PDA

View Full Version : Promena adrese u USA pre ili nakon dobijanja GC


Mv2Player
01.03.2011, 19:01
Imam par pitanja, a i potreban mi je savet za sledecu situaciju:

U ambasadi sam dao adresu na koju zelim da mi stigne Green Card i SSN i na kojoj cu da boravim za prvo vreme. Plan za USA sam promenio a samim tim imam i novu adresu na kojoj cu boraviti. Citajuci forum saznao sam da se ta adresa moze promeniti na aerodromu prilikom ulaska u USA, ali isto tako procitao komentare i savete da se u tom slucaju PRODUZAVA procedura izdavanja GC te da to nije pozeljno da se radi osim ako ne mora.

1. Da li krsim zakon i koje su posledice ako na aerodromu ne prijavim novu adresu boravka, a to uradim tek nakon sto mi SSN i GC stignu na prvobitno navedenu adresu?

2. Da li postoji neka provera da li sam ja na toj adresi za tih 4-5 nedelja dok ne stigne GC i SSN ili ne?

3. Za sta mi je ta prvonavedena adresa jos bitna osim za primanje Green Carda i SSN-a?

4. Da li neko moze da me posavetuje da li da menjam tu adresu dok ne primim GC i SSN ili ne, u varijanti ako je isti grad a druga adresa i u varijanti ako je izmenjena i adresa i grad i drzava?

5. Ukoliko na aerodromu ipak promenim adresu, da li i kome sam jos u OBAVEZI da javim o promeni adrese i u kom roku?

kaneolopa
01.03.2011, 19:27
Pre dve godine nije bio nikakav problem da kada sletish da promenis adresu... jer ti se situacija u medjuvremenu promenila.... e sada nemam pojma da li je to i dalje tako.

spectra
24.07.2011, 22:18
I mene bi zanimali odgovori na pitanja 2 i 3...:book:

Good Spirit
24.07.2011, 23:29
2. Da li postoji neka provera da li sam ja na toj adresi za tih 4-5 nedelja dok ne stigne GC i SSN ili ne?

3. Za sta mi je ta prvonavedena adresa jos bitna osim za primanje Green Carda i SSN-a?

1. Ne postoji, stiže ti poštom.

2. Pa u sistemu se vodiš na adresi koju si prijavio. Nije problem ako privremeno nisi tu, ali si dužan da prijaviš promenu adrese ako se preseliš.

spectra
24.07.2011, 23:57
1. Ne postoji, stiže ti poštom.

2. Pa u sistemu se vodiš na adresi koju si prijavio. Nije problem ako privremeno nisi tu, ali si dužan da prijaviš promenu adrese ako se preseliš.

Hvala. :) Mislila sam zbog imena i boja telefona koje se mora prijaviti, a ne same adrese. :) Da li je iko do sada davao adresu hotela?

Good Spirit
25.07.2011, 02:05
Ma to je sve radi kontakta. Ne sećam se da li smo davali broj telefona?

Mada kažem, sve je da bi mogli da vam pošalju GC i SSN na kućnu adresu a broj telefona da bi mogli eventualno da vas pozovu ako postoji neki problem.

Hotel je sigurno ok takođe, jer njima je bitno da to stigne do tebe. A i tebi je to bitno :)