PDA

View Full Version : Intervjui DV2011 - Iskustva


Stranice : [1] 2

Bode
19.10.2010, 16:00
Evo najsvezijih informacija od danas. Imali smo zakazan intervju u 08:30h. Prozvali su nas (zena dvoje dece) sa jos nekima. Posle prijavljivanja na salteru usli smo u cekaonicu. A tamo kao u kosnici. Bilo nas je troje za iseljenicke vize a, ostalo turisticke.

A onda malo nerviranja. Nismo imali slike (po 2 za svaku osobu), pa smo posle predaje dokumenata izasli do najblize fotografske radnje da se slikamo. Vracamo se i predajemo slike , a onda opet cekanje. Pa nerviranje zbog parkinga. U 10:30h izlazim menjam parking mesto to traje oko 20 minuta. Po povratku u ambasadu zovu me do blagajne da platim vize (3276$). Na zalost neke novcanice nisu prosle, pa opet izlazim do menjacnice . Inace, moze se placati u dinarima, dolarima ili karticom. Neke kartice prolaze a neke ne. Moja na zalost nije prosla pa sam zato isao u menjacnicu i uzeo dinare.

Na kraju sam regulisao sve i opet je sledilo cekanje. Svi za turisticke su zavrsili u cekaonici je ostalo nas nekoliko iseljenika. Deca su se vec unervozila od tolikog cekanja. Klinka je bila nezaustavljiva (17 meseci stara), a sina (7 god) je nocas zabolelo uvo jedva je izdrzao toliko cekanje.

Da ne duzim i smaram vise. Odobrili su nam vize. Ja za 2 dana idem da podignem pasos sa vizom. Mojima pomeram izdavanje viza za januar. O tacnom datumu dogovoricu se kad odem za svoj pasos.

Nadam se da ce nekome ove informacije biti od koristi za predstojece intervjue.

Neka Vam je sa srecom...
:)

Ivana MS
19.10.2010, 16:52
A o cemu ste pricali?Koliko je trajao razgovor?Taj deo nisi ni spomenuo :)

TheNenad
19.10.2010, 17:43
I mene ovo interesuje što je Ivana rekla :)
Ko vas je intervjuisao, koliko dugo i na kojem jeziku?

Usput: Koliko je sada koštalo po osobi kada se sve sabere? Imali ste neko pozivno pismo ili idete sa sopstvenim štekom? (ako nije tajna, koliki je otprilike? Ono što mene najviše plaši je da neću imati dovoljno kinte u očima interviewera.)

Na zalost neke novcanice nisu prosle
Zbog čega? Prljave, iscepane novčanice su u pitanju ili...?

pekka
19.10.2010, 17:48
Ono što mene najviše plaši je da neću imati dovoljno kinte u očima interviewera.)

To ne treba uopste da te plasi, jer koliko je meni poznato niko te nece pitati za kolicinu novca koji planiras da poneses u USA. To svakako nije pravilo koje se primenjuje na razgovorima u ambasadi.

Ivana MS
19.10.2010, 17:53
Ja se izvinjavam sto mi prva recenica nije bila da cestitam ....tako da ....Bode...najiskrenije cestitke za uspesno obavljen intervju :)
A sada ....kada smo taj deo zavrsili :) ...ispravi gresku i odgovori nam na gore postavljena pitanja :)

TheNenad
19.10.2010, 18:10
Da znaš... baš sam i ja brzoplet...
Bode, čestitam od srca, i nadam se da ćeš i ti i tvoja supruga i tvoja ljupka čeljad naći sreću na novom kontinentu! :bigkiss: za sve

To ne treba uopste da te plasi, jer koliko je meni poznato niko te nece pitati za kolicinu novca koji planiras da poneses u USA. To svakako nije pravilo koje se primenjuje na razgovorima u ambasadi.
Konkretno mislim na ovu temu koja me je baš naježila:
http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=669

Ako je tako kao što kažeš, tim bolje.

pekka
19.10.2010, 18:23
Da znaš... baš sam i ja brzoplet...
Bode, čestitam od srca, i nadam se da ćeš i ti i tvoja supruga i tvoja ljupka čeljad naći sreću na novom kontinentu! :bigkiss: za sve


Konkretno mislim na ovu temu koja me je baš naježila:
http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=669

Ako je tako kao što kažeš, tim bolje.

Secam se da sam citao ovu temu i stvarno zvuci kao kosmar. Ako si totalno OK, nista specijalno, nece ti praviti probleme. Nas su samo pitali sta planiramo da radimo u USA i to onako vec na kraju razgovora, kada je sve bilo izvesno i jasno. Ne znam sta da kazem osim naseg licnog iskustva.

Ako im pokazes da si nezaposlen, radis na crno i sta ti ja znam sta sve jos, onda je opravdana sumnja sa njihove strane i bojazan kako ces se tek u tudjoj zemlji ponasati, kada se u svojoj ponasas protivzakonito ili samo nemarno. Znam ja odlicno kakva je situacija kod nas i ne pravim se pametan, pogotovo ne sada kada smo zavrsili uspesno celu proceduru, ali predpostavljam kako oni razmisljaju.

spectra
19.10.2010, 18:26
Bode, zaista me raduje da je uspjesno prosao i taj kljucni momenat! :)
Sve najbolje od srca! :1081:

spectra
19.10.2010, 18:32
Secam se da sam citao ovu temu i stvarno zvuci kao kosmar. Ako si totalno OK, nista specijalno, nece ti praviti probleme. Nas su samo pitali sta planiramo da radimo u USA i to onako vec na kraju razgovora, kada je sve bilo izvesno i jasno. Ne znam sta da kazem osim naseg licnog iskustva.

Ako im pokazes da si nezaposlen, radis na crno i sta ti ja znam sta sve jos, onda je opravdana sumnja sa njihove strane i bojazan kako ces se tek u tudjoj zemlji ponasati, kada se u svojoj ponasas protivzakonito ili samo nemarno. Znam ja odlicno kakva je situacija kod nas i ne pravim se pametan, pogotovo ne sada kada smo zavrsili uspesno celu proceduru, ali predpostavljam kako oni razmisljaju.

Da, ono je bas bio kosmar..kroz sta je covjek prosao...i sve radi toga sto im je iskreno rekao da je radio na crno..http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=15653&postcount=18

Al na kraju su mu ipak htjeli dati GC...samo je bilo kasno... :(

Bode
19.10.2010, 18:35
Hvala svima :)))

Ovako:
Dolare sam uzeo u banci i proverio nekoliko puta da li su Ok. Medjutim oni imaju svoj skener koji je validan i prihvataju samo onaj novac koji prodje kroz isti.

Pozivno pismo nisam imao. Nosio sam samo ona dokumenta koja su objavljena na sajtu. Razgovor nije bio sa konzulom vec sa radnicom na salteru (amerikanka). Kad smo se zakleli da su sva dokumenta verodostojna poceo je intervju koji je trajao par minuta. Pitala me je da li sam i koliko puta bio u USA. To je pitala i moju suprugu.

Drugo pitanje je bilo ko je osoba koju sam naveo u adresi u dokumentima.

Trece: sta planiram da radim tamo.

I na kraju je rekla da su vize odobrene. Razgovor je bio na engleskom, mada je sa "turistima" uglavnom pricala na srpskom jeziku. Na kraju joj nije bilo najjasnije zasto hocu da odlozim dobijanje viza za ostatak porodice pa je pozvala kolegu, koji je nas covek, i sa njim sam dogovorio vreme dolaska za svoj vizirani pasos i oko odlaganja za ostale.

Nije pitala ni za kakve pare ili pozivno pismo! Ako se setite jos necega sto Vas interesuje, pitajte slobodno...

AntaresNS
19.10.2010, 22:09
Bode, svaka cast na obavljenom intervjuu, zelim samo da ti cestitam i da ti pozelim da se sto bolje snadjes u USA! Puno pozdrava :papa:

batiša
20.10.2010, 07:59
Čestitam BODE
OK poneo si sva potrebna dokumenta objavljena na sajtu us ambasade (step 3)
Dali si prevodio dokumenta? ako jesi koja su to dokumenta

Bode
20.10.2010, 09:04
Hvala Vam :)

Nisam prevodio nista od dokumenata jer nije potrebno. Bilo je reci o tome ranije na forumu.

Za sve one koji neznaju, nova cena vize je 819$...

celestine
20.10.2010, 09:13
Cestitke, sve najbolje i jako se obradujem kad cujem da sve ide glatko! BRAVO!

cile
20.10.2010, 09:40
Bravo zeleni!:bravo:Kada planiras da ides (Chicago?)i sta ces za posao? Zanimljivo je da je intervju bio na salteru,:1081:ja sam mislila da to mora da se obavi sa konzulom:grin:
Sve najbolje

Mv2Player
20.10.2010, 10:36
Cestitam Bode! Sve najbolje u daljoj borbi za boljim zivotom!
Ono sto me interesuje je to sa placanjem tih 819$ za vizu. Rekao si da moze i u dinarima, pa me zanima zasto si kupovao dolare kad moze i u dinarima? Da li je problem visi kurs koji oni imaju u ambasadi i koji se razlikuje od kursa u menjacnici ili ti jednostavno nisi znao da moze i dinarski da se plati? Takodje, rekao si da neke kartice prolaze a neke ne, pa koje konkretno prolaze a koje ne (Master, Maestro, Dinacard, Visa Elctron...) i da li ovo sto se tice dinarskog placanja (trebalo bi da bude oko 66000 din po osobi) moze da se plati dinarima u kesu ili dinarima preko platne kartice?

Bode
20.10.2010, 11:29
Hvala cile :bravo:
Verovatno cu krajem januara za Chicago. Za pocetak najverovatnije djevrek u ruke (kamion), a kasnije ako nadjem posao u struci na nekoj TV bice super. Inace, vec sam 3 puta bio u DC-u na radnoj vizi tako da imam dosta prijatelja tamo nije mi problem posao.

Mv2Player hvala , pa da ti zavrsis uskoro sve kako treba. Placao sam dolarima jer mi je bilo najlakse. O placanu u dinarima nisam ni razmisljao. Definitivno je njihov kurs mnogo visi. Nisu mi prosla 225$ kada mi je preracunala bilo je 18900 u dinarima, a te iste sam promenio u menjacnici za 16900 din. Znaci 2000 je razlika na tu sumu, pa ti vidi koliko bi bilo na ceo iznos. Ja sam imao maestro karticu nije mi prosla. Vizu sam zaboravio kuci, ali sam video da su neki placali njima.
Pozzzzzz...

celestine
20.10.2010, 17:41
Da li bi mogao Bode, molim te, da tacno napis sta si od dokumentacije nosio, za vas odrasle a sta za decu?

Hvala :)

celestine
20.10.2010, 17:43
Uh jos nesto, kad si rekao da bi odlozio viziranje da li je to bio neki problem? I na kojliko se to viziranje moze odloziti?

Bode
20.10.2010, 18:16
Od dokumenata za decu samo izvodi iz knjige rođenih i lekarski pregled.

Ja sam nosio diplomu (kao nosilac aplikacije), dok su ženinu vratili. Izvodi iz knjige rođenih, izvod venčanih, potvrde iz sup-a za oboje. Za mene i potvrda iz vojnog odseka i lekarski za oboje. Snimke pluća nisu uzeli.

Što se tiče odlaganja viziranja, to nije problem. E sad, neznam na koliko dugo može da bude odložen. Sutra idem za pasoš pa ću da pitam.

celestine
20.10.2010, 21:09
Sto se tice diplome, da li si nosio original na uvid, fotokopiranu i overenu u opstini kopiju i ako je kopija mora li biti jos i overena i prevedena kod sudskog tumaca. Jos nesto........... sta je potrebno nositi na lekarski i koliko unapred se mora zakazati? Koliko se ceka na termin. Izvini na smaranju ali prvobitni plan da odlozimo intervju smo promenili te odlucismo da idemo na zakazan datum, tako da sad ubrzano jurimo sve sto nam treba a nisam se bas informisala jer sam mislila odlozicemo za par meseci...
Hvala unapred na svim info :)
PS ako ovim zatrpavamo ovu temu mozes mi poslati PM.

Ivana MS
21.10.2010, 06:42
Mi smo zakazali lekarski dan pre razgovora u ambasadi ,posto nismo iz Beograda.Rekli su i da ponesemo po jednu fotografiju,pasos,po 110 dolara za odrasle,60 za decu do 15 godina...i u dinarima se placaju vakcine koje se dobijaju.

Ivana MS
21.10.2010, 06:44
Poneti i karton vakicinisanja za decu i ako mozete za vas da izvucete .

celestine
21.10.2010, 08:36
Hm, a za odrasle ukoliko nemozemo pribaviti spisak vakcina.....?

Ivana MS
21.10.2010, 14:51
Hm, a za odrasle ukoliko nemozemo pribaviti spisak vakcina.....?

Bez spiska primljenih vakcina se dobiju barem dve vakcine,a sa spiskom ,su neki na forumu pisali ,nisu dobili ni jednu.Taj karton nije obavezan ,ali moze da umanji troskove primanja vakcina.

celestine
22.10.2010, 14:42
Na sajtu the instructions for the selectees sam otisla na uputstva vezana za intervju u ambasadi, ali kad sam odabrala ambasadu u BG izbaci mi da za tu ambasadu nema nikakvih guidelines? .....Jel jos neko probao?

Embassy/Consulate-Specific Interview Guidelines

Several U.S. Embassies and Consulates have information applicants must review and understand before their interview. This information may vary from security requirements to directions to the interview location. Follow the steps below to determine if the embassy/consulate where the visa interview will take place has any location-specific guidelines:

1. Select the first three letters of the immigrant visa application case number from the dropdown list (The three letters are an abbreviation for the Embassy/Consulate where you will be interviewed).
2. Click U.S. Embassy/Consulate-specific information.

Good Spirit
23.10.2010, 07:23
Redizajnirali su sajt ambasade u Beogradu skoro, tako da ima dosta mrtvih linkova i linkova do kojih ne možeš doći sa sajta a postoje. Tako sam ja pre neki dan tražio nešto oko dokumenata i preko sajta nisam uspeo doći dotle, ali sam onda iskopao iz svog History-ja u brauzeru link koji postoji ... :drool:

amella
27.10.2010, 18:23
Moze li neko da mi kaze poslata prva koverta u Kentucky sa berzom postom stigla koverta u Kentucky 1 Septembra .

Da li zna neko kad stize 2 koverta sa datum na interviju, da li sigurno stize ,i do kad je zdnji datum da moze stici .

celestine
27.10.2010, 19:50
vise puta je receno, ali nije problem ponoviti - najsigurnije je: pratiti vissa bulletin i koji su cut off brojevi za taj mesec pa u skladu sa svojim CN znas u kom si mesecu. Druga opcija poslato kratak mail u KCC i pitati ih da li su dokumenta obradjena i da li je intervju zakazan u ambasadi. Takodje moze se pozvati i sama ambasada...

Gugly
29.10.2010, 19:42
Bez spiska primljenih vakcina se dobiju barem dve vakcine,a sa spiskom ,su neki na forumu pisali ,nisu dobili ni jednu.Taj karton nije obavezan ,ali moze da umanji troskove primanja vakcina.


A da li se vakcinacija dodatno naplacuje na onih 110 dolara (ili koliko vec pise da kosta pregled)?

celestine
29.10.2010, 21:25
da, da naravno, jos 3500 din. Tetanus i Hepatitis b

Ivana MS
05.11.2010, 10:25
Zdravo svima, evo da se pohvalim da smo juce uspesno zavrsili intervju u ambasadi,odobrili su nam vize:grin:,a dan pre toga smo zavrsili lekarski (nismo iz BG-a i ova je bila najprihvatljivija varijanta)

-Dosli ,bili poslednji na spisku,usli ,cekali 30-ak minuta,prozvali nas u br. 8 da predamo potrebnu papirologiju..
-bili slobodni sat i po...koje mozete presedeti i u ambasadi.....
-vratili se i posle 30-ak minuta nas pozvali na salter ,mislim,br.5 da nam naplate(placali smo u dolarima...sve su novcanice prosle)...
Zanimljivo je to da sam ponudila da razliku platimo american karticom(nismo imali tacan iznos vec je trebalo da nam vrate kusur) i da su nam rekli da se sve placa ili karticom ili gotovinom,ne moze da se kombinuje vise nacina placanja.
-zatim smo cekali,cekali...i bukvalno ostali poslednji(sve ovo ne bi bilo strasno da smo isli bez trogodisnjaka ,koji je poceo da bude nervozan posle odr.vremena:woohoo:)
-prozvali nas ponovo u br.8 i sada je tu bio amerikanac pred nama(mislim da nije bio konzul vec samo jedan od zaposlenih),a sa njim je bio i momak(nas covek) koji nam je ranije uzeo pripremljenu pairologiju...pitanja su bila ista kao i kod svih ,da se ne ponavljam...
-sve je trajalo oko 5-10 minuta i on je stalno nesto kucao za kompom dok smo pricali....cestitali nam i rekli da suprug dodje po vizirane pasose sutra jer istog dana nesto nije moglo...
-i to je to...

Ako neko ima neko pitanje ....slobodno.

AntaresNS
05.11.2010, 11:12
Ivana, nemam pitanja nego samo hocu da vam cestitam i pozelim srecu! Drago mi je sto je sve proslo ok! Kad putujete? :suure:

Score
05.11.2010, 12:00
Zdravo svima, evo da se pohvalim da smo juce uspesno zavrsili intervju u ambasadi,odobrili su nam vize:grin:,a dan pre toga smo zavrsili lekarski (nismo iz BG-a i ova je bila najprihvatljivija varijanta)

-Dosli ,bili poslednji na spisku,usli ,cekali 30-ak minuta,prozvali nas u br. 8 da predamo potrebnu papirologiju..
-bili slobodni sat i po...koje mozete presedeti i u ambasadi.....
-vratili se i posle 30-ak minuta nas pozvali na salter ,mislim,br.5 da nam naplate(placali smo u dolarima...sve su novcanice prosle)...
Zanimljivo je to da sam ponudila da razliku platimo american karticom(nismo imali tacan iznos vec je trebalo da nam vrate kusur) i da su nam rekli da se sve placa ili karticom ili gotovinom,ne moze da se kombinuje vise nacina placanja.
-zatim smo cekali,cekali...i bukvalno ostali poslednji(sve ovo ne bi bilo strasno da smo isli bez trogodisnjaka ,koji je poceo da bude nervozan posle odr.vremena:woohoo:)
-prozvali nas ponovo u br.8 i sada je tu bio amerikanac pred nama(mislim da nije bio konzul vec samo jedan od zaposlenih),a sa njim je bio i momak(nas covek) koji nam je ranije uzeo pripremljenu pairologiju...pitanja su bila ista kao i kod svih ,da se ne ponavljam...
-sve je trajalo oko 5-10 minuta i on je stalno nesto kucao za kompom dok smo pricali....cestitali nam i rekli da suprug dodje po vizirane pasose sutra jer istog dana nesto nije moglo...
-i to je to...

Ako neko ima neko pitanje ....slobodno.

Cestitam Ivana, sad tek nastupa prava avantura, verovatno najveca i najuzbudljivija u zivotu! :bravo:

Bode
05.11.2010, 12:54
Ivana, neka Vam je sa srecom i da sto pre odete odavde :bravo:

Ivana MS
05.11.2010, 14:06
Hvala svima na cestitkama i lepim zeljama...da vam se vrati(kome se vec nije ostvarilo):;D:

spectra
07.11.2010, 23:57
Iskrene cestitke Ivana MS, i sve najbolje!! :1081:

Neverhood
08.11.2010, 20:38
Cestitam i srecno u daljem zivotu!!!:bravo::bravo::bravo:

Ivana MS
09.11.2010, 16:19
Ivana, nemam pitanja nego samo hocu da vam cestitam i pozelim srecu! Drago mi je sto je sve proslo ok! Kad putujete? :suure:

Jos jednom hvala na cestitkama,a sto se polaska tice ,jos nismo odlucili da li marta ili aprila.U principu sve zavisi od obaveza koje treba da zavrsimo pre polaska.

lanas
14.11.2010, 13:18
Sreno i sve najbolje:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:

Ivana MS
03.12.2010, 16:28
Zar je moguce da nije bilo jos clanova na razgovoru u ambasadi u novembru?.....Niko da podeli svoja iskustva...?

Gugly
04.12.2010, 03:18
Zar je moguce da nije bilo jos clanova na razgovoru u ambasadi u novembru?.....Niko da podeli svoja iskustva...?


Izgleda da nije.. vec bi se neko pohvalio.. I ja sam otkazao moj novembarski intervju, pa cu ga pomeriti za neka 3-4 meseca..

celestine
04.12.2010, 10:48
Mi imali zakazano za 18 novembar ali odlozili...za mart

aco
04.12.2010, 16:08
Zar je moguce da nije bilo jos clanova na razgovoru u ambasadi u novembru?.....Niko da podeli svoja iskustva...?


I ja sam odlozio za 2-3 meseca... mada i bolje sto sam to uradio s obzirom da sam skoro saznao da mi nece biti lokacija Atlanta vec verovatno Chicago :smil42fc:

Ivana MS
04.12.2010, 16:49
Znaci da ne brinem :) i da vasa iskustva ocekujemo marta,aprila :bravo:...samo da znate vreme leti :obrva:

Score
04.12.2010, 17:55
I ja sam odlozio za 2-3 meseca... mada i bolje sto sam to uradio s obzirom da sam skoro saznao da mi nece biti lokacija Atlanta vec verovatno Chicago :smil42fc:

Covece, nece ostati mesta za amere u Chicago-u koliko nas tamo ima?! Bar sudeci po ovom forumu.

Sto se intervjua tice, ja sam BIO na mom 22. Novembra i sve je bilo fino i peachy... ali u jedmon u trenutku kaze mi NAS COVEK koji je radio na salteru (tip iz Vojvodine?) i koji je dilovao sa mojim slucajem, ovo je sve u redu samo gde vam je izvod iz banke? :wtf: Ja rekoh, pa niko mi nije rekao da ga donesem?? Ode ti on i eto ti dolazi konzulka posle dva minuta, i sva se presavila od izvinjavanja, kao nova direktiva, moramo da trazimo od svakoga pa kao "sorry al' jbg"... i dade mi novi termin da im donesem potvrdu iz banke, za prekosutra, u ponedeljak 6-tog. Kaze, 40,000 $US ce biti dovoljno za nas cetvoro, zena, ja i dva klinca. :blink: Ili ona cuvena I-forma.

Ma nije problem, samo malo te strecne kad kaze, ono, sve je ok, ALI...

Ma videcemo sad u ponedeljak, da i to jednom skinem sa dnevnog reda vise...

batiša
04.12.2010, 20:49
Covece, nece ostati mesta za amere u Chicago-u koliko nas tamo ima?! Bar sudeci po ovom forumu.

Sto se intervjua tice, ja sam BIO na mom 22. Novembra i sve je bilo fino i peachy... ali u jedmon u trenutku kaze mi NAS COVEK koji je radio na salteru (tip iz Vojvodine?) i koji je dilovao sa mojim slucajem, ovo je sve u redu samo gde vam je izvod iz banke? :wtf: Ja rekoh, pa niko mi nije rekao da ga donesem?? Ode ti on i eto ti dolazi konzulka posle dva minuta, i sva se presavila od izvinjavanja, kao nova direktiva, moramo da trazimo od svakoga pa kao "sorry al' jbg"... i dade mi novi termin da im donesem potvrdu iz banke, za prekosutra, u ponedeljak 6-tog. Kaze, 40,000 $US ce biti dovoljno za nas cetvoro, zena, ja i dva klinca. :blink: Ili ona cuvena I-forma.

Ma nije problem, samo malo te strecne kad kaze, ono, sve je ok, ALI...

Ma videcemo sad u ponedeljak, da i to jednom skinem sa dnevnog reda vise...

40,000$us........prava sitnica.Nadam se da tu "NOVU DIREKTIVU" nisu dobili u ambasadi u Beogradu:smrc:

TheNenad
04.12.2010, 20:58
A bre, skupiš još malo love i ideš na EB-5 vizu kao grof! :ohman:

aco
04.12.2010, 21:49
Covece, nece ostati mesta za amere u Chicago-u koliko nas tamo ima?! Bar sudeci po ovom forumu.

Sto se intervjua tice, ja sam BIO na mom 22. Novembra i sve je bilo fino i peachy... ali u jedmon u trenutku kaze mi NAS COVEK koji je radio na salteru (tip iz Vojvodine?) i koji je dilovao sa mojim slucajem, ovo je sve u redu samo gde vam je izvod iz banke? :wtf: Ja rekoh, pa niko mi nije rekao da ga donesem?? Ode ti on i eto ti dolazi konzulka posle dva minuta, i sva se presavila od izvinjavanja, kao nova direktiva, moramo da trazimo od svakoga pa kao "sorry al' jbg"... i dade mi novi termin da im donesem potvrdu iz banke, za prekosutra, u ponedeljak 6-tog. Kaze, 40,000 $US ce biti dovoljno za nas cetvoro, zena, ja i dva klinca. :blink: Ili ona cuvena I-forma.

Ma nije problem, samo malo te strecne kad kaze, ono, sve je ok, ALI...

Ma videcemo sad u ponedeljak, da i to jednom skinem sa dnevnog reda vise...

Sta cu Score kad jedino tamo imam nekog... a i nije bas Chicago nego Rockford za pocetak :)

Sto se tice izvoda, koliko li traze da bude na racunu ako neko ide sam? Koliko cujem u Beogradu to nisu trazili, ali ko zna mozda od nove godine pocnu i ovde da traze da se prilozi?!

celestine
04.12.2010, 22:01
u nekim ambasadama su uvek trazili. koliko je meni poznato u bg veoma retko. ono sto mene najvise zanima je da li si Score vec platio za vize pa su ti onda trazili izvod ili.........?

spectra
04.12.2010, 22:35
Znaci da ne brinem :) i da vasa iskustva ocekujemo marta,aprila :bravo:...samo da znate vreme leti :obrva:

A nama, koji imamo velike brojeve, vrijeme sporoooo... al kako god, samo da dodjemo na red! :)

Score
04.12.2010, 22:38
u nekim ambasadama su uvek trazili. koliko je meni poznato u bg veoma retko. ono sto mene najvise zanima je da li si Score vec platio za vize pa su ti onda trazili izvod ili.........?

Pa ovako je bilo: Pojavili se na salteru i onaj tip pregledao sve sto smo imali, trazio na kraju papire iz banke, ali nije insistirao, kao videcemo sta ce konzul da kaze. Idite platite ovo na kasi pa se vratite...Vratili se posle par minuta, zove konzul, i pita sta cete tamo da radite - mi rekosmo - ona rec, dve sa decom, pa iz koga puta smo izvuceni, cime se bavim... i to..i onda ono o potvrdi iz banke, i kao sve je super, i kao sto sam vec rekao, mora potvrda od nedavno. Cak sam cuo da ce od sledece godine (za 2012) svima i svuda traziti onaj I-affidavit garanciju, al nemojte me drzati za rec za to...

celestine
04.12.2010, 22:53
Hm..........Ovij nekoliko s foruma sto su bg imali intervju nikom nisu trazili i sama procedura je trajala 5 minuta sa standardnim pitanjima....... A da li si cuo za neka prethodna iskustva iz ambasade u Budimpesti? Za Skoplje se na primer vec odavno zna da to traze.....
Sad si me, mogu ti reci bas zabrinuo.............Mi nemamo taj novac i nismi bili u fazonu da prodajemo nasu nekretninu u bg.......
PS kad kazes od 2012 mislis od te godine ili od sledeceg DV2012 (ovi koji su se tek ove godine prijavili....... :(

Score
04.12.2010, 23:08
Hm..........Ovij nekoliko s foruma sto su bg imali intervju nikom nisu trazili i sama procedura je trajala 5 minuta sa standardnim pitanjima....... A da li si cuo za neka prethodna iskustva iz ambasade u Budimpesti? Za Skoplje se na primer vec odavno zna da to traze.....
Sad si me, mogu ti reci bas zabrinuo.............Mi nemamo taj novac i nismi bili u fazonu da prodajemo nasu nekretninu u bg.......
PS kad kazes od 2012 mislis od te godine ili od sledeceg DV2012 (ovi koji su se tek ove godine prijavili....... :(

Mislio sam na DV2012. Evo i sta kaze u instrukcijama:

"....If you are selected to apply for a DV, you will be required to provide evidence that you will not become a public charge in the United States before being issued a visa. This evidence may be in the form of a combination of your personal assets, an Affidavit of Support (Form I-134) from a relative or friend residing in the United States, and/or an offer of employment from an employer in the United States."

Mislim da neces morati da prodajes nekretninu, u najgorem slucaju samo da dokazes da imas assets, to nije strasno, ukoliko ti i to budu trazili. Mozda su ovi ovde malo nakrivo nasadjeni?
I, ne, nemam kontakt ni sa kim ko je u DV programu izvucen ovde, Madjari nemaju ovakav forum, bar ja za njega ne znam. Mislim da smo mi kao nacija daleko vise forumski orijentisani i upuceni jedni na druge nego oni.

celestine
04.12.2010, 23:44
uh ali ako pod assets podrazumevas 40 000$ ili za nas posto nas je troje mozda
30 000$....... hm onda je strasno :)
A sto se tice ovoga sto si naveo "....If you are selected to apply for a DV, you will be required to provide evidence that you will not become a public charge in the United States before being issued a visa. This evidence may be in the form of a combination of your personal assets, an Affidavit of Support (Form I-134) from a relative or friend residing in the United States, and/or an offer of employment from an employer in the United States." to stoji od pre ali generalno su retko, stvarno retko kome trazili.......

morison_tz
05.12.2010, 19:02
pa ta nova direktiva je da kazem malo visoka, znaci za troclanu porodicu 30 000, dali ovde ima neko iskustva sa ambasadom u sarajevu, i dali ima neka aternativa za taj bankovni racun ili moras da imas bas toliko novca, iako te tamo neko ceka.

Score
05.12.2010, 19:45
pa ta nova direktiva je da kazem malo visoka, znaci za troclanu porodicu 30 000, dali ovde ima neko iskustva sa ambasadom u sarajevu, i dali ima neka aternativa za taj bankovni racun ili moras da imas bas toliko novca, iako te tamo neko ceka.

Ma cujte, stvarno, da ne unosim paniku ovim brojevima, mozda su ovde u ambasadi drugacije nastrojeni, ovo je EU, pa mozda imaju drugacije arsine sta je i koliko i kome potrebno/moguce... :a014:

Ivana MS
05.12.2010, 20:13
Mozda je najbolje da neko pozove informativno ambasadu i pita da li je doslo do nekih promena u prikupljanju papirologije,da li se jos nesto trazi....opste je poznato da je ambasada u Beogradu najopustenija po tom pitanju.

celestine
05.12.2010, 20:18
a da li pod assests moze da se podrazumeva dokaz o vlasnistvu nad recimo nekretninom? U uputstvu za intervju lepo pise ne prodajte nista, ne napustajte posao, ne kupujte avionske karte itd pre intervjua. To bi onda znacilo da, hipoteticki, ja mogu tu nekretninu prodati nakon sto mi odobre vizu.........am I right :(

celestine
05.12.2010, 20:18
a definicija same reci assests je da je to bilo sta sto se moze pretvoriti u kesh..........

Score
05.12.2010, 20:41
a da li pod assests moze da se podrazumeva dokaz o vlasnistvu nad recimo nekretninom? U uputstvu za intervju lepo pise ne prodajte nista, ne napustajte posao, ne kupujte avionske karte itd pre intervjua. To bi onda znacilo da, hipoteticki, ja mogu tu nekretninu prodati nakon sto mi odobre vizu.........am I right :(

Pa tacno to sam ti i rekao u jednoj od predhodnih poruka, ne moras da prodajes nekretninu, odnesi vlasnicki list i to ti verovatno jeste najveci asset...i ako imas neka vredna kola..dijamantski prsten, Ferrari...:obrva:

mijan
05.12.2010, 21:27
Ako se uvedu nova pravila sa bankovnim racunima i obrascem I-134, to znaci da je vecina nas nepotrebno podnela prijave za DV-2012, jer nece ispuniti uslove. Narocito recimo porodica sa 3-4 clana da obezbedi 40 hiljada dolara, to je samo san...

lanas
06.12.2010, 08:50
Neko ko ima nekretninu u Srbiji(npr: stan, lokal...), dijamantski prsten, ferari i 40.000$ na racunu, nema potrebe da igra lutriju. Takvi ljudi kupuju nekretnine na Beverli Hilsu, odlaze u USA kao investitori...

Oni time izbegavaju imigraciono u USA(jer su nam i na prezentaciji rekli da je bolje otici na studenstku vizu(naravno ko ima sredstava), nego se maltretirati na ovakav nacin.

Ne verujem da ce dosta ljudi dobiti od nekog I - 134, narocito u USA gde se zakon postuje u odnosu na Srbiju.

celestine
06.12.2010, 11:34
@lanas, posto si bila na prezentaciji, da li nam mozes reci da li se tamo spominjao taj I-134 formular i da li je bilo nekih dodatnih objasnjenja po tom pitanju? Za bg ambasadu sam cula da su zaista retko u izuzetnim prilikama trazili taj dokument.........?

AntaresNS
06.12.2010, 13:04
@lanas, posto si bila na prezentaciji, da li nam mozes reci da li se tamo spominjao taj I-134 formular i da li je bilo nekih dodatnih objasnjenja po tom pitanju? Za bg ambasadu sam cula da su zaista retko u izuzetnim prilikama trazili taj dokument.........?

Ja sam bio na prezentaciji i ni rec nisu spominjali za taj novac niti za I-134...Ili je to nesto novo sto su nedavno uveli ili je drugacije u Bg nego u Budimpesti. Valjda ce neko uskoro imati intervju pa cemo cuti ;)

lanas
06.12.2010, 13:12
@lanas, posto si bila na prezentaciji, da li nam mozes reci da li se tamo spominjao taj I-134 formular i da li je bilo nekih dodatnih objasnjenja po tom pitanju? Za bg ambasadu sam cula da su zaista retko u izuzetnim prilikama trazili taj dokument.........?

Na prezentaciji su rekli da je intervju veoma vazan i da li ce neko dobiti zelenu kartu od utiska koji stekne konzul, odnosno od njegove procene da li cemo se i kako se snaci u USA i ko je osoba kod koje idemo(pretpostavljam da treba neko pouzdan).
Za formular niko nista nije reako, kao i za izvod po racunu. Sto se finansijskog dela tice, rekli su da uopste nije vazno koliko novca ponesemo, jer mozemo poneti mnogo novca, a da sve strahovito brzo potrosimo(za par dana).

Takodje su rekli da je veoma vazna namera zbog koje idemo tamo, odnosno da oni steknu utisak da ljudi koji apliciraju hoce da zive i rade u USA.
. U praksi su imali raznih slucajeva.

Pitaj me jos nesto, ako te zanima. Lakse se setim kada imam pitanje.:==D:

celestine
06.12.2010, 14:07
Mi smo u prijavi stavili adresu osobe koja nije finansijski nesto narocito........ali kod njega bismo bili smesteni u prvo vreme jer zivi sam a ima svoju kucu. Medjutim u Atlanti imamo takodje prijateljicu, udatu za amerikanca, ona je doktorka i vec mi je prakticno obezbedila office job kod nje na klinici... Da li mislis da bi bilo good idea da mi ona posalje jedan obican mail s kojim da odem u ambasadu?

mijan
06.12.2010, 16:58
Ako se potvrde mogucnosti koje je Score pominjao da ce postovati punu proceduru na razgovorima u svim ambasadama od DV-2012, onda recimo ne znaci da nece biti tako ako to nisu pominjali na prezentacijama! Jednostavno ima do toga jos puno, a kada dodje vreme poslace dopis svim ambasadama da se drze pune procedure, i pada u vodu sto nisu pominjali na prezentacijama lovu na banci i obrasce.
Ljudi koji sada idu na razgovore su generacija DV-2011, i ne mozemo na osnovu njihovih razgovora videti da li ce od sledece godine traziti izvode i obrasce ili ne.
I jos da dodam, podigli su cene viza, pregleda, pa recimo kad dodamo da porodica sa tri-cetiri clana treba 4 hiljade za preglede i vize, pa novac za put, i onda 5-10 hiljada tamo za pocetak. Uz to da se na nasim prostorima sa 30-40 godina starosti zaradi 50 hiljada dolara znamo da je jako tesko, osim da se nasledi nekretnina.
Mogu reci da ovo vise onda i nece liciti na neku lutriju, nego na klasicnu prodaju viza onome ko ima novac!
To je njihovo pravo i njihov izbor.

celestine
06.12.2010, 19:22
"If you are selected to apply for a DV, you will be required to provide evidence that you will not become a public charge in the United States before being issued a visa. This evidence may be in the form of a combination of your personal assets, an Affidavit of Support (Form I-134) from a relative or friend residing in the United States, and/or an offer of employment from an employer in the United States."

Ovo nije nista novo i odavno stoji kao informacija. Samo sto se nekad trazi nesto od toga a nekad nista. Od cega zavisi - God knows.... U beogradu sam zaista retko cula da su od koga trazili. Bilo je cak slucajeva da su neki cak sami doneli i prilozili Affidavit of support na intervju a oni bi im vratili bez gledanja.

Score
06.12.2010, 20:02
E, pa dragi prijatelji, da i ovom mom putesestviju ka GC dodje jednom kraj!

Pogledali su ove moje papire o finansijama koje sam im doneo i u roku od sat i po odstampali vize u pasose.

Danas oko 17h konacno smo ja i moja porodica i zvanicno postali legal permanent residents of The United States of America! Haleluja! :ludak::punk:

celestine
06.12.2010, 20:29
Svaka cast! Cestitke od srca! Bio je to bumpy road ali ti zelim da u USA sve ide glatko!

Gugly
06.12.2010, 21:31
E, pa dragi prijatelji, da i ovom mom putesestviju ka GC dodje jednom kraj!

Pogledali su ove moje papire o finansijama koje sam im doneo i u roku od sat i po odstampali vize u pasose.

Danas oko 17h konacno smo ja i moja porodica i zvanicno postali legal permanent residents of The United States of America! Haleluja! :ludak::punk:

Niste jos, jos samo malecni korak vam fali..da odete u USA, i uruce vam GC.. ;) Mada, sudeci po najavama tih novih pravila, i obzirom na papire o finansijama koje si im predao, mozda su tebi vec danas u ambasadi dali GC;) xexe..salim se..
Congratulations! Good luck! All the best!
:)

batiša
06.12.2010, 21:32
E, pa dragi prijatelji, da i ovom mom putesestviju ka GC dodje jednom kraj!

Pogledali su ove moje papire o finansijama koje sam im doneo i u roku od sat i po odstampali vize u pasose.

Danas oko 17h konacno smo ja i moja porodica i zvanicno postali legal permanent residents of The United States of America! Haleluja! :ludak::punk:

BRAVO MAJSTORE TAKO SE TO RADI.........PUNO SREĆE I USPEHA U NOVOM POHODU:beer:

Score
06.12.2010, 21:37
@celestine - bumpy sestro slatka i jos pojma nemas koliko...sve dzomba do dzombe...al se ispegla nekako na kraju..hvala!

@Batisa, hvala i tebi, pa daj boze da se vidimo na to picence tamo negde u Maju ili u Cikagu gde ces ti, ili U D.C.-ju gde cu ja privremeno da budem.

Hvala gugly, hvala...da znas, za te pare sam bas mogao i ovde da je dobijem...mislim GC..:)

spectra
06.12.2010, 21:52
E, pa dragi prijatelji, da i ovom mom putesestviju ka GC dodje jednom kraj!

Pogledali su ove moje papire o finansijama koje sam im doneo i u roku od sat i po odstampali vize u pasose.

Danas oko 17h konacno smo ja i moja porodica i zvanicno postali legal permanent residents of The United States of America! Haleluja! :ludak::punk:
Jeeeee!!! :1081::bravo::1081:

Cestitam Score!!! Bio je trnovit put, ali eto sve je proslo najbolje! :woohoo:
Bas je super cuti tako lijepe vijesti! Iskreno me raduje za vas! :1081:

coconut
06.12.2010, 22:00
Svaka cast! Cestitam i ja i zelim vam puno uspeha u novom zivotu! :bravo:
E a bas mi sad ide neka muzika od Morriconea u pozadini, dobro se slaze sa ovim forumom...
Jos jednom cestitke! :pozz:

aco
06.12.2010, 23:08
bravo score :bravo::bravo::bravo:
sve najbolje zelim tebi i tvojoj porodici u USA i Vidimo se! :;D::grin:

Ninovranje
06.12.2010, 23:44
Score i od mene sve cestitke i sve najlepse Vam zelim od srca, pa se Boze zdravlja mozda i gledamo nekad tamo!!! Puno pozdrava i jos jednom puno puno srece i uspeha ako mogu da kazem u novom pocetku!!!!

Score
06.12.2010, 23:55
Score i od mene sve cestitke i sve najlepse Vam zelim od srca, pa se Boze zdravlja mozda i gledamo nekad tamo!!! Puno pozdrava i jos jednom puno puno srece i uspeha ako mogu da kazem u novom pocetku!!!!

E, brate da znas koliko "novih pocetaka" imam iza sebe...al ne zalim se, sve su to lepa iskustva....al ovaj novi "novi pocetak" bas obecava!

Hvala svima jos jednom! :grin:

Bode
07.12.2010, 00:07
Score, neka Vam je sa srecom...:bravo: !!!
Hvala Bogu da je to konacno proslo...Sad se lagano spremajte za novi zivot, pa se mozda vidimo preko.
Jos jednom, SVE NAJBOLJE...
:bravo:

morison_tz
07.12.2010, 00:16
Svaka cast Score

Puno srece u novom pocetku i sve najbolje od srca

olivera77
07.12.2010, 01:19
Score sve najbolje tebi i tvojoj porodici.Iskreno sam se razocarala kada si se dvoumio oko onih vakcina i kada si bio na korak od odustajanja,potajno sam se nadala da ces prelomiti tu stavku i da ces izabrati ovo sto je danas i verifikovano.Bravo !!!:bravo:

Ivana MS
07.12.2010, 08:24
Score sve cestitke...i mozda se svi prijavljeni i skupimo nekada na onoj drugoj strani planete :)

Score
07.12.2010, 10:23
Score sve cestitke...i mozda se svi prijavljeni i skupimo nekada na onoj drugoj strani planete :)

Hvala narode, e to bi bas bilo lepo...onako, monumentalno!
Sad sledi "spartanski zivot", jer treba gomilati pare za onamo...:suure:

Neverhood
07.12.2010, 10:59
Cestitke Score! I puno srece u novom zivotu!!! :bravo::bravo::bravo:

AntaresNS
07.12.2010, 12:16
Cestitke Score! :) I da nas obavestavas redovno iz USA! Sve najbolje!

lanas
07.12.2010, 13:00
Cestitke i od mene i sve najbolje tebi i tvojoj porodici.:bravo:

libertas222
07.12.2010, 13:44
Sretno Score, i daj se javi koji put iz chicaga...nemoj nas zaboravit kao većina onih koji odu :==D:

Mislim, znam da to nije njihova obaveza, ali eto mene baš npr. zanima kako se snašao Dreadnot, a od njega ni traga ni glasa :nene:

Pratila sam preko foruma odlazak njegove obitelji, i kao da sam se nekako emotivno vezala :blink:, pa mi sad žao što se ne javljaju -

Sve u svemu tebi svako dobro :beer:

Score
07.12.2010, 15:15
Sretno Score, i daj se javi koji put iz chicaga...nemoj nas zaboravit kao većina onih koji odu :==D:

Mislim, znam da to nije njihova obaveza, ali eto mene baš npr. zanima kako se snašao Dreadnot, a od njega ni traga ni glasa :nene:

Pratila sam preko foruma odlazak njegove obitelji, i kao da sam se nekako emotivno vezala :blink:, pa mi sad žao što se ne javljaju -

Sve u svemu tebi svako dobro :beer:

Ma nema problema, cucete vi od mene jos mnogo toga kad dodjem tamo. Samo, za razliku od vecine, ja ne planiram da idem u Chicago, idem prvo u Washington D.C. a posle u San Francisco Bay Area negde, verovatno Palo Alto, San Jose ili okolina...
A dreadnot je verovatno u frci da nadje posao, da se ljudski smesti ili sta vec, siguran sam da ima dobro "opravdanje"...ma javice se on... Hvala na lepim zeljama :bigkiss:

mijan
07.12.2010, 15:21
Score neka ti je sa srecom u nekom novom okruzenju!
Da dodam da sam negde procitao iskustvo coveka koji je bio u BH ambasadi u Sarajevu i nisu mu trazili bankovne izvode i obrazac I-134.

Taji
07.12.2010, 18:28
E, pa dragi prijatelji, da i ovom mom putesestviju ka GC dodje jednom kraj!

Pogledali su ove moje papire o finansijama koje sam im doneo i u roku od sat i po odstampali vize u pasose.

Danas oko 17h konacno smo ja i moja porodica i zvanicno postali legal permanent residents of The United States of America! Haleluja! :ludak::punk:


Iskrene cestitke i od mene i neka vam je sa srecom:1081:

morison_tz
07.12.2010, 20:50
hvala na ovoj informaciji za BiH ambasadu, citajuci ovaj forum rijetko sam nailazio na clanove koji su pisali iskustva kako su prosli u Sarajevu,pa ako ima neko neka pise

ZeljkoUSA
08.12.2010, 00:14
Score, zelim vam SVE najbolje kao sto i svima nama sa foruma zelim...
Bez obzira na vise "novih pocetaka" verujem da ce ovo biti nesto posebno, kao sto i sam rece...
Pisemo se i, nadam se gledamo, tamo negde....:bravo:

amella
08.12.2010, 01:30
Zdravo Svima ima lli neko ko je bio na interviju uskoro u Skoplju pa da kaze svoje iskustvo kako je bilo i sta su trazili da li se trazi I-134 i takoce...








Case No: 2011EU00008xxx
Koverta poslana iz KCC: 22.04.2010.
Prva koverta stigla: 09.08.2010.
Prva koverta vracena: 27.08.2010.
Stigla koverta u KCC: 01.09.2010.

Isabelle
09.12.2010, 00:35
E, pa dragi prijatelji, da i ovom mom putesestviju ka GC dodje jednom kraj!

Pogledali su ove moje papire o finansijama koje sam im doneo i u roku od sat i po odstampali vize u pasose.

Danas oko 17h konacno smo ja i moja porodica i zvanicno postali legal permanent residents of The United States of America! Haleluja! :ludak::punk:

Voooila!!! :1081::1081::1081:

Dragi Score, cestitam!! Nisam ni sumnjala da ce sve da bude ok,svaka cast na upornosti ipak se koji put i isplati zar ne? :obrva:
Sad hrabro u novu avanturu, i da se konacno smiris na jednom mjestu :P

Tebi i tvojoj porodici sve najbolje od srca, Isa. :)

Score
09.12.2010, 14:27
Hvala drustvo, Isa, darling, tebi posebno! Jos cemo se mi sresti! Sto rekli, "it's not over till it's over"...:bigkiss::;D:

nataly
10.12.2010, 13:24
E, brate da znas koliko "novih pocetaka" imam iza sebe...al ne zalim se, sve su to lepa iskustva....al ovaj novi "novi pocetak" bas obecava!

Hvala svima jos jednom! :grin:

da se pridruzim cestitkama i ovde,sto je Nino rekao, od srca vam zelim sve najbolje,jer porodica kao sto je tvoja ne zasluzuje nista manje od savrsenstva, srecan vam put i dace Bog da se vidimo tamo,mozda vec 2012.
pozz:1072:

Score
10.12.2010, 15:32
da se pridruzim cestitkama i ovde,sto je Nino rekao, od srca vam zelim sve najbolje,jer porodica kao sto je tvoja ne zasluzuje nista manje od savrsenstva, srecan vam put i dace Bog da se vidimo tamo,mozda vec 2012.
pozz:1072:

Nataly, ljudi, jos cete da me raznezite svim ovim porukama...:blink: Hvala i opet!
:papa:

cile
15.12.2010, 12:28
Cestitke,Score i sve najbolje tebi i tvojoj porodici ! :bravo:
Evo jedno pitanjce,cista moja znatizelja,kakvo je tvoje misljenje i utisak - da nije bilo love na racunu,da li bi prosao?:blink:

Score
15.12.2010, 13:22
Cestitke,Score i sve najbolje tebi i tvojoj porodici ! :bravo:
Evo jedno pitanjce,cista moja znatizelja,kakvo je tvoje misljenje i utisak - da nije bilo love na racunu,da li bi prosao?:blink:

To uopste nije tema, apsolutno ne. Medjutim, ne moras da imas samo novac, mozes da im pokazes vlasnistvo nekretnine, automobila, dokaz o nekim znacajnijim primanjima, ko sto rekoh ranije, "assets", nesto sto moze lako da se pretvori u novac ako treba.

I hvala na cestitkama!

lover
15.12.2010, 23:16
E, pa dragi prijatelji, da i ovom mom putesestviju ka GC dodje jednom kraj!

Pogledali su ove moje papire o finansijama koje sam im doneo i u roku od sat i po odstampali vize u pasose.

Danas oko 17h konacno smo ja i moja porodica i zvanicno postali legal permanent residents of The United States of America! Haleluja! :ludak::punk:

Cestitam Score sa malim zakasnjenjem!:bravo:
Izvuce se ti sa onim vakcinama, ali to sad nije bitno! Pozzzz i srecnoooooo....

necko1
16.12.2010, 12:28
http://www.youtube.com/watch?v=0DaMXPfUYGo&feature=player_detailpage

Score
16.12.2010, 15:14
http://www.youtube.com/watch?v=0DaMXPfUYGo&feature=player_detailpage

Samo jedina mu mana sto Juge vise nema... a i vecina ljudi koji odavde uspeju da odu tamo, ne gledaju vise toliko nazad sa nostalgijom... vise mu dodje kao "good riddance" feeling. I ja sam malo patio prva dva puta, posle sam se navikao...

Gugly
29.01.2011, 14:09
Jos jedna nedoumica kod mene.. U vezi sa pozivnim pismom, mail-om ili kako vec..
Da li je zaista dovoljno poneti samo odstampani e-mail?! Meni to zvuci malo neozbiljno, pogotovu sto mail nije bas official..Mozes da ga posaljes sam sebi, ili ko god 'oce odakle god 'oce..? :)
Jedan moj prijatelj je poneo fax pisamce, koje se tretira kao original, gde ga neki rodjak zove kod sebe i salje garancije..(Doduse nisam siguran da li je pre slanja faxa isti dokument overio u nekoj kanclelariji or something)..A drugi primerak je rodjak poslao u ambasadi na njegov case number..(Da li je tamo iko to citao, ni on nema pojma)

NAJBITNIJA STVAR koja me zanima:
Ja sam mislio da meni to pozivno pismo posalje najbolja drugarica koja zivi u NY vec nekih 8 godina..Ali...Stvar stoji ovako, ona je prvo otisla kao turista, pa ostala u ilegali par godina, a zatim se udala za Amera, sa kojim zivi i sada, dobila je GC pre 3 godine, i vec 2 leta za redom dolazi u posetu svojima u Srbiju..I btw. bas lepo zive u NY, i na super mestu..
I mene zanima, da li bih ja mogao da se oslonim na nju, tj. na pismo sa potpisom njenog muza i nje? Plasim se da bi mozda mogli da mi naprave frku oko te njene 'ilegalne' proslosti...m?
(Znam da je njena mladja sestra pre 3-4 godine dok je ova jos bila 'na crno', htela da joj dodje u posetu, ali kad su ambasadi saznali na koga se poziva, otprilike su ih istog trenutka izbacili iz kancelarije.. :/ )

noki
29.01.2011, 18:39
Evo oped ja da ti odgovorim.Meni ce sestra poslati pozivno pismo,ali je ona vec drzavljanin SAD.Rekla sam joj da mi posalje obicno pozivno pismo,bez taksi,bez iceg drugog,pa ako bude trebalo i drugo,naknadno ce mi pustiti.U tvom slucaju ja bih trazila pozivno pismo od supruga tvoje drugarice posto je on verovatno drzavljanin SAD,a tvoja drugarica samo nosioc green karte,i ne moras tamo u ambasadi da objasnjavas da je ona bila u ilegali-nego je predstavi samo kao drugaricu udatu za americkog drzavljanina..

Gugly
29.01.2011, 20:19
Evo oped ja da ti odgovorim.Meni ce sestra poslati pozivno pismo,ali je ona vec drzavljanin SAD.Rekla sam joj da mi posalje obicno pozivno pismo,bez taksi,bez iceg drugog,pa ako bude trebalo i drugo,naknadno ce mi pustiti.U tvom slucaju ja bih trazila pozivno pismo od supruga tvoje drugarice posto je on verovatno drzavljanin SAD,a tvoja drugarica samo nosioc green karte,i ne moras tamo u ambasadi da objasnjavas da je ona bila u ilegali-nego je predstavi samo kao drugaricu udatu za americkog drzavljanina..


Da, da..to sam i mislio..Mislim, ja cu ako odem, svakako biti kod njih, tako da..... A tog tipa Amera sam letos upoznao i lepo smo se zgotivili..I on se slozio da dodjem kod njih, i licno me pozvao..Drugarica nosi njegovo prezime.. Mislis da nju i ne potpisem, da ne bi kopali po njenoj imigrantskoj proslosti, ili mislis da je ok da sa pozovem na oboje, jer ipak je ona ta koja je my connection? ..I sada je tamo u legalnom statusu..
Ja i ako kazem da me poziva suprug moje drugarice, oni mogu da me pitaju, a ko je ona, kako se zove, otkad je tamo itd..

noki
29.01.2011, 22:14
Pa mislim da ne bi trebalo da imas problema da ih predstavis kao prijatelje koji ce ti priteci u pomoc za u prvo vreme,sto se tice njenog ilegalnog prestoja u Americi,kad nije ni ona imala problema da dobije green kartu,neces ni ti.Mislim da ce biti dovoljno da ti puste jedan garantni list(ako je to uopste potrebno ambasadi)i neka ga potpise njen muz,a mogu da prilepe na garanciju i kopije od obadva pasosa,pa ces ti objasniti konzulu vasu vezu.A neverujem da ce oni kopati po njenoj proslosti samo zbog garancije.

Gugly
30.01.2011, 17:33
Pa mislim da ne bi trebalo da imas problema da ih predstavis kao prijatelje koji ce ti priteci u pomoc za u prvo vreme,sto se tice njenog ilegalnog prestoja u Americi,kad nije ni ona imala problema da dobije green kartu,neces ni ti.Mislim da ce biti dovoljno da ti puste jedan garantni list(ako je to uopste potrebno ambasadi)i neka ga potpise njen muz,a mogu da prilepe na garanciju i kopije od obadva pasosa,pa ces ti objasniti konzulu vasu vezu.A neverujem da ce oni kopati po njenoj proslosti samo zbog garancije.

Thanx.. A garantni list u kojoj formi? Mail? Fax? Pismo? Treba neka overa, pecatiranje tamo u NY?

dragonn
30.01.2011, 20:08
Jos jedna nedoumica kod mene.. U vezi sa pozivnim pismom, mail-om ili kako vec..
Da li je zaista dovoljno poneti samo odstampani e-mail?! Meni to zvuci malo neozbiljno, pogotovu sto mail nije bas official..Mozes da ga posaljes sam sebi, ili ko god 'oce odakle god 'oce..? :)
Jedan moj prijatelj je poneo fax pisamce, koje se tretira kao original, gde ga neki rodjak zove kod sebe i salje garancije..(Doduse nisam siguran da li je pre slanja faxa isti dokument overio u nekoj kanclelariji or something)..A drugi primerak je rodjak poslao u ambasadi na njegov case number..(Da li je tamo iko to citao, ni on nema pojma)

NAJBITNIJA STVAR koja me zanima:
Ja sam mislio da meni to pozivno pismo posalje najbolja drugarica koja zivi u NY vec nekih 8 godina..Ali...Stvar stoji ovako, ona je prvo otisla kao turista, pa ostala u ilegali par godina, a zatim se udala za Amera, sa kojim zivi i sada, dobila je GC pre 3 godine, i vec 2 leta za redom dolazi u posetu svojima u Srbiju..I btw. bas lepo zive u NY, i na super mestu..
I mene zanima, da li bih ja mogao da se oslonim na nju, tj. na pismo sa potpisom njenog muza i nje? Plasim se da bi mozda mogli da mi naprave frku oko te njene 'ilegalne' proslosti...m?
(Znam da je njena mladja sestra pre 3-4 godine dok je ova jos bila 'na crno', htela da joj dodje u posetu, ali kad su ambasadi saznali na koga se poziva, otprilike su ih istog trenutka izbacili iz kancelarije.. :/ )

Sto se mene tice i mog slucaja ja imao samo najjobicniji e-mail poslat od prijatelja koji je vec bio ovde, nikakva garantna pisma nisam imao. Ja tako prosao bez problema i nisu mi pravili nikakve probleme oko toga, sada opet mozda zavisi od slucaja do slucaja.

maribo
10.02.2011, 12:23
:1081:Želim da Vam prenesem sveže info. iz Ambasade od juče. Dobili smo vize. Od papira smo poneli samo ono što je i traženo i pozivni mail ( poslat mail od naših poznanika koji tamo žive da nam stoje na raspolaganju ako nam je potrebna pomoć sa adresom). U principu moj suprug je samo odgovarao na postavljena pitanja i ništa nismo dodavali. Pitali su nas da li imamo rođake tamo i šta on planira da radi.

Score
10.02.2011, 13:26
:1081:Želim da Vam prenesem sveže info. iz Ambasade od juče. Dobili smo vize. Od papira smo poneli samo ono što je i traženo i pozivni mail ( poslat mail od naših poznanika koji tamo žive da nam stoje na raspolaganju ako nam je potrebna pomoć sa adresom). U principu moj suprug je samo odgovarao na postavljena pitanja i ništa nismo dodavali. Pitali su nas da li imamo rođake tamo i šta on planira da radi.

Cestitke Maribo! Welcome to the club! .....................

Bode
10.02.2011, 15:30
:bravo:

Cestitam Maribo !!!

Sad jos samo da dodjete ovde... Srecno

:papa:

maribo
11.02.2011, 17:08
Hvala puno na cestitkama.
Nadamo se da se i mi javimo uskoro sa one strane bare.

batiša
12.02.2011, 15:10
........Nije gotovo sa čestitkama GREEN CARD nije mala stvar.....Čestitamo i sve najbolje u budućem pohodu na USA:bravo:

Gugly
12.02.2011, 16:30
:1081:Želim da Vam prenesem sveže info. iz Ambasade od juče. Dobili smo vize. Od papira smo poneli samo ono što je i traženo i pozivni mail ( poslat mail od naših poznanika koji tamo žive da nam stoje na raspolaganju ako nam je potrebna pomoć sa adresom). U principu moj suprug je samo odgovarao na postavljena pitanja i ništa nismo dodavali. Pitali su nas da li imamo rođake tamo i šta on planira da radi.


Hvala puno na obavestenju..Cestitamo..Good luck there!:)
E da, ste nosili i kopije nekih dokumenata ili samo originale?

maribo
13.02.2011, 09:08
Hvala Batiša, drzimo vam fige 23.02.



Što se tiče dokumenata nosil smo originale+obične kopije.
Od originala su zadržali samo uverenja iz SUP-a(uverenja iz suda nismo nosili), sva ostala su nam vratili.
Vratili su nam čak i fotografije, pretpostavljam da su uzali one iz koverte sa lekarskog.

Hvala još jednom svima na čestitkama.

Mv2Player
18.02.2011, 01:14
Vreme intervjua bilo je zakazano za 8:30h. Ispred ambasade bio sam u 8:20h. Tamo je bilo 15-tak ljudi i posto su svi nagrnuli na stepeniste, izasao je nas covek koji je sve nas zamolio da sidjemo sa stepenista i odaljimo se do zardinjera kako bi nas organizovao. U ruci je drzao spisak i krenuo da cita, prethodno napomenuvsi da svi koji su za turisticku vizu organizuju kolonu na levoj strani stepenista, a svi koji su za iseljenicku vizu da obrazuju red na desnoj strani stepenista amabasade. Kako je kog prozivao tako se pravio red sa obe strane i svi su bili prozvani. Par minuta nakon toga, velika bela metalna vrata ambasade su se otvorila i izasao je nas covek koji je iz obezbedjenja te pozvao po dvoje, troje iz obe kolone koji su bili prvi pri vratima. Unutra je sa desne strane mali stocic i cura koja identifikuje i belezi na spisak one koji ulaze, a sa leve strane je ormarcic sa malim komodicama za mobilne telefone. Tu te obavestavaju da iskljucis mobilni telefon i da im predas, kao i sve ostale elektronske uredjaje, te da ce ti biti vraceni na izlasku iz ambasade ako im budes vratio plastificiranu karticu sa brojem koji tu dobijas. Posle detaljnog pretresa (kao na aerodromu) prolazis kroz onu kapiju za detektor metala i nakon skeniranja prtljaga koji imas kod sebe, sledi detaljan pregled istog. Uzimaju sve sto moze biti sumnjivo (tecnost za dezinfekciju, USB kabli, baterije, punjac, olovke....i odvajaju zajedno sa mobilnim) a ako imas vodu kod sebe dozvolice ti da je poneses sa sobom ako je na licu mesta otvoris i probas gutljaj pred njima (da se uvere da nije otrov ili benzin). Nakon toga, vracaju ti prtljag i ljubazno ti objasnjavaju da sidjes desno niz stepeniste koje vodi u pridzemlje ambasade i da se javis na salter. Stepeniste je uzano (jedva dvoje mogu da se razminu) i kada sidjes dole, desno je neki hodnik (na zidu slika Baraka Obame), a levo je obezbedjenje (nas covek koji sedi za stolom) i salter na kojem takodje radi nasa sluzbenica kojoj kazes svoje ime i prezime. Ako si za turisticku vizu, ona ce ti dati papir sa brojem, a ako si za iseljenicku nece ti dati taj papir i neces imati broj vec ce ti reci da udjes u cekaonicu i da ce te tamo prozvati po Imenu i prezimenu. Nakon toga ulazis u cekaonicu. Cekaonica je iznenadjujuce mala i niskog plafona na kojem su protivpozarne prskalice, klimatizacioni otvori, kamere i zvucnici na kojim se cuju prozivke. Cekaonica je duzine nekih 15-20m a sirine najvise 5-7. Sa desne strane su salteri poredjani hronoloski od broja 1 do 7 sa pocetkom od vrata na koja ulazis. Salter br. 4 je na sredini i malo je izbacen u odnosu na ostale saltere. A salter br. 5 (blagajna) je malo uvucen i zaklonjen od pogleda svih prisutnih kojih je bilo oko 30-tak. Svi sede na plavim plasticnim stolicama koje su poput klupa i poredjane na levoj strani, nasuprot salterima. Gledas se licem u lice sa onim koji sedi preko puta tebe i razmak izmedju je vrlo mali (kao u bioskopu) pa je dosta tesno provuci se. Ambasada pocinje sa radom verovatno od 7 ili pola 8 jer tih 30 coveka je bilo upravo u procesu intervjua kada sam ja usao. Na zidovima su 2 elektronske table na kojima se smenjuju brojevi aplikanata i brojevi saltera za one koji su za turisticku vizu (npr. br.107 - salter br.4), a ispod ide broj koji je naredni. Postoje 2 TV-a LCD koji su zakaceni i u jednom i drugom delu ove prostorije i na njemu ide RTS1 i jutarnji program:) tako da mozes da gledas TV gde god da izaberes da sednes. Ono sto pravi zabunu i nervozu je sto za svaki broj i salter ide prozivka na zvucnicima od strane elektronske sekretarice pa sve nadjacava zvuk tipa: " BROJ...STO...SEDAM IDITE DO... SALTER BROJ DVA!!!" i to ide kao na vasaru :)) Ne staje:)) U pozadini toga se cuje TV koji nije glasan ali pravi neki zvuk, a svoj galami dodaju se i glasovi sluzbenika koji na zvucnicima ispituju aplikante za turisticke vize raznoraznim ali prilicno potpuno ISTIM setom pitanja tipa: "Da li ste nekada ranije bili u Americi"? "zasto putujete u Ameriku?" "Ko je osoba kod koje idete?", "Da li ste nekad ranije bili odbijeni za Americku vizu?", "Koliko planirate da ostanete?", "sta ce te da radite na brodu?", "Koji posao ste ranije radili?" "Da li imate stari pasos sa Americkom vizom kod sebe?", "U koje mesto putujete?", "Cime se bavite ovde?"....i to grmi na zvucnicima jer staklo deli ispitivaca i aplikanta. E, svemu tome sada dolazi povremeni prigusen glas amerikanca koji na smesnom srpskom proziva po imenu i prezimenu nekog od prisutnih na svakih 5 minuta, i glas jedne simpaticne amerikanke sa saltera br.2 koja uzima otiske prstiju i koja prica Srpski sa kineskim naglaskom:)) "Leva ruka.Cetri prsti stavi gore. Pritisni jako sad. Istosa desnomrukom."....:))) tako da moras biti skoncentrisan da cujes svoje ime ukoliko te prozovu. Nije ni cudo sto pored svakog saltera imas slusalicu pa mozes da razgovaras preko nje ko u USA zatvorima:) Dugo sam cekao da dodjem na red i da me prozovu (oko sat vremena). Za iseljenicku su zvali u salter br.8 (a to je salter u maloj sobici u kojoj jedva mogu da stanu dvoje). Unutra su 2 stolice i skener otisaka prstiju koji stoji na sirokom salteru na kome mozes spustiti dokumenta, veliko salter staklo i sa druge strane je sluzbenik (nas covek) i na srpskom ti zatrazi:

-pasos i
-2 slike, a onda te pita sta si sve doneo od dokumentacije. Ja sam mu dao:

-Pozivno pismo iz druge koverte
-MKR original na uvid a neoverenu kopiju uzima
-Diploma fakulteta (fotokopija overena u opstini), Zvanicni prevod (ovo nije neophodno ali je uzeo), a original na uvid nije trazio
-SUP potvrda
-MUP potvrda
-Drzavljanstvo, original na uvid a neoverenu kopiju uzima
-Vojska, potvrda o odsluzenju
-Lekarski u koverti (snimak pluca sam zaboravio da mu ponudim, a nije ni trazio)
-odstampan neformalni pozivni email od prijatelja na cijoj adresi cu da boravim u USA

Tada sam mu rekao da je to dokumentacija za koju sam siguran da je potrebna, a onda sam mu ponudio jos i:

/potvrda o zaposlenju (nije uzeo jer sam se za lutriju prijavljen preko kategorije za skolu, a ne za posao)
*/potvrdu iz banke na oko 1000e (uzeo ali ni to nije obavezno)
/licna karta i fotokopija (nije uzeo)
/saobracajna na uvid i neoverena fotokopija (nije uzeo jer sam imao potvrdu iz banke,a da nisam mozda bi to "zamazalo oci")
/diploma srednje skole (fotokopija overena u opstini), zvanicni prevod (ovo nije neophodno), (nije uzeo jer imam fax)
/svedocanstvo osnovne skole (fotokopija overena u opstini) (nije uzeo)

Zatim mi je rekao da dodjem u 11h sa spremljenim parama:
- 819$ (sto mu dodje oko 650e) i rekao da mogu da napustim ambasadu do tada a da mogu i da cekam u cekaonici.Zbog ruznog iskustva sa grckom ambasadom (od pre par godina) pitao sam da li iznos mora da bude tacan tj. da li nije problem sa vracanjem kusura i rekao mi je da nije problem.

Od 9:30 - 11:00 sam bio van ambasade. Pri izlazu su mi nasi ljudi iz obezbedjena vratili telefon i pitali "Jel ti dali vizu?", a ja sam im rekao da jos uvek nisu i da treba da dodjem u 11h na sta su oni glasno zakljucili da sam za iseljenicku. Pri povratku u ambasadu ponovo ista procedura ali vise nikog nije bilo za turisticke vize i ostali su samo specificni slucajevi (transport pokojnika, sredjivanje penzije, naplacivanje cekova, vize za maloletna lica...) i iseljenicke vize. U cekaonici je bilo oko 5-6 ljudi. Cekao sam oko 15 min a onda su me po imenu i prezimenu prozvali na salter 2 (nas covek) uzeo mi je otiske prstiju na aparatu koji je velicine omanje kutije i koji sa gornje strane ima staklo po sredini predvojeno tankom plasticnom izbocinom,tako da stavljas celu saku bez palca i to 2 prsta sa jedne a 2 prsta sa druge strane te plasticne izbocine, zatim isto sa desnom rukom, a onda sa oba palca istovremeno isto jedan na jednu, drugi na drugu stranu. Treba stiskati povrsinom celih prstiju,a ne samo jagodicama. Rekao mi da sacekam dok me ne prozovu. 5 min posle toga pozvali su me na salter br. 5. Nas covek na salteru, rekao mi je da treba da platim 819$ ili 77000 din i nesto, kesom ili karticom (Master, American express....ostale nisam cuo jer sam ga prekinuo rekavsi mu da cu platiti dolarima). Prebrojio sam 820$ (jer sam imao 200$ viska po savetu sa ovog foruma za slucaj da neka novcanica ne prodje skenersku kontrolu) i jednu po jednu je skenirao na malom crnom aparatu koji jednom pisti kad je novcanica OK a 4 puta zaredom kad nije OK. Sve novcanice su prosle osim jedne od 50$ koju je provukao 4-5 puta a onda je izdvojio na stranu jer i dalje nije htela da prodje. Sve ostale su prosle a novcanicu od 20$ nije ni skenirao. Medju novcima je bilo i hemijskom isaranih novcanica, ispecatiranih i iz razlicitih godina 1988. 1996. i 2006. u apoenima od 50$ i 100$ i sve su prosle osim te jedne koju je na kraju provukao jos 3-4 puta i uvek je pistala 4 puta, a onda je malo rukama povukao kao da hoce da je ispravi i maltene je na silu progurao kroz aparat tako da je zapistao samo jednom i to je bio znak da je i ona prosla i da je sve ok. Vratio mi je kusur 1$, izdao fiskalni racun i rekao da sacekam dok me ne prozovu. Za 5 min prozvali su me na salter br.8 u istoj prostoriji gde sam ujutru predao dokumenta. Sa druge strane sedeo je mladji amerikanac tamnoputog tena, ne visok i slabo je govorio srpski. Mislim da to nije konzul vec isto neko od sluzbenika. Pitao me je da li razumem engleski i da li mozemo da pricamo na engleskom. Potvrdio sam mu i razgovor je krenuo sa time da ce mi on sada procitati tekst sa kojim, sa podignutom desnom rukom, se trebam sloziti ili ne sloziti. Pitao me je da li sam razumeo sta mi prica i ja sam mu potvrdio. Podigao sam desnu ruku u vis i saslusao njegove reci koje su odprilike glasile "Kunem se da je sve navedeno sto sam napisao u ovim formularima i sto cu sada reci potpuna istina". Odgovorio sam potvrdno ali je zanimljivo sto te tom prilikom gleda pravo u oci i daje POSEBNU paznju tom cisto formalnom cinu. Nakon toga, dao mi je formular (onaj isti koji sam popunjen letos poslao u KCC) i rekao da potpisem. Pitao me je:

- Sta radim tj, cime se bavim?
- Sta sam po struci i gde sam zavrsio fakultet?
- Da li sam nekada bio u americi?
- Sta planiram da radim u americi?
- Gde planiram da zivim u americi?

Bio sam opsiran i pricljiv u svakom odgovoru pa me nista vise nije pitao te mi rekao da ce mi viza biti izdata na 6 meseci i da sutra u 15h dodjem u ambasadu po vizirani pasos. Tada sam ga pitao da li moze da mi izdaju vizu na duze od 6 meseci jer mi se ne poklapa sa datumom kad planiram da putujem, ali mi je on rekao da oni izdaju vize samo na 6 meseci. Zatim sam ga pitao da li moze da se odlozi viziranje pasosa za mesec - dva nakon cega se on zbunio, a ubrzo zatim je u pomoc dosao nas covek i pitao prvo njega u cemu je problem, a onda je mene pitao na srpskom da mu objasnim o cemu se radi. Ponovio sam mu istu pricu na srpskom, a on mi je rekao da je to trebalo jos ujutru da mu kazem. Rekao mi je da sacekam u cekaonici da me prozovu. Posle minut ili 2 prozvao me je na salter br.7, dao ne viziran pasos i formular na srpskom na kome je bilo nesto ispisano hemijskom olovkom. Rekao mi je da mesec dana pre datuma kada zelim da mi se izda viza pozovem ambasadu da mi se zakaze datum i da sa tim papirom i pasosem dodjem. Na formularu je hemijskom pisalo da se javim ovoj kancelariji kada budem bio spreman za izdavanje vize. Kasnije me je malo zbunilo sto formular pocinje sa "Iskreno zalimo sto nismo u mogucnosti da vam izdamo vizu...." ali to je sablonski formular i tako mora da pise. Nakon 2 meseca otisao sam u ambasadu u zakazano vreme, predao pasos i istog dana u 15h dobio nazad vizirani pasos, 2 A4 papira sa odstampanim "uputstvima" za lakse snalazenje emigranata u USA i 1 zuti koverat (zapecacen) koji nosis u USA na aerodrom i predajes zajedno sa pasosem . Na vizi pise IMMIGRANT VISA, datum rodjenja, case number, pol i dr. a dole sitno je ispisano na engleskom "upon endorsement serves as temporary I-551 evidencing permanent residence for 1 tear" sto znaci da kada ti na ovu vizu lupe pecat na USA aerodromu da si usao u zemlju, od tog dana ti ova viza ZAMENJUJE green card u trajanju od godinu dana. ovo je za sve one koji vole da citaju:)))Pozdrav svima.

Gugly
18.02.2011, 03:54
MV2 player, svaka cast na strpljenu da ispises sve ovo..Hvala!
Srecno na dalje!:) Ne sumnjam da ces uspeti da se ostvaris tamo preko..

E oko dokumenata: tamo ne pise da treba drzavljanstvo..(Sto je i logicno jer nosis pasos)..A sta potvrda iz SUP-a, a sta iz MUP-a?..Koliko znam treba izvod iz kaznene evidencije koji se vadi u SUP-u, a dokument iz suda koji potvrdjuje da se ne vodi proces protiv tebe u protekla 3 meseca, takodje ne pise da treba..Neka me ispravi neko ako gresim..

TheNenad
18.02.2011, 09:24
ovo je za sve one koji vole da citaju:)))
Ovo je za sve one koji vole da ovako lepo i čitko podele svoja iskustva sa drugima :bravo:

MV2, svaka čast, drago mi je da ovakvih kao što si ti postoje na ovom forumu i nadam se da ćeš i buduća iskustva ovako lepo i detaljno podeliti sa nama! :papa:

batiša
18.02.2011, 10:27
Svaka čast MV2 Player.....post-iopo!...
Na travel.state.gov Instructions for Selectees: Interview Preparation....ne piše da su potrebne slike već da će naše slike poslate u KCC vratiti (zajedno sa popunjenim obrazcima DS-230 DS-122) u ambasadu....mada ću ih i ja odraditi za svaki slučaj "nikad se nezna",ono što me zapravo interesuje je ova potvrda o zaposlenju ni ona nije na spisku? možeš li da napišeš Formu (da i to odradim,ako stignem!)

Gugly
18.02.2011, 20:16
Svaka čast MV2 Player.....post-iopo!...
Na travel.state.gov Instructions for Selectees: Interview Preparation....ne piše da su potrebne slike već da će naše slike poslate u KCC vratiti (zajedno sa popunjenim obrazcima DS-230 DS-122) u ambasadu....mada ću ih i ja odraditi za svaki slučaj "nikad se nezna",ono što me zapravo interesuje je ova potvrda o zaposlenju ni ona nije na spisku? možeš li da napišeš Formu (da i to odradim,ako stignem!)

Ja zvao da zakazem intervju i tip mi na kraju rece: "819 dolara, potrebna dokumenta, pasos, fotografija! Hvala, prijatno!" :)
MV2 player, aj molim te preciziraj sta podrazumevas pod dokumenta iz SUP-a i MUP-a? (Ja imam samo iz sup-a izvod iz kaznene evidencije)
i da li treba da se vadi drzavljanstvo? Tamo ne pise da treba...

Gugly
18.02.2011, 20:49
Tamo na sajtu njihovom pod tacnom 3, pise da nosis potvrdu iz suda samo ukoliko si bio optuzivan i osudjivan, pa sva dokumenta vezana za to..
Sto bi po meni znacilo da ko nije imao problema sa time, ne treba da nosi nista iz suda.. Valjda.. :)

coconut
18.02.2011, 23:55
Mv2player - :bravo: najbolji, najdetaljniji opis do sada.
Ono sto je mene frapiralo je cinjenica da se placa "819 u dolarima ili 77000 din i nesto"!? Tih 77000 i nesto je po aktuelnom kursu iz menjacnica oko 950 dolara! Znaci, obavezno prethodno razmeniti novac u menjacnici a u ambasadi platiti u dolarima.

gugly - ne bih da odgovaram u tudje ime, ali sto se tice tvog pitanja u vezi "potvrde iz SUPa i potvrde iz MUPA", mislim da je posredi stamparska greska tj. trebalo je da pise potvrda iz SUDa a ne iz SUPa. Neki clanovi su ranije pisali da je nisu nosili na intervju ali kako nije problem da se izvadi tj. dobije se isti dan i kosta 280 din, mislim da je bolje poneti je za svaki slucaj. Bar mi planiramo tako. :)

Score
19.02.2011, 00:20
Mv2player - :bravo: najbolji, najdetaljniji opis do sada.
Ono sto je mene frapiralo je cinjenica da se placa "819 u dolarima ili 77000 din i nesto"!? Tih 77000 i nesto je po aktuelnom kursu iz menjacnica oko 950 dolara! Znaci, obavezno prethodno razmeniti novac u menjacnici a u ambasadi platiti u dolarima.

gugly - ne bih da odgovaram u tudje ime, ali sto se tice tvog pitanja u vezi "potvrde iz SUPa i potvrde iz MUPA", mislim da je posredi stamparska greska tj. trebalo je da pise potvrda iz SUDa a ne iz SUPa. Neki clanovi su ranije pisali da je nisu nosili na intervju ali kako nije problem da se izvadi tj. dobije se isti dan i kosta 280 din, mislim da je bolje poneti je za svaki slucaj. Bar mi planiramo tako. :)

Koliko ja znam, a i meni je tako bilo, ne treba vam potvrda iz suda ukoliko niste bili osudjivani i u zatvoru, a to ce da se vidi iz evidencije o kaznjenim osobama. Prema tome samo potvrda iz kaznjene evidencije od MUP-a. Meni je nisu trazili, tj. potvrdu iz suda. Al ovi "moji" ovde (BUD US Emb.) su izgleda drugaciji svet, ko zna sta onima vasima tamo (SRB US Emb.) padne na pamet...Meni su trazili brdo para na uvid, a u Bgd-u, obicno nista..?

mijan
19.02.2011, 16:06
Vi koji ste ove godine isli na razgovor, da li jos uvek vazi da je ulazak moguc u narednih 6 meseci od dobijanja vize?
Ukoliko bi supruga bila dobitnik, verovatno bi odmah po dobitku viza otisli nas dvoje (supruga kao nosilac i ja), zrtvovali bi jednu avio kartu jer bi se ona odmah vratila nazad zbog dece, a ja bih ostao da pripremim teren za njihov dolazak u tih narednih 6 meseci. Onda bi ona ponovo dosla sa decom ali naravno za stalno. Da li je to regularna prica? Plasim se problema oko ulaska kasnije sa decom,i da ne propadne ta prica. Naravno ovo je razmisljanje proisteklo iz finansijskih razloga. Mogu ja spavati na podu, jesti u krilu itd. ali decije potrebe bi brzo potrosile svu ustedjevinu u pocetku.

ZeljkoUSA
19.02.2011, 17:02
Vi koji ste ove godine isli na razgovor, da li jos uvek vazi da je ulazak moguc u narednih 6 meseci od dobijanja vize?
Ukoliko bi supruga bila dobitnik, verovatno bi odmah po dobitku viza otisli nas dvoje (supruga kao nosilac i ja), zrtvovali bi jednu avio kartu jer bi se ona odmah vratila nazad zbog dece, a ja bih ostao da pripremim teren za njihov dolazak u tih narednih 6 meseci. Onda bi ona ponovo dosla sa decom ali naravno za stalno. Da li je to regularna prica? Plasim se problema oko ulaska kasnije sa decom,i da ne propadne ta prica. Naravno ovo je razmisljanje proisteklo iz finansijskih razloga. Mogu ja spavati na podu, jesti u krilu itd. ali decije potrebe bi brzo potrosile svu ustedjevinu u pocetku.

Nisam siguran, ali mislim da pri prvom ulasku morate uci svi...

Onda bi oni mogli da se vrate..., pa sve po tvom planu. Neka pise neko ako nisam u pravu, ali mislim da je ovako :(

mijan
19.02.2011, 17:19
Mislim da je samo bitno da nosilac mora prvi uci a ko ce sa njim uci pri prvom ulasku nije bitno. Bitno je da niko ne moze pre nosioca i da svi ukupno moraju u tih 6 meseci uci.

batiša
19.02.2011, 17:53
Mislim da je samo bitno da nosilac mora prvi uci a ko ce sa njim uci pri prvom ulasku nije bitno. Bitno je da niko ne moze pre nosioca i da svi ukupno moraju u tih 6 meseci uci.

Ja planiram isto tako i mislim da može.Ja kao nosilac odlazim prvi i u što kraćem roku (da pripremim teren),a supruga i klinci pred sam istek viza....u formularima koje smo slali u KCC (DS-230) bilo je jedno pitanje da navedemo imena osoba koje dolaze sa nama u US odmah,a drugo da navedemo imena osoba koje će nam se pridružiti kasnije.....ja mislim da je TO TO!:bravo:

Mv2Player
19.02.2011, 18:26
Pozdrav Gugly i ostalima. Drago mi je da ce moja iskustva nekome pomoci i da nisam pisao uzalud:)) Sto se tice ona 2 dokumenta ne znam da li su potrebna (najbolje pozovi ambasadu i pitaj... ja ih nisam zvao jer sam 'primetio" da su nasi sluzbenici u ambasadi ljubazni zato sto tako MORA a ne zato sto tako TREBA, pa mi je bilo lakse da ih ne zovem) ali ja sam ta dokumenta imao i predao:

1. Dokument iz SUP-a (Police Certificate(s):
Ovaj dokument izdaje se u SUP-u (Sluzba Unutrasnjih Poslova) tj. u Policijskoj stanici koja ima svoju Policijsku upravu. Dokument se zove "Uverenje", a za cilj ima da se pretragom kaznene evidencije Ministartstva Unutrasnjih Poslova Republike Srbije ustanovi da li si osudjivan. Dokument se vadi za 24H ako si rodjen u Srbiji, a od 7-10 dana ako si rodjen van Srbije. Dokument se za potrebe vize placa 580 din + 20 din (ukupno 600 din) za obrazac i uplatnicu na kojoj napises ziro racun i poziv na broj koji ti daju u SUP-u.

2. Dokument iz SUDa (Court and prison records):
Ovaj dokument izdaje se u Osnovnom sudu mesta u kome zivis. Dokument se zove "Uverenje", a za cilj ima da se pretragom Osnovnog i Viseg suda ustanovi da se protiv tebe NE vodi krivicni postupak. Taj dokument trazis kao "Uverenje da se protiv lica ne vodi istraga" i za potrebe izdavanja vize placa se 290 din + 10 din uplatnica i obrazac (300 din) a ziro racun i poziv na broj uzimas u sudu.

Za oba dokumenta mozes da kazes da su ti potrebna zbog zasnivanja radnog odnosa i da onda ne platis nista ali na uverenju tada nece da pise da je taksa naplacena pa ne znam da li ce ambasada uvaziti takva uverenja. Ja nisam hteo da rizikujem i ukupno sam platio 900 din za oba ova dokumenta rekavsi da su mi potrebna "radi regulisanje vize". Sto se tice drzavljanstva, treba ti fotokopija, a original samo na uvid.

PS. Miljane, od datuma dobijanja vize imas 6 meseci vremena da otputujes u USA a kako je sa vracanjem ne znam. Sto se tice ulazaka u USA takodje ne znam ali ima negde na ovom forumu neko ko je imao to iskustvo i secam se da sam nesto citao da moze prvo uci nosilac vize pa onda pratioci tj. da NE MORA u isto vreme da udjete svi (zato i imate 6 meseci fore) ali kazem, to je samo po mom secanju, nadji na forumu ako ima nekog da je to LICNO probao.

mijan
19.02.2011, 18:53
Ja planiram isto tako i mislim da može.Ja kao nosilac odlazim prvi i u što kraćem roku (da pripremim teren),a supruga i klinci pred sam istek viza....u formularima koje smo slali u KCC (DS-230) bilo je jedno pitanje da navedemo imena osoba koje dolaze sa nama u US odmah,a drugo da navedemo imena osoba koje će nam se pridružiti kasnije.....ja mislim da je TO TO!:bravo:

Ono sto ja pitam i tvoja situacija nije isto. Ti si nosilac i ti ides pre njih. Ja sam pitao za situaciju kada je supruga dobitnik i nosilac. Supruga bi u tom slucaju posluzila samo da udje pre mene i vrati se zbog dece, a kod tebe je jasno ti si dobitnik i ne treba ti niko da te uvede.

spectra
19.02.2011, 19:29
Ono sto ja pitam i tvoja situacija nije isto. Ti si nosilac i ti ides pre njih. Ja sam pitao za situaciju kada je supruga dobitnik i nosilac. Supruga bi u tom slucaju posluzila samo da udje pre mene i vrati se zbog dece, a kod tebe je jasno ti si dobitnik i ne treba ti niko da te uvede.

Ovako, mislim da ti je plan skroz ok ako i djeca i supruga planiraju da ti se pridruze u roku 6 mjeseci.

Ali, ako se supruga vrati u Srbiju, ti ostanes, i prodje vise od 6 mjeseci od izdavanja viza onda je problem za djecu jer bi njima istekla viza (jer nije aktivirana u roku tih 6 mjeseci)..

Znaci, sve je ok samo neka dodju svi prije isteka 6 mjeseci. ;)

mijan
19.02.2011, 20:00
Podrazumeva se da bi supruga sa decom dosla u tih 6 meseci,nisam tolika budala da napravim to sranje. Zato bih ja sa suprugom odleteo odmah 2-3 dana po dobijanju viza da bih imao vremena da pripremim teren za njih od par meseci, a ona bi se vratila posle par dana nazad.
Ipak bojim se kako bi posle sve to izgledalo kad bude ona dolazila sa njima. Mozda bi bilo nekih problema oko ulaska, kontrole, provera, uslovljavanja itd. pa me zanima koliko je regularno sve to, mislim takav eventualni pokusaj odlaska jedne porodice kada je supruga dobitnik.

batiša
19.02.2011, 20:03
Ono sto ja pitam i tvoja situacija nije isto. Ti si nosilac i ti ides pre njih. Ja sam pitao za situaciju kada je supruga dobitnik i nosilac. Supruga bi u tom slucaju posluzila samo da udje pre mene i vrati se zbog dece, a kod tebe je jasno ti si dobitnik i ne treba ti niko da te uvede.

U pravu si sad shvatam.....
Onda ti je jedina varijanta da odete svi zajedno tako reći da aktivirate GC,oni se vrate a ti ostaneš i pripremaš teren.

mijan
19.02.2011, 20:30
To je svakako zahtevnija prica. Pitanje je koliko se isplati zrtvovati 3 karte i pronaci smestaj za sve nas. Mozda se i ne isplati da se vracaju u tom slucaju.

Score
19.02.2011, 20:43
U pravu si sad shvatam.....
Onda ti je jedina varijanta da odete svi zajedno tako reći da aktivirate GC,oni se vrate a ti ostaneš i pripremaš teren.

Mi cemo upravo to da uradimo, odosmo u Aprilu da se zapljunemo, nadjemo smestaj, skolu za klince, pa kad smo vec tu, idemo malo da se bućnemo, ako bude bilo lepo vreme, do Santa Barbare, i posle mesec dana- pali kuci do septembra a onda opet nazad.

Nego trik sa ulascima je taj, ja mislim, da dobitnik mora biti tu kada clan porodice ulazi u USA po prvi put bilo kad i bilo ko da je u pitanju unutar tih 6 meseci. Kako cete to tehnicki izvesti sa imigration, ako si ti u zemlji a deca preko granice, to ne znam, mada mora da ima ustanovljen sistem, vi sigurno niste prvi takav slucaj.

Na vizi u pasosu, na primer, mog sina kaze "valid only if Acc FTJ Father" (ja sam nosilac).

FTJ-First Time Journey, Acc - Accompanied

spectra
19.02.2011, 22:20
Podrazumeva se da bi supruga sa decom dosla u tih 6 meseci,nisam tolika budala da napravim to sranje. Zato bih ja sa suprugom odleteo odmah 2-3 dana po dobijanju viza da bih imao vremena da pripremim teren za njih od par meseci, a ona bi se vratila posle par dana nazad.
Ipak bojim se kako bi posle sve to izgledalo kad bude ona dolazila sa njima. Mozda bi bilo nekih problema oko ulaska, kontrole, provera, uslovljavanja itd. pa me zanima koliko je regularno sve to, mislim takav eventualni pokusaj odlaska jedne porodice kada je supruga dobitnik.

Kao sto rekoh, mislim da je ta varijanta skroz ok - supruga je nosilac, i bitno je da je ona s djecom kada prvi put budu ulazili u USA. Moguce je samo da ce to trebati naglasiti na intervjuu, jer ne znam sta se sve nalazi u onoj cuvenoj koverti sto se preda na aerodromu.

I jos nesto, pretpostavljam da ce ti supruga trebati ostati barem 15-20 dana u USA, koliko je potrebno da stigne na adresu Green Card..

Gugly
19.02.2011, 22:23
Sto se tice drzavljanstva, treba ti fotokopija, a original samo na uvid.




OK, hvala, ja sam vec izvadio iz sup-a izvod iz kaznene evidencije..Mozda cu i taj i suda, kad vec nije skup..

Ali ja ne znam gde pise da treba da nosis drzavljanstvo? Na sajtu njihovom to NIGDE ne pise..bar ja nisam video medju onim tackama gde nabrajaju potrebna dokumenta.. (?!) (Zasto bih se cimao i placao ako ne treba)
A ako imas validan pasos koji moras poneti, ne vidim razlog zasto bi ti i trebalo to drzavljanstvo..

I da, nigde se ne pominju nikakve kopije, bilo overene ili ne..To kol'ko vidim svako nosi po slobodnom uverenju..Neko kopira izvod iz mkr, nego fotokopira diplomu, neko overava, neko ne..
Ima li neko da nije poneo nikakve kopije?:)

batiša
23.02.2011, 13:25
Sveže vesti iz nesvesti............još jedna srpska porodica je uspešno dobila Green Card (tj vizu) sutra u 15h idem po pasoše.

Ninovranje
23.02.2011, 14:10
Sveže vesti iz nesvesti............još jedna srpska porodica je uspešno dobila Green Card (tj vizu) sutra u 15h idem po pasoše.

Eeeeeee :1081::1081::1081::1081:
Najiskrenije cestitke i sve najbolje u daljem putovanju i naravno :beer::beer::beer:

Score
23.02.2011, 14:12
Eeeeeee :1081::1081::1081::1081:
Najiskrenije cestitke i sve najbolje u daljem putovanju i naravno :beer::beer::beer:

Bravo Batke, a sad, ozezi po Ameriki! I, e, da...:beer::beer: ne moze bez piva...

batiša
23.02.2011, 14:29
Još jedna tura na moj račun dobri ljudi :beer::beer::beer:

ZeljkoUSA
23.02.2011, 14:43
Svaka cast, sve najbolje vam zelim....
U nove pobede :1081: :1081: :1081:

Bode
23.02.2011, 14:53
Super, sve najbolje...............:1081: :bravo: :bravo:

U to ime :beer::beer::beer:

batiša
23.02.2011, 15:07
Hvala Željko!!!! Hvala Bode!!!!....i opet..... :beer::beer::beer:

tataprase
23.02.2011, 17:06
Mislio sam da je free GC...:no:Da li se nesto prmenilo od prosle prijave???

noki
23.02.2011, 17:09
Taksa(fee) za Green Card lotariju je 819 dolara za jednu osobu,e pa sad izracunaj koliko vas ima 819 x X

noki
23.02.2011, 17:22
Ako razmislis bolje to ti dodje isto kao imigraciona viza,samo sto ne treba da cekas toliko godina da ti izadju dokumenti.Ja imam moje u Americi ali proces dobijanja iseljenicke vize je dug i mukotrpan,uzme toliko godina cekanja.Sa lutrijom to sve ide mnogo brze,u aprilu sam saznala da sam dobitnik,a vec za dve nedelje cu biti u Americi.Mislim da cena sto se placa(placa se u ambasadi kad vec dodje zavrsna faza) i nije toliko velika koliko je tesko cekanje kad cekas regularnu iseljenicku vizu (neko ceka i 12 godina).Toliko para neko da za jedan godisnji odmor na moru od dve nedelje,pa mislim da vredi da se da i za jedan bolji i sredjeniji zivot.To bi ti doslo kao jedna jaca mesecna plata u Americi (neka budu i dve).To je moje misljenje....:;D:

Ivana MS
23.02.2011, 17:46
:bravo:Sve cestitke Batisa.....:bravo:
:1081::1081::1081:

batiša
23.02.2011, 18:22
Ako razmislis bolje to ti dodje isto kao imigraciona viza,samo sto ne treba da cekas toliko godina da ti izadju dokumenti.Ja imam moje u Americi ali proces dobijanja iseljenicke vize je dug i mukotrpan,uzme toliko godina cekanja.Sa lutrijom to sve ide mnogo brze,u aprilu sam saznala da sam dobitnik,a vec za dve nedelje cu biti u Americi.Mislim da cena sto se placa(placa se u ambasadi kad vec dodje zavrsna faza) i nije toliko velika koliko je tesko cekanje kad cekas regularnu iseljenicku vizu (neko ceka i 12 godina).Toliko para neko da za jedan godisnji odmor na moru od dve nedelje,pa mislim da vredi da se da i za jedan bolji i sredjeniji zivot.To bi ti doslo kao jedna jaca mesecna plata u Americi (neka budu i dve).To je moje misljenje....:;D:

U potpunosti se slažem.......cena nije velika s obzirom na to šta se dobija (i u kom roku) mene je do sad koštalo oko 3800$ (lekarski+intrviju) za nas četvoro...i trebaće mi bar još toliko da odputujem.Za skroman Srpski budžet to je puno.....ali ne ukazuje se u životu često takva,zato je treba iskoristiti.

batiša
23.02.2011, 18:29
:bravo:Sve cestitke Batisa.....:bravo:
:1081::1081::1081:

:1081: Hvala :1081: Hvala :1081: Hvala :1081:

mijan
23.02.2011, 18:40
U potpunosti se slažem.......cena nije velika s obzirom na to šta se dobija (i u kom roku) mene je do sad koštalo oko 3800$ (lekarski+intrviju) za nas četvoro...i trebaće mi bar još toliko da odputujem.Za skroman Srpski budžet to je puno.....ali ne ukazuje se u životu često takva,zato je treba iskoristiti.

Cestitke i od mene!
Da li si mislio na avio karte da ce ti trebati još toliko novca kada si pominjao cifru koju si do sada potrosio, ili mislis sa toliko novca stici u dzepu u USA?
Da li ides sam za pocetak ili svi komplet s obzorim na brojnost porodice?

batiša
23.02.2011, 19:23
Cestitke i od mene!
Da li si mislio na avio karte da ce ti trebati još toliko novca kada si pominjao cifru koju si do sada potrosio, ili mislis sa toliko novca stici u dzepu u USA?
Da li ides sam za pocetak ili svi komplet s obzorim na brojnost porodice?

Hvala na čestitkama
Što se tiče novca za dalje ta matematika je bila "OD PRILIKE",ali po informacijama sa foruma za karte mi treba oko 2000e (ugrubo)....a Džeparac?Džeparac je relativna stvar...zavisi koliki će biti rashodi u periodu dok se nenađe bilo kakav posao...3800$ bi bio sasvim pristojan Džeparac za početak... (ali teško da će biti toliko)...zato je plan da za početak odem sam a porodica da mi se pridruži pre isteka viza (ta varijanta je izvodljiva danas sam lično proverio u Ambasadi) Pozzzz :beer:

coconut
23.02.2011, 23:06
:bravo: Bravo Batisa, sve cestitke, i puno srece i uspeha tebi i tvojoj porodici :bravo: Inace dobra vam je strategija oko odlaska, tebi ce biti lakse da prvo odes i pripremis teren a da kasnije dodju tvoja zena i klinci. I... kakvi su planovi za pocetak tamo, kad putujes ? :) pozdrav

mijan
23.02.2011, 23:30
Hvala na čestitkama
Što se tiče novca za dalje ta matematika je bila "OD PRILIKE",ali po informacijama sa foruma za karte mi treba oko 2000e (ugrubo)....a Džeparac?Džeparac je relativna stvar...zavisi koliki će biti rashodi u periodu dok se nenađe bilo kakav posao...3800$ bi bio sasvim pristojan Džeparac za početak... (ali teško da će biti toliko)...zato je plan da za početak odem sam a porodica da mi se pridruži pre isteka viza (ta varijanta je izvodljiva danas sam lično proverio u Ambasadi) Pozzzz :beer:

Pretpostavljam da si ti dobitnik (a ne supruga) kad ides pre njih?!
Da li si obavezan doci po njih (clanove porodice) ili mogu bez tebe uci u USA? Mislim svakako na zvanicno zakonski sta su ti rekli u ambasadi za njihov prvi ulazak, a ne na stvar dogovora u porodici.

Bode
24.02.2011, 01:40
Mogao si onda da njima odlozis udaranje viza u pasose za neko vreme posto planiras prvo sam. Dobio bi malo na vremenu. To sam ja uradio. Dva dana pre dolaska ovde uzeo sam vize zeni i deci tako da ce oni tek krajem juna ovde. A ja imam sasvim dovoljno vremena ( 5 meseci) da sve sredim pre njihovog dolaska.

wrath:of:the:lich:king
24.02.2011, 04:07
Zar ne moraju clanovi porodice da udju u isto vreme sa nosiocem GC o_O, ili sam to sanjala?

lanas
24.02.2011, 10:51
Sveže vesti iz nesvesti............još jedna srpska porodica je uspešno dobila Green Card (tj vizu) sutra u 15h idem po pasoše.

Cestitam:1081::beer::grin::bravo::bravo::bravo::br avo::bravo::bravo::bravo::bravo:

batiša
24.02.2011, 18:54
:bravo: Bravo Batisa, sve cestitke, i puno srece i uspeha tebi i tvojoj porodici :bravo: Inace dobra vam je strategija oko odlaska, tebi ce biti lakse da prvo odes i pripremis teren a da kasnije dodju tvoja zena i klinci. I... kakvi su planovi za pocetak tamo, kad putujes ? :) pozdrav

Hvala Coconut na iskrenim čestitkama
Za sad je strategija redosleda odlaska jedino što je definitivno isplanirano (ja prvi a posle oni)......planovi za početak što pre početi sa šljakom pa makar i za 8$/h...nema biranja,kad putujem? Ne znam još ali sigurno ne pre maja.

batiša
24.02.2011, 19:01
cestitam:1081::beer::grin::bravo::bravo::bravo::br avo::bravo::bravo::bravo::bravo:

Hvala lansa (umalo da te zaboravim)

batiša
24.02.2011, 19:17
Pretpostavljam da si ti dobitnik (a ne supruga) kad ides pre njih?!
Da li si obavezan doci po njih (clanove porodice) ili mogu bez tebe uci u USA? Mislim svakako na zvanicno zakonski sta su ti rekli u ambasadi za njihov prvi ulazak, a ne na stvar dogovora u porodici.

Da ja sam dobitnik,danas sam bio u ambasadi da pokupim pasoše i usput reda radi da još jednom proverim za to oko redosleda odlaska ( nikad se nezna,da me nisu pogrešno razumeli predhodni dan) i službenik mi doslovce reče da mogu ići pre njih,da ne moram biti prisutan prilikom njihovog prvog ulaska u USA...a evo sad vidim da je i Bode napravio isti aranžman tako da definitvno može....

mijan
25.02.2011, 17:40
Za sad je strategija redosleda odlaska jedino što je definitivno isplanirano (ja prvi a posle oni)......planovi za početak što pre početi sa šljakom pa makar i za 8$/h...nema biranja,kad putujem? Ne znam još ali sigurno ne pre maja.

Znaci trazis bilo kakav posao za pocetak. Kako stojis sa znanjem jezika?
Imas li neku podrsku tamo kod nekoga da se smestis?
Izvini ako te pitam previse,jos broj licne karte da napises. Salim se, svakako zelim pitati ono sto verujem i vecinu forumasa interesuje, a to su detalji snalazenja za pocetak. Mislim da je to kljucni dio jedne imigrantske price, taj pocetni period.

spectra
25.02.2011, 22:21
Ljudi, mene bi interesovalo..da li se na intervjuu sjedi ili stoji za salterom?
(Ako ima neko iz BiH?)

Score
25.02.2011, 22:40
Ljudi, mene bi interesovalo..da li se na intervjuu sjedi ili stoji za salterom?
(Ako ima neko iz BiH?)

Spectra, sestro?!

Nisam bio u BiH na intervjuu, ali verujem da je isto svuda....stojis i srecan si sto si tu!

I pre nego sto pitas, jok, ne daju ni dorucak..:rofl::laugh1:
..al' ima kafa iz automata (fuj, preslatka)

spectra
25.02.2011, 22:52
Spectra, sestro?!

Nisam bio u BiH na intervjuu, ali verujem da je isto svuda....stojis i srecan si sto si tu!

I pre nego sto pitas, jok, ne daju ni dorucak..:rofl::laugh1:
..al' ima kafa iz automata (fuj, preslatka)

Ma, reko da se ja raspitam.. posto niko ne pise o tome. :D Pa da ne prikrivate stogod :RRofl::RRofl::grin:

batiša
27.02.2011, 16:45
Spectra, sestro?!

Nisam bio u BiH na intervjuu, ali verujem da je isto svuda....stojis i srecan si sto si tu!

I pre nego sto pitas, jok, ne daju ni dorucak..:rofl::laugh1:
..al' ima kafa iz automata (fuj, preslatka)

Mi smo sedeli ,nas četvoro na dve stolice.....nije bilo teško pošto je trajalo veoma kratko :beer:

batiša
27.02.2011, 20:42
Znaci trazis bilo kakav posao za pocetak. Kako stojis sa znanjem jezika?
Imas li neku podrsku tamo kod nekoga da se smestis?
Izvini ako te pitam previse,jos broj licne karte da napises. Salim se, svakako zelim pitati ono sto verujem i vecinu forumasa interesuje, a to su detalji snalazenja za pocetak. Mislim da je to kljucni dio jedne imigrantske price, taj pocetni period.

U Čikagu imam Strica (sa koim sam inače vršnjak) koji je u ameriku otišao 1997god isto preko lutrije i već ima američko državljanstvo.On će mi pomoći da se snađem u novoj zemlji...novom životu.Da nađem stan i posao.Što se tiče jezika učio sam ga u osnovnoj,srednjoj i višoj školi,nemam baš prakse u komunikaciji sa amerikancima ali ga sasvim solidno razumem...a ostalo će učiniti prakca.Što se tiče posla već sam rekao bilo šta za početak.....a posle ćemo videti kojim tokom i u kom smeru će sve ići...

olivera77
03.03.2011, 16:21
Evo jednog linka o proceduri za dobijanje NEUSELJENICKE vize,ali posto su mnogo pitali sta i kako se desava u ambasadi mogu videti i na ovom snimku

http://www.youtube.com/watch?v=_aKeTBqv68M&feature=channel_video_title

aco
11.03.2011, 19:39
pozeleneo i ja :==D::==D::==D:

- o tome kako sam prosao, sta sam nosio i sta su mi trazili od papira kasnije cu napisati...

:beer::beer::beer:

ZeljkoUSA
11.03.2011, 20:12
pozeleneo i ja :==D::==D::==D:

- o tome kako sam prosao, sta sam nosio i sta su mi trazili od papira kasnije cu napisati...

:beer::beer::beer:

Cestitam Aco, sve najbolje u novoj zivotnoj etapi... Proslavi to sa prijateljima pa pisi svoj dozivljaj... Uzivaj :1081:

batiša
11.03.2011, 21:24
pozeleneo i ja :==D::==D::==D:

- o tome kako sam prosao, sta sam nosio i sta su mi trazili od papira kasnije cu napisati...

:beer::beer::beer:

Bravo Aco!!!!!!! svaka čast i sve najbolje u budućem pohodu na USA :beer::beer:

aco
12.03.2011, 17:49
pozeleneo i ja :==D::==D::==D:

- o tome kako sam prosao, sta sam nosio i sta su mi trazili od papira kasnije cu napisati...

:beer::beer::beer:

Hvala :bravo:

- sam razgovor u ambasadi je protekao skoro isto kao svima.. U pola devet mi je bio zakazan razgovor, ali posto sam stigao malo ranije pustili su me unutra oko 8:20h. Nakon skeniranja na ulazu i ostavljanja stvari kod obezbedjenja javio sam se na prijemnom salteru ispred cekaonice. U cekaonici je vec bilo oko 40 ljudi koji su vecinom cekali radne ili turisticke vize. Oko 9h su me prozvali i rekli da udjem u kabinu pod rednim brojem 8. Unutra me je cekao nas covek koji mi je trazio da mu dam sve od dokumenata koje sam doneo. Usput me je pitao iz kog puta sam izvucen, sta planiram da radim u Americi i ko su ljudi kod kojih idem...
Od dokumenata sam poneo:
- obavestenje iz druge koverte (uzeo i odmah mi vratio)
- dve slike (uzeo i odmah mi vratio)
- uverenje da sam odsluzio vojsku (uzeo i odmah mi vratio)
- drzavljanstvo (uzeo i odmah mi vratio)
A zadrzao je:
- diplomu Strukovnih studija (dao sam mu i original i overenu kopiju. Original mi je vracen na kraju kada sam razgovarao za amerikancem)
- izvod iz maticne knjige rodjenih (vratili mi kada i diplomu)
- uverenje iz suda (zadrzali)
- uverenje iz MUP-a (zadrzali)
- lekarski (zadrzali)

Nakon predaje dokumenata rekao mi je da izadjem i sacekam jer ce me prozvati. Nije mi rekao kada pa sam ostao u cekaonici i nisam izlazio iz ambasade. Oko 10:15h su me prozvali da dodjem na salter broj 2 gde sam dao otiske prstiju (prvo 4 prsta leve pa 4 desne ruke i na kraju palcevi koji moraju paralelno da se postave). Nakon nekih 20ak min prozvali su me na salter br 5 (blagajna) gde sam platio taksu 819 dolara (sve novcanice su bile ocuvane pa su bez problema prosle, vecinom serija 2004 god). Gospodja na salteru mi je rekla da se vratim na mesto i da ce me uskoro prozvati na kratak razgovor. I tako je i bilo, nije proslo puno i prozvali su moje ime da dodjem u kabinu broj 8. Tu me je cekao amerikanac (nizi rastom, njihov sluzbenik jer sam video da je radio za salterom broj 7). Iza njega je stajao isti onaj covek kome sam dao dokumenta dva sata ranije. Prvo pitanje je bilo da li razumem engleski i na moju potvrdu rekao mi je da podignem desnu ruku kako bih se zakleo da je sve tacno sto sam naveo u papirima. Nakon toga dao sam otisak desnog kaziprsta. Zatim me je pitao cime se bavim ovde i sta cu da radim u Americi. Ko su ljudi kod kojih idem i da li ce mi pomoci, da li sam nekad bio u americi i sta sam zavrsio od skole. Posle tih pitanja, potpisa i cestitanja nas covek mi je rekao da dodjem po vizu u ponedeljak. Vratio mi original diplomu i MKR.

To bi bilo to, nadam se da nista od bitnih stvari nisam zaboravio da kazem..

-

srboljub89
13.03.2011, 22:58
Aco cestitam ti. Sve najbolje zelim kada odes preko bare. :)

oligoce
14.03.2011, 19:10
Zdravo svima, htela bi da pitam dali ima neko iskustva sa intervju iz Makedonije? kako ide intervju? meni je zakazan za 19 aprila u 08.00, dakle, trebam li nositi I-134? Ima li neko iz Makedonije da mi pomogne?
Unapred hvala i sretno svima

oligoce
15.03.2011, 13:16
Pozdrav svima, htela bi da znam koliko kosta viza koja treba da se plati u ambasadi? ima li neko iz makedonije da mi kaze? i dali trebaju denari ili dolari? hvala unapred

lanas
15.03.2011, 14:40
Cestitam ACO:bravo:

Svaka cast na detaljnom opisu, a takodje i na zapazanjima.

Sve najbolje u USA:==D:

ZeljkoUSA
15.03.2011, 14:56
Pozdrav svima, htela bi da znam koliko kosta viza koja treba da se plati u ambasadi? ima li neko iz makedonije da mi kaze? i dali trebaju denari ili dolari? hvala unapred


Ovde su cene vize u ambasadi u Skoplju:
http://macedonia.usembassy.gov/fees.html

lottery visa (DV) $305 processing fee + $440 DV processing fee +$ 74 visa surcharge = $819

ZeljkoUSA
15.03.2011, 14:59
I da....

They may be paid in U.S. dollars or Macedonian denar equivalents at the current Embassy exchange rate, which is adjusted periodically.

dare_ns
18.03.2011, 23:24
Jeste da nije DV kategorija, nego J, ali danas mi je stigao pasoš sa vizom :)
16. marta sam imao intervju, i bilo je mnogo opuštenije nego što sam mislio.

Svi su prijatni i kulturni, od samog prozivanja do "your visa is approved" :)

Positive Vibe
19.03.2011, 23:57
Jeste da nije DV kategorija, nego J, ali danas mi je stigao pasoš sa vizom :)
16. marta sam imao intervju, i bilo je mnogo opuštenije nego što sam mislio.

Svi su prijatni i kulturni, od samog prozivanja do "your visa is approved" :)

Sjajne vesti! :bravo: Drago mi je sto je sve proslo opusteno! Uzalud si toliko brinuo... Sada u nove pobede. :;D:

oligoce
20.03.2011, 00:43
a da pitam nesto...dosta sam uplasena...19 april imam zakazani intervju....dali se desilo da nekoga odbiju za vizu? mislim uprkos svemu? ne uzimam u obzir onima koji su im odlozili viziranje zbog dokumente????????????????????????????inace sam iz makedonije...i jos nesto....dali je neka prepreka sto trenutno nismo zaposleni ni ja ni suprug....ali imamo radno iskustvo nad 5 godina svaki od nas ali trenutno ne radimo...:((( dali je to problem?

antoniomk
20.03.2011, 01:49
Oli Goce mislam deka I134 vi e obavezen u mk. Znam deka nie koa beme u abmasada imase par so "Pozivno pismo" i bea vrateni za da najdat I134, ili mozete da pokazete okolu $20k za dvajca na smetka za da pominete bez I134. U ptincip nema da te odbijat za viza i sansata ne ti propaga tuku samo moze da te vratat da dodonesete nekoi documenti so vi falat. Moze ako sakate da se cuemo na skype...

oligoce
20.03.2011, 14:20
Oli Goce mislam deka I134 vi e obavezen u mk. Znam deka nie koa beme u abmasada imase par so "Pozivno pismo" i bea vrateni za da najdat I134, ili mozete da pokazete okolu $20k za dvajca na smetka za da pominete bez I134. U ptincip nema da te odbijat za viza i sansata ne ti propaga tuku samo moze da te vratat da dodonesete nekoi documenti so vi falat. Moze ako sakate da se cuemo na skype...


e sto se odnesuva do toj I134 seuste go nemame, imame prijateli no tie ne mozat da ni go popolnat bidejki se so privremen prestoj..:( i kaj mozam da go simnam toj I134, dali mozi po fax da se pusti ili elektronski bidejki nema sansi da stigni po posta do 19 april...:( ova e mojot skype : miloseskao

noki
21.03.2011, 14:12
Oligoce i nie imavme slicna dilema so formularot i-134.Se javivme pred razgovorot vo ambasada da prasame i tie ni kazaa deka treba da se donese samo toa sto e nabroeno na oficijalnata strana za dv selectee,a tamu nemase nisto za garantno pismo.Sepak jas si nabaviv i-134 ama ne nosev taksi(liceto sto ti go popolnuva formularot treba da prikaze taksi za poslednite tri fiskalni godini) i koga me prasaa vo ambasada zosto nemam i taksi so garantnoto pismo jas mu odgovoriv deka na oficijalnata strana za dv selectee ne pisuvase deka treba pa deka jas samo za sekoj slucaj pobarav edno od rodninite za sekoj slucaj i deka ako e potrebno ce gi nabavam.Tie mi kazaa deka e vo red i samo me prasaa koe e liceto od garantniot list.Vo vrska so vrabotuvanjeto,jas eden mesec pred da odam na intervju zedov,bolovanje,odmor i izlegov od na rabota dve nedeli pred razgovrot(optimisticki-neli?),voopsto ne te prasuvaat dali i kade rabotis,edinstveno me prasaa sto zavrsiv vo sredno i sto planiram da rabotam vo USA.So sreca na intervjuto!!I ne plasi se,osven ako nemas napraveno nekakov tezok kriminal nema da te odbijat.

P.S :Podobro planiraj kako ce pocnis vo USA jas gi imav moite ovde no sepak racunaj deka za pristoen smestaj ti trebaat okolu,1000 dolari mesecno,plus za prviot mesec depozit okolu 1500 dolari,plus za zivot duri da pocnite da rabotate,jas trgnav recisi svorc za vamu,pa imam sreca deka moite mi pomognaa za sve.

oligoce
21.03.2011, 18:09
Oligoce i nie imavme slicna dilema so formularot i-134.Se javivme pred razgovorot vo ambasada da prasame i tie ni kazaa deka treba da se donese samo toa sto e nabroeno na oficijalnata strana za dv selectee,a tamu nemase nisto za garantno pismo.Sepak jas si nabaviv i-134 ama ne nosev taksi(liceto sto ti go popolnuva formularot treba da prikaze taksi za poslednite tri fiskalni godini) i koga me prasaa vo ambasada zosto nemam i taksi so garantnoto pismo jas mu odgovoriv deka na oficijalnata strana za dv selectee ne pisuvase deka treba pa deka jas samo za sekoj slucaj pobarav edno od rodninite za sekoj slucaj i deka ako e potrebno ce gi nabavam.Tie mi kazaa deka e vo red i samo me prasaa koe e liceto od garantniot list.Vo vrska so vrabotuvanjeto,jas eden mesec pred da odam na intervju zedov,bolovanje,odmor i izlegov od na rabota dve nedeli pred razgovrot(optimisticki-neli?),voopsto ne te prasuvaat dali i kade rabotis,edinstveno me prasaa sto zavrsiv vo sredno i sto planiram da rabotam vo USA.So sreca na intervjuto!!I ne plasi se,osven ako nemas napraveno nekakov tezok kriminal nema da te odbijat.

P.S :Podobro planiraj kako ce pocnis vo USA jas gi imav moite ovde no sepak racunaj deka za pristoen smestaj ti trebaat okolu,1000 dolari mesecno,plus za prviot mesec depozit okolu 1500 dolari,plus za zivot duri da pocnite da rabotate,jas trgnav recisi svorc za vamu,pa imam sreca deka moite mi pomognaa za sve.




fala mnogu mila za pomosta, ke se potrudam da se sredam...uffffffffffff.....nemam teski kriminalni dejstvija :) za sreka pa se nadevam na dobar ishod. :) kako i da e ke bideme vo kontakt i ke ve informiram....a i sto problem mi dadoa ovie od policija....uverenieto za neosuduvana ne mozam da go izvadam od Prilep bidejki sum rodena vo Skopje, a tie mi velat ova ke odi bavno i nema sansi da stigni do intervjuto...lelel sto ke pravam....da baram dokument od policija od prilep pa da odam samo so toa? pa naknadno da go dostavam i ova od sud? e tolku ja iskompliciraa....v kraj....a mozat ako sakaat so telegrama da mi zavrsat rabota, bidejki mi e potreben toj dokument....kade bez toa....aj da ne ve zamaram ke pisam sto ke napravam.....pozzzzzzzzzzzzzzz

SUNCI
22.03.2011, 12:39
RELAX ZA SITE OD MKD KOI SE VO OCEKUVANJE NA INTERVJUTO.NORMALNO DEKA SE BITNI SITE TIE DOKUMENTI NO....SPORED MENE MNOGU VAZNO E DALI STE IZVRSILE NEKOJ KRIM.PRESTAP, GOVOROT NA TELOTO,NACINOT NA KOJ KOMUNICIRATE VO AMBASADA TAKA DA NIV IM SE DOVOLNI 5 MIN DA ZAKLUCAT SO KOGO RAZGOVARAAT I ZA KAKVA LICNOST STANUVA ZBOR.AKO ZAKLUCAT DEKA SE VKLOPUVAS VO NIVNIOT SISTEM NA FUNKCIONIRANJE YOU ARE IN!!!AKO NE KE TE ZAFRKAVAAT SO NEKOJ DODATNI PAPIRI ITD.ZATOA SAMODOVERBATA VO SEBE I OPUSTENO SITE NA INTERVJU PA VE CEKAM SO INFORMACII.MOJOT NR E 274.. PA NAJVEROJATNO KE BIDAM POVIKANA VO MAJ???DOTOGAS POZDRAV ZA SITE I GOOD LUCK :bravo: P.S. IMA LI NEKOJ OD MKD KOJ POLOZIL USMLE TESTOT ZA LEKARI VO USA???:book:

noki
22.03.2011, 14:11
E pa toa ti e sistemot od koj sakav i jas da izbegam,i jas nemozev da izvadam potvrda od policija od Ohrid a ziveev 10 godini tamu,zatoa sto sum rodena vo Srbija ,Zemun.Za sreca poslednive 8 i pol godini ziveev vo Struga,tamu nemav problem,cickovcite bea mnogu ljubezni i mi dadoa potvrda za neosuduvana za poslednite 8 godini i toa pomina i vo ambasada,ne mi baraa nisto pred toj period iako pisuvase od 16-godisna vozrast pa se do sega.Taka sto ako mozis da zemis bilo kakva potvrda od Prilep ne maci se da baras i od Skopje(sepak se raboti za ista drzava-go zemaat toa vo predvid).Poz!!

SUNCI
22.03.2011, 16:08
:;D: VISA INTERVJU MAJ 11,2011. SAMO STO DOBIV PISMO .......POCNUVAM SO DOKUMENTI OD UTRE I JAS IMA VREME SE NADEVAM.DOKOLKU JA DOBIJAM VISATA DALI VAZI ONA DEKA VO ROK OD 6 MES.TREBA DA STAPNAM VO USA ILI ROKOT ZA VLEZ E DO SEPTEMVRI 2011G.AKO NEKOJ IMA ODGOVOR .....:bravo:

oligoce
22.03.2011, 21:16
E pa toa ti e sistemot od koj sakav i jas da izbegam,i jas nemozev da izvadam potvrda od policija od Ohrid a ziveev 10 godini tamu,zatoa sto sum rodena vo Srbija ,Zemun.Za sreca poslednive 8 i pol godini ziveev vo Struga,tamu nemav problem,cickovcite bea mnogu ljubezni i mi dadoa potvrda za neosuduvana za poslednite 8 godini i toa pomina i vo ambasada,ne mi baraa nisto pred toj period iako pisuvase od 16-godisna vozrast pa se do sega.Taka sto ako mozis da zemis bilo kakva potvrda od Prilep ne maci se da baras i od Skopje(sepak se raboti za ista drzava-go zemaat toa vo predvid).Poz!!


e ok duso samo kazi mi dali toj dokument da go zemam od policija ili od sud? koj e validen? bidejki dvata se razlicni....probav denes preku policija so telegrama do skopje pa ke vidime ako mozi pobrzo da mi go dadat...ke se cueme..nego kako ste vie? se smestivte? vo koj grad ste? ke ne prifati klimata natamu? hahahhah pozz

annasa
23.03.2011, 20:02
Kao prvo zeljela bih se zahvaliti svim forumasima,kao i kreatoru ovog sajta na dragocjenim informacijama koje su nam zaista bile od ogromne pomoci....,Naime mi smo danas pozelenili,suprug je aplicirao i prosao iz prve i nadamo se da cemo vrlo brzo poletjeti za USA :):):).

Dojmovi i iz ambasade u Sarajevu su vise nego odlicni,zaista je proslo mnogo lakse nego sto smo se nadali,obzirom da smo se naoruzali svim mogucim i nemogucim papirima,sve ono sto se pominjalo na forumu(AOS,1040 form,itd),medjutim AOS nam uopste nisu trazili,samo su trazili adresu gdje palniramo da idemo,kontak telefon osobe te uzeli internacionalne rodne listove,internacionalni vjencani list,sve prevode od sudskog tumaca,diplome i to je to.Razgovor je prosao brzo sa par postavljenih pitanja,jesmo li vec bili u Americi,sta planiramo i to je to.

Pozeljela bih srecu svim ostalima koje ceka intervju,na kraju zaista nema razloga za brigu,samo opusteno....

noki
23.03.2011, 20:41
Ovo nije pravi kutak za to,ali da se pohvalim danas su nam dosle grin karte na kucnu adresu,sad smo stvarno pozelenili:1081::1081:

spectra
23.03.2011, 22:29
@annasa, iskrene cestitke! :bravo: :1081: :bravo: :1081:
I mi se uskoro spremamo na interview u Sarajevu. Interesuje me, sta si to prevodila kod sudskog tumaca, jer na sajtu pise da se ne mora nista prevoditi ako je nekom od sluzbenih jezika?

@noki, takodjer sve najbolje na novom kontinentu! :) :1081:

Bas me raduje kad cujem lijepe vijesti, i svi vi koji ostvarujete svoje ciljeve jednostavno mi popravite raspolozenje ovakvim postovima! :)
A nadam se da cemo uskoro i mi svoju radost podijeliti s vama! :woohoo:

noki
24.03.2011, 00:27
Hvala,hvala zelim svima vama da pozelenite sto pre!!!!

annasa
24.03.2011, 07:01
Hvala mnogo,nadam se i vi uskoro :1081:.Ovako,kazem da smo mi bas sve sto je god ko spomenuo da bi trebalo prikupili i stavili u neke svoje dodatne dokumente,pa tako i preveli - uvjerenja o nekaznjaznjavanju,potvrde sa suda,te njegov military records tj.onaj papir koji se vadi u opstini i diplome,to su uzeli.

Mnogo sreceeeeeeeee

lenhi
24.03.2011, 10:22
Hvala mnogo,nadam se i vi uskoro :1081:.Ovako,kazem da smo mi bas sve sto je god ko spomenuo da bi trebalo prikupili i stavili u neke svoje dodatne dokumente,pa tako i preveli - uvjerenja o nekaznjaznjavanju,potvrde sa suda,te njegov military records tj.onaj papir koji se vadi u opstini i diplome,to su uzeli.

Mnogo sreceeeeeeeee
Takođe mislim da je nepotrebno bilo vaditi internacionalne rodne listove. Znači da ne bude zabune za ljude koji budu dalje čitali, možeš li nam reći da jednostavno više od onoga što je pisalo na sajtu dvselectee.state.gov kao potrebni dokumenti, niti su vam tražili niti su vam uzimali?

annasa
24.03.2011, 14:47
Takođe mislim da je nepotrebno bilo vaditi internacionalne rodne listove. Znači da ne bude zabune za ljude koji budu dalje čitali, možeš li nam reći da jednostavno više od onoga što je pisalo na sajtu dvselectee.state.gov kao potrebni dokumenti, niti su vam tražili niti su vam uzimali?

Sve sto pise na sajtu da treba su uzeli,znaci oko toga nema zabune s tim da je sluzbenica pitala imate li internacionalni rodni list (iako je suprug prvo pokazao orginalni),sto smo i imali za svaki slucaj i uzela je.

lenhi
24.03.2011, 18:16
Takođe mislim da je nepotrebno bilo vaditi internacionalne rodne listove. Znači da ne bude zabune za ljude koji budu dalje čitali, možeš li nam reći da jednostavno više od onoga što je pisalo na sajtu dvselectee.state.gov kao potrebni dokumenti, niti su vam tražili niti su vam uzimali?

Sve sto pise na sajtu da treba su uzeli,znaci oko toga nema zabune s tim da je sluzbenica pitala imate li internacionalni rodni list (iako je suprug prvo pokazao orginalni),sto smo i imali za svaki slucaj i uzela je.

Jasno je da su vam uzeli sve što piše na sajtu da treba. Ja sam pitao jesu li uzeli nešto što ne piše na sajtu da treba a da ste imali kod sebe? Jeste li razgovor u ambasadi vodili na engleskom ili na maternjem jeziku, ili im je bilo svejedno?

Kako ste prošli na ljekarskom pregledu, da li je bilo nekih različitih procedura i detalja tokom pregleda od onih koje su već prošli ljudi sa foruma u Beogradu i koje su na forumu već objasnili? Da li su na pregledu insistirali na kartonima sa primljenim vakcinama da donesete, i da li ste standardno primili 2 vakcine kao što je opisano na forumu iz iskustva izvučenih forumaša?

annasa
24.03.2011, 18:47
[QUOTE=lenhi;21523]Jasno je da su vam uzeli sve što piše na sajtu da treba. Ja sam pitao jesu li uzeli nešto što ne piše na sajtu da treba a da ste imali kod sebe? Jeste li razgovor u ambasadi vodili na engleskom ili na maternjem jeziku, ili im je bilo svejedno?

Kako ste prošli na ljekarskom pregledu, da li je bilo nekih različitih procedura i detalja tokom pregleda od onih koje su već prošli ljudi sa foruma u Beogradu i koje su na forumu već objasnili? Da li su na pregledu insistirali na kartonima sa primljenim vakcinama da donesete, i da li ste standardno primili 2 vakcine kao što je opisano na forumu iz iskustva izvučenih forumaša?[/QUOTE

Razgovor je bio na engleskom,ali i ne mora,jer je sa konzulicom i prevodilac u slucaju da ne poznajete jezik,tako da to nije problem.

Ljekarski je prosao bez problema,u Eurofarmu,fizikalni pregled,ocni pregled,standardna historija bolesti,vadjenje krvi i to samo na sifilis jer ne rade vise na hiv,otisli do rdc u pofalicima (dom zeljeznicara),slikali pluca i vratili se do njih u eurofarm te primili po dvije vakcine jer nismo imali karton o vakcinaciji niti su insistirali na njemu,objaasnila mi je da imaju proceduru u slucaju da nemate karton tako je i bilo,ali ako ga kojim slucajem imate kod sebe svakako da ponesete,vakcina kosta 36 KM.Svu medicinsku dokumentaciju je poslala na ambasadu postom.Snimak pluca nam je dala i rekla da ga obavezno ponesemo kad budemo putovali i dala nam potvrdu o vakcinama sto isto nosimo sa sobom u USA.

lenhi
25.03.2011, 18:42
Sve sto pise na sajtu da treba su uzeli,znaci oko toga nema zabune s tim da je sluzbenica pitala imate li internacionalni rodni list (iako je suprug prvo pokazao orginalni),sto smo i imali za svaki slucaj i uzela je.
Još me zanima da li ste predali jedan vjenčani list za oboje, ili ste predali ukupno 2 (jedan za tebe, jedan za supruga)? Da li su i to tražili u internacionalnoj formi?

annasa
25.03.2011, 19:35
Samo jedan vjencani list za oboje,trazila je internacionalni.

Score
25.03.2011, 20:37
Još me zanima da li ste predali jedan vjenčani list za oboje, ili ste predali ukupno 2 (jedan za tebe, jedan za supruga)? Da li su i to tražili u internacionalnoj formi?

Jel ovo ozbiljno pitanje, mislim stvarno...Pa ljudi su u istom braku, isli na isti interview, zasto bi pobogu nosili dve vencanice?! Pa i da jesu one bi izgledale apsolutno identicno??

jedan.od.nas
25.03.2011, 21:12
Jel ovo ozbiljno pitanje, mislim stvarno...Pa ljudi su u istom braku, isli na isti interview, zasto bi pobogu nosili dve vencanice?! Pa i da jesu one bi izgledale apsolutno identicno??

Poznavajući Bosansku administraciju, te strahove od "ljudi sa šaltera" i iskustva sa njima, ovo pitanje je apsulutno na mjestu ;-)

lenhi
25.03.2011, 21:40
Jel ovo ozbiljno pitanje, mislim stvarno...Pa ljudi su u istom braku, isli na isti interview, zasto bi pobogu nosili dve vencanice?! Pa i da jesu one bi izgledale apsolutno identicno??

OK, ti si intervju završio, ja nisam izvučen, i nema potrebe da ovde kvarim temu bilo čim negativnim, s obzirom na važnost teme od koje ljudi očekuju da čuju iskustva drugih. Niti sam te prozvao niti mislim nešto loše o tvom prisutvu ovde. OK si lik spreman za podršku drugima i to je OK.
Siguran sam da je pitanje ozbiljnije od pominjanja Patrijarha kroz zajebanciju prodaje lažnih GC kroz lažne e-mailove.
Sobzirom da je na zvaničnoj listi na sajtu napisano šta svaki punoljetan član porodice odnosno supružnik treba doneti na intervju, htio sam čuti šta je sa jedinim zajedničkim dokumentom (vjenčani list) na tom razgovoru. Mislio sam da i to ide uz dokumentaciju svakog supružnika po jedan primjer.

libertas222
27.03.2011, 12:39
OK, ti si intervju završio, ja nisam izvučen, i nema potrebe da ovde kvarim temu bilo čim negativnim, s obzirom na važnost teme od koje ljudi očekuju da čuju iskustva drugih. Niti sam te prozvao niti mislim nešto loše o tvom prisutvu ovde. OK si lik spreman za podršku drugima i to je OK.
Siguran sam da je pitanje ozbiljnije od pominjanja Patrijarha kroz zajebanciju prodaje lažnih GC kroz lažne e-mailove.
Sobzirom da je na zvaničnoj listi na sajtu napisano šta svaki punoljetan član porodice odnosno supružnik treba doneti na intervju, htio sam čuti šta je sa jedinim zajedničkim dokumentom (vjenčani list) na tom razgovoru. Mislio sam da i to ide uz dokumentaciju svakog supružnika po jedan primjer.

Lenhi, znaci samo ti smijes odlucivati o tome sta je ozbiljno pitanje za forum, a sta nije? Zanimljivo :blink:

lenhi
27.03.2011, 13:46
Lenhi, znaci samo ti smijes odlucivati o tome sta je ozbiljno pitanje za forum, a sta nije? Zanimljivo :blink:

Ja to nisam rekao. Ja sam rekao da je moje pitanje ozbiljinije od tog sa lažnim e-mailovima i pominjanjem Patrijarha. Šta je ozbiljno a šta ne, neka sudi ko hoće, nije forum samo moj.

oligoce
27.03.2011, 14:03
Molim neko ko je vec bio na intervju da mi kaze sta tacnije treba da nosim kao potvrdu da sam radila? Dali treba da preslikam radne knizice ili da trazim neki dokument iz Zavoda za zaposlenje ili pa treba iz penziski fond? sta tacnije treba? Molim Vas sve na odgovor inace sam iz Makedonije i intervju mi je u Skoplju..Hvala

antoniomk
27.03.2011, 15:08
Ne barajte nisto za rabota, Ne vi treba nikakvi potvrdi za rabota, ne e del od lotarijata toa si e plus za vas. Moze da vi treba neso za tuka koa ke barate rabota ama za vo ambasada ne vi treba nisto

ZeljkoUSA
27.03.2011, 15:14
Molim neko ko je vec bio na intervju da mi kaze sta tacnije treba da nosim kao potvrdu da sam radila? Dali treba da preslikam radne knizice ili da trazeim neki dokument iz Zavoda za zaposlenje ili pa treba iz penziski fond? sta tacnije treba? Molim Vas sve na odgovor inace sam iz Makedonije i intervju mi je u Skoplju..Hvala

Verovatno te hvata panika pred intervju pa si zaboravila i ono sto znas :inluv:

Ne treba vam nikakav papir o zaposlenju, samo opusteno... :;D:

Gugly
30.03.2011, 15:00
Moj intervju u ambasadi prosao prilicno kul. Ujutru bio tamo u 8:30, a u 11:15 sve bilo gotovo. Inace, bio sam jedini toga dana koji je dosao za iseljenicku vizu.

Procedura na ulazu: skeneranje torbe, skidane kajsa i odlaganje metalnih predmeta..U hodniku ka cekaonici (podrumu) te sa zida gledaju Obama i Hilari ;) Tu negde u staklenoj kabini je bio i neki vojnik u amerskoj braon uniformi sa belom shapkom, koji je izgledao ko da ima 17 godina..:)

Prozivali me 4 puta. Prvi put u kabinu da predam dokumenta. Onda sam bio na pauzi napolju jedno sat i nesto..Posle me pozvali da platim na jedan salter..Potom da mi uzmu otiske na drugi, i na kraju kratak intervju u kabini br. 8, istoj gde sam ranije predao dokumenta.
Od dokumenata sam imao samo ono sto pise na sajtu (nisam nosio drzavljanstvo). I dodao sam jedino ono uverenje iz suda da se ne vodi sudski proces protiv mene, i neformalni odstampani e-mail od drugarice iz SAD, sa adresom na kojoj cu biti.
Potrebne su jos i 2 fotografije, 819 dolara i pasos.
Nisam nosio nikakve overene kopije! Imao sam samo kopije diploma i svedocanstava iz skole (neoverene). Zadrzali su na kraju kopiju diplome iz gimnazije, i zadrzali su kod sebe jos i izvod iz m.k.r. i ona uverenja iz policije, suda, i vojnog odseka (originale, koje sam jedino i poneo).
Intervju bio kratak, i standardan..Sve kao sto su ljudi i ranije pominjali. S tim sto je pored Amerikanca, s druge strane stakla bio prisutan i nas covek, sluzbenik, vrlo fin i ljubazan gospodin (kome sam na pocetku predao dokumenta). Inace obojcu sam video u American corner-u u oktobru na prezentaciji lutrije. Cool su skroz!
Dan posle intervjua dosao po vizu i onaj koverat, u 15h. Tu sam cekao jedno 45 min da zavrse sve, nije bilo nikog od ljudi u cekaonici, pa bilo malo dosadno..Blenuo sam u TV.

Vizirani pasos mi je predao ponovo onaj isti nas gospodin iz imigracionog odeljenja, i na moje pitanje odgovorio da ne moram kad ulazim u SAD nositi sa sobom onaj snimak pluca i kopiju lista vakcinacije koje su mi dali na lekarskom pregledu. (Cini mi se da je neko ovde napisao da je to obavezno) Izgleda da je sve sto treba vec u onom zutom kovertu koji svakako moras da nosis uz pasos!


Sve u svemu, celo muvanje po ambasadi mi je bilo prilicno zanimljivo iskustvo..Tim pre sto nisam nikada ranije ulazio u ovu mini tvrdjavu, a vise puta sam u zivotu prolazeci pored pomislio: da li cu ja ikada ulaziti ovde?..:) Kad ono, medjutim..
Imam 6 meseci fore da zapalim u USA! :)

batiša
30.03.2011, 16:05
Moj intervju u ambasadi prosao prilicno kul. Ujutru bio tamo u 8:30, a u 11:15 sve bilo gotovo. Inace, bio sam jedini toga dana koji je dosao za iseljenicku vizu.

Procedura na ulazu: skeneranje torbe, skidane kajsa i odlaganje metalnih predmeta..U hodniku ka cekaonici (podrumu) te sa zida gledaju Obama i Hilari ;) Tu negde u staklenoj kabini je bio i neki vojnik u amerskoj braon uniformi sa belom shapkom, koji je izgledao ko da ima 17 godina..:)

Prozivali me 4 puta. Prvi put u kabinu da predam dokumenta. Onda sam bio na pauzi napolju jedno sat i nesto..Posle me pozvali da platim na jedan salter..Potom da mi uzmu otiske na drugi, i na kraju kratak intervju u kabini br. 8, istoj gde sam ranije predao dokumenta.
Od dokumenata sam imao samo ono sto pise na sajtu (nisam nosio drzavljanstvo). I dodao sam jedino ono uverenje iz suda da se ne vodi sudski proces protiv mene, i neformalni odstampani e-mail od drugarice iz SAD, sa adresom na kojoj cu biti.
Potrebne su jos i 2 fotografije, 819 dolara i pasos.
Nisam nosio nikakve overene kopije! Imao sam samo kopije diploma i svedocanstava iz skole (neoverene). Zadrzali su na kraju kopiju diplome iz gimnazije, i zadrzali su kod sebe jos i izvod iz m.k.r. i ona uverenja iz policije, suda, i vojnog odseka (originale, koje sam jedino i poneo).
Intervju bio kratak, i standardan..Sve kao sto su ljudi i ranije pominjali. S tim sto je pored Amerikanca, s druge strane stakla bio prisutan i nas covek, sluzbenik, vrlo fin i ljubazan gospodin (kome sam na pocetku predao dokumenta). Inace obojcu sam video u American corner-u u oktobru na prezentaciji lutrije. Cool su skroz!
Dan posle intervjua dosao po vizu i onaj koverat, u 15h. Tu sam cekao jedno 45 min da zavrse sve, nije bilo nikog od ljudi u cekaonici, pa bilo malo dosadno..Blenuo sam u TV.

Vizirani pasos mi je predao ponovo onaj isti nas gospodin iz imigracionog odeljenja, i na moje pitanje odgovorio da ne moram kad ulazim u SAD nositi sa sobom onaj snimak pluca i kopiju lista vakcinacije koje su mi dali na lekarskom pregledu. (Cini mi se da je neko ovde napisao da je to obavezno) Izgleda da je sve sto treba vec u onom zutom kovertu koji svakako moras da nosis uz pasos!


Sve u svemu, celo muvanje po ambasadi mi je bilo prilicno zanimljivo iskustvo..Tim pre sto nisam nikada ranije ulazio u ovu mini tvrdjavu, a vise puta sam u zivotu prolazeci pored pomislio: da li cu ja ikada ulaziti ovde?..:) Kad ono, medjutim..
Imam 6 meseci fore da zapalim u USA! :)

BRAVO Gugly!!!!!! sve najbolje u budućem pohodu na USA :beer:

Inside@22
30.03.2011, 16:19
BRAVO!!!! :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
Čestitam i sve najbolje ti želim u USA... :==D: :==D: :==D:

Score
30.03.2011, 18:42
Bravo Gugly, bravo... sad udri po cv-ijima...! :==D:

Orange
30.03.2011, 19:45
:bravo: :bravo: Jeeeee super super! :1081: Priznaj da ti je to bio jedan od najsuncanijih dana do sada! :1081:

coconut
30.03.2011, 20:31
bravo gugly :bravo:, puno srece u novom zivotu u velikoj jabuci, evo od mene jedno :beer:

dare_ns
30.03.2011, 22:25
svaka čast ;)

izgleda da samo ja nisam skontao Obamu i Hilari u ambasadi o_O

ZeljkoUSA
30.03.2011, 22:28
Bravo Gugly, sve najbolje u novom zivotu... :1081:

Pisi kako teku pripreme..., i naravno kad krene avantura :bravo::bravo:

spectra
30.03.2011, 22:35
Iskrene cestitke, Gugly, i najbolje zelje i od mene!!!!!! :bravo: :bravo: :bravo:

libertas222
31.03.2011, 10:52
Sretno Gugly! :1081::1081::1081::1081::1081::1081::1081::1081::1 081::1081:

lanas
31.03.2011, 12:00
Bravo Gugly i sve najbolje za novi pocetak:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:

AntaresNS
31.03.2011, 12:21
Cestitke Gugly, puno srece u novom zivotu! :;D: Javi kako idu pripreme

aco
31.03.2011, 13:09
Moj intervju u ambasadi prosao prilicno kul. Ujutru bio tamo u 8:30, a u 11:15 sve bilo gotovo. Inace, bio sam jedini toga dana koji je dosao za iseljenicku vizu.

Procedura na ulazu: skeneranje torbe, skidane kajsa i odlaganje metalnih predmeta..U hodniku ka cekaonici (podrumu) te sa zida gledaju Obama i Hilari ;) Tu negde u staklenoj kabini je bio i neki vojnik u amerskoj braon uniformi sa belom shapkom, koji je izgledao ko da ima 17 godina..:)

Prozivali me 4 puta. Prvi put u kabinu da predam dokumenta. Onda sam bio na pauzi napolju jedno sat i nesto..Posle me pozvali da platim na jedan salter..Potom da mi uzmu otiske na drugi, i na kraju kratak intervju u kabini br. 8, istoj gde sam ranije predao dokumenta.
Od dokumenata sam imao samo ono sto pise na sajtu (nisam nosio drzavljanstvo). I dodao sam jedino ono uverenje iz suda da se ne vodi sudski proces protiv mene, i neformalni odstampani e-mail od drugarice iz SAD, sa adresom na kojoj cu biti.
Potrebne su jos i 2 fotografije, 819 dolara i pasos.
Nisam nosio nikakve overene kopije! Imao sam samo kopije diploma i svedocanstava iz skole (neoverene). Zadrzali su na kraju kopiju diplome iz gimnazije, i zadrzali su kod sebe jos i izvod iz m.k.r. i ona uverenja iz policije, suda, i vojnog odseka (originale, koje sam jedino i poneo).
Intervju bio kratak, i standardan..Sve kao sto su ljudi i ranije pominjali. S tim sto je pored Amerikanca, s druge strane stakla bio prisutan i nas covek, sluzbenik, vrlo fin i ljubazan gospodin (kome sam na pocetku predao dokumenta). Inace obojcu sam video u American corner-u u oktobru na prezentaciji lutrije. Cool su skroz!
Dan posle intervjua dosao po vizu i onaj koverat, u 15h. Tu sam cekao jedno 45 min da zavrse sve, nije bilo nikog od ljudi u cekaonici, pa bilo malo dosadno..Blenuo sam u TV.

Vizirani pasos mi je predao ponovo onaj isti nas gospodin iz imigracionog odeljenja, i na moje pitanje odgovorio da ne moram kad ulazim u SAD nositi sa sobom onaj snimak pluca i kopiju lista vakcinacije koje su mi dali na lekarskom pregledu. (Cini mi se da je neko ovde napisao da je to obavezno) Izgleda da je sve sto treba vec u onom zutom kovertu koji svakako moras da nosis uz pasos!


Sve u svemu, celo muvanje po ambasadi mi je bilo prilicno zanimljivo iskustvo..Tim pre sto nisam nikada ranije ulazio u ovu mini tvrdjavu, a vise puta sam u zivotu prolazeci pored pomislio: da li cu ja ikada ulaziti ovde?..:) Kad ono, medjutim..
Imam 6 meseci fore da zapalim u USA! :)

- zadrzali ti izvod iz MKR i uzeli dve slike.. a meni vratili MKR a slike nisu ni uzimali. Kako nema pravila, zato najbolje sve poneti, pa i te dve slike oko kojih se dosta raspravljalo trebaju li u ambasadi.

CESTITKE Gugly i sve najbolje ti zelim :beer::beer::beer:

Gugly
31.03.2011, 13:30
- zadrzali ti izvod iz MKR i uzeli dve slike.. a meni vratili MKR a slike nisu ni uzimali. Kako nema pravila, zato najbolje sve poneti, pa i te dve slike oko kojih se dosta raspravljalo trebaju li u ambasadi.

CESTITKE Gugly i sve najbolje ti zelim :beer::beer::beer:

Ne, 2 slike OBAVEZNO poneti! To su mi rekli i telefonom kad sam zakazivao intervju! (dokumenta+pasos+pare+slike)
Taman se slikas jednom, daju ti 4 slike, 2 odneses za lekarski pregled (doduse treba im samo jedna), i 2 u ambasadu!
Meni su cak pri predaji dokumenata 'ladno vratili 2 moje stare slike! To su one koje sam poslao postom u odgovoru na 1. kovertu..One su onako izbusene heftalicom sa strane, i dva puta preletele okean..Pa im valjda trebaju sveze:)
Evo meni je na vizi upravo ta, nova slika koju sam poneo na intervju!

Gugly
31.03.2011, 13:46
Hvala svima narode na cestitkama..Mada, iskreno, mislim da nema na cemu cestitati..Nije do mene..samo malo srece..(ili mnogo).. :)
Hvala puno na lepim zeljama svakako! Isto i ja od srca zelim svima vama!
Ja cu verovatno paliti u NY tek krajem leta..Tako da ce mnogi od vas vec biti tamo dok ja dodjem...

Jeste, tog dana, posle intervjua je bilo lepo i suncano, i radosno.. :) Shiny happy skakutanje po gradu!~ :) I sutradan kad mi lupise vizu u passport..
Sad euforija vec lagano pada, i vracanje u realnost je neminovno..(mada to kod mene malo teze ide ;) ) O ne, sad moram da krenem da citam ove druge topic-e koje sam izbegavao ranije, kao sto je kupovina karte za avion i slicno..;)

.. Ima jos fore....Ko zna sta me ceka tamo.. Ne mogu ni da zamislim..Nece biti nimalo lako, al' dobro..Bar, eto, imam sansu da gvirnem malo i tamo ;) Mozda mi se i svidi.. .. .. :)

Bockyman
01.04.2011, 20:55
hvala svima narode na cestitkama..mada, iskreno, mislim da nema na cemu cestitati..nije do mene..samo malo srece..(ili mnogo).. :)
hvala puno na lepim zeljama svakako! Isto i ja od srca zelim svima vama!
Ja cu verovatno paliti u ny tek krajem leta..tako da ce mnogi od vas vec biti tamo dok ja dodjem...

Jeste, tog dana, posle intervjua je bilo lepo i suncano, i radosno.. :) shiny happy skakutanje po gradu!~ :) i sutradan kad mi lupise vizu u passport..
Sad euforija vec lagano pada, i vracanje u realnost je neminovno..(mada to kod mene malo teze ide ;) ) o ne, sad moram da krenem da citam ove druge topic-e koje sam izbegavao ranije, kao sto je kupovina karte za avion i slicno..;)

.. Ima jos fore....ko zna sta me ceka tamo.. Ne mogu ni da zamislim..nece biti nimalo lako, al' dobro..bar, eto, imam sansu da gvirnem malo i tamo ;) mozda mi se i svidi.. .. .. :)

друже борат, желим више среће у другом походу на америку, као и више среће са памелом!!! :;d:

ха-ха-ха, мало шале није на одмет!

све најбоље желим!!!!!

ivana10yu
04.04.2011, 09:03
Cestitke svima :1081: Imam jedno pitanje...sta je najbolje reci na razgovoru? Ja idem kod prijatelja, zavrsila sam srednju tehnicku skolu, pa sam u dilemi sta odgovoriti kada me pitaju sta planiram da radim tamo??? :wtf: :udri:

aco
04.04.2011, 10:12
Cestitke svima :1081: Imam jedno pitanje...sta je najbolje reci na razgovoru? Ja idem kod prijatelja, zavrsila sam srednju tehnicku skolu, pa sam u dilemi sta odgovoriti kada me pitaju sta planiram da radim tamo??? :wtf: :udri:

Ivana, ja sam rekao da cu u pocetku raditi neke jednostavne poslove (u prevodu: sta nadjem) a u medjuvremenu cu traziti posao u struci.. :book:

Gugly
04.04.2011, 12:02
Upravo to.. Smislis neku lepu i romanticnu pricicu :) Tipa: U pocetku cemo naci bilo kakav pristojan posao, kasnije nesto u struci.. A kada se steknu uslovi, moze da padne i neko doskolavanje..napredovanje..Ma njih to, kol'ko sam skapirao, i ne zanima previse.. :)

TheNenad
04.04.2011, 16:08
Pitaju oni to iz radoznalosti, ali ako je odgovor "pa znaš bate, će da valjamo neku robu", očekuj negativne stavove :1060:

ivana10yu
05.04.2011, 02:31
Pitaju oni to iz radoznalosti, ali ako je odgovor "pa znaš bate, će da valjamo neku robu", očekuj negativne stavove :1060:

hahahaaaa ne brini, necu nista da "valjam" :1060: :grin: :book:

ivana10yu
05.04.2011, 02:35
Hvala vam svima na savetima....nadam se da ce sve biti ok.... Obavesticu vas, a ako mi je jos nesto nejasno eto mene opet :pozz:

ivana10yu
06.04.2011, 13:35
Upravo to.. Smislis neku lepu i romanticnu pricicu :) Tipa: U pocetku cemo naci bilo kakav pristojan posao, kasnije nesto u struci.. A kada se steknu uslovi, moze da padne i neko doskolavanje..napredovanje..Ma njih to, kol'ko sam skapirao, i ne zanima previse.. :)
Znas li mozda kako bi trebalo da izgleda to pozivno pismo tj. mail u slobodnoj formi....trazila sam po netu ali nista konkretno nisam nasla....sta treba da sadrzi mail? Pretpostavljam adresu, ime i prezime kod koga idem....

spectra
06.04.2011, 21:45
Dragi moji, pozelenjesmo i mi! :1081: :1081: :1081:
Hajd' zivili! :ziveli2::ziveli2::ziveli2:

Ps. Uskoro ide detaljan izvjestaj o samom intervjuu... :1072:

oligoce
06.04.2011, 21:56
Dragi moji, pozelenjesmo i mi! :1081: :1081: :1081:
Hajd' zivili! :ziveli2::ziveli2::ziveli2:

Ps. Uskoro ide detaljan izvjestaj o samom intervjuu... :1072:



sretno nek vam je i zelim sve najlepse....radujem se za vas....:1081:

spectra
06.04.2011, 22:05
hvala oligoce, i tebi puno srece 19.aprila! :;D: :obrva:

Score
07.04.2011, 07:40
Dragi moji, pozelenjesmo i mi! :1081: :1081: :1081:
Hajd' zivili! :ziveli2::ziveli2::ziveli2:

Ps. Uskoro ide detaljan izvjestaj o samom intervjuu... :1072:

E, pa Spectra, u zdravlje da je nosis (GC) pa da castis pivce kad se sretnemo "tamo daleko"! A bogami i ja cu!

ZeljkoUSA
07.04.2011, 08:15
Dragi moji, pozelenjesmo i mi! :1081: :1081: :1081:
Hajd' zivili! :ziveli2::ziveli2::ziveli2:

Ps. Uskoro ide detaljan izvjestaj o samom intervjuu... :1072:

Sve najbolje Spectra u novom zivotu... :bravo:
Moze to pivo, samo da i ja pozelenim :;D:

Bockyman
07.04.2011, 08:45
Dragi moji, pozelenjesmo i mi! :1081: :1081: :1081:
Hajd' zivili! :ziveli2::ziveli2::ziveli2:

Ps. Uskoro ide detaljan izvjestaj o samom intervjuu... :1072:

ЧЕСТИТАМ! Све најбоље желим у будућем походу на УСА! :bravo:

olivera77
07.04.2011, 09:21
E, pa Spectra, u zdravlje da je nosis (GC) pa da castis pivce kad se sretnemo "tamo daleko"! A bogami i ja cu!


Srecno Spectra i sve najbolje !!!

Score stipso castis samo pivo,a gde je onaj BBQ sto si obecao :))

Score
07.04.2011, 09:35
Srecno Spectra i sve najbolje !!!

Score stipso castis samo pivo,a gde je onaj BBQ sto si obecao :))

Ma pivo samo kao nas seljacki aperitiv a sta dodje posle, moz' samo da se cudis! :naughty::naughty::grin: Cek samo da se dokopam lokacije...

Ninovranje
07.04.2011, 18:23
Dragi moji, pozelenjesmo i mi! :1081: :1081: :1081:
Hajd' zivili! :ziveli2::ziveli2::ziveli2:

Ps. Uskoro ide detaljan izvjestaj o samom intervjuu... :1072:

Sve čestitke i od mene, i sve najbolje!!!! :1081::1081::1081:

Orange
07.04.2011, 19:52
Cestitam Spectra :1081: :1081: :1081: :beer: Srecno!!!

batiša
07.04.2011, 20:53
Dragi moji, pozelenjesmo i mi! :1081: :1081: :1081:
Hajd' zivili! :ziveli2::ziveli2::ziveli2:



I opet :beer::beer::beer::beer: Čestitamo

spectra
07.04.2011, 22:44
Hvala svima na cestitkama!!!

Evo, kao sto sam obecala detaljan opis svega kroz sta smo prosli.


Ponijeli smo, dakle, sve dokumente u jednom registratoru, slozene, uredne, poslagane... (samo sto jos nisu bili i namirisani :woohoo: )

Malo prije pola dva smo se nacrtali ispred ambasade, i nije bilo nikoga osim nas.
Na ulazu nas je docekao portir, te nas najavio u konzularnu sluzbu.
Nakon ulaska, odmah se pojavila sluzbenica i prozvala nas na salter. (Unutra takodjer nije bilo nikoga, samo nas dvoje).
Uzela je svoju checklistu i oznacavala koje dokumente imamo. Napominjem, preferirala je prevedene dokumente.
Onda je pitala da li imate Addavit Of Support? Nama je stao dah... Stvarno nismo ocekivali da ce to traziti.. Imali smo samo neformalni mail
od prijatelja s njegovom adresom, tako da smo rekli, evo imamo ovo. Ona pogleda: "Ok, to je mail, ali da li vam je prijatelj jos nesto poslao?"
Mi: "Ne, nije." I cekamo daljnji razvoj situacije.
Naime, vezano za ovu formu I-134, mi je zapravo nismo ni trazili od ovog prijatelja, niti bismo je trazili.. Jednostavno, jer to nije mala i bezazlena garanacija, pogotovo obavezati nekoga na 10 god...sami mi je ne bismo mogli nekome dati, tako da nismo zeljeli nikoga ni da pitamo za to.
Tu smo se jednostavno suprug i ja slozili, da ako ne moze na taj nacin...onda ne znam ni ja (o toj drugoj varijanti nismo zeljeli razmisljati)...
Uglavnom, da zavrsim ovaj dio price, to je bilo nase razmisljanje i da nas je nesto dalje pitala, tako bismo joj odgovorili.
Medjutim, sluzbenica u ambasadi je otisla iza, i vratila se nakon par minuta, i taj AOS nije vise ni spomenula! :)
Ostatak dokumenata smo imali uredne, osim sto nam je nedostajalo "Uvjerenje o (ne)sluzenju vojnog roka", tako da nam je rekla
da samo jos to donesemo.


Nakon te kontrole, davanja otisaka, stadosmo da cekamo interview. Odmah do saltera bila su jedna vrata iznad kojih je pisalo "Interview Room", tako nesto...i bas prokomentarisasmo kako ce vjerovatno biti tu intervju s konzulom.
U tom nas opet ova sluzbenica zovnu na salter, ali ovaj put nije bila sama, vec sa jednom amerikankom koja je pregledavala nase dokumente. Tako da je moja pretpostavka bila da je to jos samo jedna kontrola dokumenata. I rece nama ona na engleskom da donesemo jos taj dokument iz vojnog odsjeka sto nedostaje i da cemo dobiti vize. Nakon toga, rece da dignemo desnu ruku i da se zakunemo da je sve istina sto pise u dokumentima. Nakon naseg "I do", rekose da mozemo ici, i da samo jos to donesemo.
Ja nisam mogla vjerovat! Pa ona je zapravo konzul, i to je bio nas intervju!!! :w00t:

Na izlasku iz te prostorije, nasalili smo se s momkom iz obezbjedjenja, posto je to bio prvi april, da valjda nije sala! :)
Kako smo presli u sljedecu zgradu pri izlasku, zazvonio je njihov fiksni telefon, te su trazili mene?!?!? I zamislite kako su pazljivi, sluzbenica iz ambasade je trazila mene jer je cula kako smo se nasalili i zvala je da kaze da nije prvoaprilska sala, da ne brinemo, i da smo stvarno dobili vize! :woohoo:

Ljudi moji, mi smo izisli iz ambasade s tako prelijepim utiscima...najradije bi ih sve tamo izljubili! :bigkiss: Naime, bili smo spremni na razna pitanja...sta, kako, gdje, sto, kuda..... a prodjosmo eto kako rekoh!
Istina, onaj AOS nas je trznuo, ali ovo sve ostalo kao iz bajke! :1072:

Obzirom da je to bio petak, odmah smo krenuli ganjati taj jedan papir sto je falio... Ali nista nismo uspjeli taj dan..i jedva smo cekali da prodje subota i nedjelja... Uglavnom, to je sad posebna prica s nasom administracijom, i vjerujem da svi znate kakve su to muke...
Ponedjeljak smo oboje od 8 ujutro do 16h popodne ganjali da dobijemo nesto sto oni koji su registrovani u vojnoj evidenciji dobiju za 5 minuta.
Kod nas je bio problem sto mi suprug nikada nije zaveden u vojnoj evidenciji, niti je ikada sluzio vojni rok (pored ostalog, zato smo i mislili da nam taj dokument ne treba...ali eto da znate da treba, cak iako niste sluzili vojni rok. )
Napokon, u 16h smo otisli u ambasadu, s papirom koji smo nekako uspjeli dobiti u opstini u kojoj smo prijavljeni..i eto to je to!
Vize su nam bile odstampane prekosutra, tj jucer. :ludak:

Sada da navedem koje su nam dokumente uzeli:

- Internacionalni rodni list (original)
- internacionalni vjencani list (original)
- Uvjerenje iz suda (original i prevedeno na engleski)
- Uvjerenje iz MUP-a (original i prevedeno na engleski)
- Diploma s fakulteta (ovjerena kopija i prevod na engleski, a original na uvid)
- Diploma iz srednje skole (ovjerena kopija, samo ovo nismo prevodili. Takodjer, smo imali original na uvid. )
- Adresa prijatelja u USA
- 1 slika
- Uvjerenje o (ne)sluzenju vojnog roka

Za mene su trazili sve isto osim vjencanog lista, Uvjerenja o vojnom roku i diplome (mada su na kraju i moju uzeli, kad su vidjeli da imam prevedenu ).

Eto, to bi bilo to! Mogu vam reci, ovo iskustvo s ambasadom, njihova paznja, ljubaznost, profesionalnost su me zadivili... :)

Orange
07.04.2011, 23:44
E Spectra ovo je ubedljivo najbolji intervju! I do i gotovo! :bravo::bravo::bravo:

lenhi
08.04.2011, 13:44
Sve čestitke i sve najbolje! :bravo:
Za nas eventualne buduće dobitnike ostaje dilema zašto su vas pitali za I-134 obrazac i da li će ga nastaviti tražiti i u budućnosti?! Ako sam dobro razumio, za obrazac I-134 su vas pitali odmah, pre nego što ste izvršili uplatu viza?!
Nije mi jasno zašto sad prevođenje uvjerenja, diploma,... ako je na forumu rečeno zvanično da piše da ne treba prevoditi dokumenta koja su na našem jeziku. Verovatno to važi samo za BG ambasadu. Koliko ste plaćali prevod po jednom uvjerenju, odnosno po jednoj stranici i gdje ste to obavili?

spectra
08.04.2011, 16:39
Sve čestitke i sve najbolje! :bravo:
Za nas eventualne buduće dobitnike ostaje dilema zašto su vas pitali za I-134 obrazac i da li će ga nastaviti tražiti i u budućnosti?! Ako sam dobro razumio, za obrazac I-134 su vas pitali odmah, pre nego što ste izvršili uplatu viza?!
Nije mi jasno zašto sad prevođenje uvjerenja, diploma,... ako je na forumu rečeno zvanično da piše da ne treba prevoditi dokumenta koja su na našem jeziku. Verovatno to važi samo za BG ambasadu. Koliko ste plaćali prevod po jednom uvjerenju, odnosno po jednoj stranici i gdje ste to obavili?

Lenhi, ni meni nije jasno zasto su nas to pitali... i da, to je bilo prije plaćanja.

Prevod je bio 15KM - 20KM po stranici. Za oboje nas je sve kostalo 110KM. I znam da nekima nisu trazli prevod, ali mi smo i to obezbijedili za svaki slucaj, i ispostavilo se kao ispravno, jer je iskljucivo trazila internacinalne rodne listove, i prevode...
Prevodili smo kod sudskog tumaca, tako da nismo vise ovjeravali - tu je bio njegov sluzbeni pecat.

oligoce
09.04.2011, 14:10
cestitke i od nas...:))) sada nas ceka intervju 19 aprila, u Skoplju....s obzirom na to da i mi nemamo i-134 idemo na varijantu da prilozimo novac oko 10k dolara i jedan e-mail sa adresom od nasih prijatelja. dali i kako cemo proci ne znam ali se zaista bojim zbog i-134...zapravo mozes li otprilike da nam kazes sta je pisalo na e-mail? dok imamo vremena ako treba da promenimo nesto,....hvala unapred i jos jednom stecnoooooooo nek vam je
;:)))))))))))))

ivana10yu
09.04.2011, 18:04
I mene interesuje sadrzaj maila ako bi neko mogao da pomogne :book: :1072:

coconut
09.04.2011, 19:04
Spectra, cestitke i najlepse zelje i od nas :bravo: , veliki pozdrav :pozz:

spectra
09.04.2011, 20:12
Hvala puno, jos jednom, svima! :) I vama, takodjer, zelim puno srece u predstojecem periodu!

cestitke i od nas...:))) sada nas ceka intervju 19 aprila, u Skoplju....s obzirom na to da i mi nemamo i-134 idemo na varijantu da prilozimo novac oko 10k dolara i jedan e-mail sa adresom od nasih prijatelja. dali i kako cemo proci ne znam ali se zaista bojim zbog i-134...zapravo mozes li otprilike da nam kazes sta je pisalo na e-mail? dok imamo vremena ako treba da promenimo nesto,....hvala unapred i jos jednom stecnoooooooo nek vam je
;:)))))))))))))

Ma, mail je totalno neformalan, prakticno privatnog sadrzaja, pa mi zato bezveze da ga kacim ovdje, a nije ni bitan za ovu pricu, jer nam ga nisu uopste uzeli.. :)
Otprilike pise: cestitamo, i pozivamo vas da budete kod nas dok se ne snadjete u novoj sredini...bla bla..ovo je nasa adresa i broj telefona pa je zapisite da imate...bla bla... javite ishod intervjua, puno srece...i veliki pozdrav na kraju. :)
Znaci, mail je takve forme da se bas vidi da je namijenjen nama, a ne ambasadi.

Sluzbenica je krenula to citati i rekla, "Ma dobro ovo je mail", i vratila nam ga. Znaci, samo smo na forumularima upisali adresu prijatelja, nisu nam uzeli taj isprintani mail (zato sam iznad i navela samo "Adresa prijatelja").

Sashenjka
12.04.2011, 11:49
Spectra, čestitam i ja od srca!
Baš mi je drago čuti da su bili tako korektni prema vama. Drzim palčeve da tako glatko prođe i preseljenje!:bravo: