PDA

View Full Version : druga koverta za dv 2011


Bode
30.08.2010, 08:58
Jutros je stigla druga koverta iz KCC-a. Razgovor u ambasadi je zakazan za 19. 10.

:bravo:

dreadnot
30.08.2010, 09:08
Vidim ja da ces ti brzo za nama... samo napred!

Score
30.08.2010, 09:40
Jutros je stigla druga koverta iz KCC-a. Razgovor u ambasadi je zakazan za 19. 10.

:bravo:

Ti si 5xxx a ja sam 8xxx....znaci i moja bi trebala ovih dana!! :1072::bravo:

Bode
30.08.2010, 10:30
Hvala dreadnot...:ziveli2:

Score, u tom slucaju ocekuj kovertu narednih dana, pa da konacno zavrsimo sve kako treba. :bravo:

Score
30.08.2010, 13:32
Hvala dreadnot...:ziveli2:

Score, u tom slucaju ocekuj kovertu narednih dana, pa da konacno zavrsimo sve kako treba. :bravo:

Bode, zaboravi na predhodnu poruku, samo sto sam to napisao, pogledah u sanduce i kad ja tamo a ono - KOVERTA ko vrata! Yeaaaah!!!

Ali ne pise sta treba da donesem, nego kaze pogledaj pod 4. www.dvslectee.state.gov... jel i tebi to isto pise?

Bode
30.08.2010, 13:43
I kod mene je isti slucaj.
Hvala lavex

Good Spirit
30.08.2010, 20:30
Zanimljivo je da Score sa manjim brojem ima kasnije intervju od Bode. :)

Inače nema ništa bolje nego kada dobiješ mali broj i sve možeš da završiš do kraja godine (naravno onima kojima odgovara)

Srećno!

Score
31.08.2010, 07:58
Zanimljivo je da Score sa manjim brojem ima kasnije intervju od Bode. :)

Inače nema ništa bolje nego kada dobiješ mali broj i sve možeš da završiš do kraja godine (naravno onima kojima odgovara)

Srećno!

Good Spirit, pobrk'o si nas... ja sam 8xxx sa inyervjuom 14-og, a Bode 5xxx 19-og....:blink: Ja imam veci broj i intervju ranije...zato sto spadamo u isti cut off number a mozda i to igra ulogu da ja idem u Budimpestu u US Embassy ne u Beograd.

Bode
31.08.2010, 10:06
Score, i meni je bilo malo cudno, ali si verovatno u pravu posto su u pitanju dve ambasade. Bilo kako bilo, sve smo blizi cilju.

Ivana MS
31.08.2010, 12:33
Kontaktirala sam ambasadu juce jer bi i mi trebalo da po case number-u imamo razgovor u ambasadi u oktobru...malo mi je prerano ,pa sam zvala ambasadu da se raspitam oko cele situacije...i rekli su nam da i nemamo zakazan razgovor za oktobar.....
...po njemu je nasa koverta stigla kasnije i samim tim ,kasnije procesuirana,tako da mi cekamo novembar.

Bode
02.09.2010, 14:12
Hvala aco. Proveri sa ambasadom. Mozda su oni dobili tvoje papire.

Score
02.09.2010, 19:11
cestitke Bode i Score :bravo:
meni jos nije stigla :no: iako sam broj 1*** a vratio prvu kovertu 08.06.

Hvala! I da, stvarno, ako se koverta negde zagubila, ne bi bilo lepo da propustis interview!! Zovi ambasadu obavezno!

celestine
03.09.2010, 15:29
Da li biste mogli da napisete ko je sve dobio 2. kovertu.....? I odakle ste? Moj CN je 11xxx a nije mi jos stigla druga koverta. Da li treba da se brinem...?

dmi
04.09.2010, 10:46
Da li biste mogli da napisete ko je sve dobio 2. kovertu.....? I odakle ste? Moj CN je 11xxx a nije mi jos stigla druga koverta. Da li treba da se brinem...?

posalji mejl u Kentaki i pitaj ih sta se desava sa drugom kovertom

spectra
04.09.2010, 20:49
Da li biste mogli da napisete ko je sve dobio 2. kovertu.....? I odakle ste? Moj CN je 11xxx a nije mi jos stigla druga koverta. Da li treba da se brinem...?

Ma prati samo Visa Bulletin kad ce tvoj broj da dodje na red.
Pretpostavljam da jos nisu ni poceli slati druge koverte za brojeve iznad 9600..

Gugly
22.09.2010, 13:06
Moj broj je 11 1** , i jos ne stize nista..
Sredinom maja sam dobio pismo od KCC-a, a odovor poslao krajem maja, obicnom postom, iz glavne poste u Bg-u..
Al' kao nadam se da ce stici i druga koverta..
Malo me, doduse, brine jer tamo na obrascu koji sam slao kao odgovor na njihovo 1. pismo, gde je trebalo napisati adresu na kojoj cu stanovati u US, ja stavio: N/A. (Vodjen logikom kao 'Pa otkud znam tacno gde cu stanovati'..A mogao sam 'ladno da stavim adresu prijatelja u NY..kreten!)
Ne znam ima li smisla da sad saljem e-mail, kao dopunu tom obrascu, u kom bih naveo tu adresu...?

Gugly
22.09.2010, 13:11
Ma prati samo Visa Bulletin kad ce tvoj broj da dodje na red.
Pretpostavljam da jos nisu ni poceli slati druge koverte za brojeve iznad 9600..


Izvini, samo jedno pitanjce..A kako vi znate tacan datum kad su oni vama poslali pismo? Vidim da ti ovde dole stoje svi datumi prijema i slanja prepiske sa KCC-om..
I koji je to nacin slanja, da dobijas tacnu informaciju kad je stigao tvoj koverat?
Nisam znao da to moze, inace bih poslao i ja tako..Tja! :/

Kako ja sada uopste mogu da budem siguran da je moje pismo njima stiglo!? :(
Moze li se to ikako proveriti?

Izvin'te ako smaram sa pitanjima koja su vec vise puta odgovorena..Danas se prijavih na sajt..

celestine
22.09.2010, 13:19
Moj broj je 11 1** , i jos ne stize nista..
Sredinom maja sam dobio pismo od KCC-a, a odovor poslao krajem maja, obicnom postom, iz glavne poste u Bg-u..
Al' kao nadam se da ce stici i druga koverta..
Malo me, doduse, brine jer tamo na obrascu koji sam slao kao odgovor na njihovo 1. pismo, gde je trebalo napisati adresu na kojoj cu stanovati u US, ja stavio: N/A. (Vodjen logikom kao 'Pa otkud znam tacno gde cu stanovati'..A mogao sam 'ladno da stavim adresu prijatelja u NY..kreten!)
Ne znam ima li smisla da sad saljem e-mail, kao dopunu tom obrascu, u kom bih naveo tu adresu...?

Moj broj je priblizan tvom, stvari su se odvijale slicnim tokom i u slicnom vremenskom intervalu, iz Bg sam i nisam jos dobila 2. kovertu. Poslala mail u KCC i odgovorili mi da se moj CN trenutno obradjuje i da ce tek za 10ak radnih dana poslati pismo u kojem ce me obavestiti o eventualno zakazanom inttervjuu u ambasadi. Tako da ja cekam. Mislim da stvarno nema mesta brizi i panici.

Score
22.09.2010, 13:20
Moj broj je 11 1** , i jos ne stize nista..
Sredinom maja sam dobio pismo od KCC-a, a odovor poslao krajem maja, obicnom postom, iz glavne poste u Bg-u..
Al' kao nadam se da ce stici i druga koverta..
Malo me, doduse, brine jer tamo na obrascu koji sam slao kao odgovor na njihovo 1. pismo, gde je trebalo napisati adresu na kojoj cu stanovati u US, ja stavio: N/A. (Vodjen logikom kao 'Pa otkud znam tacno gde cu stanovati'..A mogao sam 'ladno da stavim adresu prijatelja u NY..kreten!)
Ne znam ima li smisla da sad saljem e-mail, kao dopunu tom obrascu, u kom bih naveo tu adresu...?

E, nema veze, i ja sam stavio N/A na isto mesto..na oba mesta, gde cu biti i kome da salju GC i dobio sam drugo pismo. Ne panicite ljudi, bice sve u redu samo mi mali brojevi smo dobili za sad, krenuce, polako...Ako ste bas u frci, posle slanja druge koverte Kentaki nema vise nikakve veze sa vama, zovite ambasadu i saznacete jeli koverta negde na putu zastranila ili je jos nisu ni poslali, jer cete vi biti u kompjuteru nadlezne ambasade mnogo pre nego dobijete drugu kovertu.

spectra
22.09.2010, 22:59
Izvini, samo jedno pitanjce..A kako vi znate tacan datum kad su oni vama poslali pismo? Vidim da ti ovde dole stoje svi datumi prijema i slanja prepiske sa KCC-om..
I koji je to nacin slanja, da dobijas tacnu informaciju kad je stigao tvoj koverat?
Nisam znao da to moze, inace bih poslao i ja tako..Tja! :/

Kako ja sada uopste mogu da budem siguran da je moje pismo njima stiglo!? :(
Moze li se to ikako proveriti?

Izvin'te ako smaram sa pitanjima koja su vec vise puta odgovorena..Danas se prijavih na sajt..

Datum kada su oni poslali kovertu - to je datum s njihove koverte.
A ja sam svoju slala DHL-om, tako da znas u sat kad je dosla, a kamo li u dan.. :;D:

Ovdje (http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=12571&postcount=5) imas formu maila kako mozes poslati upit o tvojoj posiljci.

Gugly
24.09.2010, 01:19
Datum kada su oni poslali kovertu - to je datum s njihove koverte.
A ja sam svoju slala DHL-om, tako da znas u sat kad je dosla, a kamo li u dan.. :;D:

Ovdje (http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=12571&postcount=5) imas formu maila kako mozes poslati upit o tvojoj posiljci.

Tek sad videh da na pisamcetu od njih ima datum..Odma gore iznad bar-code-a..Ja k'o kreten trazio po koverti spolja :D ..Meni pise April 26, 2010. :) HEJ, pa to je isti dan kad su poslali i CELESTINE! :) Pa ja i ti smo skroz priblizni, koleginice :)

Ok..A taj DHL se placa vise verovatno..Al' ok - vredi!
Hvala na ovom linku..

Btw. sta je to 'Visa bulletin'? :) (sad ce svi da mi se smeju :1060:)

Gugly
24.09.2010, 03:59
E, nema veze, i ja sam stavio N/A na isto mesto..na oba mesta, gde cu biti i kome da salju GC i dobio sam drugo pismo. Ne panicite ljudi, bice sve u redu samo mi mali brojevi smo dobili za sad, krenuce, polako...Ako ste bas u frci, posle slanja druge koverte Kentaki nema vise nikakve veze sa vama, zovite ambasadu i saznacete jeli koverta negde na putu zastranila ili je jos nisu ni poslali, jer cete vi biti u kompjuteru nadlezne ambasade mnogo pre nego dobijete drugu kovertu.


Gledam ovde po forumu sto su ljudi dole pisali te datume pristizanja i slanja..Neki sto su bili izvuceni 2008. (za DV2009) su drugu kovertu dobili tek u decembru 2008..A jedan vidim cak u martu 2009. Prakticno mu je od 1. do 2. koverte proslo nekih 10-ak meseci!? :wtf: Ima i tih varijanti?

celestine
24.09.2010, 08:31
@ Gugly
Ti i ja imamo veoma priblizne i brojeve i razvoj situacije. I kazem ti ni meni nije stigla druga koverta.....jos. Ali stici ce :)
A sto se tice datuma pristizanja iste, ima tu raznih faktora. Ne posalju svi u isto vreme formulare nazad u KKC u isto vreme.....tako da ih ne mogu ni obradjivati u isto vreme.
Ja sam za sada jos uvek u fazonu da cekam.

Gugly
24.09.2010, 23:07
@ Gugly
Ti i ja imamo veoma priblizne i brojeve i razvoj situacije. I kazem ti ni meni nije stigla druga koverta.....jos. Ali stici ce :)
A sto se tice datuma pristizanja iste, ima tu raznih faktora. Ne posalju svi u isto vreme formulare nazad u KKC u isto vreme.....tako da ih ne mogu ni obradjivati u isto vreme.
Ja sam za sada jos uvek u fazonu da cekam.


Izvini, nov sam ovde pa nisam usao u stos, a nemam ovih dana bas vremena da provaljujem sajt kako, sta, gde, najkrace.. (Opet ispadam xtremly stupid :inluv:)
Ali, kako se ovde salju privatne poruke?!?!..Ja ne vido' nigde natpise tipa 'send message', 'reply message' or something like that..
Plz help me! :smrc:

Neverhood
24.09.2010, 23:10
Mislim da ti je potreban odredjeni broj postova za slanje poruka.

Gugly
24.09.2010, 23:25
Mislim da ti je potreban odredjeni broj postova za slanje poruka.

Auuu bre..pa cemu to.. Kol'ko- zna li iko? :)
Sta sad treba da saljem besmislene poruke na silu, da bi mogao nekom da posaljem private poruku..E, to drugarice i drugovi, nije lepo.. :(

(evo jedne.. ... ... besmislene poruke ;) )

E, evo sad izgleda 'oce! Upravo! Ovo editujem naknadno:) ..Izgleda treba da premasis 10 poruka na forumu da bi mogao da saljes nekom licne.. :)

pericp
26.09.2010, 16:50
Kolega Gugly, ja sam zavrsio ETF i planiram da palim sledece godine u San Diego. Naravno, ako mi stigne druga koverta. Ali ja sam visok broj 23xxx! Inace ja sam zaboravio da stavim i N/A pa sam naknadno slao, jer su mi trazili da upisem nesto...

Gugly
27.09.2010, 17:04
Kolega Gugly, ja sam zavrsio ETF i planiram da palim sledece godine u San Diego. Naravno, ako mi stigne druga koverta. Ali ja sam visok broj 23xxx! Inace ja sam zaboravio da stavim i N/A pa sam naknadno slao, jer su mi trazili da upisem nesto...


Znam tbra, rek'o si mi..'Fala puno! :)

Gugly
04.10.2010, 13:06
Meni jutros stigla 2. koverta..Intervju zakazan za 16. novembar..Uh, al doslo blizu! :/
Koja je fora da se to malo odlozi? Ako ikako moze..Ja bih najradije sve odlozio i intervju, i viziranje i naravno eventualni odlazak...:)

celestine
04.10.2010, 16:53
Stigla danas druga koverta, intervju 18. novembar... Zovemo ambasadu i odlozimo! (I guess)

pericp
04.10.2010, 21:45
Opa, pocele 2. koverte da stizu... Lepo! :) Spremajte papire.

Gugly
05.10.2010, 01:04
Znaci ovo je poslednja godina sa starim kovertima..Imamo tu cast da zatvramo jednu epohu...
Posle ovog ce sve ici digitalno..Ma nije to to...
Ovo je pravi feeling kad ti iscekujes ..pa zveras u sanduce...pa stigne papir, pa ga vidis, opipas, otvoris... :) ..

..e-mail.. tja!

Ivana MS
05.10.2010, 06:25
Bili su bas brzi....sinoc nam je stigao odgovor iz KCC-a da imamo zakazan razgovor 04.novembra :naughty:....Ako sve bude islo kako treba oko prikupljanja papirologije i priliva novca,necemo odlagati razgovor u ambasadi .
Vec me hvata trema.

batiša
05.10.2010, 19:50
Stigla danas druga koverta, intervju 18. novembar... Zovemo ambasadu i odlozimo! (I guess)

I meni je stigla "druga" interviju 2 novembar baš baš blizu :nene:

Neverhood
05.10.2010, 20:16
Bas mi je drago za sve vas!!! :1081:
To je korak do sna!

Ivana MS
05.10.2010, 21:52
Danas nam je stigla i druga koverta...trebalo bi uskoro da krenemo sa prikupljanjem potrebne papirologije...

aco
01.11.2010, 19:09
Pozdrav svima! :bravo:

Danas mi je stigla druga kovertaaa :bravo: Skroz sam i izgubio nadu da ce mi stici, jer je vec prosao oktobar.. obzirom kada su ostalima stigle i imali mnogo veci broj od mene.. Tako da oni koji je jos nisu dobili, a ocekuju, da ne gube nadu :;D:

Pitanje za one koji su odlozili intervju.. za koliko dana moze maximalno da se odlozi i da li odlaganje na neki nacin umanjuje sanse za dobijanje GC?

- videh da ima tema gde cu naci odgovor na moje pitanje tako da nema potrebe za odg... ;)

Mv2Player
02.11.2010, 00:17
Da se prikljucim ekipi:) I meni je danas stigla druga koverta sa zakazanim intervjuom. Sada vidim da sam bespotrebno brinuo da druga koverta nece stici, ali verovatno je tako sa vecinom jer svi prolazimo kroz isto. Nista dok ne osetis na svojoj kozi kako je dok cekas i dok si u neizvesnosti i kako je KAD KOVERTA STIGNE :)