PDA

View Full Version : Srpski pasos sa GC & vize


Gugly
22.02.2011, 01:38
Auuuu, upravo videh vest da postoji mogucnost da EU zbog tzv. laznih azilanata Srbiji (i eventualno i drugim zemljama Balkana) privremeno zamrzne bezvizni rezim...OMG! ~Kuda ide ova zemlja... ccc..
Pa me to asociralo da postavim ovu temu..Dakle:

Kada je neko nosilac zelene karte (iz Srbije), da li to menja njegov status i procedure pri ulasku u neke druge zemlje? Tj. da li se njegov pasos gleda kao srpski (onako ispod oka, sumnjicavo i prezrivo), ili kao americki (sa sirokim fake osmehom)? ;)
Malo karikiram, ali znate na sta sam mislio..
:)

steficacvek
22.02.2011, 04:08
GC vazi samo za Ameriku i to je to. Sa GC mozes jos da putujes u Kanadu i Mexico, ali moras da nosis i pasos. Ostale zemlje nemaju nikakve veze, ako putujes bilo gdje drugo samo nosis pasos, GC ne pravi ama bas nikakvu razliku.

Score
22.02.2011, 12:00
Auuuu, upravo videh vest da postoji mogucnost da EU zbog tzv. laznih azilanata Srbiji (i eventualno i drugim zemljama Balkana) privremeno zamrzne bezvizni rezim...OMG! ~Kuda ide ova zemlja... ccc..
Pa me to asociralo da postavim ovu temu..Dakle:

Kada je neko nosilac zelene karte (iz Srbije), da li to menja njegov status i procedure pri ulasku u neke druge zemlje? Tj. da li se njegov pasos gleda kao srpski (onako ispod oka, sumnjicavo i prezrivo), ili kao americki (sa sirokim fake osmehom)? ;)
Malo karikiram, ali znate na sta sam mislio..
:)

Ma totalna ludnica to sa Srpskim pasosem!? Ja ga imam (jos uvek al ne zadugo, pomalo mi ga je stvarno dosta..). Kao sto vec i vrapci sa ovog foruma znaju, ja zivim u HU poslednjih 10-ak godina i imam njihovu iseljenicku vizu (dakle EU), sad cu imati i US GC, i zovem ti ja UK ambasadu da ih pitam za svaki slucaj, i kazem im sve to, sve mislim ne treba, al ajde, da pitam dal mi ipak treba neki dodatni dokument da idem u London, kad ona, treba ti viza?!
Mogu da proputujem celu Evropu da ni ne stanem ni na jednoj (nepostojecoj) granici i ostanem neograniceno gde pozelim, a ovi slepci mi traze slicna dokumenta kao za GC da bi me pustili na vikend u UK?
Mogu da idem da zivim bilo gde u EU i USA, legalno, i sad cu bas da se odlucim za Veliku Britaniju da tamo ostanem - sto mi je po njihovom i EU zakonu dozvoljeno - dakle mogu da se tamo naselim, al da udjem sa srpskim pasosem, e, mora viza??! Pa ima idiota svuda, stvarno....
A to sto se kote potencijalni azilanti sa Balkana po EU samo odslikava desperaciju ljudi sa nasih prostora...
Dakle odgovor, srpski "pecat" ti ostaje na celu, bez obzira sta je u pasosu...bar kad govorimo o vlastima u razlicitim zemljama.

dare_ns
22.02.2011, 12:44
tužno je da ljudi jedva skrpe za taj pasoš i autobus do neke evropske destinacije, u nadi da će naći posao i uspeti jednog dana da izvuku papire...

A samom liberalizacijom se znalo šta možemo da očekujemo - ko je putovao i sa plavim pasošem, putovaće i sa novim, samo mnogo lakše. Mnogi su nove pasoše dočekali kao "iseljeničku" vizu, samo bez vize...

TheRealRocknRolla
22.02.2011, 13:30
GC vazi samo za Ameriku i to je to. Sa GC mozes jos da putujes u Kanadu i Mexico, ali moras da nosis i pasos. Ostale zemlje nemaju nikakve veze, ako putujes bilo gdje drugo samo nosis pasos, GC ne pravi ama bas nikakvu razliku.

Vidis tu dolazi jos jedna opcija za posao, samo nisam siguran kako Canadian gledaju na GC holder u pogledu posla (da moze da se 'dela" sa GC) ili samo za trespass.Jer ko hoce da zaradi lovu a nije ga strah zime, citao sam skoro clanak gde na naftovodu zaradjuju i do 1ooo $ na dan.

Gugly
22.02.2011, 14:09
Vidis tu dolazi jos jedna opcija za posao, samo nisam siguran kako Canadian gledaju na GC holder u pogledu posla (da moze da se 'dela" sa GC) ili samo za trespass.Jer ko hoce da zaradi lovu a nije ga strah zime, citao sam skoro clanak gde na naftovodu zaradjuju i do 1ooo $ na dan.

'Briga me za zimu, briga me za sneg, krzno mi je toplo...' xD ..Naftovode mili, stizem ti ja! :) (samo da perguram ovaj kasalj :D )

A, znaci nisi siguran da l' moze legalno da se sljaka u Kanadi sa GC..Opet, ok je bar sto mozes da odes ovako bez frke..
I Mexico..Tijuana..samo da je se dokopam..Freedom!!! ;) :)

steficacvek
22.02.2011, 17:08
Vidis tu dolazi jos jedna opcija za posao, samo nisam siguran kako Canadian gledaju na GC holder u pogledu posla (da moze da se 'dela" sa GC) ili samo za trespass.Jer ko hoce da zaradi lovu a nije ga strah zime, citao sam skoro clanak gde na naftovodu zaradjuju i do 1ooo $ na dan.

Svejedno sto si iz USA, opet te kanadjani gledaju kao imigranta. To sto imamo GC ne daje nam pravo da radimo i zivimo u Kanadi, moras posebno njihov imigracioni proces da prodjes ako zelis da se selis. Mada za utjehu, cujem da nije tako komplikovano imigrirati kao u US.

lenhi
23.02.2011, 10:43
Ma totalna ludnica to sa Srpskim pasosem!? Ja ga imam (jos uvek al ne zadugo, pomalo mi ga je stvarno dosta..). Kao sto vec i vrapci sa ovog foruma znaju, ja zivim u HU poslednjih 10-ak godina i imam njihovu iseljenicku vizu (dakle EU), sad cu imati i US GC, i zovem ti ja UK ambasadu da ih pitam za svaki slucaj, i kazem im sve to, sve mislim ne treba, al ajde, da pitam dal mi ipak treba neki dodatni dokument da idem u London, kad ona, treba ti viza?!
Mogu da proputujem celu Evropu da ni ne stanem ni na jednoj (nepostojecoj) granici i ostanem neograniceno gde pozelim, a ovi slepci mi traze slicna dokumenta kao za GC da bi me pustili na vikend u UK?
Mogu da idem da zivim bilo gde u EU i USA, legalno, i sad cu bas da se odlucim za Veliku Britaniju da tamo ostanem - sto mi je po njihovom i EU zakonu dozvoljeno - dakle mogu da se tamo naselim, al da udjem sa srpskim pasosem, e, mora viza??! Pa ima idiota svuda, stvarno....
A to sto se kote potencijalni azilanti sa Balkana po EU samo odslikava desperaciju ljudi sa nasih prostora...
Dakle odgovor, srpski "pecat" ti ostaje na celu, bez obzira sta je u pasosu...bar kad govorimo o vlastima u razlicitim zemljama.

Što se tiče engleza ne znam šta te to iznenađuje. Ja mislim da su oni kao nacija najveći iskompleksirani narod na planeti. Iskreno ne mrzim nikoga niti bilo čija prava, ali englezi su za mene narod koji ne mogu očima da vidim. Nikada ne bih tamo otišao da živim. Puni su sebe, nekih kompleksa, istorije, titula... Strašno nemam šta više dodati, kao da su oni stvorili planetu, sve su oni u nečemu posebni i svi treba da misle kako je planeta nastala zahvaljujući njihovim kraljevima i kraljevstvima. Tako i za vize.
Možda sam subjektivan i nerealan, ali kod njih nikad niti bi nešto tražio niti otišao, gade mi se kao pojava i sam naziv englez. Niko kao oni ostrvljani od praistorije do danas!