PDA

View Full Version : Nalazenje posla sa EU pasosem


LjudskoBice
16.10.2010, 15:52
Pozdrav,
Imam u planu da emigriram u USA mada i Evropa dolazi u obzir, al' s'obzirom na forum, nema smisla za Eu da pisem :)
Da li mi nesto znaci za USA sto imam slovenacko drzavljanstvo u vezi trazenja posla?
Bilo kakva informacija mi je dobro dosla :)
Sve najbolje

steficacvek
16.10.2010, 16:10
nema nikakve veze. slovenija, bosna, francuska ..., nema nikakve razlike odakle dolazis. jedino ako imas radno iskustvo iz neke poznate americke firme to mogu uzeti u obzir.

Zana
16.10.2010, 20:22
Jedino gde imas prednost je da Slovenija pripada Visa Waiver programu. Tu si ogranicen da ne ostajes duze od 90 dana, da imas povratnu kartu, ne smes da budes osudjivan, kao i da nisi odbijen za vizu ili da ti nije odbijen ulazak u USA na Port of Entry.

Ukoliko planiras da radis ovde, treba ti kao i svima radna viza.

nocturno
30.11.2010, 07:44
Da ne ponavljam ono sto su Stefica i Zana vec rekle, jer su u pravu, dodacu samo da sam pre par meseci upoznao momka iz Pariza koji je dosao ovde i radi za Oracle.

Najpre je konkurisao i kada je Oracle odlucio da ga zaposli, poslali su mu ugovor i sa tim papirima otisao je u Ambasadu SAD u Parizu i dobio radnu vizu. To dakle nije imigracija vec radna dozvola na tri godine, nakon toga se ili vraca ili mu Oracle daje obnovu ugovora radi obnavljanja radne vize na jos 3 godine.

Takodje, Oracle moze, ukoliko zeli, da ga sponzorise za Green Card odnosno Permanent Resident status.

Prosto receno, ukoliko se dopadnes nekom poslodavcu i zeli da te sponzorise za useljenje, ti si zavrsio sve.