PDA

View Full Version : zenidba pre intervjua


kolja
24.05.2008, 21:25
pozdrav svima na forumu !!!mozda ste vec obradili negde ovu temu (tek sam se prijavio pa nisam bas pregledao sve ) -a to je zenidba posle dobijanja prvog pisma ;ja i moja verenica smo planirali vec svadbu (tacno nedelju dana pre nego sto je njoj stiglo pismo !!) ona inace ima jako nizak broj (niski trocifreni) tako da sigurno idemo jedino nam je sad malo frka oko toga sto sad tek treba da kazemo sudbonosno "da" ;da li neko zna kakva je procedura i kakav ce biti intervju u ambasadi (bojim se da se neko ne zakaci za to sto nismo vec bili u braku pre podnosenja prijave) hvala puno na svim odgovorima !!!

srdjevic
25.05.2008, 03:54
Pošto (nažalost) još nismo stigli da isečemo komentare sa bloga od kog je forum nastao, i dalje se ubedljivo najviše informacija nalazi u jednoj temi (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1) sa jaaaaako puno poruka. :(

Mi ćemo to vremenom poseći i staviti u FAQ da ljudi mogu da nađu, a do tada ćeš na žalost morati da češljaš tu temu da bi bio siguran.

Koliko se ja sećam, ako nisi vratio papire, a venčao si se, onda samo popunjavaš i za nju. Ako ćete se venčati posle vraćanja formulara, onda ćeš tada morati da im pošalješ "update" u kome je kopija bar-koda, papir sa tvojim brojem i opisom šta im šalješ i zašto, popunjed drugi formular za nju i overeni prevod na engleski izvoda iz knjige venčanih. Al' nemoj da me držiš za reč! Nažalost, najbolji savet ti je da odvojiš 2-3h i pročitaš tu temu (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1)...
Ako slučajno ni tamo ne nađeš, šutni im email. ;)

srdjevic
25.05.2008, 08:31
Tek sad vidim da si ovo postavio u forum za drugu kovertu, a pominješ prvu... Javi ako je ipak druga, da znam da li da je vrćem. ;)

kolja
29.05.2008, 17:58
hvala puno -nisam bas pazljivo pragledao sajt pre registracije -predpostavljao sam da je to neko vec obradio ali sam ipak postovao pitanje ;pozdrav i puno srece svima

xeg
29.05.2008, 19:31
Potpuno ista situacija i kog nas.
Verenica dobila prvu kovertu, nismo hteli da zbrzgamo vencanje pre vracanja koverte ali je to ono sto nas ceka. Nas plan je da se vencamo za neki mesec a onda ili da zovemo/email-ujemo KCC ili da konsultujemo nasu ambasadu.
Ono sto morate da ponesete na intervju su neki dokazi da ste zajedno vec neko vreme (neku godinu), mi imamo slike tipa letovanja, Nove Godine u inostranstvu sto potkrepljuju i isti pecati u pasosima.
Bilo bi fino da "ostanemo u kontaktu" i da razmenimo nova saznanja i slicno.
Imas ovde (http://boards.immigration.com/forumdisplay.php?f=38) slicne situacije (i sve ostalo vezano za GC) iz celog sveta.

kolja
29.05.2008, 21:16
puno hvala na linku ;mi smo inace zakazali vencanje tacno nedelju dana pre nego sto je stiglo prvo pismo !isto nismo hteli da pozurujemo stvari ;bicemo u vezi naravno -mozda cemo se i sresti u ambasadi :);nemojte mnogo da se brinete za intervju -to je cista formalnost (bar ovde u Srbiji ma sta mediji pisali o US nema nekih zackoljica koje ce vaditi specijalno za drzavljane Srbije ) ;pozdrav i hvala jos jedanput

srdjevic
30.05.2008, 02:18
Imigracione vize su posebna vrsta vize, i tu nema začkoljica što si Srbenda. :D

To ide po ustaljenom protokolu... ;)

duskica
07.07.2009, 23:49
Evo da napisem jos nesto sto je provereno,a nekome moze da olaksa.Naime,nakon skorasnjeg vencanja pozvali smo ambasadu u Beogradu i pitali sta dalje(do sada vracena prva koverta u kojoj sam ja kao nosilac u statusu 'single'),i rekose da jos nisu obavesteni o dobitnicima za ovu god,ali da u Kentaki posaljemo medjunarodni izvod iz knjige vencanih i kratko pismo u kome objasnjavamo novonastalu situaciju.Moj suprug pozove direktno Kentaki i oni ponove pricu,ali dodaju da on treba popuniti DS 230 obrazac i poslati sliku,a ja iako sam promenila prezime,to samo treba da navedem u popratnom pismu.Znaci,mi nista ne nosimo u ambasadu u Beogradu,vec saljemo medjunarodni izvod(uzima se u opstini)iz knjige vencanih,DS230 obrazac za supruga,njegova slika i pismo sa kratkim objasnjenjem sa mojim brojem i podacima kao za email.

Isabelle
02.05.2011, 18:44
Pa ja mislim da intervju pocinju od oktobra ove godine, nece prije, ili se varam?:blink:

Molila bih za misljenje, da li je kasno za update statusa sa single na married, krajem juna, da ih obavijestim krajem juna da sam se udala...??? Mislim da ne bi trebalo biti ali opet....zabrinuta sam malo za to...

NadjaM
02.05.2011, 19:13
Pa ja mislim da intervju pocinju od oktobra ove godine, nece prije, ili se varam?:blink:

Molila bih za misljenje, da li je kasno za update statusa sa single na married, krajem juna, da ih obavijestim krajem juna da sam se udala...??? Mislim da ne bi trebalo biti ali opet....zabrinuta sam malo za to...

Ne znam zasto cekate kraj juna za vencanje.
Ako je zbog svadbe,pravite vi svadbu krajem juna,a u opstini se vencajte sto pre da imate crno na belo:;D:,a lako cete za slavlje:harmonik:

Ako je neki drugi razlog,onda je najbolje da se raspitas u ambasadi sto pre.Oni ce ti reci sta je ispravno i najbolje.

Puno srece:grin:

Bockyman
02.05.2011, 19:18
pa ja mislim da intervju pocinju od oktobra ove godine, nece prije, ili se varam?:blink:

Molila bih za misljenje, da li je kasno za update statusa sa single na married, krajem juna, da ih obavijestim krajem juna da sam se udala...??? Mislim da ne bi trebalo biti ali opet....zabrinuta sam malo za to...

неко је на форуму писао да је прву коверту добио маја 2010. (генерација 2011.) а да им је послао формуларе јануара 2011!!!
и добио другу коверту ваљда сада скоро, априла месеца...

по тој причи, не би било касно да крајем јуна пошаљеш своје формуларе са новим статусом, али што неко већ рече, можете одмах да се венчате, а весеље правите крајем јуна....:;d:

Isabelle
02.05.2011, 19:20
Ne znam zasto cekate kraj juna za vencanje.
Ako je zbog svadbe,pravite vi svadbu krajem juna,a u opstini se vencajte sto pre da imate crno na belo:;D:,a lako cete za slavlje:harmonik:

Ako je neki drugi razlog,onda je najbolje da se raspitas u ambasadi sto pre.Oni ce ti reci sta je ispravno i najbolje.

Puno srece:grin:
Razlog je sto moj decko trenutno nije tu, i dolazi tek pocetkom juna, a ne mogu bez njega zakazati..u tome je problem, da je ovdje sutra bismo se uzeli...Ali ovako najranije mozemo u junu...To ce biti 3 mjeseca prije intervjua..

NadjaM
02.05.2011, 19:37
Razlog je sto moj decko trenutno nije tu, i dolazi tek pocetkom juna, a ne mogu bez njega zakazati..u tome je problem, da je ovdje sutra bismo se uzeli...Ali ovako najranije mozemo u junu...To ce biti 3 mjeseca prije intervjua..

Pa ne ostaje ti drugo nego da kontaktiras ambasadu i raspitas se kod najmerodavnijih.

A vencati se mozete cim on dodje,verovetno radnim danima nije neka navala,pa se moze zakazati i par dana ranije,a kod nas radi i ono mito-korupcija,veze i kanapi pa organizuj nesto na tu foru
:;D:

Isabelle
02.05.2011, 19:46
Pa ne ostaje ti drugo nego da kontaktiras ambasadu i raspitas se kod najmerodavnijih.

A vencati se mozete cim on dodje,verovetno radnim danima nije neka navala,pa se moze zakazati i par dana ranije,a kod nas radi i ono mito-korupcija,veze i kanapi pa organizuj nesto na tu foru
:;D:

Pa potrudicemo se da dobijem termin u roku nekoliko dana, u tom slucaju ide im obavijest ni mjesec dana nakon sto su dobili prvu kovertu, mislim da je to sasvim solidno, na vrijeme..

Isabelle
03.05.2011, 10:50
Zna li neko da li je moguce dobiti termin za vjencanje u opstini prije zakonskog roka od 30 dana...Nama je zurba, dragi nije tu, a kad dodje moze doci samo zbog toga...Da li postoje neki izuzeci...

jedan.od.nas
03.05.2011, 11:16
Zna li neko da li je moguce dobiti termin za vjencanje u opstini prije zakonskog roka od 30 dana...Nama je zurba, dragi nije tu, a kad dodje moze doci samo zbog toga...Da li postoje neki izuzeci...

Naravno da, Da ;-) Otiđi kod matičara, ponesi čokoladu, budi fina (ma kakvi da su oni prema tebi) i pitaj. Ako ne može, predloži da ti eto kao samo rezervišeš termin, a dečko čim stigne doći ćete da potvrdite, objasni i realne razloge isl. Zatim ih počasti;-P Čokolada je najkoruptivniji proizvod od kad je svijeta ;-) Šta sam sve sredio na osmeh i čokoladu ehhhhhhh

Mladozenja
03.05.2011, 20:25
Izvucen sam ove godine posle mnogo pokusaja......

ali sada tek krecu male muke....

Zeleo bih da pomognem drugarici da i ona dobije zelenu kartu i podje samnom. Naravno jedini nacin je da se vencamo......

Interesuju me sta vi mislite o tome? Kakvi su rizici? Da li to raditi ili ne?

Isabelle
03.05.2011, 20:30
Ja licno se ne bih igrala sa tim, u zelji da pomognes mozes napraviti veci problem, ako vas otkriju ide zabrana ulaska..itd...To je samo moje licno misljenje..

Score
03.05.2011, 20:31
Izvucen sam ove godine posle mnogo pokusaja......

ali sada tek krecu male muke....

Zeleo bih da pomognem drugarici da i ona dobije zelenu kartu i podje samnom. Naravno jedini nacin je da se vencamo......

Interesuju me sta vi mislite o tome? Kakvi su rizici? Da li to raditi ili ne?

Rizici ce biti jedino u vasim personalnim odnosima, ziveti odredjeno duze vreme sa osobom u "pogresnom" statusu u tvom zivotu. Pa onda obavezno dolazi "razvod".... komplikovano i neprijatno...komplikovano vise nego sto mislis....jednom daaaavno prosao kroz to, nije mi se svidelo nimalo!

Isabelle
03.05.2011, 20:34
..jednom daaaavno prosao kroz to, nije mi se svidelo nimalo!

Ma hajde......:woohoo::woohoo::woohoo::woohoo:....... ..........................

Bockyman
03.05.2011, 20:45
Izvucen sam ove godine posle mnogo pokusaja......

ali sada tek krecu male muke....

Zeleo bih da pomognem drugarici da i ona dobije zelenu kartu i podje samnom. Naravno jedini nacin je da se vencamo......

Interesuju me sta vi mislite o tome? Kakvi su rizici? Da li to raditi ili ne?

Учини то - што безболније!!!! :grin::==D::grin::naughty:

milos
03.05.2011, 21:05
Ako mozete da se dogovorite oko svega zasto da ne, rizik uvek postoji to da znas!

LoLa Galland
28.10.2012, 23:36
oprostite, nova sam na ovome forumu,
zanima me ako jedan bude izvucen za kartu, sto time tocno dobiva njegov partner? da li dobiva isto sto i ovaj koji je izvucen ili postoje neke restrikcije?

oki9
29.10.2012, 00:57
lola
jesi li procitala ovu temu od pocetka ili neku drugu temu na forumu...mozda eventualno ukucas u pretragu kljucne reci pa procitas to sto te zanima?
Evidentno da te mrzi ili nemas vremena, pa ajde da ti odgovorim..

partner (nevencani - decko, devojka, verenik, verenica, imaginary friend etc) ne dobija nista, ako tebe izvuku. A kada tebe izvuku, pa ti zelis da povedes i njega/nju onda se lepo vencate a ti javis u kentaki konzularni centar promenu svog bracnog statusa i oni to pribeleze i dodaju njegova/njena dokumenta koja im ti posaljes...ili javis u ambasadu da dovodis i njega/nju na intervju i takođe posalješ dokumenta naknadno (a pre samog intervjua)

ako pod partnerom smatrs supruga/suprugu, nju/njega si vec trebao da uvrstis na svoju prijavu, pa bi samim tim od samog starta bio/bila uvrsteni u proces, no ..nikad nije kasno.

kako god, i ko god ti bio partner u momentu izvlacenja...imaćeš barem godinu dana da smisliš da li ćeš se venčavati i šta ćeš raditi...
do tada, predlazem da prelistas malo forum...čisto radi reda..
pozdrav i srećno na izvlačenju

LoLa Galland
29.10.2012, 10:48
lola
jesi li procitala ovu temu od pocetka ili neku drugu temu na forumu...mozda eventualno ukucas u pretragu kljucne reci pa procitas to sto te zanima?
Evidentno da te mrzi ili nemas vremena, pa ajde da ti odgovorim..

partner (nevencani - decko, devojka, verenik, verenica, imaginary friend etc) ne dobija nista, ako tebe izvuku. A kada tebe izvuku, pa ti zelis da povedes i njega/nju onda se lepo vencate a ti javis u kentaki konzularni centar promenu svog bracnog statusa i oni to pribeleze i dodaju njegova/njena dokumenta koja im ti posaljes...ili javis u ambasadu da dovodis i njega/nju na intervju i takođe posalješ dokumenta naknadno (a pre samog intervjua)

ako pod partnerom smatrs supruga/suprugu, nju/njega si vec trebao da uvrstis na svoju prijavu, pa bi samim tim od samog starta bio/bila uvrsteni u proces, no ..nikad nije kasno.

kako god, i ko god ti bio partner u momentu izvlacenja...imaćeš barem godinu dana da smisliš da li ćeš se venčavati i šta ćeš raditi...
do tada, predlazem da prelistas malo forum...čisto radi reda..
pozdrav i srećno na izvlačenju

nisam pisala cisto jer sam lijena traziti, trazila sam, ali vidis tvoj odgovor je opsiran no nije mi rekao nista :(
sve je meni jasno da se to javlja ambasadi, i koji su koraci.. ali sta suprug time dobiva??
jednaka prava, radnu dozvolu? ili restrikcije, u smislu smije tamo boraviti?
svi pisu da se moze, da se samo lijepo javi, ali nigdje nisam naisla na odgovor..

oki9
29.10.2012, 11:03
Dobija isti tretman kao i ti, tj izvuceni. Dobija zelenu kartukao i ti. I tvoja deca (mladja od 21 god) dobijaju zelenu kartu kao i ti...cela porodica dobija zelenu kartu ...
nema restrikcija, jer ti ne apliciras za vizu tj radnu vizu vec za ISELJENICKU ZELENU KARTU...
:wtf: ... :blink:

LoLa Galland
29.10.2012, 11:31
hvala, jer ja sam dobila drugacije informacije, da smije legalno zivjeti, ali ne i raditi barem iducih 3-4 godina..

oki9
29.10.2012, 12:20
Ne, pogresna informacija, potpuno isti tretman ima i dobija zelenu kartu, apsolutno sme da radi i boravi legalno tamo, kao iseljenik tj kao i ti uostalom.
nemate drzavljanstvo - pravo na to sticete nakon 5 godina, cini mi se, tj aplicirate za drzavljanstvo i onda polazete zakletvu i blabla, kako vec dalje ide.
ovo govorim jer za poslove kao sto su vojska, policija, drzavna administracija i sl iziskuju posedovanje drzavljanstva. Jedino ako nisu mislili na to kad su ti rekli o tih 3 - 4 godine.. ne znam.
uglavnom, sa zelenom kartom mozete normalno boraviti i raditi u USA, i mozete odsustvovati iz USA maksimalno 6 meseci godisnje ako se ne varam, ali to su vec sad finese koje mozes proveriti u ambasadi ili kako vec..
pozdrav i srećno

curlika
29.10.2012, 20:26
oprostite, nova sam na ovome forumu,
zanima me ako jedan bude izvucen za kartu, sto time tocno dobiva njegov partner? da li dobiva isto sto i ovaj koji je izvucen ili postoje neke restrikcije?

Lola, bez ljutnje, ali mada si nova na forumu, osnovno je da znas da ne mozes ista pitanja postavljati u razlicite postove. Odgovorio sam ti i dao link sta da procitas na drugom postu ali ajde malo se i sama potrudi. Pogotovo ne zapitkuj iste stvari na vise mesta jer svakako svi sve citamo pa cemo procitati sta si pitala. Ne moras dati vise "oglasa" da bi bila primecena. Kapisko?

LoLa Galland
30.10.2012, 21:30
razumijem, u svakom slucaju puno hvala na odgovorima..