PDA

View Full Version : employment


mvp977
23.05.2008, 10:44
Vezano za poslove u zadnjih 10 godina , ako nema dovoljno mjesta na aplikaciji moze li se prikaciti attach. na kojem bih naveo npr related to question no.?? on form D-230 part II , itd ?
Jer radio sam na mali milion mjesta u posljednjih 10 god.


p.s.
Blago vama koji mozete napisati nationality Serbian.

landlord
23.05.2008, 10:51
Da, moze se prikaciti attach, bas kao sto si naveo..
i na taj list papira stavi broj aplikacije..
To je napisao neki lik, kojem je zahvalilo mjesta na dijelu gdje se popunjava kada je i na koju vizu ulazio u USA.
Samo kod tog pitanja stavi see atached page.. ii nesto na tu foru...

P.S. Zasto je blago nekome ko moze staviti nationality Serbian? Zasto ti ne mozes?

mvp977
23.05.2008, 11:19
S obzirom da sam drzavljanin BIH , a americki zakon ne pravi razliku izmedju citizenship i nationality , moram napisati Bosnian. Radio sam na kruzeru
i znam da su ljude odbijali zbog toga.

gox79
23.05.2008, 16:28
Za mvp977:
Ukoliko sam napisao prilikom prijavljivanja na lutriju da je zemlja iz koje apliciram Hrvatska (posto sam tamo rodjen) a zivim U Srbiji zadnjih 13 godina i imam drzavljanstvo Srbije, licnu kartu i pasos, mogu li sad prilikom popunjavanja formulara iz prve koverte da napisem da je zemlja iz koje apliciram Srbija ili moram da stavim ponovo Hrvatska. Napominjem i da imam drzavljanstvo Hrvatske po rodjenju ali nemam njihovu licnu kartu i pasos. U slucaju da me pozovu na razgovor da li ce uvaziti ovaj pasos i dokumente iz Srbije posto sam naveo Hrvatsku kao "Country of eligibility"?

mvp977
26.05.2008, 09:23
To stvarno ne znam , jedino mi je poznato za nationality

V777
09.06.2008, 03:43
Zovi ambasadu US na teritoriji gde trebas da ides na intervju, oni ce sve da ti objasne.

Pozdrav i srecno!