PDA

View Full Version : mail od U.S. Department of State


banej86
20.01.2011, 20:32
DA LI MOZE NEKO DA MI KAZE STA JE OVO? DA LI JE PRAVI MAIL ILI LAZNJAK.



Congratulations, you've won !
Dear BRANKO JANKOVIC ,
Congratulations ! You are among those randomly selected and registered for further consideration in the diversity immigrant program. Selection guarantees that
you will receive a United States Permanent Resident Card(also known as Green Card or Diversity Visa) only if you follow the instructions for further processing.
$title
Acceptance Date: Thursday 20th of January 2011 08:12:26 AM
Winner Name: BRANKO JANKOVIC
Country of Birth: Serbia & Montenegro
Phone Number: 381-60-xxxxxxxxxxx

Is the Diveristy Visa FREE ?
No. There is a big confusion. Only the participation in the Diversity Visa Lottery was free but the winners must pay the visa processing fees.

The fee is used to process your visa related documents and verify your identity.
Fees:

Type of Residence Card Status Amount (per person)
United States Permanent Resident Card Granted! - Waiting for payment of processing fee $440
Processing fees Included
Total $440

INSTRUCTIONS

Please read and follow all the instructions very carefully. With the Diversity Visa (also known as Green Card) you will enjoy all the advantages and benefits of a US permanent resident, including health and education benefits, and employment opportunities along with guidance in your new country, orientation sessions and programs to integrate into mainstream American society. Once received you can use it at any time you want to move in the United States or just travel. The visa must be renewed after 10 years.

Although you will have all the rights that a U.S. citizen has in the United States, without a relative or friend in the United States you may find the relocation difficult and expensive due the lack of experience in the American society. Therefore the U.S. Government helps you with accommodation options that you may attach to your visa. These options are not free but are sponsored by the U.S. Government so you may find them convenient as they are cheaper, under market price :
Option #1 : Health Insurance Amount (per person)
Freedom HSA Direct Individual Health insurance for 1 year $200

Option #2 : Dwelling Amount (per apartment)
Apartment in New York, Queens(1 bedroom) for 3 months $400

Option #3 : Guaranteed job Amount (per person)
A job in the field that you are are currently qualified so you can start working even from the first week you arrive in the United States and get paid as U.S citizen. $300

Option #4 : Education Amount (per person)
Education for U.S. Students or Higher Education through EducationUSA. It includes transfer to a U.S college or Univeristy so you can continue your educational study. More details can be found at http://educationusa.state.gov/ . $320

We remind you that only the visa processing fee ($440) is mandatory and the above options are optional so you are not required to pay any of them. However if you don't pay now once arrived in the United States you need to manage everything by yourself.

Accompanying family members(wife/husband, fiancee, brothers, sisters, children, cousins) may be included in the program and their visas will be provided at the same time with yours so you can travel/move together in the same time. However the fees must be paid per person. There is no discount for children.

Visa Payment processing instructions
The fees must be paid using Western Union money transfer and will be processed by the U.S. embassy in the United Kingdom.

Western Union is a leading provider of International person-to-person money transfer. With more than 150 years experience and 245,000 Agent locations in over 200 countries and territories, Western Union is recognized for sending money quickly, reliably, and safety.
You can send the payment in U.S. dollars or equivalent of your local currency.

Click on the following link to find the nearest Western Union agency and send the fees payment :
Find Western Union Agency
If you are unable to find a Western Union agency near your location, you may ask a relative or friend to pay the fee on your behalf.

After you find a Western Union agency you need to go with cash money, an identity card(e.g passport or national identity card) and send the payment to the U.S. embassy agent address in United Kingdom:

Name : Chris L Tully
Address: 24 Grosvenor Square
London, W1A 2LQ
United Kingdom

The payment must be sent to the above U.S. embassy agent address in United Kingdom because the U.S. Government decided this based on the diplomatic relations with your country.


After you send the payment follow the next steps :

a) Email copy/scan of the Western Union receipt at dv.state.gov@usa.com
b) Email at dv.state.gov@usa.com with the following details (you can find them on the money transfer receipt):

1) Money Transfer Control Number (MTCN):
2) Exact sender's name on file with Western Union:
3) Exact sender's address on file with Western Union:
4) Exact receiver's name on file with Western Union:
5) Amount sent:

Then wait for the confirmation that the payment was received.

Within 72 hours, you will receive a confirmation via email with your Case Number/Confirmation Number and exact date and time(approx. 2 days) of the final interview. Upon successful interview you will receive your documents and travel information to move in the United States. Under no circumstances the interview won't deny your visa.




Important Notice!


The payment must be sent via Western Union no later than 5 February 2011. You are strongly encouraged not to wait until the last day to pay. Heavy demand may result in system delays.
Under no circumstances can diversity visas be issued or adjustments approved after this date, nor can family members obtain diversity visas to follow-to-join the principal applicant in the U.S. after this date.
The visa processing fee(US$ 440) is mandatory for each person and the U.S. Government doesn't offer any discount, loan or exception.
You have been selected winner of the Diversity Visa lottery so the visa is guaranteed upon receiving the payment fees on time.
A hard copy of this letter will be mailed to your postal address upon receiving the payment fees.
Please be advised that even through you are a winner of Diversity Visa your Case Number/Confirmation Number will be provided only after you send the payment confirmation of the fees. Please do not contact us to ask for the Case Number/Confirmation Number.

If it would be necessary to contact the U.S. Department of state YOU MUST ALWAYS REFER TO YOUR NAME. The email address is dv.state.gov@usa.com






CONFIDENTIALITY STATEMENT: AUTHORITIES: The information asked for on this form is requested pursuant to Section 222 of the Immigration and Nationality Act. Section 222(f) provides that the records of the Department of State and of diplomatic and consular offices of the United States pertaining to the issuance and refusal of visas or permits to enter the United States shall be considered confidential and shall be used only for the formulation, amendment, administration, or enforcement of the immigration, nationality, and other laws of the United States. Certified copies of such records may be made available to a court provided the court certifies that the information contained in such records is needed in a case pending before the court. PURPOSE: The U.S. Department of State uses the facts you provide on this form primarily to determine your assification and eligibility for a U.S. immigrant visa. Individuals who fail to submit this form or who do not provide all the requested information may be denied a U.S. immigrant visa. Although furnishing this information is voluntary, failure to provide this information may delay or prevent the processing of your case. ROUTINE USES: If you are issued an immigrant visa and are subsequently admitted to the United States as an immigrant, the Department of Homeland Security will use the information on this form to issue you a Permanent Resident Card, and, if you so indicate, the Social Security Administration will use the information to issue a social security number. The information provided may also be released to federal agencies for law enforcement, counterterrorism and homeland security purposes; to Congress and courts within their sphere of jurisdiction; and to other federal agencies who may need the information to administer or enforce U.S. laws.

AntaresNS
20.01.2011, 20:46
Pregledaj malo ostale teme, vec je 10000 puta objasnjeno da se preko mail-a ne dobija nikakvo obavestenje kao i da se NISTA ne placa (samo vize ali to je nesto drugo). Dalje, o dobitnicima DV2012 nista se nece znati pre Maja!
Takodje je vec objasnjeno da se prijava popunjava na zvanicnom sajtu a ne na nekim drugim sajtovima (ceste su prevare tog tipa - posalji nam 300$ i dobijas GC). Vidim da si se prijavio na nekom drugom sajtu cim imaju tvoje podatke i broj telefona...

Score
20.01.2011, 20:51
DA LI MOZE NEKO DA MI KAZE STA JE OVO? DA LI JE PRAVI MAIL ILI LAZNJAK.



Congratulations, you've won !
Dear BRANKO JANKOVIC ,
Congratulations ! You are among those randomly selected and registered for further consideration in the diversity immigrant program. Selection guarantees that
you will receive a United States Permanent Resident Card(also known as Green Card or Diversity Visa) only if you follow the instructions for further processing.
$title
Acceptance Date: Thursday 20th of January 2011 08:12:26 AM
Winner Name: BRANKO JANKOVIC
Country of Birth: Serbia & Montenegro
Phone Number: 381-60-xxxxxxxxxxx

Is the Diveristy Visa FREE ?
No. There is a big confusion. Only the participation in the Diversity Visa Lottery was free but the winners must pay the visa processing fees.

The fee is used to process your visa related documents and verify your identity.
Fees:

....................

Ma ne budi lud, covece...Ovo VRISTI koliko je laznjak... Zaboravi, nema teoretske sanse, ali teoretske, da je nesto stvarno iza ove totalne nebuloze.
Lepo ti rece Antares...

banej86
21.01.2011, 00:38
probem je u tome sto se poklapa broj telefon i vreme u koje sam se registrovao. nisam 100 % siguran za vreme ali 90% sigurno.

Nisam pokusavao preko drugih sajtova, pratio sam uputstva preko ovog foruma.

AntaresNS
21.01.2011, 01:33
Prijavu si popunio na http://www.dvlottery.state.gov/ ? Ne znam onda kako je moguce da dodju do tvojih podataka ali pravila igre (koja smo vec naveli) su jasna i mogu se naci i na njihovom zvanicnom sajtu. U prevodu (kao sto sam vec napisao), nema sanse pre Maja da saznas da si izvucen a takodje da to bude preko maila & da jos moras da ima uplatis neki novac - odmah znas da se radi o prevari!

blood
21.01.2011, 08:29
Znam da je lažnjak,
ali i ja sam dobio isti mail,
u kome znaju i vrijeme i moje podatke kao i broj telefona.

A nisam se registrovao ni na jednom drugom sajtu.

Sad se pitam, kako su došli do podataka??? :blink::blink:

Score
21.01.2011, 08:55
Znam da je lažnjak,
ali i ja sam dobio isti mail,
u kome znaju i vrijeme i moje podatke kao i broj telefona.

A nisam se registrovao ni na jednom drugom sajtu.

Sad se pitam, kako su došli do podataka??? :blink::blink:

Tako sto verovatno nemas dobar firewall u kompu i uvalili su ti neki spy SW ili neko drugo elektronsko sranje koje prati sta i gde kucas na kompu....? Jedno objasnjenje...
To je zapravo pravo pitanje, odakle znaju tvoje podatke a ne da li je mail pravi, jer to znamo da nije...

lenhi
21.01.2011, 12:21
Ja bih jednostavno poslao u Kentaki e-mail i pitao "da li se sa tog i tog e-maila sa kog sam dobio ovu poruku mogu dobiti vaše zvanične instrukcije upućene dobitniku, i oni će ti reći DA ili NE". Svaku sumnjivu e-mail adresu koja mi nudi tako nešto senzacionalno, provjerio bih slanjem poruke na zvaničan email KCCDV@state.gov
Tako bih rekao ćao svima koji mi šalju razne lažnjake! :belj:

blood
21.01.2011, 13:06
.
To je zapravo pravo pitanje, odakle znaju tvoje podatke a ne da li je mail pravi, jer to znamo da nije...

Tačno tako...

Bolje pitanje je:
Ako su uspjeli doci do tih podataka,
do cega onda jos mogu doci... i kako se zastititi?

banej86
21.01.2011, 13:19
hvala svima na odgovorima, ako saznate nesto za taj mail sto je stigao meni i jos jednom clanu javite pa da prebijemo te sto nas zajebavaju :DDDDDDD

LandOfFreedom
22.01.2011, 21:25
U.S. Department of State - United States Permanent Resident Card for Slobodan Nikolic
From:
U.S. Department of State <dv.states.gov@usa.com>
Add to Contacts
To: Slobodan Nikolic <bobby_freedom82@yahoo.com>
U.S. Department of State sent this message to Slobodan Nikolic (bobby_freedom82@yahoo.com)
Your registered name is included to show this message originated from U.S. Department of State.
Congratulations, you've won !
Dear Slobodan Nikolic ,

Congratulations ! You are among those randomly selected and registered for further consideration in the diversity immigrant program. Selection guarantees that
you will receive a United States Permanent Resident Card(also known as Green Card or Diversity Visa) only if you follow the instructions for further processing.


Acceptance Date: Thursday 20th of January 2011 09:17:45 AM
Winner Name: Slobodan Nikolic
Country of Birth: Serbia & Montenegro
Phone Number: 381-66-9020013

Is the Diveristy Visa FREE ?
No. There is a big confusion. Only the participation in the Diversity Visa Lottery was free but the winners must pay the visa processing fees.
The fee is used to process your visa related documents and verify your identity.
Fees:

Type of Residence Card Status Amount (per person)
United States Permanent Resident Card Granted! - Waiting for payment of processing fee $440
Processing fees Included
Total $440

LandOfFreedom
22.01.2011, 21:35
Npr.svi Vladini sajtovi,e-mailovi i slicno,zavrsavaju se sa GOV a ne sa COM. Sto se tice lica kome se salje novac PETER McDONALD,stvarno postoji i sluzbenik je Americke Ambasade u Londonu.Ja cu u Ponedeljak kontaktirati nase sluzbenike u Ambasadi u Beogradu,i pitacu ih konkretno,ima li me medju pobednicima.... Od JOSH-a iz Washington State Department-a sam dobio sajt www.travel.state.gov ali da bih proverio ima li me u evidenciji,pored prezimena i godista,treba da ukucam i CONFIRMATION NAMBER,koji mogu dobiti tek nakon uplatim 440US$.... USAFIS.org postoji i kao agencija preko koje sam se ja prijavio ima pravo da naplati usluge... E sad',treba pitati osnivace ovog sajta da li je ta agencija ok,jer su je oni naveli kao jednu od legitimnih,....Jbg,ja do 05.Feb.2011,moram resiti dilemu i uplatiti,odnosno ne uplatiti,....
:-_-;:

kaneolopa
22.01.2011, 21:49
Ako si se sam prijavljivao na doticni sajt http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1322.html i pratio sva uputsva koja su stvarno jednostavno postavljena na kraju popunjene prijave si trebao dobiti broj tvoje prijave koji ti sluzi za proveru statusa. Ako je neko drugi to radio za tebe tipa doticne agencije onda oni imaju tvoj broj za proveru. Provera statusa kako je naznacemo se radi "DV Lottery 2012: Entrants who completed online DV 2012 entries through the official website can check the status of their entries by returning to the website at http://www.dvlottery.state.gov on or after May 1, 2011 through June 30, 2012. "
Koliko puta mora da se drvi da je prijava dzabe ako se sam prijavljujes ako si se prijavljivao preko USAFIS-a i sl. onda je to druga prica, njima si duzan i oni ti verovatno bez uplacivanja ne bi ni procesirali podatke. Vise o svim mogucim prevarama mozes naci http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1749.html

celestine
22.01.2011, 22:29
Glavna poenta price je - kako mozes biti izvucen kad se izvlacenje jos nije obavilo? Odnosno pre maja nema objavljivanja imena (odnosno brojeva) onih koji su izvuceni. Bar se meni to cini najnelogicnije u toj prici. Druga stvar je sto nema nikakvog placanja nikakvih fees osim u ambasadi na dan intervjua..

TheNenad
23.01.2011, 03:46
-Ako ste dobili e-mail od prevaranta, nemojte samo brisati poruku, već kliknite na dugme "spam" (ako ga imate) kako biste sebe a i druge sačuvali od budućih takvih poruka.

-Ako je e-mail dobijen sa adrese koja se završava sa .gov, to uopšte ne mora da znači da potiče sa dotične adrese! Ukoliko takav e-mail dobijete, javite se ovde na forum i računarski pismeniji "zelenaši" će proceniti da li je poruka lažnjak ili ne. (u većini slučajeva - odgovor je DA, a u slučaju korisnika GMail i YahooMail e-mail adresa, poruka će se već nalaziti u SPAM sandučetu)

-Ukoliko se adresa završava sa .com, .net, .org, ili bilo šta osim .gov, nemojte dotične poruke prosleđivati ambasadama i KCC-u, imaju ljudi pametnija posla... Već su vas upozorili na takve prevare na zvaničnom sajtu.

-Ako se iko prijavio za lutriju preko prevarantskog sajta čiji zaposleni sada traže isplatu, predlažem da se pravite ludi i da ni slučajno nikome ne psujete sve po spisku (samo vam još fali da vas prijave i sledeće godine u inat i da vam zadrže confirmation broj), već da se prijavite kako treba (besplatno) na www.dvlottery.state.gov - to vam je jedina šansa. Najverovatnije su zaposleni tih kvazi-firmi imali pametnija posla nego da fotošopuju vašu sliku i unose vaše podatke a da im niste platili.

-Ako ste se prijavili preko prevarantskog sajta i dotični sajt tvrdi da ima vaš confirmation number, i sada traži pare kako bi vam ga prosledio, nisam siguran da možete išta pametno uraditi povodom toga... možda uspe da (ukoliko agencija zapravo postoji) nazovete prevarante i da im pretite advokatom. Telefonski broj USAFIS-a jeste navodno +1 (201) 604-6527 i piše da su iz New Jersey-a. (koliko su podaci istiniti, ne znam) U krajnjem slučaju, možete se opet prijaviti ukoliko rok za prijavu još traje.

-Ako ste platili za uslugu prijavljivanja na lutriju, ne pravite talase i želim vam sreću. Sledeće godine ako bude potrebe, prijavljujte se preko www.dvlottery.state.gov kako biste izbegli neprijatnosti.

Ja cu u Ponedeljak kontaktirati nase sluzbenike u Ambasadi u Beogradu,i pitacu ih konkretno,ima li me medju pobednicima....
Teško... kao prvo, izvlačenje je u maju, kao drugo, ko njima garantuje da si to baš ti sa druge strane veze? Zašto ja ne mogu da ih nazovem i da se predstavim kao taj i taj i da tražim podatak o dobitku na lutriji (koji se vrlo lako može zloupotrebiti)? Kao treće, čitajte šta piše i informišite se! Ako ne možete da se prijavite na lutriju kako treba, kako ćete srediti sve ostale papire, propise, formulare, procese i ostale zajebancije posle potencijalnog dobitka? Znam da niko nije tu da sluša naše uvrede i žalopojke, ali čujte i počujte - prijava je besplatna i radi se samo na state.gov! U se i u svoje kljuse!

botexag
23.01.2011, 12:02
...da sumiramo....
postoji samo JEDAN JEDINI nacin da se konkurise za Green Card i to je http://www.dvlottery.state.gov/

agencije rade po principu tako sto im posaljete trazene podatke, pa onda odu na taj ISTI sajt da popune te vase podatke, i dobiju mailom vas CONFIRMATION NUMBER.
i onda traze pare od vas, da bi vam prosledili taj broj, koji garantuje da ste vi stvarno konkurisali.

silno pisanije koje agencije stavljaju u svojim rekalamama-mailovima je da bi njihov nastup izgledao sto profesionalnije, jedino ispravan ..itd i da bi neupucene odvratilo od daljeg trazenja drugog nacina kako da konkurisete.

evo primer LandOfFreedom je skoro ubedjen da je Peter Mc... zaista zaposlen u US ambasadi UK i da on skuplja pare za potencijalne kandidate!!!!!
bez uvrede za bilo koga, jer ljudi kad nesto zarko zele onda poveruju u razne gluposti!

...drugo rezultati dobitnika se objavljuju od 1.maja i NE MOGU SE SAZNATI PRE TOGA, pa makar i da ti je stric konzul u ambasadi. :)

neke od ovih agencija nisu prevaranti, to jest oni zaista za novcanu nadoknadu popune obrasce za vas!
ali sigurno one koje se reklamiraju posle isteka zvanicnih datuma za online popujavanje, su SIGURNO PREVARANTI!
znaci da ponovim ukratko, postoje agencije koje popunjavanju za vas podatke (ali samo u istom vremenskom periodu kada mozete i sami da popunite online obrazac) i da za tu uslugu traze nadoknadu, ostali su PREVARANTI

ja mogu zakljuciti da se to desava samo iz ciste neinformisanosti!
to su verovatno ljudi koji nikada se nisu interesovali za emigraciju, nego slucajno na email ili na nekom sajtu pokupili reklamu live in USA i slicne gluposti...

lenhi
23.01.2011, 13:40
Kako možete tvrditi da je izvlačenje u Maju i da isključivo do tada se neće ništa znati oko rezultata?! Otkud vi to znate?
Možda je izvlačenje već obavljeno, ali je nama običnim igračima rečeno da nećemo znati rezultate prije 1.Maja. Neko ih možda već zna ali smo mi sitne ribe za tu priču!
Recimo jedna debilna misao ali teoretski moguća:
Agencije možda i znaju bar nešto oko dobitnika. Oni su dosta ljudi prijavili, i njihovi kandidati se izvlače u sardanji sa ljudima u Kentakiju. Zajedno dijele novac a navlače ljude na prijavu preko agencije jer je to siguran dobitak. Svakako da ne vjerujem u to, ali ne možete sve odbacivati pod izgovorm ništa se ne zna do Maja. Neko krupniji možda i zna?!
Vjerovali su ljudi u mnogo veće državne tajne i pojave na svijetu od lutrije pa bili u zabludi.

dmarku32
23.01.2011, 14:21
Zdravo!

Isti mail sam juče dobio kao i dvojica prije mene, ali u mom je tek stajala druga brojka koju treba platiti.


Dear Dominik XXXXXXX ,

Congratulations ! You are among those randomly selected and registered for further consideration in the diversity immigrant program. Selection guarantees that
you will receive a United States Permanent Resident Card(also known as Green Card or Diversity Visa) only if you follow the instructions for further processing.


Acceptance Date: Saturday 22nd of January 2011 06:55:21 AM
Winner Name: Dominik XXXXXXXX
Country of Birth: Croatia
Phone Number: 385-01-XXXXXXX

Is the Diveristy Visa FREE ?
No. There is a big confusion. Only the participation in the Diversity Visa Lottery was free but the winners must pay the visa processing fees.
The fee is used to process your visa related documents and verify your identity.

Fees:

Type of Residence Card Status Amount (per person)
United States Permanent Resident Card Granted! - Waiting for payment of processing fee $880
Processing fees Included
Total $880

Komično, zar nije?

*dodatak: moj čovo za javit se u Londonu je:

Name : Wayne Wardman
Address: 24 Grosvenor Square
London, W1A 2LQ
United Kingdom

VonTuzni
23.01.2011, 15:55
Evo da se ukljucim u raspravu. Ja sam se prijavio preko usafis i 10.10.2010 sam im poslao mail da li su me prijavili i odmah su mi uzvratili mail od americke ambasade gdje pise da sam prijavljen i poslan mi je confirmation number tako da sam mogu provjeriti da li sam izvucen. Meni do sada ne izgleda da je ovo prevarantska agencija. Ljudi rade svoj posao i prodaju svoju uslugu bez obzira sto je banalna, ali im se isplati kad ima ljudi poput mene i sl. Prijateljica koja radi i zivi u USA je provjerila kakva je agencija. U 3 godine poslovanja imaju 25 prijava ili prituzbi na njihov rad, ona mi kaze da je to odlican prosjek tj. da je zanemariv.
Evo ja sam na drugoj strani, mislim da ne mora biti sve prevara, a sto se tice tih mailova- bolje 2,3 puta provjeriti.

TheNenad
23.01.2011, 16:20
Ja sam se prijavio preko usafis i 10.10.2010 sam im poslao mail da li su me prijavili i odmah su mi uzvratili mail od americke ambasade gdje pise da sam prijavljen i poslan mi je confirmation number tako da sam mogu provjeriti da li sam izvucen
A plaćanje?

Zdravo!

Isti mail sam juče dobio kao i dvojica prije mene, ali u mom je tek stajala druga brojka koju treba platiti.
Gde ste svi vi ostavljali ove podatke pa da znaju toliko o vama? :wtf:

@lenhi
Nemoguće je da neka bedna agencija sa takvim sajtom poseduje bilo kakve specijalne mogućnosti u odnosu na standardan formular za prijavu na DV. Što bi KCC sarađivao sa nekom firmicom koja zarađuje par desetina hiljada dolara, od kojih većinu potroši na online reklamiranje tipa "you are eligible to live and work in the USA"? Možda imaju advokata i par računara, to je to. Štaviše, na sajtu imaju "eligibility" deo gde se unese trenutno obrazovanje i zaposlenje, i gle čuda, ako se unese osnovna škola bez posla (najgori slučaj) piše nešto u fazonu "Niste eligible, ali to ne znači da se ne možete prijaviti", dajući dalja ohrabrenja za besmislenu prijavu kako bi vam uzeli novac. Državne ustanove ne prave dilove sa takvim prevarantima...

Ako ćemo već o teorijama, ja ne vidim zašto bi iko vama od agencija prosledio confirmation broj, jer se ipak agencijama isplati i da se prijavite sledeće godine! Ne vidim šta ih sprečava da vas obaveste da niste dobili na lutriji, iako ste zapravo dobili. Ne vidim ni šta ih sprečava da vam kažu da ste dobili na lutriji, a da trebate da platite 2000$ u "troškovima"? Ne vidim ni šta ih sprečava da vas sledeće godine isto prijave za džabe, držeći vaše podatke i vaš konfirmacioni broj kao taoca?

Oni su dosta ljudi prijavili, i njihovi kandidati se izvlače u sardanji sa ljudima u Kentakiju.
Onaj ko u ovo veruje, neka se prijavljuje preko agencija.

It's morally wrong to allow suckers to keep their money.
-Murphy's economic laws

botexag
23.01.2011, 16:55
@Lenhi
nema sta mi da znamo ili ne, propozicije lutrije su date na sajtu americke vlade, gde sve lepo pise, od kad do kad se aplicira i od kad do kad se mogu videti rezultati lutrije.
to je lutrija za ceo svet, ne samo za tamo neku Srbiju i okolne zemlje.

...da agencija dobija tajne podatke od nekoga iz KCC, pa kao bas tebe obaveste pre roka za objavjivanje dobitnika, uz malu simbolicnu novcanu nadoknadu ...:)
..alo ljudi dozovite se pameti...

samo online prijava u odredjenom datumu i samo od 1.maja rezultati...

agencija moze samo da posreduje i popuni umesto vas, i to je to!
da vam uzme pare jer ne znate da ubacite fotografiju i osnovne podatke o sebi!!!!????

pa kako vi mislite da idete u emigraciju, da potpuno promenite nacin zivota, strani jezik, krenete od nule sa poslom, a niste u stanju jedan online formular da popunite, pa vam treba agencija??

jedino ako vas je neko ubedio da cete preko njih biti sigurno izvuceni!? :)

lenhi
23.01.2011, 18:09
A šta kao ja to nisam znao pročitati (zvanično upustvo) kao i ti?!
Meni je ovo 7. prijava i niti sam kad išao preko agencije niti me zanimaju.
I u Klinički centar kad odeš oni će ti zakazati (zvanično) kad ćeš doći na pregled zbog gužve za 3-4 mjeseca i ti ko mutav samo vjeruješ u ono zvanično, a onda izađeš iz te iste zgrade i slušaš priče kako se posle 8 uveče pregleda svako ko ima novac bez čekanja na tim istim aparatima! Jedno je zvanično a drugo realnost!
Da o lutriji mislim kao o teoriji zavjere ne bih 7 godina slao prijavu.
Ljudi koji su se nasukali na agencije šta ću im ja. Ima dovoljno informacija na forumu o agencijama tako da o tome ne bih više ništa pisao.
Pozdrav svima!

Score
23.01.2011, 18:54
Kako možete tvrditi da je izvlačenje u Maju i da isključivo do tada se neće ništa znati oko rezultata?! Otkud vi to znate?
Možda je izvlačenje već obavljeno, ali je nama običnim igračima rečeno da nećemo znati rezultate prije 1.Maja. Neko ih možda već zna ali smo mi sitne ribe za tu priču!
Recimo jedna debilna misao ali teoretski moguća:
Agencije možda i znaju bar nešto oko dobitnika. Oni su dosta ljudi prijavili, i njihovi kandidati se izvlače u sardanji sa ljudima u Kentakiju. Zajedno dijele novac a navlače ljude na prijavu preko agencije jer je to siguran dobitak. Svakako da ne vjerujem u to, ali ne možete sve odbacivati pod izgovorm ništa se ne zna do Maja. Neko krupniji možda i zna?!
Vjerovali su ljudi u mnogo veće državne tajne i pojave na svijetu od lutrije pa bili u zabludi.

Lehni,

Ako je neko u fazonu secret societies i to, onda ja mislim da od mene nema "goreg" na forumu....medjutim..

Ideja da su nase agencije u talu sa Kentakijem je zaista, kako sam kazes, prilicno debilna. Kad bi znao koliko je velika kontrola kod ove procedure i koliko je nemoguce da neko ko i ima dostup ranim informacijama to nekaznjeno sa bilo kim podeli verovatno ti takve ideje ne bi padale na pamet jer bi kazne bile na nivou drzavne izdaje, sta mislis koliko bi ga to kostalo? Sa druge strane i da postoji takva mogucnost, to bi kostalo ko Svetog Petra kajgana i zahtevalo bi mnogo, mnogo vece igrace (na nivou drzave) a to vec nikoga ne zanima, jer to njima nije toliko "big deal".

Tako da iako postoji mogucnost, teoretski, da Kentaki vec ima imena izvucenih i da sa njima manipulise na bilo koji nacin, ne postoji sila izvan US Gov koja te podatke moze da dobije da bi ih prodala ili podelila pare sa drzavnim sluzbenicima u Kentakiju. Totalno suluda i neodrziva ideja...

Mislim da je apsolutno bez i tracka sumnje jasno svima koji su iole upuceni u tematiku, da teoretske sanse nema da je u tom mejlu i tracak istine, ako ni zbog cega drugog ono zbog "plati mi preko Uniona" tamo nekom peri ili kome vec u Londonu...

Ko je ipak zapeo da svoje uzaludne nade hrani ovim laznjakom, slobodan je da svoje pare baca gde zeli al posle toga ce se osecati jos gluplje, nego da nas nije pitao nista.

Svako ima prava na svoj izbor...

Maja1605
24.01.2011, 03:13
Pozdrav svima,
I ja sam takodje dobila mail identicnog sadrzaja kao predhodno navedeni,medjutim provalila sam da je laznjak a zatim sam ovde i potvrdila svoju sumnju citavsi vase komentare.Ja sam se samo na ovaj sajt registrovala koji ima veze sa bilo kakvom imigracijom u SAD i Zelenom lutrijom...I NISAM se prijavila za lutriju,vec sam citala forum i malo se interesovala,ali nisam popunjavala prijavu...I nije mi jasno odkuda im podaci,jer nikad ni na jednom sajtu prilikom registracije nisam kucala svoj kucni broj telefona,kao ni gde sam rodjena...Znam da su laznjaci ali mi se cini da to je vezano za ovaj sajt?!Ne znam odakle bi neko zakljucio da imam bilo kakva interesovanja vezana za SAD???Ne znam mozda gresim?! :wtf:

TheNenad
24.01.2011, 04:45
Vrlo vrlo interesantno. Takve podatke najverovatnije neko može izvući od vas kroz Facebook (dovoljno je da neko hakne nalog nekog vašeg prijatelja, ili da ga vi prihvatite kao prijatelja, pa da vam vidi dostupne podatke, a kasnije da kroz Bele Strane sazna vaš kućni broj telefona). Ovako nešto mi je jedino palo na pamet.

LandOfFreedom
24.01.2011, 09:40
Rezultate ce objaviti od 1.Maja do kraja Juna a rezultate iskljucivo poslati na kucnu adresu,nikako e-mailom... Dobro smo se ponadali... :-D

VonTuzni
25.01.2011, 03:02
[QUOTE=TheNenad;20595]A plaćanje?


Platio sam im 130 dolara, tj. moja prijateljica. Ona je pricala s njima i rekla da je to u redu. Mislim, cim imam svoj confirmation number mislim da ne bi trebao imati nekakvih problema, barem se nadam. Cak ima na forumu i jedna cura koja je pisala da je se bila prijavila preko usafis i da je ok bilo s njihove strane.

dragonn
25.01.2011, 03:34
Ja sam isao preko USAFIS-a i platio tada 50 eura za dve godine. Bilo je malo pogadjanja oko cene i na kraju smo se slozili oko cifre od 50 :P. Tada kada sam se prijavljivao nisam znao da je preko zvanicnog sajta besplatno i zato sam i platio. U svakom slucaju mi nije zao posto su me u prvoj godini izvukli. Kasnije su mi oni nudili i pomoc svojih advokata da mi popune papire koje cu dobiti ali me to nije interesovalo jer je cena bila prilicna a i nije bash neki problem srediti papire te i vratiti ih nazad za Kentucky.

Milan 78
30.01.2011, 13:21
Moj email je isti, poslao zahtev krajem oktobra 2010, poslat direktno sa
http://www.dvlottery.state.gov, imam confirmation broj koji kada ukucam izbacuje da nisam izvucen.

Da li je moguce da hakovanjem mogu pokupiti podatke sa njihovog site-a kao i iformacije o svim prijavama i slati ih u ime njih u svoju korist?
Podatke sam ostavljao samo na njihovom site-u, nisam na Face booku i slicno?

Acceptance Date: Friday 28th of January 2011 11:31:45 AM

Winner Name: Milan xxxxxxxxxxx
Country of Birth: Serbia & Montenegro

Phone Number: 381-64-xxx-xxxx

After you find a Western Union agency you need to go with cash money, an identity card(e.g passport or national identity card) and send the payment to the U.S. embassy agent address in United Kingdom:

Name : Alan Twomey
Address: 24 Grosvenor Square
London, W1A 2LQ
United Kingdom

The payment must be sent to the above U.S. embassy agent address in United Kingdom because the U.S. Government decided this based on the diplomatic relations with your country.



Suvise profi odradjeni svaka cast hakerima (skinuti podatke sa drzavnog americkog site-a). Amerika nije vise ono sto je bila.

TheNenad
30.01.2011, 18:54
Suvise profi odradjeni svaka cast hakerima (skinuti podatke sa drzavnog americkog site-a). Amerika nije vise ono sto je bila.
Otkud ti to da su skinuli sa njihovog sajta? Kako to da dosta nas nije dobilo te e-maile?

Acceptance Date: Friday 28th of January 2011 11:31:45 AM
Da li je ovo tačan podatak? Naravno da nije...

Milan 78
31.01.2011, 13:11
Acceptance date je tacan, prekljuce sam dobio email.
Moja zena isto nije dobila, mozda su uspeli da skinu samo jedan deo podataka, a i bilo bi previse da posalju bas svima koji su aplicirali.

Danas sam dobio ogovor od USA ambasade u Engleskoj na koju je adresiran pomenuti covek koji prima pare preko Western Uniona i ovako glasi...

London, Passports to me
show details 9:00 AM (4 hours ago)


Based on the information you have provided, it appears you have been targeted by an Internet financial scam. You should cease contact with these individuals immediately, and report this matter to:

· The Internet Crime Complaint Center, a partnership among the Federal Bureau of Investigation (FBI), the National White Collar Crime Center (NW3C), and the Bureau of Justice Assistance (BIA), at www.ic3.gov;
· And to the Metropolitan Police if you are in the United Kingdom, at www.met.police.uk.

If you have sent the scammers money via Western Union, you also can report the fraud online to Western Union at:

http://www.westernunion.com/WUCOMWEB/staticMid.do?method=load&pagename=fraudIndex&pid=fraud0709

You also may wish to consult our information sheet on Internet scams at http://london.usembassy.gov/cons_new/acs/scs/internet_scams.html.

While you did not raise this issue specifically in your email, you may be eligible for crime victim's compensation under from the UK Criminal Injuries Compensation Authority (CICA). For more information, please see the CICA website at: www.cica.gov.uk.

Sincerely,

Passport & Citizenship Unit
U.S. Embassy, London

lenhi
31.01.2011, 14:00
Ljudi navlačite se bez potrebe na te fore. Šta vam imaju neki englezi, western union i ostali smaratori soliti pamet i izvlačiti novac. Ako se niste preko agencija prijavili boli vas za e-mailove. Imate confirmation number i provjerićete kad dođe vrijeme. Od tih e-mailova niti će te nešto dobiti, niti saznati, niti ste dužni nekome nešto plaćati jer će te "navodno" negdje zakasniti. Kad dođe vrijeme (1.Maj) ako budete izvučeni i budete skupili lovu za vize i odlazak i vidjećete Ameriku. Od šuplje priče raznih prevaranata nećete ugledati Ameriku!

milelj
31.01.2011, 14:07
Ovo se oteglo malo isuvise...

http://serbian.serbia.usembassy.gov/sr/dv.html

Na sajtu ambasade sve lepo pise... Kakav WU i te gluposti...

TheNenad
31.01.2011, 14:55
Acceptance date je tacan, prekljuce sam dobio email.
Taj datum bi trebao da bude dan kada si se prijavio, jer tad su te "prihvatili".

Nego, iako svi znamo da je scam, mene više interesuje kako je iko uspeo da nabavi imena i prezimena ovih ljudi, zajedno sa brojevima telefona. Razmišljam da li je u pitanju neki keylogger ili bilo kakav drugi malware na računarima, ili facebook sniffing, ili nešto sasvim treće. Ja lično nisam dobio ništa, a imam puno podataka online, pa mi nije jasno o čemu se radi.

botexag
31.01.2011, 16:18
...ja bas nemam srece....

ovde neki bar `izvuceni` na fake green card :smrc:

meni nesto lutrija nece, ni prava ni lazna...niko nista mi ne salje :wtf:

chombe_bg
01.02.2011, 02:14
...ja bas nemam srece....

ovde neki bar `izvuceni` na fake green card :smrc:

meni nesto lutrija nece, ni prava ni lazna...niko nista mi ne salje :wtf:
Ostavi mail pa cu ja da ti naskrabam da si izvucen.Taman ces biti prvi na forumu koji je dobio fake mail na srpskom! Vec vidim razvoj cele teorije zavere ovde na forumu... :grin:

sikwiddit
01.02.2011, 14:04
http://serbia.usembassy.gov/dv.html ... ne nasedajte na prevare

chombe_bg
02.02.2011, 02:39
http://serbia.usembassy.gov/dv.html ... ne nasedajte na prevare
"Successful applicants will be notified by Kentucky Consular Center via email in April/May only "
Sta sad ovo znaci?Kako te sad obavestavaju (i) mailom,a confirmation number?:wtf:

Score
02.02.2011, 11:15
"Successful applicants will be notified by Kentucky Consular Center via email in April/May only "
Sta sad ovo znaci?Kako te sad obavestavaju (i) mailom,a confirmation number?:wtf:

Ne stvarno, sad ga i oni tupe..? Lepo je receno u uputstvu za prijavu za 2012 da NECE BITI POJEDINACNOG OBAVESTAVANJA nego odes na sajt i ukucas svoj broj. A ovde kazu, dobices mail?

Mislim, mene licno ne pogadja, ali ovo je tipican slucaj ne zna dupe sta radi glava...gde je "dupe" text na pomenutom linku http://serbia.usembassy.gov/dv.html

dare_ns
02.02.2011, 14:04
koliko sam pročitao DV Instructions, ti kada proveriš da si izvušen na sajtu, aktiviraš na tom sajtu mail na koji će da ti šalju sve, a formulare sam skidaš i popunjavaš. Ako se dobro sećam...

nenad84
02.02.2011, 21:16
Stigla i meni danas Email poruka o dobitku zelene karte. Po kratkom postupku je izbrisana. Cekamo i dalje 1. maj....

chombe_bg
03.02.2011, 01:46
Ne stvarno, sad ga i oni tupe..? Lepo je receno u uputstvu za prijavu za 2012 da NECE BITI POJEDINACNOG OBAVESTAVANJA nego odes na sajt i ukucas svoj broj. A ovde kazu, dobices mail?

Mislim, mene licno ne pogadja, ali ovo je tipican slucaj ne zna dupe sta radi glava...gde je "dupe" text na pomenutom linku http://serbia.usembassy.gov/dv.html
Bas ga tupe,da znas.Ni mene ovo ne pogadja nego me cudi da su ovako neprecizni a ipak su zvanicna obavestenja u pitanju.U sv. slucaju Confirmation Number je keva,a mail mogu a i ne moraju da salju...:;D:

chombe_bg
03.02.2011, 01:49
koliko sam pročitao DV Instructions, ti kada proveriš da si izvušen na sajtu, aktiviraš na tom sajtu mail na koji će da ti šalju sve, a formulare sam skidaš i popunjavaš. Ako se dobro sećam...
Mislim da nije tako.Proveris da li izvucen i ako jesi onda verovatno dobijes neki link sa uputstvima za dalje,mislim da nema nikakve veze sa mailom...

lenhi
03.02.2011, 09:30
Ovde je konfuzija do Američke ambasade a ne do zvanične institucije. Pa pogledajte bilo koju ambasadu sa ex-yu imaju tako svoje bisere jer ih mrzi da u potpunosti nešto odrade do kraja jer su zvanične izmjene minimalne, i onda kombinuju tekstove, kopiraju, i izmijenjaju samo neki dio i stvore netačnu informaciju. Ne znam tačno u kojoj ambasadi (mislim u Sarajevu) još uvijek piše da je slika 300x300 prilikom prijave a već par godina je 600x600. Mrzi ih same sebe što su živi. Neradnici klasični. Zato po svaku informaciju samo na zvaničan sajt u SAD.

cedelita
11.02.2011, 07:23
Evo da podijelim s vama isto iskustvo.
Ovo mi fakat djeluje kao dobar lažnjak, sve se do sada plaćalo karticom a sada WU -??????????:wtf:
Koliko vidim svima su i cifre različite i čemu uplata za GB ako imamo njihove ambasade i bliže (Zagreb, Sarajevo, Beograd):wtf:

Hvala svima na komentarima, jer nama početnicima puno znače :bigkiss:


od U.S. Department of State <gov.states.dv@usa.com>
za Adela xxxxxxxxxxxxxxxx <adela.xxxxxxx@gmail.com>
datum 9. veljače 2011. 10:25
predmet U.S. Department of State - Permanent Resident Card for Adela Krivanek Magerl
poslao/la m3kw2wvrgufz5godrsrytgd7.apphosting.bounces.google .com

sakrij detalje 9. 2. (Prije 2 dana)

U.S. Department of State U.S. Department of State sent this message to Adela Krivanek Magerl (adela.krivanek@gmail.com)
Your registered name is included to show this message originated from U.S. Department of State.
Congratulations, you've won !
Dear Adela Krivanek Magerl ,
Congratulations ! You are among those randomly selected and registered for further consideration in the diversity immigrant program. Selection guarantees that
you will receive a United States Permanent Resident Card(also known as Green Card or Diversity Visa) only if you follow the instructions for further processing.
$title
Acceptance Date: Wednesday 9th of February 2011 09:24:27 AM
Winner Name: Adela XXXXXXXX
Address: 49
City: Zenica
Country of Birth: Bosnia & Herzegovina
Phone Number: 385-000000000

VonTuzni
12.02.2011, 19:15
We wish to notify you that you have been selected as one of the Diversity Visa (DV) Program winner for receiving a United States
Permanent Resident Card. It is also known as the Green Card Lottery. The lottery has been administered on an annual basis
by the Department of State and conducted under the terms of Section 203(c) of the Immigration and Nationality Act (INA).
Section 131 of the Immigration Act of 1990 (Pub. L. 101-649) amended INA 203 to provide for a new class of immigrants known
as "diversity immigrants" (DV immigrants).
As part of the agreement we will issue A FREE Airline ticket from your country to the USA to claim your Green Card under
the American Green Card Lottery Program. The ticket will be sent via post mail at your address registered with us once your visa
will be remitted by the U.S department of State.
The U.S Department of State will should contact you soon with visa processing information and how to proceed further.


Evo ovo sam ja dobio danas! Vjerojatno je laznjak tj. siguran ali polasno mi od usafis,a preko njih sam prijavljen!!!

botexag
12.02.2011, 19:42
@VonTuzni..

sta te briga, bar imas besplatnu avio kartu :smrc:

VonTuzni
13.02.2011, 00:34
E da je barem 10 maj onda bi mozda i povjerovao, a ovako nisam bas siguran. Tko zna, mozda i tamo preko veze i poznanstva... hehe... :1081:

voyager
14.02.2011, 00:52
Da se priklucim i ja u klubu, i meni je stigao slicni mail (i naravno da cekacu do 1 Maj za pravu informaciju):

Dear xxxxxxxxxx ,
Congratulations ! You are among those randomly selected and registered for further consideration in the diversity immigrant program. Selection guarantees that
you will receive a United States Permanent Resident Card(also known as Green Card or Diversity Visa) only if you follow the instructions for further processing.
$title
Acceptance Date: Saturday 12th of February 2011 06:48:26 PM
Winner Name: xxxxxxxxxxxxx
Country of Birth: Macedonia, Yugoslavia
Phone Number: xxxxxxxxxxx


I stvarno mi nije jasno kao to svi sto su dobili ovakav mail imaju razliciti fees...

VonTuzni
14.02.2011, 01:58
Danas mi dolsa poruka o placanju, neki dan sam dobio samo obavijest kao da sam dobio na lutriji a danas mi stiglo da moram platiti 880 dolara. Izgleda da oni stvarno nece zaobici nikoga tko se prijavio na lutriji.
Naravno, obrisana poruka istoga trena!!

mrwais
14.02.2011, 10:13
Hi everybody!

@VonTuzni

Hi, I received the same email. Did you pay $880?
Was e-mail true?

Thank you so much!

ZeljkoUSA
14.02.2011, 12:17
Hi everybody!

@VonTuzni

Hi, I received the same email. Did you pay $880?
Was e-mail true?

Thank you so much!

Of couse, not!!!

If you want to spend some money I will give you my account number :;D:

dare_ns
14.02.2011, 15:13
sada mi već deluje kao da imaju i botove koji posećuju forume ove tematike o_O

spectra
14.02.2011, 21:56
sada mi već deluje kao da imaju i botove koji posećuju forume ove tematike o_O
Ma to je neko googlao pa nasao ovdje isti mail... :)

VonTuzni
14.02.2011, 22:33
Hi everybody!

@VonTuzni

Hi, I received the same email. Did you pay $880?
Was e-mail true?

Thank you so much!


Of course i have not pay.
Poslao sam poruku usafisu i pitao sto je to, a oni su mi samo uzvratili da se ispricavaju i da nisu to oni poslali te da ce poksuati naci onoga tko je tu poruku posalo.

IvanaI
19.02.2011, 16:44
Ja sam dobila mail sledece sadrzine, pa me zanima ako neko zna da li i ovo moze biti laznjak?

Unapred hvala!

You accepted to receive messages from USAFIS Organization on the following date: 2010-01-10T06:35:29.407

We wish to notify you that you have been selected as one of the Diversity Visa (DV) Program winner for receiving a United States
Permanent Resident Card. It is also known as the Green Card Lottery. The lottery has been administered on an annual basis
by the Department of State and conducted under the terms of Section 203(c) of the Immigration and Nationality Act (INA).
Section 131 of the Immigration Act of 1990 (Pub. L. 101-649) amended INA 203 to provide for a new class of immigrants known
as "diversity immigrants" (DV immigrants).
As part of the agreement we will issue A FREE Airline ticket from your country to the USA to claim your Green Card under
the American Green Card Lottery Program. The ticket will be sent via post mail at your address registered with us once your visa
will be remitted by the U.S department of State.
The U.S Department of State will should contact you soon with visa processing information and how to proceed further.

If you have any question regarding the visa please wait for the U.S Department of State to contact you as we do not have any competency to discuss further details with you.
What should you do now ?
Wait for the U.S Department of State to contact you and give you the information about visa processing and how to proceed further .


Best regards,
Costumer Service Team

The USAFIS Organization

botexag
19.02.2011, 17:34
@ivanaI

na ovih sest strana mozes pronaci da su i neki drugi clanovi dobili identican ili vrlo slican email
treba ti 10tak minuta da sve procitas i bice ti jasno o cemu se radi...

jasno je da kad neko dobije takav mail, a ne zna na koji nacin se igra GC lutrija...i pored procitanog da je to prevara, ima potrebu da za svaki slucaj pita..:smrc:

pa eto odgovora, na zalost nema vajde od tvog maila...

chombe_bg
20.02.2011, 04:31
@ivanaI

na ovih sest strana mozes pronaci da su i neki drugi clanovi dobili identican ili vrlo slican email
treba ti 10tak minuta da sve procitas i bice ti jasno o cemu se radi...

jasno je da kad neko dobije takav mail, a ne zna na koji nacin se igra GC lutrija...i pored procitanog da je to prevara, ima potrebu da za svaki slucaj pita..:smrc:

pa eto odgovora, na zalost nema vajde od tvog maila...
Nisi u pravu!Ovaj mail koji je Ivana dobila meni nekako uliva vise poverenja nego ovi prethodno navedeni i da se ja pitam,uplatio bih im koliko god da traze!:woohoo:

botexag
20.02.2011, 10:55
@chombe bg

onda bolje meni uplati 880 usd nego njima, jer veruj mi da imas vece sanse samnom da dobijes GC :obrva:

slican ili isti mail sa besplatnom avio kartom je postavio VonTuzni na strani 5
u sledecem mailu koji ce IvanaI dobiti, trazice pare....:wtf:

IvanaI
20.02.2011, 15:26
Ali meni nije trazen nikakav novac i kao sto pise u mail-u, za sva dalja obavestenja je nadlezan US.Goverment Department. Proverila sam i ovu organizaciju, to je sve ok...Svakako cu sacekati i videti kako se dalje razvija situacija...

Ako neko nesto sazna u medjuvremenu, pisite mi...

Hvala!

IvanaI
20.02.2011, 15:32
Danas mi dolsa poruka o placanju, neki dan sam dobio samo obavijest kao da sam dobio na lutriji a danas mi stiglo da moram platiti 880 dolara. Izgleda da oni stvarno nece zaobici nikoga tko se prijavio na lutriji.
Naravno, obrisana poruka istoga trena!!


Ja sam prosle nedelje dobila prvi mail iste sadrzine kao tvoje od USAFIS organizacije preko koje sam se prijavila...Mislis da je to laznjak? Meni jos uvek nije stigao drugi mail u kom mi traze novac..

Sta je najbolje? Sacekati 01.maj i obavestenje od zvanicnih institucija..
Ne znam sta mi je misliti..dal da se radujem ili ne?

Pozz

botexag
20.02.2011, 17:20
..sad mi je jasno sto niko od starih clanova ne zeli vise da pise na ovu temu :wee:

Score
20.02.2011, 17:31
..sad mi je jasno sto niko od starih clanova ne zeli vise da pise na ovu temu :wee:

Prijatelji moji, sa svim duznim postovanjem, moram vam reci, dok je ovaca bice i sisanja. Ko ne slusa pjesmu, slusace oluju...itd. Get the point?
TRazili ste savet i dobili ga. Ako vam se ne svidja, donesite odluku sami i za to snosite konsekvence..ili, kako vi mislite, ubirite plodove. Ovo nije nista maliciozno, samo mala frustracija sto nam neki od vas ne veruju kada im ponovimo po sto puta istu stvar:

LAZNJAK, dalje ruke od takvih poruka!!

Brate...:wtf: :no:

TheNenad
20.02.2011, 18:05
http://i.imgur.com/lCVcX.jpg

Dobar dan želim gospodo, zovem se Marko Janković, poznatiji kao Stipsa u lokalnim biznis klubovima. Cenim da ste autentičan pošten, vredan i radan narod koji želi da pobegne sa ovog nemilosrdnog Balkana, stoga sam došao na ovaj forum kako bih vam dostavio jedinstvenu ponudu! Naime, bavim se proizvodnjom, distribucijom i servisiranjem Američkih original zelenih karti po povoljnim cenama, sa mogućnostima otplate na rate (sa malim učešćem).

Možda su vas kvazi-stručnjaci sa ovog foruma ubedili da je zelena karta besplatna i da se može dobiti jednostavnom prijavom na sajtu Američkog odseka za emigraciju, kao što vidite, svi oni greše imajući u vidu da dobar deo njih svoju zelenu kartu još nisu dobili, iz tog razloga što se meni nisu obratili na vreme!

Iskoristite ovu jedinstvenu priliku!
Nudim povoljno izradu formulara za prijavu na zelenu kartu preko Američkih institucija, profesionalnu obradu vaših slika korišćenjem najnaprednijih vojnih tehnologija, kao i brzu dostavu podataka direktno do Američkog centra za emigraciju!

Cena? Veoma povoljna! 599,99$ za žene, 699,99$ za muškarce (+50$ za svako čeljade koje imate)!

Pobedimo neznanje i prevaru, poslušajte mene, ignorišite zvanične sajtove američkih agencija (moj teča iz Čikaga mi je već hiljadu puta objasnio da je sve to zavera, nije nabio tolike godine a da ostane glup)! Zelena karta se plaća, i nemojte ikome dozvoliti da vam kaže drugačije!

Srdačan pozdrav od vašeg Stipse!
Brojeve kreditnih kartica, zajedno sa datumom isteka i verifikacionim kodom pošaljite mi putem privatne poruke, i mogu vam garantovati da ste već dobitnik*!

*Preduzetnik Marko Janković, vlasnik SZR Stipsa iz selo Baljubica kod Čajevaca (PIB: 381993382192) ne odgovara za eventualno ne dobijanje prethodno obećane zelene karte i zadržava pravo da odbije povraćaj novca nakon izvršene usluge prijave na lutriju.

Neverhood
20.02.2011, 18:59
Ja sam prosle nedelje dobila prvi mail iste sadrzine kao tvoje od USAFIS organizacije preko koje sam se prijavila...Mislis da je to laznjak? Meni jos uvek nije stigao drugi mail u kom mi traze novac..

Sta je najbolje? Sacekati 01.maj i obavestenje od zvanicnih institucija..
Ne znam sta mi je misliti..dal da se radujem ili ne?

Pozz

U potpunosti vas sve razumem. I meni se brise iz ove kvazi drzave ali placanjem nekome ko se lazno pretstavlja nista necete postici. Samo ce vam uzeti novac.

http://www.dvlottery.state.gov/

Kao sto vidite i sami proveru ce te moci obaviti 1.5. i na dalje.

botexag
20.02.2011, 21:03
@TheNenad

..al ces šuski da se nabrojiiiš!:naughty:

lenhi
20.02.2011, 21:29
Ja koliko kapiram njoj je stiglo od USAFIS, a svi znamo da je to agencija koja prijavljuje ljude. Znači nije kao oni prethodni nepoznat e-mail. OVde s e zna od koga je. Nije baš isto kao prethodno. Jedino nisam ispratio kroz poruke da li se prijavila preko te agencije. Ali lažnjak svakako ako vjerujemo u regularnost. :grin:

botexag
20.02.2011, 21:43
Ja koliko kapiram njoj je stiglo od USAFIS, a svi znamo da je to agencija koja prijavljuje ljude. Znači nije kao oni prethodni nepoznat e-mail. OVde s e zna od koga je. Nije baš isto kao prethodno. Jedino nisam ispratio kroz poruke da li se prijavila preko te agencije. Ali lažnjak svakako ako vjerujemo u regularnost. :grin:

to što je njoj pisalo USAFIS u mailu u naslovu domenu ili mailu, ne znači da su ga oni poslali...
svi znamo da prevaranti promene slovo ili reč u domenu, da bi ličili na original...

i na kraju... svi vi srećni dobitnici na ovaj način, molimo vas pročitajte uputstva za zelenu lutriju, sve lepo piše na zvaničnom sajtu Američke ambasade...

a za one koji ne znaju da čitaju ili ne razumeju engleski, mogu o tome sve odgovore naći na ovom korisnom forumu za buduće emigrante...

treća kategorija, koja je ubedjena da je ipak dobila besplatan let sa vizom, i misli da smo mi svi ljubomorni što nismo na njihovom mestu, preporučujem da se obrate TheNenad-u, njegova ponuda je prosto fantastična (pročitaj tri maila iznad)

dreamerns
21.02.2011, 03:45
Cisto dodatak, mene je danas kontaktirao drugar da je dobio mail slicne sadrzine. On se bio prijavio 2009. na zvanicnom sajtu, a 2010 nije ni igrao. USAFIS mu je poslao mail da je izvucen na lutriji. Izgleda da neko koristi USAFIS ime kako bi odradio prevaru.

spectra
21.02.2011, 11:18
Ma to su provalili u USAFIS bazu, pa koriste njihove podatke (jer koliko sam vidjela ovi mailovi stizu samo onima koji su se prijavili preko USAFIS),
i naravno predstavljaju se lazno pod njihovim imenom...

dreamerns
21.02.2011, 19:54
Ma to su provalili u USAFIS bazu, pa koriste njihove podatke (jer koliko sam vidjela ovi mailovi stizu samo onima koji su se prijavili preko USAFIS),
i naravno predstavljaju se lazno pod njihovim imenom...

Ko sto rekoh, moj prijatelj niti je igrao sa USAFIS-om, niti je ikada ikakve veze sa njima imao, tako da ta teorija pada u vodu.

spectra
21.02.2011, 20:09
Ko sto rekoh, moj prijatelj niti je igrao sa USAFIS-om, niti je ikada ikakve veze sa njima imao, tako da ta teorija pada u vodu.
aha...da, onda ta teorija pada u vodu...ali u svakom slucaju neko je sve to odlicno zamaskirao, i nazalost mislim da se dosta ucesnika navuklo na ovo...pogotovo izvan Evrope, koji se hvataju za zadnju slamcicu... :no:

sashatu
21.02.2011, 21:48
ja sam danas takodje dobio email sličnog sadržaja, ljudi šta je ovo.......

:naughty:

od mene traže 880 $ ali ja nemam pojma da sam se prijavio, tj. kada sam prvi puta čuo za GC, čačkao sam po netu i misleći da popunjavam prijavu ja sam popunjavo prijavu na USFISu i kada sam došao do stavke za plaćanje ja sam odustao, jednostavno sam se isključio.
to je bilo prije mog članstva ovdje i svih informacija koje ovdje postoje.
poslije su me kontaktirali telefonom na broj koji sam upisivao na toj prijavi ali čim sam čuo da "brsti" na engleskom odmah sam prekinuo i više me nisu zvali. prošle godine se nisam prijavio.....


U.S. Department of State - Permanent Resident Card for Sasa Tubic
From:
U.S. Department of State <gov.dv.states@usa.com>
Add to Contacts
To: Sasa Tubic <tubicsasa@yahoo.com>
U.S. Department of State sent this message to Sasa Tubic (tubicsasa@yahoo.com)
Your registered name is included to show this message originated from U.S. Department of State.
Congratulations, you've won !
Dear Sasa Tubic ,

Congratulations ! You are among those randomly selected and registered for further consideration in the diversity immigrant program. Selection guarantees that
you will receive a United States Permanent Resident Card(also known as Green Card or Diversity Visa) only if you follow the instructions for further processing.


Acceptance Date: Saturday 19th of February 2011 01:48:42 PM
Winner Name: Sasa Tubic
Country of Birth: Bosnia & Herzegovina

Is the Diversity Visa FREE ?
No. There is a big confusion. Only the participation in the Diversity Visa Lottery was free but the winners must pay the visa processing fees.
The fee is used to process your visa related documents and verify your identity.
Fees:

Type of Residence Card Status Amount (per person)
United States Permanent Resident Card Granted! - Waiting for payment of processing fee $880
Processing fees Included
Total $880

vannycasatoo
21.02.2011, 22:54
I meni je danas isto to doslo,sa dva razlicita emaila,poslao sam email u kentucky da oni vide! Pa kako su dosli do ovoga,ja nikad nisam ispunjavao nigdje drugo nego na oficijelnom sajtu. Evo vam email adrese usagov.states@usa.com
usafis_com@post.com.

Hvala svima

vannycasatoo
21.02.2011, 22:56
Samo se nadam da mi ovo nece zajebat oficijelnu prijavu!

VonTuzni
22.02.2011, 16:19
Što se tiče tih lažnjaka od usafisa, danas sam dobio mail od prave agencije usafis pa evo za sve nek pročitaju:



USAFIS Organization
Dear Client,

It has come to our attention that some of our customers may have recently received an e-mail from companies that are posing themselves as USAFIS Organization.

Please remember:

1. USAFIS will never ask a person to make a payment to an individual. For example:

Name: Alan Williams
Address: 24 Grosvenor Square
London, W1A 2LQ
United Kingdom
2. USAFIS will never send you an email that is not from one of the following domains : usafisnewsletter.org / usafisnews.org / usafismail.org / usagca.com / usafismail.net) Be aware that scammers often use an email that looks official, but is not.
3. USAFIS will never ask for payment for government processing of a Green Card after you’ve won.
4. USAFIS will never include notifications that you may receive another email from outside organizations.

Only once a year (May-July) USAFIS informs the clients that were selected as winners that they have won.

Customers who receive suspicious e-mails should not follow their instructions.

If you have any concerns about the legitimacy of an e-mail message - please contact us at1-866-737-7193 or contact our helpdesk at: http://www.usafis.org/helpdesk/support.

More information regarding this issue can be found at
http://www.usafis.org/consumer_alert.asp.

Sincerely,
USAFIS security team

kaneolopa
22.02.2011, 19:58
za sve neverne tome evo zvanicnog objashnjenja ovde (http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1749.html) i naravno mozete proveriti da li ste dobili zelenu ovde (http://www.dvlottery.state.gov/ESC/) za 2011.

Score
22.02.2011, 20:46
za sve neverne tome evo zvanicnog objashnjenja ovde (http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1749.html) i naravno mozete proveriti da li ste dobili zelenu ovde (http://www.dvlottery.state.gov/ESC/) za 2011.

Kanelopa, Vuče, ovo su lažnjaci koji se odnose na 2012, ne 2011, a tu se vec sve zna, ko ima šanse a ko ne...manje više.

Amra Huric
22.02.2011, 22:58
Ljudi vidi se da je ovo laznjak cisti, jer lijepo pise da se tek u Maju moze saznati "DA LI SI IZVUCEN ILI NISI".

I meni su isto dosli oba mail-a (tj. da sam izvucena i drugi da platim 880$) iako sam se preko zvanicnog sajta prijavila ali sam ih oba izbrisala jer je bilo ocito da je laznjak.

Mene jedino sta brine jeste kako su mogli doci do mojih podataka (jer niti sam na e-mailu niti face-u niti bilo gdje , gdje bi mogli viditi, ikada stavljala svoj kucni broj jer smatram da to nikoga ne treba zanimati).

Dobro je rekao @vannycasatoo nadam se samo da mi ovi lazni mailovi nece zeznuti pravu prijavu!!!

dare_ns
23.02.2011, 00:37
hm, možda ima veze zapravo i sa ovim forumom, tojest, ako su ljudi popunjavali "prijavu" na sajtu zelene lutrije, pa neki bot nahvatao inf...?

ja još nisam dobio nikakav mail slične tematike, a nisam popunjavao na sajtu lutrije "prijavu"... pa mi pade na pamet da je možda povezano.

Ninovranje
23.02.2011, 14:18
hm, možda ima veze zapravo i sa ovim forumom, tojest, ako su ljudi popunjavali "prijavu" na sajtu zelene lutrije, pa neki bot nahvatao inf...?

ja još nisam dobio nikakav mail slične tematike, a nisam popunjavao na sajtu lutrije "prijavu"... pa mi pade na pamet da je možda povezano.

E vidis, po meni je to najlogicnije objasnjenje, ja jesam ovde popunjavao prijavu ali sam u toj prijavi stavio adresu koju su mi pre par meseci iskljucili, tj nemogu nikako da proverim postu, dok sam se na zvanicnom sajtu prijavio sa drugom adresom i nisam dobio nikakav email.

E sad neznam da li su posali na onu staru, nemogu nikako to da proverim, kad bih to nekako uspeo bili bi 1000% sigurni da su sve podatke o nama pokupili sa ovog sajta!!! :smrc::smrc::smrc:

Bockyman
24.02.2011, 12:49
Пропаде посао TheNenad-у :naughty:

http://www.mondo.rs/s198634/Hronika_i_Drustvo/Prevare_sa_lutrijom_za_useljenje_u_SAD.html

ZeljkoUSA
24.02.2011, 13:31
Пропаде посао TheNenad-у :naughty:

http://www.mondo.rs/s198634/Hronika_i_Drustvo/Prevare_sa_lutrijom_za_useljenje_u_SAD.html
Bravo za link, nadam se da vise nece biti nedoumica... Vec je proslo dva, tri dana od poslednjeg ko se javio sa sumnjom, valjda vise nece. :deniselo:

Score
24.02.2011, 13:40
Bravo za link, nadam se da vise nece biti nedoumica... Vec je proslo dva, tri dana od poslednjeg ko se javio sa sumnjom, valjda vise nece. :deniselo:

Hoces da se kladis?:nene::suure::ohman:...................?

TheNenad
24.02.2011, 13:44
http://i.imgur.com/lCVcX.jpg

Povodom objavljivanja lažnih vesti preko neprijateljskih medijskih kuća koje vrše klevetu, u sledećih 7 dana odobravam popust od 25% na nove prijave!

Cene su sledeće:
449,99$ za žene
524,99$ za muškarce
37,50$ za decu (10% popusta na prvorođeno muško čeljade)

Samo vam ja mogu garantovano odobriti zelenu kartu, niko drugi!

*Preduzetnik Marko Janković, vlasnik SZR Stipsa iz selo Baljubica kod Čajevaca (PIB: 381993382192) ne odgovara za eventualno ne dobijanje prethodno obećane zelene karte i zadržava pravo da odbije povraćaj novca nakon izvršene usluge prijave na lutriju.

botexag
24.02.2011, 14:27
kolika je tarifa za pse?
nadam se da moze da prodje kroz kategoriju deca...:==D:

TheNenad
24.02.2011, 16:04
http://i.imgur.com/lCVcX.jpg

Poštovani,
šaljem vam cenu za dodeljivanje zelene karte psima, kao i prateći formular kojeg molim da popunite.

http://i.imgur.com/9bPGE.jpg

Hvala na saradnji,
SZR Stipsa

dare_ns
24.02.2011, 23:42
hahahah :D "necju ti uzeti pare, dacjesh mi sam" :D

sashatu
25.02.2011, 13:43
http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1749.html

bubamara
13.03.2011, 21:36
Ja sam dobila email iste sadrzine 11.marta, samo sto je trebalo da uplatim 880$....
Bilo mi je odmah sumnjivo, narocito iz razloga sto sam se ja prijavila jednom i to pre dve-tri godine, ni sama se vise ne secam tacno kada, i sto je poruka stigla kao spam....
Sada sam sigurna da je laznjak!

Score
18.03.2011, 17:08
E, ljudi i ja dobio..ma ne, ne to, nego laznjak. Ali moj ima drugaciju E-mail adresu, izgleda da se biznis razgranjava :belj::budalo:

Ne znam dal da apliciram jos jednom, mozda je pravi? Pa ako dobijem jos jednu, nema veze, kada mi se ova pohaba....nek se nadje...:lool:
*****************************************

Subject: CONGRATULATIONS YOU HAVE WON USA GREEN CARD VISA
From: "USA VISA GREEN CARD" <usavisagreencard@att.net>
Date: Mar 16 12:24AM +0700

US Department of State Banner
United States Department of State,
National- visa- center
32 Rochester Av,
Portsmouth , NH 0358801-2 USA
Case- Number: FRC 55865663318
Preferences- Categories:- (DV DIVERSITY)

Foreign- State...bla-bla-bla....

ZeljkoUSA
18.03.2011, 17:48
Svaka cast Score, dobi ti jos jednom GC... :grin:

Prosledi jedan, verovatno je po njihovim pravilima dozvoljeno..., ukoliko platim na vreme, naravno :bravo:

Score
18.03.2011, 17:59
Svaka cast Score, dobi ti jos jednom GC... :grin:

Prosledi jedan, verovatno je po njihovim pravilima dozvoljeno..., ukoliko platim na vreme, naravno :bravo:

Sta da ti kazem Zeljko...kad nekoga hoce, onda ga hoce...ne moze to svako!! :==D::==D:

Ninovranje
18.03.2011, 23:17
Epa nije fer, neko ne dobije nijednom a ti da dobijes dve GC, mislim stvarno nema smisla ..... :woohoo::woohoo::woohoo:

Pocinjem da sumnjam da imas neku debelu vezu u vladi USA??? :belj::belj::belj:
Mozda i radis za CIA, BIA, FBI, i ostale :==D::==D::==D:

Score
18.03.2011, 23:39
Epa nije fer, neko ne dobije nijednom a ti da dobijes dve GC, mislim stvarno nema smisla ..... :woohoo::woohoo::woohoo:

Pocinjem da sumnjam da imas neku debelu vezu u vladi USA??? :belj::belj::belj:
Mozda i radis za CIA, BIA, FBI, i ostale :==D::==D::==D:

...ma da, i za PTT i AFŽ (to honorarno) isto...ili TNT, znas ono, Alan Ford & Co.?

Ma jok cista nauka, pa ti znas cime se bavim, cista manipulacija percepcije i paralelnih univerzuma...Ono sto zamislim - to se desi!
Sreca ne zivimo u srednjem veku, jos bi me proglasili za vestca?! :krstise:

libertas222
19.03.2011, 11:37
Bio je prije par dana na cnn-u prilog o tome, uglavnom radi se o zestokoj prevari ( evo za slucaj ako se jos koji padobranac zaleti s pitanjem treba li uplatiti 900 dolara nekome u Londonu :==D: ).

dragonn
19.03.2011, 14:20
E, ljudi i ja dobio..ma ne, ne to, nego laznjak. Ali moj ima drugaciju E-mail adresu, izgleda da se biznis razgranjava :belj::budalo:

Ne znam dal da apliciram jos jednom, mozda je pravi? Pa ako dobijem jos jednu, nema veze, kada mi se ova pohaba....nek se nadje...:lool:
*****************************************

Subject: CONGRATULATIONS YOU HAVE WON USA GREEN CARD VISA
From: "USA VISA GREEN CARD" <usavisagreencard@att.net>
Date: Mar 16 12:24AM +0700

US Department of State Banner
United States Department of State,
National- visa- center
32 Rochester Av,
Portsmouth , NH 0358801-2 USA
Case- Number: FRC 55865663318
Preferences- Categories:- (DV DIVERSITY)

Foreign- State...bla-bla-bla....

Sve cestitke na vizi...al pazi dobio si vizu od att.net-a :xD..."verovatno" je to ta prava ipak :xD.

olivera77
19.03.2011, 17:39
Score nisi nam rekao koliko kosta ta nova viza :)))
Koliko kosta za mene,onako ispod ruke :))

Score
19.03.2011, 21:09
Score nisi nam rekao koliko kosta ta nova viza :)))
Koliko kosta za mene,onako ispod ruke :))

Olivera, kućo stara, dogovoricemo se :naughty:, ljudi smo...:grin: :bigkiss: :obrva:

kaneolopa
20.03.2011, 09:06
ljudi smo...:grin: :bigkiss: :obrva:
Budimo ljudi iako smo srbi. Shto bi nash pokojni patrijarh rekao ;)

lenhi
21.03.2011, 12:50
Jedna potpuna bezvrijedna i nepotrebna tema po meni postade hit na forumu. Besmisleno trošenje vremena oko teme lažnih e-mailova. Spade nam forum na mjesto zabave i ubijanja slobodnog vremena,a ne na izvor informacija i povezivanja.

Score
21.03.2011, 17:57
Jedna potpuna bezvrijedna i nepotrebna tema po meni postade hit na forumu. Besmisleno trošenje vremena oko teme lažnih e-mailova. Spade nam forum na mjesto zabave i ubijanja slobodnog vremena,a ne na izvor informacija i povezivanja.

U pravu si, ovo nikom nece pomoci oko dobijanja GC, medjutim... kako se forum blizi zasicenju sto se teme tice - skoro da su pokrivena sva moguca prakticna i teoretska pitanja - jedino sto moze ovde novo da se desava su pitanja novih posetioca koja smo culi milion puta i niko vise ne zeli na njih da (opet) odgovara, nova iskustva novopecenih zelenasa ili ova vrsta " razbibrige" dok se ne pojavi nesto sto bi u potpunosti zadovoljavalo zvanicnu temu foruma u celosti, pa cemo o njoj da raspravljamo.

A mozemo i da pustimo da forum lagano zamre jer niko nema nista novo da kaze a stara prezvakana pitanja ne volimo?

Ja mislim da je bolje da na neki nacin odrzavamo duh (i clanstvo) na visini u vremenima kada se ocigledno nista ne desava.

Ne kosta ekstra....

Vuvuzela
21.03.2011, 19:33
Živnut će forum uskoro, s obzirom da je 01.05. na vratima! :)

Janca
09.04.2011, 09:26
-Ako ste dobili e-mail od prevaranta, nemojte samo brisati poruku, već kliknite na dugme "spam" (ako ga imate) kako biste sebe a i druge sačuvali od budućih takvih poruka.

-Ako je e-mail dobijen sa adrese koja se završava sa .gov, to uopšte ne mora da znači da potiče sa dotične adrese! Ukoliko takav e-mail dobijete, javite se ovde na forum i računarski pismeniji "zelenaši" će proceniti da li je poruka lažnjak ili ne. (u većini slučajeva - odgovor je DA, a u slučaju korisnika GMail i YahooMail e-mail adresa, poruka će se već nalaziti u SPAM sandučetu)

-Ukoliko se adresa završava sa .com, .net, .org, ili bilo šta osim .gov, nemojte dotične poruke prosleđivati ambasadama i KCC-u, imaju ljudi pametnija posla... Već su vas upozorili na takve prevare na zvaničnom sajtu.

-Ako se iko prijavio za lutriju preko prevarantskog sajta čiji zaposleni sada traže isplatu, predlažem da se pravite ludi i da ni slučajno nikome ne psujete sve po spisku (samo vam još fali da vas prijave i sledeće godine u inat i da vam zadrže confirmation broj), već da se prijavite kako treba (besplatno) na www.dvlottery.state.gov - to vam je jedina šansa. Najverovatnije su zaposleni tih kvazi-firmi imali pametnija posla nego da fotošopuju vašu sliku i unose vaše podatke a da im niste platili.

-Ako ste se prijavili preko prevarantskog sajta i dotični sajt tvrdi da ima vaš confirmation number, i sada traži pare kako bi vam ga prosledio, nisam siguran da možete išta pametno uraditi povodom toga... možda uspe da (ukoliko agencija zapravo postoji) nazovete prevarante i da im pretite advokatom. Telefonski broj USAFIS-a jeste navodno +1 (201) 604-6527 i piše da su iz New Jersey-a. (koliko su podaci istiniti, ne znam) U krajnjem slučaju, možete se opet prijaviti ukoliko rok za prijavu još traje.

-Ako ste platili za uslugu prijavljivanja na lutriju, ne pravite talase i želim vam sreću. Sledeće godine ako bude potrebe, prijavljujte se preko www.dvlottery.state.gov kako biste izbegli neprijatnosti.


Teško... kao prvo, izvlačenje je u maju, kao drugo, ko njima garantuje da si to baš ti sa druge strane veze? Zašto ja ne mogu da ih nazovem i da se predstavim kao taj i taj i da tražim podatak o dobitku na lutriji (koji se vrlo lako može zloupotrebiti)? Kao treće, čitajte šta piše i informišite se! Ako ne možete da se prijavite na lutriju kako treba, kako ćete srediti sve ostale papire, propise, formulare, procese i ostale zajebancije posle potencijalnog dobitka? Znam da niko nije tu da sluša naše uvrede i žalopojke, ali čujte i počujte - prijava je besplatna i radi se samo na state.gov! U se i u svoje kljuse!

prestanite ljudi pametovati onima koji su dobili takav mail!

I ja sam ga dobio, iako sam se prijavljivao iskljucivo na pravoj web stranici vec par godina, iako koristim gmail (pa mi je ipak doslo u inbox), iako imam bolju zastitu na kompu od svih vas pametnjakovica, itd.

drugim rijecima, oni koji su dobili ovaj mail, vjerovatno nisu nista krivog napravili!

Score
09.04.2011, 10:31
prestanite ljudi pametovati onima koji su dobili takav mail!

I ja sam ga dobio, iako sam se prijavljivao iskljucivo na pravoj web stranici vec par godina, iako koristim gmail (pa mi je ipak doslo u inbox), iako imam bolju zastitu na kompu od svih vas pametnjakovica, itd.

drugim rijecima, oni koji su dobili ovaj mail, vjerovatno nisu nista krivog napravili!

Hey, newbie, prva poruka pa ovakva? Ti mi izgledas kao najveci pametnjakovic, a takvi nam ovde trebaju ko rupa u glavi!

Ti imas najbolju zastitu na kompu.... :wtf: ? Bravo care, najbolji si!

Daj se malo kontrolirati radije...

olivera77
09.04.2011, 13:22
Hey, newbie, prva poruka pa ovakva? Ti mi izgledas kao najveci pametnjakovic, a takvi nam ovde trebaju ko rupa u glavi!

Ti imas najbolju zastitu na kompu.... :wtf: ? Bravo care, najbolji si!

Daj se malo kontrolirati radije...

Janca posto ja nisam dobila taj mail znaci li to da imam bolju zastitu na kompu od tebe :udri:

PS Besplatno instaliram firewall i antivirus clanovima foruma da ne bi dobili spam mailove :;D:

A sada malo ozbiljnosti,ovo je zvanicno obavestenje konzularnog odeljenja ambasade u Beogradu od juce :

"DV FRAUD WARNING! There has been a new series of fraudulent emails regarding the 2012 Diversity Visa Lottery from "consultant.com" email address. Please, diregard those emails. This is not official State Department email address. Also note that requests to pay any fees at any other location than the Consular Section are fraudulent."

lenhi
09.04.2011, 13:41
Treba gledati pozitivno na dobijanje tog lažnog e-maila. Baš su face oni koji su to dobili. Šteta što ja nisam dobio takav jedan da se hvalisam po forumu i po svom kraju. Mora da sam isuviše dobro zaštitio računar kad mi ne stiže! :woohoo:

bobica84
27.07.2011, 16:48
Ja sam dobila mail sa ove adrese foreign-visa-gov@usa.com