PDA

View Full Version : Moze li pomoc oko aplikacije za DV lottery


vannycasatoo
19.08.2010, 15:49
Pozdrav svima,

Ja se ove godine prijavljujem na Dv lottery 2011,pa bih vas htio zamoliti ako mozete da mi date sve neophodne informacije u vezi aplikacije. I u vezi fotografije puno sam citao o tome i svi govore da je to najcesci razlog diskvalifikacije,ako moze pomoc i oko toga. I naravno sto vise informacija to bolje.

Hvala svima,

Vanja

batiša
19.08.2010, 16:48
Ove godine se prijavljuje za dv lottery 2012 a za dv 2011 prijava je bila u 2009-oj godini,tako to funkcioniše.......Sve informacije oko popunjavanja aplikacije kao i primere možeš naći ovde.Što se tiče slika najbolje otići kod fotografa da se slikaš samo napomeneš za šta ti trebaju slike i nemaš frke tako sam ja uradio prošle godine i evo izvukoše me!!!!!! Negde sam pročitao da se neki član sam slikao ispred nekih belih vrata i da je takodje izvučen tj da su slike bile ok.....Ja bih ipak svima savetovao fotografa...što je sigurno sigurno je!

dreadnot
20.08.2010, 09:34
Niko ne moze da kaze pouzdano da su slike razlog diskvalifikacije, jer se podaci o diskvalifikacijama ne opbjavljuju, barem koliko je meni poznato. Postoji Photo Validator, koji ti tacno kaze da li slika odgovara tehnickim zahtevima, pa si sa te strane bezbedan. Sto se tice sadrzaja, u uputstvima je detaljno objasnjeno kako terba da izgleda, sta smes da imas na sebi a sta ne, boja pozadine i sl. Odvoji malo vremena i procitaj sva uputstva na ovom forumu, sve je sazvakano do sitnih crevaca, a nedoumice su pojasnjene po temama...
Sto se tice dileme fotograf ili sam, ja sam odradio sve sam, doterao u Photoshopu slike i eto me na putu za bolji zivot...,

spectra
21.08.2010, 07:15
Sto se tice Photo Validatora, on kontrolise samo dvije stvari, a to su dimenzije slike (600 x 600), i velicina file-a (ne vise od 240 kb).
Ako ubacite bilo kakvu sliku koja zadovoljava ta dva zahtjeva, reci ce vam da je ok.

Taji
22.08.2010, 17:24
Pozdrav svima,

Ja se ove godine prijavljujem na Dv lottery 2011,pa bih vas htio zamoliti ako mozete da mi date sve neophodne informacije u vezi aplikacije. I u vezi fotografije puno sam citao o tome i svi govore da je to najcesci razlog diskvalifikacije,ako moze pomoc i oko toga. I naravno sto vise informacija to bolje.

Hvala svima,

Vanja

Jos nisu izasle instrukcije za DV 2012 (trebalo bi ubrzo da se pojave, obicno ih okace u avgustu ili septembru). Do tada, evo ti link od prosle godine za DV 2011 Instructions, pa procitaj pazljivo sta se trazilo. Kad izadju nove instrikcije za par dana, za DV 2012, procitaj i njih da vidis da nije doslo do kakvih izmjena u odnosu na proslu godinu:

http://www.travel.state.gov/pdf/DV-2011instructions.pdf

tataprase
23.08.2010, 11:20
a da nismo kojim slucajem usli u ono kao 5 godina pa ovu godinu moramo preskakati???Nadam se da nije bas ova godina ta,zna li neko???:nene:

Taji
23.08.2010, 15:34
a da nismo kojim slucajem usli u ono kao 5 godina pa ovu godinu moramo preskakati???Nadam se da nije bas ova godina ta,zna li neko???:nene:


Ajde ako ti nije tesko pojasni nam pitanje.

5 godina i preskakanje????:wtf:

tataprase
23.08.2010, 23:43
pa ono kad neke drzave nemaju pravo da ucestvuju na lutriji za gc???Nadamse da je jasnije:no:

celestine
24.08.2010, 07:50
Drzavu preskoce ne u skladu sa nekim tacno odredjenim vremenskim periodom vec u zavisnosti od toga da li iz te drzave u odredjenoj godini u USA udje vec odredjen broj emigranata. ja bar tako mislim...

dreadnot
24.08.2010, 08:17
Tako je... ne ucestvuju one drzave iz kojih je u prethodnom periodu bio veliki priliv imigranata po drugim, najcesce politickim osnovama...

nemili
24.08.2010, 08:42
Ne učestvuju zemlje koje imaju godišnje više od 50.000 legalnih emigranata u USA.

tataprase
24.08.2010, 14:51
hvala na ohrabrujucem odgovoru....pozdravljam sve...:bigkiss:

farfarah
27.08.2010, 13:38
Sto se tice Photo Validatora, on kontrolise samo dvije stvari, a to su dimenzije slike (600 x 600), i velicina file-a (ne vise od 240 kb).
Ako ubacite bilo kakvu sliku koja zadovoljava ta dva zahtjeva, reci ce vam da je ok.

Sad sam u nedoumici pa bih vas molila da mi pomognete. Na ovom site-u: http://bosnian.sarajevo.usembassy.gov/viza-lutrija.html pročitah da slika slikana digitalnim foto-aparatom, mora biti rezolucije 320 X 240 px sa brojem boja od 24 bita ili 8 bita ili 8 bita u sivim nijansama, a maksimalna veličina koja će biti prihvaćena je 62,500 bajta (bytes).Koje je sad tačno?

Taji
27.08.2010, 16:44
Sad sam u nedoumici pa bih vas molila da mi pomognete. Na ovom site-u: http://bosnian.sarajevo.usembassy.gov/viza-lutrija.html pročitah da slika slikana digitalnim foto-aparatom, mora biti rezolucije 320 X 240 px sa brojem boja od 24 bita ili 8 bita ili 8 bita u sivim nijansama, a maksimalna veličina koja će biti prihvaćena je 62,500 bajta (bytes).Koje je sad tačno?

Opet da se ponovim po ko zna koji put (jer novi clanovi ne citaju forum i ne traze na njemu vec postojece informacije nego stalno iznova postavljaju ista pitanja na koja je odgovoreno do u sitna crevca).
Ne trebate gledati nigdje drugo nego na zvanicnom vladinom sajtu za DV 2012 sta treba i kako. Evo, ovaj dolje link su instrukcije za prijavu od DV 2011 posto instrukcije za DV 2012 jos nisu izasle ali ih ocekujte svaki dan. Obicno izadju krajem avgusta ili pocetkom septembra.
Ovdje sve lijepo pise sta i kako treba i tu nema dileme sta je tacno a sta ne, a posebno je do u sitne detalje objasnjeno kakva slika ce da bude prihvacena, pa procitajte (PDF file u prilogu - stranica br 3). Prostudirajte dobro ovo uputstvo a kad uskoro izadje novo, samo uporedite da vidite da nema slucajno kakvih sitnih izmjena za DV 2012.

http://www.travel.state.gov/pdf/DV-2011instructions.pdf


Srecno:grin:

Ninovranje
27.08.2010, 18:37
'' Minimalno prihvatljive dimenzije su 600 piksela (širina) x 600 piksela (visina). Pikseli slike moraju biti u kvadratnom osnovu (što znači da visina mora biti jednaka širini, ili prosto receno slika mora da bude kockasta a ne pravougaona). ''

'' Maksimalna velicina slike iznosi 240KB''

Sto Vam kao zakljucak mogu reci da slika mora biti rezolucije minimalno od 600x600 pixela pa navise i nema ogranicenja (s tim da sto slika ima vise pixela sve je veca a samim tim ima vise KB), dakle mora biti kockasta i nesme da bude veca od 240KB. A za ostalo pise (bela pozadina, sta nesmete da imate na slici, zamucenje i ostalo).

Pozz svima.

lenhi
27.08.2010, 19:46
Nekada je slika bila dimenzija 320x240, pa pošto po ambasadama nisu ažurni da mijenjaju na našim jezicima upustva, onda stoji još uvijek taj podatak!
Ispade da su oni ti koji zbunjuju ljude jer je ispravno razišljanje potražiti na zvaničnim sajtovima, ali šta je tu je. Samo zvanično upustvo na engleskom za dv-2012 koje će se pojaviti je tačno!

farfarah
30.08.2010, 06:35
Hvala svima na odgovorima!

dreadnot
30.08.2010, 08:42
nemojte da vam slika bude kockasta, jer je kocka trodimenzionalna, a za sada jos uvek ne primaju 3D fotke. Neka bude kvadratasta... :-))))))

Ninovranje
30.08.2010, 09:36
nemojte da vam slika bude kockasta, jer je kocka trodimenzionalna, a za sada jos uvek ne primaju 3D fotke. Neka bude kvadratasta... :-))))))

Xaxaxaxa e jesi me z...o :grin: tako mi i treba :woohoo:

Za početak neka slika bude kvadratasta, a kockastu tj trodimenzionalnu će te odneti lično kad vas izvuku, xexexe :==D:

Pozz

Zimov
20.09.2010, 13:47
Zdravo ljudi. Eto prijavio bih se na ovu lutriju :) Moze mala pomoc oko sledecih stvari?

1. Da li u prezimenu ide ic ili ić?

2. Moze li malo objasnjenje oko upisivanja adrese ? Tj u koje tacno polje trebaju podaci... NPR. adresa je ''dr. Petra Celovica 10/b''. Skinuo sam onaj primer kako se sve popunjava i oko ovoga
imam nedoumica. Npr oko broja ulice...u koje polje ide tacno. I jel' mora i adresa u USA, gde bih ziveo?

3. Zip/Postal code. Jel mora?

Neverhood
20.09.2010, 14:44
1. Bez nasih slova. Znaci vic umesto vić itd
2. Pa sve je na slici. A pises adresu na koju da te obaveste. Mada po ovogodisnjem zvanicnom uputstvu nece biti sta da ti salju.
http://www.zelenalutrija.com/prijava-na-lutriju/verification.jpg
3. A zasto ti je problem upisati postanski?

Zimov
20.09.2010, 15:33
In care of tamo pise aleksandar vasic
E SAD ISPOD NJEGA to polje. U njega ide celo dr. Petra Celovica 10/b ili ide nesto i u polje ispod. TO MI BAS NIJE JASNO
dole u City/Town ide moj grad
Country/province ide drzava Srbija

Jos nesto, broj telefona ide za srbiju +381-35-xxx-xxx jel tako?

Neverhood
20.09.2010, 16:46
Ja sam sve stavio u jedan red(prvi) jer imam samo ulicu i broj kao i ti. Mada ja nisam izvucen :ajojoj:
Jeste +381-XX-...

spectra
20.09.2010, 23:19
In care of tamo pise aleksandar vasic
E SAD ISPOD NJEGA to polje. U njega ide celo dr. Petra Celovica 10/b ili ide nesto i u polje ispod. TO MI BAS NIJE JASNO
dole u City/Town ide moj grad
Country/province ide drzava Srbija

Jos nesto, broj telefona ide za srbiju +381-35-xxx-xxx jel tako?

http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=158&postcount=85

Zimov
22.09.2010, 11:05
E, spectra hvala ti ko bratu.

PS: Apt ili apartment :)

Zimov
22.09.2010, 11:09
Ja sam sve stavio u jedan red(prvi) jer imam samo ulicu i broj kao i ti. Mada ja nisam izvucen :ajojoj:
Jeste +381-XX-...

Nema veze. Salji Jovo nanovo. Presaberi sve i budi fin decko na slici :drool:

lover
22.09.2010, 21:23
Pozdrav!
Ove godine prvi put cemo se prijaviti supruga i ja. Interesuje me jedna stvar.
U dijelu prijave gdje se pise grad u kome si rodjen, stavlja se naravno mjesto u kojem si rodjen. E sad, ja nisam rodjen u bolnici (kao vecina ljudi i pise im se samo grad u rodnom listu), vec kod kuce i to u prigradskom naselju, pa mi u rodnom listu pise mjesna zajednica i grad kojem pripada ta mz. Da li da stavim oba naziva ili samo grad. Nadam se da je bilo slicnih primjera i volio bih da se jave i objasne kako su oni popunjavali prijavu.

Hvala unaprijed!
Pozzz

lover
22.09.2010, 23:00
Hajde ljudi ukljucite se! Nije valjda da nema nikoga sa slicnim iskustvom...:smrc:

Zana
22.09.2010, 23:36
Ja nisam bila u takvoj situaciji, ali bih napisala onako kako pise u licnoj karti i pasosu - grad ce svakako da se poklopi. E sad, pre ce oni to da porede sa pasosem nego bilo cime drugim, a ako bas pitaju lepo im kazes da se tako upisuje kod onih sto su rodjeni kod kuce...bar bih ja tako uradila. Znaci, ja bih samo stavila mesto (ako tako pise u licnoj karti i pasosu)...vracam sad film unazad, ali stvarno ne mogu da se setim da je neko imao takvu situaciju od ljudi koji su se prijavljivali (jesam u privatnom zivotu, ali ne na forumu). :nene:

Score
23.09.2010, 10:04
Pozdrav!
Ove godine prvi put cemo se prijaviti supruga i ja. Interesuje me jedna stvar.
U dijelu prijave gdje se pise grad u kome si rodjen, stavlja se naravno mjesto u kojem si rodjen. E sad, ja nisam rodjen u bolnici (kao vecina ljudi i pise im se samo grad u rodnom listu), vec kod kuce i to u prigradskom naselju, pa mi u rodnom listu pise mjesna zajednica i grad kojem pripada ta mz. Da li da stavim oba naziva ili samo grad. Nadam se da je bilo slicnih primjera i volio bih da se jave i objasne kako su oni popunjavali prijavu.

Hvala unaprijed!
Pozzz

Ja bih licno stavio kao sto Zana kaze, ono sto pise u licnoj karti i pasosu, to je relevantan dokument i imas dokaz da si napisao zvanican podatak i niko to ne moze da ti zameri, pa ni ameri...

lover
23.09.2010, 22:49
Hvala Zana i Score na prijedlogu. Slicno sam i ja razmisljao, ali me buni to sto u prijavi stoji City a ne Place. U licnoj karti stoji samo mjesto, bez opstine (nove plastificirane licne karte), dok u pasosu nisam siguran. Moram ga potraziti, ali mislim da je i jedno i drugo.:wtf:
Pozzz

Score
23.09.2010, 23:12
Hvala Zana i Score na prijedlogu. Slicno sam i ja razmisljao, ali me buni to sto u prijavi stoji City a ne Place. U licnoj karti stoji samo mjesto, bez opstine (nove plastificirane licne karte), dok u pasosu nisam siguran. Moram ga potraziti, ali mislim da je i jedno i drugo.:wtf:
Pozzz

Veruj mi, uopste nije bitno, ne trazi pasos, unutra je ionako prepisano sve iz licnjaka, stavi to sto ti je u licnjaku, i pevaj!

lover
23.09.2010, 23:35
Postoji tu jos jedan problem!
Sad ce ljudi reci da sam pomalo dosadan, ali to je odraz drustva u kojem danas zivim i desavanja 90-ih na ovim prostorima.

Naime, Zivim u Gradisci (BiH), dok se prije rata zvala Bosanska Gradiska. Medjutim, sticajem okolnosti, politicka situacija drustva je takva kakva jeste i tu necu da ulazim u rasprave, dio BiH (u ovom slucaju RS) je prihvatio naziv Gradiska i u svim relevantnim dokumentima koji se izdaju u ovom entitetu stoji Gradiska, dok drugi dio BiH (Federacija BiH), dan danas upotrebljava naziv Bosanska Gradiska. Zajednicke institucije na nivou drzave su stavile i jedan i drugi naziv u licne karte i pasose,za dobrobit mira!
E sad, ne mogu stavljati u prijavu Bosanska Gradiska/Gradiska jer to , naravno, ameri ne mogu da shvate. Supruga mi je rodjena ovdje i u rodnom listu pise Bosanska Gradiska, a trenutno zivimo u istom mjestu, pod nazivom Gradiska.:no:
Ukoliko stavim npr. Bosanska Gr. i, daj Boze, izvuku, na svim dokumentima koje cu vaditi, pisace samo Gradiska!:grin:
Volio bih da se ukljuce ljudi iz npr. Podgorice, Uzica, ili jos bolje iz Novog Grada (prijasnjeg Bosanskog Novog) i drugih mjesta, gdje je doslo do promjena naziva, da vidim kakva su iskustva imali i kako su reagovali ameri u njihovim slucajevima.
Pozdrav!

lover
23.09.2010, 23:38
Veruj mi, uopste nije bitno, ne trazi pasos, unutra je ionako prepisano sve iz licnjaka, stavi to sto ti je u licnjaku, i pevaj!

Hvala Score, tako cu i staviti!:pozz: