PDA

View Full Version : dodatna pitanja


pericp
25.08.2010, 12:21
Stiglo mi je pismo u kome traze da posaljem 2 dodatne informacije. Adresu i ime osobe kod koje bih otisao da zivim u USA i adresu na koju da mi posalju zelenu kartu. Ja sam to namerno ostavio prazno, jer sam negde procitao da to mogu da popunim kad sletim u Ameriku kod imigracionog. Da oni u sustini pitaju da li idem i i na koju adresu. Jel neko imao slicno iskustvo? Da ne proveravaju tu osobu nesto posebno?

Good Spirit
25.08.2010, 12:29
A da nam ostaviš malo više detalja, ko ti je poslao kovertu? Agencija preko koje si se prijavljivao?

pericp
25.08.2010, 12:35
Koverta mi je stigla od istih ovih od kojih mi je stigla i prva koverta. Popunio sam formulare iz prve koverte jos u maju i poslao nazad. Medjutim nisam popunio ove dve informacije iz razloga sto nisam tacno znoa u tom trenutku gde cu u USA i kod koga. Danas su mi poslali to i podvukli fluorescentnim markerom te dve stavke.

Score
25.08.2010, 12:54
Koverta mi je stigla od istih ovih od kojih mi je stigla i prva koverta. Popunio sam formulare iz prve koverte jos u maju i poslao nazad. Medjutim nisam popunio ove dve informacije iz razloga sto nisam tacno znoa u tom trenutku gde cu u USA i kod koga. Danas su mi poslali to i podvukli fluorescentnim markerom te dve stavke.

Ja jos nisam cuo da je neko dobio takvu kovertu...? I da bih bio apsolutno siguran da sam ovo dobro shvatio prvu kovertu si dobio direktno od State Department-a, right?

pericp
25.08.2010, 12:58
Naravno. Iz kentakija je stigla i prva i ova (za dodatne informacije)

Score
25.08.2010, 13:03
Naravno. Iz kentakija je stigla i prva i ova (za dodatne informacije)

Interesantno...Ni ja nisam napisao ni jedno ni drugo u mom formularu, pa sam posle nesto razmisljao i odlucio da im dodatno posaljem adresu u e-mail-u nakon sto sam ih pitao da li to moze predstavljati (veliki) problem Odgovorili su mi da to nije nikakav problem i da cu tu adresu moci da im dam na razgovoru u ambasadi (ja im svejedno poslah u mejlu, sto je sigurno, sigurno..:blink:).

pericp
25.08.2010, 13:48
Vidis, zanimljivo... Nista poslacu ima adresu prijatelja koji ima zelenu kartu.

Sloba_Kg
26.08.2010, 01:32
Ja jos nisam cuo da je neko to ostavio prazno pa verovatno zato niko i nije dobio zahtev za dopunu dokumentacije.
Na intervjuu su nas pitali ko je osoba cija je adresa data da tamo stigne gc. Mi smo promenili adresu na intervjuu i takodje su pitali zasto menjamo mesto gde cemo da idemo.
Posalji ti njima i pismo sto pre i email takodje.

Score
26.08.2010, 08:48
Ja jos nisam cuo da je neko to ostavio prazno .......

?!? Ja mislim da vecina ljudi to ostavlja praznim do intrerview-a, ali opet to je samo moje misljenje...uopste nije obavezno to popuniti do razgovora u ambasadi. Evo poruke koju sam dobio iz Kentakija o tome:

If you are currently unable to provide a response for question(s) 10 and/or 11 of the DS 230 Part I, you should state “N/A” (not applicable) for each question. This information can be updated at any time prior to the interview by notifying KCC or physically presented at the Embassy on the day of interview.

____________________________________
KCC Diversity Visa
Kentucky Consular Center/tnh
Email: KCCDV@state.gov
Phone: (606) 526-7500
******************************

Ivana MS
26.08.2010, 16:59
I mi smo ostavili taj deo prazan i (jos uvek) nam nije stigla koverta u kojoj se traze dodatne informacije.....Da sam na mestu PERICP_a i ja bih i odgovorila ,ali bih se i konsultovala sa nekim iz ambasade,cisto provere radi.

Good Spirit
26.08.2010, 17:16
@Pericp: Da li ti stavio N/A (not applicable) ili nisi stavio ništa?

Ako nisi stavio ništa onda je misterija rešena, jer piše u uputstvu da na pitanja na koja ne znaš odgovor staviš N/A.

Mi nismo popunili to jer piše da nije obavezno i stavili smo N/A

pericp
26.08.2010, 19:17
U pravu si. Prazno je ostalo. Zato su i poslali... Nista, popunjavam adresu prijatelja i saljem nazad. Hvala svima na informacijama!