PDA

View Full Version : Ulazak u US posle 6 meseci bez reentry permit-a


zex
13.07.2010, 14:03
Da li je neko bio van amerike samo sa GC vishe od 6 meseci a manje od godinu dana bez reentry permita?
Da li su mu pravili neki problem prilkom ulaska i da li su ga nesto pitali???
Posto cu ja skoro da diplomiram i bicu jedno 11 meseci van amerike?

Magelan
13.07.2010, 14:44
Moja komsinica iz Cikaga je prosle godine usla posle 11.5 meseci sa GC i bez ikakvog permit-a. Od te iste komsinice snaja i brat, takodje GC holders ulaze na svakih 10-11 meseci, bukvalno turisticki na po par nedelja i tako vec godinama odrzavaju GC. Sume sumarum, nece ti niko praviti probleme, jedino sto se ponovo od pocetka broji onaj period od 5 godina koji ti gledaju kad apliciras za drzavljanstvo.

dmi
14.07.2010, 06:00
Moja komsinica iz Cikaga je prosle godine usla posle 11.5 meseci sa GC i bez ikakvog permit-a. Od te iste komsinice snaja i brat, takodje GC holders ulaze na svakih 10-11 meseci, bukvalno turisticki na po par nedelja i tako vec godinama odrzavaju GC. Sume sumarum, nece ti niko praviti probleme, jedino sto se ponovo od pocetka broji onaj period od 5 godina koji ti gledaju kad apliciras za drzavljanstvo.

januara 2009 usla u zemlju posle 9 meseci odsustva - niko me nista nije pitao
decembra 2009 usla opet u USA nakon 9 meseci - bogami su me lepo izrestali, zasto nisam bila, kako, sta se dogodilo da me spreci, na zalost ja imadoh validan razlog za toliko odsustvo, ali upste nije bilo prijatno, takodje su me pitali da li opet planiram da budem van zemlje toliko dugo.

oba puta sam u zemlju ulazila sa detetom, prvi put je imala 3.5 drugi 4.5 godine

onako kako pise u upuststivma, dozvola za ponovni ulazak nije potrebna za odsustvo do godinu dana, ali to zavisi i gde sleces i na koga nalestis. ja nisam jedini slucaj koji je malo "ispitivan" na ulazu

dreadnot
14.07.2010, 08:41
Koliko se secam bilo je objasnjeno da ti dozvola treba ako planiras da budes odsutan duze od godinu dana, moras to da prijavis pre odlaska i da izvadis dozvolu pre nego napustis USA.

Magelan
14.07.2010, 12:31
Umeju nekad sluzbenici na ulazu da zapitkuju i da maltretiraju, ali je to manje vise sporadicno i uglavnom nema veze sa duzinom odsustva iz USA. Druga su cimatali na granicnom prelazu kada je iz Kanade prelazio nazad u USA, a u Kanadi je pri tom bio samo na vikendu... Dakle, nema pravila, ali se srecom takve neprijatnosti zaista retko dogadjaju (ne znam nikog ko je vracen nazad sa aerodroma).

zex
15.07.2010, 11:05
E havala vam puno!!! Pa nesto me napela bila sluzbenic u US ambasadi u Beogradu , ja je zvah da nesto drugo pitam a ona raspali rafal, mozda ce da imate problema, sto niste tamo, pa green card je za ljude koji nameravaju da borave....

nego josh samo jedno pitanjce . Ne smem da budem vishe od 365 dana van bez reentry permita.
Meni je pecat u pasosu za ulaz 2.nov 2009 a za izlaz nemam(10. nov) da li to znachi da moram da udjem do 1. nov ili 9. nov.?