PDA

View Full Version : Present Occupation i SSN


Good Spirit
26.05.2010, 23:25
Ćao,

Imam nekoliko pitanja oko formulara za prvo slanje:

- Na formularu DS-230 Part I (http://travel.state.gov/pdf/DS-0230.pdf) u delu "Present Occupation" šta staviti ako si upravo diplomirao, vidim većina stavlja student, ali moja devojka više nije student a nije ni zaposlena nigde :) Mi planiramo da stavimo "Prepering for PhD" jer se zaista i priprema za doktorske :) Šta vi mislite?

- Onda na formularu DS-230 Part II (http://travel.state.gov/pdf/DS-0230.pdf) u delu 43a: "Have you ever applied for a SSN?" Mi stavljamo DA, jer ga ona i ima sa prethodnih viza, ali nas bune pitanja pod 43b: Da li hoćemo da dobijemo replacement card? Sada koliko ja znam ona će u svakom slučaju dobiti drugi kartončić sa SSN-om jer na ovom postojećem ima određene zabrane tipa da samo sa odgovarajućom vizom može da radi itd. Takođe ima i ovo pitanje desno od toga koje nam nije ba najjasnije: "Do you want the Social Security Administration to assign you a SSN and issue a card? (You must answer YES to question 43b. to receive a
number and a card.)"

Ljudi uglavnom nemaju SSN pa se popunjava kao na primerima na forumu, ali mi smo u malo drugačijoj situaciji :)


- Da li ste vi na sva polja koja ne popunjavate stavljali N/A ili samo na neka ili samo ostavljali prazna?


Hvala :papa:

Johnny
27.05.2010, 00:29
Neka je sa srećom dobitak!

Evo šta ja mislim:

U delu 43a. ako si na: "Have you ever applied for a Social Security Number (SSN)?" odgovorio sa: Yes, onda je za tebe relevantno samo to sa leve strane te uspravne linije ispod, gde naravno odgovaraš sa: Yes na pitanje: "Would you like to receive a replacement card?". E sad, moguće je da ti oni u tom slučaju zadrže taj postojeći SSN i samo uklone ta ograničenja koja su postojala.

Ovaj deo sa desne strane uspravne linije: "Do you want the Social Security Administration to assign you a SSN and issue a card?" je relevantan za one koji su na gore postavljeno pitanje odgovorili sa: No, pa se njima u ovom slučaju dodeljuje potpuno nov SSN i izdaje kartica. Zato mislim da bi u tvom slučaju bilo najprikladnije ovde staviti N/A ali pošto su ponuđene check-boxes onda štrikiraj: No ili eventualno ostavi prazno što mislim da ne preporučuju.

Ovaj deo pod 43b popunjavaš ukoliko si u delu 43a na bilo koje od ova dva pitanja sa leve i desne strane uspravne linije odgovorio sa: Yes, u protivnom je i ovo N/A.

Na početku formulara pod: Instructions, ti stoji: "... Please print or type your answers to all questions. Mark questions that are Not Applicable with "N/A". ...", što znači da ipak ne treba ostavljati ni jedno pitanje neodgovoreno.

Good Spirit
27.05.2010, 11:32
Johnny

Hvala na čestitkama i odgovoru. Zvali smo danas ambasadu da pitamo svašta nešto pa između ostalog i to.

Što se tiče polja Present Occupation, tu može da se stavi bilo šta ili "none", mi ćemo staviti "prepering for PhD"

Što se tiče SSN zavrzlame, onako je kako smo i mi i ti Johnny pretpostavili. Čekira se da pošalju replasment card a vamo na desnoj strani se čekira No.

Što se tiče N/A u pravu si bio, svuda se stavlja N/A gde god nema šta da se odgovori u vašem konkretnom slučaju, tamo na poljima koja su vezana za datum, neće vam prihvatiti N/A zbog formata i tu ostavljate prazno.

Takođe mi smo pitali da li ova selekcija za GC ima ikakvog uticaja na naše apliciranje za vizu za koji mesec, rekli su da nema nikakvog, bez problema možemo da apliciramo za vize, idemo u SAD, vraćamo se itd ...

Tnx!

kaneolopa
28.05.2010, 02:35
Treba samo jedno malo pojasnjenje pripreprema PhD nije bas naj naj adekvatniji odgovor to shto je diplomirala je ok ali ako ta njenja priprema ukljucuje bilo kakav rad na fakultetu, ili bilo kakav vid polaganja prijemnih istita ili ucenja dodatnog onda se ona i dalje vodi kao student ili da zvuci josh malko lepse Postgraduate student, ali mislim da to dolazi tek kada se upise na Postgraduate studije ne? E da .... Ljudi srecno... i vidimo se ondak uskoro.... :D

Good Spirit
28.05.2010, 11:28
Već smo poslali ovako, jer je lik u ambasadi rekao da može da se stavi bilo šta ili čak i "none".

Što se tiče pripreme, pa nije uključena ništa na fakultetu, sprema GRE ispit kod kuće :) Ne znam da li ameri to spremaju negde drugde.

Hvala! Nadam se takođe da se vidimo uskoro!

kaneolopa
29.05.2010, 03:17
Već smo poslali ovako, jer je lik u ambasadi rekao da može da se stavi bilo šta ili čak i "none".

Što se tiče pripreme, pa nije uključena ništa na fakultetu, sprema GRE ispit kod kuće :) Ne znam da li ameri to spremaju negde drugde.

Hvala! Nadam se takođe da se vidimo uskoro!

Mislim da spremaju isto ko i mi ko ima keša ide na pripreme na fax ko nema priprema se kod kuće :D