PDA

View Full Version : CLEP test Serbian


Siberian
25.07.2010, 16:55
interesuje me dali ovde neko zna gde moze da se CLEP srpski ili serbian-croation za univerzitet proficiency, ili za kredit cak, najbolje bi bilo njujork, posto planiram tamo da odem i da uradim pasos.

Zana
25.07.2010, 19:52
interesuje me dali ovde neko zna gde moze da se CLEP srpski ili serbian-croation za univerzitet proficiency, ili za kredit cak, najbolje bi bilo njujork, posto planiram tamo da odem i da uradim pasos.

Mislim da ne postoji za druge jezike osim francuskog, nemackog i spanskog - s tim da univerziteti ne priznaju kao strani jezik onaj na kojem je student zavrsio srednju skolu. Za svaki slucaj pozovi CollegeBoard i proveri. Takodje od univerziteta zavisi po kojoj oceni ce da ti vrednuje bodove (neki kredit odmah uzimaju kao 2.0 - takodje proveri).

Siberian
26.07.2010, 02:56
ima ovo http://www.scps.nyu.edu/areas-of-study/foreign-languages/continuing-education/proficiency.html#test-sites jeste da je 300 dolara ali ako ce da mi zameni za dva casa forgein language bilo bi dobro. gde sad da idem spanski I spanski II ma idi.

dali bi mi univerzitet trazio samo proficiency ili clep, meni ovaj college ovde samo trazi proficiency, e sad kad odem na univerzitet???

pc. a to za srednju, nemam ja nikakve veze stim ja sam ovde skenjkao ged i gotovo.:book:

Zana
26.07.2010, 04:38
ima ovo http://www.scps.nyu.edu/areas-of-study/foreign-languages/continuing-education/proficiency.html#test-sites jeste da je 300 dolara ali ako ce da mi zameni za dva casa forgein language bilo bi dobro. gde sad da idem spanski I spanski II ma idi.

dali bi mi univerzitet trazio samo proficiency ili clep, meni ovaj college ovde samo trazi proficiency, e sad kad odem na univerzitet???

pc. a to za srednju, nemam ja nikakve veze stim ja sam ovde skenjkao ged i gotovo.:book:

To mogu da ti odgovore samo na univerzitetu gde planiras upis... od njih zavisi da li priznaju te testove ili ne. Bilo bi dobro to da proveris pre nego potrosis toliki novac...

Siberian
26.07.2010, 05:17
da

a jel si izvadila novi pasos , koliko je sve to trajalo, nemogu da verujem da moram da idem dva puta sad do njujorka zbog toga.:blink:

Zana
26.07.2010, 05:56
da

a jel si izvadila novi pasos , koliko je sve to trajalo, nemogu da verujem da moram da idem dva puta sad do njujorka zbog toga.:blink:

Nemam pojma, nemam srpski :grin: samo americki :grin::grin:

Ne verujem da moras dva puta - pretpostavljam da mozes da platis vise da ti posalju postom ili moze neko da pokupi. Zar ne pise nista na sajtu srpske ambasade?

Siberian
26.07.2010, 14:59
pa pise, jednom kao da dodjes kad zakazijes, da predas dokumenta, i jos posle toga ponovo da dodjes po pasos. e kao mozes da ovlastis nekog, kao ta osoba treba da ima ovlascenje na papiru...e kad bi mogli da mi posalju postom to bi bilo odlicno...jbg ja nemam americki pasos:nene:

steficacvek
29.07.2010, 00:46
I ja sam morala u Chicago da predam zahtjev za bosanski pasos, ali barem ce moci da ga posalju postom nazad. Samo Bog zna kada ...

dreamerns
29.07.2010, 15:36
Sto se Srbije tice, Konzulati ne salju pasose postom. Moras naci nekoga i dati mu ovlascenje. Mislim da overa tog ovlascenja kosta oko 15$ (ako se dobro secam). Tada ta osoba moze da pokupi pasos umesto tebe i da ga posalje postom. Stara srpska poslovica "A zasto jednostavno, kada moze i komplikovano".

Lucky
30.07.2010, 03:36
Ne mora...sve zavisi od dogovora. Ja sam na primer isao u Chicago iako su mi rekli da mi Floridjani pripadamo Washingtonu.

Ljudi u Chicagu u nasem konzulatu su bili vrlo ljubazni pa sam ovlastio jednog od njih da mi posalje pasos da ne bi 2 puta isao i dobio sam ih na kucnu adresu.

dreamerns
30.07.2010, 15:43
Ne mora...sve zavisi od dogovora. Ja sam na primer isao u Chicago iako su mi rekli da mi Floridjani pripadamo Washingtonu.

Ljudi u Chicagu u nasem konzulatu su bili vrlo ljubazni pa sam ovlastio jednog od njih da mi posalje pasos da ne bi 2 puta isao i dobio sam ih na kucnu adresu.

Da...poznajem licno ove u Chicago i jesu ljubazni. Moze se desiti da se tako sa njima dogovoris, ali to je cisto njihova volja. Upravo to....ovlastio si jednog. Po zakonu sam konzulat ne moze da ti salje na kucnu adresu, nego moras licno pokupiti ili ovlastiti nekog. Ako je ovaj iz konzulata voljan da ti pomogne, onda mozes njega ovlastiti :-) Ali to je cisto njihova dobra volja.

Lucky
31.07.2010, 01:28
Tako je ...zanimljivo je da i tebe i mene iznenadjuje cinjenica da su tamo nasi , a voljni su da pomognu:krstise:

Ne znam da li je ovo bilo al je super:

http://www.youtube.com/watch?v=Vtvn-FFsPXI&feature=fvw

Siberian
01.08.2010, 01:22
Sjajna vest ljudi barem za one koje nemaju nove pasose, ivica dacic izjavio da ce produziti stare plave pasose na jos godinu dana a mozda i vise...jeeee:bravo: