PDA

View Full Version : Koliko dobitnik GC mora da boravi na američkom tlu, da bi stekao državljanstvo?


ego
31.03.2010, 08:33
Da li postoji neko pravilo, koliko dobitnik GC mora da provede na američkom tlu, da bi stekao državljanstvo. Ako radi za internacionalnu firmu, koja ga prema potrebama posla upućuje na rad u različite zemlje, šta u tom slučaju?

pekka
31.03.2010, 09:41
Za dobijanje drzavljanstva je potrebno boraviti u USA pet godina u kontinuitetu i to svake godine po 6 meseci + 1 dan. Sto se tice varijante sa zaposlenjem u americkoj formi koja te salje u neku drugu zemlju na rad tu nemam odgovor. Mozda neko od iskusnijih sa foruma koji vec zive u USA ima prave informacije.

dreadnot
01.04.2010, 10:14
Mislim da se gore pomenuti izuzetak odnosi samo na rad u firmama koje rade za vladu USA ili za rad u agencijama vlade USA (ako si pri vojsci negde, i sl.), da se samo u tom slucaju priznaje jer si u insotranstvu radio za interese USA i drzava te je poslala. Nisam bas siguran da sam ovo dobro shvatio, negde sam nesto procitao, pa mi je ostalo kao ideja...

Taji
01.04.2010, 16:40
Evo ovdje sve lijepo pise pa skinite sebi ovaj PDF pa prostudirajte:beer:

http://www.uscis.gov/files/article/M-476.pdf

ex-usa
26.04.2010, 20:23
sad ce da ti se javi najpametnija srpkinja na svetu (a i sire) po imenu Zana, da ti sve potanko objasni. LoL :naughty:

srdjevic
27.04.2010, 06:00
Sve je na tom linku, nema se šta dodati, ova tema je za lock.


A ti ex, drago mi je da si se vratio -- ali ne preteruj kad nema potrebe. Ako želiš da se družiš, tu smo, svi. Ako imaš išta protiv ikoga, onda ne znam šta da ti kažem... zar 9 meseci nije bilo dovoljno? Evo, Žana se na tebe ne ljuti. Bolje iskuliraj...