PDA

View Full Version : Nekretnine u Americi - Real Estate in USA


stefan840
23.09.2010, 23:55
Imam nekoliko pitanja, mozda su glupa ali ne znam kako to tamo funkcionise,
gledao sam na sajtu remax-a kuce u los angles-u, na primer za oko 50.000 do 70.000 usd prelepe male kucice, nisu bas ni male imaju neke i po 200kvm , nasao sam recimo za te pare kucu u ulici long beach, koliko vidim 2 bloka od mora, a takva cena....

da li je to mozda neka fora kao sa eglewood-om kod cichago-a gde zgrade kostaju po 15.000 samo sto je opasna zona, bezvlasce ....

ili je to normalna cena nekretnine u americi. jer vidim da su neki pominjali po 200-300k za kucu tamo.

dreadnot
24.09.2010, 03:57
Mozda su u nekom getu, gde niko ne zeli/ne sme da zivi...

steficacvek
24.09.2010, 06:07
ne znam za LA, to ti Zana moze pomoci, ali mogu da ti kazem da trenutno u Phoenixu za 80-100k $ mozes jako lijepu nekretninu da kupis. ali opet sve zavisi od grada do grada, od drzave do drzave

lavex
24.09.2010, 08:04
Kada već pričamo o nekretninama ima nešto što me interesuje. Malo sam istraživao nekretnine i njihove cijene po Denveru i mogao sam da vidim da ima mnogo jeftinih kuća i stanova koji su na foreclosure-u. Da li je neko imao iskustva sa kupovinom ovakve nekretnine i da li je procedura mnogo komplikovana? U suštini sam shvatio šta je foreclosure i zbog čega se nekretnine prodaju na taj način, ali me interesuje nečije lično iskustvo.

dreamerns
24.09.2010, 17:34
Za 50-70k u Chicago mozes da kupis samo supu ili garazu (u normalnim delovima grada). Kuca kao objekat za 50-70k, ja stvarno ne znam ni gde tako nesto ima, ali i ako ima....sigurno postoji razlog za tu bagatelu. To je kao kada bi ti ja rekao da sam nasao kucu za 7000e od 200 kvm u Beogradu.

dmi
24.09.2010, 20:18
kucu u LA u pristojnom delu grada mozes da kupis za 500K + i nikako drugacije

u long beach-u ne verujem da bi iko od nas voleo i zeleo da zivi

stefan840
24.09.2010, 22:37
dmi ako sam te dobro razumeo,
Long beach je geto?

Zana
24.09.2010, 22:52
Nije geto :) Ok je, ima nasih ljudi tamo... interesantan je za zivljenje, tamo je luka, ima dosta restorana, jeftiniji je za zivot od westside. Samo - Long Beach nema nikakve veze sa Los Angelesom (mozes da vidis na mapi), a i treba ti prilicno klackanja preko 405 ;) Lepih kuca od 70k apsolutno nema nigde na ovoj strani - cak ni u South LA (koji je katastrofa), a ako vidis takvu nekakvu cenu - u pitanju je aukcija ili nesto slicno. Anyway, to kupuju investori u cash, nema sanse ni da udjes u izbor za tako nesto... dakle - cena koju ti je dala dmi je cena ako trazis u LA. Sela naokolo se ne racunaju u LA :)

stefan840
26.09.2010, 14:38
Koji grad u USA nije puno skup za zivot , a da je siguran?

Taji
26.09.2010, 16:49
Koji grad u USA nije puno skup za zivot , a da je siguran?


Tesko je poklopiti oba faktora bez veceg pretrazivanja. zavisi sta po tvojim kriterijumima i mogucnostiima smatras da "nije puno skup za zivot".

Evo ti ova dva linka pa pogledaj koji su ti najsigurniji gradovi za zivot u USA a onda Google pa da istrazis koliko su i jeftini:

http://blogs.babble.com/strollerderby/2010/08/19/top-10-safest-cities-in-america-for-kids/

http://www.city-data.com/top26.html

Evo i ovaj link za gradove po kategorijama pa uporedi:

http://www.aneki.com/safest_cities_america.html


:grin:

TheRealRocknRolla
26.09.2010, 17:25
Da se nadovezem,Koja drzava ima bar priblizno ove kriterujume,

- Kriterijum : Tornado, Tsunami, Vrucina, Zemljotresi, Poplave i sl stvari da li uopste u 'Merici ima klime kao na balkanu i bez ovih pojava.

Balans >na 1 mestu bez ovih "sporadicnih" pojava i na 2 drugom mogucnost prsitojne zarade zima mi nije problem cak sta vise mi i odgovara bez mnogo kise tako nesto +zima -vrucina.

Sve je dobro doslo bez gogolanja, zanimaju me licna iskustva i preporuke.

Tu cini mi se u obzir dolaze drzave koje su blize Canadi :grin:

wrath:of:the:lich:king
26.09.2010, 18:19
Ohio nema nista od pomenutog, tj ima tornada ali su ko kosava, bio je jedan ovog leta blizu nas, sravnio je par kuca i nekoliko ljudi je poginulo, ali generalno ne desava se... Takodje imamo sva 4 godisnja doba, ista kao u Srbiji. Blizu smo Kanade... Sto se tice zarade, nisu velike (minimum wage je 7.25) ali sve zavisi od toga sta znas da radis i kako se prodas, moze se zaraditi + je zivot jeftin u smislu da za 700-800$ mozes uzeti extra dvosoban stan, ili kupiti kucu za 150-200,000...

stefan840
26.09.2010, 22:48
Nisam ja mislio na siguran u tom smislu, naravno ne bih voleo da dodjem negde gde ce me oduvati tornado, ali ja sam mislio na grad ili nekom manje mesto pored, gde moze da se nadje posao i jeftina kuca/stan, a da nije neki geto, u tom smislu siguran a ne od vremenskih nepogoda, video sam linkove, ali me zanima jel neko ima licna iskustva.
meni ne bi bio problem da zivim i dalje malo od grada, tj. od mesta gde radim jer koliko znam tu je gorivno dosta povoljno i dosta ljudi putuje malo dalje do posla, tj, zive u predgradjima. ako sam dobro upucen.

dreamerns
26.09.2010, 23:07
Mesta koja po nasem evropskom standardu mogu dobiti epitet "grad", koja pri tom imaju posla, gde su poslovi dobro placeni, imaju skupu rentu i cenu nekretnina. Ne moze sve da bude bajno i sjajno, jer bi onda svi tu voleli da zive...a to bi opet prouzrokovalo da cena kuce ne moze biti mala.
Tamo gde su cene nekretnina jeftine, uglavnom postoji neki problem. Ljudi bankrotirali jer nema posla, ljudi se iseljavaju zbog nekog drugog razloga (ceste poplave) i sl. Sto se tornada tice, njega najvise ima u centralnom delu i uglavnom udara upravo po tim malim mestima. Tornada u okolini Chicago ima, ali nikada nije zahvatio grad (cak je i retkost da zakaci bliza predgradja). Juzniji delovi Illinoisa su cesce pogodjeni. Amerika generalno ima ekstremniju klimu i tlo od Evrope, tako da je tesko naci idealno mesto.

TheRealRocknRolla
27.09.2010, 08:18
Mesta koja po nasem evropskom standardu mogu dobiti epitet "grad", koja pri tom imaju posla, gde su poslovi dobro placeni, imaju skupu rentu i cenu nekretnina. Ne moze sve da bude bajno i sjajno, jer bi onda svi tu voleli da zive...a to bi opet prouzrokovalo da cena kuce ne moze biti mala.
Tamo gde su cene nekretnina jeftine, uglavnom postoji neki problem. Ljudi bankrotirali jer nema posla, ljudi se iseljavaju zbog nekog drugog razloga (ceste poplave) i sl. Sto se tornada tice, njega najvise ima u centralnom delu i uglavnom udara upravo po tim malim mestima. Tornada u okolini Chicago ima, ali nikada nije zahvatio grad (cak je i retkost da zakaci bliza predgradja). Juzniji delovi Illinoisa su cesce pogodjeni. Amerika generalno ima ekstremniju klimu i tlo od Evrope, tako da je tesko naci idealno mesto.

Da Chicago ulazi u uzi izbor [zime su ostrije meni nije problem] i okolina NYC, sada tu opet dodje jos jedan razlog 'terorizam' koji je uvek prisutan zato predgradja manji gradovi i bar si malo mirniji u pogledu toga. Generalno biras mirnije mesto za zivot bez "prirodnih aditiva" ali izgleda takvo nesto ne postoji.
Meni konkretno zima vise odgovara ali ne volim duge kise koje stalno sline nesto takvo.

TheRealRocknRolla
27.09.2010, 09:03
http://i48.tinypic.com/ddhuuh.jpg

A drama centered on an immigrant single mother and her teenage son in small town Illinois.

Amreeka chronicles the adventures of Muna, a single mother who leaves the West Bank with Fadi, her teenage son, with dreams of an exciting future in the promised land of small town Illinois. In America, as her son navigates high school hallways the way he used to move through military checkpoints, the indomitable Muna scrambles together a new life cooking up falafel burgers as well as hamburgers at the local White Castle.

Told with heartfelt humor by writer-director Cherien Dabis in her feature film debut, Amreeka is a universal journey into the lives of a family of immigrants and first-generation teenagers caught between their heritage and the new world in which they now live and the bittersweet search for a place to call home.


http://hotfile.com/dl/22867444/ffc9389/amreeka.2009.dvdrip.xvid-dvsky.part1.rar.html
http://hotfile.com/dl/22867288/647735d/amreeka.2009.dvdrip.xvid-dvsky.part2.rar.html

dreamerns
27.09.2010, 15:15
Generalno, u velikim gradovima ima daleko vise razlicitosti, pa je samim tim i tolerancija na visem nivou. U manjim zatvorenim sredinama moze biti malo teze privici se (kako imigrantu na okolinu, tako i okolini na njega). Nije to pravilo za Ameriku, tako je u celom svetu.

steficacvek
27.09.2010, 18:53
Da ... ali i to zavisi. Phoenix je velik grad, 5 najveci u USA, pa je opet prepun zatucanih rasista, republikanaca i crkvenjaka. Tako da sve je relativno ...

dreamerns
28.09.2010, 17:05
Da ... ali i to zavisi. Phoenix je velik grad, 5 najveci u USA, pa je opet prepun zatucanih rasista, republikanaca i crkvenjaka. Tako da sve je relativno ...

Kakav je odnos belog stanovnistva i ostalih? Jel ima puno azijata, arapa, indusa, crnaca itd.
Dosta i od toga zavisi :-)

Taji
29.09.2010, 19:04
Za one koji zele, prilikom dolaska u USA, izbjeci najskuplja mjesta za zivot (makar za pocetak:grin:)....


http://realestate.yahoo.com/promo/americas-most-expensive-zip-codes-2010.html

dreamerns
29.09.2010, 21:13
Po ovome, NYC ubedljivo....nije mi samo jasno zasto je na petom mestu. U NYC 1bdr 2.5 miliona. Uzas.

steficacvek
29.09.2010, 23:01
Kakav je odnos belog stanovnistva i ostalih? Jel ima puno azijata, arapa, indusa, crnaca itd.
Dosta i od toga zavisi :-)

Mozda ne toliko azijata i arapa, crnaca malo vise, ali zato amigosa koliko ti dusa hoce ... A sto je njih vise, to su ovi bijeli veci rasisti. Tuzno ...