PDA

View Full Version : Pomoc oko skolske dokumentacije????


vannycasatoo
25.02.2011, 18:22
Posto sam ja prvih 5 razreda osnovne skole zavrsio u Hrvatskoj,a ostatak osnovne i srednju skolu u Sarajevu,nece mi to stvarati nikakv problem. Ja bih otisao u Hrvatsku i izvadio dokumentaciju za tih prvih 5 razreda. Mislite da li je to problem?

I pitanje vezano za vakcine,posto ja ovdje osiguranja nemam,nisam nikad ozbiljno bolestan bio pa sam kod privatnika sve rjesavao,a vakcine sam sve regularno primio,dio u Hrvatskoj a jedan ovdje e sad ja nemam tu potvrdu,mogu li na ljekarskom ja te vakcine primiti da mi to problem ne stvara. Pozdrav i hvala svima

noki
25.02.2011, 19:13
Ja sam zivela i ucila u Srbiji do 5-tog razreda,pa sam se preselila u Makedoniju.Dokaz iz osnovne skole ti ne treba.Treba ti samo diploma iz srednje skole sa redovno zavrsenom cetvrtom godinom(i to ako si ti nosioc green karte)ako je nosioc tvoja devojka onda to njoj treba-diploma za redovno zavrseni cetvrti stepen srednje skole.Sto se tice vakcina-isti slucaj ko' tvoj.U Srbiji sam dobila sve vakcine redovno,ali posto nisam mogla da nabavim evidenciju posto sad zivim u Makedoniji,imala sam samo dokaz za primljene dve vakcine u Makedoniji,taj karton sam odnela na lekarski pregled i doktorica je konstatirala da moram da primim MMR vakcinu,nije imalo nikakvog drugog problema.