PDA

View Full Version : Useljenička viza preko užeg člana porodice


miodrag1976
16.05.2010, 22:18
Tek sam se registrovao i vidim da zaista ima zanimljivih tema.
Mene interesuje procedura oko apliciranja za useljeničku vizu preko užeg člana prodice u mom slučaju sestre.Naime moja sestra ima američko državljanstvo i ona bi aplicirala za mene ali me interesuje:

-Da li je moguće otići turistički i u USA aplicirati za vizu dok sam tamo i ukoliko može kakva prava imam dok traje proces(posao,socijalno,škola za djecu i sl)?
-Da li moja porodica ima pravo odlaska ukoliko ja dobijem vizu?
-Koliko traje proces dobijanja vize?
Hvala!

Nikolica014
16.05.2010, 22:23
Dobrodosao! Pogledaj temu "Odobrena iseljenicka viza posle 5 godina", tamo se ljudi bave koliko mi se cini istom tematikom(samo sto je umesto sestre u pitanju otac). Tako ces najbrze doci do pocetnih informacija, dok se vec ne javi neko sa slicnim iskustvom. Pozdrav

Smith6000
17.05.2010, 10:10
brat/sestra američkog državljanina se čeka dugooo, na red su došli zahtevi podneti u maju 2000 godine.

FAMILY-SPONSORED PREFERENCES

First: Unmarried Sons and Daughters of Citizens: 23,400 plus any numbers not required for fourth preference.

Second: Spouses and Children, and Unmarried Sons and Daughters of Permanent
Residents: 114,200, plus the number (if any) by which the worldwide family preference level exceeds 226,000, and any unused first preference numbers:

A. Spouses and Children: 77% of the overall second preference limitation,
of which 75% are exempt from the per-country limit;

B. Unmarried Sons and Daughters (21 years of age or older): 23% of the overall second preference limitation.

Third: Married Sons and Daughters of Citizens: 23,400, plus any numbers not required by first and second preferences.

Fourth: Brothers and Sisters of Adult Citizens: 65,000, plus any numbers not required by first three preferences.

moj savet: prijavljuj se na lutriju :D

AmADin_gospo
09.06.2010, 23:07
Poštovani, pročitao sam temu "Odobrena iseljenicka viza posle 5 godina" ali na njoj nisam našao na baš konkretne informacije, naime

imam 28 godina a moj otac je postao US državljanin u aprilu prošle godine putem ženidbe za amerikanku (prije par godina) a u novembru prošle godine mi je predao zahtjev imigracijskom za mene, tj. za spajanje porodica. potpadam pod prvu kategodiju, nisam oženjen niti imam djece. pregledom raznih linkova i tablekla, nemogu da skontam baš, u kojoj sam "fazi" pregleda. njemu je rečeno da procedura traje od 3 mjeseca do 3 godine i da se nemože ništa ubrzati nego da čekam a po ovome što sam dosada skontao je da broj viza za prvu kategodiju nije ograničen, nego se jednostavno treba čekadi da dođeš na red.. ima li se gdje provjeriti okvirno koji se zahtjevi obrađuju tj. od kojeg do kojeg perioda predavanja zahtjeva su sad u fazi. također, što se tiče predavanja dokumenata i ostalog, dali je ista procedura kao i za dobitnike na zelenoj lutriji ili ima kakav krači i jednostavniji postupak.

Hvala

Zana
09.06.2010, 23:29
Pozdrav.

Na zalost, pogresno si razumeo: ne spadas u kategoriju IR-2 koja nema godisnji limit (jer si stariji od 21), vec u kategoriju F1 sa godisnjim limitom od 23,400. Trenutno se obradjuju zahtevi iz Novembra 2004.

Srecno.

AmADin_gospo
10.06.2010, 08:24
drugu kategoriju s ograničenjem??... aaauuuu... što bi rekao naš narod... popušio sam ga onda, negine mi 2-3 godine čekanja

nego, vidim da su brojevi viza ograničeni po zemljama, jeli se ti zahtjevi generalno obrađuju iz 2004te godine, ili se to radi za svaku državu pojedinačno? tj. vidim da imaju kvoe za svaku državu, pa možda sam sretan da nema puno zahtjeva iz BiH.
i šta je s procedurama i papirologijom, jeli ista ko za dobitnike zelene lutrije?

Maida
15.10.2010, 16:16
Pozdrav svima,Ja sam americki drzavljanin i rado bi dovela brata ovamo ali traje predugo...Najbrzi nacin je vjencanje...

Aleksandaraca
15.10.2010, 20:26
drugu kategoriju s ograničenjem??... aaauuuu... što bi rekao naš narod... popušio sam ga onda, negine mi 2-3 godine čekanja

nego, vidim da su brojevi viza ograničeni po zemljama, jeli se ti zahtjevi generalno obrađuju iz 2004te godine, ili se to radi za svaku državu pojedinačno? tj. vidim da imaju kvoe za svaku državu, pa možda sam sretan da nema puno zahtjeva iz BiH.
i šta je s procedurama i papirologijom, jeli ista ko za dobitnike zelene lutrije?
Na zalost cekaces i malo vise!!!Meni je keva u USA i predala je za mene u aprilu 2006 i jos nisam otisao trebalo bi uskoro!!!i ne radi se sad 2004 za f1 vizu nego 2006 februar!!!!!!!
Priority Dates - October 2010
F1 son/daughter over 21 of US citizen 15 FEB 06
F2A spouse or child of Legal Permanent Resident 01APR10
F2B son/daughter over 21 of Legal Permanent Resident 01APR05
F3 married son/daughter of US citizen 01MAY02
F4 brother /sister of US citizen 01DEC01
E1/E2 employment first/second preference CURRENT
E3 employment third preference 08JAN05

milimelo
16.10.2010, 22:26
Pozdrav svima,Ja sam americki drzavljanin i rado bi dovela brata ovamo ali traje predugo...Najbrzi nacin je vjencanje...

Osoba moze imati vise od jedne imigracione peticije u sistemu bez problema.

Za F4 kategoriju trenutno cekanje je skoro 9 godina, prati visa bulletin pa ces vidjeti kako se pomjera.

tinkulina
07.07.2011, 13:46
da li neko moze da pomogne...moj momak (imamo dete od godinu dana) treba da dobije za neka dva meseca zelenu kartu na 10 godina...e,sad zna li neko koja je procdura i koliko se ceka da mozemo da idemo i beba i ja...naravno znamo da treba da prijavi bebu i da se vencamo i sve to nosimo u ambasadu...e,sad zna li neko koja je to viza,koliko se ceka...itd...hvala unapred...bas mi znaci

ZeljkoUSA
07.07.2011, 14:22
da li neko moze da pomogne...moj momak (imamo dete od godinu dana) treba da dobije za neka dva meseca zelenu kartu na 10 godina...e,sad zna li neko koja je procdura i koliko se ceka da mozemo da idemo i beba i ja...naravno znamo da treba da prijavi bebu i da se vencamo i sve to nosimo u ambasadu...e,sad zna li neko koja je to viza,koliko se ceka...itd...hvala unapred...bas mi znaci

Mislim da imas na forumu odgovor na tvoje pitanje, nisam detaljno citao jer me nije interesovalo nesto tog tipa.

Savetujem ti da, ukoliko ne nadjes odgovor, postavis pitanje na nekoj temi i budes strpljiva sa odgovorima. Ako nema odgovora nakon par dana ok je da postavis opet isto pitanje. Ne moras da ga postavljas na 3-4 teme..., u roku od par minuta...

Srecno sa vasim slucajem!!! :==D:

johnny_nyc
07.07.2011, 15:31
da li neko moze da pomogne...moj momak (imamo dete) treba da dobije za neka dva meseca zelenu kartu na 10 godina...e,sad zna li neko koja je procdura i koliko se ceka da mozemo da idemo i beba i ja...naravno znamo da treba da prijavi bebu i da se vencamo i sve to nosimo u ambasadu...e,sad zna li neko koja je to viza,koliko se ceka...itd...hvala unapred...bas mi znaci :0

e sada ako griješim neka me netko od članova ispravi.

1. zelena karta nema rok trajanja tako da ne znam dali misliš na zeleni karton ili na vizu kada govoriš o dobivanju na rok od deset godina

2. ako je zeleni karton u pitanju, obaviti vjenčanje i svakako ćete dobiti i ti i dijete preko njega

3. ako je viza, nema druge nego na ambasadu i proći istu proceduru kao i on

Positive Vibe
07.07.2011, 19:49
da li neko moze da pomogne...moj momak (imamo dete od godinu dana) treba da dobije za neka dva meseca zelenu kartu na 10 godina...e,sad zna li neko koja je procdura i koliko se ceka da mozemo da idemo i beba i ja...naravno znamo da treba da prijavi bebu i da se vencamo i sve to nosimo u ambasadu...e,sad zna li neko koja je to viza,koliko se ceka...itd...hvala unapred...bas mi znaci

Cekaj, koliko sam shavatio on tu vizu jos uvek nije ni dobio.
Ok, verovatno se radi o B vizi (ili poslovnoj B1 ili turistickoj B2) na 10 godina.
Onda obavite lepo sve te formalnosti pre nego sto on uopste zatrazi vizu, pa biste mozda mogli i zajedno u ambasadu ili nesto slicno.
Svakako bi bilo bolje da je rec o poslovnoj vizi, ali ako ispunjavate uslove, verovatno cete dobiti svi zajedno turisticku na 10 godina.
Samo u tom slucaju morate priloziti dokaze sluzbeniku u ambasadi da zelite USA da posetite turisticki i da imate cvrste veze sa Srbijom zbog povratka.
Ako sve bude islo kako treba, viza se dobija za 1 dan.
Srecno, u svakom slucaju!

ZeljkoUSA
07.07.2011, 20:06
e sada ako griješim neka me netko od članova ispravi.

1. zelena karta nema rok trajanja tako da ne znam dali misliš na zeleni karton ili na vizu kada govoriš o dobivanju na rok od deset godina

2. ako je zeleni karton u pitanju, obaviti vjenčanje i svakako ćete dobiti i ti i dijete preko njega

Samo mala korekcija:

1. Zelena karta (preko lutrije, za drugu ne znam) se dobija na 10 god. Moze se produziti ili konkurisati za pasos (naturalizacija) nakon 5 god. ako se ispunjavaju odredjeni uslovi.

2. Ovo je samo u slucaju ako papiri nisu vec podneti, ako je otac sam podneo, a oni hoce naknadno onda ne gine par godina cekanja.

Taji
08.07.2011, 00:35
Ako se radi o zelenoj karti, onda on po dolasku ovamo u USA moze da preda papire za iseljenicku vizu za clanove svoje porodice (zena, djeca)....cekanje na spajanje je negdje oko 5 godina jer on dolaskom tek postaje Permanent Resident. Za drzavljane USA koji predaju iste te papire, spajanje je malo krace, 3-4 godine.

O svemu ovome se moze procitati ovdje:

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=be1ea6c515083210VgnVCM100000082ca60aRCR D&vgnextchannel=be1ea6c515083210VgnVCM100000082ca60a RCRD


Srecno!

Taji
08.07.2011, 00:46
Pozdrav svima,Ja sam americki drzavljanin i rado bi dovela brata ovamo ali traje predugo...Najbrzi nacin je vjencanje...

Tacno, ali i to zna da potraje...moja prijateljica se vjencala sa amerom u decembru 2009 godine, papiri za vizu predani odmah poslije vjencanja, a stiiga je u USA tek februara ove godine....cuo jedno koliko im treba vremena da "obrade" papire...

U svakom slucaju, treba se debelo naoruzati strpljenjem..

johnny_nyc
08.07.2011, 08:03
Samo mala korekcija:

1. Zelena karta (preko lutrije, za drugu ne znam) se dobija na 10 god. Moze se produziti ili konkurisati za pasos (naturalizacija) nakon 5 god. ako se ispunjavaju odredjeni uslovi.

2. Ovo je samo u slucaju ako papiri nisu vec podneti, ako je otac sam podneo, a oni hoce naknadno onda ne gine par godina cekanja.

1. Željko a šta se događa nakon 10 god? mislio sam da je zeleni karton doživotno pravo da živiš i radiš u USA i da ti ga ne mogu oduzeti (osim ako se ne baviš nezakonitim radnjama i ako vide da ga koristis samo turistički ).

2. Kada su žena i maloljetno dijete u pitanju mislim da bi to trebalo ići malo brže, mama ga je dobila preko sestre u roku godine dana.

ZeljkoUSA
08.07.2011, 10:13
1. Željko a šta se događa nakon 10 god? mislio sam da je zeleni karton doživotno pravo da živiš i radiš u USA i da ti ga ne mogu oduzeti (osim ako se ne baviš nezakonitim radnjama i ako vide da ga koristis samo turistički ).

Posle 10 god. se produzi opet (ne znam na koliko). Jednostavno mozda neko ne zeli drzavljanstvo, a svakako legalno zivi i radi - odnosno ima status Permanent Residence.
Sto se tice kriminalnih radnji treba videti da li uzeti pasos pa biti u zatvoru kao Citizen ili da ti oduzmu status PR pa na balkan - u zatvor :;D:

tinkulina
14.07.2011, 17:37
prvo da se izvinim sto sam postavila pitanje tri puta..nisam znala na koju temu...
drugo...
bio je ozenjen tamo i imao zeleni karton na dve godine,sada je sve predao i ceka zeleni karton na 10 godina...nakon toga ili pre aplicira za drzavljanstvo....znam da procedura traje dugo ali me zanima zna li neko da li mi (i ako ja budem vencana i beba prijavljena na njega ) mozemo dobiti vizu da idemo sa njim ,pa da na papire cekamo odande sa njim? joj valjda ste me razumeli?

tinkulina
14.07.2011, 17:44
Cekaj, koliko sam shavatio on tu vizu jos uvek nije ni dobio.
Ok, verovatno se radi o B vizi (ili poslovnoj B1 ili turistickoj B2) na 10 godina.
Onda obavite lepo sve te formalnosti pre nego sto on uopste zatrazi vizu, pa biste mozda mogli i zajedno u ambasadu ili nesto slicno.
Svakako bi bilo bolje da je rec o poslovnoj vizi, ali ako ispunjavate uslove, verovatno cete dobiti svi zajedno turisticku na 10 godina.
Samo u tom slucaju morate priloziti dokaze sluzbeniku u ambasadi da zelite USA da posetite turisticki i da imate cvrste veze sa Srbijom zbog povratka.
Ako sve bude islo kako treba, viza se dobija za 1 dan.
Srecno, u svakom slucaju!

nismo se razumeli..on ima zeleni karton na dve godine,podneo je sada za zelenu kartu na 10 godina jer mu ova istice krajem jula...bio je tamo ozenjen i tako je dobio tu famoznu zelenu kartu...advokat je rekao da nas moze da odvede tek kad dobiej tu na 10 godina...zato pitam...kad se mi vencamo da li mozemo mi na neku vizu da odemo tamo,pa da odande ravimo i cekamo na papire?

Zana
14.07.2011, 18:01
nismo se razumeli..on ima zeleni karton na dve godine,podneo je sada za zelenu kartu na 10 godina jer mu ova istice krajem jula...bio je tamo ozenjen i tako je dobio tu famoznu zelenu kartu...advokat je rekao da nas moze da odvede tek kad dobiej tu na 10 godina...zato pitam...kad se mi vencamo da li mozemo mi na neku vizu da odemo tamo,pa da odande ravimo i cekamo na papire?

Osoba koja je Zelenu Kartu dobila putem braka, nema pravo da putem braka sponzorise Zelenu Kartu novog bracnog druga u postojecem statusu. Takodje obratite paznju sta radite ako je dete rodjeno za vreme vazeceg braka u Americi. Pretpostavljam da mozete da dobijete drugu vrstu vize, peticiju za Zelenu Kartu vam niko nece braniti da podnesete ali bice odbijena.

Positive Vibe
15.07.2011, 03:21
nismo se razumeli..on ima zeleni karton na dve godine,podneo je sada za zelenu kartu na 10 godina jer mu ova istice krajem jula...bio je tamo ozenjen i tako je dobio tu famoznu zelenu kartu...advokat je rekao da nas moze da odvede tek kad dobiej tu na 10 godina...zato pitam...kad se mi vencamo da li mozemo mi na neku vizu da odemo tamo,pa da odande ravimo i cekamo na papire?

Da, sada vidim.
Izvinjavam se pogresno sam razumeo.
Mislim da je to prilicno komplikovana situacija.
Mozda bi bilo najbolje da aplicirate za neku drugu vizu.
Postoje i druge opcije.
Trebalo bi da se posavetujete sa tim advokatom, on je definitivno najbolje upucen u tu problematiku.
Zaista malo znam o toj problematici.

tinkulina
15.07.2011, 17:44
Osoba koja je Zelenu Kartu dobila putem braka, nema pravo da putem braka sponzorise Zelenu Kartu novog bracnog druga u postojecem statusu. Takodje obratite paznju sta radite ako je dete rodjeno za vreme vazeceg braka u Americi. Pretpostavljam da mozete da dobijete drugu vrstu vize, peticiju za Zelenu Kartu vam niko nece braniti da podnesete ali bice odbijena.
auuu...za to nisam znala..izgleda da cemo mi kud koji mili moji...sve mi lici...

Zana
16.07.2011, 01:16
auuu...za to nisam znala..izgleda da cemo mi kud koji mili moji...sve mi lici...

Mozda i ne - procitaj pod " Who May Not File" na instrukcijama za I-130 (http://www.uscis.gov/files/form/i-130instr.pdf), druga strana, stavka pet. Postoji mogucnost da on saceka 5 godina od dobijanja Zelene Karte ali mora da se dokaze da mu je brak prethodni bio validan a ne zbog papira (zato sam ti rekla da je problem ako vam je dete rodjeno za vreme njegovog braka u USA). Tih 5 godina je taman dovoljno da uzme drzavljanstvo (na osnovu duzine boravka a ne na osnovu braka ako planira da za vas podnosi peticiju). Vas dvoje najbolje znate koji je vas scenario od ponudjenih u ovim instrukcijama, nadam se da je od neke pomoci.

Marija R
17.02.2012, 00:57
Pozdrav svima,

imam jedno pitanje, vezano za dobijanje green card preko brata, posto sam sada na samom pocetku trenutno dokazujemo srodstvo, tj. poslala sam mu internacionalni izvod iz maticne knjige rodjenih, medjutim to im nije validno, odnosno nije im dobar dokument jer nema "registration date"?

da li je neko jos imao susret sa ovom vrstom problema? Koliko sam ja ukapirala to je datum same registracije rodjenog deteta sto na nasim izvodima ne postoji. Ima li neko ideju sta da radim?

Hvala unapred

Zana
06.02.2013, 00:10
Odgovor coveku koji je poslao pitanje na private, a pri tom zablokirao opciju da dobija privatne poruke (ili je mozda samo zablokirao mene, to sad ne znam :grin:):

Austrijski drzavljani mogu turisticki boraviti u USA do tri meseca bez vize, uz obavezno prijavljivanje i trazenje dozvole 72 sata pre ulaska u USA - to se radi elektronski. Za to znam, jer su mi brojni clanovi familije austrijski drzavljani. To nema veze sa poslom i zivotom ovde, to vazi za turisticke posete. Za sve ostalo pravila su ista za sve. Kao nosilac Zelene karte mozes da pravis peticiju za zenu bez obzira ciji je drzavljanin ali to bas nije uspesna varijanta. Pre ces postati drzavljanin nego sto ce ona dobiti useljenicku vizu jer ti kao nosilac Zelene karte i nemas neka imigraciona prava (da pravis drugima useljenicke vize). Takodje, kad postanes drzavljanin sve je isto kako im pise na sajtu. Dakle, to sto je ona iz Austrije ne menja stvari nikako u odnosu na ono sto je zvanicno objasnjeno.

Zana

cukoni
06.02.2013, 02:02
Pozdrav svima,Ja sam americki drzavljanin i rado bi dovela brata ovamo ali traje predugo...Najbrzi nacin je vjencanje...

jesil udata Maida hehe il si solo:grin:... nadji bratu neku da se uda

minimaxus
06.02.2013, 14:00
A sta je sa onim izbjeglickim nacinom kada je brat, recimo, slao garantno pismo za brata i porodicu? To je bilo jako popularno do prije nekoliko godina, znam puno ljudi koji su se na taj nacin nastanjili u SAD.

Zana
06.02.2013, 17:21
A sta je sa onim izbjeglickim nacinom kada je brat, recimo, slao garantno pismo za brata i porodicu? To je bilo jako popularno do prije nekoliko godina, znam puno ljudi koji su se na taj nacin nastanjili u SAD.

Pa to generalno vazi za svakog, drzavljanin poze da podnese peticiju za brata ili sestru, ali bas dugo traje :no: Mi smo u tom procesu sad (ili bolje da kazem ne-procesu, nista se ne desava).

minimaxus
06.02.2013, 18:53
Pa to generalno vazi za svakog, drzavljanin poze da podnese peticiju za brata ili sestru, ali bas dugo traje :no: Mi smo u tom procesu sad (ili bolje da kazem ne-procesu, nista se ne desava).

Da li to znaci da dalji rodjak moze da pozove daljeg rodjaka (tj. mene :grin:) kao "clana" porodice? Cini mi se da to, prije nekih par godina, nije trajalo duze od godinu/dvije dana?

Zana
06.02.2013, 19:24
Izvini, ali nemam pojma o cemu pricas. Nikad cula za te varijante.

Kad rekoh "to vazi za svakog" gore, mislila sam da covek ne mora da bude izbeglica da bi pravio peticiju za brata, svaki drzavljanin to moze.

minimaxus
06.02.2013, 21:07
Ovako, oni koji su otisli preko izbjeglickog programa "pozivali" su svoje bracu, sestre u SAD. Nisam znao to da svaki drzavljanin moze pisati "peticiju" za brata, sestru kako bi ih "preselio". Moje pitanje generalno se odnosilo na to da li osoba X (americki drzavljanin) moze pisati peticiju (prije su to zvali garantno pismo, koliko sam ja cuo), kojom ce biti omoguceno legalno preseljenje za osobu Y ako nisu u srodstvu, barem ne blizem? Npr. da li moji prijatelji koji su preko izbjeglickog programa postali drzavljani SAD mogu pisati peticiju za mene, iako nismo u blizem srodstvu (sesto koljeno, bubam...)?

landlord
06.02.2013, 21:39
Nisam pratio cijelu diskusiju, takod a cu uletiti kao padobranac.

Bio je program do 2001. cini mi se, gdje su ljudi iz Bosne mogli da isele u USD kao izbjeglice/raseljena lica.

Sada za tebe moze aplicirati samo mama/tata, brat/sestra koji su drzavljani.
Procedura za brata/sestru traje jako dugo (bar 10 godina). Procedura za roditelje, malodobno dijete traje oko godinu dana.

Dakle, ne moze neko ko ti nije bliski rod aplicirati za tebe. Jedina sansa ti je radna viza.

Ivy
07.02.2013, 01:51
landlord je u pravu. Imigrantsku vizu možeš dobiti lutrijom, preko bliske rodbine (uglavnom vjenčanjem) ili preko posla (poslodavac šalje za tebe ili investiraš hrpu novaca u Americi). Postoje još i posebne vize za Iračane i Afganistance ili vjerske radnike.

Više o tome na Visa Types for Immigrants (http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1326.html).

ozenjen
31.07.2013, 18:38
Pozdrav.

Na zalost, pogresno si razumeo: ne spadas u kategoriju IR-2 koja nema godisnji limit (jer si stariji od 21), vec u kategoriju F1 sa godisnjim limitom od 23,400. Trenutno se obradjuju zahtevi iz Novembra 2004.

Srecno.

Zana imam pitanje za tebe! Ozenio sam se za americku drzavljanku i sad ona treba da poce proces spajanje porodice(ja sam joj muz),zanima me koliko cu cekati da dodjem kod nje da mogu zivjeti i raditi u americi????

Molim te ako znas oko toga odgovori mi

HVALA UNAPEIJED

Nermina_e
14.08.2015, 13:07
pozdrav svima. procitala sam da proces spajanja porodice brat/sestra traje 10 pa i vise godina. interesuje me da li je proces isti i kada su u ptanju jednojajcani (identicni) blizanci.

johnywalker
14.08.2015, 13:53
brat/sestra je brat/sestra, bili jednojajcani ili dvojajcani. zakon ne pravi razlike.

Nermina_e
14.08.2015, 14:11
Hvala puno na odgovoru. Samo sam se ponadala da postoje neke privilegije zbog specificne povezanosti jednojajcanih blizanaca, ali eto nazalost nije tako.

pozzzz

FilipVa
14.05.2017, 18:25
Zdravo, ako mi je rodjeni brat nosilac zelene karte, kada bi njenom eventualnom dobitku mogli da se nadaju nasi roditelji i ja kao rodjeni brat?

markoss
14.05.2017, 19:43
Zdravo, ako mi je rodjeni brat nosilac zelene karte, kada bi njenom eventualnom dobitku mogli da se nadaju nasi roditelji i ja kao rodjeni brat?

Za nekih 10 15 godina gore dole. Ispravite me sko gresim, ali kad brat ili sestra, sin ili cerka dobiju pasos, onda tek oni mogu da apliciraju za vas a to traje oko 12 godina

mikiSA
15.05.2017, 02:25
Dok brat ne preda i dobije drzavljanstvo nista od toga nema. Koliko brat ima do drzavljanstva?
Za roditelje je cekanje oko godinu dana od dana predaje aplikacije, za tebe kao brata nazalost ce biti dugo (oko 12-15 godina) ako Trump ne ukine u potpunosti ktegoriju F4-braca i sestre US drzavljana.

Moja mladja sestra je u redu na vizu: predali u avgustu 2010, dobila case number 2012, po visa bulletin doci ce na red nekad za 4 godine mozda? (maloj je 13 bilo kad smo predali, pa ti racunaj, sa oko 24-26 dobije vizu)

FilipVa
15.05.2017, 09:47
Hvala Vam na odgovorima! Brat je tek ove godine izvucen na lutriji :D tako da ja imam da se nacekam pola zivota jos ocigledno...A on bi u teoriji drzavljanstvo trebao dobiti kroz 5 godina od dana ulaska u USA, ukoliko ispuni uslove u smislu trajanja boravka?

mikiSA
15.05.2017, 13:49
Hvala Vam na odgovorima! Brat je tek ove godine izvucen na lutriji :D tako da ja imam da se nacekam pola zivota jos ocigledno...A on bi u teoriji drzavljanstvo trebao dobiti kroz 5 godina od dana ulaska u USA, ukoliko ispuni uslove u smislu trajanja boravka?

Uh, tek sad izvucen, znaci nije jos ni dobio DV vizu? OK, znaci imas nekih 20 godina da cekas. Brat ako se drzi pravila i ostane skoro 5 godina u US (zivi i radi) moze kad napuni 4 godine i 9 mjeseci od dana ulaska u US predati za drzavljanstvo.

Igraj lutriju i ti ( i meni je sestra predala kad i za mladju sestru, ali sam ja dobila na lutriji, pa sam zvanicno povukla aplikaciju kad mi je dosla zelena karta /pare ti ne vracaju, samo da znas).

FilipVa
15.05.2017, 15:10
Uh, tek sad izvucen, znaci nije jos ni dobio DV vizu? OK, znaci imas nekih 20 godina da cekas. Brat ako se drzi pravila i ostane skoro 5 godina u US (zivi i radi) moze kad napuni 4 godine i 9 mjeseci od dana ulaska u US predati za drzavljanstvo.

Igraj lutriju i ti ( i meni je sestra predala kad i za mladju sestru, ali sam ja dobila na lutriji, pa sam zvanicno povukla aplikaciju kad mi je dosla zelena karta /pare ti ne vracaju, samo da znas).

Pa da, znaci najpametnije je da nastavim da igram, za 10-ak godina cu valjda dobiti :D inace je bratu i meni ovo bila prva prijava i on je izvucen...

sanchez
11.02.2018, 00:23
Jel moze samo neko da potvrdi posto nisam siguran da li sam dobro razumeo.

Da li samo drzavljanin US moze da podnese zahte za useljenicku vizu za svog brata/sestru koji se ceka 10 godina ili to moze da uradi i neko ko ima Green Card?

Ako sam dobro razumeo u nekoj teoriji, npr neko ko se sad vencao u Americi za Americkog drzavljanina, mora da ceka da dobije drzavljanstvo, pa tek onda moze da aplicira za brata/sestru i to se ceka 10 godina?

A npr brat iz Amerike aplicira za brata koji je ozenjen, da li onda i njegova supruga dobija papire nakon 10 godina zajedno sa suprugom ili kako bi to islo? :)

mikiSA
11.02.2018, 04:09
Jel moze samo neko da potvrdi posto nisam siguran da li sam dobro razumeo.

Da li samo drzavljanin US moze da podnese zahte za useljenicku vizu za svog brata/sestru koji se ceka 10 godina ili to moze da uradi i neko ko ima Green Card?

Ako sam dobro razumeo u nekoj teoriji, npr neko ko se sad vencao u Americi za Americkog drzavljanina, mora da ceka da dobije drzavljanstvo, pa tek onda moze da aplicira za brata/sestru i to se ceka 10 godina?

A npr brat iz Amerike aplicira za brata koji je ozenjen, da li onda i njegova supruga dobija papire nakon 10 godina zajedno sa suprugom ili kako bi to islo? :)
Samo US drzavljanin moze da aplicira za brata/sestru. Trenutno cekanje: nekih 14 godina. Supruga/djeca dobivaju isto imigrantsku vizu kad i nosilac (brat/sestra) Husband or wife and children of the beneficiaries of F-4 visas also will become eligible for derivative immigration benefits.
I da, u teoriji ako osoba A dodje preko supruznicke vize, i nakon 3 godine postane drzavljanin/ka tek onda moze da preda aplikaciju za brata/sestru.

LPR ne mogu aplicirati za brata/sestru, oca/majku.

sanchez
11.02.2018, 14:01
Hvala na odgovoru, sad mi je jasno :)

Ako mozes jos jedno pitanje, koliko zapravo kosta cela ta procedura, od aplikacije pa do daljih troskova za brata/sestru?

14 godina je stvarno dug proces, ali opet mozda nije lose zapoceti proces pa jednog dana ko zna kakva ce biti situacija.

mikiSA
11.02.2018, 17:10
Kosta koliko je i I-130 aplikacija, $535 trenutno, a onda nakon 13 ili 14 godina ide sljedece: DS 260, medical koji ne znam koliko ce kostati za 14 godina, i onda fee za vizu na dan intervjua (opet sve zavisi koliko ce cijena biti tada). Nakon izdate vize ide fee za green card (*trenutno $220) i to je to.
Znaci prvi izdatak ti je $535 za aplikaciju i da stane *u red. Sretno.

sanchez
11.02.2018, 23:25
Hvala veliko!

Ako je sudjeno, čekanje će trajati kraće :)

Sve najbolje prijatelju! :)

abevanda
23.03.2018, 13:34
Pozdrav

Moje pitanje je sledeće, ćerka hoće da aplicira za mene i za očuha, ima državljanstvo i sve je to ok, međutim, očuh njen (moj muž) i ja smo u braku zvanično od njene 19. godine. Znači nismo u skladu sa propisima, tj ona je imala više od 18 godina kada smo se venčali. Međutim mi smo duže živeli u vanbračnoj vezi, imamo i dvoje dece iz tog braka, koji su rođeni pre njene 18 godine. Da li imamo šanse, da li uopšte da započinjemo proces za očuha ili samo za mene? Hvala unapred

mveruovic
24.03.2018, 01:18
Nisam siguran za odgovor na ovo pitanje ali znam da mozes da nakon dobijanja zelene karte sto ce trajati u ovom trenutku od 11 do 14 meseci odmah da apliciras za supruga kao nosilac zelene karte sto traje malo duze nego ova procedura kad se ide preko drzavljanstva

mveruovic
05.10.2018, 23:07
Evo da napisem ukratko svoje iskustvo, ja sam danas "pozeleneo" konacno, tj dobio pasos sa vizom. Ukupno je procedura trajala od trenutka podnosenja zahteva do pasosa u rukama 472 dana (od toga sam ja pauzirao 90 dana okruglo od kad sam popunio ds260 dok nisam poslao dokumenta zbog obaveza) i jos van standarda je sto sam imao administrativni proces 3 nedelje zbog jednog formulara koji nije bio dobro popunjen.
Ja sam sa sadasnjom suprugom jako dugo tako da nisam imao problema oko dokazivanja stvarnosti veze kao sto imaju problem npr Marokanci koji navataju neku debelu Amerikanku na odmoru ili mlada neka Filipinka koja se naprasno zaljubi na prvi pogled u nekog matorog Amera. Dosta moze da pomogne forum visajourney i fb grupa (tamo se tacno vidi 70% i vise parova mlade Filipinke-matori Ameri i matore Amerikanke-mladi muslimani Egipat i Maroko, obvezno od 10ak do 25 godina razlike u godistu).

Prvo se salje aplikacija i130, zajedno sa jos nekoliko formulara i dokaza o vezi (fotografije, razna dokumenta na kojima ste navedeni zajedno), dokumenta kao sto su izvod iz knjige vencanih, izvod iz MKR i tako to. Taksa je 535$, i ovo je najduzi deo koji se ceka u aplikaciji, salje se USCISu i oni vas rasporede u jedan od 5 centara za celu Ameriku. Ja sam zapao u Nebrasku i aplikacija je stigla 21. juna 2017. a odobrena je 14. februara 2018.

Nakon toga USCIS salje aplikaciju u NVC i to je trajalo nedelju dana. Jos 6 nedelja sam cekao da NVC mi dodeli broj slucaja i posalje takse koje treba da platim. Jedna taksa je 120$ druga taksa je 325$. Nakon sto se dobije broj, sa tim brojem se loguje na CEAC portal gde se popunjava prvo ds261 formular o biranju ko ce da zastupa slucaj pred NVCom, da li advokat, ili vi. Posle par dana se otkljucava jedna taksa za placanje pa nakon toga i druga. Posle svega popunjava se DS260, i salju se dve vrste dokumenata, jedna vrsta su licna dokumenta aplikanta (izvod iz MKR, izvod iz MKV, potvrda o neosudjivanosti, kopija pasosa i jos par sitnica) a druga vrsta su dokumenta o sponzorstvu tj finansijkoj podrsci. i864 se zove formular, i jos nekoliko papira uz to (platni listici, w2, transkripti IRSa 1040 itd).
Kada sam ja to radio, dokumenta su se slala postom u NVC, sada su ubacili da se sve radi elektronski sto je mnogo lakse i brze, ako vam nesto odbiju ne morate da cekate pismeno odluku o tome vec stize na mejl sve i vidi se na CEAC portalu status. (ukupno u NVCu od 21.02.2018. do 1.08.2018)

Ukoliko je sve ok sa aplikacijom, NVC odobrava aplikaciju i salje sve papire u ambasadu. NVC zakazuje termin i oko mesec i nesto dana ranije vas obavestava o tome. Nakon toga ide jos jedan trosak od 200$ za lekarski.

U ambasadi na intervjuu je malo drugacije nego za lutriju jer se posebno gledaju dokumenta o sponzorstvu (i864) i o vezi da li je zaista prava ili iz interesa. Ako je ok sve ok, ambasada odobrava vizu i za par dana je u pasosu. Nakon toga, jos 220$ za izradu zelene karte i to je to. (u ambasadi od 10.08.2018. do 05.10.2018. sam razgovor je bio 12.09.2018.)

Ukupno 535+120+325+200+220=1400$ dok ne dodjete u Ameriku.

Ukoliko ste manje od 2 godine u braku u trenutku ulaska u Ameriku spadate u CR1 vizu i dobijate zelenu kartu na 2 godine privremenu koja nakon isteka od 2 godine prelazi u 10ogodisnju stalnu zelenu kartu. Nakon 2 godine placa se taksa od 680$ i salju se dokumenta ili pored tog slanja ide se i na intervju na proveru da li ste i dalje u braku.

Ukoliko ste duze od 2 godine u braku, onda je to IR1 viza koja nije uslovna vec je odmah 10 godina i nema tih troskova od 680$ i intervjua.

Najbolje je ako neko mora da salje dokumenta za US preko UPSa skoro tri puta su jeftiniji od DHLa a stize u isto vreme.

Nakon 2 godine i 9 meseci od dana ulaska u Ameriku u oba slucaja se otvara mogucnost apliciranja za N400 tj drzavljanstvo. (minimum je 3 godine prisustva u US, minimum 6 meseci u godinu dana)

USCIS moze da posalje zahtev za dodatnom dokumentacijom sto produzuje cekanje na minimum mesec i nesto, kao i NVC isto ako posalje check listu.

Ukoliko nekog zanimaju neke stvari, pucajte.

Svenson
06.10.2018, 16:36
Moj drug je predao u septembru 2017. papire za decu, ali još uvek nije dobio poziv za nastavak procesa.
Nema državljanstvo, nego GC.

Vidim da je @veruovic napisao

...aplikacija je stigla 21. juna 2017. a odobrena je 14. februara 2018.

Da li je on nešto pogrešio ili samo treba da čeka?

mveruovic
06.10.2018, 20:46
Neka proverava na USCIS sajtu status predmeta, mislim da deca LPRa spadaju u F2A (u ovu klasu spadaju i muz/zena), to su ogranicene vize i moguce da nisu jos dosli na red, ne znam kakvo je stanje u viza biltenu. Mislim da se ceka oko dve godine za taj tip vize, duplo duze od onoga ko je drzavljanin.

ikac89
06.10.2018, 21:11
@mveruovic

Što se tiče intervjua u ambasadi, koliko detaljno ispituju? Nalazio sam na kontradiktorne informacije - od toga da je taj intervju samo formalnost tj. ne bukvalno formalnost, ali da se prolazi bez problema i da pitaju samo neke osnovne stvari, pa do toga da ispitivanje traje dugo, do najsitnijih detalja, da pokušavaju namerno da te zbune i sl.

mveruovic
06.10.2018, 22:15
Prvo te istrese USCIS sto se tice provera (npr mojoj drugarici su trazili dodatne dokaze o vezi da posalje kao da ne ispunjava uslov za verenicku vizu jer se nije videla u prethodne dve godine sa verenikom a ona zivi u BGu, par dana on kod nje, par dana ona kod njega, poslali 30ak fotki u periodu od 3 godine), nakon toga se dokumenta salju u NVC gde isto proveravaju i onda ceo tvoj dosije sto si slao stize u ambasadu. Ja zaista nisam imao problema oko tog dokazivanja jer sam ja 10 godina sa svojom zenom, zivimo 5 godina zajedno.

Pitanja kad ste ze upoznali, kako, da l zivite zajedno, kad ste se vencali, gde, koliko ljudi je bilo na vencanju. Pogledala fotke koje smo slali USCISu i pitala da svaku kazemo sta je. Intervju je bio stvarno lagan za mene jer se dugo znamo, zivimo zajedno (sto je jako retko kod ovih viza, uglavnom zive razdvojeno jedno u SRB drugo u US) i nemamo nikakve otezavajuce okolnosti (velika razlika u godinama, razlicita veroispovest, jezik itd).


Znam da kad ljudi ostaju na crno u Americi i rade tamo promenu statusa sam razgovor je mnogo rigorozniji ali brze traje.

Svenson
07.10.2018, 10:00
Neka proverava na USCIS sajtu status predmeta, mislim da deca LPRa spadaju u F2A (u ovu klasu spadaju i muz/zena), to su ogranicene vize i moguce da nisu jos dosli na red, ne znam kakvo je stanje u viza biltenu. Mislim da se ceka oko dve godine za taj tip vize, duplo duze od onoga ko je drzavljanin.

Hvala.
Gledali smo status na Visa Bulletin. Trebao je da dobije obaveštenje. Moguće da su usporili kao sa nama iz DV-2018.

Aleksandardobri24
27.01.2019, 21:23
Dobar dan svima, ja sam nov ovde.
Zelim da se informisem.
Moj brat od tetke u Americi je vec duzi vremenski period i sad treba da dobije zeleni karton jer se ozenio amerikankom.
1. Koje su moje sanse da preko nega odem u Ameriku ?
2. Da li je to duga procedura ?
3. U koju grupu ja spadam ?
Hvala unaped
Srdacan pozdrav svimaa

mveruovic
27.01.2019, 23:12
Nikakve su ti sanse, tj ne postoje, ne spadas u najuzu porodicu.

uran
28.01.2019, 21:31
Nikakve su ti sanse, tj ne postoje, ne spadas u najuzu porodicu.

preko brata ne moze, ali preko njegove svastike mozda

Belgrade Giant
06.08.2019, 14:43
Dok brat ne preda i dobije drzavljanstvo nista od toga nema. Koliko brat ima do drzavljanstva?
Za roditelje je cekanje oko godinu dana od dana predaje aplikacije, za tebe kao brata nazalost ce biti dugo (oko 12-15 godina) ako Trump ne ukine u potpunosti ktegoriju F4-braca i sestre US drzavljana.

Moja mladja sestra je u redu na vizu: predali u avgustu 2010, dobila case number 2012, po visa bulletin doci ce na red nekad za 4 godine mozda? (maloj je 13 bilo kad smo predali, pa ti racunaj, sa oko 24-26 dobije vizu)
Poštovani, da li se navedeni Case Number 2012 zapravo odnosi na NVC Case Number koji sam ja upravo danas dobio zajedno saInvoice ID Number po istom osnovu F4 sestra/brat I130 aplikacija od 30.10.2006) ili ne? Sve ovo iz razloga jer mi nije baš jasno koliko je vremena potrebno da NVC "zakaže" interview u US Ambasadi u Beogradu od podnošenja urednog ds260 formulara. Na kraju, interesuje me rok izdavanja (dobijanja) GC po ovom osnovu. Hvala unapred, Bojan.

mveruovic
08.08.2019, 09:16
Ako si dobio NVC case number, probaj da se logujes na CEAC portal, kada platis takse i popunis DS260, racunaj ako ne budu imali neke probleme za maksimalno 6 meseci imas vizu u pasosu.

Ne znam tacno u dan kakvo je sad stanje, ali do 3 meseca dok obrade papire i ds260, onda mesec dana da zakazu, i od trenutka kada zakazu intervju bude za mesec, mesec i po.

https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx?eQs=o/iS8zDpeAKjMWCuebHqOw==

sanchez
26.01.2020, 15:42
Da se nadovežem na pitanje koje sam postavio pre par stranic, gde sam dobio odgovor da ako US Državljanin aplicira za useljeničku vizu za brata, taj proces traje oko 14 godina.

Da li je brža opcija da US državljanin aplicira za roditelja, a potom da roditelj aplicira za svog sina, u ovom slučaju starijeg od 21 godine i oženjenog?

I da li neko zna gde može da se proveri koji su slučajevi trenutno na redu, tačnije iz koje godine.

Hvala unapred!

mveruovic
26.01.2020, 15:55
Imas u visa bulletin za svaku kategoriju pa i za te na sajtu travel.state.gov. Ta je mnogo duza kombinacija, jer ako je dete preko 21 i ozenjen ne moze roditelj da aplicira sa zelenom kartom. Znaci roditelji aplikacija godinu i nesto dana, 5 godina drzavljanstvo minimum, i onda aplikacija za dete gde se trenutno radi 2008. godina.

Svenson
28.01.2020, 04:44
Imas u visa bulletin za svaku kategoriju pa i za te na sajtu travel.state.gov. Ta je mnogo duza kombinacija, jer ako je dete preko 21 i ozenjen ne moze roditelj da aplicira sa zelenom kartom. Znaci roditelji aplikacija godinu i nesto dana, 5 godina drzavljanstvo minimum, i onda aplikacija za dete gde se trenutno radi 2008. godina.

Za decu se radi 2018 godina. Tacnije, druga polovina 2017 ima vec poslate pozive za intervju za GC.

mveruovic
28.01.2020, 05:09
Za decu preko 21 godine koja su udata/ozenjena ceka se kao sto je navedeno.

landlord
28.01.2020, 05:16
Mi smo uradili ovu variantu za moju sestru. Kada sam ja dobio drzavljanstvo, aplicirali smo za moju mamu za zelenu kartu i ona je istu dobila nakon 3 mjeseca (bila je na turistickoj vizi kad smo aplicirali za njenu vizu) i ona je odmah nakon sto je dobila zelenu kartu aplicirala za moju sestru. Moja sestra nije udata i ima preko 21 godinu. Mama je aplicirala za sestru krajem 2015. godine i ja se nadam da bi ona mogla doci na red do kraja ove godine ili pocetkom iduce. Viza bulletin je sada dosta usporio za ovu kateogriju, a do prije 2-3 mjeseca su bili skokovi od po 6-8 sedmica.

slucajni_prolaznik
28.01.2020, 13:13
Mi smo uradili ovu variantu za moju sestru. Kada sam ja dobio drzavljanstvo, aplicirali smo za moju mamu za zelenu kartu i ona je istu dobila nakon 3 mjeseca (bila je na turistickoj vizi kad smo aplicirali za njenu vizu) i ona je odmah nakon sto je dobila zelenu kartu aplicirala za moju sestru. Moja sestra nije udata i ima preko 21 godinu. Mama je aplicirala za sestru krajem 2015. godine i ja se nadam da bi ona mogla doci na red do kraja ove godine ili pocetkom iduce. Viza bulletin je sada dosta usporio za ovu kateogriju, a do prije 2-3 mjeseca su bili skokovi od po 6-8 sedmica.

Relativno daleko sam jos od drzavljanstva, ali me zanima zasto nisi podneo za sestru istovremeno kada i za mamu. Da li bi trebalo da bude brze?

mveruovic
29.01.2020, 00:49
Ne, u slucaju kada brat/sestra podnose za brata sestru, ne postoji opcija udat/ozenjen vec je isto kao i da nisu udati/ozenjeni a to traje mnogo duze. Zadnja rupa na svirali.

landlord
30.01.2020, 22:35
Relativno daleko sam jos od drzavljanstva, ali me zanima zasto nisi podneo za sestru istovremeno kada i za mamu. Da li bi trebalo da bude brze?

Kada US drzavljanin aplicira za brata/sestru cekanje je duplo duze (cekanje preko 100+ mjeseci) nego kada roditelj (nosilac zelene karte) aplicira za neudatu cerku/sina koji imaju preko 21 godinu (cekanje 50+ mjeseci).

Belgrade Giant
31.01.2020, 00:37
Ako si dobio NVC case number, probaj da se logujes na CEAC portal, kada platis takse i popunis DS260, racunaj ako ne budu imali neke probleme za maksimalno 6 meseci imas vizu u pasosu.

Ne znam tacno u dan kakvo je sad stanje, ali do 3 meseca dok obrade papire i ds260, onda mesec dana da zakazu, i od trenutka kada zakazu intervju bude za mesec, mesec i po.

https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx?eQs=o/iS8zDpeAKjMWCuebHqOw==

Evo da se "pohvalim", konačno sam nakon 14 godina od podnošenja Zahteva, dobio IV F41 vizu....Nažalost, majka mi se proeklih dana borila za život u bolnici a što je primetila i g-đa US konzul i kolege u US Consulate u BGD jer ni najmanje nisam izgledao sretno 23. Jan prilikom interview-a. Nažalost, na dan izdavanja vize 27. Jan 2020 (Sv. Sava), majka je preminula u bolnici i sada se spremamo da je ispratimo....Toliko o mojoj "sreći".....

kreta
31.01.2020, 12:24
Najiskrenije mi je zao. Pokazala je da se do kraja borila za svoje dete. Znam da reci nisu dovoljne.
Ipak, hvala ti sto si to podelio sa nama. Neko moze da zna koliko se ceka...
Zelim ti svako dobro.

slucajni_prolaznik
04.02.2020, 20:49
Kada US drzavljanin aplicira za brata/sestru cekanje je duplo duze (cekanje preko 100+ mjeseci) nego kada roditelj (nosilac zelene karte) aplicira za neudatu cerku/sina koji imaju preko 21 godinu (cekanje 50+ mjeseci).

Veliko hvala, bas to mi je potpuno nova informacija.

Nati
10.02.2020, 21:47
Mom prijatelju je odobrena F41 viza preko brata koji je americki drzavljanin.Prijatelj je ozenjen i ima 2 djece,od kojih je jedno punoljetno.U trenutku podnosenja peticije za imigraciju,oba deteta su bila maloljetna.Moje pitanje je da li punoljetno dete ima pravo da imigrira sa porodicom u USA?

SEEUSAIC
11.02.2020, 03:10
Mom prijatelju je odobrena F41 viza preko brata koji je americki drzavljanin.Prijatelj je ozenjen i ima 2 djece,od kojih je jedno punoljetno.U trenutku podnosenja peticije za imigraciju,oba deteta su bila maloljetna.Moje pitanje je da li punoljetno dete ima pravo da imigrira sa porodicom u USA?

Vreme koje se "oduzima" (https://www.uscis.gov/greencard/child-status-protection-act) od detetovih godina se racuna od vremena kada je viza odobrena ili "available" (uzima se kasniji datum) do trenutka kada je zakazan intervju. To znaci da se ne racuna jedino cekanje koje se potrosi za samo zakazivanje viza interview-a, takozvani backlog. U praksi, radi se o mesecima samo - zavisno od od toga koja je ambasada/konzulat u pitanju.

Sup.Mod.

Nati
20.02.2020, 21:31
Hvala puno.Jos jedno pitanje je da li podnosilac peticije moze da uplati fees za aplikante iz Amerike?

toske10
29.02.2020, 21:57
Kada US drzavljanin aplicira za brata/sestru cekanje je duplo duze (cekanje preko 100+ mjeseci) nego kada roditelj (nosilac zelene karte) aplicira za neudatu cerku/sina koji imaju preko 21 godinu (cekanje 50+ mjeseci).

A kada roditelj, nosilac zelene karte, aplicira za oženjenog sina koji ima preko 21 godinu? Koliko se onda čeka?

mveruovic
01.03.2020, 00:48
Nema uopste tu opciju sa zelenom kartom dok ne postane drzavljanin.

uran
05.06.2020, 00:24
jedno teorijsko pitanje sta se desava sa decom koja su u stausu LPR i u medjuvremenu postanu punoletna ?