PDA

View Full Version : ...Moja strana..


Lotus
10.03.2011, 21:50
Pozdrav društvo... :bravo:

Evo da se predstavim i da kažem par riječi o svojim iskustvima.
Zivim u Hrvatskoj 50 km od Italije. Imam 32 godine i magistar sam financija i bankarstva. U USA sam bio preko J1 vize i radio sam u NY u finacijskom sektoru 2 godine preko ljeta. Mi ovdje imamo Veneciju blizu koja ima direktan let za NY za cca 500€ tako da nam i nije veliki problem ici u NY. Imam i turisticku vizu koju sam nedavno dobio bez problema. Na lutriju sam se prijavio vec 2 puta i nisam nista "dobio" :no:
Čitam ovaj forum jedno 4 godine ali samo zato jer su mi trebale informacije za druge koji su se prijavljivali tako da sam dobro upoznat sa tematikom i članovima. Razlog zbog kojeg se učlanjujem može se podjeliti na dva dijela, jedan je taj da pomognem nekome ako mogu jer mi je ovaj forum mnogo pomogao a drugi je malo banalniji, a to je rezultat čistog praznovjerja koje sam stekao.... da mnogi koji se ovdje vrte dobiju pozivno pismo... pa makar i nakon 12 godina... :bravo:
Jedino je tužno sto se rijetki jave kada odu preko...
Za Novu godinu 10/11 bio sam u NY i tražio posao kao trainee na 6-18 mjeseci sa J-1 vizom koju bi dobio kada bi imao ugovor u ruci i agenciju koja bi me sponzorirala ( što je bilo sredjeno www.interexchange.org ) ali jedini poslovi koji se nude su poslovi http://www.interexchangejobs.org/category/internships/?utm_source=IEX&utm_medium=CTLink&utm_content=internships&utm_campaign=ctsite
Firme u kojima sam radio više ne postoje, ubila ih kriza.
Uglavnom, posla ima ali samo ako cete raditi besplatno kao pripravnik, što i nije mala stvar ali je skupa... :nene:
Nemam puno šta nadodati o životu tamo, snalaženju, borbi i dobrim i lošim stvarima jer je sve već napisano na forumu.
Za kraj.... kažu tamo....
1. Amerika Vas ne treba, vi trebate Ameriku...
2. Ili ti se sviđa ili ti se ne sviđa, nema ničega između...

Eto toliko za upoznavanje...

ZeljkoUSA
11.03.2011, 09:51
@Lotus

Dobrodosao na forum iako nisi nimalo "nov" posle toliko citanja istog. Drago mi je da si odlucio da nam se prikljucis i eventualno pomognes nekom svojim licnim iskustvom.

Ja sam jedan od onih koji se "vrti" ovde od prosle godine, a trenutno sam na 11-om pokusaju da pozelenim :==D:

Nema odustajanja, idemo do kraja, sto svima zelim koji iskreno zele da promene svoj zivot na taj nacin... :1081:

lenhi
11.03.2011, 10:46
Nisam baš siguran da je realno razmišljanje da će svi da pozelene kad-tad. Ali recimo da je to svakako moja želja svima da im se to dogodi kad-tad.

libertas222
11.03.2011, 11:27
Pozdrav Lotus,
jel ti uopce znas ikog iz Hrvatske da je dobio na lutriji? Meni nikako nije jasno gdje su ti ljudi :wtf: Netko je na forum.hr molio da se jave dobitnici, javila se samo jedna cura :blink:
Nego , jel moze malo New Yorka iz tvoje perspektive :obrva: ?

ZeljkoUSA
11.03.2011, 13:02
Nisam baš siguran da je realno razmišljanje da će svi da pozelene kad-tad. Ali recimo da je to svakako moja želja svima da im se to dogodi kad-tad.

Daleko od toga da je realno..., ali dok zivimo - nadamo se..., zar ne?!?

I corava koka ubode zrno, nadam se ja..., a Lotus zbog malera :;D:

City Lights
04.05.2011, 22:24
Nisam baš siguran da je realno razmišljanje da će svi da pozelene kad-tad. Ali recimo da je to svakako moja želja svima da im se to dogodi kad-tad.

Napisao je "čisto praznovjerje", tako da nije u pitanju realno razmišljanje ;)

Dobrodošao, Lotus! :beer:

Ja sam tkđ. iz HR - Zagreb. Žao mi je što ovdje nema više ljudi iz HR koji bi podijelili svoja iskustva o sudjelovanju u lutriji, tako da steknemo bolji dojam što se kod nas događa po tom pitanju.

IVAN_90cro
18.06.2011, 13:15
Ljudi, ja sam isto iz HR, drago mi je da nas ima ovdje , jeli ima možda vas koji ste iz Zagreba da se tu i tamo nalazite na nekoj kavi pa da se neko iskustvo razmijeni? Hvala

Lotus
19.06.2011, 23:29
Pozdrav,

Mi se bas ne nalazimo previse ali kako sam bio u New Yorku onda sam tamo upoznao puno Hrvata koji znaju tko je dobio i od kuda su ti ljudi jer vise manje svi prvo dodju u New York ili se jave u Crkvu na 11 Av na Manhattanu u potrazi za pomoc pri pronalasku posla i smjestaja.
Od ljudi, ima nas svakakvih, razlicitih profila i struka ali svi sa jednom zeljom, da nam bude bolje i da nam zivot pruzi šansu...
Ja osobno znam za puno ljudi koji su dobili DV prijasnjih godina, jedna od njih je i moja frendica koja me stalno nagovoarala da se prijavim za DV ali meni se nije dalo jer sam se bojao da mi nece dati novu J-1 vizu zbog toga. Ona je isto bila preko na J-1 i iako nismo radili niti se puno vidjeli zajedno, dozivjeli smo lijepa iskustva.
Ona se prijavila i dobila iz prve. Otisla je preko i sada doslovno uziva. Iako place da joj nije dobro , zivi standardom koji je vecini nas nepristupacan...
Inace , ima na FORUM.HR pod Drustvo/ dijaspora puno postova samo nasih imas po cijelom svijetu tako da se izgubis.
Meni se svidja ovaj forum, puno dragih ljudi sa istim ciljem koji svojom interakcijom ozivljavaju snove koji zive u svima nama.
Btw, kojeg god mladog covjeka koji je bio u USA preko J-1 vize znam, vecina se prijavila za DV, samo oni su se prijavili reda radi a mi jer ipak zivimo za to, komentiramo i diskutiramo, dok oni više manje čitaju i skupljaju iskustva i misljenja ostalih...

Inace, New York iz moje perspektive...ne mogu pisati koliko mi suze oci.... ali sve se svodi na gornje recenice, ili ti se svidja ili ne, nema sredine...

IVAN_90cro
20.06.2011, 11:00
Siguran sam da taj grad ( NYC ) i je takav. Ja, poput većine drugih na forumu, živim za to da ostvarim svoj život tamo, onako kako želim, mislim da je to jedino što je važno i da se samo mora pronaći izlaz na koji ću krenuti prema tamo. Koliko god da je to teško i da je puno prepreka, jednom kad znaš koju borbu treba proći i kada ju se prođe onda imamo rezultat koji nam doslovno ne može nitko oduzeti.
Daj mi reci, ti si trenutno u kojem statusu ? Faks, ideš tamo ili kako?

Zelenka
21.06.2011, 12:47
@Lotus

E, posto ste vec putovali pa imate iskustva, tu cu vas pitati da se ne lovimo po forumu,

jel dobra ideja putovati Zg-Frankfurt(CA), Frankfurt-NY(Lufthansa)?
Isla sam usporedjivati i na expedii, ali cini mi se bolja ova ideja nego, njihov predlozeni Munich..

Hvala

ZeljkoUSA
21.06.2011, 13:25
@Lotus

E, posto ste vec putovali pa imate iskustva, tu cu vas pitati da se ne lovimo po forumu,

jel dobra ideja putovati Zg-Frankfurt(CA), Frankfurt-NY(Lufthansa)?
Isla sam usporedjivati i na expedii, ali cini mi se bolja ova ideja nego, njihov predlozeni Munich..

Hvala

Moje iskustvo: Nije mnogo bitno koji je tranzitni aerodrom, bitan je razmak izmedju letova (da ne bude veliki) i , naravno, cena :;D:

Lotus
21.06.2011, 13:54
@Zelenika

Meni je ova stranica jako dobra jer u pravilu uvijek daje najjeftinije cijene za Zagreb.

www.cheapoair.com/

Automatski pretrazuje letove i sa propelernim motorima recimo do Budimpešte tako da cijene znaju biti jako jeftine jer takvi letovi nisu popunjeni jer ih pretrazivaci masovno ne pretrazuju.

Isto tako preporučam www.kayak.com/

Meni je prijatelj prije mjesec dana isao u NY na vjencanje rođakinje sa zenom i djetetom i karta preko Budimpeste ga je dosla 10000 kn (1360 €) povratna za sve jer je dijete imalo popust.
Najbolja je solucija naci takav let na netu i onda zvati agencije i pitati ih koja je njihova cijena za taj let i dati im do znanja da vi imate takav let na ekranu pa spuste cijenu. Neke agencije odmah ne zele dalje pricati ali ove manje privatne jos znaju spustiti cca 100 kn jer u prosjeku agencije zarađuju oko 150-200 kuna (28€) na karti pa ako je vise ljudi onda na grupu uzmu 300 kuna(42€)...
Ako se ujutro ne pojavi neki let, treba probati kasno navecer jer kad god vi pretrazujete onda se u sustavu rezervira taj let pa ga kasnije jedno 30 minuta ne pokaze drugima jer postoji mogucnost da ga kupite. Tako da je najbolje pretrazivati rano ujutro i kasno navecer, kada Amerika spava i kada Europa spava. Isto tako treba postaviti pretrazivac da trazi karte za vise osoba jer onda u pravilu pokaze bolje karte sa boljim presjedanjima jer sustav najcesce izbaci karte koje se zeli rijesiti da bi popunio manje popularne letove. Recimo, ako kupujem 1 kartu iz Trsta pokaze mi let Trst-Rim-Milano-JFK. Ako stavim da kupujem 4 karte iz Trsta, onda mi ponudi kartu Trst-Rim-JFK. Onda nazovem agenciju i trazim agenciju kojoj se pokaze ova karta preko Rima za JFK.... mali trikovi zlata vrijede...

Nama tu na primorju je najbolji let preko Venecije s Deltom, bude direktni let za 398 € povratni, je da je stari Boeing 767 ali ono..... Ovo pod starim mislim na to da nema televizore na naslonjacu nego bude 10 TV-a za cijeli avion...
Karte je najbolje kupovati oko 25-28 dana prije leta. To je granica u algoritmu kompjutera da let nije niti prehitan a niti planiran unaprijed...

Sto se tice leta preko F. ili M. nema neke razlike, jedino sto su avioni iz M. manje napunjeni a u F. bude guzva... Cesto se desilo da oni koji idu preko M. imaju prazno mjesto pored sebe..

Zelenka
21.06.2011, 18:22
Vau! Puno hvala!!
Nikad nisam cula za ove stranice, a jos manje za trikove.. Wunderbar! :D

Ma ja mislim potegnuti tek u 11. mjesecu, tako da imam jos fore, ali dobro je znati ovakve stvari unaprijed.

Hvala jos jednom, i drzim palceve za 15. 7. :)
(nadam se da ste se prijavili!)