PDA

View Full Version : Razvod i GC


nemili
27.04.2010, 21:11
Evo već neko vreme razmišljam gledajući činjenicu da je puno forumaša otišla u USA kao pratilac dobitnika GC tj. u braku.
Interesuje me šta se dešava i kakva je procedura u slučaju razvoda? Da li supružnik dobitnika mora da se vrati u Srbiju ili može slobodno da ostane u Americi i da li postoji neki vremenski minimum po kome ljudi moraju biti u braku (u USA ili van) kako bi zadržali green card?

Zana
27.04.2010, 21:24
Evo već neko vreme razmišljam gledajući činjenicu da je puno forumaša otišla u USA kao pratilac dobitnika GC tj. u braku.
Interesuje me šta se dešava i kakva je procedura u slučaju razvoda? Da li supružnik dobitnika mora da se vrati u Srbiju ili može slobodno da ostane u Americi i da li postoji neki vremenski minimum po kome ljudi moraju biti u braku (u USA ili van) kako bi zadržali green card?

Na DV kategoriju razvod nema nikakav uticaj, jer Zelena karta nije kondiciona, niti je limitirana na godinu dana kao sto je slucaj sponzorstva putem braka. Za DV ne postoji niti minimum niti maksimum kada je brak u pitanju. Cak i kada postoji uslov, niko ne moze da vas natera da budete u braku koji je nepodnosljiv...tako da i oni koji dobiju Zelenu kartu putem braka i razvedu se posle 6 meseci - ako se sa dobrom i iskrenom namerom uslo u brak, a onda dodje do fizickog ili psihickog maltretiranja, ako osoba vec ima organizovan zivot ovde (posao i ostalo), sigurno im nece uzeti Zelenu kartu bez obzira na uslove. Svaki advokat to vrlo lako dokaze...

nemili
27.04.2010, 21:43
Hvala na odgovoru! To mi je nekako bilo logično, ali reko da pitam pošto nije obrađeno. Znači posle ulaska i aktiviranja vize, zakonski više nema razlike između nosioca (dobitnika) GC i pratioca!?

milimelo
29.04.2010, 00:11
Na DV kategoriju razvod nema nikakav uticaj, jer Zelena karta nije kondiciona, niti je limitirana na [B]godinu dana kao sto je slucaj sponzorstva putem braka. Za DV ne postoji niti minimum niti maksimum kada je brak u pitanju. Cak i kada postoji uslov, niko ne moze da vas natera da budete u braku koji je nepodnosljiv...tako da i oni koji dobiju Zelenu kartu putem braka i razvedu se posle 6 meseci - ako se sa dobrom i iskrenom namerom uslo u brak, a onda dodje do fizickog ili psihickog maltretiranja, ako osoba vec ima organizovan zivot ovde (posao i ostalo), sigurno im nece uzeti Zelenu kartu bez obzira na uslove. Svaki advokat to vrlo lako dokaze...

Pogresna informacija.

Brak mladji od 2 godine = 2-godisnja zelena karta (dizu se uslovi 90 dana prije druge godisnjice zelene karte)
Brak 2 godine ili vise = 10-godisnja zelena karta

Razvod braka sa 10-godisnjom zelenom kartom nema nekih posljedica - svako nastavlja sa svojim zivotom.

Zana
29.04.2010, 04:23
Pogresna informacija.

Brak mladji od 2 godine = 2-godisnja zelena karta (dizu se uslovi 90 dana prije druge godisnjice zelene karte)
Brak 2 godine ili vise = 10-godisnja zelena karta

Razvod braka sa 10-godisnjom zelenom kartom nema nekih posljedica - svako nastavlja sa svojim zivotom.

Ja se izvinjavam, ali ne znam sta je pogresna informacija a procitah sebe nekoliko puta? Ja jesam spomenula kondicionu Zelenu kartu za sponzorstvo putem braka, ali tvrdim ponovo da

Na DV kategoriju razvod nema nikakav uticaj, jer Zelena karta nije kondiciona, niti je limitirana na godinu dana kao sto je slucaj sponzorstva putem braka. Za DV ne postoji niti minimum niti maksimum kada je brak u pitanju. (misleci na broj godina koliko treba da se bude u braku, a ne na trajanje Zelene karte, prim. Z)

Cak i kada postoji uslov, niko ne moze da vas natera da budete u braku koji je nepodnosljiv...tako da i oni koji dobiju Zelenu kartu putem braka i razvedu se posle 6 meseci - ako se sa dobrom i iskrenom namerom uslo u brak, a onda dodje do fizickog ili psihickog maltretiranja, ako osoba vec ima organizovan zivot ovde (posao i ostalo), sigurno im nece uzeti Zelenu kartu bez obzira na uslove. Svaki advokat to vrlo lako dokaze...

Znam licno tri osobe koje je sponzorisao supruznik i koje su se razvele za krace od dve godine (koliko USCIS zahteva da se bude u braku da bi izdali desetogodisnje zelene karte). Niko od njih nije samo zbog papira usao u brak, ali jednostavno nije islo. Svako od njih je posle privremenih zelenih karti, dobio desetogodisnje zelene karte.

Ovo govorim zato sto ne bi imalo smisla da neko zbog "papira" trpi brak u kojem je fizicki i psihicki maltretiran. Zbog toga se u ovoj zemlji hapsi. Kosilo bi se sa svim zakonima o ljudskim pravima u ovoj zemlji da administracija oduzme pravo boravka nekome zbog toga sto prekine brak koji je postao nepodnosljiv. Ima svakojakih primera ali u vecini slucajeva odluka je ispravna - lako se dokaze da je brak bio pravi, kao i suprotno. Nisu oni naivni.

Dakle, za skidanje uslova i izdavanje regularne zelene karte predaje se forma I-751 koju popunjava oba supruznika. USCIS dozvoljava izuzimanje od ovog pravila u slucajevima:


You entered the marriage in good faith, but our spouse subsequently died
You entered the marriage in good faith, but the marriage was later terminated due to divorce or annulment
You entered the marriage in good faith and have remained married, but you have been battered or subjected to extreme cruelty by your U.S. Citizen or permanent resident spouse
The termination of your status and removal would result in extreme hardship

(USCIS (http://www.uscis.gov/files/form/i-751instr.pdf), 1, 17)

Nisam ulazila u detalje jer se pitanje odnosilo na DV-2 kategoriju, a brak sam navela samo kao primer da cak i u slucajevima gde postoje uslovi nije tako "lako" izgubiti pravo na Zelenu kartu.

Misa
29.04.2010, 04:48
Pogresna informacija.

Brak mladji od 2 godine = 2-godisnja zelena karta (dizu se uslovi 90 dana prije druge godisnjice zelene karte)
Brak 2 godine ili vise = 10-godisnja zelena karta

Razvod braka sa 10-godisnjom zelenom kartom nema nekih posljedica - svako nastavlja sa svojim zivotom.

Mi smo bili u braku tek nesto vise od godinu dana kada smo usli u Ameriku i podneli zahteve za zelenu kartu. Oboje smo ih dobili na 10 godina...

Zana
29.04.2010, 04:52
Mi smo bili u braku tek nesto vise od godinu dana kada smo usli u Ameriku i podneli zahteve za zelenu kartu. Oboje smo ih dobili na 10 godina...

Miso, vi ste bese isto dosli na DV? Tu svaki dobitnik (i njegov supruznik i deca dobijaju na 10 godina). Milimelo govori o bracnom sponzorstvu, to mu je malo drugacije jer prva izdata Zelena karta je privremena (kondiciona)...

milimelo
29.04.2010, 13:37
Ja se izvinjavam, ali ne znam sta je pogresna informacija a procitah sebe nekoliko puta? Ja jesam spomenula kondicionu Zelenu kartu za sponzorstvo putem braka, ali tvrdim ponovo da



Znam licno tri osobe koje je sponzorisao supruznik i koje su se razvele za krace od dve godine (koliko USCIS zahteva da se bude u braku da bi izdali desetogodisnje zelene karte). Niko od njih nije samo zbog papira usao u brak, ali jednostavno nije islo. Svako od njih je posle privremenih zelenih karti, dobio desetogodisnje zelene karte.

Ovo govorim zato sto ne bi imalo smisla da neko zbog "papira" trpi brak u kojem je fizicki i psihicki maltretiran. Zbog toga se u ovoj zemlji hapsi. Kosilo bi se sa svim zakonima o ljudskim pravima u ovoj zemlji da administracija oduzme pravo boravka nekome zbog toga sto prekine brak koji je postao nepodnosljiv. Ima svakojakih primera ali u vecini slucajeva odluka je ispravna - lako se dokaze da je brak bio pravi, kao i suprotno. Nisu oni naivni.

Dakle, za skidanje uslova i izdavanje regularne zelene karte predaje se forma I-751 koju popunjava oba supruznika. USCIS dozvoljava izuzimanje od ovog pravila u slucajevima:


You entered the marriage in good faith, but our spouse subsequently died
You entered the marriage in good faith, but the marriage was later terminated due to divorce or annulment
You entered the marriage in good faith and have remained married, but you have been battered or subjected to extreme cruelty by your U.S. Citizen or permanent resident spouse
The termination of your status and removal would result in extreme hardship

(USCIS (http://www.uscis.gov/files/form/i-751instr.pdf), 1, 17)

Nisam ulazila u detalje jer se pitanje odnosilo na DV-2 kategoriju, a brak sam navela samo kao primer da cak i u slucajevima gde postoje uslovi nije tako "lako" izgubiti pravo na Zelenu kartu.


Moje pogresno se odnosilo na godinu dana koje si spomenula (... niti je limitirana na godinu dana kao sto je slucaj sponzorstva putem braka.). Ja sam to protumacila da kazes da izdaju zelenu kartu na godinu dana.

Nijedna supruznicka zelena karta nije na godinu vec na dvije (u zavisnosti od duzine trajanja braka na dan ulaska u zemlju).

Za razliku od DV zelene karte, ne bi vjerovala koliko USC supruznika odmah vice imigraciona prevara, otisla/o je cim je dobila/o 2-godisnju (ili 10-godisnju) zelenu kartu, mogu li je/ga deportovati iz zemlje?

Naravno, ima onih sa cvrstim dokazima da je zaista bila prevara pa se ICE ukljuci ali za sve ostalo - nista se ne desi.

S druge strane, ima dosta prevara od strane vjerenika/ca koji vicu zlostavljanje jer im nakon mjesec dana USC supruznik vise ne odgovara (obicno USC supruznik stariji i to podosta) i pokusavaju naci sve nacine da ostanu iako AOS preko USC supruznika nije moguc jer on/ona odbija poslati papire I-864 za sponzorstvo (nema AOS preko drugog USC sponzora za K1 i K3 vize - moraju napustiti zemlju odmah).

Jos bolja strana DV zelene karte je da niko nije obavezan prema drzavi nista dok supruznicka zelena zahtjeva sponzora ili co-sponzora koji garantuje drzavi da imigrant nikada nece pasti na teret drzave i moze biti u opticaju dok imigrant ne postane drzavljanin (u vecini slucajeva za 3 godine), ispuni 40 work quarters (oko 10 godina iako moze biti i manje, zavisi od rada supruga), umre imigrant ili sponzor, ili imigrant napusti drzavu.

Misa
29.04.2010, 15:59
Miso, vi ste bese isto dosli na DV? Tu svaki dobitnik (i njegov supruznik i deca dobijaju na 10 godina). Milimelo govori o bracnom sponzorstvu, to mu je malo drugacije jer prva izdata Zelena karta je privremena (kondiciona)...

Moja greska. Izvinjavam se. Nisam pazljivo procitao postove, a u podsvesti mi je bila prica jednog od clanova foruma, dobitnika zelene karte na lutriji (ne secam se tacno koga), koji je postovao (ako se ja dobro secam) da je njegov/njen pratilac (vencani neposredno pre razgovora u ambasadi) po ulasku u Ameriku dobio zelenu kartu na 2 godine...

Zana
01.05.2010, 10:10
Moja greska. Izvinjavam se. Nisam pazljivo procitao postove, a u podsvesti mi je bila prica jednog od clanova foruma, dobitnika zelene karte na lutriji (ne secam se tacno koga), koji je postovao (ako se ja dobro secam) da je njegov/njen pratilac (vencani neposredno pre razgovora u ambasadi) po ulasku u Ameriku dobio zelenu kartu na 2 godine...

Jao cuti :grin: ko ce da ih pohvata vise - hiljadu osnova za imigraciju i jos toliko pravila. Zbuni se valjda i imigracioni advokat ponekad, a kamoli mi "obicni" imigranti :grin::grin::grin:

wrath:of:the:lich:king
01.05.2010, 20:37
Jao cuti :grin: ko ce da ih pohvata vise - hiljadu osnova za imigraciju i jos toliko pravila. Zbuni se valjda i imigracioni advokat ponekad, a kamoli mi "obicni" imigranti :grin::grin::grin:

Jeste, ja sam najzbunjenija. Ko se to razvodi?

znaci, supruznici DOBITNIKA GC preko DV lottery, nakon razvoda, bez obzira na vreme provedeno u braku, imaju jednaka prava da ostanu i budu u USA? Ako dokazu da im brak nije bio iz interesa? Tako nekako? Nikad se ne zna da l' ce ti zatrebati (kuc kuc). Narocito sad kad sam videla Dejancica sa onim sarmantnim osmehom :smrc:

Bockyman
12.07.2010, 22:51
није ми баш јасан термин "спонзорство путем брака" (некако ми не звучи поштено и легално),па ако је неко вољан да ми објасни,био бих захвалан...

celestine
12.07.2010, 23:02
A sta se desava u slucaju razvoda gde ima dece a jedan partner bi da ostane s deteom a drugi bi nazad u Srbiju?

Zana
13.07.2010, 04:33
Mante ljudi pitanja na forumu za koja advokati naplacuju po nekoliko stotina dolara na sat :no: Da postoji formula za dodeljivanje starateljstva, ne bi ljudi zaglavljivali na sudu oko toga...U poslednje vreme sve neke cudne diskusije - ljudi koji nisu izvuceni na forumu razmisljaju kako se kupuju kuce, kako se radi ovo ili ono...

Ako cete da se razvodite a imate decu, bolje to uradite odmah. Dete americkog drzavljanina (i u tom smislu i buduceg drzavljanina) ne mozete da izvedete nigde iz zemlje bez sudske odluke i detaljnog pristanka drugog roditelja. Sve drugo je otmica, koja se u 99 odsto slucajeva zavrsi tako sto se prevrne zemlja i nebo da vas nadju. Srbija nije nikakvo skloniste po tom pitanju - zavrsilo bi dete u ambasadi sa sve u Ivicinoj pratnji u roku od odma'. Ne bi vas kao ovog kosarkasa ni milion evra spaslo...

Dobijte prvo zelene karte, nadjite stan i posao, pa onda sa srecom kupujte kuce, razvodite se etc.

p.s.

"Sponzorstvo putem braka" je termin za neophodni Affidavit of Support koji americki drzavljin potpisuje bracnom supruzniku prilikom imigracione aplikacije. Nista drugo.

p.s. 2

Celestine, roditelju ne treba dozvola da "ostavi" dete i ode. Treba mu dozvola da odvede dete sa sobom. Nadam se da muz ne cita ove postove, svasta ce da mu padne na pamet XoXo :)

lanas
13.07.2010, 11:12
Ne može dete da se izvede ni iz Srbije, bez pismene saglasnosti drugog roditelja bez obzira da li su roditelji razvedeni ili je proces u toku.

Moja drugarica je htela da ode na turističku vizu u USA sa sinom, ali njen muž sa kojim se razvodi nije hteo da potpiše pismenu saglasnost za dete.

celestine
13.07.2010, 11:27
Celestine, roditelju ne treba dozvola da "ostavi" dete i ode. Treba mu dozvola da odvede dete sa sobom. Nadam se da muz ne cita ove postove, svasta ce da mu padne na pamet XoXo :)[/QUOTE]

Ha, ha. Ja to onako, za ne-daj-boze. Inace daleko bilo!:grin:

nemili
13.07.2010, 12:09
Ljudi koriste informacije sa ovog foruma kako bi bili pripremljeni za sve jednog dana i tu nema ništa loše. Stan, deca, razvodi i zakonska regulativa oko toga su sastavni deo života tako da je meni ok i korisno diskutovati o tome kako bi jednog dana kada se nađe u usa čovek mogao da zna šta da očekuje ili kako da ostane (postane) legalan jer je to mislim interes svih nas.
Možda o nekim stvarima jeste rano razmišljati, ali u svakom slučaju informacija ne može da škodi.

Zana
13.07.2010, 16:03
Ljudi koriste informacije sa ovog foruma kako bi bili pripremljeni za sve jednog dana i tu nema ništa loše. Stan, deca, razvodi i zakonska regulativa oko toga su sastavni deo života tako da je meni ok i korisno diskutovati o tome kako bi jednog dana kada se nađe u usa čovek mogao da zna šta da očekuje ili kako da ostane (postane) legalan jer je to mislim interes svih nas.
Možda o nekim stvarima jeste rano razmišljati, ali u svakom slučaju informacija ne može da škodi.

Informacije nisu na odmet, ali te teme nisu nesto sto se obradjuje jednim postom. Suvise je mnogo "ako", a postupke je jako tesko objasniti nekom ko ne poznaje sistem ovde - onda sve mora u crevca. Ja licno za to nemam zivaca: ako se kaze FICO, onda uzme pola strane da se objasni; ako se kaze forleclosure, onda isto; ako se kaze escrow onda se zna sta je kad zivis ovde... u suprotnom, samo se otvara prostor za dalja pitanja i diskusije, po mom misljenju, bez velike potrebe jer su pitanja "sta bi bilo, kad bi bilo". Kad postoji konkretna situacija - meni licno nije problem...

nemili
13.07.2010, 17:54
Razumem. Neke teme su ipak previse opsirne da bi se dao jednostavan i kratak odgovor.

Mv2Player
13.07.2010, 22:01
Moja greska. Izvinjavam se. Nisam pazljivo procitao postove, a u podsvesti mi je bila prica jednog od clanova foruma, dobitnika zelene karte na lutriji (ne secam se tacno koga), koji je postovao (ako se ja dobro secam) da je njegov/njen pratilac (vencani neposredno pre razgovora u ambasadi) po ulasku u Ameriku dobio zelenu kartu na 2 godine...

Da li mozda neko zna nickname za tog clana foruma koji je prosao kroz ovu situaciju? Interesuje me koji su "rizici" po nosioca i pratioca koji sklope brak neposredno pre intervijua (2 - 3 meseca). Hteo bih da se razjasni da li je stvarno tacno da se takvim supruznicima (dobitnicima Green card na DV lutriji) ogranicava Green card na 2 godine? I da li se to ogranicenje odnosi samo na pratioca ili i nosioca vize?

dreamerns
14.07.2010, 17:50
Da li mozda neko zna nickname za tog clana foruma koji je prosao kroz ovu situaciju? Interesuje me koji su "rizici" po nosioca i pratioca koji sklope brak neposredno pre intervijua (2 - 3 meseca). Hteo bih da se razjasni da li je stvarno tacno da se takvim supruznicima (dobitnicima Green card na DV lutriji) ogranicava Green card na 2 godine? I da li se to ogranicenje odnosi samo na pratioca ili i nosioca vize?

Da si citao forum, znao bi. Ali evo.....po 100x cu napisati. AKO SE VENCAS NEPOSREDNO PRED INTERVJU, DOBICES ISTO NA 10 GODINA ZELENU KARTU.

nana
29.07.2011, 22:45
moja prijateljica se suocava s jednim problemom..ona i njen suprug su bili u braku 2 godina i pre nego sto su krenuli za USA njihov brk poce bukvalno da se raspada, ali bukvalno...ko da je im je to samo trebalo...ona dok je bila ovde pitala advokata za razvod i ostavila punomocno kod njega i planira da se razvede da on to ne zna kada su vec u USA. Znaci ona je nosilac vise, i ona bi da ide od njega mozda nekud u USA mozda kuci se vratiti natrag, trenutno ne zna ni sama. Ako se ona bude vratila pre istekom 6 meseci vise, njoj zna se propada Green Card, a dali on ima pravo da ostane u USA i da zivi stom visom?bice i meni od pomoci ako mi neko moze reci da joj prenesem...hvala unapred...

p.s dakle nemaju ni deca ni neku imovinu...toga je oslobodjena...samo da jos strah pobedi..oni su samo 2 meseca u USA i ne mogu vise zajedno....

dejancic
29.07.2011, 23:38
Ako se ona bude vratila pre istekom 6 meseci vise, njoj zna se propada Green Card, a dali on ima pravo da ostane u USA i da zivi stom visom?

Ona moze da prijavi da ce napustiti USA na period duzi od 6 meseci, dobice 'dozvolu' za tako nesto i time izbeci propadanje zelene karte.

kreta
19.10.2014, 11:16
Cao drustvo!
Moja sestra je izrazila zelju da i ona usestvuje u DV lutriji, pocela je da popunjava obrazac i doslo je do problema. Ona je zvanicno udata, ali ne zivi sa muzem vec nekoliko godina, niti su u kontaktu. Ne zeli da sa njim ide u USA i planira razvod. U obrascu je navela da je udata i sve podatke o njemu je unela, ali nema njegovu sliku, zvanicnu, kako se zahteva i ne moze da nastavi sa prijavom. Sta predlazete? Ne postoji pitanje da li i on ucestvuje u lutriji inace bi bilo lakse. Da li ipak razvod, pa da ceka sledecu godinu, ako bude lutrije?
Hvala.
Pozdrav.

IgorMAD
19.10.2014, 16:20
Neka stavi da nije udata. Ne mora da stavlja da je udata. Nikakav problem nece imati, samo sto on nece dobiti zeleni karton ukoliko ona bude izvucena.

mikiSA
19.10.2014, 18:44
Ne moze to da stavi Igore, jer to nije njen status trenutno. Ona je udata po zakonu, sve dok se ne razvede sudski, njen status je udata. Sestra treba da se se razvede i onda da aplicira na lutriju. Druga opcija bi bila da nadje bilo kakvu sliku muza i ubaci u aplikaciju.

johnywalker
19.10.2014, 19:03
jeste, ne mozes reci da nije u braku kada je zvanicno jos uvijek u braku.

IgorMAD
20.10.2014, 02:15
Mislim da nikakav problem ne bi imala zbog toga, oni nikako ne mogu da znaju da li je ona udata ili ne. A i da saznaju ne bi bio problem, on ne dobija zeleni karton u svakom slucaju.

kreta
20.10.2014, 09:16
Cao drustvo! Hvala na odgovorima. Nego, nesto razmisljamo, pa evo da podelimo sa vama. Imamo dve ideje: jedna je da napise da nije udata, a da se do Maja pod hitno razvede, a druga je da napise da je udata i da stavi njegovu najbolju sliku sto ima, jer nema nijednu sluzbenu, sve su iz privatnih momenata. Navela bi da on ne ide i opet bi radila na razvodu. Za prvi slucaj boji se dikvalifikacije jer je lagala u trenutku prijave i mozda bi to bio problem za neko naredno ucestvovanje u lutriji, a za drugi slucaj bi mozda bila diskvalifikovana jer fotografija nije kako treba. Sta vi mislite?
Hvala.
Pozdrav.

oskark
20.10.2014, 09:56
Cao drustvo! Hvala na odgovorima. Nego, nesto razmisljamo, pa evo da podelimo sa vama. Imamo dve ideje: jedna je da napise da nije udata, a da se do Maja pod hitno razvede, a druga je da napise da je udata i da stavi njegovu najbolju sliku sto ima, jer nema nijednu sluzbenu, sve su iz privatnih momenata. Navela bi da on ne ide i opet bi radila na razvodu. Za prvi slucaj boji se dikvalifikacije jer je lagala u trenutku prijave i mozda bi to bio problem za neko naredno ucestvovanje u lutriji, a za drugi slucaj bi mozda bila diskvalifikovana jer fotografija nije kako treba. Sta vi mislite?
Hvala.
Pozdrav.

Evo jedan iskren odgovor, posaljite mail ambasadi sa tim pitanjem, i dobicete zvanican odgovor.
Sa druge strane podatke treba pisati onako kao sto su, Ako stavi da je udata, i bude izvucena u maju, trebalo bi i muz da ide na intervju, ako se ne razvede. Medjutim podaci mogu da se menjaju, isto kao sto i sa zenidbom posle izvlacenja. Ali, opet ponavljam, uvek treba pisati podatke koji su trenutni.

Najtacniji odgovor cete dobiti od ambasade, i brzi su na odgovorima.

vuxanne
21.10.2014, 03:09
Cao drustvo! Hvala na odgovorima. Nego, nesto razmisljamo, pa evo da podelimo sa vama. Imamo dve ideje: jedna je da napise da nije udata, a da se do Maja pod hitno razvede, a druga je da napise da je udata i da stavi njegovu najbolju sliku sto ima, jer nema nijednu sluzbenu, sve su iz privatnih momenata. Navela bi da on ne ide i opet bi radila na razvodu. Za prvi slucaj boji se dikvalifikacije jer je lagala u trenutku prijave i mozda bi to bio problem za neko naredno ucestvovanje u lutriji, a za drugi slucaj bi mozda bila diskvalifikovana jer fotografija nije kako treba. Sta vi mislite?
Hvala.
Pozdrav.

To se ovde zove "separated" - ako je neko u legalnom braku a ne zivi pod istim krovom.

mikiSA
21.10.2014, 13:22
Current marital status

Unmarried, married, divorced, widowed, or legally separated.
Enter the name, date of birth, gender, city/town of birth, country of birth of your spouse, and a photograph of your spouse meeting
the same technical specifications as your photo.
Failure to list your eligible spouse will result in disqualification of the principal applicant and refusal of all visas in the case at the time of the visa interview.
You must list your spouse even if you plan to be divorced before you apply for a visa.
A spouse who is already a U.S. citizen or a Lawful Permanent Resident will not require or be issued a DV visa, though you will not be penalized if you list them on your entry form. See the Frequently Asked Questions for more
information about family members Po ovome mora biti legally separated. A definicija je : http://en.wikipedia.org/wiki/Legal_separation

kreta
21.10.2014, 20:51
Brzi odgovor iz ambasade: muz se mora uneti, a fotografiju ce sistem prihvatiti ili ne. U svakom slucaju razvod... E sad je nedoumica da li da pokusava ove godine ili odlozi za sledecu... Kako biti mudar...

johnywalker
21.10.2014, 22:50
jednostavno - ja da sam na njenom mjestu bi uradio sljedeće: prijavim sebe i navedem muža i stavim neku sliku koju imam od njega u odgovarajućem formatu. Ako me diskvalifikuju Bože moj, ako ne i prođem još bolje. Ne gubiš ništa ako ove godine učestvuješ, najgore što se može desiti je da te ne izvuku ili da te diskvalifikuju zbog slike. Pa onda ili preskočiti ovu godinu ili biti EVENTUALNO diskvalifikovan zbog slike isto ti je.