" koristi da nam persira :)
haaaaaaaaaaa ha ha :RRofl:

lala
24.02.2010, 11:13
dobro @zana ali ja ne vidim koju poentu ima taj tvoj predugacki post,ja znam da ubijanje zivotinja kaznjivo,ja sam naglasio da je u pitanju bila sala,zar ne?ali nisi strucno prokomentarisala uvredu na moj racun?! to si nekako izostavila,dal posle neke sale postoji zakon koji ti dozvoljava da nekog vredjas.
:) :)

a sto se tice gospodina konislava,covek je samo iznosio stavove koji su suprotni od vecine i onda je dolazilo do medjusobnog objasnjavanja ciji su stavovi ispraviniji,ni meni licno se ne svidja njegova podela na klosarske(i sam sam obavljao nekoliko njih :) ) i valjda gospodske poslove,ali nisam zeleo da se mesam u njegove stavove,ali davao je i on neke korisne savete.

glupo je sto se uopste ljudi prepiru na forumu cija je svrha informisanje,a ne politika :) .

nemili
24.02.2010, 12:04
a sto se tice gospodina konislava,covek je samo iznosio stavove koji su suprotni od vecine i onda je dolazilo do medjusobnog objasnjavanja ciji su stavovi ispraviniji,ni meni licno se ne svidja njegova podela na klosarske(i sam sam obavljao nekoliko njih :) ) i valjda gospodske poslove,ali nisam zeleo da se mesam u njegove stavove,ali davao je i on neke korisne savete.


Upravo je fora u tome sto nije samo to. Covek je koristio ruzne reci, govor mrznje i omalovazavanje u vise navrata sto je svakako dovoljan razlog za udaljavanje sa foruma koji ne treba da sluzi kako kaznena ustanova gde je neko nateran da dodje i ponasa se kako zeli, vec je informativnog karaktera. To bi bilo kao kada bih ja otisao na forum nekog udruzenja lovaca i poceo da ih vredjam i omalovazavam.
Mislim da vise i nema svrhe diskutovati o konislavu. Kome se svidjao njegov "opus" slobodno moze da lista po arhivi.

lala
24.02.2010, 13:34
slazem se za forum o lovcima ali ovo nije forum o radnicima na klosarskim poslovima(po konislavu,ne moj licni stav) zar ne?tako da ne vidim neku licnu uvredu.
:)

nemili
24.02.2010, 14:56
Bilo je vise licnih uvreda pojedinim clanovima foruma, cak i psovki. A sto se tice poslova ("klosarskih" ili ne) svako ima prava na svoje misljenje i kriterijume. Mozda je nekome "klosarski" posao elektricara u Iraku koji je konislav radio, a npr. rad u prodavnici ili spasilac na bazenu gospodski. Sve je to do licnih afiniteta, ambicija i sposobnosti.
Ako mene pitas "klosarski posao" ne postoji, jer klosari nemaju posao. :==D:

Itmatrna
24.02.2010, 19:20
(kao eto Itmatrna koji čak i reč "jeste" koristi da nam persira :) ).

Da ostanete dosledni kao što se trudite da budete, ne bi bilo suvišno da citirate taj deo gde sam Vam persirao i u reči "jeste".

Što se Vašeg pravopisa tiče Vaši postovi govore sve o tome, ali bi pokušaj da Vam (kao i cenjenom članu Žani) se ukaže na nepoznavanje elementarnih pojmova bio jednako uspešan kao i pokušaj da se šizofreničar ubedi da je nešto za šta je on ubeđen da je crveno u stvari plavo.

P.S. Kada otvarate novi thread nemojte drugom članu "ukazivati čast" da se "vodi" kao kreator tog thread-a, dakle Vaš nivo kulture je i ovde više nego očigledan.

srdjevic
24.02.2010, 19:41
Da ostanete dosledni kao što se trudite da budete, ne bi bilo suvišno da citirate taj deo gde sam Vam persirao i u reči "jeste".

Ne znam gde Ste to pročitali ili na osnovu kog tačno dela zaključili da ja očekujem da mi Vi objašnjavate razloge svojih odluka.

Za slučaj da se i dalje ne razumemo:
http://en.wikipedia.org/wiki/Grammatical_conjugation#Examples (http://en.wikipedia.org/wiki/Grammatical_conjugation#Examples)
http://books.google.com/books?id=5u2xAV3u6ukC&pg=PA264&lpg=PA264&dq=jeste+ste&source=bl&ots=Y37GOJekjL&sig=KM4phd8NuViHhS_bs48CqOFEBgo&hl=en&ei=8nCFS7rpEo3WNpj1vDQ&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=4&ved=0CBEQ6AEwAw#v=onepage&q=jeste%20ste&f=false (http://books.google.com/books?id=5u2xAV3u6ukC&pg=PA264&lpg=PA264&dq=jeste+ste&source=bl&ots=Y37GOJekjL&sig=KM4phd8NuViHhS_bs48CqOFEBgo&hl=en&ei=8nCFS7rpEo3WNpj1vDQ&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=4&ved=0CBEQ6AEwAw#v=onepage&q=jeste%20ste&f=false)

Što se Vašeg pravopisa tiče Vaši postovi govore sve o tome, ali bi pokušaj da Vam (kao i cenjenom članu Žani) se ukaže na nepoznavanje elementarnih pojmova bio jednako uspešan kao i pokušaj da se šizofreničar ubedi da je nešto za šta je on ubeđen da je crveno u stvari plavo.

U pravu si - molim te nemoj. I tako ne bi vredelo, evo priznajem. :grin:
(ovo me podsetilo sad na Džim Kerija u filmu Lažov, lažov, kad se tuče s olovkom jer nije plava) :lool:

P.S. Kada otvarate novi thread nemojte drugom članu "ukazivati čast" da se "vodi" kao kreator tog thread-a, dakle Vaš nivo kulture je i ovde više nego očigledan.

Nažalost, ovo je posebna tema, koja se bavi sajtom, a ne ilegalnim imigrantima... Isekao sam gde je skrenuto sa teme. Da si otvorio novu temu u za to određenom forumu, ne bih ti ukazao nikakvu čast, veruj mi. :;D:

Itmatrna
24.02.2010, 20:28
Ok, u pravu ste--Ste se zaista ne započinje velikim slovom kada se nekome persira. Što se pomenute reči "jeste" tiče, Vi ste to naveli u pokušaju da budete posebno duhoviti, iako bi toj duhovitosti bilo mesta jedino da sam ja konkretno upotrebio taj oblik, koji se prevashodno upotrebljava u upitnoj rečenici a moja rečenica nije bila upitna.

Kao što već rekoh neću se baviti ukazivanjem na elementarne greške u Vašem pravopisu, ali kad Vam već "basta" da pronalazite kvalitetne reference, pogledajte uzgred i pravila o upotrebi crtica koje vi toliko često koritite (kao npr. ovde: U pravu si - molim te nemoj.).

srdjevic
24.02.2010, 20:40
OK, stvarno sam otišao da proverim, volim da naučim ako pogrešim...

Međutim, sve što sam našao, bila je hrvatska definicija na http://hr.wikipedia.org/wiki/Crtica_%28pravopis%29. Pretpostavljam da je kod nas u najmanju ruku slično...

Nažalost, ne vidim na prvu loptu gde sam pogrešio. Da li bi bio problem da dobijem pojašnjenje? :blink:

dragance
24.02.2010, 21:05
Srdjevicu, ne reče li da si banovao ovog cenjenog člana? :)

dreamerns
24.02.2010, 21:06
Ok, u pravu ste--Ste se zaista ne započinje velikim slovom kada se nekome persira. Što se pomenute reči "jeste" tiče, Vi ste to naveli u pokušaju da budete posebno duhoviti, iako bi toj duhovitosti bilo mesta jedino da sam ja konkretno upotrebio taj oblik, koji se prevashodno upotrebljava u upitnoj rečenici a moja rečenica nije bila upitna.

Kao što već rekoh neću se baviti ukazivanjem na elementarne greške u Vašem pravopisu, ali kad Vam već "basta" da pronalazite kvalitetne reference, pogledajte uzgred i pravila o upotrebi crtica koje vi toliko često koritite (kao npr. ovde: ).

Izvinite, ali ako bih mogao da Vas priupitam. Imate li Vi neki drugi cilj bivstvovanja na ovom forumu, osim da zajebavate administratore i trosite im vreme na gluposti ?

Zabica
24.02.2010, 21:30
Ok, u pravu ste--Ste se zaista ne započinje velikim slovom kada se nekome persira. Što se pomenute reči "jeste" tiče, Vi ste to naveli u pokušaju da budete posebno duhoviti, iako bi toj duhovitosti bilo mesta jedino da sam ja konkretno upotrebio taj oblik, koji se prevashodno upotrebljava u upitnoj rečenici a moja rečenica nije bila upitna.

Kao što već rekoh neću se baviti ukazivanjem na elementarne greške u Vašem pravopisu, ali kad Vam već "basta" da pronalazite kvalitetne reference, pogledajte uzgred i pravila o upotrebi crtica koje vi toliko često koritite (kao npr. ovde: ).

:1060: ti si moj idol
Jel to spremas gramatiku za kontrolni? Ajde prelistaj jos jednom, da se ne sramotis pred uciteljicom :book:

Zabica
24.02.2010, 21:36
Što se pomenute reči "jeste" tiče, Vi ste to naveli u pokušaju da budete posebno duhoviti, iako bi toj duhovitosti bilo mesta jedino da sam ja konkretno upotrebio taj oblik, koji se prevashodno upotrebljava u upitnoj rečenici a moja rečenica nije bila upitna.


Cutanje mi nije jaca strana. :grin:
Kako zamisljas da se vidi da li se persira sa recju "jeste" u upitnoj recenici, kad je ona tad na pocetku, a kod nas u pravopisu se reci na pocetku recenice pisu obicno velikim slovom, ne znam kod tebe?

"jeste" = "ste" i ti si to pisao velikim slovom hahaha :1060:

Itmatrna
24.02.2010, 21:54
OK, stvarno sam otišao da proverim, volim da naučim ako pogrešim...

Međutim, sve što sam našao, bila je hrvatska definicija na http://hr.wikipedia.org/wiki/Crtica_%28pravopis%29. Pretpostavljam da je kod nas u najmanju ruku slično...

Nažalost, ne vidim na prvu loptu gde sam pogrešio. Da li bi bio problem da dobijem pojašnjenje? :blink:

Hajde kada smo već dovde došli da Vam odgovorim mada je ovo već dosta komplikovana tema koja će predstavljati ogromno opterećenje za mozak potomaka Rhesus Monkey-a koji su i na ovom forumu u ogromnoj većini.

O tome koliko je Wikipedia kvalitetan izvor referenci možete pitati Vašu dragu Žanu.

Na stranici za koju ste dali link se navode primeri upotrebe crte a u naslovu stoji crtica, pa me i ne čudi što ste baš ovaj primer pronašli jer se očigledno autor teksta na pomenutoj stranici zapleo u slične kučine kao i Vi.

Dakle, Vi koristite crticu u formi crte. Crtica je duplo kraća od crte i nikada se ne piše sa razmacima i kao takva se gotovo isključivo koristi u polusloženicama. Crta se koristi u svrhe navedene na onoj stranici, ali se ona piše sa dve crtice ukoliko na tastaturi ne postoji crta. U engleskom jeziku je ovo monogo jednostavnije za predstaviti, gde bi crticu nazivali hyphen i koristili u ovim slučajevima:

A hyphen is a short, single-character line which connects word parts.

The hyphen serves two primary functions:

1. to divide words that split at the end of a line
2. to join word parts into a single word.

a crtu bi nazivali dash i koristili:

A dash is a longer line—double the length of a hyphen—which indicates a break or an interruption in the thought.

Itmatrna
24.02.2010, 22:08
Cutanje mi nije jaca strana. :grin:
Kako zamisljas da se vidi da li se persira sa recju "jeste" u upitnoj recenici, kad je ona tad na pocetku, a kod nas u pravopisu se reci na pocetku recenice pisu obicno velikim slovom, ne znam kod tebe?

"jeste" = "ste" i ti si to pisao velikim slovom hahaha :1060:

Pa to bolje da pitate srdevic-a koji je na silu pokušao da bude duhovit. To što Vi zaključite iz moje rečenice jer rezultat vašeg nedostatka moždanih vijuga a drago mi je ako je to pomoglo da se malo nasmejete.

Iz reference koju je srdevic naveo se može videti da je JESTE prenaglašeni oblik od STE, dakle može se koristiti umesto STE i ja sam rekao da bi toj duhovitosti bilo mesta jedino u slučaju da sam ja u toj rečenici koristio taj prenaglašeni oblik koji se kako navedoh prvenstveno koristi u upitnoj rečenici kakva moja nije bila, što samo takve primerke primata kao što ste Vi može dovesti do zaključka da sam sam ja time mislio na persiranje u upitnoj rečenici.

Zabica
24.02.2010, 22:24
samo takve primerke primata kao što ste Vi

persiras i primatima ahahahaa :RRofl:

srdjevic
24.02.2010, 22:27
Kao što već rekoh neću se baviti ukazivanjem na elementarne greške u Vašem pravopisu, ali kad Vam već "basta" da pronalazite kvalitetne reference, pogledajte uzgred i pravila o upotrebi crtica koje vi toliko često koritite (kao npr. ovde: ).


Uh, dobro je... Ja mislio mi o nečem drugom... Kad ono - ti o dužini moje crt(ic)e pričaš.... :grin:

OK, nebitno. Ja gotov; naučio sam sve što mi je trebalo - iz ove teme. :;D:

dreadnot
26.02.2010, 10:07
ne znam da li si namerno, sale radi, ubacio crticu u poslednju recenicu, ali joj stvarno nije tu mesto, nije prekid misli...
No, zezanje je zezanje, a ozbiljno je ozbiljno. Ono o cemu smo pricali pre svih ovih traktata o gramatici je ODNOS prema drugim clanovima. Ako neko uzme sebi za pravo da ostale (ili vecinu) ucesnike foruma naziva primatima i potomcima Rhesus Macaque (Macaca mulatta), poznatog i kao Rhesus Monkey, onda to nije namenjeno deljenju informacija vec direktnom vredjanju. Argumentum batulinum (argument batine), odnosno primena sile, a u ovom slucaju napada i vredjanja nije nacin da se dokazu sopstveni stavovi i vise govori o onome ko ga koristi nego o onima protiv kojih ga koristi.
Ovaj forum, koliko je meni poznato, u potpunosti je posvecen DV lutriji, dobijanju zelene karte, preseljenju u USA i srodnim temama. Nigde jos nisam video jezicku/gramaticku sekciju, a imajuci u vidu da pojedini kucaju brzo, sa tipografskim greskama, cesto ne pazeci na pravila gramatike, ali sve u zelji da saopste nesto za sta smatraju da je vazno i da moze da bude od koristi drugim clanovima foruma, nije mi ni jednom palo na pamet da komentarisem bilo ciju pismenost. Po meni je vazna sustina posta, a kome je toliko stalo do forme neka pronadje neki jezikoljubivi forum posvecen pravopisu, pa nek se cenjka oko crte i crtice i njihove pravilne upotrebe do mile volje. LjupkaB se potrudila da postavi pitanje na srpskom jer ga vecina koristi, ja to vidim kao izraz postovanja prema vecini i zelje da bude shvacena i da joj se da odgovor, pa ma kako da rogobatno izgleda. Cestitram Zani, preduhitrila me je i napisala ono sto bih i ja - pisi na makedonskom i ne brini, jos uvek nas je dosta koji mozemo da ga razumemo i da ti odgovorimo.
Sto se tice demokratije na forumu ili demokratije uopste - tri idiota mogu da nadglasaju dva mudraca. Po meni, ovde treba da vazi samo jedno pravilo - gazda foruma (uzimajuci u obzir neke ustaljene norme) postavio je uslove ponasanja. Ko ih ne postuje - hvala lepo, do vidjenja u nekom drugom zivotu.