PDA

View Full Version : Da li sam pogrijesio?


Haris
03.11.2010, 16:18
pozz svima
Prije par dana sam se popunio formular, ali kada sam ga popunio shvatio sam da sam u polje: Are u claiming eligibility for your country oznacio ne, i umjesto toga izabrao BiH s ponudjenje liste.
Zanima me da li ce ovo biti prihvaceno? :blink:
hvala unaprijed

libertas222
03.11.2010, 17:00
pozz svima
Prije par dana sam se popunio formular, ali kada sam ga popunio shvatio sam da sam u polje: Are u claiming eligibility for your country oznacio ne, i umjesto toga izabrao BiH s ponudjenje liste.
Zanima me da li ce ovo biti prihvaceno? :blink:
hvala unaprijed

hm...post ti je malo nejasan...jesi rođen u bosni?gdje živiš?

Haris
03.11.2010, 19:47
hm...post ti je malo nejasan...jesi rođen u bosni?gdje živiš?

Rodjen sam i zivim u BiH, samo sam nekim slucajem kliknuo ne, i oznacio BiH na listi, jer mi je prvi put kada sam izabrao izbacilo gresku pa sam mislio da BiH uopce nije u toj skupini drzava. A po nekom pravilu sam samo trebao izabrati opciju da, bez biranja drzave s liste. Zakomplikovao sam malo :blink:

libertas222
03.11.2010, 20:06
Rodjen sam i zivim u BiH, samo sam nekim slucajem kliknuo ne, i oznacio BiH na listi, jer mi je prvi put kada sam izabrao izbacilo gresku pa sam mislio da BiH uopce nije u toj skupini drzava. A po nekom pravilu sam samo trebao izabrati opciju da, bez biranja drzave s liste. Zakomplikovao sam malo :blink:

Ma mislim da ne bi trebalo biti problema.Ako te izvuku vjerojatno će samo pomislit - eto šta ti je bosanac.:==D:

libertas222
03.11.2010, 20:11
Da me se ne bi kojim slučajem krivo shvatilo- Harise- ovo je šala. Rođen si u Bosni koja ima pravo sudjelovanja, tako da je ovo očiti lapsus, koji je po mom mišljenju nebitan.

Zana
03.11.2010, 20:23
Ovo je meni jako cudno, jer sam testirala zbog jednog drugog clana - ako se popuni adresa i na primer izabere Srbija kao mesto zivljenja i rodjenja, pa se onda selektuje da se aplicira na osnovu druge neke zemlje, sistem nije davao da se izabere Srbija u toj drugoj opciji. Ne znam kako je tebi uspelo to za rukom (tj. misem :) )

City Lights
03.11.2010, 20:56
Ovo ne bi uopće smjelo proći.. Meni je izbacilo error msg kad sam to napravila (sasvim slučajno, žurila sam s ispunjavanjem).
Nakon toga sam ispravila gresku - ostavila Country where you were born - Croatia, i dolje Are you claiming eligibility based on country were you were born - YES, te sam makla iz drop-downa za COUNTRY OF ELIGIBILITY OR CHARGEABILITY FOR THE DV PROGRAM "Croatia" i ostavila neselektirano (choose an option).

Haris
03.11.2010, 23:52
Ma mislim da ne bi trebalo biti problema.Ako te izvuku vjerojatno će samo pomislit - eto šta ti je bosanac.:==D:

I ja to kazem, pogrijesim tamo gdje niko ne pogrijesi :grin:

Haris
03.11.2010, 23:54
Da me se ne bi kojim slučajem krivo shvatilo- Harise- ovo je šala. Rođen si u Bosni koja ima pravo sudjelovanja, tako da je ovo očiti lapsus, koji je po mom mišljenju nebitan.

I sam mislim da je ovo zanemarivo, ali eto, izjedalo me pa sam morao samo vidjeti misljenje drugih, sad mi je srce na mjestu :grin:

Haris
03.11.2010, 23:58
Ovo je meni jako cudno, jer sam testirala zbog jednog drugog clana - ako se popuni adresa i na primer izabere Srbija kao mesto zivljenja i rodjenja, pa se onda selektuje da se aplicira na osnovu druge neke zemlje, sistem nije davao da se izabere Srbija u toj drugoj opciji. Ne znam kako je tebi uspelo to za rukom (tj. misem :) )

Vjeruj mi da i sam ne znam XD
Uglavnom formular je prihvacen na kraju, pa sad sta bude neka bude :grin:

Haris
04.11.2010, 00:01
Ovo ne bi uopće smjelo proći.. Meni je izbacilo error msg kad sam to napravila (sasvim slučajno, žurila sam s ispunjavanjem).
Nakon toga sam ispravila gresku - ostavila Country where you were born - Croatia, i dolje Are you claiming eligibility based on country were you were born - YES, te sam makla iz drop-downa za COUNTRY OF ELIGIBILITY OR CHARGEABILITY FOR THE DV PROGRAM "Croatia" i ostavila neselektirano (choose an option).

Zbunio me error pa sam izabrao NE i selektovao BiH s liste drzava. Mislim da je krajnji rezultat isti, ali sta da kazem, pogresiv covjek :grin:

saybeer
05.11.2010, 23:16
e moja situacija je cudna ...
prijavio sam se 3 novembra u 17:16 h po nasem vremenu
a krajnji rok je 3 novembar 12:00 EMT e sad obicno je razlika izmedju nas i usa 6 sati....ali posto smo mi ove nedelje vratili sat unazad fakticki vise nije 6 nego 5 sati pa automatski mojih 17:16 h nije vise 11:16 h u americi nego 12:16 h.....
naime sat u americi se pomera jednu nedelju kasnije za neupucene sto se i vidi gore na forumu kad se uperede satovi
ja sam dobio potvrdu da je prijava primljena ali ne znam da li je ispravna???
interesuje me vase misljenje?

TheNenad
06.11.2010, 00:36
Ukoliko si dobio confirmation number, prijava ti je prošla.

kumek
11.10.2012, 13:05
pozdrav!
da li mi moze netko pomoci oko ovog:
6. Country of Eligibility for the DV Program

ja sam rodjen u Bosni i Hercegovini, al sam Hrvat i zivim u Hrvatskoj, znaci nemam nikakve veze sa bosnom vise dakle sta da ostavim BIH ili da u sljedecoj rubrici (If not, you must enter the country from which you are claiming eligibility.) stavim Croatia??

hvala

valigia
11.10.2012, 13:33
pozdrav!
da li mi moze netko pomoci oko ovog:
6. Country of Eligibility for the DV Program

ja sam rodjen u Bosni i Hercegovini, al sam Hrvat i zivim u Hrvatskoj, znaci nemam nikakve veze sa bosnom vise dakle sta da ostavim BIH ili da u sljedecoj rubrici (If not, you must enter the country from which you are claiming eligibility.) stavim Croatia??

hvala

Dakle, kao sto kaze zvanicno uputstvo:

6. COUNTRY OF ELIGIBILITY OR CHARGEABILITY FOR THE DV PROGRAM – Your country of eligibility will normally be the same as your country of birth. Your country of eligibility is not related to where you live. If you were born in a country that is not eligible for the DV program, please review the instructions to see if there is another option for country chargeability available for you.


Tvoja veza sa BIH je ta sto si u BIH rodjen i moras navesti BIH pod tackom 6.

Pod tackom 9. COUNTRY WHERE YOU LIVE TODAY stavljas Croatia.

kumek
11.10.2012, 14:44
Dakle, kao sto kaze zvanicno uputstvo:

6. COUNTRY OF ELIGIBILITY OR CHARGEABILITY FOR THE DV PROGRAM – Your country of eligibility will normally be the same as your country of birth. Your country of eligibility is not related to where you live. If you were born in a country that is not eligible for the DV program, please review the instructions to see if there is another option for country chargeability available for you.


Tvoja veza sa BIH je ta sto si u BIH rodjen i moras navesti BIH pod tackom 6.

Pod tackom 9. COUNTRY WHERE YOU LIVE TODAY stavljas Croatia.

ok hvala ti puno jer proslu prijavu sam stavio NO i izabrao Croaita za eligibity, ja sam to vise shvatio kao narodnost nisam uopce citao tek sam sad to skuzio da sam pogrijesio proslu prijavu, opet thx!