PDA

View Full Version : Osvajanje_Njujorka


Smith6000
03.08.2010, 22:30
Naš departure day se polako približava, i moram da priznam da sa njim dolazi i odredjeni nivo stresa, i pokušavaš sumirati sve ove silne informacije sa ovog sajta, kao i sa googla. Mi smo odlučili da idemo u Njujork, tj Brooklyn. S obzirom da nemamo nikog u SADu od familije i bližih prijatelja, nasli smo prijatelja prijatelja da nam da adresu za ambasadu... što znaci da imamo jednu osobu za pocetak. Stan i poslovi nas ne čekaju, ali oboje imamo neko znanje/vestine kao i fax, ali smo spremni krenuti od nule za pocetak... S obzirom da su stanovi tamo dosta skuplji nego sto sam procitao u temi o troškovima života, tipa Colorado Springs 1 bedroom je kao malo bolja soba u Brooklynu, vise smo ka opciji da nadjemo cimere, dok ne krenemo da radimo nesto, or who knows. Sad smo u fazonu da trazimo neke kontakte u NYC, dobrih ljudi uvek ima... pošto već polako gledamo za smeštaj, kakva je ponuda&stuff... znam da vas nema kao u Chicagoland-u, ali ako netko nekog njujorčanina zna, svaka pomoć je dobrodošla... svaki kontakt nam je dobrodošao u toj džungli od 19 miliona ljudi...

btw, ako znate jos neki dobar sajt za apt hunt, sem craigsliste, please share. :suure:

Score
03.08.2010, 22:40
Hey Smith, probaj ovaj site, ima fantastican izbor http://www.realtor.com
Srecno!

Taji
04.08.2010, 05:18
Evo i od mene jedan dobar sajt i...srecno:bravo:

http://www.apartmentguide.com/apartments/New-York/New-York-City/

Zana
04.08.2010, 07:05
New York Times (http://www.nytimes.com/pages/realestate/index.html?adxnnl=1&adxnnlx=1280901744-Y0RJUGW64A/163o5/WeVeg)
(po preporuci NYC.gov (http://www.nyc.gov/html/housinginfo/html/apartments/apartment_hunting_tips.shtml))
Izaberi opciju za rent... ja gledala malo kako se krecu stanovi :smrc: sta da vam drugo kazem, srecno...

lanas
04.08.2010, 22:09
U New Yorku postoji pravoslavna crkva. Moja sestra je teolog i kaže da se može naci neki dobar sveštenik ili neko drugi ko radi u crkvi. Možda vam mogu pomoci da stupite sa nekim u kontakt za stan...
Možda zvuči malo degutantno(nisam vernik), ali u crkvi zaista ima dobrih ljudi, kao i onih drugih.

Srecno:==D: Pisi i dalje o iskustvima. Mozda nekom pomogne. Nikad se ne zna.

Adresa crkve je:

Српска Православна Саборна Црква Светог Саве
Serbian Orthodox Cathedral of Saint Sava
20 West 26th Street
New York, NY 10010
Tel: (212) 242-9240
Fax: (212) 242-4864

Отац Ђокан Мајсторовић
Father Djokan Majstorovic
frdjokan@stsavanyc.org


Zvanično pripadaju Srpskoj pravoslavnoj crkvi. Provereno, jer moja sestra predaje veronauku i oni su pod ingerencijom Srpske Patrijaršije iz Beograda

dreamerns
04.08.2010, 22:54
U New Yorku postoji pravoslavna crkva. Moja sestra je teolog i kaže da se može naci neki dobar sveštenik ili neko drugi ko radi u crkvi. Možda vam mogu pomoci da stupite sa nekim u kontakt za stan...
Možda zvuči malo degutantno(nisam vernik), ali u crkvi zaista ima dobrih ljudi, kao i onih drugih.

Srecno:==D: Pisi i dalje o iskustvima. Mozda nekom pomogne. Nikad se ne zna.

Adresa crkve je:

Српска Православна Саборна Црква Светог Саве
Serbian Orthodox Cathedral of Saint Sava
20 West 26th Street
New York, NY 10010
Tel: (212) 242-9240
Fax: (212) 242-4864

Отац Ђокан Мајсторовић
Father Djokan Majstorovic
frdjokan@stsavanyc.org


Zvanično pripadaju Srpskoj pravoslavnoj crkvi. Provereno, jer moja sestra predaje veronauku i oni su pod ingerencijom Srpske Patrijaršije iz Beograda

Inace, crkva radi svake prestupne godine, kad se pop nakani da je otvori... :-)
Ako naidjes na otvorenu crkvu, ono sto je dobro je da se tu nalaze svi srpski pravoslavci....jer nema druge pravoslavne u NYC, tako da nisu mogli da se podele u grupacije i da zarate izmedju.
Takodje, za rucak nemojte dati prilog ispod 10$ (najskuplji pasulj na svetu), jer ce se tetka izderati na vas...

Smith6000
05.08.2010, 10:15
Kontaktirao sam popa srpskog preko maila, potpuno je frendli :suure: Kontaktirao sam i hrvatsku katolicku misiju, imaju i oni crkvu tamo... cekam reply :blink: ja i moja supruga smo "mesoviti" sto se tice toga :==D:

New York Times (http://www.nytimes.com/pages/realestate/index.html?adxnnl=1&adxnnlx=1280901744-Y0RJUGW64A/163o5/WeVeg)
(po preporuci NYC.gov (http://www.nyc.gov/html/housinginfo/html/apartments/apartment_hunting_tips.shtml))
Izaberi opciju za rent... ja gledala malo kako se krecu stanovi :smrc: sta da vam drugo kazem, srecno...

hvala, taj link od nyc.gov je bas koristan :bravo:

lanas
06.08.2010, 10:19
Da li imaš link Hrvatske katoličke misije. Da li su zvanična crkva ili je u pitanju neka sekta?

Hvala

dreamerns
06.08.2010, 16:56
zvanicna je crkva, nalazi se negde na 11 aveniji i 41 ulici ako se ne varam.

lanas
05.09.2010, 19:20
Odgovorila nam je i katolicka misija u NYCu, deluju mi super friendly...

subletovali smo sobu na mesec dana preko prijatelja.... imamo bas toliko da nadjemo nesto stalnije... stay tuned for more ... :D

Bravo Smith6000!

Da li mozes da napises web adresu Katolicke misije u NYC-u?

Hvala unapred!

Smith6000
06.09.2010, 18:03
link (http://www.crkvanyc.org/), to je bađš crkva

mira
17.09.2010, 11:21
kada planirate da idete za NY, da li se ste još zainteresovani za cimere
koliko košta stan koji ste rezervisali
isli bismo ja i dete

Smith6000
27.09.2010, 21:57
Pozdrav from US of A :skviz:

Posle 24 sata putovanja, što uključuje i prinudnog trosatno sletanja u Kanadu... stili smo u NYC prosle srede. Prvih nedelju dana smo malo lutali gradom, ali smo se konačno privikli na subwaye, i brzinu grada.

SSN nam još nije stigao, ali smo vec dobili debitne kartice od Capital One banke. btw, može se otvoriti cheking and saving bez SSNa i ITIN broja, što nismo znali, i naravno imamo metroPSC telefon, koji je sranje... ali za pocetak je OK. Danas uzimam jos jedan, ali at&t telefon.

Ove još pre nekoliko dana smo počeli da saljemo resumes, i da pratimo oglase... pa valjda ce nam nam upadne nešto, šta god... samo da je paycheck. Tražimo i room, ali imamo jos 3 nedelje ovde. :)

Što se tiče crkvi, nismo ih još čekirali... nije nam neka frka, pa nam se ne žuri nešto previše.

@mira, nismo našli stan, vec sobu. Stan je teško naći, a ovo je je jeftinije i znas da ga možeš plaćati, čak i sa nekom crkavicom od plate. Stan planiramo od proleća da nađemo. Za normalnu sobu u Bruklinu/Kvinsu oko 800$ manje više.

poz iz Bruklina :==D:

Smith6000
28.09.2010, 07:05
btw, danas smo dobili SSN :1081: sutra pravac banka i secured cc. :==D:

2 am, I'm still job hunting... somebody give me some crappy job, right now!

Taji
28.09.2010, 16:07
btw, danas smo dobili SSN :1081: sutra pravac banka i secured cc. :==D:

2 am, I'm still job hunting... somebody give me some crappy job, right now!


Dobro nam dosli i neka vam je sa srecom novi pocetak:1081:

kaneolopa
28.09.2010, 16:14
2 am, I'm still job hunting... somebody give me some crappy job, right now!

Pazi shta zelis sa crappy job moze i da nastradas... Nemoj da vrshljas po oglasima nego lepo rezime u ruke i licem u lice.... sa potencijalnim poslodavcima...

cile
28.09.2010, 16:24
srecno:;D:

pekka
29.09.2010, 17:54
Ovo je veoma zanimljiva tema i imao bih nesto da dodam u kontekstu prethodnih postova. Moj pokojni stric je ziveo u inostranstvu od svoje 18. godine, kada je otisao na studije u Wienu (1939. godina - period Kraljevine Jugoslavije). Nakon zavrsenih studija se ozenio devojkom iz Frankfurta i preselio u Ameriku. Radio je kao redovni profesor i naucnik celog svog zivota i koristio iskljucivo strane jezike (govorio je tecno 5 jezika). Medjutim kada je komunicirao sa nama u Srbiji, nismo mogli primetiti ni traga stranog akcenta, a kamoli da su mu falile reci maternjeg jezika. Pisma je pisao uvek i iskljucivo cerilicnim pismom. Ponavljam u svom domu i na poslu (i na svim ostalim mestima) je komunicirao iskljucivo na stranim jezicima, a to je sve trajalo 68 godina koliko je proziveo u Americi + 18 koliko je ziveo u domovini.
Hocu da kazem da nikada necu razumeti ljude koji zaborave maternji jezik cim predju granicu. Mislim da se tu radi o nekim opasnim kompleksima, ali sa druge strane nemam nista protiv da svako radi sta mu je volja.

milelj
14.10.2010, 03:51
Kontaktirao sam popa srpskog preko maila, potpuno je frendli :suure: Kontaktirao sam i hrvatsku katolicku misiju, imaju i oni crkvu tamo... cekam reply :blink: ja i moja supruga smo "mesoviti" sto se tice toga :==D:



hvala, taj link od nyc.gov je bas koristan :bravo:

Kakav ti je status sto se tice trazenja posla? trazio sam da me dodas na spisak prijatelja, jer ne mogu da ti saljem privatne poruke, posto se obojica u IT-u, i u NYC-u :)

Mi smo ovde vec 7 meseci, so far so good :) Sooo good :)

Smith6000
19.10.2010, 04:00
Staviću te!

btw, prošle nedelje su nam došle zelene karte. Plus sto sam danas dobio posao u Targetu, samo da mi test za drogu bude negativan :) , sezona praznika dolazi, pa im valjda treba dodatne radne snage, minimalac je, ali je ok za početak. :grin:

Marko3
19.10.2010, 10:46
Staviću te!

btw, prošle nedelje su nam došle zelene karte. Plus sto sam danas dobio posao u Targetu, samo da mi test za drogu bude negativan :) , sezona praznika dolazi, pa im valjda treba dodatne radne snage, minimalac je, ali je ok za početak. :grin:

Oho...pokrenulo se...čestitam!Malo mi je smiješno ovo s testom za droge..ko da nisi siguran hehee....šalim se..i minimalac je nešto od nekud se mora krenut jbg!Radiš i paralelno s tim tražiš nešto bolje!

kmarko79
06.12.2010, 17:14
Nestrpljivo ocekujemo još dojmova iz NYC (barem ja). Na koji nacin si pronasao posao i sobu tamo; craig?
Kad me izvuku i ja cu biti u istoj situaciji kao i ti :)
Pozdrav

Nemanjank
11.12.2010, 17:41
Da, bilo bi dobro da dobijemo jos informacija, posebno mi koji isto planiramo u NYC ako nas izvuku :)

kmarko79
18.12.2010, 14:08
Lijep članak o NYC od čovjeka koji je vidio cijeli svijet. link (http://www.jutarnji.hr/hrvoje-salkovic-u-new-yorku--nema-boljeg-mjesta-na-planeti-od-velike-jabuke/912135/)

Marko3
18.12.2010, 15:56
Lijep članak o NYC od čovjeka koji je vidio cijeli svijet. link (http://www.jutarnji.hr/hrvoje-salkovic-u-new-yorku--nema-boljeg-mjesta-na-planeti-od-velike-jabuke/912135/)

To je onaj Gonzo....hmm o njemu vode raspravu na jednom drugom forumu...al članak je dobar..iako puno je ljepše (bar meni) pročitati neku priču ljudi koji tamo žive...ovo su samo njegovi prvi dojmovi. mene zanima ono poslije prvoga dojma,kad se sve slegne jer nije isto biti turist i građanin.
Al šta da radimo kad nam se ovi naši njujorčani ne javljaju....

milelj
25.12.2010, 08:58
Staviću te!

btw, prošle nedelje su nam došle zelene karte. Plus sto sam danas dobio posao u Targetu, samo da mi test za drogu bude negativan :) , sezona praznika dolazi, pa im valjda treba dodatne radne snage, minimalac je, ali je ok za početak. :grin:

Ja nisam bio toliko aktivan na forumu da mogu da saljem ljudima privatne poruke...

Jel trazis i dalje posao? Sta tacno znas da radis u IT-u? Ako te ne mrzi, posalji mi odgovore i tvoj mail kao private message...

Inace, ovde ce ti se uskoro malo vise otvoriti trziste, ali ce biti i zestoka konkurencija. Od Bozica do sredine Februara firme isplacuju bonuse, tako da iole ozbiljan radnik nece mrdati dok ne dobije bonus, a posle toga ce videti sta ima slobodno na trzistu. Isto tako, firme su svesne toga, pa ne raspisuju konkurse jer su svesni da nece moci da privuku iole dobrog radnika :)

Pozz

ipipetric11
15.03.2011, 10:45
Dodao sam kao frendove smitha i miljena pa vas molim kada uhvatite vremena da me prihvatite da možemo na PM , evo ja iduće godine u rano proljeće palim za NYC čisto turistički za početak, ali mi je definitivan cilj SAD , samo prije nego dovršim faks ne mogu ništa, ali želim biti tamo barem ovako kroz makar ono dva tri mjeseca jer mi je jako bitno upoznati tamo ljude pošto nemam nikoga, molim sve koji su spremni pomoći sa svim mogućim informacijama da kada uhvate vremena naravno budu slobodni da se malo raspišu ovdje. Zanima me što mislite o PR-u public relations na tome sam trenutno dodiplomski pa ono što vi mislite koliko je vani to cijenjeno tj u Americi naravno i dali se u tome može uspjeti. Inače sav sam se dao u to, prakse, knjige, faks sve živo jer bih doista u tome htio napraviti karijeru, hvala unaprijed svima ! :)))))